.1 g| 3 1 - SPANBROEK. J I ij CORRESPONDENTIE. HANDELEN MARKT OUDENDIJK. Velllngoverzicht. LANDBOUW EN VEETEELT PLUIMVEETEELT. L ’T ZAND. GROOTEBROEK. LUTJEBROEK. GEMENGD NIEUWS. Officleele Mededeellnaen a best en Bierman Het tarief is duur eu de afstand soms van ifc't V (Wordt vervolgd). REDACTIE. i deze kunnen ■- gebracht Handel». Benoemd. Tot penningmeester van de onderaf deeling Het Noorden van den Bond van Nederlandsche Gemeenteambtenaren in benoemd de heer J. Hartog, secretaris al hier. Voor Vlaamsche zand eigenheimers en In dustrie -z(jn geen hoogere prijs te maken. De Drentsche zand eigenheimers van niéuwe grond hebben een goede markt, daar voor Hillegommerzand verkocht worden. Uit IJpolder kleine aanvoer van Bravo’s. Winter Malta verkoop zeer slecht, daar het grove poters zjjn en de prijs te hoog. 10 April waren de prijzen als volgt: Zeeuwsche bonten f 6.75—f Z. Blauwen f 6.50f 7.50. Bonten en Blauwen poters f 3.75f 4 25. Z. Blauwe eigenh. f 6f 6.25. Z. Bevelanders f 5.50f 6. Z. Roodster f 5.75' f 6. Z. Bravo's f 7f 7.50. Z. Klei Indu strie f 4.75—f 5. Z. Uien 50 K. G. f 8—f 10. Vlaamsche Eigenheimers f 3.50f 4. Vlaam sche zand Industrie f 3.25f 3.50. Friesche Borger» f 6.50—f 6.75. Friesche Roodster f 6.35—f 6.50. IJpolder Bravo f 7.50—f 8. Duinzand aardappelen' f 5.50f 7. Winter Malta f 16—f 17 per 100 K. G. Lange ndijk. Zooals de meeste jaren in de week voor Paschen het geval is, was de stem ming aan de veiling ook in deze week wat gedrukt. Ook nu kwam dit voorna melijk de eerste dagen tot uiting en ging het Vrijdag en Zaterdag heel wat béter. Ook met den aanvoer wordt reeds in deze omstandigheid gerekend, in het midden der week een gering aanbod en tegen het einde een grooter. Dooreen- genomen was de aanvoer dus niet groot, ieit, van ge- wat mede het gevolg is van het dat behalve andere groenten,'ook roede en gele kool nog maar een ringe voorraad aanwezig is. De aanvoer bedroeg aan beide lingen samen 22 wagons roode, 19 gon» gele, en B moeten ze maar van mijn rekje gebruik mar keu.” Hü heeft gelijk, de omstanders erkennen dat ook, maar zy hebben toch medelijden met het kind; dat verder vertelt. Zij durft niet naar huis; het ia er toch al zoo droef. Vader ligt op eter ven. „De ellendelingen”, zegt iemand uit hei publiek, „zij kijken ook niet van wie zij sté len.” Alsof een dief onderscheid maakt! Of zon hü toch als hij dit had geweten deze fiets niet hebben genomen? Een juffrouw dringt door de menschen- massa heen. Zy kent het mir je, woont in baar buurt, mompelt iets van: „Zjj hebben niet breed thuis” en richt dan woorden fm troost tot het snikkende kind. Het meisje, met een glimp van hoopt „Gaat u naar huis?” Ja. Mag ik met u mee? Ik zal je wel thuis brengen. -= Maag heb je 1 al aangegeven? Ja. Met haar beschermster gaat het kind weft nieuw leed tegemoet. Voor het gebouw blijven de menachen nar» praten en tegen den muur staan nog fietoW* onbeheerd en zonder slot-... H. te Sp. Ingezonden stukken betref fende buren-ruzietjes kunnen wij hi onze kolommen niet opnemen. Wie zich by der gelijke voorkomende gelegenheden veronge lijkt gevoelt, kan zich tot deu rechter wenden. b! VER WIJK, 9 April. BolWoemen veiling ,,’t Centrum”. Maandag waren de pryzen per 100 als volgt: Bartigon f 2.25—3.00; Copland f 23; Sanders f 1.50—2.90; Haarlem f 2.75—3.70; Whistler f 