JI I RECHTZAKEN. 5s If LUCHTVAART. DUITSCHE OCEAANVLUCHT BEGONNEN? GEMENGD NIEUWS. BINNENLAND. ENKHU WESTWOUD, RADIO. SPORT EN SPEL’. wordt Ss - ft vordering ran het vakonderwijs ST en won daar met 50. I JM aangezien de ambtenaar om eenige afgelegde vei pro rei, vrijspraak. Reeds geniimen tyd zyn een tweetal si- i of althans zich zoo noemend, en wonende te ’s-Herto- den Nederlandschen aan het Comité 1928 De vliegers Köhl, Loose en Von Hünefeld, die onlangs mededeelden voornemens te zijn een Oceaanvlucht te ondernemen, zjjn gister middag onverwacht op het vliegterrein Tem- pelhofer Feld met hun toestel Bremen” op gestegen, zonder dat zij het doel van hun vlucht hebben opgegeven. Mevrouw Köhl ver klaarde echter aan een vertegenwoordi ger van de United Press”, dat zij gelooft, dat de drie vliegers naar Amerika onderweg zyn, waarbij de eerste etappe Bal donnel h» Ierland zou zjjn. WAARSCHUWING. Reeds geniimen tyd zjjn een tweetal garenreizigers, Teulings geheeten cf ajth genbosch in verschillende deelen des lands doende zich introductie te verschaffen door het doen voorkomen, alsof zij annex zijn aan de drukkerij Teulings of aan Teulings’ Uit- gevers-Maatschappjj te ’s-Hertogenbosch. Zij trachten een handteekening te verkrijgen voor verdere introductie, sigaren te verkno pen en stellen toezending van een kalender of andere uitgaven in uitzicht, alles onder voorwendsel tot ondersteuning van werk- looze sigarenmakers Bij voorkeur bewerken zijn pastorieën en kloosterinrichtingen, meermalen ook zaken huizen. Op het oogenblik schijnen zij in Limburg bezig te zjjn hun slag te slaan. Deze heeren staan onder geenerlei opzicht in eenige relatie tot de Drukkerij Teulings of Teulings’ Uitgevers-Maatsehappjj, noch tot een van baar directeuren. Door de valsche introductie misleid, heb ben verschillende zich reeds miskocht. Men zij op zijn hoede, wanneer deze perso nen zich aanmelden. Slechts uitstel van executie! Jan B., 25-jarig landbouwer uit de Boek© lermeer te Heiloo, had op 17 Maart in de Langestraat als bestuurder van een motorrij tuig links gereden en was door den politie man Venema geverbaliseerd. Echter was de oproeping gesteld ten name van Dirk B., wat onjuist was, terwjjl voorts het proces-verbaal als tijdstip der overtreding vermeldde 12 uur, terwjjl op de oproeping stond aangegeven 1 uur. Natuurlijk beriep de verdachte zich op deze tegenstrijdigheden, waarop de ambt©, naar de zaak introk, doch haar opnieuw bij dagvaarding zal aanbrengen. De verdachts gaf daarop den wensch te kennen, de zaak maar te schikken, doch bljjkbaar was do schikker dezer schikking ongeschikt en zal hy wel opnieuw voor den Kantonrechter wor den gedaagd. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak 23 Maart 1928. C. B. te Alkmaar, overtreding Trekhonden wet 6 boete of 6 dagen hechtenis. I, V. te Alkmaar, P. G. te Umuiden, J. P. te Nieuwe Niedorp, A. S. te Zuid- en Noord- Scharwoude, dronkenschap, de le 7 boete of 4 dagen hechtenis; de 2e, 8e en 4e ieder H. B. te Castricum, in staat van dronken- schap ue orde verstoren 8 boete of 8 dageg P. B. te Castricum, overtreding Spoorweg wet 5 boete of 5 dagen hechtenis. •I. B. te Broek op Langendjjk, C. J. K. td Alkmaar, overtreding leerplichtwet, de le 5 boete of 5 dagen hechtenis; de 2e 8 boete of 3 dagen hechtenis. L. R.. F. G-, J. de G. te Uitgeest, overtre ding Bouwverordening, de le 3 maal 2 boete of 3 maal 2 