Hoont -Hollaodsch Dagblad. 1 Drogisterij Jan de Vries J Tweede Blad. ALKMAAR. Onschadelijk voor msnstiien en huisdieren. 45 cent per pakje. u Alkmaar Tel. 324 I DE LANGE DE MORAAZ IL MAANDAG 16 APRIL 1928. HANDEL EN MARKT i 3'1 1 a de tweede helft det 18e eeuw na den zeven- jaren oorlog was armoe troef. Maar Door luchtigheid je” was niet de eenige vorst in dien en in vroeger tijd, die met geldzorgen te kampen had. Als de Staatskas leeg was, had den zij ook gebrek aan contanten. van Apotheker Hammerschmidt vendel» gen alle ratten en muizen in één naoht. PROVINCIAAL NIEUWS. Berichten opgenomen In een gedeelte onzer vorige oplage. GEMENGD NIEUWS. BURGERLIJKE STAND. SCHAGEN. PROVINCIAAL NIEUWS. ANNA PAULOWNA. ALLE BANKZAKEN. Adriaan E.L., k et een - ■3 I modernen. I i «t iiil Nil TWEE-EN-TWINTIGSTB JAARGANG. BERLIJN. 14 April. Na ontvangst van bet Heerhugo- veehouder, AMSTERDAM, 14 April. De aardappelprijzen waren heden onver anderd. r Aanvoer 3 ladingen, 1830 H. L. VRIJSTELLING. Bij beschikking van den Minister van Oor log. is aan den dienstplichtige L. Evers, uit de gemeente Alkmaar, met ingang van 20 Juni aa. vrijstelling van den dienstplicht ver leend, wegens persoonlijke onmisbaar!) id. do C„ de Karei M. E. Karei ANDIJK. Aanbesteding. Alhier is aanbesteed 't bouwen eener kerk voor de Ger Kerk. Architect de heer C. de Geus, te Am sterdam. Ingeschfeven door L. Gutker, Andijk voor f 10750, Gebr. de Graaf, te Enkhuizen voor f 10435, Bruinsma en de Boer, Enkhuizen voor f 9243, H- Burger, te Andijk voor f 9010, L. Buter te Andijk voor f 8774, J. Beelenkamp voor f 8463. Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver. VORSTELIJKE SCHULDENAARS. Een ieder, die Reuter’s humoristisch ver- v ,oor*uchtigheidje’’ gelezen heeft, zal xich de kostelijke scène herinneren, waarin de •vrouw van bakker Schulz den altijd in geld nood verkeerenden hertog Adolf Frederik van Mecklenburg Strelitz, terwijl hij voor zijn paleis te Nieuw-Brandenbuig op en neer wan delt. gemoedelijk weg om betaling van een reeds lang openstaande rekening aanmaant, waarop de hertog in woede ontsteekt on de Vrouw wordt weggestuurd, met bet gevolg, dat Zyne Doorluchtigheid den volgenden dag •ïjn gewone portie beschuiten moet missen. h®rt?« Wt er dan ook al heel slecht bB, en in zjjn land Reuter's verhaal speelt in :g 20 van Warmenhui- .K. z.b. Loudelsweg 2ü Overleden: Trijntje Ruiterman, gehuwd niet Willem Ridder, oud 52 jaren. Geboren: Klaas, z. v. K. J. de Geus en N. Wiedijk: Johanna Clasnu}. d. N. Zentveld en Cl. Hes; Grietje, d. v. C. Dol en M. Eg- mönd; Geertruida Maria, d. v. G. Delis en M. Groot. Voor del In v^ij-Afrikaanscb gevenzwij een beschrjp ving van de „regt» soort pop”, voor den mo dernen joncbeling. Sy moet goed kan tennis, charleston, VOLKSHUISVESTING. By beschikking van de ministers van ar beid handel en nijverheid en van financiën is het maximum bedrag van de bij beschik king van 31 Mei 1926 aan de gemeente Alk maar toegekende jaarlijkscho bijdrage uit 's Rijks kas, ter tegemoetkoming in het tekort op de exploitatie van 35 van gemeen tewege met Rykvoorschot gebouwde arbei derswoningen, nader bepaald op 254.62. AANRIJDING. Zaterdagmorgen omstreeks 10 uur reed een motorfiets, komende van het Waagpicin, tegen de vrachtauto van de firma Otter, wel ke van de Mient kwam. De motorfiets merd slechts licht beschadigd; van dc auto wt-rden de radioteur en een lamp ernstig gehavend. