n I STER-TABAK s Ml Modern Drukwerk. 1 SPORT EN SPEL'. I Velllnqoverzlcht. LANDBOUW EN VEETEELT KERK EN SCHOOL. kardinaal van rossum. PROVINCIAAL NIEUWS. RECHTSZAKEN. Erkend de beste GEMENGD NIEUWS. EEN HELERSBENDE GEARRESTEERD. Klein Allerlei. Staten Generaal. HET TOELATINGSEI MEN H. B. S. HERSTELD. MODELBOEK TER INZAGE. een en te M TWEEDExKAMER. (Vergadering De behandeling DRUKKER IJ „O NS B L A LT. Telefoon 433 en 631 „BEEMSTER, purmerend en OMSTREKEN.” Tn kwaliteit, maar ook in prijs der sprui ten kwam nog beduidend meer variatie dan er toch al was. By verschillende partijen komt nog steeds meer tot uiting, dat de win tervorst in ernstige mate haar sporen heeft achtergelaten. Van vele aanvoerders waren een groot gedeelte van de struiken geheel doodgevroren, en wat hiervan geplukt wordt is belangrijk verdroogd en ten deele geel. Opmerkelijk is daarentegen, dat andere par tijen blijkbaar heel weinig hebben geleden en bepaald frisch en groen zijn. Voor deze mooie partijen bestoi/d ook thans weer flinke kooplust. Voor de partijen in kwaliteit nogal afwijkend was niet veel attentie, met afbrokkelende prijzen. Enkele partijtjes kon den het dan ook niet veel verder dan 7 brengen, voor de mooiste partijen werd nog f 36 betaald. Voor goede kwaliteit varieer de de middenprjjs zoo tusschen f25.en 30. Voor het grove product in de betere kwaliteit was flinke vraag en zagen wy nog tot zelfs 21 betalen, met de noodige varia tie vanaf 4. Hiervan heeft het aanbod niet veel moer te boteekenen, evenals zulks met de loase het geval is. Deze laatsten noteer den van 2 tot 6. De dagaanvoeren va rieerden van 325 tot 525 zakken, wat voor een goode week in Februari nog als flink kwantum .is te beschouwen. Van expor- teirrszijde bestond er niet veel animo en werd er voor dit doel ditmaal dan ook niet verladen. Hoewel nog bevredigend, kon de boeren- NOORD HOLLANDSCHE RUNDVEE- FOKKERIJ. Uit het verslag der provinciale commis sie tot bevordering van de rundveefokkerjj in Noord-Holland ontleenen we het volgen de: In totaal werden aangeboden 351 stieren waarvan 142 werden goedgekeurd. Omtrent het aantal fokvereenigingen wordt meegedeeld, dat 31 fokvereenigingen over de provincie hebben mecgewerkt met 599 leden. Te Egmond aan den Hoef werd een nieuwe fokvereeniging opgericht. De totale kosten der aangesloten fokver eenigingen hadden f 28.675 bedragen. Ge woonte is om deze kosten om te slaan over het aantal van de volledige melkljpten, die in het afgeloopen jaar werden opgemaakt- Van 5740 dieren werd een volledige melk- staat. kostende f 4.85 opgemaakL Per boer derij werden rond 10 volledige melkstaten opgemaakt; derhalve bedroegen de kosten per bocrdcrii f 48.50. De oplossing van het personeelvraag- stuk heeft de eenheid der marine in de De toestand steeds vooruit gaa nde. Men seint aan de ,,Msb." uit Rome d.d. 16 deaer: De verbetering in den toestand van Z.Em. Kardinaal van Rossum blijft aanhouden. De doktoren waren gisteravond zeer tevreden. De hooge lijder heeft geen koorte meer en zijn krachten nemen steeds toe. Z.Em. kon zelf weer een brief naar Neder land schrijven en ontving kardinaal 1-aurenti Heden heeft in ’t instituut Lancisi een bloed onderzoek plaats gehad met een gunstig re sultaat. De hoeveelheid suiker in het bloed was normaal. De kardinaal heeft weer meer