HOORN. VFILINGO VERZICHT. HEILOO. SCHAGEN. HOOGWOUD, SCHOORL. I x 1927. kosl ah» om de bar Ged. de de gen me vai Melkrijs. Deze week is de melkprys met 1 cent verlaagd en gebracht op 13 cent por Liter. BEtEDIGD. Voor de Arrondissementsrechtbank te Alk maar is beëedigd als ambtenaar van den Buz* gerlyken Stand de heer J. F. Quax. alhier. bestuur '4^mc* noemen, broèrtje aan dood, en Slootgaard, gemeente reeel brandde geheei ingediend toen de urspolis verzekerd. ‘behandeld. Wel is unA vol; cn doorlhet dagelijksch bestuur worden nage- gaai nadi hiel vod goe} ondi keui a gemeenteraad in bespreking te brengen? N.V. MELKINRICHTING „VELSEN”. Op 11 April a.s. zal bovengenoemde melk inrichting 25 jaar bestaan. De heer Hagen, thans bedrijfsleider van de straks jubileerende inrichting, kreeg het als boerenzoon in 1902 in het hoofd, een melk zaakje te beginnen ii^het toen nog lan delijke Velsen. Een melkzaakje met als voor land de mogelijkheid om zelf achter de kar te moeten kropen. Zoover is het echter niet gekomen, want de noodige vrijmoedigheid deed bom aankloppen by enkele personen, die niet alleen vooruitstrevende ideeën had den, inaar ook het noodige geld om hem hi zijn streven te steunen. Dank zy die hulp werd een gebouw gekooht, en hierin eenige machines en apparaten geplaatst, waarvan men zich echter een niet te hoog denkbeeld moet vormen. Men begon met 2 man personeel, die met een weekgeld van 8 naar huis gingen en waarvan er één op den openingsdag 3 litei melk* voor de somma van 24 cent verkocht.* Er moest toen geld by, maar de moed bleet er in, en er werd gezwoegd en geploeter^ van den vroegen morgen tot den laten avond en niet het minst door de leiders zelf. Na tuurlijk maakte de zaak de kinderziekte» door; vooral het verkazen van de overmelk was een strop. Deze strop werd belangrijk minder, toen de taptemelk tegen een tam», lijken prjjs werd afgezet, en het moeilijke vraagstuk der overmelk voor deze melkin richting geen vraagstuk meer was. Dit werd er nog beter op, toen in 1908 een overeen komst werd aangegaan met iemand, die di rect naast de inrichting een condensbedrjjt we hadden bet makei. wa» uitgaven der begroeting 1927, alsmede eener suppletoire begrooting. dienstjaar 1927. Zonder stemming goedgekeurd. Idem tot vaststellen eener verordening tot heffing van rechten voor het gebruik van de onenbaro Noodslachtplaats te Groet, alsmede eener verordening dezer rechten. Na toelichting bleek, dat deze zaak aan de gemeente ieder jaar ongeveer 300 kost. - Goedgevonden. Idem tot het verleenen van een crediet van pl.m. 150 aan AchterpadDuinweg ter bepaling van de juiste breedte van den openbaren weg. Allen voor. Idem uitstel te verzoeken aan H. M. de Koningin van het doen geven vaq gymna stiekonderwijs op de lagere scholen, op grond van finantieele overwegingen. De Voorzitter licht hierbij toe, dat dit on derwijs nogal kostbaar is, daar er_een flink gebouw en terrein voor noodig zijn. Wanneer het eenmaal noodzakelijk moet komen, zou dit het beste zijn om dit te Katrijp te stich ten, dan kunnen alle drie scholen er gebruik van maken. Idem tot conversie van de met W. Duin te Schoorldam gesloten leening per resto groot 8200 in een leening van gelijk bedrag tegen een rente van ten hoogste 5 pet. - Het bleek, dat alle leden van den Raad dit geld wilden behouden voor 6 pet. -Verworpen met de Wethouders vóór. Idem tot het aangaan eener grondruiling met den autobus-ondernemer J. de Jong tu Schoor], ten behoeve eener nieuw te bouwen garage aan de Paardenmarkt. Goedgevonden. Idem tot het verleenen van machtiging voor uitbetaling aan Wed. A. DapperKam pers en C. v. Leeuwen te Aagtdorp van bij meer defintieve