GLASCULTUUR Noord-Holl. Vlashandel ALKMAAR. PURMEREND. kantongerecht. i - 1 Dir. J. VISSER levert U *t voordeelstig prima Belgische Eenruiters en Kasglas FINANCIEEL? RUBRkL OBLIG ATÏELEE NI NG. WEERBERICHT. HANDEL EN MARKT HELDER. RADIO. be- A ziek. s-t— 3. imeenteHJ- irende de aan- de be- - te ALKMAAR. ZAADMARKT 35. verzen van: da- en mb V OPBRENGST COLLECTE. Men verzoekt ons mede te deelen, dat de opbrengst der collecte van „Hulp in Nood" 6.26 f>a> -muziek. 8.20 Orkestcon- 10.20 Speciaal concert. 11.20 - Bal van de ..La Monnaie”, Dan VOORDRACHTAVOND FRITS BOUWMEESTER. De Alkmaarsche afdeeling van den R. K. Vrouwenbond hield Woensdagav. haar jaar- lijksche feestvergadering. met als hoofdpro- gramma het optreden van den declamator den heer Frits Bouwmeester, voor onze le vers. o.a. de K. K.-leden geen onbekende. De „Gulden Vlies”-zaal '»*s een bekend verschijnsel, waar het eon bijeenkomst van vrouwen geldt tot in alle hoeken liezet, hetgeen de presidente, mej. M. Boom in haar openingswoord met genoegen constateerde. Zq heette alle aanwezigen, waaronder wij o.a. opmerkten den Weleerw. Geestelijk Ad viseur Kap. J. Hetaier, de Weleerw. Taters A. J. Leygraaf. J. H. Oonk, A. Uiterwaal en J. D. Okhuyzen, O. P. van harte welkom, in bet bijzonder den heer Bouwmeester, en zij uitte den wensch, dat allen van diens voor dracht zouden genieten. De heer Bouwmeester begon met de decla matie van een 4-tal passages uit Hamlet, van welk drama hij eerst een korte uiteen zetting gaf, 'waardoor de voor te dragep pas sages twee monologen en twee scènes voor de aanwezigen duidelijk werden. Met veel declamatorisch talent droeg Frits Bouw meester, deze treffende passages voor, waar van vooral de monoloog van koning Clau dius, bijzonder boeide. Na een gèdiehtj# van Guido Gezelle. kreeg men ten gehocre eenige verzen van Katho lieke jongeren: De Litanie der zonderlinge zieb n en het Volk in de Processie, van An ton van Duinkerken. De Springkoord, van Karei van den Oever en De Bedelbroeder, van Jac. Schreurs. Na een korte pauze gaf de heer Bouw meester eenige nummers van het meer lich tere,'soms komische genre ten beste, hetgeen bij het dankbaar gestemde publiek bijzonder insloeg. Gedichten als Champa Bloem van Tagore, Kindergedachten en peinzerjj bij een bloe metje van Adema van Scheltema bewezen, dat de heer Bouwmeester van zijn repertoire voor zijn auditorium van Woensdagavond de meest geschikte keuze gedaan had. Met een drietal gedichten van Peerke den Belg wist hij de lachlust van de aanwe zigen op te wekken. Ook eenige van Charivarius: de aardige parodie „Waar werd oprechter tron” en rake hekclgedichten ..Mijn begrafenis” ..Twist en Hulde”, in welk laatste de sère van het vereenigingsleven op frappan te wijze getcekend werd, welke gedichten de heer Bouwmeester op smakelijke wijze, met •Juiste dictie en. kostelijke mimiek voordroeg, sloegen bijzonder te Als extra-nummer gaf hij nog het verma kelijke „Vrijgezellenwee”, waarmede hij zijn repertoire, dat den aanwezigen „elck wat wils” had geboden, eindigde. Zoowel in het dramatische als in het komische genré toon de de beer Frits Bouwmeester zich