OFFICIEEL IERKBERICHT L GELDZORGE» I K H. te DB ADMINISTRATIE Reli- H. Lof 10 AD VERTEERT IN HET Mis H H Mis als Adri an us de Orde ders voor Z* Lof EN GIJ HEBT ER. SUCCES MEDE. Vrijdag 7 Kruisweg unr. Na d« meditatie- it Vrij. Zat» HEERHUGOWAARD (H. Familie). De geweldige encycliek Rerum Novarum. warmenhuizen/ biecht g< 8. half 9 zullen U niet kwellen als U een ongeluk óverkomt en geabonneerd zijt op dit blad dat U gratis op aanvraag een polis, die U verzekert tegen ongevallen tot zeer hooge bedragen, verstrekt. Uitkeoringen van f 25.- tot f 3000.-. Abonneert U op dit blad en vergeet geen verzekerings polis aan te vragen. Abonné’s, die nog geen verzekeringspolis hebbel, aange vraagd, wacht er geen minuut mee. Stel het niet langer j uit Als U een ongeluk Overkomt, kunt gij niet in het bezit zijnde van een polis geen aanspraak op uitkering doen gelden. Vrijdag 7 uur oefening van den H. Kruisweg. voor H’ bertus Blank, el- iut. van Dam. Vrifrtag 7 uur oefening van den Kruisweg. I If jatie v. issen te half 8 f om i i uur en o voor Henricus Lin- 4 uur biechthooren, 7 uur Broers, i a a Adrianus Blom, voor zekere inten- Gerardos Woens. 1. ZAANDAM. Zondag de H.H. Missen te 6, half 8, de en ONDERDIJK. half 8 H. Mis ter eere v. d- r Anna, half 10 voor de pa- e lezen Joannes Donderdag om 7 our voor Jacob an Allert. Sacrament. Vrijdag 7 nor oefening van den H. Woensd de maand, de H. Missen Casimirus H. Lucius I, i voor ware T ZAND. de H.H. Missen te half 8 en 10 s Hoogmis Cat., half 3 Lijdens- lingi voor Antonius Groo- overl. familie. Petrus Paay. 7 uur vergadering der Der- leeling mannen en jongens- Vrijdag om 12 uur beginnen de oefe ningen voor de kinderen, die Zondag 18 Maart hun plechtige H. Communie zul len doen. 7 uur oefening v, d. H. Kruis- i voor overt. Moeder, 10 uur voor de Pa- uur Lof ter eere van den Kruisweg en van 6 van de Catha- olle aflaat voor do uur tot zekere intentie. de Vasten- Euch. dag van het Al- _J 2 catech. en gezangen, half 3 Lof itatie. In de H.H. Missen voor den St. Pieterspenning. In voor arme kerken. dag 7 uur Lof ter eere v. d. H. gez. H. Mis voor Mevr, 's avonds 7 uur voor Dirk Munster Donderdag 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament met Rozenhoedje. Vrijdag 7 uur oefening van den Kruisweg met vereering der relikwie. Zaterdag van 38 uur biechthooren. AKERSLOOT. Zondag half 8 voor de parochie, uur voor Nicolaas Wester. Maandag hall 8 voor overledene, om 8 uur gez. Rouwmis voor den Weleerw. Pater Hieronymus O.C., laatstelijk as sistent alhier. Dinsdag 8 uur voor Woensdag 8 uur tie. Donderdag 8 uur den- Zondag half 8 H- Mis Vader en f' rcchie. Maandag 8 uur voor Jacob Hes, Guur- tje v. Dam en overl. fam. Dinsdag 8 uur voor Maria v. Langen—* Wiinker. Woensdag 8 uur voor overt. familie Graaf- Donderdag 8 uur en'Trijntje Kok. Vrijdag voor overl. fam. Vlaar-Streng- man. Zaterdag 8 BEEMSTER. Zondag 1ste Zondag van de maand. Schaal collecte voor kerk en pastorie te half 8 Vroegmis, waaronder Lijdensover- weging, 2 uur Vespers, 6 en 7 uur Pa tronaat. In de week de 1ste H. Mis te kwart over 7. Dinsdag biechten voor de jongens, die Woensdag vóór de H. Mis zullen com municeer en. Woensdagavond 7 uur H. Familie v. d. mannen. Vrijdag gez. H. Mis en Zaterdag van biechthooren om 7 uur voor overi. familie de Goedé en Bruijn- Zaterdag om 7 uur voor overl. familie Overtoom en Koopman. Heden schaal collecte voor de schuld delging der kerk. Euch. dag met Aanbid ding tot 12 uur. Om 2 uur Lijdensmedi tatie. ZAANDAM. Ct Kal). Zondag half 8 Vroegmis, 10 uur Hoog mis, 3 uur Lof met