AKERSLOOT. WESTWOUD. L1MMEN. Bioscopen téAlkmffar GEMENGD NIEUWS. RADIO. XERKLIJSTEN. WARMENHUIZEN. HEEMSKERK. HOOGKARSPEL HEER-HUGOWAARD. ER IS NOG NOOIT iemand geweest, die er zich over beklaagde, dat hij pianospelen geleerd had. Fa. P. fH. YPMA, Berkhout-wed. Nieuws- a waarin meecr voaren, Ziekenverpleging. Op eene daartoe gehou den vergadering van de verschillende Arm besturen dezer gemeente, -werd met aige- meene «temmen besloten om na 1 Aug. 1928 geen gelden meer voor ziekenhuisverpieging te voteeren, daar ruime gelegenheid bestaat om zich hiervoor te vrzekeren tegen een pre mie, die voor een ieder dragelijk kan wor den geacht. ruw geschat op f 150.000 Dagopbrengst. Door den controleur der fokvereeniging „de Tijdgeest” te Blokker- VVestwoud werden in de hfgeloopen week de volgende enorme dagopbrengsten gecontro leerd n.l. de koe genaamd „Zwarte Mientje”, eigenaar C. Posch te Binnenwjjzend 45.50 Bloembollencultuur, in café Kroon werd Vrijdagavond een buitengewone ledenverga dering gehouden van bovengenoemde afdee- ling, welke goed was bezocht. Na opening volgt vaststelling der notulen. De voerzitter deelt vervolgens mede, dat deze vergadering is belegd naar aanleiding van een ingekomen schrijven van verschil lende leden in verband met de vacante be trekking van Kantoorhouder der Posterijen, tentoonstelling te 's Gravenhage tijden» de Olympiade. VICTORIA THEATER: Voor personen boven 18 jaar. 1 5.20 Walsmuziek door orkest. 8.20 Vkxrip- concert door Stefan Frenkél. 9.20 Actueel# causerie. 10.50—11.50 Cabaret. Nora<-jW orkest en eolisten. 1/ HrusseL 509 M. van de Veilingsvereeniging St. Willibrordus. de de vei welkom. de eerste is in I daarom de leden en c_ géliik in het nieuwe jaar. GROOTE HOUTOPSLAGPLAATS TE HILVERSUM AFGEBRAND. Groote schade. Omstreeks 3 uur gisternacht ontstond brand, vermoedelijk door kortsluiting, in de timmermanswerkplaats vgn den heer Snel aan den Bereneteinsehenweg te Hilversum. Het vuur, door den feilen wind aange- wakkerd sloeg toen weldra over naar de naast de werkplaats gelegen groote hout- opslagplaats van de N. V. Hellemond’s Houthandel. De vlammen vónden gretig voedsel in het daar opgeslagen hout en het geheel vormde alti het ware een vuurzee. Inmiddels had de heer Snel, die den brand ontdekte, de politie en brandweer gewaarschuwd. Met groot materiaal was de brandweer spoedig ter plaatse en even later was ook de drijven de motorspuit aanwezig. De brandweer kon echter niet verhinderen, dat de werkplaats van den heer Snel, de houtopslagplaats en de daarbijbehoorende paardenstal totaal af- Kronrideii Verder waren er ongeveer 50 kip- men te behoeden. De huisgezinnen hadden echter met behulp van de politie het huis verlaten en zochten onderdak in de broei kazen vkn den heer Buitink. De brandweer was gedurende den geheelen nacht in volle actie en gistermiddag omstreeks half vier was men nog steeds met het blueschings- werk bezig. J)e schade wordt a f 200.000. Alles is verzekerd. Toen de brand op zijn hevigst woedde teekonde zich boven Hilversum een helle gloed af. Tot dusver heeft te Hilversum nog nimmer een dergcljjke groote brand gewoed. DINSDAG 17 APRIL. Hilversum, 1060 M. 12.00 Politiebe.'. 12.302.00 Lunchmuziek door het Tnanon-Trk). 