meeting gebleken grootei aantal destijds aangekochte M2, grond. Zonder stemming goedgevonden. Hierna sluiting. •ebruik v a gyf millioen liter melk verwerkt, De «boteromzet bedroeg niet minder dan 75.000 K.G. Men w erkt nu met 45 man personeel, waarbij 2U wjjkknechten, en heeft de beschikking Over 5 vrachtauto’s. Bovendien heeft de inrichting op diverse plaatsen in de omgeving 12 win. kels. Roods vergadering. De raad dezer gemeen, te kwam Woensdagavond in openbare ver gadering bjjeen. Voorzitter burgemeester J. Cornelissen, secretaris de heer A. C. Rogge veen. Alle leden aanwezig. De notulen der vorige vergadering werden goedgekeurd. De voorzitter deelt mede, dat de behoefte aan straatverlichting te Lagedijk niet is ge bleken. Besloten is de'Noordersteeg niet in eigen dom aan de gemeeifte te doen overgaan. Inzake de Landbouwhuieboüdschool heeft de voorzitter een vraag tot dén heer Nobel gericht, welke in de eerstvolgende vergade ring zal worden behandeld. De hoer van Erp wijst op de verlichting van het buurtschap „Holke”. Besloten wordt een verzoek dienaangaan de van de belanghebbende buurtbewoners af te wachten. Ingekomen is de goedkeuring van Staten op het, raadsbesluit betreffende aankoop van twee perceelen grond in Hoep. Ingekomen ie een schrijven van R. Kok, waarin hij dank zegt voor de verleende gra tificatie. Bij de jongste kasopname was aan wezig tn moest ook aanwezig zijn f 4995.96. Ingekomen is een schrijven van de Vries waarin hij dank zegt voor de verhooging van jaarwedde. Ingevolge de Landarbeiderswet zal aan J. Bakker Kz. een voorschot worden verleend ad f 2546 tegen 4 pCt. ’s jaars. De heer Gorter verklaart zich principieel tegenstander. Adres van de Commissie ter bevordering van de huisvlijt om eene bijdrage ad f 50 voor één jaar. Waar van het eigenlijke doel, waarvoor de bijdrage wordt gevraagd, n.l. huisvlijt, zeer weinig blijkt en bovendien de burgerij reeds voor deze zaak offert, vinden B. en W. geen termen, gelden daarvoor uit”de gemeen tekas >te bestemmen en stellen zij mitsdien voor op het adres afwijzend te beschikken. Het voorstel wordt met 9 stemmen aange nomen. Op Hemelvaartsdag zal alhier een con cours worden gehouden van Christelijke Harmonie- en fanfarecorpsen. Besloten wordt f 15 uit te trekken voor de beschikbaarstel ling van een medaille. Voorstel tot het aangaan van een gemeen schappelijke regeling inzake den Keurings dienst en stichting van een destructor. B. en W. hebben de eer den Raad aan te bieden de verschillende omtrent de onder- wcrpeljjke aangelegenheid door de commis sie van uitvoering ingediende bescheiden en stellen den raad voor de ontwerpen on veranderd vaet te stellen. Na eenige discussie van ondergeschikt be lang gaan allen hjpnuede accoord. Als plaatsvervanger van den heer Schoort in de commissie wordt de heer Leguit met 7 stem men gekozen. Voorstel van de hceren J. Willemse en K. Bakker, raadsleden, tot intrekking van het raadsbesluit tot het verleenen van eene bij drage ten behoeve van het R» K. Lyceum te Alkmaar. Naar aanleiding van het besluit, genomen in do vorige vergadering, hebben B. en W. de eer den Taad thans ter behandeling aan te bieden; het voorstel bovengenoemd, waar aan door de voorstellers is toegevoegd eene memorie van toelichting. B. en W. althans de meerderheid in het college, hebben^ met betrekking tot dit voor stel, de eer den raad mede te deelen, dat het Bestuur der Stichting, het vorig jaar bij de indietffiig van het verzoek aan de gemeen ten, waarschijnlijk niet had verwacht steun van het Rijk te zullen ontvangen. Bij hooge uitzondering is deze steun verleend. Door het verleenen van dezen steun is de zaak, naar het oordeel