GELDZORGEN FORMEREND HOORN. OUDKARSPEL. DE ADMINISTRATIE GEMENGD NIEUWS. f RECHTZAKEN. lullm U niet kwellen als U een ongeluk overkoffit én geabonneerd zijt op dit blad dat U gratis op aanvraag een polis, die U verzekert tegen ongevallen tot zeer hooge bedragen, verstrekt. Uitkecringen van f 25.- tot f 3000.-. Abonneert U op dit blad en vergeet geen verzekerings polis aan te vragen. Abonné’s, die nog geen verzekeringspolis hebber, aange vraagd, wacht er geen minuut mee. Stel het niet langer uiL. A,s U een onge,uk overkomt, kunt gij niet in het bezit zijnde van een polis geen aanspraak op uitkeering doen gelden. wort el fden van een kopje melk o VERGADERING VERECNIGING VAN AUTO.MOB1ELBEZITTERS. is de orde der ink taftr.), 2e. 18, r.k.. Ebe van Drie- I J ook hier overeen- over te ST. PANCRAS. Correspondentschap N.H.D. Tot correspondent van het Noord-Hol- landsch Dagblad in deze gemeente is met ingang van heden benoemd de heer Arte Beers. Voor berichten en verda gen, welke men in dit blad wenscht op genomen te zien, wende men zich tot dezen correspondent R. K. V KOIAV EN BUND. In de een dezer dagen te houden vergade ring van den R. K. Vrouwenbond zal in twee vacatures moeten worden voorzien. Op de zen avond zal al- spreekster optreden Mevr. \V. Brouns-v.Beeouw uit *s Hertogeubosch met als onderwerp: „Onze Levensvreugde.’’ een klap van een der dieren, bezeerde zijn hand zoodanig, dat geneeskundige hulp werd ingeroepen. Door Dr. Romein alhier, werd de eerste hnlp verleend. Verbetering. Het bericht als zou door vertrek van den heer J. W. Bakker 'een vacature in den Raad ontstaan ver valt, aangezien de heer Bakker deze gemeente niet gaat verlaten. OUDORP. K Stille Omgang. - Reeds voor de derde maal gingen Zaterdagavond, wederom een zevental jonge mannen van uit deze parochie te voet van liiern aar Amsterdam, om daar deel te nemen aan den Stillen Omgang. Om ongeveer half vjjf uur Zateniagavond vingen zij d marsch aan en toen, de andere pelgrim aan het station arriveerden stonden zij daar reeds hen op te wachten. Voorwaar een kranige prestatie tevens getuigende van hun liefde voor het H. Sacrament. Want Dit is ht't wat hun ieder jaar weer te voet dbet gaan naar de H. Stede. De bezwaren van een reis ih den kouden nacht opofferende, God tot eerc. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak 16 Maart 1928. J. C. H. te Alkmaar, Dronkenschap, 3 da gen hechtenis. P. P. B. te Limmen, overtreding Arbeide- wet f 7 boete of 4 dagen hechtenis. C. B. te Alkmaar, overtreding Trekhon denwet f 4 boeto of 4 dagen hechtenis. A. de M. te Oudorp, overtreding drankwet 2 maal f 50 boeten of 2 maal 30 dagen. J. Z. te Eginond aan Zee, J K. te Limmen, B. W. te Amersfoort, N. P. te Sqbecartpel, C. B. te Zuidseharwoude, S. S., C. H. te Amster dam. H. K„ J. v. D-, N. B., H. J. V., D. K., C. A J. de W„ J. M. A K-, J. B. de W„ J. C. W. te Alkmaar, overtreding Poli tieverordening, de le, 4e, 6e en 7o ieder f 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 2e en 5e ieder f 5 boeto of 3 dagen hechtenis, de 3e, en 12e ieder f 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 8e, 14e en 15e ieder f 4 boete of 4 dagen hechtenis, de 9e, 10e en 13e ieder f 1 boete of 1 dag hechtenis, de 11e f 6 boete of 6 da gen hechtenis, de 16e geen straf toegepast. P. G. te Haarlem, A. V. te Castricuin, J. F. G. te Heemskerk, J. B. te Ileiloo,°A. N., C. B., II. B. B. 0. te Bergeu, J. v. W., K. M. te Limmen, W. 8-, J? N. B-, P. F., F. H. van R. , A. F. de V., W. R., D. V S- S-, J. M., J. G., II. B„ E. J. v. L., J. H. te Alkmaar, A. A. Z. te t Zand, D. B., 1’. W. te Amster dam, P. K. te Zuidseharwoude, N. B. te