- i ver- B. en W. wordt aan- J de het we- V WIERINGEN. het On- schoolverzuim worden herbenoemd de Schagen, B. Wegaam, I. in de plants '’an van het bestuur van het genootschap, waarbij Naar wij van gelden, het Dr. *3 wordt overeenkomstig van B. en W. besloten. Benoeming leden commissie tot ring van schoolverzuim. De aftredende leden de heeren P. H- van Roozendaal, J. H. F. Laut, C. Stuijt P. Klaver en J. Hartog worden allen met 5 stemmen herbenoemd. Een briefje wer blanco uitgebracht. Hierna sluiting. van werk bedrag de rechtmatige gemeenten inmiddels hun deel ontvangen hebben. Aangenomen onder uitdrukkelijke mede-, deeling, dat op medewerking van den Raad getekend kan worden wanneer het gaat om het leggen van het kanaalgedeelte Huigen- dijk—Om val. Uit de begroeting voor den keuringsdienst voor waren bleek, dat het te betalen bedrag voor deze gemeente geraamd is óp 319.59. Het verslag van de Commissie tot wering van schoolverzuim luidde gunstig. Uit het rapport van het Hoofd der school Heek, dat het Vervolgonderwijs gunstig ver- loopen is. Met 23 leerlingen aangevgngen, eindigde het met 19 leerlingen, terwijl het gemiddeld aantal aanwezigen 19 was. 58 ongeoorloofde en 72 ziekteverzuimen hebben plaats gehad. Overeenkomstig een nadere circulaire van den minister werd een wijziging gebracht in het reglement voor het burgerlijk armbestuur. Ontheffing zal worden gevraagd op de bepalingen voor vrije en orde-oefeningen In de school. Het kohier Hondenbelasting werd vastge steld op 283.50 voor 123 honden. In de plaats van den heer Vos van Zon, die ongesteld ie, hebben B. en W. een assistente mot volkomen bevoegdheid benoemd op ko>»- tep van de gemeente. Hiermede is voorkomen dat het onderwijs stagnatie ondervind door dat het onderwijs stagnatie ondervindt door van wachtgelders, wat zou moeten geschieden welke bepaling ook elders een langdurig pro ces blijkt te zijn. Houdtde ongesteldheid langer aan, dan zullen de noodige maatrege len worden genomen. De geheele Raad ging met de handeling van B. en W. accoord. Hierna sluiting. ENKHUIZEN. Sc hae pman fonds, nemen, heeft de inzameling de vorige week gehouden voor Schaepmanfonds, met inberip van enkele toegezegde bedragen opgebfacht ruim f 500Een mooi resultaat. OPMEER. Raadsvergadering. Vergadering van den Raad der gemeente Opmeer, gehóu den 28 Maart j.I- des nam half 3 uur. Voorz. de heer A. Commandeur, bur gemeester. Secretaris de heer J. Hartog. Tegenwoordig waren alle leden Ingekomen stukken: Van het nieuwbenoemde hoofd der' school S- Bant een schrijven, ,waarbij wordt medegedeeld, dat de benoeming als hoofd der school door hem wordt aangenomen. De indiensttreding wordt bepaald op 1 April. De Voorzitter deelt mede, dat de straatverbreeding van den Middenweg door B. en W. opnieuw onder de oogen is gezien, terwijl tevens in overleg is getreden met het bestuur der Banne Op meer, waarvan het resultaat was, dat blijkens ingekomen schrijven dit college bereid is de halve kosten te dragen zijn naar raming f 1125 bij te-dragen. Naar aanleiding hiervan stelt de voorzitter namens B. en W. voor, om de overige kosten bedragende f 1125 voor rekening der gemeente te nemen. De Voorzitter deelt voorts mede, dat dit punt reeds eerder is behandeld in een vergadering waarin nog geen meerder heid was te verkrijgen in verband met de hooge kosten. Echter is nader door overleg met het bannebestuur gebleken, dat het college bereid is om de helft bij te dragen. Aanvankelijk was mijn mee- ning, zegt de Voorzitter, dat de gemeen te alle kosten behoorde