voedsel gebruikt. De koorts is geweken. Morgen zullen de doktoren het zonder in spuiting probeeren. hetgeen een goed teeken is. Vandaag heeft Mgr. Marchetti secretaris van de Congregatie van de Propaganda aan Z. H. den Paus een uitvoerig verslag over den toestand van kardinaal van Rossum uit gebracht. Z. H. schonk zijn bijzonderen Zegen en sprak Zijn beste wenschen voor het herstel van den kardinaal uit. Prof. Milani verklaarde dat naar zijn in zien de genezing uitsluitend aan de gebe den, welke voor Z.Em. zijn verricht te dan enk ia. Alle hoop scheen aanvankeliik ver- P. KOUT f Zondag 12 dezer overleed in het Eiduina- Gasthuis te Purmerend, de heer r. leven welbekend als pikeur op paardenhard- draverijen. WOGMEER. Benoeming. Wegens bedanken van den heer Joh. Konijn te Spierdijk als direc teur van het fanfarecorps „Accosdando te Wogmeer, is benoemd de heer P. van Westen te Zwaag. Genoemde heer ia te vens directeur der R- K. Gemengde Zangvereeniging te Zwaag en tevens <U- recteur van het fanfarecorps te Wheere DE CULEMBORGSCHE MOORDZAAK. Vroege en Sweris vrijgesproken. Het Gerechtshof te Arithem heeft gisteren arrest gewezen in de strafzaak tegen J. Vroege en C. Sweris, de beide verdachten in de Culemhorgsche moordzaak, die door de rechtbank te Tiel leder tot vijftien jaar ge vangenisstraf waren veroordeeld. Het Hof achtte het wettig en overtuigend bewjjs niet geleverd en sprak beiden vrij van het hun ten laste gelegde. De verdachten waren b(j de uitspraak niet tegenwoordig. MELK VER VALSCHING. Vele falsarissen en flinke straffen. V<5or het Kantongerecht te Middelburg heeft Woensdag een landbouwer terecht ge staan wegens het in December j.l. afleveren van melk met ongeveer 80 pCt. water en in Januari weer een hoeveelheid melk met 70 pCt. water. Hjj verklaarde niet te weten, hoe het water in de melk kwam, en zegt, het er zelf niet ingedaan te hebben. De ambtenaar van het 0. M. zeide, dat het hier geldt eep frappant geval van melk- vervalsching. De eisch luidde voor het eerste geval f 1000 boete of 100 dagen hechtenis en voor het tweede 3 maanden principiale hechtenis. De Kantonrechter veroordeelde den verdachte direct tot f 800 boete voor het eerste feit en voor het tweede overeenkom stig den eisch. Een 40-tal andere melkveehouders uit ver schillende gemeenten van Walcheren werden wegens het afleveren van melk met koevuil en andere vuile stoffen tot boetes van f 25 tot f 150 veroordeeld. HET HOOGE WATER. Dreigende dijkdoorbraak Nederasselt. Men meldt ons uit Nederasselt: De waterstand van de Maas hoeft zoo'n hoogte bereikt, dat de Maasdijk nabij Neder- asselt gevaar loopt door te breken. De zwakke plek in den djjk ligt op eenigen af stand stroomopwaarts van de plaats, waar de djjk op Oudejaarsdag 1925 is doorgebro ken. Men Is met man en macht bozig den dijk te versterken en hoopt hem to kunnen behouden. In den dijk is een welgat ontstaan, waar door het water dringt en in den polder te recht komt. Men is reeds den gehcelen dag bozig om het water te keeren. Geen direct gevaar. Gisteravond werd ons nit Nederasselt ge seind Oogenblikkeljjk gevaar voor den djjk schjjnt niet meer te bestaan. Den geheelen dag zjjn er zakken zand op den djjk aange- hracht. Er heeft een afschniving plaats ge had van gedurende den zomer aangebrach- ten grond. De Dijkgraaf acht