S. J. A. KEESOM Het Hccountantskantoor Controleeren Boeken Laat144 Tel. 367 Hlkmaar. Onze Radio-foestellen blinken uit door hunne zuivere weergave en gemakke ilke afstemming. Het adres voor H.H. Zelfbouwers. Laden van Accu’s. RADIO. J. RECHTZAKEN. J. I L'* Een alleszeggend oordeel. VAN Tel. 152 Alkmaar. Technisch Bureau G. L. PALEARI, Vakkundige en coulante bediening. Uiterst lage prijzen. AETHEROLA C 4. DE WILD Velllngoverzlcht ANDIJK. LIMMEN. :ende belangstelling nogal leerzame. wa». Jb. D. VOOR DEN VAN kooper Je- Radio ganger Te Punnerend verkrijgbaar bij H. RIJKEN- BERG, Koikatraat 4. over 1b de het met van (Steenenbrug over de Langeetraat) de be- zwa- bemesting. een den 5.40 Vertellingen uit het Oude Testaneai, 5.506.05 Een religieus verzoekschrift. 8.20 Dienst in de Parish Kerk. 9.05 04. dadigheids-oproep. 9.10 Nieuwsber. 9.25 Het Grand Hotel Eastbourne-orkest M L. Gowings.tenor. 10.50 Epiloog. Pu rato n-» e wee n Teek. -5.50 De 8.50—11.10. Circus voerde ten behoeve Aan zjjn patroon Blok ker. De Heer Slot w» van meening, dat het hier louter baldadigheid betrof van de schade is nog niets betaald, doch op raad van den kantonrechter zal Slot afwachten, dat het vonnis van den kantonrechter. waarbjj v. B. tot f 30. boete of 30 dagen werd ver oordeeld in kracht van gewysd is gegaan en dan een civi< le actie in te stellen tegen den patroon Blokker, die verantwoordelijk is voor de daden van zijn chauffeur. dit soms door een vergissing, dan verzuimt verdachte niet, den betrokken jachtopziener of jager hierop attent te maken. De ver dachte vertoont voorts een foto van eenige steenuilen, die aan cholera zijn overleden en door verdachte Mr. de Bruys Wat zegt de onbevooroordeel de radiovaktnan van onze „Dit toestel van de bekende S.B.R. fabrieken staat aan de spits wat betreft zuivere on ver vormde overbrenging van mu ziek en het gesproken woord. Voor den waren muziekliefheb ber ie dit dan ook het aangewe zen toestel om zjjn avonden in werkelijk genot te kunnen door brengen.” Inderdaad, bet geheim van on sen grooten om zet ligt daarin, dat elk Aekherolatoestel blijven de reclame voor ons maakt. Laat hoek BoterstraaL Parijs, „Radlo-Paris”, 1750 M. 12.20 Religieuse muziek en I. 052.10 Oricestcoucert. 4.5 Homonyme jazz. Rario-Paris en orkest. langen berg, 469 M. 8.20— 9.20 Evangelische morgenwijding. II. 5012.20 Beethoven’s piano-sonaten. 12.201.50 Orkestconcert. 3.20—4.50 Mandoline- en guitaarconcert. 5.206.20 Kaht. Kerkmuziek. Domkoor Keulen. 6.206.45 Dansles 7.05 Mozart-cyclus „Don Giovanni”. Daarna tot 11.20 Dans muziek. Königswuatcrhauaen, 1250 M. (Zeesen.) 8.20 Morgenwijding. 10.50 Dansmuziek en dansles. 4.50—5.20 Orkestconcert. 7.50 Concert. Joama Selim en Ralph eBnats- ky Ludw. Manfred Lomtnel, declamatie. Or kest. 9.5011.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 8.35 Morgenwijding. 10.50 Ochtend- concert. 12.25 Orkestconcert. 4.20 Or kestconcert. 7.20 „Das 1st Berlin”. MUr- kische volksavond. Daarna tot 11.20 caberet en dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.206.20 Dansmuziek. 