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. dlanding plaats had tengevolge van een euwstorin." DÓODELIJK ONGEVAL. 1JMU1DEN, 14 Apil. Door tot nu toe onbekende oorzaak kan telde hedenmorgen op het terrein vaa den sluisbouw een kraan, welke werd bediend door den machinist J. E., wonende te IJmut-* den. De machinist raakte bekneld tusschen de cabin' au den kraan en bleef in zorgwekken- den toestand liggen. De geneesheer kon slechts den dood con- statceren. Het slachtoffer laat een vrouw met meer dere kinderen achter. BRAND. BEVERWIJK, 14 April. Gisteravond ontstond door onbekende oor zaak brand in de vischrookerij van den heer Koek aan den Polderweg. Ofschoon de brandweer vrij spoedig ter plaatse was, brandde bet gebouwtje gebeel uit. De schade wordt slechts ten deele door verzekering gedekt. HAUWERT. Diploma. De heer C. Nes behaalde het diploma van melkcontroleur. De uitrei king der diploma's geschiedde in volgor de van het behaalde aantal punten- De heer Nes was de eerste van de 23 cur sisten wien een diploma werd uitgereikt. Hieronder behoorde ook de heer H. Stam, werkzaam aan de zuivelfabriek al hier. MEDEMBLIK. Plotselinge dood. De magazijnmeester op de sméderij bij de Zuiderzeewerken, de heer Mees, kwam op het dek te val len, waarschijnlijk door een beroerte ge troffen. De man was direct dood. Een verbetering. Na afsluiting van bij na een jaar, door het bouwen van de sluis alhier, is heden de doorvaart van de slooten weder voor de vaart openge steld, dit is voor vele bouwers, welke al daar hun bedrijf hebben, weder een be langrijke tijdsbesparing en verbetering. Koning Karel VII van Frankrijk bezat in den eersten tijd zijner regeering zoo weinig krediet, dat zijn schoenmaker geen nieuwe schoenen wilde leveren, voor hij eerst de oude VtaalJ had. Van Hendrik TV is bekend, dat hij bij zijn bloedverwanten moest aankloppen om {.eld te leenen, ten einde zijn leveranciers te kun nen betalen. Somwijlen zelfs zjjn gekroonde hoofden in solvent verklaard, zooals Hendrik III van Castilië, Christiaan I van Denemarken »n F r- dinand van Arragon. Ook Eduard III ’-an Engeland werd met dit lot bedreigd, maar toen vaardigde hij haastig een defcreet uit, waarbij alle staatsschulden, werden geannu leerd. in welke jchulden de zjjne waren be grepen. Dat zjjn Florentijnsche geldschieters daarover weinig gesticht waren, laat zich be grijpen. Ook Karel V, de groote keizer der 16e eeuw, verkeerde in geldelijke moeilijkheden. Bekend is uit dien tijd zijn bezoek aan Fug- ger, den schatrijken geldschieter der Habs- bnrgers. die to Augsburg woonde. Karei tond bij hem diep in het krjjt. Maar Fugger voelde zich zoo vei*eerd door het bezoek van den keizer, dat bij diens schuldbekentenissen in het vuur wierp. F.en ..beau-geste” inderdaad. De Rattenworsten Rijksstraatweg p. a. A. Brands. K. A. J. Bol r.k., kantoorbediende, naar Rotterdam, Jon ker Fransstraat 10 a. H. Tb. Schouten r.k, t. b. van Oosterweg naar Alkmaar, Gasbou- derstraat 29 E. J. H. Asjes n.h., z. b. van Bergerweg naar Alkmaar, Uitenboschstr. 