den toestand na genomen voorzorgsmaatregelen niet ge vaarlijk. Gisteravond is het aanbrengen van zakken zand gestaakt; hedenmoren zou hiermede worden voortgegaan. Gedurende den nacht wordt de djjk bewaakt- De centrale recherche te Rotterdam heeft voor duizenden guldens aan gestolen goed in beslag genomen. Vier verdachten aangehouden. Naar aanleiding van het voortgezette on derzoek in de zaak tegen den waterstoker W. Z. uit de Poolstraat te Rotterdam, bij wien een groote partij van misdrijf afkom stige goederen is in beslag genomen, heeft de centrale recherche nu een inval gedkan in de woning van'een ouden bekendo van de politie en bij dezen is een nog grootere partij gestolen goed aangetroffen. Bij de huiszoeking bleek, dat de zoldering van een bedstede in de gang los lag en dat men op die manier kon komen tusschen de binten, welke de bovenverdieping dragen. In deze geheime bergplaats werd een groot aantal artikelen aangetroffen, zooals een heele partij vulpenhouders en potlooden, alle afkomstig van de inbraak, welke in het be gin van September is geplecgrk-4>ij de firma Lissauer aan den Sohiedamschen singel, ma nufacturen, gedistilleerd, fleschjes eau de co logne en kostbaarheden. Alles bleek van inbraken afkomstig te zijn. Op donkere plaatsen in do woning o.a. was een spidometer verstopt in een klok werd nog het een en ander gevonden, zooals een revolver, met pakjes patronen. Toen de politie den persoon arresteerde drukte deze zjjn vrouw ter afscheid de hand, maar tegelijkertijd gaf hij haar een heele verzameling beleenbriefjes. De politiemannen zagen dit juist en namen de briefjes in beslag. Op deze briefjes bleken ook al weer vele van misdrijf afkomstige voorwerpen af te halen, zooals sieraden, een naaimachine, een stofzuiger enz. In verband met deze zaak zjjn nog 2 an dere verdachten aangehouden. Deze drie zjjn naar het politiebureau aan de Witte de Witfc- straat overgebracht en daar opgesloten. De waarde van het in beslag genomene wordt in het geheel op duizenden guldens geschat. De voorwerpen zjjn niet alleen af komstig van te Rotterdam gepleegde inbra ken. maar ook van diefstallen in andere ge meenten. Gistermiddag is opnieuw een huiszoeking gedaan in de woping van den waterstoker, die reeds in het Muis van bewaring is opge sloten. Nu is er weer een groote partij ge distilleerd aangetroffen. Ook deze party 1» van diefstal afkomstig en in beslag genomen. In verband met deze vondst is pok de vrouw van den waterstoker aangehouden en opge sloten. x ▼A Btanfries, op weg van Rotterdam naar Leeuwarden. Aan boord bevinden zich leden der be manning. Het te dezelfde boot, die in het laatste najaar na by Enkhuiaen is gentrand. Bange uren op zee. Gistermorgen omstreeks half zeven ge raakte de Bunschoter botter „BU 187”, schip per J. Blokhuis, ten noordoosten van Volen dam in den vliegenden storm. De giek brak middendoor en een der stukken trof den schipper tegen het been, waardoor hjj een ernstige beenbreuk Bekwam. De 22-jarige knecht kon niets anders doen dan voor an ker gaan en de „BU 73”, die Jn de nabijheid was. om hulp te vragen. De „BU 73" kon echter onmogeljjk verbin ding krijgen en zeilde toen naar Volendam, om daar hulp te halen. Schipper C. Kes voer toen met de „VD 102” uit en na veel moeite gelukte het aan de „BU 187” vast te maken. Tegen 