Lijdensmeditatie. Woensdag 7 uur Lof ter core van don H. Joseph met Rozenhoedje. Z8DBUJKE EN GEESTELIJKE VERHEFFING. Op 18 Februari 1878 kwamen de te Rosse vertoevende kardinalen bijeen, om aa dm dood van Pius IX den nieuwen Pans te kie zen. De uitalag raa dit «denkwaardige con claaf was, dat de aartsbisbchop van Perugia, kardinaal Penei Paus weed, aldus de Msb. Op 3 Maart ontving de nieuwe Paus, die sk Leo Xm meer dan 25 jaar lang een eie- 9 uur en half 11, 12 uur Catechismus, 4 uur oefening van de Derde Orde en daarna vergadering van het Bestuur der Derde Orde, 7 uur Lof met Lijdensme ditatie- In de week do H. Missen te half 7, 7, 8 en 9 uur. Woensdag 7 H. Joseph. Zaterdag half 12 biechten voor de hinderen, 58 uur voor de overigen. Derde Orde: Maandag feestdag K Coleta en Vrijdag van de H. rina van Bologna. VcZ-- Tertiarissen. Gedoopt: Afra Joanna v. d. Gragt Zondag half 7 uitreiking van Communie, 7 uur Hoogmis, half 7 Lijdensmeditatie. raad op Petrus’ Stoel is geweest, uit de handen van den oudsten kardinaal-diaken in rang de tiara, waarbij de plechtige woorden van het rituaal werden gesproken: „Ont vangt de drievoudige kroon, en gedenk, dat Gy zyt de Vader der vorsten en kohingen, de Herder der aarde en de Stedehouder van onzen Verlosser Jezus Christus wlen site eer en glorie toekomt in alle eeuwigheid Amen”. Het Ibven en werken van Leo XHI bohoo ren reeds tot de kerkgeschiedenis, maat evenzeer tot de algemeene geschiedenis dei tnenschheid. De verbeven geest van dezen Paus, welke ook altijd door alle tegenstan der* van de Kerk bereidwillig is erkend, was zoo groot, z.fjn scherpzinnigheid, zijn groote rijkdom van gedachten en zijn moree- le moed zoo geweldig, dat niemand zich aan deze geweldige moreele en paychiAche eigenschappen kon onttrekken. De verheven geest van Leo XIII komt vooral in zyn onsterfelijke encyclieken, wel ke nu nog even actueel zyn als op het oogen- blik. waarop zij werden uitgevaardigd, tot uitdrukking. Daar zyn b.v. de encycliek voer de christelijke staatsorde „Immortalo Dei" van 1885, die over de ware vrijheid „Llbertas praestantissimum” van 1888, die over het christelijke leven „Ezeunte jam anno" van 1899, die over de staatsburgerlij ke plichten „Sapléntiae christianae" van 1890 de wereldberoemde encycliek over het sociale vraagstuk „Rerum Novarum" vaa 1891 en die over de christelijke democratie „Graves de communi re" van 1901. Toen dan de Paus het 25ste jaar van zijn regeering inging, vaardigde Hij de encycliek Annum ingressi eumus” uit, de geestelijke nalatenschap van een edel Vader der vol ken, die van zijn hoogen uitkijkpost uit alle gebreken van don tijd kende en uit zijn veratand en diepen godsdienstzin de geneesmiddelen daartegen aangaf. Evenzeer als Leo XHI zelf onvermoeid leeraarde en er naar streefde de meneehheM, vooral de Katholieken op to voeden, wenoch- te Hij, dat alle bronnen der wetenschap ont sloten zouden worden. Hiertoe ateMe dose onversaagde Pms in 1881 de Vatlcaansohe archieven voor de geheels wereld open, en noodigde alle geleerden der verschillende na ties uit, hier naar de onvervalschte waarheid, te zoeken. Zich wel bewust, dat de kennis van de volle waarheid de Kerk nooit nadeel zou kunnen berokkenen, ging de Paus juist tot die handeling over welke de tegenstan ders het minst van Hem vermoed hadden. Wat al sindsdien uit den rijkdom van de ar chieven in het Vaticaan aan wetenschap en kennis werd geput, heeft niet alleen du Katholieke onderzoekingen, doch ook de we ten schap der geheels wereld op ongedachte wijze verrijkt en verlevendigd; Buitengewoon