STER-TABAK j^tabak 1 L: >1 I BRIEVEN Uil FRANKRIJK. Uit onze Oost KUNST EN KENNIS. Klein Allerlei. harenkarspel. i GEMENGD NIEUWS. PROVINCIAAL NIEUWS. Erkend de beste C H. de J. I het werd ouze parochie ongeveer 700. Alle aanwezigen traden als lid toe; tot be stuursleden werden gekozen: Mevr. Bolte en de heeren Dorbeek. van Nuland, Boeye en Knüwer. De heer Dorbeek nam echter de benoeming niet aan, waarvoor inej. Kruyet in de plaats kwam. Algemeen betreurde men het, dat de heer Sett els geen zittir- comité kon nemen. De heer van Nul OPENING LUCHTLIJNEN. De luchtljjnen Bandoeng-Batavia, Batavia- Semarang en Semarang-f SCHOORL. Kiezerslijst. Blijkens de kiezerslijst telt de ze gemeente: Kitzere Tweede Kamer 1135. l’rov. Staten 1122. Gemeenteraad 1081. TH. v. d. BIJL ERNSTIG ONGESTELD. In den toestand van den bekenden musi cus en dirigent den heer Th. v. d. Bjjl, die einds eenige dagen lijdende was aan griep, is een zeer ernstige wending gekomen. De opgetreden longontsteking was gistermor gen van zóó hevigen aard, dat den lijder uit voorzorg de H. H. Sacramenten der Ster venden werden toegediend. - - ■-« Door een drietal surveilleerende recher cheurs van de centrale recherche te Amster dam zijn Woensdagavond op heeterdaad be trapt drie mannen van middelbaren leeftijd, toen zjj een perceel in de Boerhaavestraat verlieten waarin zij getracht hadden diefstal te plegen. Na door een belendend perceel binnengekomen te zijn, hebben zij getracht een aanwezige brandkast te forceeren, doch het is hun niet gelukt deze te openen. Zonder iets te hpbben medegenomen, zijn zij ver trokken. Twee hunner zijn goede bekenden van de politie. het, dat de heer Sett els geen zitting in het comité kon nemen. De heer van Nuland zal als voorzitter fungeeren en de heeren Boey* en Knüwer resp. als secretaris en penning meester. Een tweetal sprekers zal worden uitgenoodigd om in de kerk een redevoering te houden, terwijl diverse middelen aan do hand zullen worden gedaan om tot bet be oogde doel te geraken, waarna de bijeen komst op de gebruikelijke wjjzo werd ge sloten. Kaasfabriek „De Loet.** Deze fabriek betaalde uit over het tijdvak 5 Febr.3 Maart per K.G- ber. vet f 1.54% of ge- middeld per 100 K.G. melk f 8.50. Het gemiddelde vet bedroeg 5.50 pCt. Hoog ste uitbetaling f 10.30, laagste f 7.90 per MET gre’ dat nog even. i,oopt u nog maar even door en dan links om, daar kunt u gemakkelük oversteken. Mdbr, in ieder geval, aarzel niet. Dat is levensgevaarlijk.” „Mijnheer, men loopt niet te lezen op den publieken -weg; ik waarschuw u, dat in geval van een ongeluk U in het ongelijk gesteld zult worden.” ..Neen, juffrouw, blijf niet staan daar en loop door. Er zal direct gefloten worden, de witte stok zal naar beneden gaan en dan bent u verantwoordelijk indien de rijtuigen tegen elkander botsen; loopt dus door en liefst op het trottoir”. Dergelijke lessen worden tegenwoordig uitgedeeld en de Parjjzenaarg, die strenge verkeersbepalingen zouden bespotten, stel len* deze beleefde manier van terechtwijzen op prjjs en.... wie weet.... zullen ze toch nog eens, als wjj, Hollanders, netjes op een rjjtje achter elkaar gaan loopen! HOLLANDSCH MEISJE IN DUITSCHLAND VERMOORD. 