12 uur gistermorgen werd het vaar tuig behouden in de haven v^m Volendam binnengcslcept. De schipper werd onmiddel- lijk door dokter Wevers behandeld en werd, nadat het eerste verband was gelegd, naa> het ziekenhuis te Purmerend overgebracht. Dorus Rijkers, die in het Anthonie 3,oeuwenhoekhuis te Amsterdam werd ver pleegd, is giftcrep ontslagen. Waarschijnlijk zal hij over een week weer worden opgeno men voor een verdere behandeling. In de Dordtsche Kil is de motorboot van schipper Comclisse, uit Bergen op Zoom, aangevaren en gezonken. Man, vrouw en zes kinderen zjjn gered. Het vaartuig is gelicht en naar een werf gesleept. De 21-jarige vrouw R. de Lange, die gistermorgen uit het raam van de derde ver dieping in een perceel aan de Wecsperstraat te Rotter/lam is gevallen, is gisteravond zon der tot bewustzijn te zijn gekomen overle den. Een dezer dagen is ingebroken in de R. K. pastorie te Licmpde. Do dieven hebben een bedrag ontvreemd van pl.n. 4000, waarschijnlijk dy opbrengst der verpachte banken. zTe Biggekerke had een landbouwer hjj hrt stoppen van een pijp, daarin ook een flo- bertpatroontje gedaan, die hjj altijd in zjjn tabaksdoos bij zich drargt. Do pjjp sprong uit elkaar en de man werd vrij ernstig ver wond. f Het 14-jarig dochtertje van schipper de Boer uit Nieuwpoort geraakte te Voere met haar tmen in een staaldraad verward, welk lichaamsdeel onder de knie werd afgeklemd. Het meisje is naar het gasthuis te Middel burg vervoerd. De heer D. H. Visser te Kortehemmen (Fr.), die 3 Januari j.l. 100 jaar is geworden, is gisteren overleden. van Donderdag) van de begroofing van Curasao wordt voortgezet. De heer BIJLEVELD acht de regee- ringspolitiek voor dit gewest weinig vooruitstrevend. De autonomie moet zooveel mogelijk worden betracht. De heer JOEKES noemt verschillende factoren die de ontevredenheid onder de bevolking van Curasao hebben bijgedra gen. De heer DROOGLEEVER FORTUYN wijst op het merkwaardige verschil tus schen Suriname en Curasao wat den economischen toestand aangaat. De heer CRAMER behandelt o-m. de kwestie der drinkwatervoorziening. Het drinken van gedistilleerd water is niet bepaald aangenaam. Minister KONINGSBERGER beant woordt allereerst eenige detail-aangele- genheden. Op de vraag van den heer van Vuuren of van spr. bij de begrooting voor 1929 ‘vervulling van zekere desi derata van het bijzonder onderwijs is te verwachten antwoordt spr. bevesti gend, echter met die reserve, dat indien de begrooting niet sluitend mocht blij ken, ook de instemming van spreker‘s ambtgenoot van Financiën wordt voor behouden. Spr. is verder bereid aan het papia- mentsch in beginsel gelijke rechten als aan het Nederlandsch toe te kennen. Spr- betoogt, dat de vicaris zich niet duidelijk jegens den Gouverneur heeft uitgelaten over de desiderata van het R. K. onderwijs. De aangelegenheid der politie-reor« ganisatie is verleden jaar door de Kamer principieel uitgemaakt na volledige dis cussie. De hier thans bepleite uitbreiding zou een uitgaaf van 7 a 8 ton vorderen en daarnaast zou het garnizoen in stand moeten worden gehouden. De heer JOEKES vindt het eigenaar dig, adt alleen de Gouverneur zelf heeft gezegd, dat hij zoo voorfvarend is. De minister schijnt daardoor te zijn bevre digd. L De heer VAN VUUREN is niet be vredigd door het antwoord van