van bet college, in een geheel an'Ier stadium gekomen, daar aangenomen mag wórden, dat de kosten van het onder wijs door den Rjjkssteun en de schoolgelden geheel zullen worden gedekt. Waar dit -het geval mag worden geacht, bestaat er, gepn enkele reden, om het besluit tot het verlee nen van de bijdrage te handhaven, waarom de meerderheid in het college verklaart zich met het voorstel te kunnen voreenigen. Hierbij wordt'opgemerkt, dat onze ge meente ten opzichte van het onderwijs in de naaste toekomst voor groote uitgaven zal komen, en het college niet gaarne ons eigen onderwijl in gevaar wil brengen, door on verplichte uitgaven te doen. Mocht zich het geval voordoen, dit kinderen van onvermo gende ouders het R. K. Lycuem uit hoofde van de kwestie niet kunnen bezoeken, dan verklaart het college zich gaarne bereid te overwegen of in een dergelijk geval steun zal moeten worden verleend, met betrekking tot de meening van de minderheid in het college wordt verwezen naar onderstaande memorie. De burgemeester, in de hierboven aan ge» haalde aangelegenheid de minderheid uitma kende in het college van B. en W.. neemt de vrijheid zijn standpunt hierbij nader uiteen te zetten. Hij is er een groot tegenstander van dat door een college, wanneer dit op nieuw en politiek anders is samengesteld, de besluiten van het vorige college worden in getrokken. Het heeft hem onprettig getrof fen dat een der voorsteller® deze zaak aan hangig maakt, terwijl hij geen deel uitmaakt van den raad in zijn oude samenstelling. Wanneer deze gedragslijn door andere nieuwe raadsleden zou worden gevolgd, zou aan de werkzaamheden van dat college geen einde komen. Ook voorheen is dit standpunt door hem ingenomen en zijne meening is in dén loop der jaren geen andere geworden. De Burgemeester begrjjpt voorts niet, waar om de voorstellers hun voorstel niet hebben te^tooting voor 1928 Werd dezé zaak toen doof den Anders was dit met witlof, waarvan wel een flinke aanvoer was. Hiervoor bestond flinke belangstelling, wat zich volkomen in den prijs weerspiegelde. Voor goede kwaliteit gespoeld witlof liep de middenprijs zoo om de 20 tot 24 gulden per 100 Kg- Naarmate de afwij king minder of meer was zagen wij voor tweede en derde soort van 9 tot 16 gul den betalen. In enkele jaren is dit gewas voor onze veiling een artikel van'betee- kenis geworden. Van radijs was in de kwaliteit nogal variatie. Meerdere partijen* konden op prima geen aanspraak maken, doordat zich te knolletjes in de bosjes bevonden, die een barst of scheur vertoonden, waardoor de waarde er voor een goed deel af is. De noteering liep vanaf f 3.70 tot f 7. Seldery, wat voor hier geen artikel van beteekenis is, werd betaald met f 3 tot f 5 per; 100 bos. Een artikel waarvan we de eerste voorloopers ter markt zagen en waarvan wij eerstdaags weer groptere partijen verwachten, is de rabarber van 4«n kou- den grond- Hiervoor zagen we tot f 25 per 100 bos betalen. Geforceerde rabarber werd met f 12 tot f 15 betaald. Met de preiaanvoer is het wel zoo goed als afgedaan, slechts enkele par tijtjes zagen we hiérvan aangevoeld, waarvan de kwaliteit doorgaans Tiogal iets te wenschen overliet. 