te dragen, doch nu mij gebleken is, dat verschillende eigenaren van gronden buiten de ge meente wonen, is mijnsinzienswijze ge wijzigd. De heer Bos vraagt naar de verplaat sing der palen van het electrisch net in verband met de verbreeding van den straatweg, waarop de Voorzitter ant woordt, dat dit vanwege de P.E.N. zal geschieden. De heer de Kooij vraagt of niet de mo gelijkheid bestaat dat de raming belang rijk wordt overschreden. De Voorzitter antwoordt, dat de kans niet bestaat dat dit bedrag beteekenend zal worden overschreden. Hierna wordt het voorstel met alge- meene stemmen aangenomen. De Voorz. stelt namens B. en W. voor, het vermenigvuldigingscijfer voor de G. I. B, voor dit jaar te bepalen op één, al- zoo gelijk aan het vorig jaar. Met algemeene stemmen aldus vast gesteld. Benoeming commissie tot wering van schoolverzuim. Na stemming blijkt, dat de aftredende leden de heeren C. Glas, N. Laan, A. Klaver, S. Bant en S. Agema zijn herbe noemd met resp. 6, 5, 6, 6 en 6 stem men. Op de heeren K. Bos en C. Groot werden elk 1 stem uii^-ebracht, terwijl een biljet ongeldig was. Hierna sluiting. HOOGWOUD. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Donderdag 29 Maart 1.1. De voorzitter, de heer J. Breebaart Dz., Burgemeester-Secretaris opent de vergade ring, waarna do notulen worden goedge keurd. De voorzitter deelt mede dat inplaats van wijlen den heer A. Rooker tot seeretartese-boekboudster van het Bur gerlijk Armbestuur is benoemd Mej. W. G. van der Veen, ambtenaresse ter secretarie. De infunctietreding is bepaald op 1 April. Ingekomeiï De verslagen van de cursussen schoolvrije jeugd gegeven aan de Openbare Lagere Scholen te Weere en aan de Langreis en aau de jtoomsch Katholieke School in het Zuidend. De uitslagen waren bevredigend.- Het proces-verbaal van de opneming van kas en boeken van den Ontvanger dezer gemeente, gehouden op 27 Maart j.I. Een schrijven van Gedeputeerde Staten, d.d. 14 Maart j.I. no. 107, waarbij tot 1 Janu-, ari 1929 vrijstelling verleend wordt van het 3i::i onder voorwaarde, dat aan de openbare lagere scholen onderwijs wordt gegeven in de in artikel 2 onder j der lager-onderwijswet van 1878 vermelde vrije- en ordeoefeningen der gymnastiek. Van Ged. Staten goedgekeurd het raads besluit, dd. 24 Febr. j.l. betreffende verhuur onderwijzerswoning. Bovenstaande mededeelingen en ingeko men stukken worden voor zooveel niet be handeld voor kennisgeving aangenomen. Op voorstel van B. en W. wordt met alge- meene stemmen besloten de opcenten op de Rjjks-inkomstenbelaeting met ingang van 1 Mei a.s. te verhoogen van 85 op 100 op centen. Tot leden van de commissie tot wering van heeren H. van Ree, S. Glas, J. Sch; Verhoeven, P. Dónker Jz. O. Hoekstra en N, Blauw en den heer Joh. van de Wiel benoemd de heer W. ïangedijk. Voorstel tot het nemen van een besluit om het onderwijzend personeel op 65-jarigen leeftijd ontslag te verleenen. Op vcrorstel van B. en W. wordt met alge- moene stemmen besloten ingevolge artikel 38, sub. 4 der lager-onderwijswet te ontslaan eene onderwijzeres, die voor het bereiken van den vijf en veertigjarigen leeftijd in het huwelijk treedt, of een onderwijzer of eene onderwijzeres, die den leeftijd van vijf en zestig jaren heeft bereikt. Voorzitter deelt mede, dat een vergadering heeft plaats gehad aan de Langereis, van het gedeelte Langereis vanaf het Mallegat tot de Winkelbrug aan te sluiten aan het Water leidingnet. Met <lrie vertegenwoordigers van het wa tt rh idingbedrijf, burgemeester Visser van -Nieuwe-Niedorp