9 Een 17-jarige jongen de dader. Verdacht van moord op het 15-jarige Hol- landsehe melkmeisje S. is gearresteerd de 17- jarige boerenknecht S., eveneens uit Holland afkomstig. Beiden waren werkzaam bij een veehouder in Bjjlerward. Nadat de jongen naar Kleef was overge bracht erkende hij den moord te hebben ge pleegd. Op een stil punt had hij het meisje opgewacht en na een korte woordenwisseling een schot op haar gelost dat haar in de borst trof. Daarna had hij haar met een mes den hals afgesneden. Door de weiden was hij daarop naar huis gewandeld. »g-B Soerabaja zullen 1 September a.s. voor het publiek verkeer ge opend worden. De daarop aansluitende lijn Priok-Singapore-Belawan-Deli wordt op 1 Januari 1929 opengesteld. ERNSTIG AUTO-ONGEVAL. Een auto, waarin gezeten waren mevrouw Van IJssehnuiden met haar zoontje van 6 jaar en haar baby van' een half jaar en de kinderjuffrouw, is op den Buitenzorgerweg pi botsing gekomen met een omnibus. De sa by kreeg een hersenschudding. Zjj zijn lillen in het ziekenhuis opgenomen. De fami ne zou eergisteren met het s.s. „Sibajak” iaar Europa vertrekken. Uil -Arbeiders hebben bij het omspitten van heide ten Zuid-Westen van Eext 6 urnen, waarvan 2 gaaf, een spits van brons en een steenen mes gevonden. Gisternacht in er ingebroken in het kan toor van de Naaml. Venn. Nederlandsche Draadnagelfabriek aan den Noordsingel te Schiedam. Het geheele kantoor en alle lesse naars zijn overhoop gehaald. Men heeft ge tracht een brandkast te openen, doch zonder resultaat. Er wordt nog niets vermist. Giserochtend is aan het Pompstation bij Schevingen de 46-jarige werkman J. v. L. van een steiger gevallen. Hij kwam met het hoofd op de steenen terecht en was op slag dood. ’t 18-jarige Duitsche meisje S., dat eenige dagen geleden te Bussum door een auto werd aangereden, is gisteren in de Majellastichting aan de bekomen verwondingen overleden. Zooals destijds werd gemeld, werden op 5 Maart in hun woning aan de Molenstaat te Vlissingen een vader en een zoon aange troffen, die door kolendamp vergiftigd ble ken te zijn. De zoon overleed spoedig, terwijl thans ook de vader aan de gevolgen is over leden. Woensdagavond toen de vrouw van A. Scheepers te Eindhoven een kachel zou aan maken .hebben haar kleeren vlam gevat. De vrouw kreeg ernstige brandwonden, waar aan zij kort daarna is overleden. De heer Koster, die Woensdagavond bjj den brand in zjjn hotelletje aan de Hoefkade in Den Haag, ernstig werd gewond, is in het Ziekenhuis aan de bekomen brandwonden overleden. te voeden”. En, eerlijk gezegd, dat is hiei wel noodig! Rechts houden, men heeft het, eenigen tijd geleden geprobeerd. Het was echter een onmogelijkheid den vrjjheidlie- venden Parijzenaar aan dezen dwang te on derwerpen. De Franschman houdt nu een maal niet van discipline; hij houdt er niet van anderen voor zich te laten denken en zoo is het in de Parijsche straten een wirrel- war van voetgangers, die precies daar loo pen waar het hun invalt en die precies die richting houden die hun de beste lijkt. En met een behendigheid waarvan slechts zjj het geheim schijnen te kennen, glipt hier een Parisienne juist tusschen twee taxi's door en springt ginder een Parijzenaar, voor een grooten vrachtauto langs, o- een autobus. En als men een Parijzenaar verhaalt van de Hol- landsche en Duitsche steden, waar de men. schen z.oo keurig rechts houden en van de Engelsche-, waar alles links loopt, dan haalt hij in een soort beleefde minachting zijn schouders op en zegt: „Ja, wat wilt U, bij l’ zijn de menschen gedisciplineerd, maar wjj. Dat