3.004.00 Knipcur sus door Mevr, de Leeuw-van Rees. 6.00i 7.15 Dinermuziek door het Trio Rentmeester. 7.157.45 Engelsche conversatieles. 7.45 Po litieker. 8.05—8.20 Boekbespreking door Annie Salomons: Heldendicht van Henr. Ro land Holst. 8.20 Solistenconcert. Sonja ten Kate, Kovaleffska, piano. Aglala v. Zech, piano. 9.10 Gevarieerd concert door het Om- roep-orkest o. 1. v. Nico Treep. 10.00 Pers- ber. Huizen, 340.B M- na 6 uur 1870 M. 12.30 Tijdsein. 12.301.30 Ltuichmuziek door het Trio „Winkels”. 5.30—6.30 KRO. Dinermuziek. 6.307.00 NDO. Esperantoles. 7.00—7.30 NDO- Engelsche les. 7.30—8.00 Gramofoonmuziek. KRO. 8.00 KRO. Uitzen ding uit Bussum i. h. Gebouw „St. Vitns”. Harmonie Crescendo. Het kerkkoor der St. Vituskerk, heeren en knapen. Het kerkkoor der O. L. V. kerk, ^eeren en knapen. De Bussuinsche Oratorium vereeniging. Een trio, A. Lieffering, viool. Oh. v. d. Meer, cel lo. F. Kloek.piano. Spr.: H. de Bordes, bur gemeester van Bussum. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoontnuziek. 12.20 S. Bowman's Trio. 1.202.20 Hei Moschetto-orkest. 3.20 Solistenconcert, so praan, bas, bariton, cello. 4.20 Orkestcoucert. 5.20 Reis-causerie. 5.35 Kinderuurtje. 6.2C Gramofoonmuziek. 6.5*1 Nieuwebef. 7.05 Gramofoonmuziek. 7.20 Causerie. 7.35 Liszt’» pianomuziek. 7.45 actueele causerie. 8.05 Va riété. 9.00 D. Smith, bariton. 9.20 Nieuws- ber. 9.35 Lezing: Our Resident songsters. 9.50 Nieuwsber. 9.55 „Lady Windermere’» fan”, tooneelstuk van Oscar Wilde. 11.20-^> 12.20 Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris”; 1750 M. SCHAGEN. Di. 7 uur voor Theodorus Köning-Brüge- man, half 10 voor Bruid en Bruidegom. Wo. 7 uur voor B. Koet en G. Ten Win kel. 8 uur voor Gerrit Ranke en voor Joan na Hille. I >o. 7 uur voor Engelina Prins. 8 uur voor Reyer de Maee en Maria Winnubst. Vr. 7 uur voor J. B. Keet en Geertruida Tenwinkel, 8 uur voor simon Keet en Eleo- nara Timmermans. Za. 7 uur voor Engelina Berkhou-tWed. Prins, 8 uur voor Cornelia Sncekcs-Otsen\ lid van St. Lodewjjk. 11.50-^-1.10 Orkest Locatelli. 3.054.05 Orkestconcret. 7.20—10.20 „Aida”, opera van Verdi. Koor en orkest „Radio-Paris” en solisten. Langenberg, 469 M. 12.251-50 Orkeetconcert. 5.206.15 So listenconcert, luit, viool, fluit, cello. 7.35 „Der Jïger vom Königesee”, cantate voor vrouwenkoor, sopraan en alt met declama ties en orkest. 9-50 Sluiten. Königswusterhausen, 1250 M. (Zeesen). 11.207.(0 Lezingen en leeeen. 4.205-20 Concert. 7.50—9.50 Kamermuziek. Omroepr orkest en L. Mijsz-Gmeiner, zangeres. Hamburg, 395 M Verdiend. Een minderjarig meisje van hier had verkeering aangeknoopt met een jongeling uit Bovenkarspel, tegen den zin harer ouders. Toch begaf zij zich heimelijk twee dagen naar de kermis aldaar. Terwijl zij vroolijk een walsje met haar uitverkozen maakte, kwamen een paar politiemannen, die haar pret stoorden en haar naar haar ouders al hier terugbrachten. HEILOO. Veilingvereeniging St. Willibrordus. Vrijdagavond werd in het lokaal van den heer J. Morsch de jaarvergadering gehouden van de Veilingsvereeniging St. Willibrordus. De Voorzitter, den heer J. Admiraal open- j- trgadering en heette allen hartelijk Spr. zeide, dat deze vergadering het nieuwe jaar en wenschte de vereeniging veel Deze vergadering is de laatste van het boekjaar 1927 en daarom waren dovr het bestuur ook de niet-leden inbrengers waren uitgenoodigd om eens een overzicht t<- krij gen van de cijfers welke veel beter zijn dan het vorig jaar en spr. hoopte dat in het a.s. jaar derf? cijfers nog gunstiger zullen zijn. De Secretaris, de heer Jac. Senger.