actieue Depothoudsters(ders). The Perfect Foto, Mient 2 (ho2k Waagpiein), ALKMAAR. Eerste klas Foto's voor ongekend lagen grijs. r ’tZand en Koedijk zoeken wij Mach. Breiinrïchting de Sterke Kous JAC. SNOR, Helder, Zuidstraat 15. Voor Alkmaar, 1 Waals' Kaashandel, t.> 332 Fnidsen 78. Rlkmaar. van het „Noord-Hollandsch Dagblad” HTTELirr. a L. T. BOOTSMfl, Laat 193. Alkmaar, Tel. A9T. No 14 Vrijdag 4 April IO»8. -1 WEEKKALENDER. 4 f OOK VEKGROOTINGEN OKIE FOTO’S TEBKLEUBEB 100IT .<•'1 '1 ■Al PAASCHAANBIEDING VOOR 55 CENT. EPISTEL fcN EVANGELIE. KERKLIJSTEN. ALKMAAR. MISKALENDER. LINNEN SCHOENEN RUBLIN ONDERWERK. o Y 0 OFFICIEEL KERKBERICHT d. uur Congregatie Praefatie van de o van n 7 uur half 10 «I ST. JOZEF. Zondag Hoogfeest van Paschen, volle af laat, collecte voor de kerk, half 7 en 9 uur stille H. Missen, half J1 plechtige Hoogmis. Evangelie volgens den B. Marcus; XVI, 1—7. In dien tijde, kochten Maria Magdalena en Maria de moeder van Jacobus en Salome, specerijen om Jesus te komen zalven. En ■oer vroeg, op den eersten dag der week, de zon reeds opgegaan zijnde, kwamen zij aan het graf. Zij zeiden dan tot elkander: Wie ■al ons den steen van den ingang des grafs afwentelen? Want hy was zeer groot. En opziende, zagen zij, dat de steen afgewen teld was; en in het graf tredende, zagen zij aan do rechterzijde zitten cene jongeling, omhangen met een wit kleed; en zij wer den verbaasd. Hü zeide tot haar: Verschrikt niet; gij zoekt Jezus van Nazareth, die ge kruist is; hü is verrezen, hü is hier niet, ■iet de plaats, daar zü Hem gelegd hebben. Maar gaat, zegt aan Züne leerlingen, en an Petrus, dat Hü u reeds vooruit gaat naar Galilea Daar zult gü Hem zien, ge lijk Hü u gezegd heeft. Paaschtfjd. De Paaschtijd duurt tot Beloken Paschen. In dien tijd moet ieder waardig de H. Com munie ontvangen, liefst in de eigen parochie kerk. lederen morgen tot 10 uur en ’s avonds van zes uur tot half acht gelegenheid om te biechten. Zü, die gebruik hebben gemaakt van de dispensatie om op Zaterdag in de vasten vleeschspyzen te gebruiken en de voorge- scbrevfki gebeden niet hebben verricht zijn verplïont minstens 15 cent te offeren. De bussen zyn achter in de kerk geplaatst. Wüwater. Na de paaschdagen zal de koster dezer kerk naar gewoonte wywater by de parochia nen bezorgen. an Si- cn zü, OP PAASCH-MAANDAG. Epistel uit de Bandelingen der Apostelen; X, 37- 43. In die dagen, stond Petrus in het mid den des volks, en zeide: Mannen broeders! gü weet, hetgeen er na den doop, dien Joannes predikte, in Galilea begonnen, en geheel Judea door geschied is; hoe God Je sus van Nazareth heeft gezalfd met den heiligen Geest en met kracht; en Hü al het land al weldoende doorging en allen genas, die van den duivel bezeten waren, wül God met Hem was. En wü zün getuigen van al, wat Hü in het land der Joden, en te Jerusa- VETTE JONGE RIJPE KAAS ALLES 40% WEES NOU GEEN VIJAND VAN UW EIGEN. U kunt thans voor een krats een vreedzaam Paaschfeest krijgen. 1 Dinsdag om half 8 voor Anna de Waard, huisvrouw van Joannes Zonneveld. Om, 10 uur is het examen voor de meisjes en om half twaalf voor de jongens, die hun plechtige H. Communie moeten doen. Woensdag om half 8 voor Nicolaas Waard, ‘s Avonds om 7 uur Lof ter eere van St. Joseph. Donderdag om half 8 voor Jacobus Schuit en Maria Bruin, 's Avonds van 7 tot 8 uur oefening van het H. Uur. Vrijdag om half 8 voor de overleden fam. Moerkamp-Greuter. Zaterdag om half 8 voor den Hoog Eerw. Heer Joannes Höppener. ’s Middags van 35 en van 6 tot 8 uur* gelegenheid om te biechten, echter