8.3510.86 Concert. Orkest en vocale solisten. SCHAGEN. R. K, Vrouwenbond. Dezer dagen hield genoemde bond haar feestvergadering in het Patronaatsgebouw- De nieuwbeonemde Pres. Mevr. Set- telsBollen opende de vergadering met den Chr. groet, heette de ongeveer 100 aanwezigen hartelijk welkom, en gaf ha re tevredenheid te kennen over de mooie opkomst, vooral des morgens in de H. Mis. De notulen der vorige vergadering werden voorgelezen en goedgekeurd waarna de Pres, de Hoogeerw. Deken die intusschen was binnengekomen, van harte verwelkomde. De tooneelclub „St- Cunera" heeft op verdienstelijke wijze het programma van zang en tooneel uitgevoerd. De attractie, die ten bate van het vaandelfonds werd gehouden, zijn schit terend geslaagd. Na een kort woord van dank gespal ken te hebben, aan allen die hadden mee gewerkt aan het welslagen van dezen avond, ging onze Geest. Adviseur ons verlaten. Van de rondvraag maakte nog eenige leden gebruik. De zeer geannimeerde vergadering werd gesloten op de gebruikelijke wijze, waarna allen dan ook in elk opzicht zeer voldaan huiswaarts keerden. beredderd. Voortgezet wordt het zaakje contra den heer J. C. 8. marchand-taflleur te Schoort, die zijn dóchter met haar gezin verblijf had verschaft Op 27 Dec. in een woning, die al leen des zomers als zoodanig mag worden gebezigd. (»p specialen aandrang van bur gemeester Baron von Frijdag, die nimmer een minuut de waarachtige belangen van zijn gemeentenaren uit het oog verliest, had rijksveldwaehter Strooken procee-verbaal opgemaakt. Na verhoor van verbalissant, die verklarde, dat volgens de getuigenis het ge zin wel In de woning sliep en verbljjf hield, wordt verdachte veroordeeld tot f2.boete subs. 2 dagen. Bedoeld gezin is thans te Alkmaar woonachtig. Het opgezette vogddrama. De heer H. de Graaf op de Voordam, te Alkmaar, exposeert geregeld een keur-col- lectie opgezette vogels en andere dieren, die steeds onweerstaanbaar de aandacht trekke’’ van den voorbijganger. Dat is na tuurlijk de opzet van de tentoonstelling en die belangstelling dus zeer aangenaam, maar minder welgevallig bleek de attentie van een paar rijksveldwachters, die op 2 Dec. den winks 1 niet een bezoek vereerden en een aantal opgezette vogelen, 2 roerdom- pers, verschillende meeuwen, 'n lijster, 'n merel, ’n Ijsvogel en ’n kievit in beslag na men en vervolgens proces-verbaal opmaak ten. terzake artikel 2 van de vogelwet, dat verbiedt, dat vervoer of ter verkoop aan bieden van huiden van tesr hernide vogels. Dez; ornithslogische raak werd heden be handeld en ter opluistering prijkte des kan tonrechters schrijftafel met een keurig opge zette kievit. De winkelier fungeerde als ge tuige, doch als verdachte verscheen de heer Willem E., uit Zwolle, een preparateur van vogels en andere dieren van groote repu tatie. De verdachte, getooid met een deftige bontkraag van een of ander voorwereldlij- ke.n steeomaiter, voerde zelf z|jn verdedi ging en ontkende ten stelligste, dat de opge- zete vogels in casu konden worden aange merkt als v< gelhniden in de vogelwet be doeld. Verdachte voerde voorts aan, dat hij zelf den grootst en stoot heeft gegeven tot instandkoming van de vogelwet en hij niet alleen de leverancief