BERN. van het „Noord-Hollandsch Dagblad” PELS ZONEN. J. A. BOTMAN, Fnidsen C109 Tclt.tra Ha. 49, Alkmaar. 1 1 Alkmaar. Kerkorgelfabriek. Verdronkenoord 39 GEBR. SPAVJAAKD^ WEEKKALENDER. No Vr<H*g IS April 1SSS. - -• Piano- on Or0blhandel, en andere Muziekinstrumenten. ADRES VAN VERTROUWEN. gen. Lanqestraat 88 Tel. 533 Alkmaar The All Tone Radio Installaties KERKLIJSTEN. ALKMAAR. 4 Al OFFICIEEL KERKBERICHT I A f] biechthoo- uur. A Eer Zaterdag de H-H. Missen te do J u. 10 uur voor voor Geertje Krjjuzen. uur de uur Congregatie half 7 tot 7 uur Lof van rentiuh .'ïtephanus Smit en Guurtje Blankeu- daal. Joannes Nicolaas Berkhout en Agatha Buur. Nicolaas Hollenberg en Maria Roes tenburg. Cornells Telleman en Geertuida van Saase. teroj H. ASSENDELFT. uur H- Mis met onderrich- Hoogmis met preek en Te van den Paaschtijd; tot sluiting van den Paaschtijd. Half 7 Lof. Maandag feest van den H. Vincentius, be lijder van onze H. Orde, volle aflaat. 7 uur Lof ter eere van den H. Petrus, Mart. Patroon der zieken. Dinsdag half 8 Jaarstond voor Johannes Schoof. Donderdag 7 uur Lof ter eere van ’t AUerh. Sacrament. Vrijdag feest van de H. Agnes, Maagd van onze H. Orde, volle aflaat, 4 uur moeten de kinderen komen Biechten. van den H. Jo* DE WEERE. Zo. heden onder de Hoogmis van 7 uur de plechtigheden van den Paaschtjjd; ’s mid dags 2 uur Lxrf ter eere van het H. Sacra ment, met predikatie; na het Lof lied 25. Na het Lof Catechismus voor de hoogste na- leering. Gedurende deze week^de Catechismusles», sen op de gewone dagen en uren. Daaren boven eiken ochtend biechthooren van 7 uui tot 10 minuten vóór 8 en ook nog Zaterdag middag van 35 uur en 68 uur. A.s. Zondag collecte met open schaal vooi het Gesticht De Goede Herder, tot bescher ming van meisjes. Heden Recollegtie-dag. Zo. 7 uur voor de Parochie; half'll vooi Trijntje Buisman en overleden kinderen. Ma. 8 uur voor Jan Lichthart» Di. 8 uur voor Gerrit Ros en Reinoutje Broersen. Wo. ’s morgens Communie-uitreiken t«» hzlf 8, 8 uur en onder de gezongen Requiem mis van 9 uur, die aan God wordt opgedra gen als gezongen Jaargetijde voor Hendricui. Ópperveld. Specialiteit in fijne Vleesch waren. Leverancier van uitsluitend 1ste Kwaliteit Rund-, Kalis- en Varkensvleesch. half 8 oefening van het H. JJur. Zaterdag n.m. van 38 uur gelegen heid-om te biechten; 7 uur Lof ter eere van de Allerh. Maagd. half 12 biechten voor d« 'an 58 uur voor de over*. WESTWOUD. Morgen (Zaterdag) 8 uur gezamenlijke H. Communie voor do‘ kinderen der St. Jo- sephschoo). Zo. Beloken Paschen; 7 uur de Vroegmis; half 10 de Hoogmis; 2 uur Vespers; 5 uur Lof in de Kapel van het Patronaatsgebouw te Hoogkarspel. In de week de H.H. Missen te half 8 eu 8 uur de Kindermis. Voor en onder de H.H. Missen uitreiking van de H. Communie. Voor en onder de H.H. Missen bestaat ge legenheid om te biechten. Di. 1ste Dinsdag ter eere van den H. An- tonius, le dag der noveen van O.-L. Vrouw van Goeden Raad. Wo. 