- las daarop de notulen, welke werden goedge keurd. Hierna werd het jaarverslag van den Secre taris voorgelezen. In dit verslag werd ge memoreerd, dat gehouden zijn 6 bestuurs en 3 leden vergaderingen. In het jaar 1927 zijn omgezet voor de volgende cijfers: Witlof f 5600.asperges f 6000.vroege aardbeien f 6000.late aardbeien f 112000.-; erwten f 9000.boonen f 42000.diversen f 3000.—. In het geheel zijn aangegeven voor een be drag van ruim f 183.000. De omzet in het geheel was f 183.265.75 in het jaar 1927. In het jaar 1926 bedroeg de omzet f 157.990.1*5. De Secretaris brengt vervolgens nog dank aan den veilingmeester, die steeds actief voor de vereeniging werkt. Door hem zijn po-ten. welke als verloren werden be schouwd. nog binnen gekomerf. Tenslotte wenscht spr.. dat in het komende jaar de omzet rog met eenige duizenden zal ver hoogd worden. De voorzitter brengt dank voor dit keu rig verslag. Hierna deelt de veilingmeester mede een ingekomen stuk van koopers, welke eenige wenschen kenbaar maken inzake aanvoer van aardbeien. Deze verschillende wenschen worden hier na dobr de vergadering besproken. Ook is ingekomen een schrijven gevraagd wordt, spercieboonen niet In zakken maar in kisten aan te daar de haren van de zakken zich aan de boonen hechten, wat zeer veel ongerief ver oorzaakt. Gemeend wordt dat dit groot be zwaar opleverd terwijl niet het eerste ge melde schrijven zooveel mogelijk rekening zal worden gehouden. De veilingmeester deelt vervolgens mede, dat het bestelde kwantum speciale boonen (zaadboonen) perfect, niet geleverd kan worden. Spr. gelooft, dat de controle op deze boonen daardoor niet gehandhaafd kan worden, tenzij de leden deze Jboonen apart houden. De leden zullen zelf een gedeelte moeten bijkoopen. Spr. weet nog niet hoe veel procent geleverd kan worden. De voorzitter verzoekt de vergadering emballage op den dag der veiling mee te nemen van het pakhuis. Dit vergemakkelijkt zeer de werkzaamheden van den emballao-e- meester daar deze heet nu ook erg druk heeft. De voorzitter vraagt daarop, de finan cieel* commissie verslag uit te brengen over de boeken van den hoekhbuder. Deze commissie zegt daaro" dat de boe ken keurig in orde naren en brengt hulde aan den boekhouder, den heer Schuijt. Hierna komt de behandeling van de Ba lans en Winst- én Verliesrekening. Breedvoerig wordt deze medegedeeld. Afgelost zijn f 5000 bij de bankinstellin gen. Afgeschreven is op de verschillende eigendommen vüor een bedrag van ruim f 2600 Er is een netto winst u‘t het bedrijf te boeken van f 1263.57. De Winst- en Ver liesrekening sluit nu et een bedrag vin f 1C610.75. De eindcijfers van de balans wijzen een cijfer aan van f 18863.66. De secretaris en de voorzitter zeggen daarop nogmaals dank aan den boekhouder voor het accurate beheer en voor zijn wer ken, waardoor‘zooveel oude posten weer binnen zijn gekomen. Aan