anaar wijwil dan zooveel zeggen als': „Wjj zijn niet gedisciplineerd, maar was in den oorlog niet ieder Fransch soldaat een generaal?” Echter heeft de overheid alle hoop toch niet laten varen en schijnt zjj nu langs een omweg haar doei te willen berei ken. De verkeersagenten hebben thans de opdracht den voetgangers wenken en raad gevingen te geven ten opzichte van hot over steken van drukke punten en het passeeeren en laten passeeren van rijtuigen. „Neen, neen, mijnheer, probeer nu niet juist tusschen die file van rijtuigen heen te loopen! U waagt uw leven en U hindert het verkeer. Steek liever daar verder op over, daar waar mijn collega de rijtuigen heeft doen stilhouden ..Mevrouw, ik verzoek u beleefd te wach ten tot ik de rijtuigen heb laten stoppen. Maar aangezien zoo juist de voetgangers hun beurt van oversteken hebben gehad, duurt WARMENHUIZEN. N.V. Noorder Spaarkas. In de dezer da gen gehouden algemeene vergadering van aandeelhouders zyn de balans en verlies- en winstrekening goedgekeurd en werd besloten het winstsaldo ad 1077.39>S geheel vooi afschrijving aan te wenden. De heer C. de Jong te Amsterdam werd als Commissaris herkozen. In 1927 werden 208 inschrijvingen afge sloten. Op 31 December 1927 waren 2333.7 inschrijvingen van kracht met een ingeschre ven bedrag van 700.110. Het spaartegoed op uit. December 1927 be. draagt 480.288.47 waarvan belegd in hypo theken 302.580.in effecten 61.570.62, in leeningen 14.150.in voorschotten aan inschrijvers 90.693.56 en a deposito 11.200.—. Het volledig verslag verschijnt in den loop der maand April. ANNA PAULOWNA- Eervol ontslag. Aan Jan de Waal, weg werker van den polder Aim* Paulown*, is als zoodanig eervol ontslag verleend met ingang van 1 April a.s. ENKHUIZEN. Benoemd. De heer C. P. Schneidere van Hoorn, tijdelijk onderwijzer aan de R. K. Jaongenschool' alhier werd benoemd tot on derwijzer aan de R. K. Jongensschool te s Woerden. Het Amcrikaansche legioen, dat zooals men zich ongetwijfeld zal herinneren kortgeleden Parijs heeft bezocht, gaat hier nu een „Huis” oprichten. Een „Maison de la Légion." Wat dat nu precies beteekent en wat de bedoeling met dat „Maison” is, weet ik niet, maar daarover behoef ik me niet te schamen, want zelfs de Amcrikaansche Le- gionnisten zjjn daaromtrent niet heelemaal zeker, geloof ik. Niemand hier tenminste, wist me dan ook maar eenigezir.s in te lich ten. In ieder geval, heeft er al een déjeuner plaats gevonden ter eere van dat huis dat er nog niet is en nog wel een déjeuner, onder voorzitterschap- van den gezant der Vcr- eenigde Staten. Verder hebben de president van den Parjjechen gemeenteraad on ver schillende bekende Parijsche persoonlijkhe den mede gedejeuneerd, zoodat er alle reden is om aan te nemen dat het tot stand komen van dat huis zeer gewenscht is. Er is natuurlijk veel gesproken, maar wat er al zoo gezegd is, is niet bekend, wat zeer jammer is. daar men daaruit anders mis schien had kunnen opmaken, met welke be doeling dat huis Qpgericht wordt. Wel weet ik, dat er een telegram was van den minister van buitenlandsche zaken, die benoemd is tot ,Jégionnaire d’honneur.” Generaal Pershing, die natuurlijk ook aanzat, hield een redevoering en vertelde in den loop daarvan de volgende geestige anecdote: „De volkeren hebben over het algemeen zeer verschillende, manieren van lachen. Ver tel een Duitscher een grappig verhaal: