BURGERBRUG Mulder. Om den doop van een vondeling. o Maartji 'nomen: Thee Jong. BIJGELOOF IN OOST-INDK. deze handel- uur 4> en overt fam. Leering— uur en en waar- een de H. 7 uur H. de Parochie; 10 uur voor Arie uur Huwelijksmis. 3 tot half 5 en van half OBDAM. Zondag half 8 Vroegmis, kwart voor 9 uitreiking van de H. Communie, 10 uur Hoogmis 2 uur Cat., half 3 Vespers. Maandag 7 uur vergadering voor leden van de Derde Orde van den Franciscus. Donderdag 9 Zaterdag van 6 tot half 8~biechthooren. Zondag onder de H.H. Missen schaal- •ollecte voor het gesticht „De Goede Herder" en de Vereeniging tot bescher ming voor meisjes- ZWAAG. Zondag half acht de Vroegmis en om half tien de Hoogmis, te kwart over 2 de Vespers. BEEMSTER. fjo. Beloken Paschen, sluit voor onze Pa rochie de Paaschtfjd; half 8 Vroegmis; 10 u r' Hoogmis, waarna Te Deum; 2 uur H. Familie, afd. vrouwen; 6 en 7 uur Patronaat. In de week de le H. Mis te kwart over 7. Di. oefening voor de plechtige H. Commu nie te half 10; Woensdag, Donderdag en Vrjjdag te 3 uur. Zaterdag biechten deze kin deren des morgens te 10 uur. Za. biechthooren van 34 uur en 68 urn. Zondag plechtige H. Communie der kinde ren: Vroegmis te 6 uur en dè plechtige Hoog mis, waaronder de Geloofsbelijdenis te half 9. De namiddag-oefening te half 3. De gebeden worden verzocht voor Wij- nanda Dekker en HenrfcusOudejans, di» met de laatste H.H. Sacramenten der Ster venden zyn voorzien en voor Cornells Boots, die in den Heer Is overleden. In den oedertronw zjjn opgenomen: Gerav- dus de Lange en Afra Koopman. HEEMSKERK. Beloken Paachen, de H.H. Missen 7 uur, half 9 en 10 uur Hoogmis, collecte ▼oor den St. Pietersoennintf: sluitintf 7 uur Broede bevlekt Part sendaars. f Ma. de Jftesubg eendere Patrones der zieken. jptryden. De vondeling ngende het onderzoek Een van de moeilijkste plichten van den onderwijzer in Indië met zijn zeer bjjgetoo' vise bewoners, is, dat bijgeloof ta bestrijden. Het hoofd van de gonv. H. I. B. te Tegal het een en ander behandelende van dat bijgeloof, kkwam, volgens Het Noorden, te weten, dat zijn leerlingen niet af te brengen waren van de vaste overtuiging, dat er menschen zijn, die de bovennnatnurljjke kracht bezitten om zich In een tijger te ver anderen. De overtuiging werd versterkt, toen een van de meisjesleerlingen beweerde, dat zjj zoo iemand kent. Dezo heeft, volgens haar, in afwijking van de gewone menschen, geen hielen en mist de verticale holte in de bo venlip onder het neue-tnsschenschot, juist de kenmerken, welke zoo’n persoon moet hebben. Dat wekte zoowel den lachlust als de nieuwsgierigheid van den hoofdonderwij zer op. Maar wie schetst zijn verbazing, toen het bewuste meisje een paar dagen later bjj hem kwam met de boodschap, dat de tjjger- mensch bereid was, zijn kunst te verlootten in tegenwoordigheid van de onderwijzers en de leerlingen, gratis nog wel. Als veiligheids maatregel zou de man alle aanwezigen, voor dat hij zijn dierijke gedaante ging aanne men en dan ook dierlijke neigingen zou be zitten, ieder een blad van een zekere plant geven, zijnde het teelten van de goede ver standhouding tusschen tijger en publiek. Het klinkt gek, in dezen/ tijd nog zoo iets te moeten booten, maar het voorste) is in allen ernst aan het hoofd der school gedaan. Wij zouden zeggen: dadelijk -accepteeren. Dat is de eenige methode, om dergelijke be driegers te ontmaskeren, ai EEN MONUMENT VOOR KARDINAAL VAN ROSSUM. Op het