j De r BERGEN. KALVERDIJK. BURGERBRUG. WOGNUM. OPMEER. deï^^ó.-; I)“heer Th- B alh,pr deed aangifte b» de politie van baldadigheid ten zimen nadeele. noo&dscharwoude. Raad is voltallig. te- de ver- Nadat de voorzitter va* van worden een den het de ver te gehoopt tastbare een crisis doormaakt, nu redden?” Wat de groote industrieën en winkelpalei- zen doen, kan ons tot voorbeeld «trekken n.l., vereeniging van kapitaal en zaken leidt tot grootbedrijven. Laat ons de les ter harte nemen en tn vereeniging met en door elkaar den Midden stand groot maken om haar de plaats waar dig te maken, waarop zij recht heeft. Eerw. spreker eindigde deze interessante lezing met een aanmoediging om trouwe leden der vereeniging te zijn en te blijven. De Voorzitter dankte namens bestuur en aanwezigen den Zeer Eerw. Heer Pastoor voor zjjn opgewekt en leerzaam woord. Nog enkele punten werden terloops behan deld o.a. contributieverhooging, wat werd uitgesteld tot de volgende vergadering, als mede het gezamenlijk gaan naar de Jaar beurs. Hiervoor zal nog nader onderzoek worden gedaan, de kosten per persoon be dragen voor heen en terug per bus naar Utrecht pl.m. f 3.hoogstens f 3.50. Moch ten alsnog enkele leden hiervan gebruik men al giften Bazar dezer gemeente op Dinsdag 14 dezer. Voorzitter is 'burgemeester Dekker, vens secretaris. In de heer ais lid vau den Raad van Toe- Seeretarfe, C. J. de Wit, voor Zondag ff Februari m. De dag ia bapaaM op Dinartog 21 Febr za De Zeer Eerw. Heer Pastoor sprak oog een hartelijk woord van dank aan bet be stuur en meende, gezien bet gepresteerde, dat de vereeniging op den goeden weg ia en spr. hoopt hier in 1928 het bewjjs van to mogen zien. Vooral een woord van dank aan den geestelijk adviseur, want zoo seide de Eerw. spr., ie dit niet altijd een gemakeljjke taak. De Voorzitter dankt den Eerw. spreker nog maals op bijzondere wijze namens be stuur en leden en sluit zieh geheel bfl zijn woorden aan. Bij de rondvraag gaven zich voor 1928 twee nieuwe leden op. Na nog een gezellig samenzijn, sloot de Voorzitter met d«n Chr. groet, deze zeer ge animeerde vergadering. De eerstvolgende vergadering wordt ge houden op 23 Febr. a.s. HEILOO- Verkocht. Het rentoniershuis aan den Rfjksstraatweg, eigendom van wijlen Mevr, de Wed. J. SchenkFlens, is onderhands verkocht aan den heer J. H. J. MeHknecht alhier. R. K. Fanfarecorps „St. Caecilia". Aan het concours, uitgeschreven door de R. K. Bond van Harmonie- en Fanfaregezelschappen in Noord-Holland, hetwelk dezen zomer te Castrieum gehouden wordt, zal het R. K. Fanfarecorps „Si- Caecilia” alhier deelne men. Maria-vereeniging. De damestooneelchib van bovengenoemde vereeniging heeft voor de vastenavond in repetitie genomen „De List van Liesje”f klucht in 8 bedrijven, door Steph, v. Cuyk en Gerard Nielen en een komisch zangspel in 3 bedrijven „De onte vreden waschvrouw”, door Zuster Maria Theresia. van den Voorzitter, waarbij deze zijn volle vertrouwen uitsprak over het welslagen der onderneming, maar tevens den comité-Ieden ook opwekte, de parochianen te overtuigen van de zeer groote verdienste, gelegen in het donateursschap van het corps „St. Hil- degardis”. Immers hierdoor wordt genoemde vereenigng gesteund met een vaste jaarljjk- sche bijdrage, waardoor de door de verlo ting en Bazar eventueel vermeerderde finan- tieele welstand van „St. Hildegardis” blijft