heeft Spr. die bijeenkomst bijgewoond. Het bleek, na gedane opnamen bij <LC in woners aldaar, zoowel aan de hooge Lange- reis in de ‘gemeenten oude-Niedorp Nieuwe Niedorp en Winkel als aan de lage Langereis onder deze gemeente, dat er groote belang stelling bestond; ongeveer 85 pCt. wilde aan sluiten, terwijl het aantal aangesloten percee- len in het ovejig deel van de gemeente be draagt 55 pCt Vermoedelijk kan de Lange- nis het garantiebedrag niet bereiken en zouden de gemeenten moeten helpen, hetgeen den voorzitter alleszins billijk voorkomt. Een commissie bestaande uit de heeren P. de Wit. P. Groen, beiden alhier en G. Gay- aard te Nieuwe-Niedorp zal de zaak verder tor hand nemen en trachten degenen, die zich nog niet heblien aangeroeid te bewegen eveneens mee te doen. De heer Groen zou ieder die aangesloten kan worden, het verzoek willen riebten aan te sluiten en tevens woningen, die verkocht wordden de verplichting tot aansluiting wil len opleggen. De heer Blauw laat een ander geluid hooreis en wil niet tot verplichting overgaan, zoolang niet iedereen zooveel mogeljjk de gelegenheid krijsrt tot aansluiten. De heer Vijn zou zjjn twee perceelen te Harderwijk willen aansluiten, dit kan echter niet, omdat daar de buizen niet liggen, terwijl hij hiertegen bezwaar heeft met zjjn woning in de Kerkelaan. De heer Vjjn beschouwt de zaak aldus er is rekening gehouden met het gezondheidsooaiiunt, doch het is een centen kwestie, De voorzitter zegt, dat indertijd reeds door hein hierop is gewezen, maar wanneer we daaraan hadden vastgehouden, dan hadden we de waterleiding niet gekregen, terwjjl bjj de verleden jaar te Aardswoud plaats gehad hebbenden brand gebleken is, dat de water leiding van groot belang is geweest bij het blüssingswerk. De heer Glas wjjst er op, dat wel derelijk gezondheidsbelangen bij de Matcrlei groote rol spelen. Dé heer Bossen hoort er van op, dat aan de Langereis 85 pCt. wil aansluiten, dit valt heni me Ie, voor het vee is het tegenwoordige water aan de Langereis slecht. Spr. is er voor de njenschen aldaar te steunen, spr. zou het echter gewenscht vinden, dat er een ring eliding werd gemaakt. Aan de einden name lijk waar de leiding doodloopt is het water niet al te best, o. a. in de Trofweere wordt nogal cens geklaagd. De heer Groen zegt, dat vermoedeljjk de leiding doorgetrókken zal worden om een ringleiding te krijgen. Voor het welslagen zou voorloopig tot de Winkelerbrug gegaan worden. Voor verdere uitbreidingen zal dan een onderzoek ingesteld worden. De heer de Wit zegt, dat in verband met een ringleiding de bewoners van len Ooie- vaarsweg ook reeds bewerkt worden. De heer Glas zegt, dat geldgebrek lastig fa, maar watergebrek is nog veel lastiger, dit laatste is veelal het geval met kleine wo ningen. De voorzitter stelt nogmaals de vraag wat moeten B. en W. dóen, hij zou willen voor stellen de ingezetenen, die nog niet zjjn aan gesloten en daartoe gelegenheid hebben, om dat zij aan het buizennet liggen, te verzoeken voor 1 Januari 1929 aan te sluiten en voor eht geval dit niet geschied is ze te vervolgen. Alvorens hierover te stemmen vraagt de heer de Wit hoe het gaat met menschen, die niet financieel krachtig genoeg zijn den aan leg te betalen. De voorzitter zegt, dat indertijd besloten is die te helpen. Degenen die meenen goed water te hebben kunnen dit laten keuren. Het voorstel van den voorzitter in stem ming gebracht, wordt aangenomen met 5 tegen 2 stemmen, tegen de heeren Blauw en Vijn, de overigen voor. Hierna sluiting1. MEDEMBLIK. Mutatie. Met