is van vele groote on- derwyscollege’s en scholen, doch ook is Hof leverancier, terwijl hij voor zijn vele verdien sten in deze materie met een ridderorde is begiftigd. Niemand, noch politie, noch jus titie. autoriteiten of rechtgeleerden hebben ooit aaninoking gemaakt op zjjn branche. Ook overlegt verdachte een ministerlyke missive, waaruit moet blijken, dat deze hoogste magistraat geen bezwaar tegen het bedrijf van verdachte heeft gemaakt. Ver dachte betoogt verder, dat de gestorven dieren, d-'or hem geprepareerd in hoofdzaak hun natuurlijken dood zijn gestorven en geen gewelddadig eind hebben gevonden. Gebeurt „Beemster, Purmerend en Onistr.” Den 17en Februari zagen we reeds het eerste product voor het aankomende sei zoen en wel rabarber. Voor 28 cent per bos vonden deze geforceerde eerstelingen plaat sing. De eerste aanvoeren van een nieuw product in dezen t|jd zijn altijd weer aan leiding om de naderende lente in herinne ring te brengen. De spruitkooi, die nog in behoorlijke hoeveelheden werd aangevoerd, genoot vooral voor de betere kwaliteiten weer goede belangstelling. Zooals in ons vorig overzicht reeds naar voren is gebracht, k>o- pen de kwaliteiten al zeer sterk uiteen en schijnt zulks geregeld nog wel meer tot uiting te komen. Volkomen weerspiegelt zich het een en aader in de prijzen. In beide opzichten ziet men zeer scherpe contrasten. De noteering liep van f 7 tot f 39.60 per 100 K.G. De 17e kenmerkte zich door een KANTONRECHTER ALKMAAR. Zitting van 24 Februari. De verwaarloosde zegeltjes- plakkerij. Mej. v. d. W., verloskundige te Alkmaar, staat terecht, omdat zij gedurende 24 weken verzuimd heeft voor haar dienstbode zegel tjes te plakken. De verdachte kon dit niet ontkennen, doch wjjst op haar drukken werkkring, die boofdzakel|jk oorzaak is, dat zij die plakking niet heeft bjjgebouden. De juffrouw is echter reeds in Sept. 1927 ge waarschuwd en wordt haar verweer dus afgewezen, terwjjl de veroordeeling luidt 24 maal f 0.50 boete of 24 maal 1 dag. Dat familiewasebje is ook weer geprepareerd. -j„ Tack, do ambtenaar O. M., hoewel hulde brengend aan de groote be kwaamheid van verdachte, verschilt met hom in den uitleg van het desbetreffend artikel der vogelwet. De zaak noemt hij een juridische fynproeverjj en het staat na tuurlijk vast, dat het hier geldt een prin- cipieele kwestie. Het is mogelijk, dat de wet gever het anders heeft bedoeld, maar naar do meening is het artikel voor geen anderen uitleg vatbaar. Dan had die wetgever zijn bedoeling duidelijker moeten doen uitko men en aan do hand van den oogmeester in strafrecht interpretatie, professor Simons doet, spreker uitkomen, dat alleen de wet gever zelf bevoegd is de onduidelijkheid in zijn wetsartikelen te rectificeeren. Op grond van een'an ander vraagt de Ambtenaar dan ook schuldigverklaring en veroordeeling. Daar het echter een principi- eele kwestie geldt vraagt de Ambtenaar slechts f5.boete of 5 dagen, voorts met teruggave van de inbeslag genomen opge zette vogels. De verdachte, die zich niot wel gevoeld en een glas water heeft gekre gen om weer wat op te kikkeren, zegt geen genoegen met dezen