Os Radio ontvangtoestellen der Ned. Seintoestellen Fabriek te Hilversum, staan aan de eprte der geheele Radio in dustrie. 1912 uur F 8 7 KERKLI-ISTEN. PROVINCIAAL1 NIEUWS. NOORD-SCHARWOUDE. RADIO. MONNIKENDAM. BARSINGERHORN. ENK HUIZEN. EGMOND AAN ZEE. LANGENDIJK. Fa. P. TH. YPMA, Langcstraat 69 Alkmaar. De N. S. F. toestellen zjjn ook door Uw plaatselijkeu installateur te leveren. tot Dit was aanwezig 185 wa- I - heer aan J v*n hondenkarren worden ensemble berts. Elide. Daventry. IMO M. it ..De tijd VENHUIZEN- (St. Lucas). Zondag 7 uur voor de parochie, half 9 stille Jaardienst voor Geertje Zuiker, hsvr. van Arie Weel, 10 uur voor overl. fam. Nan. Maandag 7 uur voor Thccla Wie ring, 8 uur voor de Gel. Zielen. Dinsdag 7 uur voor Cornelis Wijnker, Catharina Bos. Pieter Verdnin Maartje Buur. 8 uur voor de leden van het Genootschap der Eeuwigduren de Aanbidding. Dinsdag 8 uur voor Theodorus Schoon - Kooltelling. Uit de verzamelstaat bleek bij de leden van den Noordermarktbond in totaal nog aanwezig te zijn 431 wagons roode kool.225 wagons gele kool, 949% wa gons Deensche witte kool, 18 wagons uien, 13 wagons peen. De voorraad op 15 Dec. wa«: 1008 rood, '46814 geel, 1443 Deensche wit, 77% uien en 29% peen Ofschoon de voorraad veel kleiner is dan het vorig jaar op denrelfden datum is het aangervoerdo percentage in verhouding den voorraad op 15 Dec. weinig grooter. Plantenziekten. Evenals elders is ge schiedt heeft ook hier ee.n tentoonstelling plaats in verband met plantenziekten. Ze is Maandagmorgen geopend en duurt tot Dins dagmiddag 5 uur. Kooltelling. Op 15 Feb. was bij de le den van Tuinbouwbelang nog aanwezig 68 wagons roode kool. 70 wagons gele kool, 212 wagons Deensche witte kool. 7 wagons uien. 4 wagons peen. De voorraad was aan het begin der periode op 15 Dec. 165 rood, 185 geel, 315 wit. 22% uien. 9 peen. Op 15 Febr was bij de leden van de L. T. B. aangesloten bij den N. M. B. nog aan wezig: 70 wagons roode kool. 39 wagons gele kool, 146 wagons Deensche witte. 3% wagon uien, 2 wagons peen. De voorraad op 15 Dec. wap 190 rood. 75 geel. 203 wit, 16 uien. 5 peen stond in de nabjjbeid van de veiling. Toen hij bet wilde wegbalen, was iemand anders hem reeds voor geweest. HEER-HUGO WAARD. Een gelukskanioor. Bij de laatst ge houden trekking der Loterjj „de Unie" had den heer C. Stek, alhier, lotendebitant van bovengenoemde loterij, het genoegen dat er in de loten welke hij had geplaatst een drie tal prjjzen vielen n.l., een van f 15000. een van f 1000 en een van f 400. Voorwaar een mooie aanbeveling om ook eens een kansje te wagen. Mazelen. Alhier zouden ongeveer een 300 kinderen lijdende zijn aan Mazelen en Slijmhoest. Emil Moretti. Zondag 19 Febr. aa. zal in de Tooneelzaal van den heer Jb. Wester, alhier, de bekendo Emil Moretti, Humorfe- Woensdag Vrouw van Bi Baar Dekkers, half 9 tot zekere intentie 10 uur voor de parochie. Begin van het 40-urengebed. ter opening van het Veertiguren-gebed. Zaterdag half 8 voor Gertrudis Bom merDanenberg. B. M., 8 uur voor Cor nelis Kos te Medemblik. Van half 8 tot 10, 33 tot 4 en van 6 tot 9 uur biechthoo- ren, ook bij een Eerw. Pater. Zondag 7 uur voor Louise Boelaars Lof met ppreek OMr nmmé van NttM over: de stichting oenar zichtbare Kerk. Maandag half 8 voor overt Oudors WIJDENES. Veldwachter uit zijn functie ontslagen. In de Vrijdag te Wijdenes gehouden raads vergadering kwam in behandeling een rap port, uitgebracht door een commissie van