den mi nister ten aanzien van de gelijkstelling van openbaar en bijzpnder onderwijs. Dit geldt ook ten opzichte van sprekers politieke vrienden. Mocht het nader antwoord van den minister die bevre diging niet schenken, dan zonden zij zich zeer ernstig beraden of zij huh stem aan deze begrooting wel kunnen geven. eD eher VAN BOETZELAER gevoelt wel*wat voor het bezwaar van den heer Lingbeek, <’at aa* het R. K. onderwijs te veel baten zouden toevloeien. Indien Mie middelen beperking opleggen, dan moe deze evenwel voor beide partijen gelden. De vergadering wordt verdaagd tot Dinsdag één uur. EERSTE KAMER. (Vergadering van Donderdag). Voortgezet wordt de behandeling van het defensie-ontwerp. De heer VERKOUTEREN wenscht geen streep te halen Joor het seboone verleden onzer vloot en zou willen, dat men voor de vloot even royaal was als voor de sociale wetgeving en het onder wijs. Met het ontwerp bederft de minis ter, wat hij voor het leger tot stand bracht. De heer VAN EMBDEN betoogt uit voerig, dat het ontwerp geen enkel ele ment van ontwapening bevat, doch dat de vrijzinnig democraten voorstemmen, omdat de kans bestaat op bezuiniging en in verband met den tegenstand der ergste militaristen. Verwerping van het ontwerp zou de Kamer assimileeren met het standpunt der ultra-militaristen. De heer JANSSEN juicht het ontwerp toe, omdat het versobering brengt. Hij ■wijst er op. dat de splitsing van de baan is. en meent, dat het verzet uit marine- kringen veel invloed oefent op de tegen standers. De heer VAN LANSCHOT is voor stander van het ontwerp. Hij bestrijdt de redevoeringen der christelijk-histori- schen, welke hij te onzakelijk acht- Hij is niet bang voor splitsing en verwacht zeker bezuiniging van de voorgestelde maatregelen. De heer STEGER zegt, dat er nog eenige moeilijkheden voor hem bestaan, die de minister zal hebben weg te ne men. De vraag is voor spr. of langs de zen weg de minister de veiligheid van het land waarborgt of verhoogt. Spre- ker's meening is, dat niemand in staat zal zijn twee zaken te beheeren, die zoo heterogeen zijn als deze. Door één van beide of beide zal schade geleden wor den. De heer VAN WASSENAER VAN CATW1JCK zegt, dat thans een fusie wordt voorgesteld, die zeer goed zou zijn als de splitsing er was, maar die nu, zonder splitsing tot froote moeilijkheden zal aanleiding geven. Minister LAMBOOY heeft het be treurd, dat zoowel de V.B. als de C-H. reeds hun stem bepaalden, waarmee niet veel terecht komt van gemeen overleg met de regeering. wie na deze verkla ringen den pas is afgesneden Zelden is tegen een ontwerp meer ge ageerd met gevoelsargumenten en ver dachtmakingen dan tegen dit. Aan het personeelvraagstuk heeft spr. zonder splitsing «en economische oplossing ge geven. En nu gaat men het Antwerp, door spr. verdedigd, verdacht maken door te wijzen op het splitsingsgevolg. hand gewerkt, want dat vraagstuk geeft geen voordeel meer aan de splitsing. De werkelijke sterkte van het vloot- personeel was in 1915 6000 man waar van 1500 in Indië. De totale sterkte is in 2 jaren door den minister verminderd met 500 man, de sterkte in Indië ver meerderd met 600 man. Ook de afgetreden vlootvoogd heeft met groote kracht gelanceerd het alarm, signaal: Wees op uw hoede voor de splitsing. Spr. heeft groote waardeering gehad voor dien vlootvoogd