eisch te nemen. De kantonrechter sluit het onderzoek en be paalde de uitspraak op 9 Maart e.k. Ypma’s piano’s zijn wel voor treffelijk, maar geen natuur monumenten. De heer A. V.. timmerman en|Caféhouder te Alkmaar aan den Westerweg, die voor Alkmaar «le landelijk gedeelte wordt be schouwd, had op den muur van zijn perceel opgenomen een reclame voor Ypma’s piano’s die als in strijd met het landelijk schoon werd beschouwd. De heer V. stond nu terecht en kon den kantonrechter gemakkelijk overtuigen van zjjn goeden trouw, zoodat hij tot slechts f 3 boete of 3 dagen werd veroordeeld. Vi Niet al te voorbarige zegeitjes- plakker. Zekere mei. C. M. Wittebrood te Bergen, is als dienstmaagd in betrekking A f 5.per week bij den lieer Pieter K. aldaar en voor haar moet natuurlijk elke week een rente- zegel worden geplakt. En aangezien nu ge zegde heer K. dit door de wet voorgeschre ven werk 37 keer heeft verzuimd, ondanks de twee maal tot hem gerichte waarschu wing: man plak of ge gaat in de bak, werd hij heden veroordeeld tot 37 boeten van f 1 subs. 37 maal 1 dag hechtenis. Magere Hein zit op de loer, op *n burger of *n boer. ’n Onverlichte kar in het avondduister langs denweg, kan soms ’n kwestie van leven of dood geven. Zoo stond in den avond de bakkershon denwagen van den deegkunstenaar Toïkert W. uit Schermerhorn aan den linkerkant van een der donkere wegen in den Beemster. Zondor Hcht, terwijl de baas de klanten be diende. Het gevolg, dat. de motorrijder C. Bakker, b(j het uitwyken voor eenige voet gangers, deze kar niet gauw genoeg in de gaten kreeg, zoodat een aanrijding plaats had, of liever Bakker raakte b|j het paesee- ren met zfln arm den wagenkruk, met bet resultaat, dat zijn arm eep zware breuk be kwam en hij weken lang niet kon werken en wel 200 gulden schade had. De ba! ker wenschte echter niet meer dan f 50.te vergoeden. Ter zake zijn grove nalatigheid In het nakomen der verkeerswetten werd hij heden tot f 15 boete of 10 dagen veroor deeld. *t Moet maar tegenk'open. Zekere mijnheer Kriek Senior uit Krom menie had te Uitgeest uit den faillieten boe del van Stgrreveld 'n vrachtauto gekocht en zond zjjn zoon Frans om dit voertuig te halen. Des vorigen eigenaars muts stond echter verkeerd en hij weigerde het num- merbewijs af te geven, zoodat de bestuur der, toen hij zoo onfortuinljjk was door een rtjksveldwachter te worden aangehouden, niet In staat was, dit document te toonen. De jonge man stond heden terecht, doch op grond van zijn toelichting omtrent de af wezigheid van het nummerbewljs. werd de zaak acht dagen aangehouden teneinde den verbalissant v. S. als getuige te hooren. Een martelaar wien *t ook niet meellen. Het 81-jarig landbouwertje Pieter G. te Uitgeest boert 3 magere koetjes en is bo vendien asthmatisch. zoodat bjj niet veel arbeid kan verrichten. Hij tracht nu zjjn brood te verdienen als moflenvanger en heeft van verschillende landbouwers en veehouders verdunning op hun landerijen mollen te mogen vangen. Aangezien nu elk velletje 40 cent opbrengt kan de mollen ver delger wel eens een goeden dag maken en dit was op Dinsdag 24 Januari ook het ge val, toen