onderzoek, in verband met het feit, dat over het dienstjaar 1926 een gedeeRe van de door den gemeente-veldwachter Z.. als admini strateur van de algemeene begraafplaats, ontvangen gelden in de boeken van den toenmaligen gemeen te-ont vanger niet op .voldoende wfjze verantwoord zijn en deze gelden niet in de gemeentekas zijn gestort. Voor zoover uit de slordige boekhouding van Z. was na te gaan, beliep dit over 1926 f 177, terwijl ook over beide voorgaande jaren de verantwoording niet klopte. Het onderzoek wees verder uit, dat Z. ook be dragen voor het gebruik van de nood slacht plaats heeft geind, die niet zijn verantwoord. Ook ten aanzien van de vermakeljjkheidsbe- lasing reeds in dit opziebt ernstig vermoe den. Hoewel Z. de feiten ontkende en den oud-gemeente-ontvanger als verantwoorde- hja persoon aanwees, werd met 6 tegen 1 stem besloten hem te ontheffen van zjjn functie als administrateur van de begraaf plaats en van hem terug te eischen een be drag van f 177. WIERINGEN. Ongevallen. Met het steeds drukker wor dende autoverkeer neemt vanzelfsprekend ook het gevaar toe; zoo werd dezer dagen de landbouwer Dirk Kort, die aan den kant van den weg liep, toen twee vrachtauto’s elkander passeerden, geraakt door een los hangende haak van een der auto’s, welke in Kort zijn kleeren vastpikte; ondanks zijn hulpgreoep was het slachtoffer al een stuk meegesleurd voor de chauffeur het ongeluk bemerkte. Hoewel de heer Kort, die nu spoedig was bevrijd, over Inwendige pijn klaagde, kon hjj zich toch zonder hulp huis waarts begeven en zal eenige dagen rust moeten houden. HEILOO. Zondag de H.H- Missen te 7 en half 9 en 10 uur Hoogmis, kwart voor 2 Maria- congregatie voor de jongens, half 3 Con gregatie van de H. Fam. afd. mannen, half 7 Marialof. Maandag en Dinsdag de H.H. Missen te 7, kwart voor 8 en kwart over 8. Woensdag Aschwoensdag, 7 uur gez. I H- Mis, vóór de H. Mis wijding en uit- deeling der gewijde asch, ook wordt het aschkruisje gegeven vóór de H. Mis van kwart over 8. De 2e H. Mis te kwart voor 8. Donderdag en Vrijdag de H.H. Missen te 7, kwart voor 8 en kwart over 8, Vrijdagavond 7 uur Kruiswegoefening Zaterdag de H.H- Missen te 7 en kwart over 8. Bij de zusters om 7 uur. Van 48 uur biechthooren, 7 Marialof. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Het Gcrshom Par king Kwintet en solisten (piano, tenor, bari ton). 1.20—2.20 Dansmuziek. 2.50 Muziekles. 3.35 Concert. 3.40 Fransche les. 4.10 Con cert. 4.20 Orkestconcert. 4.35 Geologische lezing. 4.50 Orkestconcert. 5.20 Causerie. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Gnunofoonmuziek. 6.50 Nieuwsber. 7.05 Gramofoonmuziek. 7.20 Lezing. 7.35 Schumann’s Kreisleriana en fant. stukken. 7.45 Lezing: The rise of de- mocrasy in Europe. 8.05 De militaire kapel en R. Goodrace, alt. 8.20 Lezing: Has far ming a future? 8.50 Vervolg concert. 9.20 Nieuwsber. 9.36 Muziekles. 9.55 Nieuwsber. 10.00 Variété. 10.50—12.20 Dansmuziek. Parijs, „Radio Paris”, 1750 M. 10.50—11.00 Concert 12.50—2.10 Orkest- concert. 4.055.05 Odkesrtconcert. 8.50 11.20 Concert. Kwartet Krettly. M. Kling, zang. Ch. Dublin, zang. Langen berg, 469 M. 12.25—1.50 Orkestconcert. 5.20—6.20 3. Smnier, liedjes bij de luit H. Klein, guitaar. 7.35 Lichte muziek door het Werag-orkest. 9.40 Sluiten. Königswusterhausen, 1250 M. (Zeesen). 11.207.05 Lezingen en lessen. 7-50 11.50 Berliner CarnevaL Orkest. Schnurz en Kepe, Kate Erlholz, Claire Waldhof, Paul Morgan. Daarna Carnevalsbal. Hamburg, 395 M. 3.35 Noorsehe liederen voor tenor en so praan met pianobegel. 