^.VflNNWHUYH&Go. l|fs4)oen T-XIST SIDONIUS DE JONG v - HOVTTIL B 17. AUKAAB TIUFOOB SA KOOPJES. LOUIS VALK. I F voorkomt en geneest VDETGEBREKEN TELEGRAMMEN. Linoleum Krommenie Kruideniersbediende. Ruime Slaapkamer te huur met of zonder pension, voor één of 2 personen (omtrek Waagplein). Br. Bur. N, H. Dagblad onder no. 4662. HANDEL EN MARKT. WEERBERICHT BURGERBRUG. OUDE NIEDORP. Bergen aan Zee. Buffetten, Dressoirs Stoelen. POORTER. TE HUUR Schotsche Poters. TE KOOP LUCHTVAART. INGEZONDEN STUKKEN. Het geval Bomans. JJRSEM. La Co- «r Starno- 1 Ge- komen wy REDACTIE.) o n Nfd. Ortrcni 4466 '3 •aM ENKHÜIZEN, 26 Maart. Vischmarkt. Maandag weder ruime aan voer van reep- haring. De prijzen bewegen zich in dalende richting. 100 vaartuigen brachten aan 6200 tal reepharing. De vaagst varieerde van 10 tal tot 200 tal. 2 vaartuigen brachten aan 110 tal fuikharing f 0.85—0.88 per tal. n; by de Deynche zich sterk tegen ban sa is overtuigd, icht slechts uitvoer- Een party gebruikte rijwielen vanaf f 5.per stuk, by Rijwielhandel Zijdewind. denheifi over de leerlingen allen zeer hun best hebben ge< Hiermede is de eerste hang aursus weer ten einde en na besproken te hebben de te houden excursie, welke op 3 Mei zal plaats hebben, gingen allen huiswaarts. den tocht te ondernemen. Mocht ra als by het begin van den tocht zou hij naar Baldonne) terug- iter zoo mogelyk de poging, om irgaan. Daar wilde hij de Iplegen en op grond daar- besluiten nemen. Als de -weerberichten /gunstig waren, was hij vast voornemens echter de wi draaien das keeren end; den Oeea/u over te steken, herhalen. DE ZUID T1ROOLSCHE KWESTIE. De rede van den Paus. BERLIJN, 27 Maart. Naar de „Vossi.vhe Zeltnng" meldt, heeft Mussolini de publicatie van de rede van Z. H. den Pasu voor geheel Italië verboden. AMSTERDAM, 27 Maart. De aardappelprijzen waren heden onver anderd. Aanvoer 2 ladingen, 1250 R.L. WARENHUIZEN, 26 Maart. Roede kool f 25.10—26.7Ö; uitschot f 9.70: witte kool f 77.70: peen f 14.20 per 100 K.G. Indian U een solide VLOERBEDEKKING wenscht, VRAAGT DAN 200 e M. breed, 2-M per el. Een enorme keuze hierin vindt U bij MIENT 1© ZU onze apeolale Ete'an*. ALKMAAR Er biedt zich aan een R. K. Kruideniersbediende, oud 16 jaar. om in het vak te worden opgeleid. Intern. Br. onder no. 4686. Bur. N. H. Dagblad. - -'<■ PURMEREND, 27 Maart. Kaas. Aanvoer pl.in. 31.100 K.G. 22 stapels kleine fabriekskaai met merk f 50, handel goed; 12 stajelg kleie boerenkaas met merk f 53. per 50 K.G.; 1 stapel Gondsche kaas met Rijksmerk f 56 per 50 K.G. 1000 K.G. boter f 1.902.15; runderen, 185 vette f 0.75 f 1.00 per K.G.; 287 melk- en gelde f 150 f 350, handel matig; 16 stieren f 0.700.80 per K.G., handel matig: 17 paarden f 100 f 200, andel stug: 32 vette kalveren f 1.30 f 1-50 per K.G.. handel matig; 1004 nuchtere kalveren f 8—34, handel stug; 453 vette var kens f 0.58 0.62 per K.G., handel vlug; zou ters f 0.500.54 per K.G.; 50 magere varkens f 2436, handel stug: 269 biggen f 1218, handel stug; 762 schapen f 28 83, handel matig: piepkuikens f 0.50 —2.65; ^kipeieren f 5—6 per 100: eendeieren f 4.40 per 100. Hoogste barometerstand 763.3 te runa. Laagste barometerstand 746.5 te way. Verwachting: Meest matige, Zuidelijke tot W’estelyke wind, zwaar bewolkt of betrok ken, met kans op regen, later opklarend, aanvankelijk iets zachter. Aanbesteding melkvervoer. Het melk- vervoer voor de Coöp. SUoomzuivQlfabriek „de Dageraad” wijk H en III. is aangenomen door den heer P. Rens te St. Maartenbrug. te zamen voor t 45.— per week. De heer Rens zal de melk per auto ophalen. Raad. De Raad dezer gemeente verga dert Woensdag a.s. om kwart voor 2 uur. FAILLISSEMENTEN. Falliet verklaard: Jacob Oudes, melkslyter te Koedyk; mr. J. Krabbe, r.-c.: mr. P. R. Haars, cnr. f 4.00; Dubb. tulp. Theeroos f 4.505.75; Tournesoll. koud glas-f 4; Murillo in divgrs* kwaliteiten f 1.68—2.45; Cramoisie brillaat, koude bak f 2.30—£.45; Couronne d’Or f 5— f 5.75; ld. stek f 2; Artus f 1.40; Gele Prina f 1.60; Narcissen, L. Coster, in diverse kwa liteiten f 1.20—1.90; Becolor Victoria f 2.70; Princep f 128—1.70; Oranje Cub f 1.1B— f 1.45; Golden Spur f 1—1.30; Ornataa f 0.71 f 1 per 100; Latrus, in diverse kleuren 1827 ct.; Anemonen 2749 ct. per bos, Calla 28 et. per stuk; Hortensia 80106 ct per pot. toe komen, den tegenwoormgen Bomans te vergeten! Met hartelyken dank, geachte re dactie voor deze plaatsruimte,. herinneren we Mr. Bomans aan het gezegde: „Het zyn dikwijls onze beste vrienden, die ons onze ialen wjjzen! en tot troost." Het zyn niet de slechtste vruchten, waar aan de wespen knagen! Tot weersziens. J. A. KUNST. In de maand Augustus ge vraagd voor 3 of 4 weken ge meubileerd HUIS, met of zonder tuin, liefst met telefoon, voor fa milie van 3 volwassenen en 8 kinderen. Brieven met prijsop gaaf ondci no. 4684, Bur. N. H. Dagblad. Wij zijn speciaal ingericht voor het in voorraad houden van een groote keus Mient 6—8. Tel 879. Alkmaar. 35 snees koolland, bouwklaar en goed gelegen. Te bevragen by C. DE BOER, Vcrlaatsweg, Wog- meer. 50 bakken mooie Schotsche pooters te koop bij M. SMIT, Zwarteweg, Oude Niedorp. 25 bakken Schotsche muizen, en een woonhuis te huur aan de Weel. Te bevragen by D. BAK KER, Weel, Oude Niedorp. SCHAGEN. Mutatie. Tot lid van het Dag. Bestuur van den polder en de banne Schagen is In de plaats van wijlen den heer J. Go wers gekozen de heer D. Timmerman, alhier. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Maart. 23.000 K.G. roode kool f 22.60—27.80; doorschot f 23.80—26.80; 53.000 K.G. rek» kool f 9.6018.40; doorschot f 512.20; 135.000 K.G. Deenscbe witte kool f 57.60: doorschot f 3.606.00; 2500 K.G. uien f 15.10: 4300 K.G. peen, groote f 9.7011.80; kleine f 6.10—7.80. BEVERWIJK, 26 Maart. Coöp. Tuinbouw Vrije Groenten- en Fruitveiling. Spinazie f 0.951.25: boerenkool f 0.65 f 0.70 per kist; raapstelen 4S ct.: radys 3M 7!4 ct per bos; Holl. witlof 2025 ct. per K.G.; gele kooltjes 12 ct. per stuk; spinazie per 100 K.G. f 25—31. Bolbloemenveiling ,,’t Centrum.” Wm. Copland f 2—3.60; Bartitrou f 2—4; Sanders bleek f 1.70- 2.60; Le Noitre f 3; Elizabeth