ingang van 16 April a.S. is aan de Wijkverpleegster Zuster E. Docter, alhier, eervol ontslag verleend, in haar plaats is door de Diaconale Gezinsverpleging be noemd Zuster G. Schild, thans te Bassinger- horn. OUDORP. Keuring van den dienstplicht. De keu ring van de ingeschrevenen voor den Dienst plicht van de lichting 1929 zal voor deze gemeente plaats hebben te Heerhugowaard op Woensdag 9 Mei v.m. 9.30 in het school gebouw bij het Raadhuis. Het aantal ingeschrevenen voor deze ge meente bedraagt 12. hetzelfde be- b geven van onderwijs in lichamelijke oefening stuur waarbij kennis wordt gegeven dat geen rijkssubsidie zal worden verleend. De afwijzende beschikking is geba seerd op het afwijzend advies van Ged. Staten, welk college van oordeel is, dat de gemeente Spanbroek de kosten zelf wel kan dragen. De heer Koomen oordeelt, dat in dit geval het gebouw maar gesloopt moet worden. De Voorzitter zegt, dat het gebouw dienst doet als magazijn voor het Witte Kruis, zoodat wellicht de betrokken ge meenten, gelegen in het gebied der af- deeling van het Witte Kruis een bijdrage voor huur zouden willen verleenen. De heer Kok oordeelt, dat het Witte Kruis een particuliere vereeniging is, O De Boorder cn W. Blecker, die nog turr in de veenderij hebben staan, hebben een aanschrjjven gehad, dat deze voor 15 April as. zal moeten zjjn afgehaald. Thans is het land ter bebouwing zoo goed als greed. De Zuiderzeewerken. Naai wij vernemen heeft het Trio van Amsterdam het we.rk aan de Zuiderzeewerken, namelijk het bou wen van bovengrondsche werken in de sluis- put, waar de groote sluisdeuren moeten wor den aangebracht, aangenomen en zal wellicht over 14 dagen een begin worden gemaakt. Met Verlangen zien dan ook de arbeider» dit grootschc werk tegemoet, daar er vele arbeiders noodig voor zijn-dit grootsche plan te verwezenlijken. waarvoor de gemeenten niet zullen wil len bijdragen. De Voorzitter zegt, dat de gemeente waar een afdeeling is gevestigd als regel een gelegenheid als magazijn beschik baar stelt. Spr. wil nog wel trachten een bijdrage van de provincie te verkrijgen, aange zien ook voor andere dergèlijke gebou wen subsidie wordt verleend. Van het bestuur van de pluimveever- eeniging alhier is een verdoek ingeko men om een subsidie ten behoeve van een te houden excursie. B. en Wadviseeren afwijzend te be schikken, daar slechts 3 leden uit deze gemeente lid zijn. Het voorstel van genomen. Aanvrage voorschot van het school bestuur der R. K. scholen. De Voorzitter deelt mede, dat een aanvrage is ingekomen van het R. K. schoolbestuur om een voorschot inge volge art- 101 der L. O. wet over 1928 te mogen ontvangen. Naar aanleiding hiervan wordt voor gesteld een voorschot te verleenen van f 612.13 voor de jongensschool en f715 voor de meisjesschool. Aldus wordt besloten. Voorstel verlaging huur voormalige onderwijzerswoning. De Voorzitter stelt aan de orde het voorstel van B. en W. om de huur van de voormalige onderwijzerswoning van f 400 tot f 350 terug te brengen, welk voorstel in de vorige, vergadering werd aangehouden. De heer acht een huur van f 400 in vergelijking met andere gebouwen niet te hoog. Spr- vindt dat de gemeente toch geen rekening mag houden met het ver minderde inkomen van adressant. De Voorzitter zegt, dat B. en W. daar ook geen rekening mede hebben gehou den, doch van oordeel zijn, dat de wo ning niet meer waard is Dit argument gaat niet op, meent de heer Kok, aangezien de woning is ver huurd voor f 4001 anders zou het zijn oordeelt spr. indien de woning opnpieuw