de orde komt nu oproep klokkenist. De voorz. zegt dat dit tijdelijk is en vraagt wie zich daarvoor opgeeft. Een tweetal geeft zich en daaruit wil het bestuur een keuze doen. De benoemde zal a.s. Dinsdag in func tie moeten treden. Bestuursverkiezing we gens periodieke aftreding van den heer Kramer die niet herkiesbaar is. Gekozen wordt de heer G. Koomen. Hierna komt de rondvraag. Op de vraag van den heer Korthouwer of het bestuur niet geweten heeft dat in Be verwijk de groote kisten worden afgeschaft toen deze groote kisten werden besteld. De secretaris zegt dat het bestuur dit toen niet wist, doch een zekere partij wordt toch nog gehouden. De bedoeling waarom dit ge daan is, is om te komen tot een uniformeel .verpakking. De voorz. vraagt de medewerking van de leden aan hun arperges ter veiling aan t: voeren en niet naar andere veilingen zullen gaan. Door den emballage-meester wordt voor gesteld voor de vroege aardbeien cartonnen dooz enaan te schaffen. Dit voorstel wordt breedvoerig besproken, waarna besloten wordt dat zij die ze wenschen zullen kunnen bekomen. Witte Kruis. In het Medemblikkcr Tol huis werd de voorjaarsvergadering gehouden van het district. Hoogkarspd van Witte Kruis-afdeelingén, onder leiding van Burge- meeser Dibbits. Vertegenwoordigd waren <ie afdelingen IToogkarspel. Zwaag, Schellink- hout. Grootebroek. Nibbixwoud, Westwoud, Andijk, Hoorn en Blokker. Voor de vergadering hield de vertegen- jwoordiger van de Fa. Tarwerck te Amster dam, die het bekende Durit-merk schildpad in den handel brengt, een demonstratie. Dit Durit is bestond tegen carbol, sublimaat, ly sol. ether en stoom en daardoor bijzonder go. schikt voor <1<J ziekenverpleging. Het blijft langen tijd soepel en bruikbaar. De Durit- artikelen blijken bij ervaring van onovertrot-^ fen kwaliteit. Men bewaart ze het best op een donkere plaats, met wat kalkpoeder be strooid, doch drage zorg zé goéd te drogen als ze gereinigd zijn. Ook doelmatig zijn de Durit-bedden niet lucht en waterventiel. Iets nieuws was de verbeterde viool-ondcrsteer. niet afvoer en klein, gemakkelijk te reinigen en te ontsmetten en onontbeerlijk bij beval lingen. operaties en ihcontinenties. Ook trok ken vooral de aandacht de geheel nikkelen giycerine-spuiten met ingeslepen zuiger en met graad verdeeling. Het hospitaallinnen munt uit door soepelheid en kan gesterili seerd worden. De croup-ketels, geheel uit koper, zonder naad, <jie door een bijzondere au’oinatisdie schakelinrichting geen gevaat voor droogkoken leveren, zullen hun weg wel vinden. Naar aanleiding van de te vervullen vaca tures in. het H.B., waren aanbevelingen in gekomen voor de heeren J. Terpstra te War der en A. van Dam te Haarlem, gesteld in do vac. Prins, herkiesbaar. De vergadering meende, dat er geen reilen bestond, de drie aftredenden niet te herkie zen en nam deze aanbevelingen voor kennis geving aan. Daarna deed de Penningmester, de heer J. Ebels, rekening en verantwoording van zijn gehouden geldelijk beheer. De ontvangsten bedroegen 54.17; de uitgaven 28.95; alzou een batig saldo van 25.22. De heeren Ruiterman en Heenk zagen de rekening na en adviseerden tot goedkeuring, waartoe de vergadering besloot. De w'ensch was geuit vanwege het