43. ABBEKERK. Geboren: CorpeHa, doehtjer van Mjjndert Nieuwboer en Maartje Trappel. Corneltis, zoon van Petrus Koning en Maria de Groot. Rudolf, zoon 'van Gerard Nicolaas van Lejj- den en Margaretha Hilda Uiterdijk. Godefri- dus Frederikus, zoon van Simon Petrus Kujj- pers en Aaltje Langedijk. Jacoba, dochter van Hendrik Pieter Kamp en Catharina Oost- dijek. Cornelie. dochter v^n Hilbryid Snee- boer en Christina Mol. Jacobus uornelis, zoon van Johannes Langedijk Jbz. en Dieu- wertje Langedijk. Ondertnouwd: Siverinus Langedijk en Geertruida Josephina Koppes van Heiloo. ALKMAAR. BERGEN. Berger Kunstkring. „Wij zijn geen kinderen meer”, dooi Vereenigd Tooneel. Als laatsten kunstavond van het seizoen 1927/28 heeft de Berger Kunstkring zijn leden en verdere goede tooneelliefhebbers een tooneelstuk aangeboden, waarvan de opvow» ring den toeschouwers nog lang in herinnv ring zal blijven. Het was ongetwijfeld een zeer-gedurfde op zet van het bestuur van den Berger Kunst kring om voor defcn avond het Vereenigd Tooneel te laten optreden met het successtuk „Wij zijn geen kinderen meer”, een drh». bedrijvig, psychologisch tooneelspel, dooi Ix'opold Marchand. Deze hedendaagsche schrijver heeft in dit stuk op meesterlijke wijze uitgebeeld, hoe men op middelbaren leeftijd nog wel eeus verlangen kan naas jetfgd-idealen en jeugd-genietingen. doch, wanneer men dat verlangen denkt bevredigd te hebben, men deerlijk gedesillusioneerd wordt. De twee vrienden Jean (Cees Laseur) en Roger (Joh. Kaart Jr.) gaven goed spel. Kos telijk is hun samenspel als zij beiden, als jonge vrijgezellen, op een laten avond in eeu café zwaarmoedig zitten te boomen over hui. oud-worden. De een kwam drie dagen gele den tot de treurige ontdekking, dat hij „geeu twintig meer” was, terwijl de ander weemoe dig gestemd was, omdat hij de eerste witte haar op z’n jas heeft gevonden. Alle acteurs afzonderlijk bespreken zou te veel plaats vorderen; er speelden niet mindei dan 14 personen mede. Een groot 'deel vat» het succes van dezen avond heeft echter Ven» Bondam voor haar rekening genomen. Haat samenspel met Jean was zeer verdienstelijk. Noemen we eerder nog Ne.l Knoop als Lise, Willem Hunsche als een vulgair heer en Dom. de Gruyèr aïs kellner. De dames Vera Bondam en Nel Knoop kregen bloemen. De décors waren in één woord schitterend, die van het eerste bedrijf waren vervaardiga op de ateliers van het „Vereenigd Tooneel’ door L. Steeds en H. de Keijzer. De Berger Kunstkring zag ditmaal zip. verdienstelijk streven beloond met een volle zaal dankbaar gestemd publiek. Vermelden we nog, dat de tooneelzaal. na de stemmige beschildering en de fijne aan kieeding met goede schilderijen van Bergen- sche kunstschilders, een bijzonder gezelligeu indruk maakte. DE VLUCHT VAN DE* „BREMEN”. NEW-YORK, 14 April. Do „Breinen” is, zooals reeds gemeld, op het Greenly-eiland in de St. Lourensbaai ge land. Dc landing, waartoe de vliegers, we gens benzinegeprek gedwongen waren, ge schiedde vlot Hot toestel heef» slecht» wéinig schade ge kregen. Do vliegers zijn, zooals gemeld, ongedeerd on hopen zoo mogeiyk nog heden de vlucht naar New-York voort te zetten. De landingsplaats ligt op ongeveer 700 K. M. van New-York. HET MEISJE UWER KEUZE. Zooals het zijn moest en zooals het Dl regte en di regte pop ni. Hoe moet het meisje uwer keuze zijn? Voor den degel ij ken. Een Zuid-Afrikaansch blad geeft de vol gende beschrijving van de ,,r<‘gte soort pop” voor een degelijk jongmensch: Sy moet goed kan