2.75—3.50; Krelage f 3.25—4.00; Rauwenhof f 2.253.00; Sieraad, idem, Theeroos f 2.60—3.25; Soil, f 2.20-2.85, Hobbema f 3.25—3.75; Molière f 1.20—3.00; Gris-de-lin f 1.80—2.60; Ia Reine f 2—2.50, Cramoisir Br. f 1.40—2.00; Flamingo f 2.40 f 3; Diana f 2.202.65; La Precieus» f 2.40—3.00; Narcis Princep f 0.200.30, Von Sion f 0.300.40; Spring Glorie f 0.48 f 0.60; Irissen f 8.50-12.00; Anemone» The Caen f 1.70—3.00; diverse rozen f 4 f 6 per 100; Latrus 17—35 ct; druiven FAILLISSEMENT. ALKMAAR, 10 April. Uitgsproken het faillissement van Jac. de Boer Jzn., tuinbouwer te Wognum. Mr. W. H. Ubbens, r.-c.; Mr. A. Schenkeveld, proc. _j kweten zich prachtig van hun taak. Opgwvoerdi Werd ,jdantfa Tulp”, blyspel in 4 bedrijven, van Justus van Maurik, De tooneelaankleeding, door de jongelui zelf gemaakt, was keurig in orde en tot in de puntjes verzorgd. Het aanwezige publiek heeft reusachtig gepoten en er, werd harte- lijk gelachen. Namen van de spelers zullen wc niet noemen, want dan zouden we de volgorde van de namen misschien even an ders maken dan bet programma aangaf en zou, honneurs aux dames, Tante Betje num mer één worden, maar ook dc andere spe lers waren goed. Waar dit voor de megsten de eerste maal was, dat zij op de planken kwamen, belÓoft deze vereeniging veel voor de toekomst- Met den wbnsch, 'de tooneelvereeniging van de de 3t. Jozedsgezcllenvereeniging nog dikwijls te zien, gingen allen zeer voldaan huiswaarts. OUDKARSPEL. e Kermisvcrgunning. Ook weer v'öor dit jaar is aan de heeren Hart en Blokker? onderne mers van de centraal bioscoop bet alleen recht gegeven- om onder zekere voorwaarden op de beide kermissen standplaats in te ne men. Vergadering van den Raad. Alle leden zyn aanwezig in deze eerste vergadering des jaare. Ingekomen een verzoek van de Thermo Chemische fabrieken tot het sluiten van een contract. B. en W. n-eenen, dat hierover nog geen beslissing genomen behoeft te worden, daar met B. en W. van Midwoud hierover nog gefonfereerd wordt. Het is wellicht moge- lyk, dat men met omliggende gemeenten zelf een kring vormt. Van de Gem. Beemstcr was ingekoine;i -een concept-overeenkomst, betreffende het gebruik van de auto-brandspuit, waarbij het volgend tarief zal gelden. Voor het eerste uur f 40. Voor elk volgend uur f 20. B. en W. stellen voor deze regeling aan te gaan. De heer Bierman «telt voor op een paar plaatsen brandkranen te doen aanleg gen. 12- ook wat groot. De heer Kramer is voor plaatsing - een brandkraan by de school. De heer Kuin wil bet contract met Bcem- Ster aangaan. Amsterdamse he aardappelmarkt. (Opgegeven door Jac. Knoop, Makelaar in aardappelen, groenten en fruit, Nassaukade 158, Amsterdam). De handel in aardappelen was vorige week zeer stil aan de Amsterdamsche markt; dit kwam door de g\de week en doordat de aardappelen te duur zyn. Met Zeeuwsche bonten en blauwen gaat de verkoop veel langzamer. Dit komt doordat het aardappe len etende publiek te véél slechten moet ac- cepteeren tegen deu vollen prijs. De pryzen van genoemde soorten gaan rrtet mede met de pryzen in het land. Bonten en blauwen poters vooral grove, blijven gevraagd en naar, gelang sorteering en kwaliteit worden deze betaald. Andyker bonten en blauwen blyven gevraagd voor grove potera. Rood star weinig vraag. Alleen voor Zeeuwsche kleinindustrie is nog goede vraag, daar men