dagen hechtenis; de 2e 2 maal 2 boete of 2 maal 2 dagen hechtenis; de 3e 5 boete of 3 dagen hechtenis. A. K. te Bergen, W. H. te Heiloo, S. J, A. K. te Alkmaar, G. R. te Leiden, A. W te Amsterdam. S. B. te Znid-Scharwoude, P. V. te Warmenhuizen, L. R. te Hoorn, o’vertn» ding Politieverordening, de le, 5e en 9e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 2e 2.5ü boete of 2 dagen hechtenis; de 3c, 4e en 7© ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis; de 8» 1 boete of 1 dag hechtenis. M. J. F. v. O. te Limmen, P. W. B. te Schoorl, C. Z., J. A. A. de B. te Heiloo, W. H., B. I,.. H. Z., J. B. te Castricum, H. B. te Nieu we Niedorp, J. M. te De Rijp, P. W. K. te Oudcarspel, J. 8. te Zuid- en Noord-Schermer, J. G. te Hugowaard, J. K. te Broek-op-Ijm- gendyk, S. K., P. K., D. A. te Alkmaar, over treding Motor- en Rywielwet, de le 6.— boete of 6 dagen hechtenis, de 2e, 3e, 4e, 5e, 6e. 7e, 8e, 9c, Ue, 12e, 13c, 14e, 15e en 17e ieder 4.r boete of 4 dagen hechtenis, de 3e en 16e ieder 3.boete of 3 dagen hech tennis: de 10e 10.boete of 10 dagen hechtenis publiek nog steeds niet de noouige voorzich tigheid in acht neemt. In het l>elang van onze, bosschen. die wü in ons hout arme land niet kunnen missen en die ook zooveel bijdragen tot het natuur schoon. doen wij een beroep op een ieder om mede te werken, dat bosch- en 'heidebranden worden voorkomen. Voorts helpe, wanneer brand ontstaat, elkeen zoo krachtig mogelijk mede om dien te beteugelen. Een leiddraad voor het blusschen is o.m. te vinden in hot vlugschrift Bosch- en Heidebranden en het blusschen daarvan, een uitgave, die bij de directie van het staatsboschl>eheer te Utrecht voor belangstellenden op aanvrage kosteloos verkrijgbaar is. BRIEF VAN EEN OUDEN MUZIKANT. „Lees u dezen brief eens voor aan H. M. de Koningin-Moeder’;. Een der eerste gaven die het Comité voor het Huldeblijk aan de Koningin-Moeder van de Nederlandsche Vrouwen ontving, was oen vrij groote gave van een muzikant. ,.Ik ben zoo vrij u een aardige herinnering te berichten aan den intocht in Den Haag”, zoo schroef hij erbij. ..Dien dag heb ik als muzjjkant aan het Paleis muzyk gemaakt. Ik was toen Bas Trombonist bij de Staf- muzijk van het koqis Koninklijke Scherp schutters van Rotterdam.” Do trombonist vertelt ook nog hoe hjj voor Koningin Wilhelmin.^ ..muzijk” gemaakt heeft en vervolgt dan: ,.van al deze 54 mislci, die daarbij tegenwoordig waren, ben ik nog de eenigste die nog in leven is; ik heb door Gods goedheid een goede gezondheid en ben nu bijna 78 jaar Het comité is trotseh op deze eerste bijdra ge en het i? er dankbaar voor, want zij levert het Iwwjjs, dat het plan om de Konin gin-Moeder straks een huldeblijk aan te bie den van de Nedërlandsche Vrouwen, weer klank gevonden heeft tot ver buiten den kring van de Nederlandsche Vrouw, hjj een bas trombonist der Koninkljjke Scherpschut ters van 78 jaar, die als jongeman er lustig op los geblazen heeft bij de blijde binnen komst© van een nienwe Koningin. Daarom zal het Comité niet vergeten, wat deze vrién delijke schenker aan het slot van zijn epistel vraagt: ..Lees u dezen brief eens voor aan IL M. de Koningin-Moeder. maar ik verzoek u nederig het bedrag er buiten te laten." NEDERLANDSCHE VEREENIGING TOT BEVORDERING VAN DEN ARBEID VOOR ONVOLWAARDIGE ARBEIDS KRACHTEN (A.V.O.) De Tentoonstelling. De tentoonstelling, die de A.V.O. in de maand October a.s. te