behouden, tot grooter bloei der vereeniging en genoegen en nut der gemeentenaren. Ji. K. Middenstandsvereen. „De Hanze* Jaarvergadering. Donderdag j.l. 9 Februari 1928 hield „De Hanze” haar jaarvergadering in het St. Jo- zefgebouw. Behalve eenige belangstellenden was mede aanwezig de Zeereerw. Heer Pastoor Zurloho die geheel bereidwillig had aangeboden dezen avond een woord te spreken over het bestaansrecht van den Middenstand. Te ongeveer kwart over acht opent de Voorzitter de goed bezochte vergadering met den C'hristeljjkeu groet, heet alle leden en belangstellenden welkom, alsmede den Geest. Adviseur C. Olsthoorn en voorname lijk den Zeereerw. Heer Pastoor. Spr. wijst er op, dit als een medeleven met onzen mid denstand te mogen beschouwen. Over het afgeloopen jaar kunnen wjj te rugzien op een gezonden basis en levendige actie, waarvoor spr. de leden dank zegt voor hun geeteld vertrouwen in het bestuur en hoopt ook namens de overige bestuursleden, in 1928 op dezelfde aangename wjjze te mogen samenwerken en nog veel goede tot stand te mogen brengen tot heil van onze vereeniging. Op keurige en eenvoudige wijze geeft de Secretaris verslag van het gebeurde in 1927, herinnerd wordt' aan de juiste wijze van de actie Q.a. het bewerkstelligen van cursussen, het houden van spreekavonden, alsook een blik op de gehouden winkelweken, waaraan ook „De Hanze” zeker het leeuwendeel heeft bijgedragen. Een bijzonder woord van dank aan do winkelweek-commissie was dan ook zeker op zijn plaats. Het verslag besloot met den wenech. dat ook 1928 voor de vereeniging mocht zijn een jaar van volle harmonie en steun der leden een voorspoedig jaar voor de vereeni ging, waarn nog veel tot stand mag worden gebracht Hierna volgt een kas verslag van den pen ningmeester, die gezien het moeilijke pro bleem toch uit wiet te komen met eeu batig saldo. Onder de ingekomen stukken bevond zich een schrijven van den Handeldrijvenden en Industrieelen Middenstand, met verzoek een e.v. winkelweek in het seizoen evenals vorig jaar met succes gehouden, ook thans weer onder het oog te zien, waarop gaarne nadere berichten tegemoet worden gezien. Dit punt werd aangehouden tot de volgende vergade ring. Voorgelezen werd het antwoord, verzon den aan bet Oentr. Hanzebureau, inzake de wet op de winkelsluiting wat voor elk b«>- Janghebbende nog nader ter inzage ligt. Thans was het woord aan den Zeer Eerw. Heer Pa-«toor, welke begon met te schilderen de verschillende ambachten en bedrijven van ongeveer 15 en 20 jaar terug en thans. De Eerw. epr. memoreerde, hoe door het grooter worden der industrie en grootbedrijven me nig eerzaam ambachtsman, zich zag op ge slokt. om zelf als loontrekkend burger in die groote ondernemingen het brood te gaan verdienen. Aan de hand van verschillende voorbeel den stelde de Eerw. spr. de vraag: Heeft de Middenstand nog recht van bestaan? Laten wij bet ons niet ontveinzen, dat de strijd om het bestaan voor menig Midden stander individueel zeer zwaar is, tegen over de steeds grooter wordende industrie en winkelpaleizen. Jus feller concurrentie. Dit zegt nog niet, dat wij tenondergang ge doemd zjjn, zooals zoo gaarne zekere voor- aanstaande leiders meenen en al hun beet doen om door het oprichten van coöperatie en het propageeren van gemeentelijke bedrij ven, den Middenstand, die reeds eeuwen van bestaansrecht