dit soort voor alle soorten kan verkoopen: De Directeur vooruoemd, D. SCHENK. VOORJAARSVEEMARKT. k De Directeur van het Marktwezen maakt bekend, dat op Maandag 16 April a.s. tijdens de groote Voorjaarsveemarkt vóór dee mor gens 7 uur de aanvoer van varkens eu nuchtere kalveren worden aangevoerd via de lAngestraat door de Houttil naar het Waagplein; de afvoer heeft plaats via de Mient en de Huigbrouwerstraat. Na zeven uur zal het verschuldigde marktgeld by de Houttil moeten worden voldaan. De Directeur voomoemd, D. SCHENK; HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dat heden op de gemeen te-secretarie ter inzage is ge legd bet aan hen ingediende verzoek met liglagen van de American Petroleum Com pany te 's-Gravenhage om vergunning tot het oprichten van eene benzine-bewaarplaate voor het opstellen van eene verplaatsbare bewaarketel met aftapinriehting, in bet per ceel Breedstraat nr. 41. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer ge meente, mondeling op Dinsdag 24 April a.s, ’s vooruiiddags te elf uur en schriftelyk vóór of op lien tyd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en h(f die bezwaren heeft ingebracht op de Secre tarie dezer gemeente van de terzake inge komen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 10 April 1928. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dat heden op de gemeente-secretarie ter inzage is ge legd het aan hen ingediende verzoek met- bylagen van Pieter Kramer te Alkmaar, om vergunning tot het oprichten van eene fa briek van medicinaal ochtendvoer, met plaatsing daarin van een electromotor van 5 P. K. tot aandryving van een meelmolen- tje, in het perceel Kanaalkade nr. 36. Bezwaren tegen -deze oprichting kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer ge meente, mondeling op Dinsdag 24 April a.8. ’s voormiddag» te elf uur en schriftelyk vóór of op dien tyd. Gedurende drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hü die bezwaren heeft ingebracht op de Secre tarie dezer gemeente van de terzake inge komen schrifturen kennis nemen. Alkmaar, 10 April 1928. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar,. WENDELAAR. Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Derz laatste categorie beschikt dan wel over het noodige enthousiasme én goeden wil, daarentegen gewoonlijk niet over voldoende kennis, ervaring en rou tine. Speciaal voor dezen willen we in dit artikel een en ander mededeelen om trent het broedproces, mogelijk dat ook zij, die het zetten van een kip enz. meer bij den hand hebben gehad nog wel iets kunnen leeren uit hetgeen wij hier naar voren brengen- De praktijk heeft mij ge leerd, dat in de keuze van broedkip, eieren en inrichting van het nest dik wijls fouten worden gemaakt en men niet altijd doordrongen is van het groote gewicht, dat aan een goede behandeling en inrichting toegekend mag worden. Het te broeden zetten van een kip om na verloop van een drietal weken de aardige, donzige kuikentjes te verwach ten is voor allen zeker een groot genoe gen, maar het mooiste is het natuurlijk als de uitkomst aan de verwachtingen be antwoord of overtreft. De meer of min der goede uitkomst, wat we de directe resultaten van het broedproces kunnen noemen, hangt voor een belangrijk deel af van de keuze der broedhen en eieren, de behandeling en de inrichting van het