moest worden verhuurd. Hierna wordt met 5 tegen 1 stem, die van den heer Kok, het voorstel van B. en W. aangenomen- De Voorz. stelt namens B. en W. voor het vermenigvuldigingscijfer voor het G. I. B. dit jaar wederom te bepalen op 1.4 hetgeen vermoedelijk toereikend zal zijn De heer Kok stelt voor opcenten te heffen op de vermogensbelasting het geen ongeveer f 3000 zou kunnen op brengen, waarmede aan de G. I. B- zou kunnen worden verlaagd waardoor dit dan aan de menschen met kleine inko mens ten goede kan konjen. De Voorz. gelooft, dat-de kleine ver mogens dan zeer zwaar worden belast, doch wil echter wel de invoering wel nader overwegen om dan voor een vol gend jaar dit voorstel nader onder oogen te zien, aangezien voor dit jaar toch ook administratieve bezwaren be staan. Hierna voorstel - SPANBROEK. Raad. Vergaderingjuwt^len Raad der gemeente Spanbroek gehoudeh op 29 Maart, des voormiddags 10 uur ten Raad huize. Voorzitter de heer A. Commandeur, Burgemeester. Secretaris de heer J. Hartog. Tegenwoordig waren, met uitzonde- ring van den heer P. Schipper, die we gens ziekte afwezig is, alle leden. De Voorzitter opent de vergadering waarna de notulen der vorige zitting worden gelezen en goedgekeurd. Aan de orde is: Een schrijven oudheidkundig wordt meedgedeeld, dat een aanvrage om rijkssubsidie voor het herstel van oude raadhuis aan den Minister van 1 derwijs, Kunsten en Wetenschappen is verzonden. Een nader schrijven van ST. PANCRAS. Raadsvergadering. Vrijdag vergaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitter schap van Burg. Kroonenburg. Aanwezig allo leden. De notulen worden voorgelezen en onver anderd vastgesteld. Omtrent de kwestie-Twuyverweg, zeide de voorzitter, dat tot dusver van Ged. Staten nog niets naders werd vernomen. Bij de laatste kasopname van den gemeen- te-ontvanger op 26 Maart 1.1. was en moest in kas zijn f 1836.19%. Betreffende de aanstelling van een wacht gelder voor de 0. L. Schooi deelt de voorz. mede, dat in totaal 44 wachtgelders zijn aangeschreven. Hiervan bleken er 40 voor deze gemeente niet in aanmerking te kunnen komen, terwijl van do overige 4 nog bericht zal worden afgew'acht. Resultaat tot dusver nihil. Opnieuw zal dus dispensatie moeten worden aangevraagd. Betreffende de gascorruptie deelt de voorz'. mede, dat door het Bestuur der gas-coin- missie zjjn nagegaan alle leveranciers, die sinds de oprichting der fabriek t.w. 1 Janu ari 1910 aan de gasfabriek hebben geleverd. Dit blijken er te zijn totaal 2310. Van deze werden er 98 aangeschreven, en wel zij die voor een bedrag van meer dan f 300.had den geleverd, met .verzoek een verklaring te willen teekenen en zoo noodig onder eede te bevestigen, dat door hen aan den betrok ken gasdirecteur nimmer steekpenningen, etc. werden gegeven. Van de firma’s waarvan de boeken in be slag werden genomen o.a. Wilson werd nim mer iets betrokken. Het bestuur der gas- commisie is in dezen zoo actief mogelijk. Ge acht wordt, dat het beste is, de verrichtingen dezer commissie af*te wachten, welke zullen worden samengesteld in een door haai uit te brengen rapport. Door de commissie is verzocht v. d. Stel te hooren, tegen ver goeding der reiskosten. Deze echter vroeg f 150.voor zich en f 150.voor zijn ad vocaat en vergoeding van reiskoeten. Hier mede kon de comm. niet accoord gaan. Overigens bleek uit een schrijven van den heer v. d. Stel, dat bewijs door hem niet kon worden geleverd. Dit moest blijken uit de door de justitie in beslag genomen boeken. De heer Lek vindt het aanschrijven der diverse