met punten f 1-802.90; idem, goed f 3.25 Vecklariageu vaa Koehl aan zijn vrouw. De afstand, die kapitein Koehl, baron v. Hülmefeid en de monteur Spindler van Ber lijn naar Baldouuul in 9J4 uur zonder tus- •chenianditig hebben afgelegd, bedraagt rond 1600 K..M. De Juukers-eenidekker D 1167 heeft dus een snelheid ontwikkeld van ge middeld 170 K.M. per uur. Naar een correspondentiebureau inehLt, heeft Koehl, vóór het begin van den ti voorgoed ontslag genome Lufthansa, welke direct» den tocht kantUDe Lufi dat een transatlantische baar is met vliegbooteiy, die door ten minste drie motoren worden gedreven. Koehl heeft den tocht zoo stil mogelyk gehouden en zelfs de Lufthansa en de lucht politie er niet van/ verwittigd. Tegen zijn vrouw hééft Koehl Alleen'gezegd, dat hy een proetfocht ging dóen en zoo mogelijk naar Baldonnal zon weerberichten n van zyn verdei WOGNUM. Land- en Tuinbouwbond. Bovengenoem de vereeuiging vergaderde 23 dezor ten lo kale vazi den heer Overboom. De heer C. Ootes, vice-vóorzitter, oj>ent met een woord van welkom de vergadering, in ’t byzonder tot den spr. van dezen avond, den heer Gan zeboom. Vervolgens memoreert hy de vele verdiensten van den afgetreden voorzitter, den heer Fr. Verhoogt, die wegens vertrek uit de gemeente, ontslag heeft moeten nemen. Ook herdenkt hy het overleden bestuurslid, den heer K. Schipper. Hierna worden de notulen gelezen en onge wijzigd goedgekeurd. Uit de rekening en verantwoording blykt, dat de ontvangsten bedroegen f 39.56, de uit gaven 19.90; batig saldo 19.66. De HoogEerw. heer Deken en Bnrgemees ter Commandeur, die inmiddels ter vergad«r- ring zyn gekomen, worden van harte wel kom geheeten, waarna het woord wordt gege ven aan den heer Ganzeboom. In een welverzorgde, enthousiaste rede zette deze uiteen het nut en de noodzakelijk heid van den L.T.B. Met belangstelling werd de spreker aangehoord. Nadat deze geëindigd had. dankte do voor zitter namens allen voor de leerzame woon den tot hén gesproken. Hierna volgt verkiezing bestuursleden we gens periodiek aftreden van de hoeren G. Roosendaal en C. Ootes en voor de vacatur* Fr. Verhoogt en KL Schipper, terwjjl het wenschelyk wordt geacht nog een lid aan het bestuur toe te voegen. De beide aftredenden worden met nage noeg algemeene stemmen herkozen. Tot Voorzitter wordt door de algemeene vergadering gekozen de heer C. Hoebe, ter wijl nog tot bestuursleden worden benoema de heeren C. Commandeur en H. Steltenpool. Door allen wordt de benoeming aangenomen. By de rondvraag verzoekt de heer A. Dek? k« r om voortaan de convocatie eerder te ve»- zendea, wat door het bestuur wordt toege zegd. De heer Hoebe dankt de leden voor het vertrouwen, hem geschonken en hoopt ecu steentje bij te dragen tot bloei van de vew- eeaigmg. Vervolgens werd door den heer H. Stal man, Hoofd der R. K. Jongensschool, nog ecu lezing gehouden over kalkstikstof en wern dit toegvlicht met lichtbeelden. Achtereenvol gens werden behandeld het branden van Kalksteen: bereiden van calcium carbid uit kool of cokes in calc.iinnoxrdc: (gebrande kafk\ vloeibaar maken van lucht en daaruit distillatie der stikstof afzonderen door ge- OE NIEUWE OCEAANVLUCHT. Het Duitsche Juukersvliegtuig „Bremen” is gistermiddag op het Baidonel-vliegterruin by Dublin aangekomen. De bemanning be staande uit bestuurder, mecanicien en één passagier, deelde mee, dat zij zoodra het weer gunstig, den tocht naar Philadelphia zal be proeven. ALKMAAR, 26 Maart 1928. Exportveiling. Gele kool f 13.80—f 16.20 Kropsla f 18— f 15.10 Prei f 11-50—f 16.60 Raapstelen f 3.60—f 4.30 Radys f 5.70—f 7.40 Roodi» kool f 25.70—f 27.90 Selderie f 8.10—t 9.30 Spinazie f 1.04—f 1.39 per bakje. Witlof I f 22.40—f 24.20 idem II f 19.60—f 21.0© Aanvoer: 2200 K.G. Spinazie, 1200 K.G. Lof 800 bos Radijs. 1750 bos Raapstelen. PURMEREND. 26 Maart. Afslaverceniging Roemster, Punnerend en Omstreken. Aardapelen fl.441.48 per 25 kg. Witlof f8.00—24.00 per 100 kg.; Spruitkool f 3.50 per 15 kg.; Spinazie f 0.21 f 0.26 per kg.; Sla f 13.90 per 100 krop; Radijs f 3.707.20 per 100 bos; Raapstelen f 5:606.70 per 1(0 bos; Bieten f 80.per 1000 stuks. Outkirp. 23 Maart 1928. Geachte Redactie. Nogmaals een klein plaatsje voor het on derstaande gevraagd, naar aanleiding van de kwestie „Mr. Bomans”. We hebben hier voor ons liggen een ver slag uit de Nieuwe Haarlemsche Courant, en daarin lezen we dat de voorzitter der Haar lemsche Kiesvereeniging, in tegenwoordig heid van Mr. Bomans verklaart, dat Mr. Bo mans afwezigheid in de Kamer te wyten is aan zyn Braziliaansche Teis! punt. Dat was zeer onvolledig en daardoor misleidend! We hebben gelezen dat Mr. Bomans, nooit den voorzitter der 2e Kamer bericht zendt van afwezig zyn of de reden der afwezig heid: Ook dit vraagt opheldering! We hebben gelezen dat dit op 44 vergade ringen 25 maal geschied We hebben in ons stukje gesproken over veel langeren termyn, hetgeen dan ook door Mr. Bomans gieteren in de Maasbode wordt erkend. Wy ijverden altijd voor do candidatuur Bomans, omdat we van nabjj zyn werken en grootsch werken voor de Katholieke zaak hebben aanschouwd. Maar als men het bo venstaande overweegt, dan.... en u is het met me eens, Mr. Bomans bleef zwijgen, men moet by alle goede wil, toch wel eena raar gaan denken, over een dergelijke op vatting van Kamerlid zyn! We behoeven in geen herhaling te vallen. In ons ingezonden stuk hebben we er het onze van gezegd. We hebben gelezen wat Mr. Bomans U verklaarde op de door U gestelde vraag. Wy die meenden, dat een 2e Kamerlid zoo mogelyk, behoorde tegenwoordig te zyn als dat Hoog College vergaderde, hebben dit mis gehad. Degenen die er tegenwoordig zyn, zyn ook niet tegenwoordig, of althans ze konden beter doen ook niet tegenwoordig te zjjn. Zoo leert men allernet eens wat er bij. Ik voor my constateer dat er iets hapert daar in het Haagje; iets niet in orde is; vooral dat vergaderen in de 2e Kamer! In tegenstelling met Kamerlid zijn ie ook niet alles, lykt het my nog al gemakkelijk. men is tegenwoordig als er stemming is en men stemt dan maar als Notens bijvoorbeeld of als Kleerekooper, b|j