5.20 Orkestconcert 7.20 Rhein. Camaval 9.20 Causerie: MutUr. 10.5011.50 Dansmuziek. Brussel, 5M M. v, 5.20— 6.20 Dansmuriek. 8JB OzkMII— jongens. Kwart voor 4 conferentie, 5 uur eert. 9.5010.85 Dansmuziek. De vehouder M. Bakker te Ooserland kwam, doordat een koe, welke hij juist ge molken had van stal viel, met etnmer en in bond bjjna onder de koe terecht en bezeer de daarbjj tusschen het hengsel der eftimer zjjn duim zoo erg, dat er een stuk van af geknepen werd. Hjj stelde zich direct onder behandeling van Dr. de Groot Het stuk van de duim werd door de knecht op de koestal teruggevonden. Opgedragen. Aan den timmerman Boersen te Stroe, is den bouw van een burgerwoon- huis voor den heer S. Klein Gz., aldaar op gedragen. DINSDAG 21 FEBRUARI. Hilversum, 1060 .M. 12.00 Politieber. 12.302.00 Lunehmtiziek door het Radiotrio. 3.004.00 Knipcursus o. 1. van Mevr. De Leeuw van Rees. 6.00 7.15 Dinermnziek door het Radiotrio. 7.15 7.45 Engelsche conversatieles. 7.45 Politie- berichten. 9.0010.00 Concert door het Po- hphonisch mandoline-orkest „Amicitia”, o. 1. van L. Mieremet. 10.00 Persber. 10.1011.10 Concert door het orkest o. 1. van Nico Treep. Huizen, 340.9 M. Na 6 uur 1950 M. 12.30 Tijdsein. 12.30—1.30 Luueluuuziek door het K. R. O.-Trio. 5.30-630 KRO. Db nermuziek. 6.307.00 Esperantoies. 7.35 8.05 Cursus Lat ijn door Leo Speet Alkmaar (K.R.O.). 8.05—12.00 KRO. Groot vasten avondfeest. Hum. dublH'lmaiinenkwartet „Oc tavo". Koos Liebtegs, humorist. Hr. Johuson, zingende zaag. Amsterdamsch Concertzither- „Excelsior”. o. 1. van A. Angel- Versterkt orkest Os 1. van M. v. d. De gebeden worden verzocht voor Anna GoedhartZuurbier, die met de H.H. Sacramenten der Stervenden is voorzien. SPANBROEK. Benoemd. Bij de öp 15 Februari j.l. ge houden steming voor de benoeming van een Lid van het dagelijks bestuur voor den Kaagpolder werd de heer J. Wagenaar als zoodanig gekozen Omgewaaid. Vriidae woei de handwagen van den heer J. R. door een ruit van het perceel van den heer’ van der Ree. Verzeke ring dekt de schade. Vergadering R.-K. Kie«vereeniging. Woensdagavond werd in het Café ..De Zwaan" vqnd en Heer W. de Wit een alge meene ledenvergadering door bovengenoem de vereenging gehouden. De voorzitter, de heer C. J. Groenewoud, sprak in zijn ope ningswoord zijn vreugde uit over de flinke opkomst. Wat de gemeen t<raa<ls-verkiezingen aan gaat het oude aantal van 2 zetels is weer behaald, terwijl in Katwoude, waar sedert enkele jaren geen katholiek meer zitting had ook nu 1 zetel door een katholiek bezet is geworden. Spr. brengt dank aan alien, die hiertoe hebben meegewerkt en voornamelijk aan do zieken (7 personen), die trots alles toch zjjn komen stemmen. Aan hen hebben we het te danken, dat de tweede zetel door ons behaald is gewor den Spr. memoreerde verder het. overlijden van den heer Jae. Ncjjzen, raadslid en wet- houder, stelde ong eens in het licht wat hjj derdag voor de katholieke zaak geweest is cn op C tfech-Goochelaar. Equilibrist en Telephaat. Optreden. De aanvang‘ie bepaald op half 8- Vitvoering. Zondag 12 en Dinsdag 14, had de uitvoering 'n goed verloop. Tijdens haar tweede serzoen-uitvoering in het café van den heer C. Schut. Zondagavond was de zaal goed bezet en *dh de uitvoering 'n goed verloop. Tijdens de pauze gaf de heer Adr. Stuijt uit Wog- meer, eenige pianonummers ten beste. Eerst werd