heeft en zal -blijven houden, geheel uit te schakelen en te niet te doen. Voor pl.m. 30 jaar heeft de Middenstand bewezen ondanks geweldige strijd en beproe ving, bestaansrecht te bezitten. De strijd is niet minder zwaar, doch de toestanden hebben veel gewijzigd. Wanneer wjj kunnen zeggen, aldus Eerw. spr., dat wjj noodig zijn, hebben wjj zeker recht van bestaan. Door de geheel andere toestanden moeten wjj ons grootendeefe aan passen aan onzen modernen tijd en door hiervan ijverig studie te maken, steede waakzaam te zijn en dit te begrijpen, kan elke Middenstander een stuk brood vinden, gelijk spreker dan ook door enkele voorbeelden bewijst. Gekomen aan het slot vraagt Eerw. «pr. dan ook „Hoe moeten wjj den Middenstand, die zeer zeker wederom een geweldigen ren kaas van slagen zullen hebben. De Voorzitter deelt mede, dat de commis sie voor malariabestrijding in deze gemeen te zeer belangrijke parafine-proeven wil ne men. Zij wil in het dorp teri^weerszijden van den weg de slooten met parafine besprenke len en zoodoende het zeer hooge percentage' van Malariakoorts in deze gemeente doen bestrijden. Deze proeven kosten ongeveer f 300. De commissie zou het buitengewoon op prijs stellen, wanneer de gemeente, behalve de gewone bijdrage nog een extra bijdrage zal geven. B. en W. willen deze proeven bevorderen en daarom voorstellen, indien de. proeven hier gegeven worden, f 40 bij te dragen. Goedgevonden. Naar aanleiding van een brief van Pensioenraad wordt alsnog besloten desbetreffende besluit in te trekken en woniughuur voor wijlen E. Schouten over eenkomstig de Pensioenraad vast te stellen op 140 tot 1922. Een suppl. begrooting dienst 1927 wordt eveneens vastgesteld. Bij de rondvraag vestigt den heer Wil- lenborg nog eens de aandacht op den straat weg en vraagt naar beplanting en rioleering De Voorzitter antwoordt, dat bericht in deze is gezonden aan het bestuur van den pokier. Hierna sluiting der vergadering. Verloting en Bazar v. h. Fanfare corps „St. Hildegardis” te Tuitjenhorn. Donder dagavond hield in ’t café van den heer Broersen het Comité voor den Bazar ter be vordering van den finantieelen welstand van genoemd fanfare-corps eene vergadering. Vele belangstellenden en kunstliefhebbers waren aanwezig. De heer Jac. Groot opende de vergadering met een hartelijk welkom. Ter inleiding deelde h'j mede, zoo juist be richt ontvangen te hebben tot voorzitter van *t comité te zijn uitverkozen. Het verheugde hem voor deze functie te zijn aangewezen, niet omdat daardoor de lange lijst van ambten en waardigheden aan zjjn persoon verbonden, wederom met ééne werd ver lengd, maar alléén en uitsluitend wjjl hij nu in de gelegenheid werd gesteld op daadwer- keljjke wijze te kunnen medewerken aan een plan, dat hem bijzonder ter harte ging, n.l. finantieelen steun verschaffen aan het door onze gemeentenaren zoo gewaardeerd en hooggeschat Fanfare-corps „St.Hilde gardis”,. Op, de hem zoo eigen leuke wjjze, merkte de voorzitter op, dat het bericht van zijne benoeming tot voorzitter, hem wel den titel maar niet de noodige kennis en ervaring van 'n „Bazarformeerder” had gebracht Die^s- volgens deed hij een beroep op de welwil- lijdheid der comité-Ieden, teneinde van een en ander nader op de hoogte te worden ge bracht. Aan dit verlangen werd spoedig en gaarne voldaan. De heer Joh. Bes opende de rij der