een ta lentvol declamator Het bestuur van de afdeeling Alkmaar van den R. K. Vrouwenbond beeft zijn leden met het optreden van dezen kunstenaar een aan- genamen, doch vooral ook een genotvollen avond aangelmden. Is het wonder, dat de presidente den heer Bouwmeester in haar dankwoord een tot weerziens’ toeriep? Vermelden we ten -lotte nog dat het muzi kale gedeelte van den avond verzorgd werd door Mej. G. Scheurs, piano en den beer W. Schreurs, viool. Het Metropolitaan Kapittel van den Dnm van Keulen te Keulen, gaat over tot uitgifte eener 7 pCt.’s tien-jarige Obligatieleening (met recht van voorkeur voor houders van pCt. drie-jarige Obligation van 1925), groot 360.000.nominaal, met goedkeuring van Z. Em. Kardinaal Dr., C. J. Schulte, Aarts bisschop van Keulen. Koers van uitgifte 100 pCt. Coupures 1000.en 500. Coupons per 1 Maart en 1 September. De richtige nakoming van de uit deze geldleening voortvloeiende verplichtingen tot betaling van rente en aflossing wordt ruimschoots gedekt door de waarde der vaste goederen van het Metropolitaan Kapite tel, volgens den beëedigden gemeentelijken taxateur E. Endler te Keulen gewaardeerd op bijna 3 millioen Rjjksmark 1.800.000.-). In voornoemd goederenbezit is niet begrepen de Domkerk zelve met hare wereldberoemd* kunstschatten, waarvan de waarde zelfs niet bij benadering is aan te geven. Al dece goe deren zijn bovendien geheel onbelast. Hoogste barometeretann 774.6 te Conim. La:, sto barometertsand 736.6 te Larwiek. Vei /achting: Stormachtige, of krachtige. Noordwestelijke of Westelijke, later afne- mendc wind, afwisselende bewolking, waar- schiinliik nn- regen- of hagelbuitjes, aan vankelijk kouder. AMSTERDAM, 17 Februari. De aardappelprijzen waren heden onver anderd. Aanvoer 1 lading, 950 H.L. ALKMAAR, 17 Febr. Kaasmarkt Aanvoer 68 stapels, wegende 63.000 K.G. Fabrieks kleine met merk f 53, Boeren kleine met merk f 53 50. Fabrirkscommis- sie met merk f 51, Boerencommissie met m. f 53. Handel vlug. NöORD-SCHARWOUDE, 17 Febr. 8200kg. Uien f 15.3016.10: grove uien f 16.10—16.30; drielingen f 14.40—15.30; nep f6.10; 2100 kg Peen f6.80; 79.000 kg. Roode Kool f1550—21.50; idem doorschot f 14.80 —20.40; 47.000 kg. gele kool f 7.90—15.80; doorschot f 8.4013.40; 67.500 kg. Dcen- sche wite kool iedm doorschot f 3 m 1 ■•0. op de „Vondel”-uitvoeringMi f 48.65 draagt. verkenen aan de openbare leeszaal en boe kerij te Alkmaar en f 500 aan Bergen's Hart monie. In de Memorie van Toelichting teekenden B. en W. onder den post „Uitgaven in het belang van het historisch aanzien der _ge-> meente en van het artistiek en aestetisch bouwen”, welke post op f 600 werd uit getrokken. het volgende aan. Nu van het nuttige werk der Provinciale Adviescommissie voor Bouwontwerpen en Uitbreidingsplannen is gebleken, ligt het in de bedoeling van B. en W. do Commissie in de gelegenheid te stellen haar werk meer intensief te verrichten, speciaal door de plaatselijke toestanden, heter in aanmerking te kunnen nemen en -advies te geven inzake het aanzien van wegen en het behouwlngs- karakter daarvan. Het ligt in de bedoeling, dat een der leden van de Prov. Adviescom missie