nest, maar bovendien is een en andejr van grooten invloed op de physieke ge steldheid der dieren en daarmede op de latere resultaten. Dit onderdeel van het pluimveehouden is dus wel belangrijk en voor de beginnelingen te meer, daar de directe resultaten van meer of minder gunstigen invloed kunnen zijn op het enthousiasme. Tegenspoed, mislukking, waarvan we veelal zelfs den schuld dra gen kunnen en dienen we zoo veel mo gelijk te voorkomen, want zij kunnen fnuikend zijn voor de liefhebberij. De groote belangrijkheid van dc broed affaire is reden, dat we in dit artikel hieromtrent een weipig uitvoerig zijn. In de eerste plaats willen we er op wijzen, dat de maanden April en Mei mee van de gunstigsten zijn om kuikens te broeden en groot te brengen. In Mei, Juni en Juli hebben we in den regel het beste kuikenweer en dat is van niet te onderschatten beteekenis voor de ontwikkeling der jonge dieren. Zonne schijn, milde temperatuur, ontluikend groen en overvloed van insecten zijn on misbaar voor het succesvolle opfokken. Lat,en we dus aannemen, dat we in den loop van de maand April of begin Mei kuikens willen hebben, dan dienen we nu onze maatregelen te treffen. Al lereerst maken we het broednest in ge reedheid, om intusschen uit te zien naar e^n hen die broedsche neigingen ver toont en eieren te betrekken van het ras waarop de keuze is gevallen. In een donker hoekje van den schuur of in een afgesloten gedeelte van het kippenhok, waar de broedhen niet in haar bezigheid kan worden gestoord, maken we in den bodem een ondiepe holte welke we met een dun laagje stroo en tabakstelen bekleeden. Is men niet in de gelegenheid het nest in den bodem te maken, dan doet men het best een niet te diepe kist te nemen, waarin egn flin ke dikke graszode omgekeerd wordt aangebracht. Nadat deze in het midden een weinig is uitgehold bekleeden we deze holte als boven aangegeven. Nim mer plaatse men een kip in een mand of diepe ton, en vooral late men een hen niet broeden in een legnest van het kip penhok. Dat we het nest in den bodem maken heeft natuurlijk zijn gegronde reden en wel deze, dat de omgeving van het broednest tijdens de boerdperiode vocht moet kunnen afstaan omdat anders te veel vocht zou worden onttrokken aan de broedeieren (verdamping) als gevolg van de verhoogde temperatuur onder de broedsche hen. Het broeden. De directe resultaten, de uitkomst, de physieke ge steldheid van het pluimvee materiaal en daardoor ook de latere resultaten han gen voor een belangrijk deel af van de wijze waar op broedhen, eieren en broednest worden behan deld en ingericht. Vrijwel iedere pluimveehouder zal in het voorjaar een kleinere of grootere koppel kuikens willen fokken, hetzij om de hoenderstapel op peil te houden en uit te breiden, dan wel wegens verande ring van ras of variëteit. Daarnaast ko men er ieder jaar ook weer nieuwelin gen bij, beginnelingen die met het broe den en grootbrengen van een troepje kuikens hun pluimveehoudersloopbaan beginnen. Plechtige perste H. Mis. Zondagmiddag te ongeveer 2 uur arriveerde Pater Manuét 0. F. M nu t zyn ouders aan den grens van gemeente en parochie vanwaar hij werd afge haald door de feestcommissie en een lange stoet ruiters en fietsrijders, allen voorzien van sjerpen, enz. Bij aankomst werd zyn Eerw. het welkom toegeroepen door den beer W. E. J. Doe- dene, voorzitter