niet voor kinderen. Zondag. Beloken Paschen. Sluiting van den Paaschtyd. Om 7 uur voor overleden ouders de Waard en Kareis en Joanna de Waard. Om half tien de Hoogmis. lem gedaap heeft, dien zü aan het kruis hout gehangen en gedood hebben. Dien heeft God ten derden dage opgewekt, en Hem laten verschünen, giet aan al het volk, maar aan de getuigen die God voorbeschikt had, hamelük aan ons, die met Hem gege ten en gedronken hebben, nadat Hij van den dood verrezen was. En Hü heeft ons bevolen aan het volk te prediken, en te getuigen, dat Hü door God tot rechter van levenden en dooden gesteld is. Van Hem getuigen alle Profeten, dat allen, die in Hem gelooven, door Zijnen naam vergeving der zonden bekomen. VERRIJZENIS DES HEEREN OF PAASCHZONDAG. Epistel uit den eersten brief van den B. 'Apostel Paulus aan de Korinthiërs; V, 7, 8. Broeders, zuivert u van het oude zuur deeg, opdat gü een nieuw beslag mpogt *yn, gelyk gü nu ongezuurd züt. Want ons Paaechlam, Christus is geslacht. Laten wü dan feest houden; niet met het oude zuur deeg, noch met het zuurdeeg van boosheid en ondeugd; maar met ongezuurde brooden van oprechtheid en waarheid. H. LAURENTIUS. Zondag (8,April) Hoogfeest van Paschen. Dan herdenken wjj de bigde gebeurtenis, dat Jezus Christus, die is God de Zoon, die voor ons is menseb geworden, uit eigen macht levend uit het graf is opgestaan, en daar door ons een schitterend bewys van Zün Godheid heeft gegeven. De H.H. Missen te 6, half 8, 9 uur en half 11 de solemucele Hoogmis. Onder de H.H. Missen collecte voor de School. Van 25 uur is de kerk open voor een bezoek aan bet Allerheiligste. Te 6 uur Ix>f met feestpredikatie. Na het Lof Generale Abso lutie voor de leden van de Derde Orde. Na de predikatie biechtgelegenheid tot 8 uur. Maandag 2e Paaachdag, ofschoon de ver plichting is opgeheven, is het toch de wensch der hoogste Kerkelyke Overheid, dat deze dag als Zondag worde gevierd. De H.H. Missen als op Zondag te 6, half 8, 9 uur en half 11 de Hoogmis, onder de H.H. Missen collecte voor de R. K. Mil. Vereenigingen, welke collecte de heeren collectanten gelie ven in te zamelen, ’t Avonds 6 uur Lof met Rozenhoedje voor de bekeering der zonda ren. Deze week geen congregaties. Dinsdag, Woensdag. Donderdag en Vry- lag van 6 tot half 8 Biechtgelegenheid. Donderdag 7 uur gez. H. Mis met uitstel ling van het Allerheiligste Sacrament Te 8 uur de H. Mis, waaronder de klein tjes hun lè H. Communie doen. Beleefd en vriéndelijk worden alle huisge nooten uitgenoodigd, met die kleintjes tot de H. Communie te naderen, opdat dit ordelyk De kinderen die^Donderdag a.s. hun le H. Communie hopen te doen, moeten Dinsdag en Woensdagmorgen in de H. Mis van 9 uur aanwezig zün, daarna Is het Catechismus en biechten voor die kleintjes. M De huisgenooten worden dringend ver zocht en vooral de ouders te willen mede werken, opdat de kinderen wèl voorbereid hun le H. Communie doen. Zondag, 8 April, Hoogfeest van Paschen; Mis: Resurexi, Credo, Praef. van Paschen. Maandag, 9 April, Tweede Paaechdag; Mis: Introduxi. Dinsdag, 10 April, ^jdeigen. Mis Aqua. Woensdag, 11 April, Tüdeigen. Mis Venite 3e gebed v. d. H. Leo I. Donderdag, 12 April; Tydeigen. Mis: Vic- tricem, 2do gebed v. Kerk of Paus. Vrijdag, 13 April. Tijdeigen. Mis: Eduxit eos; 3de gebed H Hermenigild. Zaterdag, 14 April. Tijdeigen. Mis: Eduxit Dominus. 