1 Voor de enkele zakken spruiten liep de nóteering van 20 tot 26 gulden, door de onbeduidende aanvoer bestaat er door den handel voor dit artikel geen groote belangstelling meer, evenals zulks het geval was met een paar par tijtjes boerenkool. Deze laatste noteer den f 17 tot f 27 per 100 Kg. Enkele partijtjes appelen vonden een goede markt met stevige prijzen. Voor Present van Engeland extra werd neg f 49 betaald met voor derde soort vanaf f 17. Goudreinet liep van f 16 tot f 27, terwijl Brab. Belleflyr tot f26 noteer Zoete appe’en prijsden tot f 23- De aanvoeren hadden een zeer beperkten omvang. Peren zagen wij niet van eenige beteekenis en is dan ook geen noteering van te bepalen. begon. De groote broers op dit gebied, zullen maar geen namen hier een van een voordeelig contract met hen voor de inelkinrichting aanleiding om de melk-niet meer aan haar buurman te leverei.. Het melkinrichtingbedryf ontwikkelde zich in behoorlijke voordeelen afwerpende rich ting. dank zij het leveren van een prima kwaliteit en het steeds toenemende aantal be woners in de sterk vooruitgaande strek. Toen kwam de oorlog een spaak in het wiel steken, maar de directie verzette zeei spoedig de bakens en begon met het maken van melkpoeder, wat in die jaren geen wind eieren heeft gelegd. Het oorspronkelijke gebouw is al enkele keeren uitgebreid moeten worden, en het 1* nu een flinke zaak, voorzien van modem* machines enz., waaraan nog zoer onlangs ecu dragen. Bericht van de gemeente Warmenhuizen, dat wij bij eventueelen brand te Schoorldam, gebruik mogen maken van hun kraan, terwjji zy, indien dit noodig is, verzoeken om de onze te mogen gebruiken. Goedgevonden. De vereeniging voor Olympische Spelen verzocht een subsidie van 10. Zonder stemming goedgekeurd. Do Voorzitter deelde mede, dat de heer Belon je, volontair te Oudkarspel, benoemé was bot tyde.lyk ambtenaar ter Secretarie. De heer Schermer had geboord, dat d* burgemeester en de secretaris iemand wilden benoemd hebben, welke naar hun inzien d» beste candidaat was, maar dat de wethouder» dezen niet wilden, omdat de vader van den eersten sollicitant niet een politieke richting had naar hun zin. Spr. vond niet goed, dat d* wethouders niet naar het advies van burge meester en secretaris hadden geluisterd, te meer daar de lieer Bijl ook nog een briel had ontvangen van het Bestuur der R. K. Kies vereeniging. De Voorzitter zegt, dat de muren zekei ooren hebben, anders weet hij niet, waar de heer Schermer dit vandaan haalt. Weth. van Lienen zegt, dat tij niot ondei pressie wil staan van den secretaris of van wie ook, en daarom dengene benoemt, dien bij wil. Weth. Bijl noemt den heer Schermer een onbetrouwbaar.persoon, daar hij on een open bare vergadering leugens durft zeggen. Spr. heeft nooit een schrijven van zijn kiea- vereeniging over deze zaak gehad, en heeft iemand benoemd, die de beste scholen heelt doorloopen en van wien verwacht kan wos den, dat hij een goed ambtenaar is. Of dl* zich het laatst of het eerst heeft aangemek}, blijft voor spr. hetzelfde. De heer J. de Jong vroeg ontslag brandmeester. B. en W. zullen te zijner tijd een ander be noemen. Voordracht B. en W. tot aanvulling vau het Reglement voor het Burgerlijk Armbe stuur, met>en bepaling omtrent voorafgaand geneeskundig onderzoek van den bestedeling zelf en van alle leden, van het gezin, waar aan de bestedeling zal worden toevertrouwo. Goedgevonden. Idem tot vaststelling van een besluit tot het doen van tif- en herschrijvingen op d» Banne. Vergadering van het College wan dagelijksch bestuur en van Hoofdinge landen van de Banne Hoogwoud en Aans- woud op Woensdag 4 April. De Voorzitter heet de heeren welkom en opent de .vergadering, De notplen worden goedgekeurd. Naar aanleiding der notulen wordt door den Voorzitter medegedeeld: dat -het opknappen van de keursloot niet kan doorgaan als stuitende op den onwil van' een ingeland; dat de Vier Noorden Koggen niet bereid is het onderhoud van de Tropw eere voor ziju rekening te nemen: dat hij over het maken van de greppels langs den Boekelweg gesproken heeft, dit was noodig, beeft de Dijkrgaaf gezegd, voot afvoer van overtollig water'van de wegen. Óp het oogenblik