sprekers en weldra waren zoowel voorzitter als veie overige leden zóódanig met do finesses bekend, dat *t leek of ’t voorbereiden of houder», van een Bazar, de eenvoudigste zaak ter wereld was. En toch kwam na eenige discussies duidelijk uit, dat de opzet wel heel eenvoudig ie, doch de middelen om tot 't doel te komen niet zoo maar voor ’t grijpen liggen. Het werd zelfs noodig geoordeeld, dat een 4-tal leden, n.l.: J. L. Th» nis, A. Duyvis, Joh. Bes en Sim. Burger een en ander zouden gaan bestu- deeren in eene naburige gemeente, op Zon dag 26 Febr. a.s. en bij monde van J. L. Theunis van hun bevindingen en ervaringen een uitvoerig rapport zouden uitbrengen. Nuttig en wenschelijk werd het acht van eze besprekingen in het N.-H. Dat blad melding te maken. Hiervoor stelde J. L. Theunis zich we rillend beschikbaar. Deze toch was van meening, dat velen gaarne hot mooie plan zouden steunen, indien zij wisten op welke wijze. Door het koopen van loten, speciaal voor deze gelegenheid uitgegeven, kan veel doen, donh ook door vrijwillige en bijdragen in natura kan men den helpen opbouwen en meubileeren. De heeren Joh. Bes en Sim. Burger stel den zich gaarne beschikbaar voor de ont vangst van eventueele giften en geschenken zorg te dragen. Met groote vreugde werd vernomen, dat Joh. Bes reeds een mooie mandoline voor de Bazar had mogen ontvangen van den Instrumentenfabriek M. J. Kessels te Til burg. Teneinde andere edelmoedige groot handelaars, grossiers en firmanten buiten de gemeente in de gelegenheid te stellen dit mooie voorbeeld te volgen, zal de heer J.L. Theunis zorg dragen voor de redactie van eene circulaire, waarin nadere bijzonder heden aan eventueele schenkers verstrekt. Onze parochianen zulleu, naar wordt, wel zonder circulaire, hun belangstelling voor hun geliefd corps toonen. De loten-verkoop heeft een gunstig verloop, doch de attractie, het schitterend verloop van de Bazar is afhankelijk van de inzen dingen. Ofschoon over het tijdstip waarop verlo ting en Bazar zullen plaats hebben, allen vrijwel het eene waren, dat zulks omstreeks bal* April moest geschieden, bleek de plaats voor de Bazar niet zoo dadelijk bepaald. Het café van den teer Broersen bood daarvoor de mooiste en ruimste gelegenheid, doch naar de ligging in het Centrum der Parochie waren de .okalen van P. Bleeker en G. Sn>-> kes het eerst aangewezen. Deze laatste factor gaf den doorslag, zoodat Bazar en Verloting worden gehouden in Tuitjenhorn. De wijze waarop een en ander zal gere geld worden uit kaetdeins-finantieel oog punt beschouwd, zal aan het gezamenlijk overleg der 4 kasteleins ter plaatse wktrden overgelaten. Alhoewel nog heel wat moet geregeld worden vóór de officieele opening van de plechtigheden plaats vindt, werd besloten den Edelachtb. Heer Burgemeester te ver zoeken de openingsrede te houden. De zeer aangename en gezellige bijeen komst werd -bcéindkd door het slotwoord In zijn openingsrede op deze eerste ver gadering in dit jaar, brengt de voorzitter dank aan de leden voor de vriendelijke wenseben, bij den aanvang van dit jaar hem toogedacht. Spr. hoopt wederkeerig, dat 1928 niet alleen voor de gemeente, maar ook vooral voor de leden van den Raad en hunne gezinnen een zegenrijk jaar mag wezen. Spr. geeft een overzicht van de bezighe den van den Raad in het voorbjje jaar. In dit verband memoreert spr. diverse