opgevoerd „Het Groote Ge heim”. Een mooi tooneelspel, dat goeden in druk maakte, hoewel Zondag de stemming wel eens onderbroken werd door eenig ru moer in de zaal. Dinsdag kwam dit spel dan ook meer tot haar reeht. Hierna werd een vroolijk sudentenepel op gevoerd, dat goed in den smaak viel. Na bende avonden dankte de Zecreerw. Heer Pastoor v. Noort de vereeniging met 'n kort woord van dank, voor de moeite die deze avonden de vereeniging hadden gekost. Door het Bestuur van de vereeniging werd op Donderdag 16 Febr. een vroolijke avond aangeboden voor de leden .van de Vriend schap, in het café van Schut. Verkocht. Het woonhuis van den Joh. Schenk is onderhands verkocht den heer A. Wiedfjk alhier. Stormweer. Donderdag woedde op onze kust weder een zware storm. De ruime ha ven lag tjokvol'met schepen die daarin een schuilplaats hadden getocht. Enkele in het Krobberegat geankerde schepen hebben het zwaar te verantwoorden gehad. Enkele vis- schere en ook een sleepboot verlieten de haven om hulp te bieden, doch dit bleek nog niet noodzak el jjk. De sleepboot Beverwijk zit nog op bet Enkhuiter Zand en heeft geducht te Ijjden van den zwaren golfslag. De Beverwijk 10 vlot. Vrjjdag is het aan de sleepbooten Trion en de Ideaal ge hikt, bij het wassen van het water, de sleep boot Beverwjjk 10, die sinds Zondag j.L vastzat op het Enkhuizerzand vlot te bren gen. De boot had geen schade. Visecherijnieuws. Met de vissaherfj naar haring wil het de laatste dagen nog niet best vlotten. Ten eerste heeft het er veel van, dat het noodig wordt, dat weder nieuwe scholen haring de Zuiderzee binnen trekken, gezien de kleine vangsten der laatste dagen. Dan wordt het bedrijf hier bemoeilijkt door de zware stormen. Vrjjdag heeft geen enkele visscher het durven wagen de haven te verlaten, zoodat geen enkele haring werd aangebracht. -View Koloniehvis. In verschillende bladen heeft het bericht geetaan, dat bet buiten „Stcrrenberg” te Ede is verkocht aan het Centraal Genootschap voor Kinderher- stellings- en Vacantiekolonies. Dit bericht is onjuist. Er zijn een groot aantal buitenhuizen be zocht en een van deze is de Sterrenberg. HM Bestuur heeft het huis zelfs niet gezien. Dnderhandelingen zQn niet gevoerd, dan alleen dat geïnformeerd is naar prijs en voor waarden. Eer een keuze gedaan wordt, zullen nog meerdere gebouwen worden bezocht. Het bestuur ziet in den regel alleen die huizen waarover door de hoofdambtenaren een bevredigend verslag is ingezonden Inventarisatie Stapelgroenten. Bij <1e leden van de afd. L.T.B. was op 15 Febt. iKrg aanwezig een voorraad van 70 (190) wagons roode kool. 39 (75)-wag. gele kool. 146 (203) wag. Deensche witte kool. 3% (16) wag. uien. 2 (5) wag. peen. Totaal 260% (489) wagons. De cijfers tusschen haakjes zijn van 15 Dec. 1.1.. Op Febr. van het vorige jaar was aan wezig: 170 roode, 54 Gele. 134 D. witte en 19 wagons uien en 10 wagons Peen Samen 387 wagons. stond terecht omdat zijn perceel op 5 December 1.1. niet bij het waterleiding net was aangesloten. EDAM. Veroordeeld. Het hoofd edr Chr. School, P. B„ alhier, werd Donderdag door den kantonrechter te Purmerend veroordeeld tot f 5 boete *of 5 dagen hechtenis. De kantonrechter, die voor onderzoek de vorige terechtzitting deze zaak had aangehouden, korf zich met hel aangebrachte beroep van zijnde het Koninkl. besluit van niet vereenigen. Geboren: in de weck van 10 t.m. 15 Febr.: HEILOO. Opgedragen. Aan den aannemer J. Rua alhier