groot moet Leo XIII als op losser der ingewikkeldste sociale vraagstuk ken worden beschouwd. Die eenerzflds wel de rechten der arbeiders erkende en hun geestelijke en zedelyke verheffing in elk opzicht trachtte te bevorderen, doch er an derzijds ook op wees, dat de indeehng van de menechelijke gemeenschap in verschillende standen een door God gewild feit is en dat overal het overheidebeginsel als een nood zakelijkheid tegen omwentelingagevaren moet erkend worde®. En zoo is deze groot* Paus door Zijn meesterlijk leeraren de ware leeraar van de geheele wereld geworden. Toen Leo XHI op 20 Juli 1903, ruim 98 jaar ond. naar een beter leven overging, was een der grootste figuren van de vorige eeuw heengegaan. In de aartsbasiliek heeft hij zyn laatste rustplaats gevonden, nadat eerst Zijn lichaam meer dan twintig jaar m de S-t. Pieter rustte. Zijn grafmonument in de 3t. Jan van Lateranen toont ons niet eew rustenden, sluimerenden Paus, neen een rechtopstaande figuur vol leven en geest, welke nog steeds de rechterhand oobeft om de geheele wereld to zegenen. LIMMEN. Zondag half 8 stille H. Mis, 10 uur de Hoogmis, kwart over 1 Cat., 2 uur Lof met Lijdensmeditatie, daarna de H. Fa milie afd. vrouwen. Woensdag 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef met Roz. uur oefening van den de kerk geopend bidden. 7 uur In de week de H.H- Missen te 7 uur met korte preek, 8 uur Kindermis, 9 uur met korte preek. De verdere oefeningen zullen door de Eerw. Paters worden bekend gemaakt. Vrijdag 1ste dag van het 40-urenge- bed. De H. Mis van 9 uur wordt ge zongen. Zaterdag 2de dag (als Vrijdag). De gebeden worden verzocht voor Jacoba van der PeetMolenaar, die in den Heer is overleden- Weduwe. 7 voor overi. 'a Avonds 7 uur kwie-vereering. Zaterdag, de 40 H-H. Martelaren v. Sebaste. 7 uur voor overt, fam. Burger Fakkeldij, 8 uur voor Appelman Ruijter. Zondag, 3e Zondag v. d. Vasten, 7 uur voor de Parochie, 10 uur voor Arte Beers. Donderdag vdor Simon Commandeur en overl. Ouders, elders voor twee over, ledenen. Vrijdag voor Grietje Blauw geb. Com mandeur, elders voor twee overledenen. Zaterdag in het St- Agnesgesticht v. Trijntje van Berkel, elders voor de geL zielen des vagevuur». Zondag te half 8 voor Gerrit Bos, te half 10 voor de Parochie, elders een H. Mta voor Jacob Groot,. Grietje Beetn- ster en overl. kinderen en een H. Mis voor Agatha Rohof en Bernard Roozen- daal. Heden eerste Zondag van Eucharistische dag. Onder Rchaalcollecte voor de kerksieraden. Van half 2 tot 2 uur aanbidding, te 2 uur Ixd met lijdensmeditatie- Na het lof lied No. 23. Vrijdagavond te 7 uur oefening van den H. Kruisweg, waarna relikwlever- eering. Zaterdagmorgen te 9 uur biechthoo ren voor de Schooljongens. Verder biechthooren van 3 tot 5 en van half 6 tot 7 uur. ivond half 8 Lof ter eere van den H. Jozef. Vrijdagavond half 8 Kruiswegoefening en vereering der relikwie van het H. Kruis. Zaterdagmiddag van 58 uur biecht hooren. De gebeden worden verzocht voor Catharina Bepgen, wed. van Nicolaas Koopman, die in den Heer is overleden. BURGERBRUG. Zondag half 8 H. Mis voor eene zieke, 10 uur voor de Parochie. In de week om 8 uur. Maandag voor Tjerk Arte Schouten en overl. Tam. Dinsdag voor Mathias Blauw. Woensdag voor Cornells Bruin en Adriana Blauw. Donderdag voor Aldert en Barbara Nannings. L Vrijdag voor overi. fam. Kraakman. Zaterdag voor alle Gel- Zielen van wege de Bus. Zondag, collecte voor de sieraden, 2 uur oefening v. d. H. Kruisweg. Zaterdag gelegenheid om te biechten van 34 en van 7half 8. In deze week is het geoorloofd, een