hij zich gereedmaakte met 39 stuks mollenvellen 'naar de markt te Purmerend, waar deze waar veel wordt verhandeld, te vertekken. De man had echter een reuzen- sof, daar hij werd aangehouden door een wetsdienaar, die nadat de aangehoudene geen machtiging tot het vervoer kon toonen, de mollenvellen in beslag nam en proces verbaal opmaakte. De overtreder stond he den terecht en toonde den Katonrechter den inmiddels verkregen vergunning. Helaas voor ditmaal te laat, zoodat hij veroordeeld werd tot f 5.boet of 5 dagen. De veroordeelde vroeg nog nederig om terugra ve van de velletjes, doch het bleek, dat de schoonmaakster van het gebouw daar bereids de piepers on had gekookt, ’n On geluk komt gewoonltjk nooit alleen. En nu goed onthouden hoor Rechts gaat op een kruispunt voor De heer P. F. Slot, koopman te N.-Schar- woude, reed met zijn 4-wielig motorrijtuig 9 Jan. de Hooge brug bij den Westdijk onder Heer-Hugo waard af. toen een zich links bevindende vrachtauto met onverminderde vaart, niettegenstaande Slot als zich rechts bevindend, den voorrang had, op den wagen van Slot in met gevolg dat het spotbord geraakt en Slot ongeveer f 40.reperatie- kosten kon betalen. De dader was de Chauf feur A. v. B., uit Beemster, die kool ver- ZONDAG 26 FEBRUARI. Hilversum, 1060 M. 10.30—12.30 Uitzending VARA van Zondagochtendbijeenkojnet, georg. door Inst. v. Arb. Ontw. in samenwerking de VARA in Cinema Royal te Amsterdam. Voordracht van fragmenten uit „Opstande lingen” van Henr. Roland—Holst door: Sara Heyblotn en Albert v. Dalsum. Muziek afwisKC-ling door Joh. Jong, orgel. 1.002.30 Lunchmuziek door het Radiotrio. John. Helden, viool. M. v. 't Woud, cello. G. Ver- hey, piano. 2.303.00 Lezing door Mevr. Rita GaillardJorissen: De klassieke en de moderne dans 3.005.00 Matinee door het Omroep orkest o.l.v. Nico Treep. Beatrix Noljora. zangeres. 5.006.00 Hawaiian mu ziek door het Hawaiian radio vijftal. 6 30 VPRO uitzending i.h. gebouw v. d. N. P. B. te Hilversum. Spr. De. E. D. Spelberg: Naar aanl. v. d. tekst: 1 Oor. 8: 16a. „Zoo weet g|j niet, dat gij Gods tempel rijt". 8.00 Pera- ber. en sportuitslagen. 8.10 Symphoniecon- cert door het Utrechtech Stedelijk orkest, o.l.v. Evert Cornelia, met medew. van Jean Oellera, le concertmeester v.h. Utr. Sted. Ork., viool. In de pauze een voordracht door Ed. Verkade. Toespraak van Brutus en Marcus Antonine uit „Julius Caesar", van Shakespeare. Huizen, 1950 M. 9.00 KRO Kerkdienst in het Groot Semi narie te Hoeven (N.B.) De H. Mis wordt op gedragen door een der professoren, geassi steerd door twee theologanten als diaken en syubdiaken. De H. Mis wordt gezongen dóór het zangkoor der Seminaristen, geheel in Gregoriaansche melodie. (Onder no. XVH aangegeven in de off. zangboeken). Wegens den vastentijd wordt geen orgel bespeeld. o.a. 10.00 Predikatie i.d. studio te Amster dam door J. C. W. v. d. Wiel, pr. leernar a.h. Vesnhuizen Egmond a f 2275. Weiland groot 2 91.24 H. A., kooper A. Bun nek e alhier voor f 8935. Weiland genaamd „De Konkel" groot 8.45.10 H. A-, eigendom van den heer P. vin der Steen, kooper den heer Borst te Castri- eam voor f 5100. Rentenierswoning mot erf, groot 2 Are, gelegen aan den Kerk weg, eigendom van den heer Ph. de Winter, opgehouden tot f 4000 en niet gemijnd. 