Amsterdam zal hou den. belooft uitermate belangwekkend te werden. Niet alleen zal men er een overzicht kun nen verkrygen van de oorzaken van On volwaardigheid, de selectie en keuring, de diagnostiek en therapie voor Onvolwaardi- gen. om slechts enkele onderwerpen te noe men, maar bovendien zullen er demonstra ties gegeven worden van de werkmethoden en de opleiding voor onvolwaardigen. In de Historische afdeeling zal men kunnen zien, hoe in vroeger eenwen de Onvolwaardige Arlteidskrachten werden behandeld en, ten slotte, ligt het in de bedoeling ook film voorstellingen te organiseeren. die op het onderhavige onderwerp betrekking hebben. De inzendingen, die uit het buitenland reeds werden toegezegd, zullen er zeker toé bijdragen om deze Tentoonstelling een uiterst leerzaam en belangwekkend karakter te geven. De tentoonstelling zal een 14-tal dagen geopend zjjn, behalve des Zondags. WAAKT TEGEN BOSCH EN HEIDE BRAND! In 7 jaar f 800.000 door brand verloren gegaan. De directeur van het Staatsboschbeheer schrijft: Tijdvakken van droog weer met schralen Oostclijken wind, die vooral in het voorjaar voorkomen en die wij ook nu pas hebben gehad en misschien spoedig terugkrjjgen, brengen voor onze bosschen en heidevelden een bijzonder gevaar met zich. De grassen en heidestruiken, die den vorigen zomer zoo fleurig groen stonden en bloeiden, zijn dan nog dor en door den schralen wind en den zonneschijn zeer droog. Onder die omstandigl’cJen is een enkel vonkje voldoen de om buntgras en heide in vlam te zetten en de wind zorgt er dan wel voor, dat het vuur zich snel verbreidt, waarby het op zijn weg alles vernielt, wat het tegenkomt. Hierin Jigt een groot gevaar voor onze bosschen en vooral voor de denn?nbestanden opgesloten. In het bjjzonder zijn de jonge aanplantingen aan brandgevaar blootgesteld en daarmede dreigen bosschen verloren te gaan, waarin veel geld voor den aanleg is gestoken, zon der dat reeds opbrengsten zjjn verkregen. De statistieken, die jaarlijks door de Neder landsche Heidemaatschappij en het Staats- bosehbeheer over bosch- en heidebranden openbaar worden gemaakt, leeren, dat in de laatste zeven jaren voor niet minder dan f 800.000 door boschbrand verloren is ge gaan. Het groote aantal berichten over bosch- en heidebrand, die ons de laatste weken be reiken, doet vreezen, dat in 1928 wederom belangrijke schade zal worden geleden. Van enkele branden kon de oorzaak dade lijk worden vastgesteld: het stoken van een vuurtje door jongens, het achteloos wegwer pen van een brandende sigaret, e.d. Gelukkig konden deze branden, die zich ernstig lieten aanzien, door de spoedig aanwezige blus- schers nog worden bedwongen, voordat zij groote schade hadden aagericht. Dikwyls gelukt het echter niet, de oorzaak vast te ©tellen, al zijn er gewoonljjk wel vermoedens, dat er onvoorzichtigheid met vuur en wel in het bijzonder bij het rooken in het spel is. Opvallend is jaarlijks het groote aantal branden op Zon- en Feestdagen, als velen naar buiten gaan. Dit is wel een duide lijke aanwijzing, dat het buiten vertoevende VOOR DEN KANTONRECHTER. Zitting van Vrijdag 23 Maart. De Rechter geeft zijn oordeel niet, Zoo de zaak hem twijfel biedt. In deze zitting werd als no. 1 van de rol voorgezet de zaak tegen Corn. W., een land bouwer van Oudendijk, die op 1 Febr. te Alk maar was geverbaliseerd, omdat het achter licht van zyn Overland niet brandde, zoodat