van BERN Wil brengen RevolutleindeHnasprijzen ondanks de steed, opktopends marktprijaM PELS ZONEN. J. A. BOTMAN, Fnldsea G1H Tilt soa Re. 4i, Rlkanar. 1 Alkmaar. I Kerkor<ellabriek« Piano- On Orgolhandel, en andere Muziekinstrumenten. Verdronkenoord 8f> W Vrijdmg Maart :-«— Fnidsen 78 Telef. 332. - 1 s J 4 ZESTIG CENT per pond blijft gehandhaafd alleen 40 en de allerbeste soorten. De Waal's Kaashandel WEEKKALENDER, KERKLIJSTEN. ALKMAAR. DL ’s avonds ▼oor de mannen. MISKALENDER. half 8 Maria-Congregatle van het van H. vergadering van de 3e Eenig.t. speciaalzaak ter stede. van de Vasten (4 Maart [seen te 6 uur. half 8, 9 uur Geen filialen. tot zekere intentie. Jaardienst voor Dirkt' Hr. en r Jan de stichti: Deo. Hij de de Lij- ICIEEL KSRK8ERICHT het „Noord-Hollandsch Dagblad” ■ft Jj DOMTNTCAAN8CHE MISKALENDER. Zondag 4 Maart. Se Zondag van de Vasten Se geb H. Kasimirue. 3e geb. (blz. 101). Maandag 5 Mi der Fraccus en Credo met Se geb. en Ëvang. d. Dag. Dinsdag 6 Maart. Z. Jordamfe, Bel. Se geb. Woensdag te geb. v. d. r d. dag. [aart. Mis v. d. Zondag, ton- Creao met te geb. en Evang. uur uur Lof met ADRES VAN VERTROUWEN. J. dag: 8e geb. (blx. 101). 7 Maart H. Tbomas v. Aquino; Donderdag 8 Maait H. Joannes. Se geb. d. dag. Vrijdag 0 Maart H. Francisea. 2e geb. v. d. dag. Zaterdag 10 Maart. Z. Petrus, Sc geb. v. d. dag, 3c geb. (bh. 101). HELDER. H.H. Petrus en Paulus. Zondag 2e Zondag van H H. Missen te half 8, 9 de Hoogmis, 1 uur 7 uur Lof met Lijdensmeditatie. Maandagavond 8 uur Congregatie de H- Familie, mannenafd. Dinsdagavond half 8 Congregatie van de H. Familie, vrouwenafd. Woensdagavond 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. Donderdag 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. Vrijdag 7 Kruisweg. Zaterdag van 49 uur biechthooren. uur oefening van den Lof met Lijdensmeditatie. Woensdagavond 7 pur Lof ter eere van den H. Joseph. Donderdagavond van half 7 tot half 8 oefening van het H. Uur. Vrijdagavond 7 uur oefening van den H. Kruisweg. Zaterdagmiddag van 38 uur gelegen, heid om te biechten, 7 uur Lof ter eere van de Allerh, Maagd. de Vasten, de en half lï uur Cat., half 6 patronaat, EGMOND AAN ZEE. Zondag 2e Zondag van de Vasten, dag van aanbidding. Uitreiking van de H. Communie te half 7 en kwart over 8, om 7 uur uitstelling van het Allerheilig ste en Vroegmis, 10 uur Hoogmis, half 2 aanbidding voor de kinderen, half 3 voor de leden van den Euch. Bond, 7 uur het ander. Zijne werken vormen de bron der god geleerde wetenschap en zijn nog steeds bet arsenaal waar de wapenen zijn te vinden om dwaling en ongeloof met goed gevolg te be strijden. Paus Leo XIII heeft ’ll monumentale uitgave zijner werken bezorgd, en ’t is de glorie van Kardinaal Mercier dat hjj op last van Paus Leo XIII de leer van St. Tlioinae heeft aangepast aan de nieuwste gegevens der natuurwetenschappen. Bjj de studio de> H. Godgeleerdheid staan de werken van St. Thomas op de allereerste plaats. Op 17-jart- gen leeftijd trad hij reeds in de orde der Dominicanen. Hij stierf slechte 48 jaar oud in 1874. Do. H. Joannes de Deo (Joan. God). Uit