is opgedragen de vergrooting van een Zaadpakhuis voor rekenign van den heer J. Dekker te Alkmaar. In het perceel, staande aan den Holleweg zal. naar wjj vernemen, ook centrale verwarming geplaatst worden. Verkocht Het woon- en winkelhuis aan den WilMbrordusweg, eigendom van Mej. de Wed. J. M. Groenland is onderhands ver kocht aan den heer D. de Groot, alhier. OUDKARSPEL. Terecht. Het rjjwiel dat de vorige week door de koopman P. R. vermist werd is weer terecht. Het werd ergens in een eteeg teruggevonden en was dus blijkbaar gebruikt door iemand die veel haast had. Onxe Willem. De bekende schaatsen rijder Willem Koe is weer thuis. Hij arri veerde Zaterdagavond om half acht en werd door het bestuur en commissarissen van de Ösdub Volharding verwelkomd. De voorzit ter Mr. A. Veen wees op het geen hij in het buitenland gepresteerd heeft en al is hij dan ook door de zware concurrentie niet met prjjzen thuis gekomen, hjj heeft mooie tijden gemaakt. Het werd als een groote eer beschouwd, dat hij aan de Olympische spelen heeft mo gen deelnemen. Willem derfde o. a. mee, dat hij reeds thane een uitnoodiging ontvangen heeft om ook het volgend jaar in het buheniand uit te komen. Enkele sportvrienden boden hem ter her innering een Olympisch wandbord aan. Kooltelling. De kooltelling, gehouden op 15 Februari, door de tuinbouwvereeniging „De Eendracht” wees aan een voorraad van 83 wagons roode kool, 57 wagons gele kool, 200 wagons Deensche witte kool, 2% wagon jaien, wagon peen. Op 15 December was aanwezig 185 wa gons roode kool, 111 wagons gele kool, 303 wagons Deensche witte kool, 10% wagon ■ien, 3 wagons peen. RfwiekHefstaL De koopman P. R., alhier, ia deze week zijn rijwiel kwijtgeraakt. Het 1 8 uur voor na verdachte 8 uur voor Piet Smit en Adriaan Groot. 7 uur ter eere van O- L lijstand, 8 uur voor Jac van en Jansje Schaper. Donderdag 7 uur voor Jan en Trijntje Koopman, 8 uur voor Neeltje Hoogland. Vrijdag 7 uur voor Maartje Rogen, haar overleden echtgenoot, 8 uur voor Cornelis Ruiter. Zaterdag 7 uur voor Geertje Krijnsen, 8 uur voor Jacob Laan. AKERSLOOT. Zondag half 8 voor de parochie, lOjiur voor Lanrentius Bijl en Maandag half 8 voor en f" Bekker en Dtryvea, 8 uur voor Nicolaae Bruin. Dinsdag half 8 voor Gerbrand Duyves, uur voor Cornelis Kos te Medemblik, uur Maria-Congregatie. Woensdag half voor Cornelis Duyves, Afra Kartner. Aschwoensdag, i de H. Missen het aschkruis. Donderdag half 8 voor Cornelia Duys Bet, 8 uur voor Joannes Biersteker- Vrijdag half 8 voor overl. Ouders Zijp x en Bakker, 8 uur voor Afra Snijder* Martina Maria, d.v. Andreas Johannes Bur’- Kekker. 7 uur Sacramentslof met preek boute on van Lamberdina Maria Antonia van den Broek; Jansje, d.v. Hendrik Veerman en Geertje Buis; Marie, d.v. Frans van der Lin den en van Geertje Bark; Albert Cornelis, z.v. Albert Pooyer en Catharina Maria Ee- ken; Jan Tamis. z.v. Tamis Slegt en Jacoba Kout. Ondertrouwd: geene. Getrouwd: Klaas Bui# en Cornelia Marina van den Hoek; Pieter Koning en Aaltje Smit. Overleden;, te Purmerend, Pieter Kout, 62 jaar, echtgenoot van Elfeabet Peerebooin; Trijntje Ton. 45 jaar. echtgenootc van Jacob van Dijk. Gevonden vooricerpen: Een sleutel door J. Mundel, Niouwehaven: een stuk met 2 wielen van een karos door J. Nierop. Linger- zyde en een broche door E. Kolfschoten, Klein Westerbniten. KATWOUDE. Wegverbetering. Men is bezig de oprit en kluft van hier naar den Hoo- gendijk te verbeteren en verbreeden. Voor