Aker sloot, J. v. d. K. te Oterleek, J. de B. S. N. S. te Hugo* aard, T. P. te Oudearspel, over treding Motor- en Rjjwielwet, de le, 2e, 5e, 24e en 25e ieder f 6 boete of 6 dagen hechte nis. de 3e. 4e, 7e, 8e, 9e, He. 12e, 13e, 14e, 15e, 17e, 18e, 19e, 20e, 22e, 23e, 26e, 27e, 29e, 30e en 31e ieder f 4 boete of 4 dagen hechtenis de 6e f 8 boete of 8 dagen hech tenis, de 10e en 16e ieder f 1 boete of 1 dag hechtenis, de 21e t 5 boete of 5 dagen heeb- teiiis. de 28e 2 maal f 4 boeten of 2 maal 4 dagen hechtenis. Woensdag 1.1. had een algemeene vergade ring plaats in het Café van den beer N. Jonk te l’urmerend, vah de Vereeniging van Auto- mobielbezitters. De heer C. Meure uit Edam opende deze bijeenkomst met een woord van welkom aan de nu juist niet zoo talrjjk opgekoinenen. Spr. vestigt er de aandacht O". dat <le heer W. Regter, welke in deze vergadering de zaak urkoop van au*o’s zou toelichten, door werkzaamheden verhinderd was te ko men, zoodat een punt van de agenda kwam te vervallen. Betreffende een aanbieding van het Han- delebureau A. de Jong te Hilversum, het 2de punt, wordt veel gesproken, doch komt men niet tot een definitief besluit. Deze firma beidt artikelen aah voor autohoüders dezer vereeniging, en wel tegen een gedrukten Prijs. Het verslag van de Kascommissie, de heeren Brink en Koome, deelt mede, dat alles in orde is bevonden, waarna do voorzitter den penningmeester, den heer Spreeuw dank heet. Secr. leest hierna een alleszins gunstig jaarverslag voor, waarna men overgaat tot do verkiezing van drie aftredende leden, wel ke echter worden herkozen. Herziening reglement kwam aan de orde, waarin het nieuw opgestelde reglement na enkele kleine wijzigingen werd goedgekeurd. Do koninklijke goedkeuring zal hierop wor den gevraagd. Van de rondvraag wordt gretig, gebruik gemaakt. O.m. wordt ter tafel gebracht een verzekeringskwestie, alsmede een actie-in- luidiug betreffende de standplaats-verlaging te Puruiereud. Na enkele besprekingen sluit de voorzitter om 12 -ur ’s avonds“deze ver gadering. (Een bijzondere vermelding zij hier met deze op hare plaat*, betreffende zoo spoedig zich uitbreidende bovenstaande vereeniging. Nauwelijks een jaar bestaande heeft zij zich vanuit islam en omstreken verbreed over geheel West-Friesland en het gdeelte be oosten liet Noord-Hollandsch Kanaal. De voordeelen, w?lke deze vereeniging af heeft geworpen en zal kunnen werpen door nlgeliecle vereeniging van alle auto-bezitters is niet te overschatten. Waar het geldt ..een dracht maakt macht’’ is dit zeker hier van toepassing en valt het uiet te ontkennen, dat amteljjke zoowel als industrieele instellingen ven dèrglqke organisatie niet zal over bet hoofd zien, wat reeds gebleken is, eu meer nog blijken zal, wanneer de leden en nog- niet leden voldoende inzien, wat het zeggen wil schouder aan schouder te staau tegen over enkelingen. T ZAND. OngevaL Zaterdagmiddag had D Bierman het ongeluk bij zijne werk zaamheden even voorbij de boerderij van den Heer Over, onder een z.g. drie- wielde kar te geraken. In de auto van den heer Over werd hij naar Dr. Oter- doom gebracht die hem verbond, waar na hij huiswaarts kon keeren. Hij be kwam slechts lichte kwetsuren. WESTWOUD. Ongeval. De heer C- S. te Oudijk. bezig met rossen der paarden, kreeg WIST U DAT? Een stofdoek neemt veel beter stof af (en verspreidt het niet) als er een paar druppels petroleum goed in getrokken zijn (bijvoor beeld een dag tevoren erop gesprenkeld). Laat uw gasstel nooit zoo hoog branden, dat de vlam onder pan of ketel vandaan komt en langs de zijkanten speelt. Dit helpt absoluut niet om vroegér te doen