arme ouders in Portugal geboren muntte hf) uit door strenge boetvaardigheid en naasten, liefde. Stichtte in Grenada 'u hospitaal voor arme zieken, en legde zoo den grondslag van 'iting der Broeders van St. Joan, de j stierf 55 j. oud in 1550. Vr. H. Francisea Romeinsche weduwe. Francisea di Paolo Buses en Txirenzo Pon ziani werden beiden door hunne ouders ge dwongen met elkander in den echt te treden. Francisea vereenigde de beoefening des ge beds met een nauwkeurige vervulling van al hare huwelljksplichten. Door woord en voorbeeld zette zij vele' vrouwen uit den hoogen stand tot 'n eenvoudiger en lng<"tx> gener leven aan. Deze leidden *n gemeen schappelijk leveu onder de bescherming van den H. Benedictus. Na den dood van haar echtgenoot voegde ze zich bjj de door haar gestichte orde (Benedictinessen Olivetanen) werd tot overste gekozen en stierf reeds na 8 jaren, in 1440. Zij leefde in voortdurend en omgang met haar Engelbewaarder, die haar meermalen verscheen en haar bizondere lei ding gaf. Zij Is daarom gewonlen de patro nes v. automobilisten en chauffeurs. Het popperig onbennllighridje, dat ben"e't voos het achterraampje van vele auto’s heeft met deze heilige niets uit te staan. Integendeel. Za. de veertig heilige martelaren v. 8e- baste in Armenië., gemarteld in *n bevroren vjjver, onder keizer Licinus (4e eenwY Zij behoorden tot het leger. O. L. Vr. Onb. Ontv. Zondag, 4 Maart, 2e Zondag van de Vasten, te half 8 Vroegmis, 9 uur de Militairen- en te half 11 de Hoogmis, 1 uur de groote leering, van 25 uur ge legenheid voor de geloorigen om in stil te de oefening van den H. Kruisweg te verrichten en te 7 uur Lof met Lijdens meditatie. Woensdag de 6e der 7 Woensdagen tei eere van den H. Joseph, te 7 uur lof ter eere van den H. Joseph en daar na de Mariacongregatie. Donderdag te ril uur de vergadering voor de leden der Derde Orde van St. Franciscus. Aangezien voor April de St. Pie terspenning moet worden opgezonden aan Z-H. den Paus, wonden de geloovi- gen, die het nog niet mochten gedaan hebben, verzocht, hun offertje daarvoor te willen storten in de daarvoor be stemde bus achter in de kerk. Vrijdag de eerste H. Mis te zes uur Zo. 4 Mrt. 2e y. d. Vasten. Ged. H. Casimi- rus, belijder. Poolscbe Koningszoon bevorder de buitengewoon dep katholieken eeredienst en de Moeder Gods-vereering. Hjj stierf In 1488. 24 j. oud. Ged. ook van TI. Lucius I, Paus en Mart. Na reeds verbannen te zijn geweest, bestreed hij krachtig de ketters. Op nieuw gevangen genomen werd hij onthoofd to 253. Ma. Officie v. d. dag. Dl. H.H Perpetua en Felicitas, martelares sen. Zij werden, gedurende de vervolging onder Keizer Severus, te Carthago in het jaar 203 in een duisteren kerker gewornen met nog andero jeugdige geloofsleerlingeu (catechumenen) o.a. Revocatus, Saturninos, 8ecundulus en Satyrus. Na gedoopt te zün werden zij veroordeeld om voor de wilde dieren geworpen te worden. De grijze vader von Perpetua smeekte haar op zjjn knieën medelijden te hebben met zjjn hoogen ouder dom en met haar eigen kind dat zonder baar niet m leven zou kunnen blijven, wijl het de