leveranciers onzinnig, deze geven toch niet toe en ze hebben bovendien allen tijd om de boeken je doen verdwijnen. De gascommissie geeft den indruk of ze heel wat gedaan heeft, maar in werkelijkheid heeft ze niets gedaan. De voorzitter vraagt den heer Lek of deze er dan iets anders fp weet; bij ontkenning hiervan zeide de voorzitter, dat alle moge lijke moeite wordt gedaan om in deze zaak licht te brengen. Een verzoek van den heer C. Oukes tot vaste aanstelling als school-schoonmaker, onder de geldende voorwaarden t.w. f 200. plus f 10 voor den grooten schoonmaak werd, gezien het feit, dat hij zijn werk tot ieders voldoening verrichtte, met algemeens stem men aangenomen. Ingekomen is een voorstel van de gemeente Koedijk om bij osentueele gevallen van brand elkander wederzijds zooveel mogelijk te helpen. Wordt aangenomen. Kottier hondenbelasting 1928 is vastge- steld op f 128. Van den gemeente-ontvanger is bericht binnen gekomen, dat de heer R. Blok weigert te betalen in de kosten van verpleging zijner dochter in het gesticht te Bakkum. Deze kosten waren voor 1928 bepaald op f 150. Waar de gemeente f 700.voor hare reke ning neemt, achtte de Raad, dat de heer Blok zeer clement was behandeld. B. en W. vragen den Raad goedkeuring tot het instellen eener gerechteljjke actie tegen Blok. Alvorens echter goedkeuring te vragen aan Ged. Staten met overlegging van het juridisch advies, willen zij Blok nog in de ge legenheid stellen, binnen een bepaalden ter mijn de zaak in het reine te brengen. Wordt aangenomen. De veenderij is, na een bestaan van 7 jaar opgeheven. De rekening over 1927 sloot in ontvangsten met f 3207.70 en in uitgaaf met 17092.82. Aldus een nadeelig saldo van f 3822.12. De voorzitter brengt inzonderheid aan den heer van Kampen zijn harteljjken dank voor de vele moeite, die hjj zich getroost heeft voor de behartiging dezer onderneming. Raad. De Raad vergaderde Vrijdag avond voltallig. De goedkeuring was ingeko men op de vastgestelde legesverordeni^f en op de gemeentebegrooting 1928. De Voorzitter deed daarna mededeelmgen inzake de gasgeschiedenis en het verloop der handelingen in de gascommissie. Het voorstel van Zuid-Soharwoude en Noord-Scharwoude om een onderzoek naar de 5 pet. in te stellen werd met 87 stemmen verworpen. Nadat de bestekken enz. waren geraad pleegd, waaruit werd opgemaakt, dat de 5 pot door den directeur ten rechte genoten werd, werd geen nader onderzoek noodig geoordeeld. Het voorstel van Oudkarspel, om Van der Stel te hooren, werd met 8—6 stemmen aan genomen, echter onder voorbehoud, dat niet de advocaat meekomt. Toen uit een schrijven van Van'TIer Strff Heek, dat de advocaat wel mee zou komen en voor ieder van hen 150 plus reis- en verblijfkosten betaald moest worden, be schikte dé gascommiseie er met 105 stem men afwijzend op. Van 18 firma’s was bericht ingekomen, dat bü hen geen steekpenningen genoten zjjn en de directeur is reeds door den rechtercommis saris gehoord, waaruit blijkt, dat men daai met het onderzoek aangevangen is. Het geheele onderzoek zal in een rapport worden vastgelegd. De heer Bakker was het er niet mee ecus, dat die 5 pcL rechtens wordt uitgekeerd. Ei la in de raden nooit een besluit over geno men. Spr. had het van de commissie flinker ge vonden, waaneer ze direct het voorstel van Oudkarspel maar hadden afgewezen. Nu is nog de valsche schijn gewekt, alsof ze voor het hooren van Van der Stel waren. Het was toch voldoende bekend, dat hij niet alleen komt. De Voorzitter zei, dat de houding veran derd is na den brief