maal per dag vleesch te eten, op alle dagen, behalve Vrijdag. De gebeden worden verzocht voor Beatrix Theodora Blauw geb- v. d. Veld die met de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden is voorzien. DE RIJP. 2de Zondag v. d. Vasten, half 8 Vroeg mis; 10 uur Hoogmis; onder de H-H. Missen collecte voor Kerk en Pastorie; half 2 Catechismus; 2 uur vergadering den Stille Omgang in de zaal van Blok- voor de leden van het Genootschap v. «lijk- 7 uuf Lijdensmeditatie. Woensdag 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Zaterdag van H. Mo rochie. Maandag half 8 teman, Anna Dol en Dinsdag half 8 voor Woensdag half 8 vooy Petrus v, d Hulst. Donderdag half 8 voor Jan de Jong en overt kinderen. Vrijdag half 8 voor Nicolaas Bakker. Zaterdag half 8 voor overl. leden v. 'd. Derde Orde. Zondag half 8 voor Anna Manshanden half 10 voor de parochie. 2e Zondag van van Aanbidding. Uitstelling v: lerh. zooals gewoonlijk. Half 2 uur uitatellin; met Lijd collecte bet Lof HUGOWAARD. (Parochie H. Hart)- Zondag om 7 uur voor de leden van Euch. Bond en Edelwacht, om 10 uur voor de Parochie. Maandag om 7 uur voor Sigebertus Schouten en Remmert Deken. Dinsdag om 7 uur voor Arie Steur en Clasina Limmen. -* Woensdag om 7 uur voor de Get Zielen. Zondagdag om 7 uur voor Jacob Maria Groot. Vrijdag de Goeaé ANNA-PAULOWNA. Zondag 2e Zondag van de Vasten. Opening van de hernieuwing der H- Missie door de Eerw. Paters Redemp toristen. Vóór de H. Mis wordt geen [ehoord. De H. Missen te half en 10 uur. Heel den dag blijft om den Kruisweg te Lof met groote preek. [- Missen te 7 1 de H. de Vroegmis, 10 uur f 1» - Maandag half 7 de H. Mis in de kapel 7 uur en kwart oVter 8 uitreiken van de H. Communie. Donderdag 7 uur Kruisweg Vrijdag 7 uur Congregatie voor jonge nen en jonge mannen. 'aterdag van 48 uur biechthooren. 1HUGOWAARD. (Parochie H. Dfoni Zondag, 4 Mrt-, Ged. r Poolsche Prins Bet, en Paus en Mart. 7 uur H. Mis voor de Pa rochie, 10 uur voor overl. fam. Poland. Maandag, Officie v. d. dag- 7 uur voor Frans Potveer, 8 uur voor overl. fam. MulVreeker. Dinsdag H. H. Perpetua en Felicitas, Mart.essen, 7 uur ter eere van den H. Ant- voor Cath, Koppes, 8 uur ter eere van de H. Moeder Anna voor overl. farn. v. StralenWester. Woensdag, H. Thomas v. Aquino, Do minicaner, Bel. en Kerkleeraar, 7 uur voor Nic- Schouten en overl. fam., 8 uur v. Maria v. Dam, 's Avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Donderdbg, H. Joannes de Deo, Stich ter der Barmhartige Broeders, Bel. 7 uur voor Arie Groot, 8 uur Gez. ter eere van het AUerh. Sacrament voor P. Groe- neveld en N- Quant, 's Middags 23 uur H. Uur met Vereering van net Allerh. Vrijdag, H. Francises, Romeinsche uur voor Jan Brink, 8 uur fam. KieltBlankendaaL H- Kruisweg en NIEUWE NIEDORP. (Kloosterkerk). Zondag half 8 de Vroegmis, 10 uur de Hoogmis voor de weldoeners met twee de Lijdensmeditatie. Des middags half 3 Lof met H. Kruisweg. Maandag feestdag van den H. Joannes Josephus van het H. Kruis, belijder der 1ste orde, volle aflaat. Dinsdag feestdag van de H. Coleta, maagd der 2de Orde, volle aflaat Woensdagavond kwart voor 6 ter eere van den H. Jozef. Vrijdag feestdag van de H. Catharina van Bologne, maagd der 2de Orde, des avonds kwart voor zes Lof ter eere van het H. Hart. WESTWOUD. Zondag, 2e Zondag van de Vasten, 7 tmr Vroegmis, half 10 Hoogmis, 2 uur Miserere, Lijdensmeditatie en kort Lof, 5 nur Lof in de kapel van het Patro- ■aatsgebouw te Hoogkarspel. Maandag 11 uur Mariac< 'de kinderen der St. Joseph In de week de H.H. •n 8 uur Kindermis. Voor en