'Akkerbouw. Op initiatief deze Coöperatie heeft een filmavond plaats ge had, die ten doel bad'het gebruik van enke le nieuwe kunstmeststoffen meer bekend te maken en iets te laten zien over de produc tie en resultaten daarvan. De heer D. Molen opent de bijeenkomst, er op wjjzend, dat in dezen tjjd van inzin king in land- en tuinbouw, gezocht moet worden naar evenwicht, hetzij door de kos ten te verlagen of de opbrengst te verhoo- gen. Een gelukkig verschijnsel is het, dat dank zij de luchtstikstof de prijzen vooral van stikstof of meststoffen tamelijk laag zijn. Hierna neemt de heer Spaan uit Amster dam het woord, dio een uiteenzetting geeft over* de zeer hooge eischen. welke bij huidige bedrijfsvormen aan grond en mestiong gestord worden en hoe door re en geinakkelijk onneembare vervroeging der producten ontstaat en goede bemesting tevens invloed op bloei heeft, 'bijv, hij tulpen en hvacinthen. Spr. behandeld dan het gebruik van meng- mest. Dan gaan de lichten uit en wordt een en ander aaneebouwelijk weergegeven. Vooral interessant is de groei- en bloeifilm. welke ons een kijkje geeft In het werkelijk leven der nlanten. Met groote aandacht is een en ander door de bijna 150 aanwezigen gevolgd en 't was zeker wel namens allen, dat de voorzitter ■preker dankte voor het leerzame, deten avond gegeven. Als een voorbeeld ter navn''-:- .1 ’en w|j. dat de heer de Boer. H. d. Sch. met de leerlingen der avondschool aanwezig Landveiling. Ten overstaan van Nota ris van Toornburgh te Alkmaar, werd gister hier openbare verkooping gehouden van een Boerenwoning met diverse landerijen, eigen dom van den heer D. van Amersfoort e. a. alhier. Uitslag als volgt: Boerenwoning met wei- en bouwland, gr. 0.78.35 H. A. Kooper G. F. Ree te Caietri- cum voor f 8335. Bouwland groot 0 53 H. A. kooper P. Commandeur alhier voor f 1775. Bouwland, groot 0.22 H. A., kooper J. M. Benselman alhier voor f 850. Bouwland groot 0.23 H. A., kooper Kuiper alhier voor f 8.50. Bouwland groot 0.24 H. A. Kooper Dekker Hieloo voor f 820. Weiland, groot 0.79 H. A., kooper D. Bwart alhier voor f,2220. Weóand, groot 0.92 H. A., belfde voor f 2600. Weiland groot 1.01^5 H. A., kooper Veenhuizen Egmond a d. Hoef, voor MAANDAG 27 FEBRUARI Hilversum, 1060 M. 10.0012.00 Jaarbeuraconcert. 12.00 Politieber. 12.302.00 Lunch muziek door het Radio-Trio. 4.405A5 Klnder- uurtje onder leiding van Mevr. Ant. v. Dijk. 6.007.15 Dinermuziek, door het Radio- trio. 7.157.45 Engelzche les voor be ginners. 7.45 Politieber. 8.058.36 door het Omroep-orkest onder leiding van Nico Treep. 8.359.15 „De Kapelmees ter”, kom. opera in 1 bedr. van F. Poer, Barbone, kapelmeester, Ed. v. d. Ploeg; Be- netto, zijn neef, Jules Moes. Gertrude, huiz- houdster b|j Barbone, Hélène Cals. Het «tuk speelt te Milaan ten huize van Barbone. 9 15—9.45 Causerie door Henri Borel: Grepen v!t het In lische leven. 9.45 Con cert door h'ri Omroep-orkest. 10.00 Pers berichten. 