moedervoeding nog behoefde. Maar Perpetua antwoordde dat Gods wil moest geschieden en bedroefde zich zeer wjj] haar vader de eenigste van haar familie was die zich niet verheugde in haar voorrecht voor Christus U mogen worden gemarteld. Ook de stadhou der Hilarion herhaalde de smeekingen haars vaders. Haar kind werd haar afgenomen en toen zij het terugeischte om het in de gevan genis te kunnen voeden, weigerde baar var der het, en zie het kind had opeens geen be hoefte meer daaraan en Perpetua werd ver der niet lastig gevallen. Felicitas. wie na ’n maand een kind zou geboren worden, was ontroostbaar, wijl zij op den grooten dag der Amphiteator-spelen niet te gelijk met de overigen den marteL palm zou kunnen behalen. Immers de wet verbood zulk een moeder ter dood te bren gen. Toen baden bare medegevangenen om uitkomst, met het gevolg dat ze na voor spoedig hare kleine aan hart te hebben mo gen drukken, het kon overgeven aan haar zuster ter verdere opvoeding, en zij zelve zoodoende met de overigen den zoo vurig begeerden marteldood op den gestelden dag kon ondergaan. Feltcitas en Perpetna twee schitterende voorbeelden v. christelfjken hel denmoed. In gehoorzaamheid aan God offer den zij. om niet hun geloof te verzaken, niet ij n Eun 'eTen’ maar meer dan hun leven, a,dtM m grootmoedigheid Abraham evena rende den Vader aller geloovigen. I*® A',nino- Be’- Kerk- de Engelachtige leer- aarl Nadat h(j eene op hem afgezonden ver leidrter aanstonds op de vlucht bad gejaagd, knielde hfi neer voor het kruisbeeld en zag door den slaap overmand hoe n engel zijne lendenen omgordde. Sinds dat oogenbük was riles wat de deugd der engelen kan bemoei lijken in hem uitgedoofd. Deze geniale den ker heeft de leer der kerk verklaard met een guide! ijk l;eid en afgeronde juistheid als geen DE WEERE. Heden onder beide H.H. Missen col lecte met open schaal voor het sieradew fonds. Aanbeveling moest overbodig zijn Na de Hoogmis het gebed ter eere van den H. Franciscus Xaverius voor de be keering der heidenen. Vanmiddag 1 uur Cat- en om 2 uur de oefening van den H. Kruisweg voor de zieken van hen of haar, die op onzen doodceel staan inge schreven en daarna de vereering van de relikwie van het H. Kruis. In de week Cat. op de gewone dagen en uren. Men lette op deze verandering: Voor taan wordt in de week alleen bieebtge- hoord des morgens vanaf 7 uur tot 10 minuten voor achten en dan niet meer, terwijl om half 8 en 8 uur de H. Com munie wordt uitgereikt. Zaterdagmiddag voortaan biechthoo ren vanaf 35 en van 68 uur. Woensdagmiddag 2 uur St. Josephlof met Rozenh. voor de vruchten der aarde en na het Lof lied 73- Zaterdag begint de novene voor het feest van den H. Jozef, onzen patroon voor een zaligen dood. Zondag half 8 voor de parochie, om 10 uur voor Pastoor Schouten. Maandag 8 uur voor Ida Berkhout en overleden grootouders. Dinsdag 8 uur voor Joannes Klaver. Woensdag 8 uur voor Grietje Lange* dijk. Donderdag 8 uur voor Elisabeth Po land. Vrijdag 8 uur Zaterdag 8 uur Koning. Zondag half 8 voor de parochie- Om 10 uur voor Pastoor van Kersber» gen. H. Jo^Mf half 8 Maria-Congregatie