het verkeer zal dit een welkome verbetering worden, daar dit een lastig te nemen bocht was. HEEMSKERK. Godden huwelijksjubilea. Dit jaar hopen 2 echtparen, n.l. G. Heuneman en M. Kuiper en echtgenooten hnn gouden huwe lijksfeest te vieren. Veel water. Ondanks de hooge ligging ligt te Heemskerk en omgeving alle graaf werken in de tuinen, als een onmiddellijk gevolg van de hooge waterstand nagenoeg stil. s Verplaatst. De Stoom zuivelfabriek onderneming zal binnen afzienbaren verplaatst worden naar IJmuiden. De prjjzen zjjn matig. De garantie volledig. Gaarne alle gewensehte in lichtingen. welke juiste wjjze hjj onze belangen'%eeft behartigd en stelt voor den overledene aan eht eind der vergadering te herdenken door voor zjjn zielerust te bidden. Wegens hoogen ieeftjjd en vertek zjjn twee bestuursleden afgetreden n.l. Mevr. Nejjzen-Grenoewoud en Mevr. G. Bloes-Duin en spr. brengt haar nog harteljjk dank voor het vele voor de vereeniging gedaan. De Heer B. Wubbe, secretaris leest daar na de notulen der vonge vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd. Uit het verslag van den penningmeester stippen wjj aan: ontvangsten f 145.4€L Uit gaven f 65.20. Batig saldo f 80.26. De commissie tot nazien der boeken bracht bij monde van den heer J. Brink- hemper rapport uit, en adviseerde tot goed- keeurign. Vervolgens werden eenige zaken van meer intiemer aard besproken, terwijl verder ter sprake gebracht werd of het niet wenschc- lijk is van kooplieden uit andere plaatsen, ventgelden te heffen. Aangezien hier echter voorstel niet in behandeling gebracht. Een voorstel van ingrjjperder aard wat echter daad van het heffen van z.g. kop- pengeld. Na langdurige besprekignen werd tenslotte echter besloten andere hier ter stede gevestigde coöperaties om adhaesie te verzoken. waarin men een request aan den Rand zal richten. De rondvraag bracht diverse verzoeken en grieven anar voren, die alle noderzocht zullen worden, er zal getracht wrdoen aan deze toestand een einde te maken. Alvorens tot luiting over te gaan, doet de voorzitter nog mededeeling van een schrijven, gericht aan den Zeereorw. Heer Pastoor derzer parochie, betreffende het kathloiek partijbureau (De Sohaenman) en spreekt de verwachting uit, dat ook Mon- nikenadm hierin mede zal werken Zooals bekend zal den Pastoor vrezocht wroden een conimissie in het leven te roe pen in ieder parodiie. Nadere inededeelin- gen hieromtrent zullen nog volgen. Te ruim half elf sluit d voorzitter met een woord van dank deze zoo belangrijke en ge animeerde vergadering. Vereeniging van Pluimveehouders. Meldden we de vorige week, dat de ver eeniging van Pluimveehouders voorloo- pig was opgericht, thans is deze in een daartoe gehouden vergadering definitief opgericht. De bestuursleden zijn de heeren J. Bootsman, Voorz-; H Pauws, Secret.; en C. Slagt, Penningm., terwijl de nieuwe vereeniging thans ongeveer 40 leden telt. Verder zijn nog als Com missarissen van Toezicht gekozen de heeren Horn «n Punt, beide van de Poel. Van de woning van den Penningm., de heer C. Slagt, zullen de kisten eieren door de auto van de Coöp. Eierenveiling te Purmerend worden afgehaald, terwijl de heer C- Slagt ook belast is met de uitbetaling der gelden. Naar we van den heer Wals, directeur van genoemde Coöp. vernamen, zal deze ook trachten de pluimveehouders te^ Overleek te bewegen zich aan te sluiten. Bij voldoende deelname, zouden ook hiervan de eieren per auto worden af