10.10 „De verloving bij de lan taarn”, kom. opera in 1 bedr. van Offen bach, Fanchette, ’n jonge weduwe, Betty v. d. Bosch-Schmidt. Catharine-Annie van Beek-Ristjouw Denise, boerinnetje, Len Zweers. Guillot, jonge pachter, Juiee Mom. De veldwachter, G: Hendriks. Het stuk speelt in ’n Fransch dorp. Alg. voorber. Ch. de Vos. Orkest onder leiding van Nico Treep. Huizen, 1950 M. 12.30—1.45 NCRV. Orgelconcert door Wessel de Vries, organist te Amsterdam. 4.005.00 NCRV. Ziekenuurtje door Ds. P. E. G. v. Uchelen. Herv. Pred. te Hilversum. 6.00—7.00 NCRV, „Groneger’-uurtje, door J J. Huizinga. 7.00—7.30 Engelsche con versatieles.^7.30—8.00 NCRV. Causerie door Fred. H. Hoek: Van slechte voeten goede schoenen. 8.00 NCRV. Concert te Wildervauk. Spr. De Edelachtb. Heer D. P. Teenstra, Burgemeester van Wildervank. Ds. G. Kerssies: De Koninklijke weg. Ds. W. J. Kooiman: Slotwoord. Ds. H. H. P. Hoekstra en R. Smid, declamatie. Het Ev. Luth. Kerk koor „De Ixrfatem”. Dir. E. E. v. d Glas. Chr. Gem, Zang vereen iging „Deo Gloria". Dnbbelmannenkwatet, Dir. Mevr. M. 8midt Marlissa-Gelzenleuchter, tevens aolisto-alt; Dr. F. Schmidt Marlisaa, piano. Deventry, 1600 M. 10.85 Korte Kerkdienst 1180 Het Gerehon Parkington kwintet en soli, piano, alt viool. 1.20—2.20 Orgelconcert 2.50 Causerie. 3.20 Muziek. 3.25 His torische causerie 3.40 Concert. 8.50 Pianoconcert. 4.20 Orkestconcert. 5.20 Huishoudpraatje. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.40 Berichten. 6.50 Nieuwsber. 7.05 Dansmuziek. 7.20 Ut critiek. 7.35 Schumann’s liederen voo» sopraan. 7.45 Frainsche les. 8.05 Robertson, bas. 8.20 Ellen Terry program ma. 9.20 Nieuwber. 9.35 Lezing: Ro- miniscen es of He.brrt Spencer. 9.50 Nieuwber. 9.55 Licht orkestconcert. G. Johnson, sopraan. A. Morrison, plano. Kooc en orkest 11.20—12.20 Dansmuziek. Parijs, „Radlo Paris”, 1750 M. 10.50—11.00 Concert. 12.50—2.10 Klan- sieke kwartetten 4.055.05 Orkestcon- cert. 8.50—11.20 „Carmen", opera vsa Bizet Orkest en koor. Tt-f»enber«'. 469 M. 12.251.50 Orkestconcert. 5.206.20 Orkestconcert. 7.35 BeetriovenooncerL Orkest en H. Buhr-DÖ’dert, Ohligs sopraan. 9 20—9.50 Bergisch humor. Vrool|)ke ge dichten door W. v. Wicjekue. Daarna te» 11 ‘0 Dansmuziek Königswusterhausen, 1250 M. (Zeesen). 11.207.05 Leringen en lessen. 7.20 Syinphonieccncerr, Orkest Onder fettling van G. Szell. M. Gurlitt, piano. 9.50—11.50 Dansmuziek. J Graf, kunstpijper. Hamburg, 395 M. 515 Orkestconcert. 6.20 Orkestconcert 7.20 Oigelcc-ncert- in de Pauluskerk. W. Klapproth van Halle, viool. 8.8511.20 Opera-fantasicCn. G. Herbet, viool. BrusaeL 509 M. 5.20Oa*» Trioconcert, piano,viool, cello. 850—1035 Orkeetconceit Seminarie te Heemstede. 12.30 Tijdsein. 12.301.30 Lunchmuziek door het Trio „Winkels” KRO. 1.30—2.15 Godsdienston derricht Voor ouderen door D. Bont, leeraar aan het Seminarie Hageveld Heemstede. K. R.O. 2.304.00 KRO. Aansluiting v.h. con certgebouw te Amsterdam. Het Concertge- bouw-otkest o.l.v. Dr. Willem Mengelberg, (aangeboden door de N.V. Philips-Radio). 4.00— 5.00 KRO. Ziekenuurtje A. Scheer- niakers, leeraar a. h. Seminarie Ypelaar te Ginneken. Mej. Annie Vrouwenvelder, zang. 5.50 NCRV. Dienst in de Ned. Herv. Kerk te Thamen a. d. Amstel (Uithoorn), Voor ganger Ds. A. Hijmans. 