onder de H-H. Missen bestaat gelegenheid om te biechten. Voor en onder de H.H. Missen uitrei king van de H. Communie. Woensdag, zesde Woensdag ter eere van den H. Jozef, des avonds Maria- Congregatie voor de St. Joseph-Gezel- 1 tn. Zaterdag half 12 gelegenheid om Hechten voor de kinderen. Zaterdag van 35 en van half 6 tot half 8 voor de andere parochianen- Cat. yoor de jongens in de jongens- achool bij den kapelaan. Cat. voor de meisjes in de zusterschool bit den Pastoor. De gebeden worden verzocht voor Catharina van Kleef, die met de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden is voorzien en voor Geertje van den Berg, die in den Heer is overleden. ENKHUIZEN. Zondag half 8 Vroegmis, 10 uur Hoog mis, 6 uur Lot In de week de H- Mis om half acht Dinsdagavond 7 uur Lof met Meditatie Woensdagavond 7 uur St. Josephlof. Vrijdagavond 7 uur Kruiswegoefening. Zaterdag vanaf 5 uur gelegenheid om te biechten. SCHOORL- Zondag half 8 Vroegmis voor Joanna Lingerak, 10 uur voor de Parochie. *s Namiddags 2 uur maandelijksch Aan- biddingsuur. Maandag voor Gebroeders Polls. Dinsdag voor Wilhelmina Polls, als lid van de Broederschap naar Kevelaer. Woensdag voor Mattheus Stadegaard, 's avonds 7 uur Lijdensmeditatie en kort Lof ter eere van den H. Joseph. Donderdag 7 uur voor Joannes Nijs, 8 uur voor Petrus Ka zen b root Geertje Bijl. Vrijdag 8 uur Dr PootSchouten, Kruisweg en kort Lof. Zaterdag voor Hubertus Balvers en Margaretha Polls, 's namiddags 37 uur biechthooren. De gebeden worden verzocht voor Nicolaas Louter en Anna van Assem Bijl, die met de laatste H.H. Sacramen ten der Stervenden rijn voorzien. OBDAM. Zondag aanbiddingsdag voor den Euch Bond, half 8 gelezen H. Mis, 10 uur de Hoogmis, 2 uur Lof met Lijdensmeditatie Donderdag en Vrijdag 7 uur Lof. Zaterdag van 3 tot half 5 en van half 6 tot half 8 biechthooren. WOGNUM. Zondag te half 8 de H. Mis voor Christina Commandeur en overt, fam., te half 10 voor de Parochie.. Elders voor den Eerw. Broeder Willibsldus en Dievertje Uraem- Maandag jaardienst voor Marijtje -.roers, «laars voor Willemijntje Broers. Dinsdag voor Maarten Keuning, el ders voor Laur. van Dam. 48 uur biechthooren; 8 uur Lof voor degenen die deelnemen asm den Stillen Omgang. Dinsdag 9 uur gez. Maandstond voor Petrus Neyring Woensdag 8 uur Maandstond voor Barlage. 8 uur voor zekere intentie. g 8 uur voor Gerbrand Boon. Heden schaalcollecte voor de kerk, te half 2 Cat., 2 uur H. Familie voor de Jongelingen, kwart voor 3 Meditatie en Lied No. 46. Woensdag 7 uur St Josephlof. tevens 6e Woensdag voor St. Joseph. Zij, die kaartjes voor den Stillen Om gang verlangen, kunnen deze tot Vrijdag a.s. 9 uur ‘s avonds bij dea heer Buter halen. URSEM. Zaterdag 3 Maart biechthooren van 3 tot half 5 en van half 7 tot 8 uur. Zondag, 1ste Zondag der maand, col lects voor kerk- en altaarsieraden. Van daag Euch. dag. Het Allerheiligste zal om 1 uur worden uitgesteld, half 2 Cat., half 3 Lof met Lijdensmeditatie. In de week de H.H. Missen te 8 uur, kwart over 7 uitreiking van de H. Comm- Woensdagavond 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef, waarna korte oefe ning van den Kruisweg, wegens den Vastentijd. Vrijdag gezamenlijke H. Communie der twee laagste schoolklassen. Onder de H. Mis van 10 minuten voor 8 uur. Voor deze kinderen biechthooren Don derdag na de H. Mis en van 121 uur. ZWAAO. Zondag half 8 Vroegmis, 9 uur uit reiking van de H. Communie, 10 uur de Hoogmis, half 2 oefening van aanbid ding, kwart over 2 Lof en Lijdensmedi tatie.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 12