de plaats geregeld zal bezoeken en waar noodig B. en W. zal wijzen op zaken, die het historisch, artistiek en aesthctisch aanzien der gemeente raken. Na gehouden bespreking verklaarde genoemde commissie zich bereid deze uitgebreide opdracht te aanvaarden voor eene vergoeding van f 600 per jaar, waaronder zijn begrepen reis- en verblijfkosten, gebaseerd op en bezoek van 20 dagen in het jaar. Vermits de, adviescom missie, aldus B. en W. in deze het aangewe zen instituut voorkomt en wij met haar werkwijze, gezien de beperkte middelen, die te harer beschikking waren gesteld, tevreden zijn, vinden wy geen aanleiding thans met een ander instituut, met name den „Bond Heemschut”, wiens werkwijze parallel loopt, in zee te gaan. ENKHUTZEN. 16 Februari. Wegens het stormachtige weer heden wei nig aanvoer. Door een span knilvisschcrs werden aangevoerd 12 tal kuilbaring f 6.60 per tal. 2)4 tal drielingen f 3.60 per tal, door een vaartuig 115 pond Noordzeeschol f 20.90 en 86 pond Noonlzeebot f 28.90 )per 100 pond. OPLEIDING TT ONDEROFFICIER. De' dienstplichtigen H. G. Bischoff en Slort, beiden nit <le gemeente Helder, wor den op 1 Maart a.s. geplaatst by de onder- officiers-opleiding bij het-21e Regiment In fanterie te Amersfoort. UITSTEL. Aan den dienstplichtige A. H. Krijnen uit de gemeente Helder, is uitstel van eerste oefening verleend. NIEUWE RADIATOREN IN DE R. K. SCHOLEN AAN DEN POLDERWEG. Het Bestuur der Stichting ..Het R. K. On derwijs” heeft aan het gemeentebestuur ver zocht de noodige gelden beschikbaar te stel len voor het aanbrengen van radiatoren der centrale verwarming in de scholen aan den Polderweg, aangezien na een deskundig in gesteld onderzoek, is gebleken, dat het. aan tal radiatoren bij den aanle» voor de meeste lokalen te gering is gebleken. De kosten worden geraamd op ongeveer f 4O0.—. B. en W. hebben in gunstigen zin over dit verzoek geadviseerd en stelten voor de ge vraagde gelden beschikbaar te stellen. UIT OOST-INDIë TERUGGEKEERD. De navolgende schepelingen zyn per s.s. „Grotius” uit Oost-iudië weergekeerd: Sergt vliegtuteinaker W. C. Werliugehoffsergt. mon’eur, J. W. v. Veldhuyzen; sergt. kon stabel R. H. Stijgen korpl.-monteur .1. T. de Vries, korpl.-kok P. de Vries; Sergt. tor pedomaker P de Boer; Mar. 2e klasee P. van de Vrede. van den heer H. B. Brinkman, aan. deze eerste opveering moeten we eer- -W* zeggen dat onze verwachtingen verre overtroffen zijn. Reeds by het eerste open gaan van het doek en bij de opvoering van het eerste bedrjjf concludeerden wij. dat de -leiding van Leo XIII bjj den heer Brinkman in veilige handen is. ..Zyn trotsch” heeft de schrijver zijn snik gedoopt, maar hij had het ook kunnen noe men ..Ook vaderliefde is dikwijle blind”, want dat uit te laten komen, was de les, die de schrijver verdienstelijk in zijn pennevnicht heeft néergelegd. De heeren tooneelisten hebben onder de leiding van den heer Brinkman het stuk heel goed vertolkt- V Waarlijk wij hebben voor die vertolking heel ve?] lof. We zouden op enkele dingen wel wat kunnen opmerken, doch in 't alge meen ie het ons inderdaad in alle opzichten meegevallen. Alles wees er op