hjj lacht al voordat begint, hij lacht tijdens de vertelling, hij lacht er na en vjjf mi nuten nadat U Uw anecdote verteld hebt, zal hij plotseling opnieuw beginnen te lachen: want eerst dan heeft hij haar begre pen. De Engelschman lacht na do vertelling, sober en bedaohtza.vn: men behoort nu eenmaal te lachen, maar hjj heeft er niets van begrepeu. De Franschman lacht het meeste als hij zelf een aueedote vertelt en lacht vooral tij dens het vertellen. De Amerikaan tenslotte, lacht in ’t ge heel niet: hij vertelt geen anecdotes:” Maar met dat al weet ik nog steeds niet wat. hef Amcrikaansche legioen met een huis in Parijs wil aanvangen.... MEDEMBLIK. Auto-aanrijding. Alhier had bij den hoek Oude Haven Ridderstraat een bot sing plaats tusschen een auto en een fietsrijder (de ploegbaas der Holl. Spoorwegmaatschappij). De fietsrijder kwam er ondanks de botsing af met eenige kneuzingen; de fiets was zoo goed als vernield. Van de auto werd een lan- taarnglas gebroken._Het ongeval kwam buitengewoon goed af. Verschillende ge tuigen wijten de schuld aan den autobe stuurder. De politie heeft het geval in onderzoek. Laf. Reeds enkele keeren is in den voortuin aan de R. K. Pastorie alhier een zonnewijzer moedwillig verplaatst. Dezer dagen had deze misplaatste aar digheid wederom plaats en werd boven dien een tuinbank medegesleept en el ders gedeponeerd. Het is te wenschen, dat de daders van dergelijke misselijke grappen spoedig bekend zullen zijn, opdat hieraan een eind gemaakt kan worden. Coop. Tuinbouwvereeniging „Samen werking.” Algemeene vergadering der tuinbouwvereeniging op Dinsdag 27 Maart in het lokaal van den heer C. Broersen te Kalverdijk. De Voorzitter, de heer L. Doekes opent de vergadering met een welkomst, woord en verheugt zich in het groot aan. tal opgekomen leden, hopende, dat het in de toekomst zoo mag blijven. Hierna voorlezing van de notulen, welke onveranderd werden vastgesteld. De Voorzitter deelt mede, dat het plan bestaat om de locomobiel der dorschma- chine te verkoopen en deze door een tractor te vervangen. voor het salaris der kloosterlingen-onderwy- ters in overeenstemming wordt gebracht met hetgeen door de kloosterbesturen voor hun onderhoud wordt betaald. Spr. bepleit verschil in salarieering tue- schen ongehuwde leerkrachten die aan het maatschappelijk leven deelnemen en deze kloosterlingen die meestal in gemeenschap leven. Een ambtenaaraweduwe, die hertrouwt, verliest aanstonds haar pensioen, omdat de Staat dit niet noodig acht. Daarop worden enkele duizenden uitgespaard; maar tegelij kertijd betaalt de Staat 8 millioen voor een salarieering dér kloosterlingen-onderwijzers vér boven hun behoeften. Weliswaar hebben de religieusen ook bij zondere uitgaven, aan hun stand verbonden, voor tuinen en bidkapellen, maar de betee- kenis van dit argument mag niet worden overdreven. Men heeft spr. motie uitgemaakt voor een uiting van antipapisme. Spr. heeft echter niets ten nadeele van de kloosterlingen of de katholieken gezegd. Maar spr. wil zijn katholieken vrienden gaarne een glas klaren wyn schenken. Hy is geen antipapist doch komt er tegen op dat op bedekte wjjze uit de staatskas jaarlijks millioenen aan de ka tholieke kerk worden geschonken waarmede wapens kunnen worden gesmeed om de pro- testantsche kerk ten onder te brengen. De heer BOON heeft met groot genoegen naar het zakelijk betoog van den