letter en nummer onverlicht bleven. Het ging hier in hoofdzaak over het uur, waarop du overtreding door agent Dalenberg zou zijn geconstateerd. Twee passagiers van den ver dachte, als getuigen décharge gehoord, be weerden met aanvoering van motieven, dat de bestuurder eerst na 8 uur n.m. door de Langestraat was gereden op zjjn terugtocht naar Oudendijk. De verbalisant bleef daarentegen bardnek- nig volhouden, dat dit omstreeks 7.30 was geweest. Hü had tusschen 7 en 8 uur dien dag dienst in de Langestraat, zooals ook uit den dienstrooster van dien dag kon worden aan- o getoond. 2 boete of 1 dag hechtenis. De zaak bleef zeer raadselachtig, doch T ■een aanleiding had Jaring te wantrou wen, vroeg hij de bekende spreuk: in dublo Uitspraak over 14 dagen. De overtreder in *t ongelijk gesteld. Mmder succes vol dan zijn voorganger uit Oudendijk, bracht de kruier Dirk A. uit Alk- maar, die op 6 Maart links van den weg op zijn rijwiel had gereden, het er heden af. HIJ beweert, dat spelende kinderen ter eener en de tractortram te anderen zijde hem hadden weerhouden, weer direct het juiste pad te kiezen, doch de verbalisant weersprak die voorstelling zoo krachtig, dat de Kantonrech- ter geen reden had om een ander dan een veroordeelend vonnis uit te spreken en den verdachte 4 boete subs. 4 dagen hechtenis oplegde. Zijn leven gewaagd en nog gestraft ook. De vrachtrijder Petrus B., die zjjn bedrijf uitoefent met behulp van een vrachtauto, ont snapte op 14 Januari bij den bekenden ge vaarlijken onbewaakten overweg nabij Bak- kum ter nauwernood aan een afgrijselijken dood of gruwelijke verminking, daar hy deze overweg overstak, juist toen een sneltrein naderde. Hij trachtte nog te ontkomende door rol gas te geven en had het geluk zyn lijf en leven nog te redden, doch zijn auto beliep een niet onbelangrijke schade. Deze materieele schade en de uitgestano doodsangst kon echter niet verhinderen, dat de vrachtrijder heden terecht moest staan ter zake overtreding der Motor- en Rijwiel wet. Het bleek echter ten duidelijkste, dat een groot misverstand de oorzaak was van deze roekelooze handeling. De verdachte had uit de aanwezigheid van ©en ploegbaas op de lijn ten onrechte gedistilleerd, dat de over weg veilig was, met het hierboven aange duide ongelukkige gevolg. Mede op grond, dat de verdachte 40 schade had aan her stellings-onkosten, werd de straf op slechts 5 boete of 5 dagen bepaald. De verbalisant moet de zaak toe lichten. De chauffeur W. K. uit Alkmaar had zich te verantwoorden terzake het hem tenlasb. gelegde feit, dat hij op 17 Febr. te Castricum op den Tlakkiimerstraatweg een bocht was gepasseerd, zonder vooraf behoorlijk te heb ben gesignaleerd. De verdachte beweert, dat hij voor hij bij bedoelde bocht was aangeko- men, bij voortdurend signaal heeft gegeven, om een wielrijder, die links van den weg reed, te waarschuwen. Toen hjj dien wielrij der was voorbijgereden, heeft hij hem In krachtige termen op zijn fout gewezen. Het bleek echter, dat die wielrijder een rijksveld- waehter was ©n als tegenprestatie heeft hij dezen verdachte geverbaliseerd, echter naar diens oordeel geheel ten onrechte. De verbalisant, den brig. tit. der ryksvdd- vacht, Koelewyn. moet met dezen stand van zaken, persoonlijk als getuige worden ge hoord en te dien einde wordt de verdere be handeling geschorst tot a.s. week. De nadeelen van een hard hoofd. De 39-jarige Jacob