van de feestcommissie. Na een kleine verwyling aan den Stolpen, waar de Pater een bezoek bracht aan zijne zieke zuster, kwam de stoet te ongeveer half vier onder klokgelui voor de kerk. Nadat allen uit de rytuigen wareti gestapt en zich naar den kerk begaven, werd de Neomist ontvangen door den Zeer Eerw. Heer Pastoor der Parochie, waarna een kort lof. Bf) het lof werd--zyne Eerwaarde, geassi steerd door Pastoor Hendriks als Diaken, Pa ter Jeroen Doeoens als sub-diaken en den Wel Eerw. Heer, Kapelaan Kooy, als Cere- moniarius. Bij het begin zong het kerkkoor een toe- passelyk feestlied op de wijze: Aan U, o Ko- ning der eeuwen. Door de goede zorgen der feestcommissie, had een en ander vooj dezen dag een schit terend verloop. Maandagmorgen te 10 uur droeg Pater Louwe in de parochiekerk zyn Eerste Plech tige H. Mis op, hierby geassisteerd door den Zeer Eerw. iU'er Pastoor als Presbyter, ass. Pater Jeroen Doedens F. M. als Diaken, Pater Kemp Q. F. M- als subdiaken .en Ka pelaan Kooy als ceremoniarius. De feestpredikatie werd, gehouden door den Zeer Eerw. Pater Verklei, Gardiaan te Wychen. In gevoelvolle woorden wenschte hij de ouders en familieleden geluk met dezen Priester, vooral' de ouders prees hy geluk kig en in kernachtige bewoordingen gaf Zjjn Eerw. versehlHèiide gelijkenissen over de hooge waardigheid van den Priester, Na de Plechtige H. Mis zong het koor de meerstemmig cantate Priesterglórie van L. A. Dobbelstein, R. K. Priester. Een plechtig Lof besloot dezen voor allen en niet het minst voor ouders en» zusters en familie zoo hoogen feestdag. De keurig versierde kerk was beide dagen tot in de uiterste hoeken gevuld. Voor de vliering komt zeker een woord van lof toe aan den heer Khel uit Castricinn, die met zyn planten en bloemen een keurige versiering heeft aangebriebt. Het voorstel van B. en 'W. wordt met al gemeene stemmen aangenomen. Daarop volgt vaststelling kohier honden belasting: De heer Bierman zag dit bedrag gaarne verhoogd, daar deze dieren aan den weg xeer laolig zyn. Vaststelling rekening armvoogden: Ont vangsten ƒ4.824.6654; uitgaven ƒ4.107.88, saldo ƒ716.7854. Het jaar begon met een batig saldo van f 1248.47. Voorzitter deelt mede, dxt er plannen aan hangig zyn tot het verbouwen der 0. L. school, wat ongeveer 6000.—■- zal kosten. Besloten wordt den architect Saai uit Alk maar daarmede te belasten. Ingekomen een schrijven van do P.E.N.; waarbij wordt medegedeeld, «dat men maat regelen treft om den voorraad zoo klein mogelyk te maken, waarbjj tot basis wordt aangenomen de noodzak elyke behoeften van de stations, welke eigendom zyn van de P.E.N. Gemeenten die zelf voor trans- formator-etations zorgen zullen dus voortaan niet zoo spoedig meer geholpen kunnen wor den, Voorzitter zegt, dat men zich niet be zorgd hierover behoeft te maken. De firma Kraak wendt pogingen aan om hierin te voorzien. Ingekomen circulaire van den Pensioen raad, waarbij medegedeeld wordt, dat de bezoldigde, kweekelingen, die tijdelyk aan de 0. L. School werkzaam zijn, onder de bepalingen der Pensioenwet vallen, tenzij de aanstelling dateert van 1 Juli 1925 of later en de bezoldiging lager is dan f 300. Het vermenigvuldigingscijfer wordt even als vorig jaar bepaald op 1.3. In behandeling komt het bekende adres van Weststellingwerf. f*. B. en W. stellen voor dit .voor