Amsterdamsche Bagijnhof. Na hel Internationaal Eucharistisch Con gres, dat in 1924 te Amsterdam gehouden is, .rijpte het plan om ter herinnering aan dit Congres en ter eere van den Pauseljjken Le gaat, Zijne Eminentie W. Kardinaal van Kóssum, in de hoofdetad een monumenj op te richten. Het monument, dat door den heer G. Hoppe in samenwerking met den architect J. Knyt werd ontworpen, is thans gereed en heeft een plaats gekregen op hel Bagijnhof, het middelpunt der vereering van het H. Sa crament van Mirakel en van de Eucharisti sche actie. Het staat tegenover den ingang aan het Spui op* de ommuring van het kleine hof, waarbij het door zijn bescheiden vormen niet afsteekt^ Op een donker groen steenen voetstuk h de bronzen beeltenis van den Kardinaal met kardinaalshoed opgesteld; terzijde van het monument vertoonen plaquetten de beeltenis sen van Mgr. Heylen, den voorzitter der In ternationale Eucharistische Congressen, en van Mgr. A. J. CalHer, den Bissohop van Haarlem, in wiens diocees het Congres gehou. LIMMEN- Zondag Euch. dag, half 8 stille H Mis, 10 uur Hoogmis, 2 uur Vespers rtet aan bidding, daarna H. Familie afd. vrouwen. Dinsdag 9 uur gelezen Uitvaart voor Bernardina Brunes wed. Louwe. Woensdag 9 uur Veni Creator en gez. H- Mis met trouwplechtigheid, 7 uur Lof ter eere van de H.H. Martelaren van Gorcum. Donderdag 9 uur Veni Creator en gez. H. Mis met trouwplechtigheid. LANGENDIJK. Zondag 7 uur voor overt fam. Nijman en Veul, 10 uur voor de parochie. Maandag-7 uur voor overl- fam. Kar dinaal, halt 8 voor een overleden moe der. Dinsdag 7 uur voor Cornelia Bruin B. M.,7 uur in het Zusterhuis voor Joan nes Leering Kruijer. Woensdag 7-uur tot zekere intentie, 9 uur gez. H. Mis voor bruid en bruide gom. Donderdag 7 uur uit dankbaarheid, te half 8 tot zekere intentie. Vrijdag 7 uur voor Emma Grootjes en overl. fam., half 8 voor overl. fam. Deu- tekom en Pater. Zaterdag 7 uur voor Engelina Prins— Berkhout, als lid van PiëtMfc. Half acht ▼oor Petronella Trompetter en overl. fam- Zondag 7 uur voor de parochie, 10 uur bij gel. van een zilveren huwelijksjubilé. v.' vnnNTiM Om 2 uur Lof met Rozenhoedje. Zaterdag gelegenheid om te biechten, van 34 en van 7 tot half 8. Woensdag om 8 uur gezongen plech tige Maandstond voor Beatrix Theodoryi Blaauw geb. v. d. Veldt. De gebeden worden verzocht voor Anna Klaver geb- Conijn die met de laatste H.H. Sacramenten der Sterven den is voorzien. HEERHUGOWAARD. H. Hart. Zo. ’b middags 2 uur plechtigheid voor do aannemclingen. Ma. 's avonds 7 uur toespraak van Pas toor D. J. van Noord, van Langendjjk, over de idiëele zijde van het Dr. Schaqpmanfonda. Zo. 7 uur voor Pieter Danenberg; 10 uui voor de Parochie. Ma. 7 uur voor Dirk Plak. Di. 7 uur voor Antje Beers, huisvrouw van Willem Groot. Wo. 7 uur voor Dirk van Schagen, Joanna Koomen en overleden familie. Do. 7 uur voor Antje Bjjpost, huisvrouw van Jan Hoek. Vr. 7 uur voor Jacob Buter en Aaltje de Jong. Za. 7 uur voor overleden fam. Overtoom en Koopman. daan. Wrd het kindje tot zich' neemt en het niet katholiek wil opvoeden, vindt in het doopsel geen enkele belemmering. Daarbij komt nog, dat de vindster van het kind een katholieke vrouw was en zij is momenteel de eenige die er mede- zeggingschap over heeft. Heel het relletje van „Het Volk” is dan ook opgeschroefd, want het is al weer absoluut onjuist, dat de directeur van Maatschappelijk Hulpbetoon aan de St« Annastichting een brief heeft ge