dat er onder goede leiding en met heel veel ambitie is ge werkt Mannen van Lyo XIII ga zoo voort!!! De Volksbonders zulten de tooneclvereeni- ging dankbaar zijn voor den mooien avond, welke hen is geboden. ’t Bevreemde ons daarom wel. dat dit. zoo- ate we dat ook vroeger met zooveel instem ming zoo dikwijls mochten aanteekenen, met geen enkel woord tot uiting kwam. Wij twijfelen intusschen niet of de feest vierende Volksbonders van Donderdagavond zullen propagandisten zijn voor de Vaeten- avond-uit voering van Zondag, welke Leo XHI zal geven. Wie zich .te moeite getroost een kykje te nemen, zal er geen spijt van hebben. Vermelden wy nog even dat het kapwerk van de fa. Ridderikhoff en Co. van Ifoorn goed was verzorgd, dat do heeren Gebrs. de Wolf voor een mooie toonoelaankloeding hadden gezorgd en dat mej. Maria v. d. Lin den den avond opvroolijkte mot pianomu- dering ondergaan. Waren er-voorheen 2 etalages, thans is van de geheete breedte één etalage gemaakt, wat tevens een stofdichte kast, is geworden. Blij kens een in dit .numaner voorkomende adver tentie exposeert deze firma thans de nieuwste modellen voor 1928. Men neme eens ’n kijkje. HONDENKEURING. Bij de alhier gehouden hondenkeuring zyn 32 honden goedgekeurd en 3 afgekeurd, ter wijl het meerendeo] herkeurd moet worden wegens .iet niet voldoen aan de eischen van de tuigen en wagens. AFSL AG VE R EENINGI NG. De afslagvereeniging B.P. en O. zal op Zaterdag 25 Februari a.s. een algemeenc le denvergadering houden. BL'RG. STAND. Geboren: Dirk, <1. v. Laurentius Demmers en Helena Geziena Elsje Horstman. Cornelia Elisabeth, d. v. Frans Marten Frederik Schol en Christina Prins, te Amsterdam. Overleden: Wilhelmina Medarda Mobron, 80 jaar, ongehuwd. Pieter Kout, 62 jaar, echtgenoot van Elisabeth Peereboom. te Edam. Klaas Kalf, 79 jaar. weduwnaar van Elisabeth Dinkla. Luitje Smit, 78 jaar, we duwnaar vati Trijntjg Eilander. WOGNUM. 16 Febr De Volharding. Spruitkool f 2.20—f 5.50. Ie soort Witlof per 100 K.G. f 24—f 35, 2e soort f 12— f 22 -sV.' ZATERDAG 18 FEBRUARI. Hilversum, 1060 M. 12.00 Politieber. 12.30—2.00 Lunchrifu- zick door het Radio-Trio. 3.00—3.45 Han- delsweten chappel. lezingen. 2de Lezing van Dr. A. Sternheim: De economische toestand van Europa. 4.00 Italiaansche les. 4.30 —5.15 Fransche les. 5.15600 Duitsche les 6.00 -715 Vooravondconeert door het Omroeporkest. „Van vrijen en trouwen". 7.157.45 Tuinbouwhalfuurtje, door H. J. Feseman. Gratama te Hoogevcen: Een ro zenpraatje. 7.45 Politieber. 8.10— 10.30 VARA-Cabaret-avond. Jeanne Horsten Holl. voordrachtkunstenares. Louis Con- tran, humorist. West-Zaansche Xylophonist, met accordeonbegel. door R. V reeling en andere artisten. Musik. afwisseling van Jack Schuyver, viool, Wim Wvle, cello. Fred Wol fers a. d. vleugel. 1Ó.30—11.30 Aanslui ting van de Cinema Royal te Amsterdam. Filmmuziek door het orkest o.l.v. Hugo de Groot. 10.15 Causerie door S. v. d. Woude. voorz. van de VARA.: Vrijheid in den Aether. Huizen, 1950 M. 12.301.30 KRO. Lunchmuziek door het Trio v. d. KRO. P. Lusthouwer, piano. H. Scholl, viool. 0. Hendriks, cello. 