kennisge ving aan te nemen. Waar deze zaak aan hangig is by Ver. van Ned. Gem. is, zou adhaesie-betuigingen niet veel baten. De Raad gaat hiermede accoord. Ook wordt afwyzend beschikt op het verzoek van B. en W. van Kolhorn, om aan een adres aan de Koningin adhaesie te betuigen in zake herziening der belastbare opbrengst grondbelasting en verbooging van het aantal opcenten. De heer Bierman wenscht wijziging in de heffing der P. Inkomstenbelasting. Dit voorstel wordt verdaagd tot de vol gende vergadering. Hierna sluiting. Muziek. De heer Jac. Ham, directeur van 't Muziekgezelschap „Willen is kunnen” is benoemd tot directeur van het gemengd koor „Crescendo”, alhier. Cursus. Door Dr. Schoenen, alhier zal te Enk huizen een cursus gegeven worden in „Eerste Hulp by ongevallen". De cursus zal vermoedelyk 17 April aanvangen. WINKEL. Uitstel. Aan den dienstplichtige G. J. van Leersum, lichting 1928 is door deu Minister van Oorlog een jaar uitstel vei- leend voor opkomst van eerste oefening. DE GESTOLEN FIETS. n'y lezen in het „Hbld.”: Half drie op den N. Z. Voorburgwal te Amsterdam voor het geldkantoor der poste- ryen.' Een huilend meisje van 12 a 14 jaar; heel veel nieuwsgierigen. Het kind vertelt hortend en stootend wat er is gebeurd. Zy was op do fiets van huis gekomen, moest een boodschap doen in het geldkantoor. Een slot op de ilets had zij niet en zy had ook niet vyf cent by zich voor den bewaker. Dus zette zjj haar rijwiel tegen een muur van bet gebouw. Gauw de boodschap doen, vlug weer terug naar huis. Weg de fiets! Gestolen] Een geval uit honderden: 'n onbeheerd rij wiel zonder slot is gestolen! Eigen schuld. Het is zelfs verboden zóó een Héte neer te zetten. De bewaker gnuift. »lk sta hier toch niet voor niets, dan GROOTE VOORJAARSVEEMARKT. De Directeur van het Marktwezen te Alk maar brengt ter algemeene kennis, dat ter gelegenheid van de Groote Voorjaarsvee- markt op Maandag 16 April aj. het vee, het. welk men niet per vaartuig naar de markt brengt, alleen aangevoerd mag worden langs den Helderschenweg, over de Het- looërbrug, de Schermervlotbrug of over de Frieschebrug. A an voer van vee over de Bergerpoort, de Emmabrug, de Popmansbrng of de beid» rustieke voetbruggen is verboden. Het vee vanaf de Schennerweg naar de markt gebracht, moet over de Schermer, vlotbrug en den Achterweg worden vct» voerd. Vaartuigen met voor de markt bestemd vee moeten gelost worden aan de Handels kade; de Havenmeester zal de ligplaatsen aanwyzen. Het vee langs den Helderschenweg en per vaartuig aangevoerd aan de Handelskade mag alleen naar de markt worden over de Korte Nieuwesloot van de kade al. By de Schermervlotbrug, de Frieschebruft de Heilooërbrug en aan de Korte Nieuwe» sloot moet al het aan te voeren vee deskundig worden onderzocht, en zal het verschuldigde marktgeld moeten worden voldaan. In bet algemeen mag men geen vee ter markt brengen zonder voorafgaand desk ui», dig onderzoek en betaling van het markt, geld. De toegangen tot de markt zullen worden opengesteld op Maandag 16 April des voow middags 7 uur. Na 10 uur wordt geen vee meer ter markt tocgelaten. vei- wa- 82 wagons Deensche wit te kool, benevens 1 wagon uien, tesamen 124 wagons. In de overeenkomstige week van het vorig jaar waren deze cijfers resp. 154, 101, 137 en 14, 'plus 2 wagons peen, tezamen 408 wagons. Dit groote