heer Ling- beek geluisterd. Toch meent spr. dat het standpunt moet zijn dat de staat zich niet bemoeit met do besteding van het loon. De heer TILANUS acht met De Nederlan der dit vraagstuk een uiterst teere en moei lijke kwestie, omdat zy gevoeligheden op wekt bjj een deel onzer landgenooten en niet gemakkelijke vragen daarbij aan de orde komen. Bij de bepaling van het loon moet men re kening houden ook met behoefte-factoren. Dit beginsel is aanvaard niet alleen in de klimmende salarisschalen, maar ook in den kinderbijslag. Speciaal de katholieke socio logen, als prof. Aengenent, bepleiten het „rechtvaardig loon.” De motie echter acht «pr. formeel niet juist en ook niet klaar en scherp gesteld. Practisch geeft de motie ook niet den weg aan, die moet worden gevolgd. Mejuffrouw WESTERMAN komt op tegen ie achteruitzetting van de ongehuwde onder wijskrachten die de 4 laatste veriioogingen niet ontvangen, terwjjl ongehuwde ambtena ressen de 2 laatste verhoogingen niet krij gen. Spr. is tegenstander van het stelsel van loon naar behoefte en komt ertegen Op dat ongehuwden kostwinners minder ontvangen dan gehuwden De heer V^N WIJNBERGEN ziet geen andere bedoeling in de motie dan de Kamer te doen bljjken van haar antipathie tegen de religieusen. De motie is onjuist en onuitvoer baar: in de Lageronderwjjewet toch is van salarieering geen sprake. Kloosterscholen op het gebed van lager onderwjjs zijn er in óns land niet Hoe weet de heer Lingbeek dat een groot deel dezer salarissen, aan de kloos ters ten goede komt? En wat zjjn klooster besturen? Er is niets goeds aan de motie dan de vierde alinea: „en gaat over tot de orde van den dag.” En die clausule is nog aan den voorzitter te danken. (Vroolijkheid). De heer Lingbeek wil aan de kloosterlingen-on- derwjjzers f 700 als salaris doen uitbetalen •en niets meei. Dit is volkomen nieuw. Indien de heer Lingbeek voor de andere ambtena ren een dergeljjke salarisregeling durfde ont werpen, hjj zou geen dag zeker van zjjn le ven zjjn. Maar nu zjjn het maar religieusen! Zulk een bejeging is ondenkbaar. Zou er geen storm van verontwaardiging opgaan iudien men iets dergeljjks voor de hervormde predikanten voorstelde? Deze motie is ge richt tegen de religieusen, eer en glorie der katholieke kerk die wegens hun toewjjding en liefde den grootsten lof verdienen. Spr. vertrouwt, dat behalve den voorsteller geen zjjner medeleden voor de motie zal stemmen. Mochten er nog anderen zjjn. die met den voorsteller medegaan, dan zal spr. het zich als een eer rekenen, niet tot hun gezelschap te beboeren. De vergadering wordt verdaagd tot he denmiddag 1 uur. HET DRAMA TE ROTTERDAM. De dader is buiten levensgevaar. In aansluiting op hét bericht, betreffende het drama op den Mathenesserdjjk te Rot terdam, kan nog worden gemeld, dat de verslagene de 54-jarige vrouw M. G. was, die in de Da Costastraat heeft gewoond. Gis termorgen was de dader buiten levensge vaar. Hjj heeft een zeer ernstige verwonding aan den hals. Het Ijjk van de stouw toont diepe steek wonden aan hals en buik. Vermoedeljjk heeft de dader haar vijfmaal gestoken, driemaal aan den hals en twee keer in den buik. Vandaag zal de sectie op het lijk van het slachtoffer worden verricht. DRAMA IN EEN WOONWAGENKAMP. Op 19 Januari heeft zich in het woonwa genkamp te Breda een drama afgespeeld. Een 24-jarige koopman, P. H„ leefde al geruimen tijd samen