3.00 4.00 KRO. Kinderuurtje door de dames Ria Mulder en Jeanny Leeflang en den heer Jac. Suerink. 6.006.3o Orgelconcert door M. J. H. Denteneer te Tilburg. 6.557.25 Cursus Hollandsch door D.G.G. v. Ringle- stein 7.25 Tijdsein. 7.35—8.05 KRO. Spr. Mr. F. Vorstman uit Haarlem: De Ko- nintr en zijne bevoegdheden. 8.05 KRO. Uitzending nit Heerlen. Kon. Harnioui* „St. C'aecilia”. Dir. J. L. Cryns. Fanfare. Dir. L. Biesen. Zangver. „St. Pan- cratius". dir. P. Pfeiffer. Haartemsche Zang- ver. -Mignon". Dir. P. Thissen. Apr. TER de vraag in stemming of de voorstellen tot subsidieverleening aan kaar moesten worden gekoppeld. De heeren Swaag. Hemelrijk, Zeiler, Brug man en Den Das verklaarden zich er tegen, de heeren Bogtman. Baltus, Apeldoorn, Dirk- son en Martin er voor, epodat de stemmen staakten en hierover Wi de eerstvolgende vergadering andermaal zal worden gestemd. De heeren HEMELRIJK en DEN DAS protesteerden tegen het in stemming brengen van het gecombineerde voorstel, waarover g i stemming mogelijk was. t»ok de heer ZEILER was van ineening, dat deze stemming niet had magen plaats nebben. De Voorzitter zeide. dat lirj geenszins de b-docling had tegenover iemand deloyaal te ï'.ui en vond het jammer, dat de zaak zoo in dividueel werd bekeken. De i IRZITTER schorste hierna de ver ga'tering. Na heropening deelde d’ Voorzitter me de, dat over deze kwestie in Je eerstvolgen de vergadering andermaal zal worden ge stemd. - 6 Zonder hocfdelyke stemming wordt L sloten voor 1928 een subsidie van f 25.— de Rijksveld- verbalisant J. C. Harde te en Mej. Stras, scheikundige Centraal Laboratorium te M. F.G.M. van Omnsven, Burgemeester vaa Heerlen. Jos Meenen, Ud van Ged. Staten van Limburg *n voort. R. K. Werklieden verbond, Pater Dr. Renatu Ritten, oJ*.: Niet heelemaal zonder draad - Neet gansch zonder droad. (Limbursch dialect) J. Nioo- laye deken van Heerlen. Slotwoord. Daventry, 1600 .M 10.35 Kerkdienst. 1.202.20 Het Carl ton Hotel Octet. 3.50 Voetbalwedstrijd Arsenal-Aston Villa. 4.20 Orkestconcert. N. D. Argel, sopraan, E. Hes. plano. 5.35 Kinderuurtje. 6 20 Orkestconcert. 6.50 Nieuwsber.. 6.55 H. Windsor tenor. 7 20 Muziekbespreking. 7.35 Bgethoven’a pianovariaties. 7.45 Sportciftiwrie. 8 05 Militair orkestconcert. O. Davit, tenor. 9.20 Nieuwber. 9.35 Mr. P. Edmonds leest uit zijn werken. - 9.50 Nieuwsber.. 9.55 Vaudeville. N. Kenyon, komiek. Just four girls, in harmonie. L. Weston, komiek. 10 50—12 20 Dansmuziek. Parits, Ra»*io-Paris, 1750 M. 10.50—11 00 Concert. 12.50—2.10 Dans muziek. 4.055.05 De Hornonyme jazz. 8.50—11.20 Galaenncert. Orkest, Jazz-Band. en Parijzer artisten. Lantrenbertr. 469 M. 12.251.50 Orkestconcert. 5.206.20 Orkestconcert. 6.507.30 Uit de w< rltfai van Feh'x Timmermans. 7.40 Vrtioljjke avond. Als Inlage ..Phrenologie”. klucht in 1 acte van Legow. Daarna tot 12.20 Dans muziek. Könl<rswtfterhausen. 1250 M. (Zeesen). 11.10—7.05 Lez.intren en lessen. 7.30 Farm valszi’ting. Orkest en Kate König, Paul Heidemann. Karl Jrtken. Robert Kop pel Karl de Vogt. Karl Wallauer. 9.50 11 50 Da:i=muz>ek. Hamburg, 395 M. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Vroolijk con cert. 7.20 „Josef nnd seine Rrtider. een vroolijke Strauss-avond. 