gehaald. Burg. Stand. Geboren: Maria Kla- zina dochter van G. Reurs en A. Grea ter. Trekhondenwet- Tengevolge van de nieuwe wet op de trekhonden zal voor deze gemeente en voor de gemeen te Katwoude Donderdag 23 Februari, alhier, voor het stadhuis keuring trekhonden en 1- gehouden. Veroordeeld. J. H. te Overleek werd Donderdag door den kantonrech ter te Purmerend veroordeeld tot f 10 boete of 10 dagen hechtenis met ver beurdverklaring van het «beslaggeno men vischtuig wegens het visschen in water waartoe hij niet gerechtigd was. VOLENDAM. Dat liep nog goed af. Onze plaatsge noot H. S. stond Donderdag voor den Kan tonrechter te Purmerend terecht, wegens hel zich op 8 Januari van dit jaar bevinden in kennelijken staat van dronkenschap, en zulks terwjjl S. nog geen jaar geleden voor een zelfde feit terecht stond. Dit laatste was juist een zeer leelijk ding voor hem. daar het. maar weinig scheelde of hem werd hechtenisstraf opgelegd. Than* kwam hij er nog met een boete van 15 af en met een ernstige vermaning en waar schuwing van den Kantonrechter, dat bij her haling deze hechtenisstraf voor hem zal worden toogepast. Visscherij. Begin dezer week maak ten sommige spannen goede besom mingen. Overigens was de vischvangst deze week door den storm niet groot, per span 3 a 4 tal haring en enkele mandjes spiering. Haring gold f 5.25 tot f 4.per tal. spiering f 4.per vierling en bot 3540 cent per pond. Burentwist. De niet versche F- J. H. alhier, werd Donderdag door den kantonrechter te Purmerend veroor deeld tot f 3 boete of 3 dagen hechtenis omdat hij de echtgenoote van C. B. op 21 November j.l. een emmer water over het hoofd had geworpen. De get. Jac. Jonk verklaarde een en ander gezien te hebben en zeide dat een en ander kwam door burentwist- BEEMSTER. Ontslagen van rechtsvervolging. P.B. alhier, die de vorige terechtzitting van het kantongerecht reeds terecht stond, doch wiens zaak toen voor on derzoek werd aangehouden, werd Don- j voor den kantonrechter ontsla gen van rechtsvervolging. Verdachte 9 uur voor Hendrik Peekei. Woensadg half 8 voor Trijntje Tiebie wed. van Cornelis van der Linden, half 9 voor Klaas Wester. Donderdag 8 uur tot zekere intentie. Vrijdag 8 uur tot zekere intentie. Zaterdag 8 uur voor overledene fam. Thedorus Kraakman. Heden en de twee volgende dagen wordt in deze parochie het Veertig urengebed gehouden- lederen morgen om 7 uur wordt het H. Sacrament uit gesteld. Na de Hoogmis gelegenheid om te biechten voor de parochianen uit de Schermer en ook van 57 uur. Heden om 3 uur Vespers en om 7 uur Lof met preek en lied no. 32. Maandag om 8 uur gez. H. Mis. waar onder Algem. H. Communie voor de kinderen der school. Om 7 uur Lof met preek en lied no. 33. Van 57 gelegen heid om te biechten. Dinsdag om 9 uur gez. H. Mis, 's avonds om 7 uur Lof met preek en Te Deum en Processie, waarna lied no. 83. Woensdag Aschdag, begin van de 40- daagsche Vasten. Om half 9 gez. H- Mis Voor en na de H. Mis uitdeeling der Gewijde Asch. Vrijdagavond om 7 uur Kruisweg en vereering der Relikwie van vt Heilig Kruis. Woensdag 4e der 7 Woensdagen, die het feest van St. Joseph voorafgaan. Woensdag en Vrijdag is hét gebruik van vleeschspijzen verboden. LANGENDIJK. Zondag Quinquagesima, 7 uur Vroeg mis voor de parochie, half 9 Communi- ceeren, 10 uur Hoogmis voor Anton van Kleef- Patronaat van 25 voor de Meisjes, 2 uur en kwart voor 3 vbor de

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 6