2e gebed H. Lidwina. Se gebed H. Justinus, 4e geb. H.H. Tiburtus enz. N.B. Dagelyks Credo, Paschen. EGMOND AAN ?EE. Zondag Hoogfeest van 's Heeren Ver rijzenis, te half 7 en kwart over 8 uit reiking van de H. Communie, 7 uur de Vroegmis, 10 uur Solemneele Hoogmis, 3 uur Vespers en predikatie, na de Ves pers Gen. Abs. en gelegenheid om te biechten tot 5 uur. Maandag, 2e Paaschdag, dag van de votie, 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoogmis, des avonds 7 uur Lof ter eere van de Allerh- Maagd. N.B. Vanaf beden wordt in de week de H. Communie uitgereikt vanaf 6 uur. Woensdagavond 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Vergadering van het Bestuur der Derde Orde. Donderdagavond van half 7 tot ahlf 8 oefening van het H. Uur. Zaterdagmiddag van 38 uur gelegen heid om te biechten; 7 uur Lof ter eere van de Allerh. Maagd. De gebeden worden verzocht voor Petronella Henneman, die in den Heer is overleden. Evangelie volgens den B. Lucas; XXIV, 13—35. In dien tyde, op dien zelfden dag gingen Jwee leerlingen van Jcsus naar een dorp, met name Emmaus, dat zestig stadiën van Jerusalem lag. En zy spraken tot elkander van al hetgeen daar geschied was. En bet geschiedde, terwyl. zy te zamen spraken eu onderhandelden, dat Jcsus zelf daar kwam, en met hen ging; maar hunne oogen werden gehouden, opdat zü Hem niet zouden her kennen. En lljj zeide tot hen: Welke zyn de reden, dat gü al wandelende met elkander verhandelt, en züt zoo bedrukt? En de eene, genaamd Cleophas, antwoordde, en zeide: Zqt Gü alleen een vreemdeling in Jerusalem, en weet Gü niet, wat daar in deze dagen geschied is? En Hü zeide hun: Wat dan? En zü zeiden: Van Jesus van Nazareth, zijnde een Profeet, machtig in werken, en in woorden voor God en voor al het volk; en hoe onze overpriesters en oversten Hem hebben overgeleverd, om ter dood te veroordeelen, en gekruist. Dan wy hoop ten, dat Hü Israel zoude verlossen; en met dit alles is het heden reeds de derde dag, dat deze dingen geschied zyn. Maar ook heb ben eenige van onze vrouwen ons ontsteld; waren voor den dag aan het graf ge weest en Zijn lichaam niet vindende, kwa men zü, en zeiden, dat zü ook eene ver- ■chüning van Engelen gezien hebben, die j xeiden, dat Hü leefde. Eenigen van ons zijn dan naar bet graf gegaan, en hebben het zoo bevonden als de vrouwen gezegd hadden; ■naar Hem hebben zü niet gevonden. Toen ■eide Hü hun: O gü dwazen en tragen van hart, om te gelooven aan alles, wat de pro feten gezegd hebbent moet de Christus dit niet Ijjden, en aldus in Züne heerlykbeid in gaan? En Hü begon van Moyses en al de profeten, en verklaarde hun, hetgeen van Hem in alle schriften geschreven stond. Zij Baderden dan het dorp, daar zy henen gin- 48 gelegenheid om te Biechten. Half 7 Lof en feestpredikatie. Maandag 2e Paaschdag. collecte voor den St. Pieterspenning, half 7 en 9 uur stille H. Missen, half 11 Hoogmis, 12 uur voorberei ding van de kinderen voor de 1ste H. Com munie; ook Dinsdag en Woensdag om 12 uur. Half 7 Lof. Donderdag onder de H. Mis van lialf 8 eerste H. Communie der kinderen, na die kinderen kunnen de ouders en familieleden der kinderen en daarna alle andere kinderen der parochie Communiceeren, waaraan een volle aflaat is verbonden. 