als vlagof ficier, maar hij waarschuwt ervoor, de organisatorische talenten van dien oud- vlagofficier niet te hoog aan te slaan. Juist hij is het geweest, die de oorzaak was, dat de gedachte aan splitsing werd opgewekt. Spr- zal dit nader aantoonen. De vergadering wordt verdaagd tot heden. DE STORM. Stanfriesboot gestrand. Men bericht uit Terschelling: Op de Makkumer Waard is een der Stan- frieebooten gestrand. De sleepboot „Neptu- nus” is heden van Terschelling ter assisten tie vertrokken. Nader vernemen wij: De stanfriesboot, die gestrand is op de Makkumer Waard, is de „Dokkum II" van de N. V. Scheepvaart Mjj. HollandFries- geefs. lier, biased op van Haarlem, jg niet vooruit gaande PATER JOSEPH VAN DER VEER O.P. Men schrjjft uit Curasao: .Weer is een werkzaam en sympathiek missionaris ook in Holland door velen gekend en gefield uit de ry .Ier weneer, gevallen. Pastoor Joseph Van der Ve?r'der St. Rosa parochie is door een beroerte ge troffen en naar het ziekenhuis te Piotermaar overgebracht. Tot zijn opvolger is benoem! Pater B. Krugers. Binnenkort ie een ministeriecle beslissing tegemo’-t te zien waarby oen u.euwo regeling voor d« {relating tot de middelbare scholen zal worden ingevoerd. H?t rode toelatingsexamen zal niei war den hersteld, maar de lagere soh-.o] zal by de beoordeeling over al of niet ttela-Jng een belangrijke taak te vervullen hebben. De eindbeslissing zal evenwel in handen zyn van de middelbare school. Dat er wijziging iiiocet komen in de aor- waarden van toelating, was Wier, die met de teleurstellingen der laatste jaren op do hoogte was, duidelijk De vroegere regeling waarby het geheele oordeel aan de toevallig heden van een toelatingsexamen was over gelaten, heeft zooveel critiek uitgelokt, dat het examen voor de meeste gevallen werd afgeschaft. Toen kwam de toelating op ver klaring der lagere school, die over het alge meen niet voldeed. Thans zal een regeling komen, waarbij de lagere school een belangrijke factor voor de beslissing zal zyn. ROOSTER DER RETRAÏTEN in het „Sint Petms Cantelus” Retraltenhute te Bergen N. H. 2225 Febr. Open voor aan te vragen Re traite. 27 Febr.—1 Maart. Dames, middenstand. P. Dominicaan. 2— 5 Maart. Meisjes uit den burger stand. P. Franciscaan. 69 Maart Maria Congregatie 0. L, Vrouw des Vredes. Amsterdam,. P. Jezuïet. 10—13 Maart. Mannen, leden van de H. Familie. P. Carmellet 1417 Maart. Vrouwen uit den Land- en Tuinbouwstand. P. Redemptorist. 1821 Maart. Meisjes gewonen stand. P. Montfortaan. 22— 25 Maart. Open voor aan te vragen Retraite. 2629 Maart. Gehuwde en ongeh. Dames, Euchar. Retr. P. Augustijn. 30 Maart—2 April. Open voor aan te vra gen Retraite. 36 April. Gehuwde vrouwen, gewone stand fgoede week). P. H. H. Harten. 7— 10 April. Ongehuwde Joseph gezellen. P. van H. Hart. 12—15 April. Meisjes middenstand. P. Re demptorist. 17—20 April. Open voor aan te vragen Retraite. 2225 April. Heeren uit den middenstand. P. Jezuïet. 2629 April. Meisjes gewine stand. P. Franciscaan. 