minder belangrijke stemmingen. Spreekt men een der tegenstanders en je ir HEILOO. Eindles. Maandagavond werd in een der lokalen van de R. K. bijz- Jongens school de eindles gegeven van het eer ste jaar van den 2-jarigen tuinbouwcur- Dtze cursus wordt gegeven door den heer W. Tamis, hoofd der bijz. R- K. jongensschool voor wat betreft het the oretische gedeelte en door den heer J. W Beun te Alkmaar, voor wat betreft het practische gedeelte. Toen de les begon nam de heer Tamis het woord en heette allen welkom in het bijzonder de bestuursleden van den l— T. B. Spr. gaf het woord vervolgens aan den heer Beun, die zeide dezen avond te zullen spreken over het winnen van zaaizaad van --’verse tuinbouwgewassen. Spr. ging vervolgens de verschillende wijzen van zaadwinnen van diverse pro ducten na. Na deze heeraar nam de heer Tamis de les over om de jongelui eens te on derzoeken naar wat zij kennen van de scheikunde. Verschillende vragen wer den hen gesteld, welke allen naar genoe gen werden beantwoord. Hierna nam de heer Tamis het woord en zeide uiterst tevreden te zijn over de leerlingen die dezen avond goed geant woord hebben. Spr. hoopt, dat het vol gend jaar allen wecr^etug zullen komen en dan weer met ijver de lessen zullen volgen- Zij die bezwaar hebben te^n de scheikunde, moeten zich hier niet door laten afschrikken, maar toch zullen ko men. Spr. dankt vervolgens de leden van den L. T. B. die aanwezig zijn en hoopt, dat het volgend jaar bij de sluiting het voltallig bestuur aanwezig zal zijn. De heer Jac. Sengers, voorzitfer van den L. T. B., zeide vervolgens namens hel bestuur, dat het een punf van over weging is geweest het geven van dezen cursus, het krijgen van leeraars en leer lingen- Men is hier\zeer goed in geslaagd. Uit de antwoorden welke de leerlingen hedenavond gegeven hebben kan spr. constateeren, dat de leerlingen met ijver de lessen gevolgd hebben. Ook namens het bestuur van den L. T. B. dankt spr. de leeraars en leerlingen en spoort allen aan het volgend jaar weer trouw op hun post te zijn. Kennis is macht, zegt spr., en daarom moet ijverig geleerd worden. De leerlingen moeten de gelegenheid om te kunnen leeren waardeeren. Spr. brengt dank aan de leeraren, de gemeen te voor de subsidie, voor het verwarmd en verlicht lokaal. Ook de heer Beun betuigt zijn tevre- over de leerlingen en zegt, dat ^daan. ’jaarlijk sche NOORD-SCHARWOUDE, 27 Maart. 1100 K.G. uien f 21.90—22.90: 700 K.G. peen f 14; 80.400 K.G. roode kool f 22.70 f 27; doorscliot f 19.90 —25.70; 32.600 K.G. gele kool f 13.3020.80; doorschot f 13.80 f 14.90; 218.600 K.G. Deensohe witte kool f 6.60—8.10; doorschot f 4.80—6.90. blyft samen weg! Ten slotte, wy verklaren gaarne alle respect te hebben voor den heer Bomans die daar 600 spreekbeurten vervulde en dat al lee voor de kath. zaak, zoowaar zonder ooit eenig honorarium te vorderen! Wij zeggen gaarne dat het grafschrift van 7.. H E. G. zal mogen luiden: „in let^n R. K. Propatjan- ditt”, alleen al voor 600 spreekbeurten, on danks alle spot van de „Morgen!” Maar wy houden