voor <lc vrouwen'. Wo. 9 uur gelezen Jaargetijde voor Trijn tje Leering. Do. 7 uur gezongen H. Mis met uitstelling van het Allerheiligste Sacrament; 9 uur de stille Jaargetijde voor Cornelia Molenaar Duiiink: ’s avonds 7 uur Lof ter eere van bet Allerheiligste Sacrament. Vr. ’s nam. 4 uur biechthooren voor do meisjes; 7 uur oefening van den H. Kruis weg. Za. half 8 algemeene H. Communie vooi de meisjes; 9 uur Broederschapsmis ter eer» van het Heilig en Onbevlekt Hart van Maria, voor de bekeering der zondaren; ’s nam. 46 uur en half 79 uur gelegenheid om t<. biechten en te 7 uur Maria-Lof met Rozen hoedje. voor de mannen en jongelingen, die vroeg ten arbeid gaan. Zaterdag de broederschapsmis voor de bekeering der zondaren in den a^j Paaschtijd. ST. LAURENTIUS. Zo. 2e Zond 1928). De H H. en half 11 de Hoogmis; de H. Mis van half 8 voor de Parochie. Onder de H.H. Missen col lecte voor de Piusstichting. Van 2 tot 5 uur Is de kerk geopend om een bezoek te bren gen aan het Allerheiligste en het bidden van den Kruisweg; 6 uur Lof en Ljjdens meditatie, waarbij de jongens van de Maria- Congregatie aanwezig beboeren te zjjn. Ma. ’s avonds 7 uur MariaX'ongregatle voor de meisjes. Wo. de zesde der zeven Woensdagen, welke aan het feest van den H. Jozef voorat- gaan; ’s avonds 7 uur Lof ter eere van den BERGEN. Zondag half 8 Vroegmis, 10 Hoogmis, 2 uur H. Familie, 5 Meisjescongregatie, 7 uur densmeditatie. Maandag 7 uur Orde. Woensdag, 6e Woensdag voorafgaan de aan het feest van den H. Joseph, 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. Donderdag 7 uur Lof met Rozenhoedje voor de bekeering van ons vaderland. Vrijdag 7 uur oefening van den H. Kruisweg. Zaterdag van 46 en gel- om te biechten. Zoven Woensdagen. Woensdag 6e Woensdag ter eere van den H. Joseph- Wij vertrouwen, dat de parochianen in groot getal tot de H. Ta fel zullen naderen. Des morgens om 9 uur gezongen H. Mis en des avonds om 7 uur Lof en predikatie over den H. Jo seph. Deze preek wordt gehouden ge durende de vrouwencongregatie, die voor iedereen toegankelijk is. H. Vastentijd. Men onthoude zich van alle were11- sche vermakelijkheden. Het is een vroom gebruik lederen dag de H. Mis en des Zondagsavonds de Meditatie bij te wonen. Deze week is het geoorloofd lederen dag, ook des Vrijdags, gesmolten vet te gebruiken, ook buiten het middag maal. Zij, die mos ten vastau, dLL éénmaal daags een volle maaltijd nemen mogen lederen dag behalve Vrijdags, éénmaal vleesch gebruiken en wel bij den hoofd maaltijd. Zij. die van de verplichting tot vasten ontslagen zijn, mogen meermalen daags vleesch gebruiken. na schooltijd biechthooren voor de meisjes. Des avonds om 8 uur Congregatie voor de mannen. Dinsdag 7 uur uittselling nn het Al lerheiligste, 9 uur gez. H. Mis en des avonds om 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius van Padua. Kwart voor 8 algemeene H. Communie voor jongens en meisjes, des avonds van 6 tot 7 uur ST. JOZEF. Zondag le Zondag der maand, volle af laat de Eucharistische dag in onze kerk, den geheelen dag uitstelling van het Aller heiligste, half 8 en 