schreven. waarin op het onbehoorlijke van deze handelwijze is gewezen. Tot Zaterdagmorgen elf uur was er nog geen enkele brief van Maatschappelijk Hulp betoon over dit geval bij de St. Anna stichting binnengekomen. Dus ook dit is weer een leugen, tenzij Dh. Hoejenbos, een dergelijken brief eerst stuurt naar „Het Volk" en dan naar den geadresseerde, wat echter niet aan te nemen is. Van het zeer verbolgen zijn van de politie is ook geen woord waar. Aange zien het kindje op dit oogenblik nog in de St. Annastichting vertoeft en de po litie de moeder opspoort, is er nog al 'n vrij geregeld contact tusschen bet be stuur van de St. Annastichting en de po litie. maar tot hedenmorgen had men van die politioneele verbolgenheid geen enkel symptoon gemerkt- Van heel deze zaak had het bestuur der St. Annastichting tot Zaterdagmor gen, toen men kennis kreeg van dit sen satieverhaal uit „Het Haagsche Volk," - niets gehoord of gemerkt. Het heele verhaal van „Het Volk” is dus niets dan een* opgeschroefd rel’tje doorspekt met allerlei gefantaseerde mededeelingen, met geen ander doel, dan een voortreffelijke katholieke in stelling weer eens met modder te gooien. Een liefhebberij welke „Het Volk" nu eenmaal niet laten kan, ondanks de her haalde verzekering dat de S.D.AP. niet te*en den godsdienst is. En, natuurlijk, een zoo hoogstaand blad als „Het Vaderland" is er als de kippen bij om het fijns over te pikktn- Haastig in het ochtendblad./. Terwijl de waarheid op de Ka th. pro- test-vergadering in den Dierentuin ver teld, nu al vijf dagen op plaatsing wacht EDAM. Beloken Paschen. 3de Zondag der maand. -Volle aflaat. Collecte voor het Seminarie „Warmond". 3 uur Vespers. In de week wordt de H. Communie uitgereikt om kwart over 7 uur, behalve Maandag, wijl het dan H. Mis is bij de Zusters, wordt de H. Mis opgedragen om kwart over 8 uur- Dinsdag de H. Mis voor Theodora de Vries wed. van Joannes Stevens. Woensdag de H. Mis voor Joannes van Beers. Donderdag de H. Mis voor_ Esther KuyperRijkenberg; 7 uur LoPter eere van het Allerh. Sahratnent met Rozen hoedje en gebed voor de veelv. H- Com munie. Vrijdag de H. Mis voor Justus Out. Zaterdag de H. Mis voor Petrus Kunst; van'4 tot 8 uur biechthooren. Zondag Hoogfeest voor de 'kheintjes, die voor het eerst te Communie gaan. 7 uur tot 10 min. over 7 biechthooren; kwart over 1 uitreiking van de H- Com munie aan degenen, die reeds zijn aan genomen. Half 8 Vroegmis’met Comtau- nie-uitreiking aan de kleintjes, die voor het eerst ter H. Tafel gaan; deze H. Mis wordt voor hen opgedragen; 9 uur Com- munie-uitreiking; 10 uur Hoogmis voor het geestelijk en tijdelijk welzijn der pa rochie. Onder de H.H. Missen collecte voor het gesticht „de Goede Herder" en de vereeniging van Meisjesbeschermfng. 3 uur Vespers met opdracht aan het Allerh. Hart en de H- Maria. Voornemens zijn een christelijk huwe lijk aan te gaan: Cornelius Jacobus de Jong en Gertrudis Maria van Baar van Monnikendam; Petrus Johannes van der Pas en Brigitta Maria Nootebos van J*urmerend. Voorzien van de laatste H.H. Sacra menten: Theodorus Wessels. en Mart. 7 uur voor Jan Brink Zn. J. Brink; kwart over 8 voor pverl. fam. Rood— Dekker. Woensdag Off- V. d. dag. 7 uur voor Adrianus en Carolina Swinkels; kwart •over 8 .voor Jonker Jong. Donderdag Off. v. d. dag. 7 uur voor Jacob Wester; 9 uur gez. huwelijksmis voor Joan Swinkels en Cath. Vlaar. Vrijdag Off. v. d. dag. 7 uur voor Jac. Volkers en overl. fam-; kwart over 8. voor P. v. d. Dam en Agnes Weel. Zaterdag H- Anselmus, Biss. v. Kan telberg, Bel. en Kerkleeraar. 