's avonds Maria-Congregatie voor de St. Josephgezellen. Za. half 12 gelegenheid om te biechten voor de kinderen; van 35 uur en van half 6half 8 voor do andere parochianen. Zo. 's morgen» bij hooge uitzondering, zoomede voor diegenen die verafgelegen hunne woonplaats hebben, bietAthooren. Catechismus voor de meisjes in de Zuster school bij den Pastoor. Catechismus voor de jongens in de Jon gensschool. bij den Pater. De gebeden worden verzocht voor Catha rina van Kleef, die met de laatste H.H. Sa cramenten der Stervenden is voorzien. ST. JOZEF. Zondag, Beloken Paschen, collecte voor du scholen, half 7 en 9'uur stille H. Missen, half It Hoogmis. Na de Hoogmis Te Deum a de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien en voor oHogeerw. Heer Höp- p^nei, Deken en Pastoor te Delft, Weleerw. Heer van Diest, Kapelaan te Delft en Eerw. Broeder Hilarius Verheijen te Weert, dieju den Heer zijn overleden. T KALF (ZAANDAM) Zondag half 8 Vroegmis, 10 uur plech tige Hoogmis met Te Deum tot sluiting van den Paaschtijd, 2 uur Vespers. Woensdag half 11 gez. H- Mis voor bruidegom en bruid. Donderdag 8 uur gez. H. Mis voor de leden van de Eeuwigd. Aa'nb. 7 uur Lof ter eere van de H. Maria Magdalena. Zaterdag vap 38 uur biechthooren VENHUIZEN. Parochie St. Lucas. Zondag 7 uyi voor R. D. Bos, half 9 roof de parochie, 10 uur voor Pieter Krjjnsen. Maandag 7 u. Toor Th. Wiering, 9 u. Gez. Maandstond Jan Bregman. Dinsdag 7 u. voor Geertje Volkers, 8 voor Petrus Ruiter en overl. familie. Woensdag 7 u. voor overl. fam. Buseling Ruiter, 8 u. voor Wed. Maarten den Haan. Donderdag 7 u. voor Neeltje Hoogland, 9 u. plechtige jaargetij voor Jan Koopman. Vrijdag 7 u. voor overl. ouders en fam. Hoogland, 8 u. voor Maartje Rog en haar overl. echtgen. Zaterdag 7 u. Johannes Ruiter en Grietje Koopman, 8 u. voor Geertje Krijuzen. ONDERDIJK. Zondag half 8 voor een overleden moeder, half 10 voor de parochie. Maandag half 8 voor Johannes ten Oam. Dinsdag half 8 voor Divera Weel Smit. Woensdag half 8 uit dankbaarheid. Donderdag half 8 voor Nicolaas Bak ker. Vrijdag half 8 ter eere zef om zegen. - -Zaterdag half 8 voor de gel. zielen- Zondag half 8 voor Bartholomeus Smit half 10 voor de parochie. Zondag half 2 Cat-, half 3 Lof met Ro zenhoedje, lied no. 1. Maandag half 8 Lof ter eere van den H. Gerardus Majella. Vereering der Re likwie, pl. gedachtenis van onzen H. Va der Franciscus en verjaardag zijner pro fessie- Volle ?flaat voor de Tertiarissen, die hun professie vernieuwen, wat na *t Lof geschiedt. Donderdag half 8 Lof ter eere van het Allerh. Sacrament, lied no. 2. Zaterdag l> kinderen. Vi T ZAND. Zo. H.H. Missen te half 8 en 10 uur, na de- Hoogmis oefening foor de kinderen die Dinsdag hun plechtige H. Communie doen; half 3 Vesper. Vandaag na de Hoogmis de Lofzang Te Deum, tot sluiting van den Paaschtjjd. Di. half 9 gezongen H. Mis, waaronder de plechtige H. Communie der kinderen; half 3 beginnen de namiddagoefeningen. Za. ’s middags van 5 tot 8 uur ren. In den