met een stouw jn een woonwagen te Geertruidenberg. Den laatsten tjjd kreeg de man echter sterke vermoedens, dat zjjn buurman W. H., eveneens een woonwagen bewoner, die vrouw het hof maakte, en toen deze stouw, N. genaamd, op een dag met haar tsvee kinderen naar Breda ging om haar zieke moeder te bezoeken in het woonwagen kamp aldaar, vertrouwde P. H. de zaak niet en trok hjj haar achterna. Toen bij ’s avonds in den woonwagen van de moeder aankwam, trof hjj de vrouw in gezelschap van W. H. Na eenige woorden trok de man een groot mes en bracht zijn medeminnaar drie steken toe, één in de borst en twee in den rug. De getroffene was onmiddellijk dood. Gisteren is deze, zaak onder groote be- langstelling voor de rechtbank te Breda be handeld; P. H. stond terecht, beschuldigd van doodslag. Het 0. M. achtte het verweer van ver dachte, uit zelfverdediging gehandeld te heb ben, onaannemelijk. Wegens doodslag eischte hjj een gevangenisstraf van 6 jaar. De verdediger vroeg een clementer straf. Uitspraak 12 April. BERGEN- Boomplantdag. Donderdagmiddag om 4 uur werden op het gemeente-terrein aan de Karei de Grootelaan, door een 70-tal kinderen uit de Karei de Grootelaan, het Middenpad en «jen uit elke klasse der o[»en- bare en bijzondere scholen, hiervoor door het gemeentebestuur uitgenoodigd, een 750 tal acès camprostus en eenige kurk-iepen in een haag rondom en ter verfraaiing van het terrein geplant, terwjjl door de jongsten van iedere school en uit de aangrenzende straten een 7-tal iepen werden geplant. De Burgefneester sprak de kinderen toe, ,100.K.G- melk, en wees hun op de liefde en eerbied die zjj voor de hoornen in Bergen moest hebben. Aanwezig waren het voltalligó College van Burgemeester en Wethouders, eenige Raadsleden, de Gemeente-opzichter, de heer Smit uit de Karei de Grootelaan die zijn medewerking had verleend en verschillende ouders en andere belangstellenden. Nadat de jeugd vol ambitie haar werk had verricht, werd aan eiken deelnemer en deelneemster een aardige pot met geranium door de gemeente ten geschenke gegeven. Vermoedeljjk zal Vrjjdag in de Molen- krochtlaan eenige laanboomen worden ge plant, waarvoor de kinderen uit de straat zullen worden uitgenoodigd. PETTEN. Geslaagd. Te Dfelft slaagde voor het In- genieurs-examen voor civiel ingenieur de heer J. A. de Vries (met lof) aHiier. SCHAGEN. Schaepmanfonds. Woensdagavond kwa men in het Patronaatsgebouw eenige dames en heeren, daartoe uitgenoodigd door het be stuur der Kiesvereeniging, bjjeen, teneinde op te richten het Dr. Schaepmanfonds-comité. De heer J. F. H. Seltels leidde de bijeen komst en deelde mede, dat de Hoogeerw. De ken het eere-voorzitterschap had aanvaard. Spr. gaf een uitvoerige uiteenzetting om trent doel en streven van een Centraal Bu reau der R. K. Staatspartij. Voor oprichting en instandliOuding van zoo'n bureau zal on geveer 7 ton benoodigd zjjn, uit den kies kring Helder wordt 62000.verwacht, uit De voorz. is van meening dat het in de practijk niet uitvoerbaar is- De heer C. de Vries vraagt of men voor de drijfkracht der dorschmachine niet het voordeeligst een electro motor zou kunnen gebruiken. Zal eens worden onderzocht. Hierna sluiting der vergadering met een dankwoord van den 'voorzitter. Verkeersopvoeding, Het „Maison de la Légion.” Den vorigen brief ving ik aan met een klacht over het sléchte weer en, indien ik niet bang was