9.20 Carnevals- avond. 105011.50 Dansmuziek. Brussel. 500 M. 5.20 cert 12.20 ziek BERGEN. 7 Keuringsdienst. Door den get «en keuringsdienst werden gedui maand Januari 1.1. gekeurd: Gewone slachtingen: 13 runderen. 5 kalve ren beneden 50 K.G. geslacht gewicht. 1 schaap. 52 varkens boven- en 2 beneden 60 'K.G. geslacht gewicht. Noodslaohtingen: 1 schaap Huisslachtineen: 1 rund, 1 schaap. 6 var kens boven- en 3 varkens beneden 60 K.G. geslacht gewicht. Invoer: 2217)1 K.G. vleesch en vet. Vergunning. Door Gedeputeerde Staten dezer provincie is aan den heer J. Jansen, voor hot door hem bewoonde perceel „ïn- .geborg” aan de Rreelaan, alhier, vergunning verleend voor den verkoop van sterken drank in het ktein. uitsluitend en alteen aan log-eergasten. Ongeval. De metselaar L. alhier, die Woensdagmiddag eenige werkzaamheden verrie-htte aan een perceel aan de Prinsesse han. viel van den steiger. Hij kwam met zijn hoofd op een hoon puin terecht en geraakt* tengevolge van ’en val bewusteloos. Naat het zich laat aanzien, zal L. de gevolgen van den val spoedig te boven zijn, aangezien hij zich den volgenden morgen zóó goed gevoel de. dat hjj zijn werkzaamheden weder had willen hervatten, indien zijn patroon zich htertegen niet had verzet. NED. R. K. VOLKSBOND AFD. BERGEN. Op initiatief van den R. K. Volksbond en van het plaatselijk Comité van „Herwonnen Levenkwacht”. werd 1.1. Maandagavond oen tubercnlosefilm-avond gegeven van het sa natorium „Berg en Bosch”, by Apeldoorn. Deze zoo bijzonder heerliike avond was he laas niet best bezocht geworden /misschien het slechte weer hiervan de schuld). Onder de aanwezigen merkten we op Dr. Blok en Dr. Poot- Onder de pauze werd een korte lezing ge houden. lietrekking hebbende op de vrijwil lige viif-c(6it«-bydrage. Een beperkt aantal zich op. als stuiver-vrijwilliger, terwijl een der aanwezige doctoren zich als dona teur van ons plaatselijk comité ..Herwonnen Levenskracht” opgaf. Nadat het laatste be drijf was afgedraaid, werd door den vice- ▼oorzitter. die de aanwezigen dankte voor hunne tegenwoordigheid, deze leerzame by- eenkomst gesloten. (Wordt vervolgd). Donderdag stond voor den kanton rechter alhier terecht de drogist M. J. van A-, alhier, beschuldigd geneesmid delen te hebben verkocht, welke hij niet gerechtigd was te verkoopen. Verdachte, die regds voor de derde maal voor een dergelijk feit terecht stond, verklaarde het gevraagde niet te hebben klaargemaakt en ook niet te hebben afgeleverd. Toen hem het recept werd aangeboden en gevraagd werd of hij het zou kunnen afleveren,hij zeide, het wel te kunnen klaar maken, maar het feitelijk niet mocht doen, doch wan neer hij, verdachte er beslist geen na- deelige gevolgen van zou ondervinden, had hij geen bezwaar aan het verzoek tc voldoen. Op dien vraag werd ver dachte geantwoord: „Daar kunt U op rekenen" Toen achter de getuige, die deze be-' stelling deed, vertrokken was, kwam, verdachte toch tot andere gedachte en lag hij het recept terzijde met de be doeling het niet klaar te maken. Toen echter de getuige het gevraagde kwam halen, heeft de echtgenoote