1. Orgelspel. 2. zang Ps. 25 7. 3 Votum en zegengroet. 4. Gemeensch. geloofsbelijdenis. 5 Zingen, Avondzang 7. 6, Lezen Joh. 17. 7 Gebed. 8 Zingen Gez. 65 1. 4 en 6. 9. Lezen v.d. tekst Luc. 22 31 en 32. 10. le gedeelte preek 11 Zingen Ps. 84 3. 122e ged. preek. 13 Dankgebed. 14 Zingen Gez. 180 5. 15 Zegenbede. 16 Orgel. 7.308.00 KRO. Bijbelexegese door Prof. Dr. R. Jansen O.P. v. d. Keizer Karei Uni- versiteit te Nijmegen. 8.10.80 KRO. concert. Mevr. v. Delden, sopraan. F. Bos hart, piano KRO.-orkest, o.l.v. M. v. d. Ende. Spr. Pater Oscar Huf, S J.: De H. Liturgie en haar wezen en wat hebben wjj met haar te maken. 10.30 Persberichten. 10.45 KRO. Epi loog o.l.v. Jos. H. Picekers. Daventry, 1600 M. 3.50 Concert door het Symphome-orkest, onder leiding van Talie*. Sappelnikov, piano belangrijk betere kooplust dan de 15e, wat als steeds in de afwijkende partijen het sterkst tot uiting kwam. Grove en losse spruiten zien w|j geregeld minder aangebo den en daardoor in belangstelling nogal toenemen, vooral ook als de kwaliteit be hoorlijk is. Voor gicve zagen we nog tot f 25.betalen, terwijl het losse produkt om de f 5 d f 6 liep. Op dep lóen liep de aanvoer terug tot ongeveer 250 zak, tegen op Vrijdag ruim 320 zak. In aanvoer en prijs van Boerenkool kwam hoégenamd geen verandering. Meerdere partijtjes Boerekoolspruiten werden aan geboden, die voor prijzen.van f 25.4 f 26 g( makkelijk plaatsing vonden. Itoody en Savoye kool zagen we weer niet veel aangeboden, vooral niet van prima kwaliteit. Bestaande prjjzen konden flink bedongen worden. Voor uien duurde de belangstelling on verminderd voort, met nog iets oploopende prijzen tot boven f 15.De aanvoer neemt gestadig af. zoowel voor gewone uien als van drielingen en nep. Enkele partijen roo- dc uien zagen we aangeboden, die om de f 11.noteerden, wat nu juist geen pry's was, die in de gegeven omstandigheden vol doening schonk. Dit artikel zien wjj hier slechts sporadisch aangeboden. Wortelen liepen nog weer iets in prjjs terug. Als hoogste prijzen werd ditmaal f 3.80 bedongen, terwijl ook nog tot prijzen van f 2.40 werd afgedaan. Gemiddeld liep de priis voor goede kwaliteit zoo om f 8. Bieten vonden weer een goede markt, met in kwaliteit zoowel als prijs nogal vari atie. Wij noteerden f 20f 34. Ook Prei mocht zich in goede belangstel ling verheugen. Bij flinke aanvoeren kon den de prijzen zioh ruimschoots handhaven. Voor behoorlijke kwaliteit varieerden de prijs zoo om de f 25.per 100 bos. Daaren tegen zagen wij voor de mooiste partijen nog to f 33.betalen en voor mindere kwa liteit f 16. De Witlofaanvoer was toenemende en de prjjzen vrijwel stationair. De noteeringen lienen van f 14f 28. De fniitaanvoer bestond hoofdzakelqk uit gondrelnet en present van Engeland, met een enkel partijtje Bramley seedling. Voor eerstgenoemde varieerden de prijzen van f 5f 18. Bramley Seedling kon het niet verder brengen dan van f 6f 11, en Present van Engeland van f 10f 25. De enkele partijtjes Winterjannen die aangebo den werden noteerden van f 3f 13.20.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 6