staande, niet verschijnen in de 2e Kamer en dan zooals dat de laatste jaren vertoond wordt door Mr. Bomans is niet in orde. Wij herinneren ons een verklaring van een caniiidaat Kamerlid, die bij de vorige verkiezing der 2e Kamer verklaarde, dat Mr. Bomans wel in staat zou zijn en behoorlijk zyn taak als Kamerlid en als Gedeputeerde te vervullen. Nu echter met dit resultaat ge loof ik dat we het volgende jaar hierover we] een$ nader mogen spreken en dat men one. deze kwesties eens nader uiteen zet. Ons verheu?endr over de verklaring van Mr. Boqtans. ..Er xijn door mijn afwezigheid geen landsbelangen geschaad en ntt maar weer met aandacht levende wat Mr. Bomans ons te vertellen heeft in de Maasbode. Wie weet, of we nog niet zullen «eggen: „Xeen (leen andere Bomans!” Dezelfde? Ja, die Bomant van tien, tiroalf jaar Oeleden! Voor miin part, weeg; met dc witte dae’! We eindigen, want denkende aan dien glorievollen, fleren strijder, zouden we er Heiloo, Maart 1928. Zeer Geachte Redactie, Gaarne eenige plaatsruimte in uw veelge lezen blad, bij voorbaat mfin hartelijken dank. Met belangstelling las ilr de artikelen in zake ,J4r. Bomans". Vennoedelijk zal er wel veel geschreven worden, zoowel pro als contra, maar och. wat zal dit alles te be- teekenen heblien. Immers aan wie de schuld, als Mr. Bomans zyn verplichtingen als ka merlid verwaarloost of beter gezegd, niet kan nakomen? M.i. niet aan de kiezers zelf, zooals Mr. Bomans schrijft, doch eerder aan hen, die Mt. Bomans op No. 1 plaatsten. Im mers, het gros der kiezers zal door den in vloed, die van een kieskringbestuur uit gaat, wis en zeker No. 1 van de lyst stem men en daarom is het aoo diep treurig, dat een dergelijk bestuur geen rekening heeft gehouden (wellicht verblind door de capa citeiten van Br. Bomans) met den candi- daatstelling van iemand, die tevens Gede puteerde is; derhalve aan wien de schuld? En daarom, laat Mr. Bomans niet de zon debok xyn. Zeer zeker was het fair ge weest van Mr. Bomans, te zeggen, „ik krijg te veel hooi op mijn vork”, doch allah, geld is verleidelijk en het werd hem aangeboden. De 4 malen, dat Mr. Bomans om niet-gel- dige reden verzuimd beeft, spreekt niet vóór hem, maar wie zal het ook niet eens beu worden, om telkens weer dat gezwam in de ruimte te aanhooren? Maar ja. Mr. Bomans had het vertrouwen der kiezers^ontvangen, dus was zedelyk verplicht de zittingen bij te wonen. Schiften wy thans nog even de verzui men: ?5 maal verzuimd, waar afgaat dc 7 verzuimen van geldige reden, rest 18 zegge achttien verzuimen, willens of onwillens; die 4 abnormal»»? gevallen zullen voor me nigeen geen waarde hebben, doch allah. la ten wy gelooven. dal die gevallen ook ver klaarbaar zyn, dan blijven er toch nog veertien gevallen van ongeoorloofd verzuim voor rekening van Gedeputeerde over. Is dit niet ruw genoeg? Een duideljjk bewys, dat Kamerlid en deputeerde niet kan en mag samen gaan. Derhalve was het de plicht van de Kies- kringbestureu geweest de onwetende kie zers hierop te wijzen; is dit geschied? Zoo ja, dan pas de