3 uur Lof voor do kinderen, 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Gelegenheid om te Biechten eiken morgen van 710 uur en na den middag van 5 half 8 en Zaterdag van 49 uur. Zij die gebruik hebben gemaakt van de dispensatie om op Zaterdag vleesch te eten en de voorgeschreven gebeden niet hebben verricht, zyn verplicht minstens 15 cent te offeren in de bus voor het Zuivel. EGMOND AAN DEN HOEF. Zondag Hoogfeest van Paschei voor de overl. fam. Groot-Groot. de Hoogmis. Om 2 uur plechtige Vespers met feestpredikatie, daarna gelegenheid om te biechten tot zes uur. Maandag 2e Paaschdag. Dag van devotie. Om 7 uur voor de overleden ouders Kuiper en Johannes Liefting. Half 10 voor den Zeer Eerw. Heer Joannes Hermanns Henricue Saulenn ’s Middags om 2 uur Vespers met Rozenhoedje. Maandag na de Hoogmis is er gelegenheid tot sparen ten huize van het hoofd der school. OBDAM. Zondag half acht de Vroegmis, 10 uur de Hoogmis, half 3 de Vespers, daarna biecht hooren tot 5 uur. Maandag half 8 Vroegmis, 10 uur Hoog mis, half 3 Vespers, daarna biechthooren. Zaterdag van 3 tot half 5 en van half tot half 8 biechthooren. en stichtend geschiedde, houdc men zich aan de volgende bepalingen: De huisgenooten der communicantjes ne men plaats in dezelfde bank, en als de H. Communie vau den Priester heeft plaats ge had, gaat huisgezin voor huisgezin naar de Communiebank, en wel zoo: het eerste Com municantje gaat voorop, daarachter volgen de andere kinderen van het huisgezin, die hun eerste H. Communie reeds gedaan heb ben, daarachter Moeder én Vader. Daar alle huisgenooten in dezelfde bank plaats nemen, gaat dus bank voor bank ter H. Communie, zóó, dat het geheele huis gezin tegelyk a^n dezelfde Communiebank neerknielt, en geen anderen, ook al is er soms plaats over aan de Communiebank. Aan één cn dezelfde Communiebank zit dus één huisgezin aan, en daarna de vol gende bank en dps het volgende huisgezin, 's Nam. 4 uur Lof, waarbü de Communiekin- dergn eu ouders tegenwoordig gelieven te zyn. Vrydag half 10 gezongen H. Mis met Veni Creator en huwelyksplechtigheid, ’s avonds te 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. Zaterdagochtend tot 10 uur, ’s nam. van 4—-6 en van half 7 tot 9 uur biechtgelegen heid. Te 9 uur de H .Mis ter eere v. h. H. en Onbevlekt Hart van Maria tot bekeering der zondaren. Zondag sluit dp Paaschtüd, na de Hoogmis de Lofzang Te Deum. Achter in de kerk by de hoofd (midden) uitgang zyn aan beide züden de bussen ge plaatst voor de offers voor de Vastendispen satie. Men doet het best het offertje (min stens 15 cent per persoon) in de bus te wer pen, na zyn Paaschbiecht of Paasch Com munie 8 April. Zondag. Hoogfeest van Paschen of de Verryzenis O. H Feest met Octaaf. Maandag Tweede Paaschds", zooveel mo- gelyk als Zondag te vieren. Dinsdag. Derde Paaschdag, dag devotie. Woensdag. Vierde dag van het octaaf. Ged. H. Leo. I. Bel. Kcrkleeraar ongev. 461. Donderdag. Vyfde dag van het Octaaf. Vrydag Zesde dag van het Octaaf Ged. H. Hermenigildus, zoon van den Konig der Gothen in Spanje. Tok het geloof bekeerd uit de Ariaansche kettérü, wfWe hü op ’t Paaschfee-st niet uit dè tand ^an den Ari- aanschen bisschop communiceeren en werd op last vaiL-zyn kettcrschen vader in den kerker gedouA. in 586. Zaterdag Te dag van het Octaaf. Ged. H. Justinus bekeerde heidensche wüsgeer, voor het geloof-gemarteld tusschen 163 en 167. Tevens ged H.H. Valerianus. bruidegom van de H. Caecilia, diens broeder Tiburtus en een hunner beulen Maximus, allen mar telaren in 229 te Rome. Zondag. Beloken (bet.gesloten) Paschen. De dag waarop de in den Paaschnacht ge doopte leerlingen hunne witte doopkleede- ren hadden afgelegd en weer in gewone kleeding verschenen. N. B. Wanneer de eerste Vrydag der maand op Goeden Vrydag valt, wordt deze naar den eeret volgen den Vrijdag verschoven en al de aflaten en voorrechten aan het houden van den le Vrydag t. e. van het Godd. Hart er aan verbonden. Aldus geldt de Vrydag dezer week als de eerste der maand. SINT DOMINICUS. Heden Hoogfeest van Paschen of de