koken. Het is uitsluitend gas- en geld verspillen. Weet u waarom steenkolen altijd op een donkere plaats bewaard moeten worden? Omdat zonlicht de kolen doet brokkelen, hetgeen dus gruis geeft. En dat is niet voor- deeüg. Zout is een *»est schuurmiddel om vlekken van emaille keukengerief, van blik en alu minium te wrijven. Om te voorkomen dat de melk overkookt, is het ccn beproefd middel, den rand van de pan of den melkkoker met boter in te wrij ven. Een bezuinigingsmiddel op uw gasreke ning is om 2 gerechten tegelijk te koken, op de volgende manier: Zet de pan met aardappelen op, zonder deksel. Ix*g in plaats van een deksel, een blikken plaat op de pan, met een stuk of 5 gaten er in geboord. Zei daarop de pan met groenten. Aldus kunnen ze samen koken. Het is verstandig te denken, dat bij het bakken van cake gerust wat eieren vervan gen kunnen worden door stroop met warme melk. Een eetlepel siroop en een kopje melk is gelijk aan 3 eieren. Blikjes open maken is. zelfs als men - en busopener heeft, niet ieders werk. Maar hé( kan het wel worden, als men den weg maai weet.- Dikwijls maakt men boven in het dek sel van den bus een gat en snijdt dan co»’ ronde plak blik uit het deksel. Gevolg ceit rafelige, onooglijke en lastige rand. Nn gaan wo het anders doen. Leg het blik op zijn kant en steek de punt van den bus-opener_ vlak onder den rand, op den naad. Zet hel blik nu weer overeind en snijdt het verder als gewooidijk. Nu snijdt men dus den hee- len bovenkant van het busje er af. Let cena boe keurig en handig dat gaat. BURG. STAND. Geboren: Dina Ada, dochter van J. Jans en R. Boon. Johaiina. dochter van L. L’r- se men J. C. G. Venverloo. Frans, zoon van F. Kruithof en A. A. Hoek veen. Henderina, dochter van J. Rhodens en G. Appel. Hen drik, zoon van H- Berkeveld en G- M. Bur ger. Gerardus, Joseph, zoon van Th. Dijk man en G. A. de Wit. Overleden: Alida, Maria Egelman 41 jaar, gehuwd met M. C. v. d. Water. Wobbigju Flart 77 jaar, weduwe van J. Thies. Wilhel mina Meine, 54 jaar. Jaeob Bierenbroodspot 88 jaar eeruer weduwnaar van M. Kaan, laatstelijk tan G. de Groot Getrouwd: Hendrik van Heezen en Aaltje Blauw ENKHUIZEN. Flinke deelname. Ook dit jaar heeft de deelname der mannelijke parochianen aan den Stillen Omgang te Amsterdam de verwachtingen weder overtroffen. Door het bestuur van het plaatselijk Ge nootschap werden uitgegeven 100 spoor kaartjes tegen 91 van het vorig jaar. Medegerekend enkelen, die met andere gelegenheden naar Amsterdam vertnjK- ken, kan voor dit jaar het getal deelne mers veilig worden gesteld op 110. De Zeereerw. Heer Pastoor maakte weder den tocht mede. Des avonds had hi de parochiekerk weder plaats de plechtige jwoeessie, waaraan door zoo goed als alle pelgrims werd deelgenomen. BEVOLKING. Ingekouieu: Ida Adam, cv., lioelenkadc 29, van Bottrop, Duitschlaml. Tacde Meijer en vrouw, geen, N. H-, Gouw 23 boven, van I<eeuwarden. Jantje l’onegies, wed. A. Zwemmer en gezin r.k.. Kerksteeg 28. van Blokker. Dieuwertjc Zaal, rem., A. dc Vest 20, van Blokker. Adolf II. Sarton rk., Gcd. Turfhaven 10, van Helder. Maartje den Hartog nh„ Gr. Noord 138, van Berkhout. Anna M Visser rk., Koejtoortspk-in 1, vua Grootebroek. Pieter M- te lantel llekkert en gezin g-k„ DrieixMMiil. 190. van Haren. Ja cob W. Inngereix, Item., Dubb. Buurt 22, xau Utrecht. Hendrik B. Hcrmarjj rjt.. Gr. Noord 29. van Alkmaar. Gerken de Vrie», gk., A. de Ve.