wordt met het afploegen van de wegen in de Koggen een proef geno men. Door den Penningmeester, den heer L. Glas, wordt rekening en verantwoording ge daan over zijn beheer over 1927. welk na onderzoek en opname wordt vastgesteld In ontvangst op 45.843.86, in uitgaaf op t 39,690-4314; voordeelig saldo 6153.23%. Aan den Penningmeester wordt dank ge bracht voor zijn nauwkeurig beheer. Benoeming secretaris wegens periodieke aftreding van den tegenwoordigen titularis, met 1 April j.l. Met algemeene stemmen wordt de heer J. Breebaart Dz. herberAxemd. Met algemeene stemmen wordt de beer L. Glas tot penningmeester herbenoemd. Voorstel van het dagelijksch bestuur om bij te dragen in de door de Vier Noorder Koggen aan de gemeehte Hoogwoud ge vraagde bijdrage voor te verrichten sloot- werk. Op verzoek van den Voorzitter deelt do Secretaris mede, dat de Vier Noorder Kog- van plan zijn eenig slootwerk in de kom- der gemeente te latèn verrichten, waai- de kosten,/ 325.zullen bedragen. Omdat dé' vervuiling grootendeels de schuld is van ingezetenen, is aan de gemeente verzocht daarvan de helft of 162.50 te willen bij dragen en nu zou de gemeente het zeer op prijs stelles indien de Banne de helft van de gemeen tekosten of 81.25 voor haai rekening wil nemen. Bij bespreking in het dagelijksch bestuur waren allen er voor, aan de vergadering van Hoofdingelanden te ad- viseeren de halve kosten of 81.25 aan de gemeente bij te dragen. X. In verband met de bespreking over het geuren van de keursloot wordt een maat ens de keur van 1.60 M. op het water c.M. «diepte te weing gevonden en zal of voor afvoerslooten in de keur een ’re maat kan worden opgenomen. Mocht voor gelegenheid bestaan dan zal een 'stel tot wijziging van de keur aan de (keuring van deze vergadering worden Lrworpen. Wat de verbetering van do kloot betreft, zullen zoowel de Vier NoorJer Koggen als de Banne, de helft de- Jtep dragen. voorstel van het dagelijksch bestuui i pij te dragen in het voor rekening van gemeente Hoogwoud te verbreeden be- rae gedeelte van de straat in het Zuidena tier. De geheele verbreediugskosten worden ge raamd op ongeveer IfjOO.—Ook in Op meer zal de straat verbreed worden. Het voorstel van het dagelijksch besj om de halve kosten te dragen, won' algmeene stemmen goedgekeurd. Rondvraag. De heer Rood wijst op cnkeT* gebreken in het straatwerk in de Tropweeru Wordt goedgevonden dat de heer Rood deze laat herstellen. De heer Rood zegt, dat in de keursloot enkele plaatsen zijn namelijk bij de, uitdell- sels, waar de waterloop door ingespoeldet. grond belemmerd wordt. Wordt goedgevon den de belemmeringen voor rekening van de 'Banne te laten wegruimen. De heer Donker zou voor betere af voer van het water van de Westzijde van de Noorderpade een betonduiker willen lateu leggen, in het traject tusschen G. Beerepoot en W. Beets. Goedgevonden. Nader zal hex aantal benoodigde buizen worden medegc- De Voorzitter brëhgt nog ter sprake de straat in de Weere. Volgens den hoofdopzichter der Vier Noor, der Koggen, zal de Weere vermoedelijk vei straten worden en nu zou spreker het even als dit in het Zuidend zal geschieden, ook daar ter plaatse de straat willen verbreeden, mits ook de gemeente hiervoor medewei king verleent. We moeten ons zegt Voor zitter aanpassen aan het toenemend verkeer en het is» bij verlegging der straten een gun stige gelegenheid. De heer Koorn zou dit ook door Aards- woud gewenscht vinden. De Voorzitter is hier ook voor en zou <1» betaling over enkele jaren willen lateu loo pen. Allen zijn er voor in deze mede te wer ken, indien ook van gemeentewege steuu wordt verleend. De Secretaria is bereid deze zaak bjj den Hierna