bak, slag, lap, stop, veeg, boener, poets.en lekker kan lag, 'n mooie broë harde skaterlag, dat jy di witte mooie tandjes zien, en dat dit wange daarvan swel en vuurrood wordt. Sy moet, as 'n kwajong haar onfatsoenlijk, aai. spreek, hom ’n deugsame oorkonkel kau gee dat hy als 'n tol in di ronte draai! Sy moet as haar werk klaar is, daar skoon, fyn en netjes uitzien di gesiggj. moet blink, di hare glans, di ogies fonkel en sy moet daar van kop tot toontjes uitsién als 'i. spmternuwe waspoppi. Sy moet ren hater wees van aanstelling». As sy dit alles bezit, Bal sy een goed vrouwtje en moedertje wees. Ingekomen en vertrokken personen. In gekomen: J. M. Beentjes r.k., z. b., Loudels weg 20, van Amsterdam. M. J. Blom r.k., on derwijzeres, Loudelsweg 20, van Wervers- hoof. A. M. Warnaar r.k., z. b., Loudelsweg 20, van Wervershoof. E. C. Komen r.k., z. b., Loudelsweg 20, van Venhuizen. L. A. M. Bernards r.k., z. b., Loudelsweg 20, van Soest. S. H. Koopman r.k., smisknecht, Stroomerlaan 15, van Ursem. J. G. Lange n.h., arbeiders, Broekbeeklaan 10, van Am sterdam. P. Schuring e.k., z. b., Broekbeek laan 10, van Amsterdam. A. Schaak n.h., dienstbode, Kogendijk 48, van Haarem. C. Timmer n.h., vert. houthandel, Prinsess» laan 2, van Zaandam. J. B. E. van Meir r.k., leeraar H. B. 8., St. Ant.straat 15, uit Soe- rabaya (Ned. 0.-L). Joh. Kops r.k., winkel bediende, Beemsterlaan 23, van Dordrecht. E. Huizinga n.h., z. b* Breelaan 59, van Am sterdam. H. G. Tomson c.g., z. b., Breelaan 13, van Haarlem. 8. M. Kistemaker d., kan toorbediende, St. v. Surcklaan 9, van Leei- dam. C. en M. van Beek r.k., z. b., Loudels weg 20, van Hillegom. E. M. Swart n.h., dienstbode, Breelaan 45, van Alkmaar. J. C. Vendel r.k., arbeider, Heerenweg 69, van Egmond aan Zee. D. Koeten n.h., z. b., Bergertseg 54, van Nieuwe Niedorp. Ij. Krul n.h., dienstbode, Breelaan 80, van Alkmaar. P. J. Hoorn, geen, sigarenmaker, M. Wiegmanweg 10 van Alkmaar; C. Zoon, R.K. z.b. Loudelswe; zen; J. J. Smits, B. van 's Hertogenbosch; Chr. Ackerstaff, E.L. z.b. Komlaan 24, van Haarlem; S. de Wit, N. H. banketbakker, Breelaan 66 van En schede; C. W. Ankersmit, N.H. z.b. Kerke- laan 22 van Arnhem; A. P. Wokke, R.K. kellner, Kogendjjk 14 van Roosendaal en Nispen; J. Chr. Tengbergen, N.H. kap. int. Zuidlaan 29 van Gorssel; D. H. Hdsdingen, R.K. z.b. Jn. Oldenburglaan 27 van Amster dam; W. II. van Westhzeenen, R.K. z.b. Ko gendijk 23 van Amsterdam; S. M. Njjs, wed. Veldhuizen, R.K. huishoudster, Kogendijk 23 van Amsterdam; A. ten Bruggencate, geen, arts, Meerwjjklaan 2 van Amersfoort, J. H. Asjes, N.H. z.b. Bergerweg 114 vat» Geboren; Tcunis, zoon van Schoort ‘en Cornelia Blokker. Ondcrtrouwd: Johannes Tesselaar, oud 23 jaren, landbouwre te Warmenhuizen en Jo hanna Bertha Vlaar, oud 23 jaren, zonder beroep te Sehagen. Gerardus Hendrikus Rasch, oud 37 jaren, schoenmaker te Wierin- gen en Maria Balvers, oud 29 jaren, zonder beroep te Scbagen. Willem Frederik Adriaan Weggeman, oud 29 jaren, bureelambtenaar te Enschede en Cornelia Helena Boersen, oud 27 jaren, zonder beroep, te Schagen. Huibert Cornells Oosterman, oud 25 jaren, koopman,te Alkmaar en Johanna Romeijn, oud 22 jaren, zonder beroep te Schagen. Overleden: Martinus Arend Udink, oud 6 jaar. bericht van de noodlanding van de „Bremen"’ heeft de di- rccteür van