verschil demonstreert wel heel duidelijk, hoeveel verder het thans is met de opruiming der producten als verleden jaar. Zooals gezegd, was de stemming aan vankelijk wat gedrukt 'ep liepen^over het algemeen de prijzen iets'Terug, ook van de roode kool- De laatste dagen ging dit product echter weer zeer graag van de hand. Het meest gewilde goed kon Za terdag niet tot I 30 komen, doch no teerde hoogstens 129.60 per 100 Kg. Overigens waren ook de andere soorten duur en was er maar weinig dat de f 25 niet kon opbrengen. Voor het artikel gele kool was de markt minder gunstig en bij vorige week is hiervan de prijs belangrijk teruggeloopen, wat zich ook de laatste dagen niet herstelde. Vooral jle grootere soorten hadden weinig af trek en ging hiervan heel wat voor prij zen van f7 tot f 9 en afwijkend goed nog lager. Wel bleef mooi kleingoed nog hoog in prijs en kwam dit tot f 17 of f 18 per 100 Kg., doch ook dit was belang rijk minder als vorige week. Alleen van Deensche witte kool was er nog dagelijks een belangrijk aanbod, hoewel ook minder als vorige weken. Over het algemeen was er geen willige stemming en de prijzen zakten in het be gin der week tot gemiddeld f 6 per 100 Kg- De laatste dagen was de markt ook voor deze soort iets vlugger en kon het meest gewilde goed weer tot hoogstens f 7 komen, terwijl groote kool vanaf f 6 opbracht. Intusschen gaat het met de witte kool nog steeds niet naar wensch en zal tenzij zacht weer en achteruit gang der kwaliteit tot opruimen nopen dit product nog wel enkele weken aan de markt zijn. Met het overige is het zoo goed als afgeloopen; van peen was er nog slechts op eene dag een kleine hoeveel heid aan de veiling. Wat uien betreft, hiervan bepaalde zich het aanbod tot zeer geringe quantums, die echter nog zeer graag tegen hooge prijzen werden gekocht. Het meeste bracht f 22 per 100 Kg. op of iets daarboven, terwijl ook voor afwijkende kwaliteit hooge prijzen werden gemaakt. beginnen sprak de Z.Eerw. >n hartelyk welkomstwoord -De Z.Eerw. spr. vereeniging voldoende in de parochie kend is. Dat deze heeft deze uitvoering te geven, bewüst dat ze i—-- te bloeit. Spr. riep de clementie in der wezigeu voor het spel, zoo dit niet geheel voldoet, ’t Volgend jaar zal het veel beter zyn. Met den wensch, dat de aanwezigen veel gehoegen zullen nebben, eindigde spr. en begon bet speL y De inroeping van de clementie van de aanwezigen was ons inziens wel wat over bodig, want allen deden uitstekend hun HEILOO. Gegund. Het bouwen van een kapberg en veestalling voor rekening van deu heet W. Bakker, is gegund aan den heer R. Kui per, aannemer alhier, voor 1720. Coöp. Veiling „St. Willibrordus.” Do omzet aan de Coöp. Veiling „St. Willibrot. dus” is over het afgeloopen jaar geweest 183.265.77 tegen 157.990.34 in 1928. Bedevaart. Zondag 15 April zal dooi onze Parochie de eersto bedevaart in 1928 naar O. L. ter Nood gehouden worden. St .Jozefsgezellenvereeniging. Maandag avond, 2en Paaschdag, gaf de tooneelver- eeniging van bovengenoemde vereeniging 'n schitterend geslaagde uitvoering. Alvorens met het spel te I Heer Pastoor een tot de talryke aanwezigen. 8eloov«J1> dat de St Jozefsgezelle'n- Dat deze vereen, het aangedurfd genoeg levensvatbaarheid heeft en dat aan wezigen voor het spel, zyn. Met den wi

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 7