van v. d. Stel Ook de 18 verklaringen legden gewicht in de schaal. Aan de 5 pet. is niets te doen. De knapste advocaat weet geen uitweg te vinden. De heer Kostelijk zegt in de commissie ook tegengestemd te hebben. Hij heeft den in druk, dat Van der Stel er een geldzaakje van maakt. Wethouder Paarlberg hecht aan die 18 brieven niet de minste waarde. Wat de 5 pet. betreft, daarvan staat niets in do notulen, soodat de directeur evengoed eigenmachtig die bepaling in de bestekken kan hebben neergezet. Hij sprak er verder zjjn verwonde^, ring over uit, dat van do tegennota van den directeur nooit een woord gepubliceerd is. De voorzitter zei, dat het publiceeren van die tegennota niet verboden is. Alle com missieleden hebben een exemplaar thuis ont vangen. Tenslotte werd goedgevonden het rapport De rekening van den Keuringsdienst voor vleesch enz., gaf aan een saldo van 454.24, BURGERBRUG. Een groote zeldzaamheid. Een koe van den heer P. Hoedjes alhier, bracht dezer dagen drie springlevende kuikalvercn ter wereld. Ook het moederdier mag zich in een goede gezondheid verheugen. HARENKARSPEL. Paardentand*. Den 2en April had al hier de rekening plaats van het Onderlinge Paardenfonds over het afgeloopen kwar taal. Verzekerd waren 23k paarden met een verrekende waarde van f 70.575. afgekeurd waren 2 stuks, de omslag werd bepaald op f 0.60 per f 100, verzekerde waarde. WEERE. Doe voorzichtig. Toen de heer C, Sneek Zaterdag de vrachtauto zou „op draaien”, sloeg het handvat plotseling met zoo’n kracht terug tegen den arm van den heer Sneek, dat diens arm gebroken werd. LANGENDIJK. Groenten-aanvoer in Maart. In de afge loopen maand bedroeg de groen tenaan voer aan beide Langendjjker veilingen de volgen de hoeveelheden: Roode kool: Broek op Langendijk 75 (202), Noord-Scharwoude 224 (412), samen 295 (614) wagons. Gele kool: Broek 193 (312), N.-Scharwoudo 124 (147), samen 317 (459) wagons. Deenscho witte kool: Broek 274 (159), N.- Scharwoude 494 (276), samen 786 (435) w» gons. Uien: Broek 7 (33), N.-Scharwoude 10 (42), samen 17 (75) wagons. Peen: Broek 1 (6), N.-Soharwoude 8 (7), samen 9 (13) wagons. Totaal: Broek op Ijmgendijk 550 (712), N.- Scharwoude 860 (884), samen 1410 (1596) wagons van 10.000 K.G. Tusschen haakjes de cjjfcrs van Maart 1927. SPIERDIJK. R. K. Geitenfokvereeniging. Vrijdag 30 Maart, ’s avonds 7% uur, hield bovengenoem de vereeniging haar jaarvergadering ten lo- kale van den heer C. de Wit, alhier. - Het jaarverslag van den Secr.-Penningm. geeft goeden moed aangaande de finantiën, dank zij de subisidie van de vier gemeentel., tw.: Berkhout, Obdam, Spanbroek en Heqs broek. De ontvangsten hebben bedragen 120.69, de uitgaven 120.20; in kas 0.49. Do heer G. Rakker wordt met algemeens «temmen tot bestuurslid hokozen. Uitloting bonnetjes renteloos voorschot, welke door den G. A. werden getrokken. Uitgetrokken nummers zijn: No. 3, 27, 25, 11, 53, 50, 89, 90, 96. 98, 101, welke kunnen worden ingewisseld bij den Secr.-Penningm., B. Jac. Appelman, Wogmeer-Spierdjjk. Het salaris van den Secr.-Penn. wordt ge steld als voorheen op 25. Dekgeld gesteld op 0.75 met verpüoht lidmaatschap op 0.25. Besloten wordt, dat, zoo 't kan, twee jonge goedgekeurde bokken zullen worden aange kocht, welke zjjn ingeschreven. Er komt een bok te staan bjj C. Wever, Baasdorpermeei hopende, dat de omliggenden zicji met hun geit daarheen zullen begeven, en een bij Gei- rit Weel te Wopmeer. Volgt sluiting. OUDKARSPEL. De Raad vergaderde Vrijdag en

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 7