ondertrouw zjjn opgenomen. Adrianus Dekker, Avenhorn en Maria Cla- sina Cornelia Kaptein, Schagebrug. Joannes Th, v. Diepen, de Wechre en Anna Sljjket- man, van deze Parochie (Stolpen). Cornells Molenkamp, Anna Paulowna en Catharina Keet, Callantsoog. CASTRICUM. Zondag Vroegmis 7 uur, Hoogmis 10 uur; 2 uur Lof daarna Maria-Congrega tie. Maandag en Dinsdag H.H. Missen te 7,-8 en kwart over 8 uur. Woensdag te 7, 8 en 9 uur gez- huwe lijksmis met Veni Creator. Donderdag te 7, 8 en 9 uur gez. huwe lijksmis met Veni Creator. Vrijdag te 7, 8 en kwart over 8 uur. Zaterdag 6 uur bij de Eerw. Zusters. Te 7 en 8 uur in de Kerk. 4—8 uur biechthooren. 's Avonds half 7-Lof ter eere van H- Maria. Hoofdvert. Grotrian-Steinweg, Baldur, Peurich e.a. Piano’s. Occasion Piano’s tegen zeer billijke prijzen. Gemakkehjke betalings voorwaarden. Grootste Selectiviteit. Gratis demonstratie. EGMOND AAN DEN HOEF. Zo. Beloken Paschen; vandaag sluiting van den Paaschtijd; 7 uur Vroegmis voor overt, ouders De Waard en Kareis en Johanna d» Waard; half 10 Hoogmis; 2 uur Congregatie voor de vrouwen; ’s avonds 7 uur Lof tev eere van de H. Marg. Maria, met Lofzang Te Deum, tot sluiting van den Paaschtjjd. Ma. half 8 voor W.E. Heer Pet», v. Diest, ’s avonds 7 uur vergadering van A^mbestuui en tegeljjk gelegenheid om te sparen teu huize van het Hoofd der school. Di. half 8 voor Joannes Glorie en overleden Ouders. Aanvang der school. Om 12 uur en verdere alle volgende dagen der week oefe ning der novene tot voorbereiding def kinde ren, die op 25 April hun plechtige H. Com munie zullen doen. Wo. 7 en 8 uur uitreiken der H. Communie; half 10 gezongen H. Mis met Veni Creator voor Bruidegom en Bruid; ’s avonds 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. Do. half 8 voor E<T. Achtb. heer Gerard Bos; ’s avonds van 78 uur oefening van het H. Uur. Vr. half 8 voor overleden familie Groot Brommer. Za. half 8 voor Z.E. Heer Johs. Herms. Henricus Saulenn; ’s middags 35 uur en 68 uur gelegenheid om te biechten. Bo. 7jmr voor Joha._Cath. Beliër, echtgen. varv-Sqbast. Warmerdam. N.B. De plechtige H. Communie zal plaats hebben op 25 April en. de eerste H. Commu nie der kleinen op 9 Mei a.s. Sacramentslof. uur gelegenheid om ENKHUIZEN. Zondag half 8 Vroegmis, 10 uur Hoog mis, 6 uur Lof. s In de week de H. Mis om half 8. Dinsdag 7 uur Meisjescongregatie. Donderdag 7 uur Zaterdag vanaf 5 te biechten. BERGEN. Zondag Vroegmis 7 uur. Hoogmis 9 uur. Onder de Hoogmis plechtige H. Communie der kinderen met geloofbe lijdenis. Verzocht wordt: onder de Hoogmis voor de kinderen open te laten aan beide zijden de vijf eerste plaatsen van de vijf eerste banken. 