Hygië nisch Museum, eigendom van de „Algem. Ne der]. Vereeniging „Het Groene Kruis” in een of ander centrum ter bezichtiging te stellet.. Dit museum bestaat uit vier deelen, die elk afzonderlijk te bekomen zjjn: I. Kraamver- zorging erf zuigelingenbescherming; II. Mond en tandhygiëne; III. Zorg voor misdeelde kinderen; IV. Veiligheidsplaten. Afd. II was reeds besproken tot en met September en dus niet beschikbaar voorloo- pig. De tentoonstelling van de afd. II, III en IV kan geschieden zonder hooge kosten, die voikomen binnen het bereik der plaatselijke middelen vallen. Men besloot van de expo sitie af te zien. Het eerste deel was wel aan trekkelijk, doch de expositie daarvan ging met te veel kosten gepaard, Mond- en tand- verzorging was de aandacht wel waard. Mond en tanden worden over ’t algemeen slecht verzorgd. Er is verbetering te bespeuren nu de schoolarts zijn zorgen daaraan ook kan wijden en vele tandarts zich in den omtrek vesti^n. Men vreesde echter de aandacht van het publiek niet te kunnen trekken. De zorg voor het misdeelde kind staat In het teeken van belangstelling en verdient die ten volle. Vereenigingen zijn opgericht, die zich zijn lot aantrekken. Allengs zal daai- voor de belangstelling ten plattelande ont staan. Thans is de tijd voor expositie op onze dorpen nog niet rijp. Daar thans op de scho len reeds wenken tot regeling van het vei. keer gegeven worden, aehtte men de ex positie der veiligheidsplaten niet noodig. De Nachttelefoondienst welke het H.B. In, onze omgeving in het leven wil roepen, bracht de tongen in beweging, 1200. daarvoor noodig. Een beroep op de W.- Kruis-afd. ew gemeentebesturen werd tot nu toe slechts met een toezegging van 200. beantwoord. Hoorn heeft geen rijkstelefoon- dienst. Daarvoor moeten er 1000 aangeslo tenen in die stad zjjn en er zijn er slechts ruim 200. Om nachtdienst te kunnen krijgen, moet in Hoorn, Enkhuizen en Medemblik zich iemand des nachts met 4e bediening belas ten. Vandaar de 1200.die tot bezoldi ging moeten dienen. Eenige aanwezigen zagen de noodzakelijk heid niet in, nu motoren en auto's de afstan den doen wegvallen. Anderen duchten technische bezwaren- Een groot bedrag uitgeven en een slecht ge regeKden dienst. Zij wilden liever pogingen aanwenden tot openstelling van alle kanto ren op dezelfde uren van den dag. Nu is het eene kantoor open, terwijl het andere ge sloten is. De voorzitter zal in een onderhoud met den directeur van het kantoor Hoorn deze bezwaren ter sprake brengen en het resul taat ter kennis van de aagnesloten afdeelin- gen brengen. Hierna volgt sluiting. een onrdelyk langen gang van en naar het kantoor moeten doen en slechts een klein gedeelte der bevolking in de onmiddellnke nabijheid is peveetigd. Dit groote bezwaar wordt steeds meer gevoeld, naarmate het publiek allengs meer zaken op het postkantoor moet afwikkelen. Spr. zou daarom, nu een nieuwe func tionaris moet worden benoemd, willen trach ten deze gelegenheid te benutten, om het kantoor op een plaats gevestigd te krijgen in de gemeente meer in overeenstemming met de algemeene belangen van een over groot deel der bevolking. Door den heer Verweel Vooren, werden als direkt belanghebbende, verschillende ge- voels argumenten