B., arbeider te Broek op Langendyk, heeft zijn leerplichtigen zoon, die eerst 3 April den 14-jarigen leeftijd zal bereiken, niet behoorlijk naar school gezon den en staat thans voor dit strafbare feit te recht De rampspoedige vader ontkent niet hetgeen hom is tenlaste gelgd, doch beweert, da» zyn telg aartsdom is. Hij heeft reeds ge durende 9 jaar de lagere school bezocht, doch is eenige malen teruggesteld. De onderwijzer weet zelf piet wat hij met dezen hardleer- schen discipel moet aanvangen. De vader heeft toen gemeend hem maar thuis te moe ten houden, daar heeft hy nog eenigen dienst van den knaap. Het jonge mensch kan echter, volleerd of niet, eerst op 1 April de school verlaten. Derhalve is de vader strafbaar en wordt hjj veroordeeld tot 5 boete of 5 da gen, conform eisch. Oplettendheid een eerste vereischte. Heeft de wandelaar tegenwoordig alle re den om op zyn veiligheid en het nakomen der regels van den weg te letten, méér nog is zulks de taak van den wielrijder, vooral wan neer hy straten berijdt van een hem grooten- deels onbekende stad. De wegwerker Willem H. van Heiloo, die op 12 Maart zich niet vol doende vergewisehte, dat de Krebbesteeg t© Alkmaar voor wielrijders is afgesloten, b© kwam dan ook een proces-verbaal en werd heden met voorbyziening van zijn verweer, „dat hy ’t niet wist”, veroordeeld tot 2.50 boete subsidiair 2 dagen hechtenis. Rechts rijden is het consigne. De heer J. B., de 42-jarige boekhouder vai. hot Provinciaal Gesticht te Bakkum, reed op 17 Maart onder Limmen per rijwiel links van den weg, wat werd geconstateerd, door zich in een auto bevindehde leden der Vrijwillige Verkeerspolitie. Het verweer van den heer B., dat het rijwielpad rechts onberijdbaar was, mocht niet als geldende excuus\worden aan genomen en hy werd veroordeeld volgens hel momenteel geldende tarief, boete subs. 4 dagen. VOETBAL. EGMOND AAN ZEE. Zondagmiddag speelde Zeevogels I tegen Geel-Wit II uit Helder. Beide partijen gaven een vlug en enthousiast spel te zien en vooral Zeevogels, waarby het verband eenigen tyd zoek is geweest, demonstreerde een keurig samenspel. Niettegenstaande de Zeevogels telkenmale gevaarlijk het doel der gasten na derden, mocht het aanvankelijk niet gelukken doelpunten te maken. Vooral de keeper van Geel-Wit wist door zjjn klem vast ingrijpen verscheidene aanvallen onschadelijk te ma ken. Meerdere opgelegde kansen gingen vei loren en eenige malen redde paal of lat. Rust ging in met 1—1. Na rust werd weder dadelijk een vlug spel vertoond, waaruit successievelijk de stand werd gebracht op 82 voor Zeevogels. Be trekkelijk kort voor het einde maakten do gasten nog een zuiver buitenspel-doelpunt, dat echter door den scheidsrechter, die ove rigens zeer goed leidde, werd toegekend. Met •33 kwam alzoo de rest van dezen aardige»! kamp. OUDKARSPEL. Zondag had een weinig spannenden wed strijd plaats tusschen D.T.S. I en N.V.V. I van nieuwe niedorp, welke met 21 ein digde in het voordeel van D.T.8. D.T.S. III speelde tegen Heiloo II R. K. Volksbond. Zondagavond was de afdeeling van den R. K Volksbond in ver gadering bijeen in. het St. Gomarusgebouw. De voorzitter spreekt een woord van welkom tot de leden, inzonder tot den Zeer Eerw. Heer Paetoor en een tweetal aanwe zige donateurs. Als de notulen zijn gelezen komen aan de orde enkele mededeelingen en Ingekomen stukken. De voorzitter herinnert aan het feit, dat do oud