weg- verbreedingen, beharding van den Zwarten weg, etectrificatie van wijk C, do uitbreiding van den Bjjzonderen Schoolbouw, verbete ring van het arrestantenlokaal, opheffing van de Alg. Begraafplaats, enz. Spr. zou nog meer kunnen wijzen op vruchtdragenden ar beid. De geleidelijke uitbreiding der gemeente stemt tot tevredenheid. De tijden zijn voor de l«evolking niet ongunstig. De prijzen der producten zijn goed. De bevolking ging vooruit van 1646 tot 1681. Ook mag spr. getuigen, dat de belastingen in dalenden lijn gaan. Dt tarieven voor elec- triciteit zijn billijk. Met al die perspectieven voor oogen, meent spr met vertrouwen het nieuwe jaar te mogen ingaan. Spr. hoopt, dat het den Raad gegeven mag zijn, in eendrachtige samenwerking goede resultaten voor de gemeenschap te bereiken en dat hij de volle medewerking mag ondervinden. (Instemming). De notulen worden vastgesteld. Mededeelingeij en ingekomen stukken. Bericht, dat met ingang van 1 Mei a.s. het ontvangkantoor voor Registratie en Do meinen te Medemblik wordt opgeheven en dat de gemeente Obd«m wordt ingedeeld bij het kantoor te Hoorn. Proces-verbaal van kasopname bij den adm. van het G. E B. Alles in orde bevon den, in kas was f 1250.87 K. Van den Minister van Financiën bericht, dat de aanvrage van den heer de Jong, om een voorschot ingevolge de andarbeiders- wet door den Min. is goedgekeurd. Al deze stukken worden voor kennisge ving aangenomen. Aan den heer P. Klaver te Berkmeer wordt op diens verzoek eervol ontslag ver leend als hooisteker. Benoeming hooisteker. De voordracht luidt: 1. Joh. Dekker, 2. Joh. Stujjt. Eerst genoemde wordt met 6 stemmen benoemd. Benoeming Commissie tot Wering van Schoolverzuim. In wyk A le commissie worden gekozen: H. J. Schneidrrs, P. Helder, D. Leegwater. In wijk A 2 commissie: K. A. M. Dagelet, P. Groenland W. A. J. de Pater. Tn wijk B: S. Bant, Jb. v. d. Oord, J. A. N. Willenborg. Al dé altredenden zijn met algemeens stemmen herbenoemd. Vaststelling rooilijnbesluit. De voorzitter deelt mede, dat het besluit in vorige zitting vastgesteld ter visie heeft gelegd. Bezwaren zijn niet ingediend. B. en W. stellen thans voor het rooilijnbesluit aan Ged. Staten ter goedkeuring in te zenden. Goedgevonden. Verzoek van het Bijzonder Schoolbestuur om voorschot op vergoeding, volgens art. 101 der L. O. Wet, ten behoeve van de Bijz. School in Obdam over het jaar 1928. De Voorzitter deelt’mede, dat het school bestuur genoegen neemt met een bedrag ad f 3500. B. en W. stellen voor van dit be drag te betalen 80 pCt. of wel f 2800. Goedgevonden. Overeenkomst met Jn. Blauw Pan., inza ke eletcrisch net. Dit betreft het perceel van den heer Blauw, in wijk C, waar, bij de uitbreiding van het net de palen op zijn land geplaatst zijn. Goedgevonden Voorstellen inzake Krotopruiming. le. De Voorzitter deelt mede, dat de Min. ten aanzien van de krotopruiming ten plat- teiando voor 1928 f 80.000 wilt uitkeeren. B. en W. hebben gemeend, dat het per ceel Rummens daarvoor in aanmerking komt. De Raad gaat in Comlié. Na (eindelijk.) weer openbaar te zijn klaard, wordt voorgesteld de Minister vragen een bijdrage voor krotopruiming, waarvoor de gemeente toezegging doet, dat zij bereid is een gelijke bijdrage te geven als het rijk doet, wanneer die woning wordt opgeruimd er een andere woning in plaats wordt gezet. Do Voorzitter doet nog mededeeling van het advies van dc Gezondheidscommissi<T in .deze. Dit is van dezelfde strekking als het ad vies van B. en W. Besloten wordt zonder hoofdelijke stem ming, dat de gemeente ten hoogste f 300. zal bijdragen. 