aangevoerd en getracht de adressanten te bewegen het adres in te trek ken. De Voorzitter is het echter volkomen eens met den eersten spreker en laat vooral uit komen, dat het algemeen belang gaat, voor persoonlijk belang. En dat bij niemand van de adressanten gebrek aan waardeering mag worden veronder^eld. Het gaat hier om aan een werkelijk billijk verlangen bevrediging te geven. Zooak de toestand thans is. is deze niet in het alge meen belang. Nadat deze aangelegenheid uitvoerig is besproken, werd besloten, de medewerking te verzoeken van de Kamer van Kóóphandel en Fabrieken te Alkmaar, dat deze zaak in gunstigen zin moge worden opgelost. Eveneens zal een adres aan den Raad dezer gemeente worden gericht om eveneens deze zaak te bevorderen. Ten slotte werd een uitvoerige gedacht/n- wisseling gevoerd over de plannen tot in krimping der bloembollen, door een teelt- regeling. Gevreesd wordt, dat wanneer geen maat regelen worden getroffen, de teelt spoedig niet pieer loonend zal zijn. Verschillende punten in deze belangrijke aangelegenheid werden besproken en de vergadering was van oordeel dat er iets ge daan zal moeten worden. De Voorzitter merkt op, dat in deze ver gadering geen besluiten over dit punt zullen worden genomen, doch «preker wenscht den gejachtengang der leden te vernemen, daar binnenkort een» vergadering over deze kwes tie zal worden gehouden. Filmavond. Vrijdag 13 April j.l. des avonds half acht werd een filmavond in het Patronaatsgebouw gegeven door den Bijzon deren Vrijwilligen Landstorm. De heer J. Burger, voorzitter der plaatse lijke afdeeling, opende deze bijeenkomst, riep het welkom toe aan den Weleerw. Pater den heer Oolders, sectretaris van den Vrjjw. Landstorm te Alkmaar en verder aan de aanwezige dames en heeren. Spr. schetste in korte trekken het ontstaan van de geschie denis van den Bijzonderen Vrjjw. Land storm. De mislukte revolutie-poging van Troelstra in 1918 en de grootste demonstra tie van liefde voor ons vorstenhuis en het wettig gezag op het Malieveld, te Den Haag werden weer levendig onder de oogën ge bracht. De krachtige Bijzondere Vrijwillige Land storm, die thans 58000 leden telt, draagt in sterke mate een voorkomend en voorbehoe dend karakter. Ik geloof niet, ging spreker voort, dat de tijd voorbij is. dat -wjj.de Land storm kunnen missen voor Kerk, Staat en Vaderland en zal ook onze afdeeling alhier bestaande uit 60 leden voor de gemeenschap moreel en financieel zoovel mogelijk hierin medewerken; het is eenmaal een plicht voor ons. ’t 10-jarig bestaan van den B.V.L. za) worden herdacht te Den Haag op 27 Sep tember a.s. ter bestrijding van onkosten en 'verzuim zal een inteekenlijst aan de in gezetenen van Warmenhuizen worden aan geboden, teneinde in staat te zijn een zoo groot mogelijk aantal leden van den vrijwil ligen landstorm naar Den Haag te kunnen zenden. Na deze inleiding wenschte spreker den aanwezigen een prettigen en genoeglijken avond toe. De prachtige films droegen er verder het hare er toe bij de organisatie nog beter te leeren kennen. De film van ons Oranjehuis en van de bijzondere gebeurtenissen uit het leven van onze Koningin was een waar suc ces. Beelden van verschillende Landdagen, o.a. van Alkmaar, brachten