7 uur voor Geertje Floris; 8 uur voor Appelman Ruiter. Zondag Ged. H. Soter Paus en H. Cajus, beiden Mart. Half 7 voor'Tamis- Floris, 9 uur voor de parochie- In den óndertrouw zijn opgenomen: Joannes Swinkels en Catharina Vlaar. WIE RINGEN. Zondag half 8 de H. Mis voor de leden van den Eucharistischen Bond; half 10 voor het geestel. en tijdel. welzijn der parochie. Heden Eucharistische dag voor de parochie; het Allerheiligste blijft uitgesteld tot na de Hoogmis. Van daag sluit de Paaschtijd, na de Hoogmis de Lofzang „Te Deum". Onder de H.H. Missen schaalcollecte voor het liefde- ■werk der Retraiten. Hedenmiddag om half 3 de Vespers, waarna „de Profun- dis Maandag 8 uur de H >4is voor Theo dorus Gerardus Boersen, overl. Ouders en fam. Dinsdag wordt om half 8 de H- Com munie uitgereikt, ^m 8 uur plechtig gez. Jaargetijde voor fana» BoersenHoen- drink; ‘s avonds half 8 St. Antonius-Lof met Rozenhoedje. Woensdag 8 uur de H. Mis voor Petrus Keijzer en Maria Catharina Boersen. Donderdag 8 uur Maanddienst voor Franciscus Lossie; 's avonds half 8 H. Sacraments-Lof met Rozenhoedje. Vrijdag 8 uur de H- Mis voor Z.Eerw. Heer Joannes Gerardus van Kelck- hoyen. Zaterdag 8 uur de H. Mis voor* overl. fam. Tieleman; des avonds van 68 gelegenheid om te biechten. Zondag a.s. schaalcollecte voor het Liefdewerk „de Goede Herder” ep voor de bescherming van meisjes. Deze week catechismus volgens ge woonte èn hier èn aan den ..Oever", 3e Orde,ook belangstellende niet-leden worden verwacht. Vrijdag 8 uur gez. H. Mis met Veni Creator bij de opening van het nieuwe schooljaar. De schoolkinderen worden verzocht in die H. Mis te communi- ceeren; half 7 Oefening v. h. Triduum. Zaterdag van 4 uur tot half 9 biecht hooren; half 7 Maria-Lof. Kinderbiecht- nooren van 3e en 4e klas. a.s. Zondag collecte voor de Stich ting van „de Goede Herder" en de be- schermit g van Meisjes; na de Hoogmis nog eenmaal gelegenheid voor oudérs om hun jongens op te geven voor het Patronaat; na de Vespers vergadering der zelatricen van het Allerheiligst Hart van Jezus. HELDER, {H.H. Petras en Paulus). Zondag 15 April. Beloken Paschen De Missen te half 8, 9 uur en half 11 de Hoogmis; na de Hoogmis de Lofzang Te Deum bij het sluiten van den Paasch tijd. 1 uur Catechismus, half 6 patronaat, 7 fciur Lof met Rozenhoedje. Maandag 's avonds 8 uur Congregatie der H. Familie afd. mannen. Dinsdag ’s avonds half 8 Congregatie H. Familie afd- vrouwen. Donderdag *s avonds 7 uur Lof tey eere van het H. Sacrament. Zaterdag van 49 uur biechthooren. Zondag half 8 H. Mis voor Cornelis van Beusekom en overl. fam., 10 voor de Parochie. In de week de H. Mis te 8 uur. Maandag voos Arie Schouten overl. fam. Dinsdag vor overt fam. de Haan Schouten. Woensdag Maandstond voor Beautrix Theodora Blaauw geb. v. d. Veldt. Donderdag voor Aldert en Barbara Nannings. Vrijdag voor Cornelis Bruin en Adri ana Blaauw. Maandag Dinsdag voor Joannes Ursem. Woensdag voor Petrus en Jacobus Veeken. Donderdag tot intentie van bruid en bruidegom. Vrijdag voor Jan Blauw. Zaterdag in het St. Agnesgesticht voor Trijntje van Berkel- Zondag half 8 voor Anna Biersteker, half 10 voor de parochie, elders voor de overl. fam. Botvan Diepen. Heden de pl. H. Communie der kin deren. Onder de Hoogmis de Geloofs belijdenis. Na den middag te 2 uur Lof met vernieuwing der doopbeloften, toe wijding aan Maria en den lofzang Te Deum. Na het Lof lied no- 70. Donderdag 9 uur Veni Creator, na gez. H. Mis bij gelegenheid van huwelijksinzegening. Vrijdagavond te 7 uur Lof, waarna het lied no. 34. Zaterdag biechthooren van 3 tot 5 en van half 6 tot 7 uur. Zondag a.s- collecte voor „de Goede Herder" en de Vereeniging tot Bescher ming van Meisjes. Sensatie!?'