2 uur Vespers met doopbelofte en op dracht aan Maria. Geen H- Familie, geen Congregatie. Woensdag gezonden Requiem. Donderdag Eucharistische dag, 2 uitstelling v. h. Allerheiligste; 7 uur met Rozenhoedje vobr de bekeering ons vaderland- Zaterdag gelegenheid om te.biechten van 46 en 79 uur. RINNEGOM. Zo. 7 uur voor Clasina TervoortKloes en Wilhelmus Swart; half 10 voor de Paro- ,chie; na de Hoogmis Te Deum; 1 uur Cat.; 2 uur Vespers. Ma. voor Petrus >en Elis7abeth Melkei. Vandaag begint de bewaarschool weer. Di. voor Eerw. Broeder Pelagius, in wereld Petrus Groen. Wo. voor Clasina KapteinGroen. Do. voor WHheNnus Kraakman en overl. fam.; 7 uur Lof. Za. voor Cornells Liefting en Aafje Lief- tingvan der Molen; 45 uur biechthooren voor de kinderen; 58 uur biechthooren voor de overigen. In den ondertrouw zjjn opgenomen: Joan nes Groot, alhier en Alida de Boer, Span broek. SINT DOMINTCUS. Heden Beloken Paschen. De H.H. Missen om 6 uur, half acht, 9 uur en om half elf de Hoogmis. Na de Hoogmis Te Deum tot slui- -ting van den Paaschtijd. Onder alle H, 11, Missen wijucis voor de R. K. Militaire ver- eenigingen. Om 6 Uur Congiegatie voor de jongens, om 7 uur Lof ter eere van den Zoe ten Naam. Ma. feestdag van^den H. Vincentius Fer- reriue, Belijder van onze H. Orde. Volle af laat, 9 uur gezongen maandstond voor Pe trus van Daalhof. 's Avönds om 8 uur Con gregatie voor de mannen. Dinsdag om 7 uur uitstelling van het Al lerheiligste Om 9 uur plechtige maandstond voor Mevr. Dorothea, Arnoldinaj Maria Wan- na-de Graaf. Des avonds om 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius van Padua* Woensdagavond om 7 uur Congregatie voor de vrouwen. Donderdagavond om 7 voor de meisjes. - Vrijdag feestdag van den H. Agnes van Montepulsiana, Maagd van onze H. Orde. Volle aflaat, ’s Middags biechthooren v. d. meisjes. Zaterdagavond om 7 uur Lof ter eere van de Allerheiligste Maagd en Moeder Gods Ma ria. A. s. Zondag Eucharistische dag. Zieken, die hun Paasch-communie tehuis wenschen te ontvangen, worden verzocht zich te doen opgeven aan de pastorie. ST. LAURENTIUS. Zo. (15 April 1928) Beloken Paschen; he den sluit de Paaschtijd, daarom na de Hoog mis de Lofzang Te Deum; de H.H. Missen te 6 uur voor het geestelijk en tjjdeljjk welzijn der Parochie; half 8 voor de leden van Eer bied in Gods Huis; 9 uur tot intentie van dankbaarheid bjj gelegenheid van een 25- jarig lidmaatschap van het College Collec tanten; half 11 de Hoogmis voor Gerardina Maria RisLangere»; van 2—5 uur is d» kerk geopend voor een bezoek aan het Aller, heiligste en bidden van den Kruisweg; 6 uur Bröederschaps-Lof ter eere van het H. en Onbevlekt Bart van Maria, tot bekeering der zondaren, met predikatie. Ma. te 7 en 9 uur Uitvaartdiensten voor Theodorus Reinierse, waarvan de H. Mis van 9 uur gezongen; ’s avonds 7 uur Mariacon gregatie voor de meisjes. Di. ’s avonds half 8 Mariacongregatie voor de mannen. Wo. s avonds half 8 Mariacongregatie voor de vrouwen. Do. van 7 uurhalf 10 uitstelling van het Allerheiligste Sacrament; 7 uur de gezon gen H. Mis (Votief) ter eere van het Aller heiligste, voor de leden der Broederschap van de Gedurige Aanbidding; ’s avonds te 7 uur Lof ter eere van het Allerheiligste Sacra ment; na de H. Mis van 9 uur en na het Lof vereering van de