centraal president van den R. K. Volksbond, den heer J. W Smit is voorzien van de laatste H H. Sacramenten der Ster vende. Laten wjj aldus spreker, dezen strij der voor de katholieke zaak gedenken in onze gebeden. Nog brengt de voorzitter in herinnering het a.s. 40-jarig jubileum van den R. K. Volksbond, welk jubileum op 6 en 7 Mei te Haarlem zal worden gevierd. Het bestuur stelt zich voor dit jubileum ook in de afdeeling niet geheel onopgemerkt te laten voorbijgaan. Onder de ingekomen stukken is een mcdedeeling, dat door het Centraal bestuuf lederen Dinsdag te Alk maar zitting zal worden gehouden, om het kosteloos verstrekken van adviezen aan d© leden van den Volksbond. Tot lid van den Centralen Raad herkozen de heer G. Bakker. In de vacature in het bestuur, ontstaan door het vertrek van den heer Bems. wordt voorzien door de verkiezing van den beer P. Plukkel. De rondvraag levert een ruime bespre king, meest alle van huishoudeliiken aazd. Door het bestuur zal de mogelijkheid wor den overwogen van het doen van huisbe zoek teneinde te trachten nog enkele leden te winnen voor de afdeeling. Nog brengt de voorzitter een dankwoord aan het flink© getal leden die hebben deel genomen aan den Stillen Omgang te Am sterdam. waarna volgt sluiting der verga dering. F. ,p Vakonderwijs. De vereeniging ter hc vordering van het vakonderwijs in West- Fnesland, afd. Westwoud-Hoogkarspel. hield haar jaarvergadering ten huize van den heet d© Vries, café ..Bantam” te Hoogkarspel. De Voorzitter, de heer G. Bot, opent met een woord van welkom de vergadering, heette bijzonder welkom burgemeester Mid- delhoff en de heeren onderwijzers Cupery en Hijlketna. Spreker zotte doel der bijeenkomst uiteen. De vereeniging ter bevordering van het vakonderwijs bevat een vérstrekkende l»eteekenis; een belang, aldus spr., is het, d© jonge vakman in zyn streven vooruit te bren gen en den strijd gemakkelijk te maken. De notulen, door den Secretaris, de heer A. Rujjter, gelezen, worden onveranderd vasl- gesteld en geteekend. Het verslag van den Penningmeester, dooi, den heer Kramer uitgebracht, sluit in ont vangsten en uitgaven met een bedrag va». .1075.53. Boeken bescheiden door een com missie nagezien, wordt by monde van de»i heer F. Veerman volkomen h» orde bevpn- den. - i Het aftr. bestuurslid, de heer G. Bot, wordt met algemeen© stemmen herkozen. In de vacature P. Hylkema wordt gekozen de beer F. Veerman te Westwoud. Tot Hoofdbestuurslid wordt de heer G. Bo<t bij acclamatie herkozen. Staande de vergadering gaf zich een 8-tal personen op om de algemeene vergadering te Wieringen te bezoeken. Na eenige besprekingen wordt besloten aangifte voor deze gelegenheid open te stel len tot Zaterdag a.s. by een der meest voor- deeligste wyze van vervoer gezorgd worden. Het bestuur zal plannen in overweging nemen om leerlingen van onvermogende ouders tegen zeer geringe by<1 rage den gang naar de tentoonstelling mogelyk te maken. De wensch werd uitgesproken, dat. zoo mogeljjk alle leerlingen deze tentoonstelling zouden bywonen. Burgemeester Middelhoff zegt een goeden indruk der school te hebben gekregen; et wordt vee] gedaan leesbevordering van het Vakonderwijs. Het is spr., gehoord de bespre kingen* een voldoening geweest, dat in het belang der jonge vak-menschen, veel wordt gedaan en tot goede vaklieden worden g» kweekt en acht het vakonderwijs van groot belang. Spr. geeft als zyn wensch