Ver- rüzenis des Heeren, met vollen aflaat van den H. Rozenkrans en de Derde Orde. Onder alle H. H. Missen schaalcollecte voor de verwarming der kerk, welke dringend wordt, aanbevolen. De H. H. Missen om 6 uur, half 8, 9 uur en om half elf de Solemneele Hoog mis. Na de Hoogmis de pauselijke zegen voor de leden der Derde Orde. Geert con gregatie. Van 57 uur gelegenheid om te biechten. Om 7 uur plechtig Lof en feestpre dikatie. Maandag, tweede Paaschdag. De H. H. Missen als. op Zondag. Hoewel de verplich ting tot Mishooren vervallen is, worden de geloovigen toch verzocht de H. Mis bij te wonen en dezen dag als Zondag te vieren. Onder alle H. H. Missen schaalcollecte toor den Sint Pieterspenning. Van 6 tot 7 uur gelegenheid om te bieebtefi. om 7 uur Lof. Geen Congregatie voor de Mannen. Dinsdagmorgen om 7 uur uitstelling van het Allerheiligste, om 9 uur gezongen H. Mis en avonds om 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius van Padua. Woensdagavond om 7 gen, en Hü gedroeg zich, als wilde Hü verder gaan. En zü dwongen Hem, en zeiden: Blyf bü ons, want het wordt avond, en de dag is reeds aan het afgaan. En Hy ging met hen binnen. En het geschiedde, toen Hü met ben aan tafel lag, dat Hü het brood nam, het zegende, brak, en het hun gaf. Toen werden hunne oogen geopend, en zjj kenden Hem. En Hü verdween uit hunne oogen. Zü zeiden dan tot elkander: Was ons hart niet brandend in ons, toen Hü op den weg sprak, en Ons de schriften opende? En op hetzelfde uur stonden zy op, en keerden terug naar Jerusalem, en zü vonden vergaderd Je elf, en degenen, die bü hen warep, die zei-len: Dat do Heer waarlyk verrezen,en mon verschenen was Ook verhaal hetgeen op den weg geschied was,Jen hoe zy Hem in het breken des broo<^ gekend hadden. voor de vrouwen. Donderdag, eerste H. Communie der kin deren. Zie het büzonder kerkbericht hier onder. Om half 10 Veni Creator en gezongen huwelüksmis voor bruid en bruidegom. Des avonds om 7 uur Congregatie voor de Meis jes. Vrijdagavond om 7 uur Lof ter eere van het Allerheiligst Hart. Zaterdagavond om 7 uur Lof ter eere van de Allerheiligste Maagd en Moeder Gods Ma ria. Fe«8t v. d. Weleerw. Pater Knippenburg. Maandag, tweede Paaschdag zal de Wel Eerw. Pater Knippenburg den dag herden ken, waarop hy vóór 12K jaar tot Kapelaan der parochie werd benoemd. ZWelEerw. zal om half elf de plechtige Hoogmis opdragen. Wü vertrouwen, dat de parochianen in groo- te getale tot intentie van den pater des mor gens tot de H. Tafel zullen naderen en daar na de Hoogmis zullen büwonen. Na de Hoog mis tot één uur receptie aan de pastorie. Eerste Heilige Communie. Maandag, Dinsdag, Woensdag om 12 uur voorbereiding. Donderdagmorgen om kwart vóór acht Eerste H. Communie. De eerste communicanten nemen in de voorste banken plaats. Ouders cn familieleden nemen plaats ter wcerszyde vóór het Maria en het Sint Antonius-altaar. Achter de kinderen nemen plaats de ove rige kinderen, die in deze H. Mis, die tevens de kindermis is, aanwezig zün. De volgorde bü het communie-gaan is al- ,dus. Eerst de eerste communicanten, daarna de ouders en familieleden en tenslotte overige kinderen. Des middags om'drie uur lof en uitreiking der platen. DOMINICAANSCHE KALENDER. Als hierboven. Vrijdag; 2e gebed van de Z. Margarita. Zatirdag; 2de gebed v. d. Zal. Petrus. b KLEUREN, 28-31 f 1.45 32-34 f 1 55 35-37 1 1 65 38-40 1 1.80 41—43 f 2 44-47 f 2.25 SCHOENEN met crêpe rubber onderwerk worden bij ona gerepareerd. Ie KLAS SCHOENREPARATIE iNRICHTINQ.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 11