Relikwie van het H. Bloed. Vr. te 4 uur gelegenheid om te biechten voor de kinderen. Dan moeten alle school jongens, evenals Dinsdag iu de Goede Week, komen biechten; ’s avonds 7 uur Lof en Litanie ter eere van het Goddelijk Hart. Zat. 9 uur Broederschapsmis ter eere van het H. en Onbevlekt Hart^van Maria, voor de bekeering der zondaren; ’s nam. 46 uur en half 79 uur gelegenheid om te biechten; ’s avonds 7 uur Maria-Lof met Rozenhoedje. Vrijdag te 8 uur H. Mis voor Anna Wes- irop, als lid van het Genootschap van het L Hart. Zieken, die hun Paasch-Communie thuis .wenschen te ontvangen, gelieven zich te la ten melden aan de Pastorie. Zondag 7 ting; 10 uur Deum tot sluiting half 3 Vespers. Maandag half 7 H. Mis bij de Eerw, Zusters, om 8 uur in de Kerk. Di., Wo., Do., Vr, en Za- H. Missen om 7 en 8 uur. Donderdag om 8 uur gez. H. Mis ter eere van het H. Sacrament Biechthooren: Zaterdag van 48 Dagelijks om half 7 cn bxH 8. Dinsdag half 8 Congregatie voor en Deugd. Wbensdag half 8 St. JozefloL Zaterdag 7 uur Marialof. Zondag 22 April plechtige geloofsbelij denis en vernieuwing doopbeloften, om 7 uur gez- H. Mis en om 10 uur gelezen H. Mis. EGMOND AAN ZEE. Zondag, le Zondag na Paschen. Te half 7 en kwart na 8 uitreiking van de H- Communie; 7 uur de Vroegmis, 10 uur de Hoogmis; half 2 Catechismus; half 3 Vergadering van de Derde Orde; 7 uur Lof ter eere van de H.H. Martelaren van Gorkum voor de bekeering van ons vaderland. In de week vanaf 6 uur uitreiking wan de H. Communie; te 8 uur de H. Mis. Woensdag 's avonds te 7 uur Lof ter. eere van den H- Joseph. Donderdag 's avonds van Worst- en AKERSLOOT. Zo. half 8 voor de parochie, overledene familie Mejjne. Ma. 8 uur tot zekere intentie. Di. 8 uur voor Catharina Meijne en Cath. de Waard. Wo. half 10 Veni Creator en Gezongen H. Mis voor Bruidegom en Bruid. Do. 8 uur voor Klaas W ester. Vr. 8 uur wor Joannes Groen en overle den familie. Za. 8 uur voor overledene familie Theo dorus Kraakman. Heden maandelijksche collecte voor kerk. Om hall 2 de katechismus, 2 uur H. Familie voor de mannen. 7 uur Lof ter eere van H. Franciscus. Wijding van het beeld en predikatie. W’oensdag gezongen H. Mis en Veni Crea tor voor Bruidegom en Bruid, ’e Avonds 6 tot 7 uur biechten voor de ouders, wier kinderen de Eerste H. Communie tullen doen. Donderdag ten 8 uur de Eerste H. Com munie. De gebeden worden verzocht voor Dirk Sinnige, Regina Dekker, Petrus van Til en Petrus Kraakman, die mét de laatste H- H. Sacramenten der stervenden zjjn voorzien en voor Cornelia van TieL weduwe van En- gel Adrichem die in den Heer Is overleden. 