u te vervelen, zou ik dezen brief op dezelfde wijze zjjn begonnen. Het is maar te hopen dat die regen en koude spoe dig voorby gaan, want slechts de mooie len tedagen zjjn in staat de vreemdelingen naar Parjjs te voeren. En vreemdelingen heeft Parjjs steeds hard noodig. Om die vreemde lingen te lokken, opent men hier theaters, restaurants, cabarets, cinema’s enz. enz.; zon der het mooie weer echter, bljjft het resul taat toch uit. Parijs heeft de vreemdelingen noodig, schreef ik hierboven en het dient gezegd, hel doet alles om ze het verbljjf in de lichtstad zoo aangenaam en gemakkeljjk inogeljjk te maken. Zoo zjjn er agenten, die drie, vier talen spreken, al lang geen zeldzaamheden meer. Winkels met een bordje in de étalage, „Man sprich Deutsch” „Englisspoken” enz. ontmoet men in alle straten. Ook win kels waar Spaansch en Italiaansch gespro ken wordt, vindt men vrjj veel, terwjjl zelfs het „Men spreekt Hollandseh” niet ont breekt. En nu is men vermoedeljjk met het oog op de te verwachten drukte in de zomer maanden begonnen de voetgangers „op Tot afgevaardigden naar de vergade ring der C. V. V-, wélke wordt gehouden op 31 Maart a.s, gekozen 17 per sonen. Bespreking beschrijvingsbrief C. V. V. «Vooral bij punt 6 werd een oogenblik stilgestaan. Dit l^etreft het afschaffen van het na-veilen, wanneer het nieuwe veilingsgebouw te Warmenhuizen ge reed is. Dit was een voorstel van „Sa menwerking.” Het praeadvies van het C. B. wil het na-v«ilen niet geheel af schaffen, maar als bijzaak beschouwen. De heer Boekel vindt het praeadvies niet goed. De heer J. Burger Gz. wil de afge vaardigden naar de C. V. V. een bin dend mandaat medegeven om het na veilen geheel afgeschaft te krijgen. Ook de heer Boekel is van dezelfde meening. De Voorzitter vindt den toestand on houdbaar. Bij stemming bleken er 26 voor en 49 tegen het praeadvies te zijn (4 blanco), zoodat de afgevaardigden dit standpunt zullen moeten verdedigen. Bij punt 10 vraagt de heer G. Boekel of niet een ge deelte van de gelden, welke worden uit getrokken voor het reclamefonds, niet een gedeelte kan worden besteed om de producten, welke in zakken worden verzonden, vooral de kool voor Enge land, om die tot behoud van dat product in kratten te verzenden. De heer M. Pronk stelt voor om het veilen te Warmenhuizen te verplichten. Nadat zich enkele personen hiervoor hadden uitgesproken, zegt de Voorzit ter, dat het w^l onze zedelijke plicht is om onze producten te Warmenhuizen te veilen. Spr. wil echter het paardemiddel van verplichting niet toepassen. De heer M- Pronk eischt over voorstel stemming; zijn voorstel met 22 tegen 48 stemmen verworpen. Rondvraag. De heer C. de Vries wil den menschen aanraden zooveel mogelijk op Warmen huizen' te veilen, maar zou het een stap in de goede richting vinden, als *t vaar water naar de veiling werd verbeterd. Zal worden onderzocht. De heer C. Boekel Pz. vraagt of het niet mogelijk is, om van tuinbouw uit in het algemeen te trachten de inkomsten belasting over drie jaar te veredelen. Zal worden overwogen. Enkele heeren vragen of het niet mo gelijk is, dat de uitslag der veiling te Warmenhuizen met denzelfden dag in de pers kan vermeld worden met ge wicht en prijs. Zal op de C- V. worden besproken. J. Pronk vraagt of het niet mogelijk is om de nep-veiling na den middag te houden.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 2