te kennen, dat de vereeniging krachtdadig zal blyven werken en hoopt, dat de Regeering steun zal blijven verleenen en zegt, als burgemeester, den steun van gemeentewege toe. De Voorzitter dankt alle aanwezigen en hoopt, dat deze vergadering een aansporing moge zyn tot bezoek der jaarvergaderingen. Spr. brengt in bijzonder dank aan burgemees ter Middelhoff voor de waardeerende woor den ten opzichte der vereeniging gesproken. SPIERDIJK. L. T. B. Vrydag j.l. werd de laatste les van den cursus in Land- en Tuinbon won de»- ’•FÜ8 gegeven in de St. Martinus-echool alhier. Na een inleidend woord door Mr. Ove». toom, werd overgegaan tot het steden van vragen aan de cursisten, welke alle zeer goea werden beantwoord. Hierna werd door den Zeereerw. heei Pastoor, op verzoek van den heer Overtoom, pan alle cursisten een diploma uitgereikt; reikt. De heer Felders prees de cursisten voo» de juistheid hunner antwoorden en richtt© een woord van dank tot den heer Overtoom voor zijn werkzaamheden als landbouw- leeraar. Namens de afdeeling Spierdijk van den L. T. B. werd door den Voorzitter, den heer J. van Kampen, een woord van dank gericht aan cursisten, die zoo trouw 2 jaar lang den oursus hebben gevolgd met mooie resultaten. Verder richtte spr. een woord van dank aan den heer Overtoom voor zjjn onvennoeiden Jver (applaus). Daarna werd door een der cursisten, den jongen heer P. de Jong Bz„ namens alle cui- aisten een dankwoord gericht aan hun leeraar; tevens werd door ben aangeboden een prachtige bloemenmand, waarna de heet, i Overtoom hen in passende woorden dankte en verdere medewerking toezegde. Hierna sluiting. WOENSDAG 28 MAART HILVERSUM, 1060 M. 12.00 Politieberichten. 12.302.00 Lnnch- muziek door het Trio Groeneveld. 2.30 3.00 Cursus leerl>ewerking. 3.004.00 Maak het zelf! door Mevr. SchaaksVerkozen. 5.507.15 Dinermuziek door het Omroep orkest; Eesth. Cosmons, sopraan. 7:157.45 Gezondsheidshalfuurtje door Dr. J. B. J. v. Gils: De Emmabioemcollecte. 7.45 Politieber. 8.05 Kamermuziek door het Trio. Mevr. T. Severens, piano; J. Blazer, cello; Lajos Szi- kra, viool. 8.429.14 Felix Timmermans over het ontstaan van zjjne werken. 9.14 Vervolg Kamermuziek. 9 3810.00 Felix Timmermans leest zyn eigen werken voor. 10.00 Persber. 101G12.00 Dansmuziek door het dans-orkest Rentmeester. HUIZEN, 340,9 M. (na 6 uur 1950 M.). 12.301.45 N.C.V.R. Lunchconcert. 5.15— 6.15 Kinderuurtje o.l.v. Mej. G. Ingwessen, Amsterdam. Zang: Mevr. v. EykMuller. Piano: den Heer A Hertstein. 7.30 N. D. O. Cursus Stenographic „Groote". 7.308. Spreker N.C.R.V. Eerste inleiding v. d. Zang- cursus te geven door den Heer Jac. Caro, Utrecht. 8.00 Spreker: de Heer K. Kruithof, Voorz. Chr. Nat. Vakverbond in Nederland Onderwerp: Chr Socialé actie, vrucht van Chr. Levensovertuiging. Muzikale Medewer king verleenen: Mevr. Sophie Brautigam— Ides. sopraan; Mevr Ina MulderVelser, alt- mezzo; de Heer H. Koerts, tenor; de Hear M. E. A. van Oppen, bas. DAVENTRY, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmu- ziek. 12.20 Ballade-concert. A. Johnstone, tenor, 8. Cliford. cello. 12.50 Dansmuziek. I. 20—2.20 Orkestconcert. 2.50 Spraakles.. 3.10 Muziek. 3.20 Gedichtenbespreking. 3.50 Muziek. 4.05 Causerie. 4.20 Licht klassiek concert. Het Stratton strijkkwartet en M. Hilliar, sopraan. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Mu ziek. 6.40 Tuinhouwpraatje. 6.50 Nieuwsber. 7.05 Muziek. 