!. Onder een drietal r opjes bevatte het „Haagsch? Volk" Vrijdagavoncfliet vol gende relaas over een misdaad, welke dezer dagen in de St. Annastichting en de Mariastraat te P«.n Haag moet heb ben plaats gegrepen Hier volgt het bericht: „ROOMSCHE ZIELTJES JACHT." Gauw laten doopen! Misbruik van wantrouwen. Men zal zich herinneren, dat vet leden week in de Van Hogendorpstraat een kindje van nog geen twee dagen oud is gevonden. Het was daar te vondeling ge legd. Het kind werd ondergebracht in ^de zuigelingenkliniek aan het Oranjeplein, doch daar het geen verpleging behoefde leek het verstandig om het naar een an dere inrichting over te brengen- Het trof slechtl In het gemeentelijk kinderhuis aan de Koninginnegracht heerschte griep en het tehuis in de Molukkenstraat was vol. Daarom ging Maatschappelijk Hulp betoon er toe over om aan de Roomsch Katholieke Annastichting te verzoeken, het kindje even te bewaren. Er werd bij gezegd dat het een vondeling was. dus tot geen enkele godsdienstige gezind heid kon behooren. De Annastichting accepteerde het kindje, maar heeft van het vertrouwen dat Maatschappelijk Hulpbetoon in haar stelde leelijk misbruik gemaakt door toch het kindje onmiddelijk Roomsch te laten doopen. De directeur van Maatschappelijk Hulpbetoon heeft dan ook een schrijven gericht aan de Annastichting, waarin op het onbehoorlijke van wijze gewezen wordt. Ook de politie is zeer verbolgen over deze wijze van optr^i’ toch behoort hangeni aan de gemeente en de Roomsche stich- Er wordt gezocht naar öuders, die het kindje willen adopteeren en reeds ver scheidene hebben zich aangemeld. Ook tegenover die toekomstige ouders is het onbehoorlijk om het kind een godsdienst op te dringen, welke misschien van den hunne zal afwijken- De politie overweegt middelen om de gevolgen van. deze typisch Roomsche ziéltjes-jacht ongedaan tv maken. De „Residentiebode" levert hierop de volgende commentaar, die laat zien, hoeveel er van deze sensatie overblijft: „Het laatste zinnetje (van het relaas in 't „Haagsche Volk") alleen reeds ty peert voldoende hoe weinig de „Volk"- redactie de beteekenis van het doopen begrijpt, wat trouwens uit het gebeele verhaaltje blijkt. Volgens „Het Volk" overweegt de Haagsche politie om de gevolgen van het doopen, dus de reiniging van het kind van de erfzonde, ongedaan te maken!! Dit zou de allernieuwste cre atie van de Haagsche politie zijn! Het doopsel wat onuitwischbaar is, zal door de politie ongedaan gemaakt worden. Nu een paar kleine onjuistheden. Het kindje is. zonder meer bij de St. Anna stichting gebracht, zonder een enkele zinspeling op de godsdienstige gezindte. Het kindje is des avonds gebracht met de boodschap dat het een vondelingtje was en zonder eenige verdere mededee- ling werd opname verzocht, wat onmid delijk is geschied. Wat het „Volk" daar bij vertelt is eenvoudig gefantaseerd. Nu is eenigen tijd geleden ook een vondelingetje bezorgd, dat zoo ver kleumd was, door de gevatte kou, dat het vrij- spoedig na de opname overleed- Daardoor eenigszins beangst geworden hebben