de Junkersfabrieken te Dessau- zijn vreugde over bet slagen van de vlucht te kennen gegeven. De Junkersfabrieken hadden nog geen be richt ontvangen Prof. Junkers achtte het slagen van de vlucht daarom belangrijk, dat zjj de banden tusschen do volkeren wederom versterkt. SCHAGEN. Met pensioen. Mw. Hasselo du Crocq, onderwijzeres alhier, gaat het onderwijs met pensioen verlaten. Groote aanvoer. Bij dc Schager Eierveb» ling waren op Donderdag 12 April voor d»» eerste maal 100.060 eieren aangevoerd. D* directeur, de heer P. Raat, ontving van du bezoekers een bloemenhulde. Gei'onden. Een kip in een zak; een por- temonnaitje; een rijwielplaatje. Verloren- Een vulpenhouder; tink je. St. Vincentiusvereeniging. Op Woens dag 25 April a.s. herdenkt de St. Vincentius- verêeniging Conferentie van „St. Christopho- rus” alhier, haar 75-jarig bestaan. Dit f«it zal op dien dag feestelijk worden herdacht Ter wijl ’s morgens de plechtige kerkelijke her denking zal plaats hebben, zal er des avonds om half acht een feestvergadering worden ge houden in het Patronaatsgebouw, waarbij - verslag zal worden uitgebracht van de werk zaamheden der conferentie gedurende de af- geloopen 75 jaar. De feestrede zal worden uitgesproken door den Zeereerw. heer van Noort, Pastoor te Langendyk. Toegang zal slechts worden verleend aan genooefigden >'n parochianen boven de 21 jaar, van wie dan ook wordt verwacht dat zij deze vergadering zullen bijwonen. KOEDIJK. Bevolking. "Tngekomen: B. T. Schotten, van Bergen; J. Kooy, van Zijpe; W. Ruis, van Alkmaar: C. de Groot, van Oterleek; C. Blom, van Schoort: N. C. Admiraal, van Haarlem; A. P. de Wit, van Oudorp. Vetrokken: W. Salomon naar Oudorp; A. Hoogland naar St. Pancras: J. Heinis naar St. Pancras; J. de Wit, naar Bergen; A. Raat naar Alkmaar; M. Boon naar Schoort; A. Boon, Broek op Langendyk; B. H. E. Niess- sink naar Hoorn; H. C. Bosch naar Amste»- dam. NEW-YORK, 14 April. 1 Het Greenly-eiland is een rotsachtig eilandje, dat op het oogenblik nog geheel in het ijs zit. Hoewel hieromtrent nog geen zekerheid bestaat, zijn do vliegere vermoedelijk op het ijs neergok omen. Naar verluidt is by de landing de schroef van het vliegtuig be°chadigd. Met het eiland bestaat op het oogenblik zoo goed als geen verbinding. Dit is de oor zaak, dat het bericht van de noodlanding, welke reeds in den middag heeft plaats ge had, zoo lang op zich heeft laten wachten. De eenige verbinding, die de vliegers op het oogenblik met den vasten wal hebben, gaat over het ijs. De Canadeesche regeering heeft reeds maatregelen genomen, om de vliegers te hulp te komen. Het staat nog niet vast, of de vliegers spoedig zullen kunnen verder vliegek naar New-York. Er worden pogingen in het werk gesteld, om een adder vliegtuig ter beschikking van dc vliegers te stellen, om naar New-York te vliegen. Het is waarschijnlijk, dat de vliegers zich over het ijs met hondensleeën naar de Cana deesche kust van de St. Lourensbaai zullen begeven en vandaar naar Cubec. De Canadeesche regeering heeft verder een ij.