2e Een aanvrage in denzelfden zin, be treffende het pand, bewoond door P. Leek (naast het vorige). De Voorzitter zegt, dat deze zaak eenigszins anders beloop heeft. Spr. zou ook hierbij de Minister er op aan willen dringen een bijdrage van f 300 te verleenen, hetwelk de gemeente dan ook zal doen. Maar, aangezien deze woning niet het eigendom is van den bewoner, zou spr. wil len voorstellen, om den grond aan te koo pen en daarop te plaatsen een nieuwe wo ning en het totaal bedrag daarvoor, wordt geraamd op f 4600, aannemende, dat ’t rijk f 300 zal gewen. Dit zouden B. en W. dan aan de bewo ners willen verstrekken, zoo, dat het na 80 jaar zijn eigendom is. Geen der heeren verlangt het woord over dit punt. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stem ming besloten. De Voorzitter hoopt, dat deze twee po gingen, om de volkshuisvesting te verbete- Commisie tot wering van schoolverzuim, i Tot voorzitter en secretaris van de com missie tot wering van schoolverzuim alhier* werden benoemd de heeren J. Boonjets en P. van den Beidt. OBDAM. Gemeenteraad. Vergadering van den Raad Gemeenteraad. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Maandag 13 Febr. 1928. Voorzitter de heer J. Commandeur Ketz, tevens secretaris. Met uitzondering van den heer Hoebe waarvan bericht van verhindering was in gekomen waren allen tegenwoordig. De voorz. opent de vergadering met het gebruikelijk gebed. Waar het de eerste ver gadering is in 1928 welke spr. leidt, uit h|| den wensch, dat 1928 voor de leden van den Raad en voor alle ingezetenen der gemeen te een voorspoedig jaar moge zijn. Een bijzonder woord van dank aan den heer Winkel, die wegens lichte ongesteld heid van spr. de vorige vergadering leidde, en spr. met zijn gezin veel geluk en voor spoed heeft toegewenecht. Hiern worden de notulen der vorige ver- ga<lerin<r voorgelezen en onveranderd goed gekeurd. Ingekoinen stukken. Van de Thermo-Chemische fabrieken, het verzoek een contract te willen aangaan be treffende het onschadelijk maken tan afgo- kenrd vleesch. onder voorbehoud dat, vol doende gemeenten toetreden om deze fa briek in werking te kunnen stellen. B. en W. stellen voor dit stuk aan te houden en eerst de vertegenwoordiger bij de vleeschkeuringedienst te Hoorn de meening van het kringbestuur ten opzichte van deze kwestie te doen vernemen en het daarna in den raad te behandelen, omdat voorkomen moet worden, dat er een beslissing valle, welke een eventueele latere samenwerking der kring in den weg zon kunnen staan. Van de afd. „Het Witte Kruis” alhier een dankbetuiging voor het door den raad geno men besluit inzake de TBC-bestrjjding door uitzending, met mededeeling dal voor de uitzending van den Isten patiënt, de Diaco nie der Ned. Herv. Gemeente alhier, zich garant beeft verklaart voor de meer-kosten, dan die. welke de gemeente voor een patiënt beschikbaar stelt. B en W. stellen voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Dienovereen komstig besloten. Verzoek van den heer J. Man te Zwaag- djjk, die zich met Mei a.s. in de gemeente aan den Zomerdijk komt vestigen, om ver goeding autokosten voor een schoolgaand