shiiting mét danlT. ^HOOGKARSPEL. Droevig. Op een zilveren bruiloftsfeest werd tegen het einde van het feest plotst- ling een zuster van de Bruid krankzinnig. Zy moest naar een instelling te Loosduinen ver voerd worden. Een puistje op het voorhoofd scheen door het dragen van een hoed, waai- van de rand met zekere kleurstof geverfa was, bloedvergiftiging in de hersenen veroou zaakt te hebben. WOGNUM. Met Paspoort. De dienstplichtige C. owners, uit deze Gemeente, is met pasjxiort uit den militairen dienst ontslagen SLOOTGAARD. Brand. Gistermorgen brak door onbe kende oorzaak brand uit, in een perceel van hoer J. Heester te Harenkarspel. Het per Hit. De opstal is op Be heer Willemse aangeroerd by de „algemeene beschouwingen”, doch met een bepaald voorstel is hy toen niet gekomen. De burgemeester wil voorts wyzen op de volkomen gelijkstelling van het openbaar en bijzonder lager onderwjjs. Hy zegt volstrekt niet dat hy daar een, bewonderaar van ie, doch deze gelijkstelling bestaat nu eenmaal. Waarom er nu plotseling alarm wordt gebla zen, als het om het middebaar en voorb. on derwijs gaat, is hem niet duidelijk. Behalve wegens genoemde gelijkstelling, adit hy het verleenen van het subsidie in kwestie echter ook in het geldelyk belang der gemeente. Komt het lyceum er niet, dan zouden de ouders van kinderen die deze inrichting van onderwijs eventueel zouden bezoeken, deze naar de Rijks H. B. S. of het gymnasium te Alkmaar kunnen zenden. Voor leerlingen van de Ryks H. B. S. moet de- gemeente jaarlijks een aanzienlijk hooger bedrag dan f 150 per leerling, per jaar aan het Rijk be talen, voor leerlingen van het gymnasium indertijd f 300 per leerling per jaar. Het komt den burgemeester ten slotte voor, dat eenige politiek auu deze kwestie niet vreemd is. Hij zou deze"liefet tot eiken prys buiten den raad houden en, waar dit nu, helaas, niet mogelyk blijkt, er zelf buiten blijven. Dit is de laatste reden, waarom hy niet met de voorstellers kan meegaan. Na eenige discussie wordt het voorstel in stemming gebracht. Tegen het voorstel van de meerderheid van B. en W. om de subsidie dus in te trek ken stemden Mevr. Beerling en de heeren Overtoom, Van Nuland, Van Erp en Gor ter. Het voorstel wordt dus aangenomen met 6 stemmen. Bij de behandeling van het voorstel met betrekking tot het .gebouw der eierveüing en het voorstel tot den bouw van een gymna- stiekgebouw gaat de raad in comité. Na heropening wordt het voorstel wat de eierveiling betreft aangenomen. Omtrent den bouw van een gymnastieklo kaal wordt het voorstel van den heer Van Nuland om de zaak naar B. en W. terug te verwyzen aangenomen met 7 stemmen. De suppletoire begrooting dienst wordt hierna vastgesteld. De le suppletoire begrooting dienst 1928 komt niet in behandeling, waar niet tot den bouw van een gymnastieklokaal werd be sloten. Don pensioengrondslag van W. Bypost, doodgraver, wordt vastgesteld op f 920. Bij de rondvraag wordt gewezen op de hinder welke de dorpsnbewoners ondervin den bij het lossen van kolen voor de gasfa briek aldaar. Getracht zal worden verbete ring aan te brengen. Gewezen wordt op den slechten toestand van de brug by het voetbalterrein. De voor zitter zegt onderzoek en verbetering toe. Hierna sluiting. Raadsvergadering. Woensdag 4 April vergaderde de RXad dezer gemeente. De Voorzitter verklaarde by de opening, dat het hem genoegen deed, dat de heeren Gut ter en Kaag weder hersteld waren en de ver gadering weer konden bjjwonen. De notulen van de vorige vergadering wer den zonder op- of aanmerking goedgekeurd. Ingekomen stukken: Een verslag van de Volkshuisvesting, waaruit bleek, dat er in 1927 twaalf nieuwe huizen waren