van verdachte het recept klaar gemaakt en afgeleverd. Echter blijkt verdachte toch sprakelijk, omdat hij het hoofd van zaak is. Als getuige trad op wachter Zaandam aan het Utrecht- De Ambtenaar van het O. M. achtte het ten laste gelegde n.m. dat getuige de geneesmiddelen verkocht heeft wet tig en overtuigend bewezen en eischte tegen bekl. verschillende omstandig heden in aanmerking nemend f 10 boete of 10 dagen hechtenis, waartoe de kan tonrechter hem veroordeelde. KERKLIJST. Zondag 19 Febr. De H.H. Missen te half 8, 9 uur en half 11. Algemeene H. Communie van de Jonge lingen vereeniging. In alle H.H. Missen Schaalcollecte voor de beide patronaten. kwart over 12 Cate chismus. ’s Avonds 6 uur Vespers, daarna H. Familie, afd. mannen. Woensdag 20 Febr. Aechwoensdag, begin der groote Vasten; volgens godvruchtig ge bruik ook zwartdag d.i. onthouding van zuivel en eieren. Eerste Mis te half 7; half 8 wyding der H. asch, daarna de H. Mis. 's Avonds 7 uur H. Familie afd. vrouwen. Donderdag 21 Febr. geen Lof. Vrijdag 22 Febr. 's Avonds 7 uur Lof met predikatie ter voorbereiding van het Aan- biddingsfeest. Zaterd. 23 Febr. den geheelen dag biecht- hooren, behalve van 11—3 uur, geen Lof. De gebeden worden verzocht vóór Agatha van Langen-Borst, die met de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden is voorzien. IN WERKELI.IKEN DIENST. De dienstplichtige P. J. Haan, uit deze gemeente is tegen 1 Maart a.s. in werkely- ken dienst geroepen bij het 21e Regiment Infanterie te Amersfoort. FEESTAVOND R. K. VOLKSBOND. Op Donderdag 16 dezer hield de afdeeling Purim rend van den Volksbond een feest- avon I. Voor een niet groote bezetting van de zaal van het Patrouaatsgebouw opende de Voor zitter van de afdeeling. de heer E. Wikke, den feestavond met een woord van welkom aan den Hoogeerw. Heer Deken Hollenberg en den Eerw. Heer J. Berger, geest. Adv. van de afdeeling, en de overige aanwezigen. De Voorzitter spreekt zyn vreugde uit over het feit, dat thans de Volksbond we derom in^de gelegenheid wae, aan zyn leden en feestavond aan tc bieden. Dit hoopt men in ’t vervolg weer een of twee keer fn 't jaar te kunnen doen, dat versterkt de onder linge band bij de leden en vergemakkelijkt de samenwerking Zeer kort daarna vangt de opvoering van liet tooneelspe! ..zyn trotsch". van Gerard Nielen. opgevoerd dool de Tooneclvereeni- ging ..Leo XHI”. onder verdienstelijke lei- AGENDA VERKOOPINGEN. In de week van 18 tot 25 Februari zullen de navolgende verknopingen plaats hebben: Donderdag 23 Februari, namidd. 7 uur. Notaris Ileenk in het hotel van den heer Boon te Purmerend. De nieuw-gebouwde renteiiiers^onjtht met schuur, voor- en achtertuin en drf aan den Zuiderweg no. 215. eigendom v:jn den heer T. Kloppenburg aldaar. j Een goed onderhouden Rentenierswoning met schuur, voor- en achtertuin en erf. aan den Zuiderweg no. 198 te Roemster, eigen dom van de wed. A. Brand. Donderdag 23 Februari: Notaris de Grient- Dreux. ’s morgen- 10 uur. 'ioelhuis op den boerenplaats van C. Buys aan de Gevangen- poortateeg te Edam, van uitmuntend hoorn vee en. boerengereedschappen. MIDDENSTANDSN1EUWS. r Het bekende r-choeti mazyn der fa. Hs. dijken berg. Peperstraat, heeft eenige veran- WARMENHUIZEN. 