7.20 Landbouwber. 7.35 Bach’s sonates vooi viola da Gamba en cembalo. 7.45 Sportcauscrie. 8.05 Het Catterall kwar tet. S. Redfern, viola. C. Fuchs, cello. E. Is- herwood, sopraan. 9 20 Nieuwsberichten. 9.35 Lezing: The way of the world. 9.50 Nieuws berichten. 9 55 Chopin, concert door Virg. McLean. 10.05 De Macdona spelers in ..The man of destiny”, van G. B. Shaw. 11.20 12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris”, 1750 M. 10.50—11.00 Concert. 12.502.10 Orkest- concert. 4.05—5.05 Orkestconcert. 8.50— II. 20 „La Messe en Ré” (Mis in B), van Beet- haven, orkest, koor en soli Langenberg, 469 M. 12.25150 Orkestconcert. 5.206.20 Ka mermuziek voor blaas-instrumenten. 7.35 Altwestfalische Bauernhochzeit”. koorspel met zang en dans van K. Wagenfeld. Daarna tot 11.20 Concert door de Erwin Rebicek-ka- pel. Königswusterhausen, 1250 M. (Zeesen). 11.207 30 Lezingen en lessen. 7.50 Oscar Strauss-Emmer. Kalman, Concert. E. Koch- hann, sopraan. B. Bötel, tenor. Orkest. 9.50— 11.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 3.35 Concert voor piano, viool en cello. Dr. Hoffmann, tenor. 4.20 Solistenconcert. 5.20 Orkestconcert 7.20 „Die Hochzêit in der Pickbalge”, vrooljjk spel in 4 acten. 10.50— 11.50 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.20— 6.20 Trioconcert 8.50—10.35 Solis ten- en koorconcert. OLYMPISCHE SPELEN 1928. Het comité 1928 bericht ons, dat in prin cipe met bet Bestuur van den Nederland- schen Roeibond overeenstemming is bereikt omtrent de vraag, wie het plan voor de in richting van het wedstrijdterrein te Sloten zal uitvoeren. Zooals menw eet. eiechte het Bestuur van den R oei ton d voor zich het recht op die uitvoering ter hand te nemen, terwyl het Comité 1928 zich op het stand punt plaatste, dat die uitvoering tot de taak van dat Comité behoorde, en van oordeel was, dat het in verband met zijne verant woordelijkheid daarvoor en met zyne aan sprakelijkheid vooi de kosten daarvan, die uitvoering niet aan anderen mocht overla ten. Waar nu samenwerking tn«eehen hot co mité 1928 en den betrokken Bond wensche- lyk is, is het Comité van oordeel, dat het al gemeen belang der Spelen meer gediend zal zjjn. wanneer het aan het verlangen van het Roeibondsbestuur toegeeft en dus aan den Roeibond de uitvoering opdraagt, waarby liet Comité zijnerzijds dan aan dien Bond alle medewerking toezegt. Het geeft daarbij ©ene regeling aan. waarbij de uitvoering van het plan, nadat eerst in verband met de noodzakelyk nog aan te brengen bezuini gingen overeenstemming over de begrooting zal zyn verkregen onder de noodige waar borgen voor de juiste, volledige uitvoering en voor de daaraan voor het Comité verbon den finantieele aansprakelijkheid, aan den Roeibond wrodt opgedragen, terwyl ter be vordering van het contact tusschen dien Bond en het Comité en om voor het Comité toezicht op den gang van zaken mogelijk te maken, tijdens de werkzaamheden een lid van dit Comité zitting zal nemen in de door het Roeibondsbestuur ingeetelde Commissie van voorbereiding. Het Bestuur van Roeibond heeft thans bericht, zich in principe met de voorgesla gen regeling te kunnen vereenigen, zoodat verwacht mag worden, dat het gerezen con flict hiermede geëindigd is en dat de inrich ting van het wedstrijdterrein voor de Olympsche roeiwed^trijden verder in der minne haar beslag zal krijgen.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 8