-t 32, van Warns Fr. Johannes W. Flos en gezin r.k., Pakhuis<deeg 9, van Wervershoof. Gerhardus C. Degger r.k., Ged. Turfhaven 40, van Vught. Trijntje Visser, wed. P. Eilander n.h., Keern 43, van Blok ker. Eduard K. Postema n.h.. Gr. Noord 110. van Haarlem. Derk Croes nh., Gcd. Appel- havea>52, van Bodegraven. Johannes G- Ko ren en gezin. Koep.weg 88, geen, van Zeiet. Johannes Walbrink, e.l.. Hoofd 17, van Arn hem. Klaas Brouwer g.k.. Veemarkt 13 rood, van Hardewjjk. Hendrika Jansen n.h.. Gelde- loozeweg 13. van Berkhout. Pieter Hettema en gezin, geen. Draafsingel 42. van Weet- stellingwerf. Adriana M- van Olphcn, geen, Draafsingel 42 van Weststcllingwerf. Pieter Klomp en gezin n.h., Jan Haringeteeg 4, van Oterleek. Wilhelmus H. Pommerel en gezin r.k., Keern 30. van Nieuwer-Amstel. Visser en gezin n.h., Lindestraat Oostzaan. Wilhelmus H. Tap, boom). 69. van Doetinchem. Vertrokken: Caret C. Otte en gezin n.h-, Mallegomsteeg 1. naar Zaandam. Prins Hen- drikplantpoen 12. Elisabeth M de Boer r.k.. Gr. Noord 83. naar Alkmaar, Stationsstraat 6. Hendrika Dam rk_ Nieuwstraat 2 rood, naar Westwoud. Bartholomeus Nannings r.k. Ged. Appelh. 51, naar Oosterblokker. Herma nns H. J. Plukkel rA., Peperstraat 14, naar Helder, Wachtschip. Tettje Me^.r, g. k-, Gr. Oost 72, naar Schellinkhout Dirk Zwemmer, »k.. Kerksteeg 28 n. Sijbekarepel. Herman C. M. Wiclage en gecin r-k., Draafsingel 21h, naar Eindhoven, Stratumseind 56a. Zweminrichting. Riepma, opende J v®n de Bad- en Zweminrichting „Edam” tijdens haar jaarvergadering. Penningmeester deelt mede het voordeelig saldo f 486.69 In liet bestuur werden herkozen de heeren II. H. Riepma en B. Eeltink en in plaats van den heer Riedel den heer E. Wark. Betreffende het nieuw te bouwen Badhuis is mede te deelen, dat tot nu toe de fancy- fair een bate beeft opgebracht van f lOOOf terwijl de vereeniging ngo beschikking heeft over f 500. Men besluit het nieuwe badhuis cirq» f 2000 te besteden, terwjjl de mogelijk-komende kosten zullen moeten worden gedekt door verhoogde contributie of ledental-venneerdering. Het nieuwe gebouw zal aanbesteed wor den onder Edammer timmerlieden en onder toezicht van de betreffende commissieleden, de heeren Eeltink en Riepma worden opge trokken. Het badhuis zelf zal in 20 cellet jes verdeeld worden, terwjjl een scheiding tusschen dames- en héerenafdeeling duide lijk merkbaar zal zgn Op voorstel van den heer C. Tel wordt besloten des Zondagsmor gens het badhuis te sluiteu van 9 tot 12 uur. Vergadering Polder „Zeevang”. In de ge houden vergadering van Donderdag j.l. luid de de rekening ovci 1927: Ontvangsten f 60125, uitgaven f 58207. De polderlasten worden bépaald per jaar op f 18 per H.A. Op koninklijke aan> eveling voor Dijkgraaf worden opgegeven: le. B. Veis (aftredende). 2e. K. Bakker Pz 3e C. de Boer Jzn. Vergadering Zuidpolder. In de gehouden vergadering d.d. Woensdag 14 dezer, kon medegedeeld worden, dat de rekening over 1927 kon worden vastgesteld als volgt: Ont vangsten f 17246.47 !4 Uitgaven f 16363.10. De Polderlasten worden vastgesteld op f 18 per jaar. Op koninklijke aanbeveling te kiezen Dijkgraaf: le O. V: J. Gróót Jbz., 3e P. Laan Jz. „De Eendracht”. De tuinbouw ver eeniging „De Eendracht" hield Zater dagavond haar jaarvergadering in het lokaal van den heer Vis met 88 leden. De voorzitter heette allen welkom, in het bijzonder den Burgemeester en de pers en wees er daarna op, dat de ver eeniging 13 Februari 1903 is opgericht heeft nu dus 25 jaar bestaan; het be stuur meende geen feest te moeten vie ren, doch alleen op deze vergadering een gelagje en een sigaar te moeten presenteeren. De kas is niet sterk, mede door de vele uitgaven, die gemoeid gaan met het nemen van proeven. Uit het jaarverslag bleek, dat 2 leden en 4 bestuurs-vergaderingen gehouden zijn en de vereeniging 223 leden telt. 280 snees kool is gesproeid tegen 238 