14 Mei. Leden randden Marlabond. P. CapucQn. Voor de toelating tot de Patronaats-R*- traiten wordt de leeftijd van ft jaar en voor de toelating tot de andere Retraïten die vu 18 jaar verelscht. Zy die wenschen deel te nemen au eene Retraite, gelieven zich te vervoegen b(j een Erw. Geestelijke, die het toegugsbiljnt aan vraagt bil ondergeteehznde. Dit bewfjs wordt echter niet afgegevea du na overzending der bijdrage tot de kt» ten der Retraite. Zjj. die niet ter Ret«>e opkomen, worden geacht bunne bijdragt af te staan aan het Liefdewerk: maar zij zullen die bijdrage te rug bekomen, indien zij een betalende plaats vervanger hebben aangebracht. Mededeeling: Men wordt in het Retraiten- huis verwacht te half zeven, op den avond der opening der Retraite. Aankomst der trei nen te Alkmaar: uit de richting Hoorn 17.08 uit de richting Helder 17.36 uit de rich ting Amsterdam 17.34 uit de richting Haarlem-Rotterdam 17.34. Het meest au te bevelen is gebruik te maken van de Autobus, die voor bet station Alkmaar staat en 17.40 vertrekt direct naar het Retraitenhuis. Men ku ook gebruik maken vu de tram Alk- tnaar-Bergen, uitstappen halte Gostdorp waar men na 5 minuten loopen het Retrai tenhuis bereikt De Retraïten worden gesloten omstreeks 2.80 n.m. j „Sint Petros Canisius” te ingericht voor 81 Retraïten. Wanneer eeu Retraite voltallig is, wordt' zulks in de Roomsehe dagbladen tij dig aangegeven; indion er in dit geval toch nog aanvragen vu toelating by ondergetee- kende inkomen, zal hij het geld óf terugzen den aan de aanvragers, zoo men dit verkiest óf bewaren voor een volgende pelegenbeid. Voor aanvragen en inlichtingen zich wenden tot Rector Fr. J. W. Hansen. ■len. Bieten genoten .1- 1 was, prijzen op van 16 tot 36. Minder belangstelling werd er voor worte len getoond. Bij een middenprys van 3.20 i f 3.10 was de hoogste noteerinsr 4.60 voor Hofplein Alkmaar. kool zioh toch niet op hetzelfde niveau In ons vorig overzicht genoemd handhaven liep den prijs gemiddeld pl.tn. f 1 terug. Roode en savooye kool gaven zoowel In prys als aanvoer niet veel verandering te weer dezelfde bijzonders belangstelling en brachten al naar de grootte was, prijzen op van 16 tot 36. Minder belangstelling werd er voor worte- 3.40 was de hoogste noteerlng 4.60 een enkel partijtje. De uienaanvoer bleef vrijwel gelijk aan dio der vorige week met iets opolopende prijzen. Voor het goede product liep de .prijs om do 15. Voor drielingen bleek iets minder be langstelling te bestaan.t terwijl nep tot be staande prijzen uit den markt werd geno men. Een goede markt vond de prei. Voor mooie bossen liep de noteering vu 25 tot 33; de mindere kwaliteiten werden met al lerlei prijzen betaald. Van witlof werd de aan voer iets ruimer, wat tengevolge had. dat de prijzen iets af brokkelden. De noteering liep van f 12 tot f 24 per 100 K.G., by een gemiddelde voor goede kwaliteit van 18 a 20. Deze week zagen we nog weer een be hoorlijke aanvoer vu appelen. Peren daar- ente -en waren slechts zeer matig aangebo den. Hoewel niet beter gewoon, was het met den prijs weer niet bemoedigend gesteld, of beter gezegd teleurstellend, want de prijzen gingen eer in dalende dan in opwaartsche richting Present van Engeland noteerden van 8 tot 28. terwijl als hoogste notee- rin" voor gondreinet oen fnkel partijtje het tot 16 bracht. Overigens liepen de prijzen van f 5 tot 13. Bramiey Seedling bracht het tot 15. f Winterjannen konden van f 3 tot v oe- sommen, terwijl een partijtje extra voor 14.50 een kooper vond. Enkele P^Hitjet Comtesse de Paris wisten het tot 10 1» te brengen.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 2