kind. B. en W. stellen voor dezelfde ver goeding toe te staan als thans voor de kin deren van ’den heer J. Houter. Wordt goed gevonden. Worden verder voor kennisgeving aange nomen Begrooting 1928 en rekeninng 1926 van den keuringsdienst van Waren, gebied Alkmaar. Rekening ’26 sluit met een saldo van f 5895.waarvan de gemeente alsnog een evenredig deel teokomt. Verslag van de commissie tot wering van schoolverzuim. Verslag van de plaatselijke commissie toezicht op het Lager Gnderwjjs. Van den voorz. van ’t R-K. Schoolbestuur is ingekomen: a. Een verzoek om 80 pCt. voorschot to mogen ontvangen volgens art. 101 der OJa- wet; b. Een verzoek om vrijstelling van een borgtocht, omdat zij aangesloten zijn hjj de borgstel! ings-commissie van den Ned. R. K. Schoolraad. B. en W. stellen voor het verzoek in to willigen en 80 pCt. van het op de begroo ting in 1928 geraamde bedrag of f1600. toe te staan. Aldus besloten. Van Ged. Staten is de begrooting 1988 terugontvangen met verzoek eenige wijzi gingen aan te brengen, waardoor de poet f25.40 en van f3636.89 wordt gebracht op f 3652.29. Wordt aldus nader vastgesteld. Van de afd. het „Witte Kruis” het ver zoek voor 1928 een subsidie van f 200.— to mocen ontvangen. Wordt toegestaan. Rondvraag. De heer Kok vraagt hoe veel de kaarssterkte bedraagt der straatver- lichtingslampen. Het komt spr. voor, dat het licht hier minder goed is dan op andere plaat- sen. Spr. zou willen voorstellen om hierin verandering te brengen wanneer zulks geen al te hooge kosten met zich brengt. De voorz. antwoordt, dat het meerdere stroomverbruik, dat hierdoor zou ontstaan weinig zou kosten, iets anders is het echtte met de max. belasting. Deze zou ongeveer IK KW. worden verhoogd, wat een meer dere onkosten zou zijn van ongev. f 225, plu* het aanschaffen van andere lampen. Voorz. zou bet alsnog willen laten, oaa dan bij een eventueel nieuw te sluiten con tract met het P.E.N. hiertoe over te gaan. Wordt goedgevonden, De heer Kok brengt ook nog ter «prak* verbreeding straatweg aan de Gouw. Voorz. antwoordt dat 't plan is geopperd om in overleg met de Vier Noorder Hogge* en het Banne bestuur een kosten-berekening te latm maken. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorz. d» verg, met gebed e* gaat de Raad n xitHnrr Avar f ST. PANCRAS. Uitslag verkooping. Door Notaris Luic.kx uit de Ryp. worden in het openbaar verkocht in café Spoorzieht alhier, 10 per centen bouwland gelegen in de Vroonermeer, ten verzoeke van de eigenaars, de heeren Jn. en A. Oud. De uitslag is als volgt: Perceel 1 groot 10 snees, kooper A. Schuur voor f 112 per snees Perceel 2. gr. 10 sn., kooper D. Kwant voor f 116 per. sn. Perceel 3. groot 12 sn., kooper Jb. Rul» voor f 99 per sn. Perceel 4. groot 9K sn. kooper A. Schuur voor f 120 per sn. Perceel 5 groot 9H sn., kooper J Lieu wen voor f 108 per sn. Perceel 6 gr. 12 sn.. kooper D. Groen voor f 95 per sn. Perceel 7. gr. 4 sn.. kooper D. Groen voor f 88 per. sn. Perceel 8. gr. 11X sn kooper P. N. Leering voor f 114 per «n. Perceel 9 gr. 11 sn„ kooper J. Lieuwen voor f 100 per sn. Perceel 10. gr. 14 sn.. kooper Jn. Commandeur voor f 91 per snees. Perceelen 8, 9 on 10 stonden samen in bod Op f 3681.50 en werden gemijnd on f 1. door C- de Kosling Dzn. Verhoekt. Door bemiddeling van den makelaar P. N. Leering, is het Burgerwoou- huis, bewoond door den heer