den arbeid van den Bijzonderen Vrjjw. Landstorm dichter bij. Hiertusschen kregen Iwe nog eeniges kluchtnummers te zien, welxe de lachspieren van de aanwezigen opwekten. Jammer was het, dat er zoo weinig ge trouwde mannen aanwezig wjyen. Deze heb' veel gemist. Bakkersnachtarbeid. Van den heer H. D. Schipper, alhier, is vergunning gevraagd tot het verrichten van bakkersarbeid tus- schen 8 uur ikni. en 6 uur voorm. Keuring Dienstplicht. De keuring voor dienstplichtigen, lichting 1929 zal voor deze gemeente plaats hebben op Maandag 7 Mei a.s., des voormiddags te half 10 uur van 1 tot en met 15 en des namiddags te half 2 de overigen. Verloren.- 1 overjas en een belasting- plaatje. Inl. ter Secretarie bij den gemeente bode. Harddraverijvereeniging. De Hecms- kerkschc Harddraverij- en Koninginnedag- vereeniging vergaderde Donderdagavond in het lokaal ..De Oranjeboom". Tegen onge veer. 8 uur opende de heer Bergfeld de bij eenkomst met een woord van welkom, in zonderheid aan den eere-voorzitter Burge meester Wiegman en memoreerde tevens nog eèns de goede afloop der festiviteiten van het vorige jaar en de onderling gunstige verstandhouding daarbij van de burgerij. Volgt punt 2. notulen. Deze werden zonder op of aanmerkingen goedgekeurd. Punt 3. mededeelingen. Alsvpren. Toen de -Voorzitter hiertoe óverging ver scheen de Z.Eerw. Heer Pastoor Heitvelt ter bijeenkomst, die harteljjk verwelkomd' werd. Tot de mededeelingen behoorde o.a. advies op twee voostellen, reeds in het vorig jaar gedaan door de hoeren P. de Vries Thz., S. I Nijmair. Eerstgenoemde n.l. de afschaffing van het bolhappen op grond der hygiëne en laatstgenoemde tot invoering eener draverij van boerenpaarden. Beide voorstellen werden door den Voorzitter toegezegd, dat het be stuur na rjjp beraad er vooralsnog niet toe* kon overgaan een besluit in dien zin als door hun bedoeld te kunnen nemen Echter, zoo vervolgde de Voorz., wy hou den ons voor verdere opmerkingen zoomede voor verdere attracties des volkspelen ten zeerste aanbevolen. Aan den heer C. Tijms werd verzocht zijn standpunt inzake het verkenen van f 5. aan de Vereeniging van Pikeurs nader toe te lichten, De heer T. voldeed aan dit verzoek, waarbij bleek, dat deze gelden alleen be stemd waren wanneer een of meerdere van hen door eèn ongeval getroffen werden. Besloten werd voor 1928 voor dit doel f 5.uit te trekken. De Voorzitter zegde verder nog toe, dat het in de bedoeling van het bestuur lag om ove? te gaan tot plaatsing eener vaste mu ziektent. Punt 4, jaarverslag. De ontvangsten in 1927 bedroegen f 13359 en de uitgaven f 1182.02. De vereenigingen tellen momen teel 413 leden. Tjjdens de nu gehouden bestuursverkiezin gen werden wegens periodieke aftfeding der heeren v. d. Maat en v. d. Ploeg gekozen de heeren I. Ineke en Ant. v. Lieshout (Konin ginnedag) en voor de Draverij het aftr. lid de heer A. E. de Wildt, allen met overgroote i meerderheid van stemmen. Tot nader toelichting diene nog, dat eerst genoemde aftr. v. d. Maat en v. d. Ploeg voor een herverkiezing niet meer in aanmerking wenschten te komen. Tot verificateurs werden benoemd de heeren P. de Vries Thz., H. Voormeer en P. Hoogwerf. Daarna volgde punt 7. Bespre king datum van het