16 Febr. Roode kool f 15f 20.30. Roode 2e soort f 14.90—f 18.80, Gele kool f 9.20—f 14.60, stort gele f 7.50. Witte kool f 4f 5.40, 2* soort f 2.80—f 3.90, Grove uien f 15.40— f 15.60. Gewone uien f 15.10f 15.60, Drie- lingen f 13—f 13.20 per 100 K.G. RAADSVERGADERING. (V ervolg). De VOORZITTER antwoordde, het met den heer Hemelrijk niet eens te zyn. Het door den Raad destyd ingenomen stand punt betrof beide gevallen. Do bjjdrage voor het Handelsonderwijs werd noodgedwongen aanvaard, omdat anders de kinderen uit Bergen niet tot de Handelschool worden toegelaten. In verband met het princijie werd de weg gevonden door de bijdrage op de ouders te verhalen. Wethouder BOGTMAN bracht onder de aandacht dat op H. B. S. en Gymnasium kinderen school gingen, waarvoor hot onder wijs totaal onvruchtbaar was, kinderen die na 2 of 3 jaar die scholen weer verlieten. De kosten hiervoor voor de gemeente waren weggegooid geld. Voor dergelyke kinderen was het veel beter de zeer goede openbare school voor U. L. 0. te volgen, waarna de gelegenheid nog ojienstond over te gaan naar de 2e of 3e klasse van gymnasium of H. B. S. of Haudelsschool -wel bestaansrecht heeft zal de toekomst moeten leeren. De heer HEMELRIJK bleef van gevoelen dat ’s Raads principe zjjn voorstel niet raak te, bovendien was er bij de begrooting geen voorstel va nB. en W. om genoemd bijzon der onderwys te subsidieeren. De heer APELDOORN merkte op, dat de hoer Hemelrijk zjjn voorstel eerst gedaan had bij deb ehandeling der begrooting door de Commissie en het nu liet voorkomen of B. en W. het recht niet zouden hebben hier aan een principieel»* kwestie te verbinden. De heer DEN DAS meende dan ook, dat de beide voorstellen niet samen moesten gaan. De heer ZEILER was avn meening dat beide voorstellen afzonderlijk moesten wor den behandeld. De Voorzitter wenschte het voorstel van B. en W. in stemming te brengen. De heer HEMELRIJK kon zich met het tweeledige voorstel niet vereenigen en deed het voorstel, dat de Raad zich zou uitspre ken zijn voorstel het eerst in stemming te brengen'. Wordt dit voosrtel niet aangeno men, dan is daarmede do zaak van de baan. De heer APELDOORN merkte op, dat dit nooit eerder gebeurd was. Het verstrekkend voorstel in dit geval dat van B. en W. werd steeds het eerst in stemming gebracht waarop de heer HEMELRIJK antwoordde, dat het voorstel der commissie het eerst was gedaan, daarna dat van B. en W. Boven- flien jag spreker niet in, dat het voorstel van B. en W. het verststrekkende was. De VOORZITTER vroeg den Raad of hij van oordeel was, dat het door hem voorge stane principe niet meer gveolgd móest wor den. Na eenige discussie bracht de VOORZIT TER de vraag in stemming of de beide el- BROEK OP LANGENDIJK, 17 Febr. 28000 K.G. Roode kool f 16.20—f 21.60, doorschot f 16t 21.60, 80000 K.G. Gele kool f 8.30f 15.40, doorschot f 7.10 f 12.80. 40000 K.G Deensche Witte kooi f 3.20—f 5.10, doorschot f 4—f 4 60, 8800 K.G. uien f 15.50—f 16,-. drielingen f 14.2(1 nep f 7.20.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 3