Jn. Schuur en eigendom van de Alkmaarsche Bank, ver kocht aan den heer K. Smit, alhier. Opgeheven. De sedert jaren alhier be staande z.gn R. K. Voetbalclub S. D. W„ zal van het tooneel verdwijnen. Oorzaak de liefhebber^ begint ten platte lande voor deze sport almeer zoek te raken, zoodat dé finan ciën in gedrang kwamen. Binnenkort zullen men waarschijnlijk openbaar worden verkocht. Vorige week geraak te het paard van den heer Jb. v D terwii! komen Itep het wiel van den wagen sn bleef *U*n' Ge,uk]^K kwamen geen on- gefukken voor. Caféverpachtlng. Dopr het bestuur van de N.V. Spoorlijn Station-dorp, is het café JSi 'rzicht" opnieuw onderhands verpacht aan den heer L. Dekker voor f 1653 wat f 400 hooger is dan het vorig pachtbedrag. Boerenleenbank. Dinsdagavond vergader de de Coöperatieve Boerenleenbank in „Con- eordia” met 98 leden. De Voorzitter wees op den verbeterden flnancieelen toestand in deze streek en hoopte, dat dit zich aan het einde van het seizoen niet tot enkelen zal bepalen. Een korte propagandaspeech voor spaarbank werd tevens gehouden. De notulen werden goedgekeurd. Voor het samenstellen der volgende notu len werd de heer C. Paarlberg aangewezen. Uit het jaarverslag bleek, dat de omzet f 276.717.54’geweest is, de vereeniging 168 leden telt, 304 spaarbankboekjes zijn uitge reikt, 62 voorschotten en 25 credieten zyn verstrekt en de winst f 1316.59 geweest is. De rentevoet is het geheele jaar 3i pCt. voor Spaargelden en 5 pCt- voor voorschot ten geweest. Het bestuur meent ook voor dit jaar dit percentage te moeten handhaven, althans, als ook de centrale bank daarin geen andering brengt. Mocht deze de rente met een half pCt. verhoogen, zal hier de rente met 1 pCt. verhoogd worden. Rekening en balans werden goedgekeurd, en goedgevonden werd de winst weer in liet reservefonds te storten. De balans van de spaarbank gaf een eind cijfer te zien van f 243.389.96. Als bestuurslid word herkozen Barten en zicht de heer N. Koojj. BÜ de rondvraag werd nog even het te kleine wachtlokaal bjj den kassier bespro ken, welke aanmerking het bestuur onder oogen zal zien. Daarna sluiting der vergadering. Café-verpachting. Dinsdag had de vastge- «telde vergadering plaats, in verband met de vraag of de verpachting onderhands of openbaar moet geschieden. Het vorig jaar was het besluit genomen om dit voortaan openbaar te doen, maar bij het bestuur rezen hiertegen zooveel beden kingen, dat het opnieuw in een vergadering werd besproken, met gevolg, dat in deze vergadering het voorstel behandeld wordt, om het vroeger genomen besluit in te trek ken. De vergadering welke iets beter be zocht was dan anders het geval is, besprak het punt vrij breedvoerig. Voor- en tegenstanders zetten hun motie ven uiteen met het eindresultaat, dat met 14 stemmen voor, 3 tegen en 1 blanco, be sloten werd het besluit in te trekken en het bestuur weer machtiging te geven voor on- derhandsche verpachting. Daarna werd nog het punt: verlaging consumptieprijzen besproken, doch de voor- ateller van het vorig jaar deelde mee, van oordeel veranderd te zfjn, omdat de prijzeu hem bjj nader onderzoek billijk bleken te zfjn en niet hooger dan elders. Nadat de voorzitter nog meegedeeld had, dat in het vergaderlokaal betere ventilatie zal worden aangebracht, werd de vergade ring gesloten.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 7