feest. Na enkele be sprekingen werd de datum vastgcsteld op 6 en 7 September. Tijdens de nu gehouden rondvraag be spreekt de heer H. Voormeer de wensche- Rjkheid dat neringdoenden het tot hun plicht moesten- rekenen, wat ruimer bijdra gen aan de festiviteiten te schenken, daar toch hunne befengey hiermede ten zeerste gebaat zijn. (Applrfus). Hierna verkrijgt de Eere-voorzitter, de heer Wugman het woord, die naar aanlei ding van bet laatst gesprokene beweerde, dat de vrijwillige bijdragen nu niet al te rooiaal uit de zakken der middenstanders vloeien, zoodat van teleurstelling in deze wel eenigszins gesproken mag worden. Zoo voortgaande over dit punt vroeg de Voorz. hun of bet niet raadzamer was deze zaak eens te bespreken in eene bijeenkomst, uit sluitend belegd door winkeliers, wat zjjn volle instemming verwierf. - Na nog enkele huishoudelijke zaken be sproken te hebben sloot de Voorzitter de vergadering met een woord van dank aan de Burgemeester en den heer Pastoor voor hunne blijken van belangstelling en tot slot aan de verdere aanwezigen. Uitslag verkooping. Donderdag werd ten overstaan van den Notaris D. Veenen- bos te Enkhuizen, in het café Bantam te Hoogcarspel, ten verzoeke van den heer M. van Veen, publiek geveild: Een woonhuis mee^erf en grond te Hoog karspel, aan den Straatweg, Sectie D„ nos. 398. 399 ged. en 134 ged. samen groot onge veer 2.94 are, kooper in massa de heer P. van der Oord te Lutjebroek, yoor f 2270.— Bazar. Doelden wij eenige dagen gele den eenige bijzonderheden mede van den alhier gehouden bazar, thans kan worden medegedeeld dat de bruto-opbrengst f 2900 bedraagt. Daarentegen zijn er duizenden, die er’wat liefs voor zouden wil len geven de kunst meester te zijn I,aat daarom, als bot eenigs zins mogelijk is, Uwe kinderen leeren pianospelen. De aanschaffing van een goede piano is niet zoo bezwaarlijk, de betaling wordt, U indien U bet wenscht, zeer gemakkelijk ge maakt. Fraaie piano’s, sonoor van klank, koopt U uit een keus van piano’s. meer dan 30 stuks, bij Langestraat 69 Alkmaar. naar Gebr. Ruyter te 0. Blokker 44.50 K. G. melk met 3.85 pCt. vet en Juliana IX, eige naar W. Zilver alhier 41.75 K. G. melk met 3.25 pCt. vet. Door de plaatselijke keuringe Commissie werd een 30-tal dieren uitgezócht om mede te laten dingen aan de te honden Hierop werd door den heer Kimman een toelichting gegeven en aangetoond, hoe het bestaande kantoor aan het uiterste einde der bebouwde kom is gelegen ongeveer een K.M. uit het midden der gemeente. Hoe het zelve oorzaak is dat 75 a 80 pCt. der bevolking Hierna dankt de voorz. de aanwezigen ,voor hun tegenwoordigheid en zegt te hopen dat de leden de vereeniging zullen steunen en hun waren aanvoeren bij de veiling hun ner vereeniging. Met de beste wenschen voor de leden sluit de voorz. de vergadering. pen in de vlammen omgekomen. De paarden konden door den heer Hellemond nog tijdig uit de stal gehaald worden. De brandweer wist evenwel door het dub bele landhuis, bewoond door de heeren Snel en Buitink, nat te houden, dit voor de vlam- 4.205.20 Dansmuziek. 7.85 OrkeBteoaeatt 8.35 Gramofoonmuziek. 8.509.35 Concert, Orkest en Mme. de Woiodi-Meroff, zangeres.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 6