-breker ter beschikking gesteld om zoo mo plijk naar het Greenly-eiland te gaan. Het ie, volgens de eerste berichten, waar schijnlijk, dat de vliegers geland zijn, wegens benzinegebrek. Een andej bericht meldt evenwel, dat do noodlanding plaats had tengevolge van een lees, snoep en niet kan werk ni, sy moet sneeuwstorm? - altijd gemaakt glimlap, dat jy die with, mooie tandjes zien en ni skaterlag, dat Is ni deftig ni. Sy moet lag as ’n kwajong haar gewaagd aanspreek as sy op ’t bal als tol in di ronte draai. Sy moet as haar moe der met haar werk klaar is, daar skooi», fyn en netjes uitzien, di gesiggi mag m blink, doch moet mat syn, di hare gewater golfd, di ogies zwart omrand, en sy moet daar van kop tot toontjes uitzien als ’n spinternuwe étalagopop. Sy moet nie hater wees van aanstellings. Sy moet eerbied toon vir di haar bonbons geef. As sy dit alles bezit, en hur man veel geld, dan sal sy een knap vrouwtje doch geen moedertje wees. Alkmaar; A. Balder, N.H. z.b. Jan Olden burglaan 1 van Alkmaar; Th. Veken, R.K. slager, Stroomerlaan 9 van Venhuizen; 1. Goedemoed, N.H. z.b. Verspijckweg 7 vai» Amsterdam; Fr. Dekker, R.K. arbeidei, Groeneweg 16 van Schaesberg; C. Houten, N.H. grondwerker, Leo Gestelweg 4 van Hoogkarspel; R. Bronkema, Ger. student in de Theologie, Kruisweg 10 van Baarn; Jn. de JVit, N.H. tuinbouwer, Breelaan 66 vai» Koedyk: L. A. Selleger, N.H. z.b. Randlaai* 2 van Bloemendaal; M. Nieuwland, N.H. dienstbode, Verspyckweg 7 van Broek in Waterland; A. L. H. Schmidt, E.L., ver pleegster, Verspykweg 3, van Amsterdam. T. W. Bonke N.H., hulp in de huish., Meer- wijklaan 2, van Zwolle. A. M. Pronk, echt- genoote Chr. Mol N.H., z. b., Kogendijk 25, van Amsterdam. R. Kalsbeek NH.,‘ pension houder, Breelaan 47, van Lemsterland. J. Chr. Weber, geen, bioscoophouder, Prinses- selaan 21, van Alkmaar. M. van Zelf, echt- genoote Jac. Vink R.K., z. b., Grootelaan 13, van AlkmaAr. Winter R.K., kinderjuffrouw, Grootelaan 22, van Hellendoorn, M. Boen- dermakér N^H., bloemist, Loudelsweg 6b, van Amsterdam. C. Zoon R.K., dienstbode, Donstraat 86, van Warmenhuizen. R. Weijhenke, geen, z. b„ Boulevard 28, ambts halve ingeschreven. W. Goudriaan N.R., kantoorbediende, Smalle Pad 1, v. Utrecht. M. Engel N.H., dienstbode, Jn. Oldenburg laan 6, van Broek op Langendijk. C. van Alfen N.H.. landarbeider, Groeneweg 1, inw., van P"nsbroek. A. J. E. Rademaker z. b., Doorntjes 11, van Jn. Schrooder VN.H., Politie. Verloren: een zwart lederen taech- je, met inhoud en een gouden kruisje met pareltjes Gevonden: een rywielplaatje en een parelsnoer. Inlichtingen ter secretarie. Vergunning. Door den Hoofd Inspecteur van den Arbeid is aan de uitvoerster, de N. V. Baggerwerken de Vries en van den Bosch, ten behoeve van het uitvoeren van bagger werken te Parsingerhorn en Anna Paulow- na, vergunnng iverlecnd om tot en met 29 September 1928 werk te doen verrichten in twee ploegen en gedurende 10 uur per dag of nacht en 55 uur per week. WAARLAND. 'Uitvoering. Door bet dezen winter in onze parochie opgerichte R.K. fanfareeo.-ps zal de eerste uitvoering dezer dagen worden gehouden, blijkens voorkomende advertentie in dit blad. N.H., waard. Groeneweg 1, van Hensbroek. j. van de Ka mer R.K., cantinehouder, Tuindorpweg 8, van Hoek van Holland. H. C. J. van Suil G.K., kantoorbediende, Geestwpg 4. van Amsterdam. M. Jonger R.K., z. b., Loudels weg 20, van Haarlemmermeer. J. de Jonge Isr., verpleegster, Verspyckweg 5, van Wijk aan Zee en Duin. S. Hart, geen, dienstbode. Prinsesselaan 50, van Oudkarspel. Vertrokken. S. de I^auge, r.k., slager, Kogendijk 44 naar Beemster, Jisperweg J 80. Chr. Jansen nil., z. b. van Breelaan naar Alk- maar, Bergerweg 20. B. Th. Schotten r. k., z. b. Weste^weg 18 naar Koedijk, p. a. v. Slooten, «lager. W. J. Roos r.k., chauffeur, van Stfttionsstr. naar Alkmaar, Dahliastraat 17. N. J Vermejj n.h., z. b. van Breelaan naar Amsterdam Rumstraat 13. H. Hoejen- bos n.h., verpleegster, Versp. weg 7, naar Gravenhage, v Lumejjstr. 