9 uur stille H.H. Missen, half 11 Hoogmis, tot intentie der leden van den Euch. Bond, na de Hoogmis het Euch. Bondslied; onder alle H.H. Missen liefdadig- heidspreek door den Eerw Pater Pancratius Winters en collecte voor de St. Vincentius- vereeniging van onze parochie, welke wij bjjzonder aanbevelen, half één gezamenlijke aanbidding en gezangen der kinderen, half 7 Lijdensmeditatie. Maandag van 45 uur biechten voor de kinderen, 7 uur Lof ter eere van den H. Pe trus. Martelaar, Patroon der zieken. Dinsdag le Dinsdag der maand, bqzqn- der toegewijd aan den H. Vader Dominicus, onder de H. Mis van half 8 algemeene H. Communie der kinderen, 12 uur in de kerk voorbereiding van de kinderen die in de Paaschweek de eerste H. Communie zullen doen, van 67 nur gelegenheid om te biech ten, 7 uur Lof met gebeden en gezangen ter eere van den H. Vader Dominicus. Woensdag 6e der 7 Woensdagen ter eere van den H. Jozef, tevens feest van de H. Thomas van Aquino, Kerkleeraar en Belijder van onze H. Orde, volle aflaat, 7 uur Lof met gebeden en gezangen ter eere van den H. Jozef. Donderdag 7 uur Lof ter eere Allerheiligst Sacrament. Vrijdag 7 uur Kruisweg. (Week van 410 Maan), l'weede week van de Vasten, Tijdeigen. N. B. Dagelijks Prefatie van de Vasten. Zondag 4 Maart. 2e Zondag van de Vasten Mis Reminiscere, zonder Gloria. 2e geb. H. Casimirua, 8e geb. H. Lucius 1. Maandag 5 Maart. Mis van den dag zon der Gloria, 2e geb- A cunctis, 8e geb. Otnni- potens. R. Fr. H. Joannes Jozef, 2e geb. en laatste Evang. van den dag. Dinsdag 6 Maart. H.H. Perpetua en Feli- eltas, 2e geb. en laatste Evang. van den dag. Of to paars: Mie van den dag. 2e geb. H.H. Perpetua, enz. Fr H. Coleta. 2e geb. H.H. Perpetua, enz., 3e geb. d- dag. Woensdag 7 Maart. H. Thomas Aquino; Se geb. en laatste Evang. d. dag; Credo of to paars: Mie v. 4. dag zonder Gloria; 2e geb. d. H. Hhomas. Donderdag 8 Maart. H. Joannes de Deo; te gebed en laatste Evang. d. dag.: of in paara Mis van den dag zonder Gloria; 2e geb. d. H. Joannes de Deo. Vrijdag 9 Maart. R. Francisea van Rome, te geb. en laatste Evang. d. dag.: of In paars: Mie ▼an den dag tonder Gloria; 2e geb. d. H Francisea Fr. H. Catbarin* Bologna. 2e geb. H. Fraaefeca, Sé geb. en laaste Evang. <L M- Zaterdag 10 Maart. H. H. Veertig Marte laren. 2e geb. en laatste Evang. van den dag. 3e gebed a cunctis: of In paars: Mis van den dag «onder Gloria; 2e geb. H. II Martelaren. 3e cunctis. gelegenheid om te biechten. Woensdag, 6e Woensdag ter eere*van den H. Joseph, des avonds om 7 uur Congregatie voor de vrouwen. Tevens feestdag van den H. Thomas van Aquino, patroon der studeerende jeugd en algemeen leeraar der kerk. Volle aflaaf. Donderdag om 7 uur Congregatie voor de meisies. Vrijdagavond om 7 uur oefening van den H. Kruisweg. Zaterdagavond Lof ter eere van de Allerheiligste Maagd en Moeder Gods Maria. ST. DOMINICUS. Heden 2en Zondag van den Vastentijd. De H.H. Missen om 6 uur, half 8, 9 uur en om half 11 de Hoogmis. Onder de H.H. Missen collecte voor het Piusge- sticht Des avond 6 uur Congregatie voor de jongens, 7 uur Lof en Meditatie over het