1 In den ondertrouw zjjn opgenomen: Lau- Zondag: Beloken Paschen. Maan d4g: Off. van den dag. Dinsdag: H. Anicebus, Paus en Mart., bestuurde de H. Kerk van 155 tot 166. Verdedigde het geloof tegen de ket ters Marcion en Valentinus. Ofschoon niet den marteldood ondergaan, wordt hij toch als martelaar geëerd om het vele wat hij voor het geloof heeft moeten lij den. Woensdag: Off. van den dag- Donderdag: Off. van den dag. V r ij d a g Off. van den dag. Zaterdag: H. Anselmus, Aartsbis schop van Kantelberg, belijder en kerk- leeraar, Italiaan van geboorte, hij werd eerst Benedictijnerabt in Normandië voor hij Aartsbisschop werd. Hij verde digde moedig de rechten der kerk tegen Willem II en Hendrik I koningen van Engeland, stierf in 1109. Zondag: Ged. H- Soter, Paus en Mart, t 277 en H. Cjijas, Mart., om het geen hij voor het geloof had te verduren t 269. NIEUWE NIEDORP. Kloosterkerk. Zo. heden eindigt de Paaschtjjd; half 8 de Vroegmis voor Catharina Rujjter; 10 uui Hoogmis voor de weldoeners; 's middag» half 3 Lof, waaronder de plechtige maand vergadering der Derde Orde, met vernieu wing der profApie en feestpredikatie. Di. ’s avomn kwart voor 6 Lof ter eere van den II. Antonius. Vr. ’s avonds kwart voor <5 Lof ter eere van het H. Hart. De gebeden worden verzocht voor Mgr. A. J. Callier, Bisschop van Haarlem en Z.h. Heer Soepnel. Pastoor te Hoofddorp, die met ZAANDAM, Zondag Euch. dag. De H.H. Missen om 6ruur, half 8, 9 en half 11 uur, 12 uur de Cat. Van 38 uur uitstelling en aanbid ding van het Allerh- Sacrament, 7 uur Lof met preek. Maandag en Dinsdag de H.H. Missen te half 7, 7, 8 en 9 uur. Woensdag te 7 en 8 uur gel. H. Mis, 9 uur geen H. Mis, 10 uur gez. H- Mis vo^r bruidegom en bruid. Donderdag 7 en 8 uur gel. H. Mis, te 10 en 11 uur gez. H. Mis voor bruidegom 'en bruid. Vrijdag en Zaterdag de H-H. Missen te half 7, 7, 8 en 9 uur. Maandag kwart over 8 oefening van de H. Familie. Donderdag 7 uur Lof. Zaterdag 4 uur biechthooren, 7 uur het Lof. HEILOO. Zondag 14 April, Bedevaartsdag der Parochie naar O. L, Vr. ter Nood- 7 uur en half 9 Vroegmissen in den parochie kerk; half 11 plechtige Hoogmis met preek op de Kapel; 1 uur Kruisweg oefening mèt preek bij de 12e statie; 3 uur plechtig Lof, processie en Te Deum, waarna korte toespraak en gebeden bij het beeld van St Willibrord. Onmidde- lijk na de Kruiswegoefening wordt in de jdeine kapel gebeden voor verschillen de intenties; deze intenties moeten aan den Pastoor worden opgegeven. Inten tie van dezen Bedevaart is: Volharding in het Geloof. Maandag H-H. Missen te 7 uur, kwart voor 8 en kwart over 8. Dinsdag H.H. Missen te 7 uur en te 9' uur gez. Huwelijksmis; te kwart over 8 uitreiking der H. Communie. Woensdag H-H. Missen te 7 en 8 uur; onder de H. Mis van 8 uur eerste H. Communie van eenige kinderen. Donderdag H.H. Missen te 7 uur en te 9 uur gez. Huwelijksmis; te kwart over 8 uitreiking der H- Communie. Vrijdag en Zaterdag H.H. Missen te 7 uur en kwart over 8. Zaterdag WB 48 uur biechthooren; 7 uur Maria-LB, De leeringen voor de le Com.: Maandag te 9 uur, Dinsdag te 10 uur, waarna biechthooren. Dinsdagavond van half 7 tot half 8 biechthooren voor de Ouders en familieleden der kinderen. De leeringen d. Plechtige H. Com.: Woensdag, Donderdag, Vrijdag en Za terdag van 1112 uur.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 10