6. P. J. M. Hae- mels r.k., huishoudster, van Breelaan naar Amsterdam, Afrikanerpl. 46, huis. J. van Groen n.h., dienstbode, van Komlaan naar Weesperkarspel, Zandpad B 177. J. Postma, geen, chauffeur, van Berkenlaan naar Alk maar, Tulpstraat E 3. Fr. Hoffman r.k.,, dienstbode, van M Geestweg naar Amster dam, Prinsengracht 929. C- Moerbeek n.h., chauffeur, van Meerweg naar Leiden, Mare- singel 11. W A van Vogelpoel, r.k., machi- ne-zetter, \an Kanaaldijk naar Alkmaar, Snaarm. In. 115. E. W. Stoop, r.k., dienst bode, van Kerkelaaii naar Alkmaar, Wilhel- minalaan 26 S. L. Biekart r.k., z. b. van Ixmdelsweg naar 's Gravenhage, Copernicus- str. 51. L M. A. de Vree, r. k. z. b. van Lou delsweg naar Amsterdam, Zeeburgerstraat 17 II. J. A Opdam, r k. z. b. van Loudels weg naar Alkmaar, Nieuwstraat 10. M. Vre den, r.k. dienstbode van Breelaan 6 naar Duitschland. A de Geus, geen, z. b. van Breelaan naar Bloemendaal. Prov Zieken huis, Santpoort, T. Dijkstra, bapt-, dienstbo de. van Witteweg naar Groningen, Oo?ter- sinsrel 59. A. de Porto, r±.; z. b. van Loudels weg naar Texel, den Burg B 570^ W. Braak n.h., chauffeur, van Jn. Oldenb.ln. naar Hel der, Kanaalweg 120. H. Stavenga n.h., Evangeliedienaar.‘naar Schiedam, Westgran- kenlandstraat 110 b Tj. Vis n.h., melk knecht van Kanaaldijk naar Schoor], Cam perduin p. a. W. Kroon. A. Fr. P. Penning Nieuwland n.h., z. b. van Prins, laan naar Alkmaar, Emmastr. St- Aug. gest. G. A. Ti- tulaer, r.k., kapper, van Dorpstr. naar Maas- bree, Boekenderstr. 7, Blerick. I. Chr. M. Greger e.l., huishoudster van Eeuw, laan naar Zuid Afrika. A. J. A. M. von Lachner, r.k., slager van Dorpsstr. naar Bovenkarspel, p. a. wed. Kok. Chr. Ackerstaff e. 1-, z. b. van Komlaan naar Bentheim, Duitschland. J. J. du Mee n.h., z. b. van Versp. weg naar Amsterdam, Rijnstraat 29. H. H. Ypma, geen, imigratie-ambtepaar, naar Pontianak, Bor neo N. O. I. Palmenlaan 241. P. J. H. Kamp man n.h., z b. van Bergerweg naar Amster dam, 2e v'. d. Helstsiraat 6 III. M. J. van den Berg n.h., gedipl. kraamverpl. van Stroonier- laan naai Hoorn, Stadsziekenhuis. J. M. Hol r.k., huishoudster van Meerwjjklaan naar Nijmegen, Molenstraat 91. H. J. J. v. d. Broek n.h., verpleegster, naar Vught N. Br. huize Coebax. Jn. de Vries n.h., dropfabri- kant, naar Amsterdam, Aalsmeerweg 7 II. G. A. E. Blanche Koelensmid n.h., reiziger, naar Amsterdam, Ferdinand Bolstr. 176 I. P. W. Goetmakers, geen. z. b. naar 's Gravenhage, Laan van Meerdervoort 785. Jb. van Runt, n.h., timmerman naar Heemstede, Borneo- straat 3. H. F. Roosjen n.h., hoofdonderwjj- zer naar Soerabaija N.O.I. A. Tessel r-k-, wa genmaker van Bergerweg naaf' Berkhout C 41. H. C. T. Cloosterhuis r.k., apoth. tssi- s ten te naar Soerabaija N.O.I. P. C. van de Mortel r.k., boerenknecht, naar Avereest, Rjjksopvoedingsgest. Veldricht. Joh. Rozema n.h„ dienstbode, van Ljjtweg naar Haren,

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 5