lijden onzes Heeren Jezus Christus- Maandag EGMOND AAN DEN HOEF. Zondag, le Zondag van de maand, Eucharistische dag, om half 8 de Vroeg mis voor de overledene armen dezer parochie, om 10 uur de Hoogmis, om 2 uur Lof ter eere van het Allerh. Sa crament met Lijdensmeditatie. Maandag om half 8 voor de levende en overl. weldoeners van het Heiligdom van Eerherstel, om 12 uur oefening voor de kinderen der Edelwacht, 's avonds om 7 uur vergadering van het Kerk- en Armbestuur aan de pastorie en gelegen heid om te sparen ten huize van het Hoofd der School. Dinsdag om half 8 voor Nicolaas de Waard. Woensdag om half 8 voor den Ed- Achtb- Heer Gerardus Bos, "s avonds om 7 uur Lof ter eere van den H. Jo seph. Daarna betaling der plaatsgelden. Donderdag om half 8 voor de overl. fam. Bras en Oud, ‘s avonds van 78 uur de oefening van het H. Uur. Vrijdag om half 8 ter eere van de H. Margaretha Maria uit dankbaarheid, 's middags om 12 urr komen de kinderen biechten van de 4e klas, 's avonds om 7 uur oefening v. d- H. Kruisweg, daar na betaling der plaatsgelden. Zaterdag om half 8 ter eere van de H. Theresia uit dankbaarheid, om 12 uur komen de kinderen biechten van de 5e klas, 's middags van 35 en 68 uur gelegenheid om te biechten. Zondag om half 8 voor Mej. Petronella Ignatia Maria BroersDoeswijk. VENHUIZEN. Zondag 7 uur R. D. Bos, half 9 voos de parochie, 10 uur voor Jan en Trijntje Kooiman. Maandag 7 uur voor overt. Zusters yan Bergen, 8 unr vi Schipper. Dinsdag 7 uur voor Geertje v. <L Berg, 8 uur voor Bern- Grandiek en Aafje Merssing. Woensdag 7 uur voor Corn. Ruiter, 8 uur voor W. Kavel, hsvr. van J. J. Ran- zijn. Donderdag 7 uur voor Neeltje Hoog land, 8 uur voor Cornelia Homan. Vrijdag 7 uur voor R. Deken en S> Schouten, 8 uur voor Geertje Krijnsen. Zaterdag 7 uur voor Jacob Laan, 8 uur voor Cornelia Broers hsvr. vlh Piet Bakker. Specialiteit in fijne Worst- en Vleesehwaren Leverancier van uitsluitend 1ste Kwaliteit Rund-, Kalle- en Varkenevleescli. LANGENDIJK. Zondag 2e Zondag van de Vasten, 7 uur de Vroegmis voor de parochid, te half 9 commuflfceeren, 10 uur Hoogmis voor Jan Kos Jzn. Schaalcollecte voor de sieraden. Patronaat: 25 uur voor de meisjes, 2 en kwart over 2 voor de jengens, 6 uur Lof met Lijdensmeditatie door kap. Standenmeijer. Onderwerp: Getsemani- Maandag 7 uur voor Cornells Duyves, Zusterhuis 7 uur voor overl. fam Kar dinaal, kwart over 8 conferentie. f f Dinsdag 7 uur voor Gerbrand Duyves; half 8 ter eere van St. Antonius. Woensdag 7 uur voor Dirk Prins en Eerw. frater Petrus Prins, half 8 voor overl. fam. Bruin en Zut, 7 uur St. Jo- zeflof- Donderdag 7 uur voor overl. ouden Groen en Kruijer. half 8 voor overl. fam. ZijpDuyves. Vrijdag 7 uur voor Neeltje Gouds bloem en overl. fam., half 8 voor Corne lls Duyves, 7 uur Kruisweg. Zatei dag 7 uur voor overl. ouders Bek ker en Duyves, half 8 voor een overlede ne, 7 uur Marialof, van 34 en van 68 uur biechthooren. De gebeden worden verzocht voor Anna GoedhartZuurbier, die met de laatste H-H. Sacramenten der Sterven den is voorzien.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 11