snees het vorig jaar. Over den steenkolenaankoop bestond algemeen tevredenheid, doch over den kunstmestaankoop was dit minder om dat jiog al eens onder gehalte geleverd werd. De proefvelden zijn tot volle tevre denheid van den Rijkstuinbouwconsu- lent bijgehouden. Uit de rekening bleek een ontvangst van f 986.49; een uitgaaf van f'734.12 zoodat het saldo f 252-37 was tegen f 424.79 het vorig jaar. In verband met het 25-jarig bestaan releveerde <le voorzitter in het kort den vroefjeren toestand, wees op de kleine markt aan heL Bamewiel en later aan het Gortersdiepje, daartegenover stel lende hetgeen thans in Noordschar- woude- bestaat, tevens wijzende op de opruiming van verschillende verkeerde toestanden. Omtrent de hangende kwestie met de doktoren en de Tuinbouwonderlinge heeft het bestuur zich in verbinding ge steld met de T.O. waarvan geen resul taat verkregen is. De T.O. maakte bezwaar voor de Langedijker doktoren een ander tarief te bepalen, dan voor de anderen in den lande, zoodat gemeend werd niets aan den bestaanden toestand te kunnen ver anderen, zonder den wil van de dok toren. Het bestuur heeft zich daarna gewend tot een andere maatschappij en is zoo ver gevorderd dat een premie betaald jnoet worden eer lager dan hooger, ter wijl deze maatschappij reeds met de Langedijker doktoren een overeenkomst getroffen heeft- De premie zal ten hoogste f 7.20 per 1000 gulden verzekerd loon bedragen en was de laatste 4 jaren niet onbelangrijk lager.' Hiermeé raken de tuinders uit een chaos vandaan,die reeds veel te lang geduurd heeft Het bestuur adviseerde de leden zich in deze maatschappij te laten overschrij- ven Het is do onderlinge bedrqfsver- eeniging „Land- en Tuinbouwbelang", gevestigd te Den Haag, waarvan het be stuur door tuinders uit Zuid-Holland ge vormd wordt en die gelegenheid geeft bij eenigszins belangrijke toename een adviseur uit deze streek aan het be stuur toe te voegen. De stemming die in de vergadering heerschte, gaf odl alle reden te vermoe den, dat het een massa-toetreding zal werden. Van de Vereeniging „De Koophandel' was het verzoek ingekomen om tot de wortelensorteering komende aan het UCB-merk gaan. Nadat de voorzitter had meegedeeld, dat dit voorstel het vorig jaar tegen den zin van het marktbeftuur verworpen is en het voor dit jaar wederom op bet programma staat, werd een langdurige discussie over dit punt gevoerd met als gevolg dat met 14 stemmen voor 40 tegen en 27 blanco het verzoek ver worpen werd. De voorzitter gaf daarna een over zicht van den voorraad na de markt vaa 12 Maart. Deze was 179 wagons roode, 607 Deensehe witte, 99 gele, 2 uien en 4 wagons peen- Het vorig jaar op 15 Maart waren deze voorraden 536, 598, 197, 49 en 31 cn in 1926 respect. 400, 296, 193. 21 en 20. Vervolgens deelde de voorzitter mee, dat de keuring van aardappelen ten velde nuttig gewerkt heeft. Er is een zuiver en edel ras door verkregen en in „de Tuinderij” hebben we kunnen lezen, dat de Schotsche muis er niet meer zou zijn, als deze keuring er niet geweest was. De koopman in het buitenland vraagt om dekking omdat met de certificaten een groote zwendel gedreven wordt. Do keuringscommissie meende echter meer te moeten doen door het inrichten van een bewaarplaats voor de poters De bewaarplaatsen daarvoor zijn in het algemeen slecht, waardoor zeker een derde van de teelt verloren gaat. Een bezoek aan Anna-Paulowna heef*, het bestuur doen besluiten een schema .van kosten te ^aken om dan de zaak coöperatief op te zetten. Belangstellen den zullen ter gclegenertijd tot een ver gadering worden opgeroepen. 