schuldaan de kiezers zelf, zoo neen, dan de schuld aan de besturen. Ik ben zeei benieuwd, wat de besturen de volgende maal zullen doen met de candi- daat stel ling. In ’t algemeen belang is het te hopen, dat zy royaal zeggen: ..Mr. Bomans kan candidaat zjjn alleen voor de Staten of alleen voor de Kamer”, en alsdan geen om wegen om hun eigen schoon te praten, want by de kwestie „Mr. Bomans” zal by menigeen vasten grond hebben gekregen de idee, dat ook zy de plank wel eens mis zyn. Onder uw resumé geeft U, geachte Redac tie, een vergelijking met andere Kamerle den, doch heeft dit dan ook maar iéts uit staande met de persoonlijke opvatting van Mr. Bomans als Kamerlid? Als een Kamer lid zegt „ik blyf maar eens weg”, moet dit dan door anderen nagevolgd worden? Mij niet recht duidelijk! U zult wel bemerkejt. dat ik my in dezen geen party stel, doch dit wil ik gaarne nog zeggen, dat het zeer te betreuren zou zyn, als Mr. Bomans, gezien xyn prachtig Katho liek werk, van den troon zou gestooten worden; om dit te voorkomen moeten de besturen het uitmaken, waar de plaats van Mr. Bomans is: in de Kamer of in het col lege van Gedeputeerden. Nogmaals dank voor de plaatsing. Hoogachtend, J. TH. VAN DIEPEN, Heiloo. 1 (Op beide bovenstaande stukken nog nader terug. i dedb lyke distillatie, en het behandelen van carbid met stikstof. Deze lezing werd met veile aandacht g» volgd en door de aanwezigen zeer op prijs gesteld. Dc Voorzitter bracht na afloop een woord van dank aan den heer Stannans voor zijn duidelijke uiteenzetting en aan den Hoog Eerw. Heer Deken, voor het bereidwillig afstaan van zyn verlichtingislantaarn. Vervolgens sloot hij de vergadering op du gebruikelijke wyze. Benoeming. Gekozen tot hoofdingeland van het Ambacht van Westfriesland ge naamd Geestmerainbacht de heer A. van Diepen. 81 «temmen en tot hoofdingeUnd voor den polder Ursem de heer J. Schaap Dzn. Landarbfiiderswet. Door den heer G. S. alhier is aan den Raad verzocht hem krach tens de Landarbeidcrswet een voorschot te vcrlecnen voor den aankoop van een plaats je met land. Kerksefiopen. Naar wy vernemen, wordt een zeventiental kerk scha pen alhier ver kocht voor den prye van f 38 per stuk. Dexe prys dekt gelukkig het verlies, dat op an dere kerkschapen is geleden. ZUID -J CHAR WOUDE. Diepsmeer. Bij de verkiezing van twee leden van het bestuur van den Diepe- en Moorstneerpolder, wegens periodieke aftre ding van den heer J. Brammer en in de vaca ture, ontstaan door de benoeming vnn den heer K. Bekker tot voorzitter, zyn gekozen de heeren W. Vissel en P. Geus Cz., beiden te Koedyk. PURMEREND, Coöp. Centrale Eierveiling. 159.094 eendeieren f 5—5.20; 92.274 kip- eieren, 70 K.G. f 6.70; 65 -66 K.G. f 5.80 f 6.20; 63 -64 K.G. f 5.70—6.10; 60 —62 K.G. f 5.50 5.90; 58—59 K.G. f 5.40 -5.60; 56-57 K.G. f .5 20 5.40 53 55 K.G. f 5.10-5.30: 50-52 K.G. f 4.90—5.10. Centrale Eierveiling (gebouw Groenten veiling) 17.313 eemleieren A f 19.477 kipeieren A f 5.40—7.30: 268 kipeieren B f 4.90—5.20.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 10