de Zusters dit kindje denzelfden avond nog gedoopt. Het was misschien beter geweest het niet te doen, maar rdaar staat tegenover dat wanneer er werkelijk gevaar zou zijn voor het leven van het kindje,, iedere katholiek in ge weten verplicht is het kindje te doopen. Het kindje had bij de opname geen ouders, die voor de belangen van het kindje opkwamen. Bij een ongeval wacht de priester ook niet tdtdat hij zekerheid heeft dat iemand katholiek is. Dan absolveert hij voor de mogelijkheid dat de persoon werkelijk katholiek is. HEER-HUGOWAARD. (H. Diónysius). Zondag Beloken Paschen. Mis voor en Maartje Berkhout. Maandag Off. v. d. dag. 7 uur voor Gerrit Stoop; kwart over 8 voor Jan Bijvoet en Gr. Schermerhorn- Dinsdag H. Anictus, Paus TUITJENHORN. Zo. le Zondag na Paschen; 7 uur voor Piet Pronk; half 10 Hoogmis voor de Paro chie; 1 uur Catechismus; 2 uur Vesper. He den- en Dinsdagavond 7 uur voorstelling In het Patronaatsgebouw. Ma. half 8 -voor Joannes Tesselaar en echtgenoot#. Di. half 7 voor Willem Fïlmer en Zomerdijk. Wo. half 8.wordt de H. Communie uitge reikt; 9 uur gezongen H. Mis. voor Bruide gom en Bruid. Do. half 8 voor overleden familie Pater. Vr. half 8 voor de Eerw. Zuster Afra. Za. half 8 voor Joannes Tesselaar, als lid d. Broederschap der Mart, van Gorcum; 47 unr gelegenheid om te biechten. De gebedbn worden verzocht voor Maria PronkMuilen Maria Quant, die met de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden zjjn voorzien. In den ondertrouw zjjn opgenomen: Thee dorus Tesselaar en Agatha jiak. HELDER. T O. L. Vr. Onb. Oatv. Zo. heden Beloken Paschen; na do«.Hoog- u»is het Te Deum, als danklied bij de sluiting van den Paaschtijd; half 8 de Vroegmis; 9 uut de Militairen- en half 11 de Hoogurs; heden- ■üddag 1 unr geen gnxrte leeering; *s avonds se hap< Lof ter eere vaa t "n- vati Maria, tot bekeer'ng dei - van de Uduina, de Lj]- Wo. 7 uur 8t Joseph-Lof en daarna Ma- riacongregatie. o Do. 10 uur gezongen Bruidsmis. Vr. 6 uur de eerste H. Mis ten gerieve van mannen en jongelingen, die vroeg ten arbeid gaan; 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. Za. 8 uur de Broederschapsmis tot bekeu ring der zondaren; van 5 uur tot half 9 ge legenheid om te biechten. Zfj, die zieken thuis hebben, die hun Pa- sohen nog moeten houden, worden verzocht waarvan kennis te geven aan de Pastorie. De eerste H. Communie der kleine kinde ren zal dit jaar plaats hebben op den eersteu Zondag in Mei, zijnde 6 Mei. ▼oor Trijntje en Divert je Patronaat, half 7 H. Familie. Na de Hoogmis in 't gebouw gelegen heid voor de ouders om hun jongens op te geven voor het Patronaat. Onnoodig te zeggen dat allen wordt aanbevolen, in dezen gevaarlijken tijd voor de jeugd, hun jongens aan deze heilzame instel ling toe te vertrouwen. Maandag 8 uur gez Jaargetijde. Maandag, Dinsdag en Woensdag te 6 uur oefeningen voor de kinderen die Donderdag hun doopbeloften plechtig hernieuwen. Dinsdag 8 uur gez. Jaargetijde; half 7 H- Mis bij de Zusters. Woensdag 8 uur gez. Jaargetijde; 3 uur Maria-Congregatie. Donderdag plechtige hernieuwing der der Doopbeloften voor de kinderen die de catechismus gaan verlaten; te half 9 gez. H. Mis; te half 3 plechtig Lof met. opdracht aan het Godd. Hart en aan Maria; half 7 triduum voor de leden der_ :e, bovendien aan Ifgenbeii huisvr. van Aldert Kruyer. ▼oor en na de Hoogmis ge- om plaatsengelden te betalen-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 11