2 uien r EDAM. Veragdering Middenstand. Donderdag LI. werd alhier een spreekavond gegeven door de Middenstandsvereeniging. waar als spre ker optrad de heer M. Kropvcld, voorzitter van den K. v. K. te Den Haag. Voorzitter, de heer Banning, opende deze bqeenkomst. Hierna nam de heer Kropvcld het woord, opmerkende, dat, waar hij hier gekomen is om een en ander uiteen te zetten betreffen de de Middenstand het hem goed doet ook dames aan te treffen, die tegenwoordig veel nW het zakenleven in aanraking komen. Spr. schetst den gang van den opbloei van den Middenstand. Waarna spr. het doe], het nut en de kracht van een dergeljjke or- anisatie doet, uitkomen. Na enkele 'beantwoorde vragen sluit dc voorzitter dc vergadering. Jaarvergadering Bad- en De Voorzit er, Mr. H H. 1 Donderdagavond de vergadering Op de regeling van de koolzaadvelden werden geen aanmerkingen gemaakt, zoodat deze onveranderd opnieuw werd vastgestekl Wegens bedanken van den heer H. Stenneberg ais bestuurslid, werd bij eer ste stemming gekozen de heer H. de Geus, die de benoeming aannam Do heer Stenneberg ontving dank voor het vele, dat hij.gedurende 7 a 8 jaar voor de vereeniging gedaan heeft. Op Jen beschrijvinsbricf zullen bracht de voorstellen: 1. Het verhoogen van het marktper- centage van 3 op 5 voor niet-leden eener vereeniging. Een voorstel om dit op 10 te brengen werd verworpen 2. Het oefenen van aandrang bij de regeering om de belastingen weer over de inkomsten van de laatste 3 jaar gere geld te krijgen. 3. Het collectief zaad. 4. Het uitbreiden van de rangeer- ruimte op het terrein, waardoor voorko men kan worden, dat 's middags gedu rende 2uur niets kan worden gedaan, omdat de ledige wagons in het convoói zitten- 5. Ieder jaar nieuwe bascules aan te schaffen en de mogelijkheid te onder zoeken of deze in huurkoop kunnen worden verkregen. 6. De gelegenheid open te stellen voor het veilen van erwten. 7. Aan de aanvoerders vrijheid te geven om hun producten per 100 of 50 K.G. afgewogen te leveren. Bij de rondvraag dankte de Burge meester voor de uitnoodiging en deelde mede, dat de Secretaris hem als begun stiger kan inschijrven. Besloten werd voor het opmaken van het slofter een pioep-enstelsel in te voe ren, waardoor dit geregelder kan ge schieden en dan het slofter zoo wijd tc maken, dat ook de motoren daarvan zonder last gebruik kunnen maken. In „De Zoetwatervisscherijzal een advertentie worden geplaatst, waarin het de visschers verboden wordt op de landerijen te loopen. Dit jaar zijn geen steekproeven geno men betreffende de inventarisatie, om dat de laatste drie jaar een zoodanige bevrediging gaven, dat volkomen ver trouwen in de leden bestaat. De Secretaris, de heer A. Timmer man, dankte voor het vertrouwen, dat hem gedurende 15 jaar als kunstmest- handelaar geschonken is en sprak de hoop uit, dat zijn opvolger het nog beter zal doen dan hij het gedaan heeft (ap plaus). Dc Voorzitter dankte den heer Tim merman voor hetgeen hij in al die jaren gepraesteerd heeft. Nog werd medegedeeld, dat men zich voor het sproeien van aardappelen kan opgeven bij de leden G. Yff en A. Eecen. Het bestuur kreeg machtiging om <len beschrijvingsbrief met de afgevaardig den te behandelen. De vergadering keurde het uitbrei dingsplan betreffende overkapping goed. Behalve de vier bestuursleden, die niet in het mark'tbestuur zitting hebben werden tot afgevaardigden gekozen de heeren A- Bakker, P. Eecen, J. Kal ver dijk en J. van Hout met als plaatsver vangers de heeren P. Kuiper, *Jb. Maars, G. de Geus en L. Kalverdijk. Tot kasnazieners werden aangewezen de heeren C. de Vet en D. Wonder. Daarna sluiting der vergadering.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 7