gebouwd. Proces-verbaal van kasopname bij den ge meente-ontvanger ,en Electrisch Bedrijf, wel ker boeken en kas in orde waren. Verslag van de vereeniging Kinder Her. stellings- en Vacantiekolonies met een batig saldo van 33. Bericht van de gemeente Alkmaar, dat voor den Keuringsdienst voor Waren 349.08 door Schoor! moest worden bjjge- Beemster, Purmerend «n Omstreken. Uitgezonderd enkele zakken spruit- kool, uien en sjalotten, bestond de af- geloopen week de eanvoer vrijwel uit sluitend uit jonge groenten en wel voor een zeer belangrijk deel uit kasproduc ten. Meerdere partijtjes sla zagen we aangeboden. Met enkele dagen kunnen wij hiervan stellig beduidende aanvoe ren verwachten. Hoewel het product er in doorslag goed uitzag, zat er evenwel nog wat te weinig „krop in”. Dit was dan qg>k wel oorzaak van den zeer matigen prijs. De noteeringen varieerden op Vrij, dag 30 Maart tusschen f 8 en f 18.40 Voor een partijtje met een randje werd f 3.90 uitgelegen. Maandag 2 April liep de noteering van f 3.20 tot f 8. Het hoofdartikel was de spinazie, die in zeer beduidende hoeveelheden werd aangeboden en ondanks dat heel gemak., kei ijk plaatsing kon vinden met vooral op Vrijdag en Maandag goed bevredi gende prijzen. Op den 30en ingezet op een prijs van 18 ct. per Kg., liep die al ras op tot 20 en 22 ct. om te eindigen met 24 tot 26 ct- Maandag werd bij den aanvang 20 ct. uitgelegen om te eindi gen met 30 ct. Ook raapstelen mochten zich in goede belangstelling verheugen, tegen matigen prijs n.l. f 5.50 tot f 6 per 100 bos. Hier van komen evenwel geen belangrijk groote kwantums ter markt. LIMMEN. Gegund. Door B. en W. dezer gemeente is het vuilnis wegvoeren gegund aan den heor A. Winder alhier. Bazar. Men deelt ons mede, dat de Bazar voor de Harmonie, zal gehouden worden op Zaterdag en Zondag 14 en 15 April. Deze zal gehouden worden in Café Zomer- vreugd en staat onder leiding van den heer Jac. Metselaar. De opening zal plaats hebben op Zaterdag middag 3 uur. Het een en ander wordt aan gevuld met verschillende atttacties cn ver makelijkheden. Bloembollenvelden. Met de Pascben valt er op onze bloembollenvelden nog wei nig te genieten. Hier en daar een stukje vroege Narcissen, doch tulpen en Hyacinthen zyn nog nite gereed, alles wacht op het lieve lentezonnetje wat zich tegenwoordig zeer schuil houdt. MEDEMBLIK 40-jarig Ambtsjubileum. De heer T. Nooitgedacht herdacht heden zyn 40-jarig Ambtsjubileum,’ waarvan bjjna 36 jaren te Medemblik. Aan de Openbare School waren een aantal vlaggen van uit de schoolramen gehangen waardoor de school een feeetelyk karakter had. De leerlingen hadden dan ook een feestdag, en niet minder de Jubdaris, welke talrijke filicitaties en gelukwenschen in ontvangst had te nemen door de vele Ouders en Oud-leerlingen, welke van deze ge legenheid gebruik maakten. Alzoo voor den heer Nooitgedacht een onvergefelijke dag. St. Vincentius-Hazar. Ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan der St. Vincentius- Vereeniging alhire, wordt op 9, 10 en 11 April a.s. een Bazar gehouden, welke zeer gezellig is ingericht. Bovendien zullen er vele vermakelijkheden aan verbonden zyn, zoodat een bezoek zeker de moeite zal loonen en een aangename afwisseling zal zijn. homogenisator werd toegevoegd, noodig vootf een zeer speciaal artikel van dit bedrijf, nJ.- de gesteriliseerde melk, welk artikel men reeds jaren voert. Ook is den inrichting de eerrte, welke in ons land een toestel voor be straling met ultra-violet licht in gel heeft genomen. Er werd fa 1927 ruim bedroeg niet minder dan 75.000 K.G. werkt nu met 45 man wjjkknechten, en heeft de bêschïkkïr-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 6