r - I k F: van k Voor het Helllodom Eerherstel. I van b8 uur blechthooren ■ur voorzien. uit 1 nieuwen 1.— Totaal f 2686.26 de on (houten kribben), dat 10 ‘s en Griet- de Eerste H. Com- het ge- 1 Zielen, 8 uur en kwart over 8 H. Mis. Van id rina van Kleef, die met de laatste H. H. Sa cramenten is voonfen. uur se- o VREESEL1JKE IN R--. g-, I 1.05 5.— 12.— 2.50 1.— 19.50 T W*-*'WW1** Mato,-.. 45 uur biecbthooren 58 Zur bieehtBbpren Elder- wordt gelegen: Maand. voor Joanna oensdae H. Missen on» 7 en. 8 uur. Des ‘.„‘.2 2 ---> v. 8. H. Jozef.’ Donderdag H. Misseu om 7 en 8 uur. Om I (Hnuavuv Maandag half 7 H. Mis bij de Eerw. Zus- 8 uur. Des Eer en K raakman-Pronk Dinxl. voor Lucia Valkering en echtgen. Woeusd. voor Cornelia Zuurbier. Douderd. Marga. v. Daiu-Baart. Vrijd. voor faui. Leek. Zaterd voor de gel. zielen. De gebeden worden verzocht voor Joan na Tnpmp-Thoiuas, die met de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden is voorzien. In den ondertrouw zijn opgenomen: Petrus A. de Wit, van Heilb eh Gerarda W. Apel doorn van Rinnegom. \an 4 en 7 uur Lof. Zondag 7 uur 10 uur voor de parochie. den ZeerEerw. Kelckhoven, Van ontvangen rente Comité van Actie N.N. nit dankbaarheid bjj gele genheid van een blijde gebeurte nis N.N. voor de schulddelging Comité van Actie Van N.N. voor den Paaschkaarskandelaar Van onze kaartclub Comité van Actie N.N. Egmond aan Zee tot zekere intentie W1ERINGEN. Zondag, half 8 de H. Mis voor de geloo- vige zielen, volgens intentie van hen, die in de bus hebben geofferd. Half 10 veer bet geestelijk en tijdelijk Welzijn der paro chie. Onder de H.H. Missen schaalcollecte voor het liefdewerk „de Goede Herder” en voor de bescherming van meisjes; 12 uur Catechismus;!! alf 1 de Vespers, waarna „de profundi»”. Maandag 8 uur Maanddienst voor overt familie Boersen-Hoendrmk. w Dinsdag 8 uur de H. Mis voor overt fam. Tieleman, des avonds half 8 St. Antoniuslof met rozenhoedje. Woensdag 8 uur ter eere van de Heilige Theresia. Donderdag 8 uur voor Heer Joannes Gerardus van des avonds half 8 H. Sacramentslof met Rozenhoedje. Vrijdag 8 uur voor Jannie Veegen- Zaterdag 8 uur voor Theodoras Gerardus Boersen, overt ouders en fam., des avonds van 68 nur gelegenheid om te biechten. Zondag a.s. plechtige viering van I„. Beschermfeest van den H. Joseph. Onder de H.H. Missen alsdan schaalcol lecte voor de kerk. Deze week catechismus volgens woonte én hier én aan den Oever. De geloovigen worden herinnerd aan het voldoen van hun offertje van 15 ets. voor de Vastendispensatie. ZWAAG. Zondag J.10 uur H. Mis. 9 uur Uitreiken v. d. H. Communie. 10 uur de Hoogmis. 14.15 uur Vespers. RINNEGOM. Zondag 2e Zondag na Paschen. 7 uur voor Petronella Levering-Kabel; Half 10 voor de paroejjie. Collecte voor ,,de Goede Herder”; 2 uur vespers. Maandag voor Petronella van DoesJijk Dinsdag voor Prancratius Groentjes en J. Vergouw-Groentjes. Woensdag feest van St. Jozef, als patroon der Kerk. Gez. H. Mis voor Maria Liefting- Nuyens. Donderdag 9 uur gez. jaargetij voor Wil helmus Swart, om 7 uur en voor de H. MIs vau 9 uur zal de Litanie van alle Heiligen worden gebeden. Vrijdag voor Joannes de Wit en Geertrul- da de Wit-Zuurbier. 7 uur Lof. Zaterdag Guurtje Groen. <ler kinderen. der overigen. WOGNUM. Zondag te half 8 de H. Mis voor Anna Biersteker en overt ouders, te half 10 de H Mis voor de parochie, elders voor de overt familie Bot-van Diepen. Maandag uit dankbaarheid bjj gelegenheid- van een 25-jarig huwelijk, elders voor overt ouders. Dinsdag tot intentie van Bruid en. Bruide gom, elder» uit dankbaarheid. (H. Familie). Zondag half acht voor de parochie, Uur voor overt fam. Wokke. Maandag 8 nur voor Piet je Borst. Dinsdag 8 uur voor Cath. Berger en overt kinderen. Woensdag 9 unr gez Huwelijksmis. Donderdag 9 uur gez. Jaargetijde voor Joës Doeg. Vrjjdag 8 uur voor Jacob Hes, Guurtje van Dam en overt fam. Zaterdag 8 uur voor overt ouders. ENKHUIZEN. Zondag half 8 Vroegmis. 10 uur Hoogmis, om 5 uur Lof. In de week de H. Mis om half 8. Donderdagavond 7 uur Lof. Zaterdag vanaf 5 uur gelegenheid om te biechten. WARMENHUIZEN. Zo. de H. MLsen te 7 uur en 10 uur de Hoogmis. Te kwart over 1 katechismus. Tc 2 uur Vespers. Te 5 uur en half 8 Patronaat. Ma. du H. Mis in de Kapel. Do. te 7 uur Lof. Za te 7 uur Lof. der eerste H. communie, vanaf de openbare school aan den Volgerweg zullen de kinde ren met rijtuigen waden afgehaald. Zij moe ten 9.45 daar aanwezig zijn. De gebeden worden verzocht voor Henri- cus Oudejans, Cornelia Bijvoet, die met de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden zjjn voorzien en voor Cornells Boots, die in den Heer is overleden. In den ondertrouw zijn opgenomen: Ge- rardtts de Lange en Afra Koopman. uur en LIMMEN. Zondag 7 uur stille H. Mis, half 10 Hoog mis. waaronder 'de plechtige H. Commuhie der kinderen met Geloofbelijdenis en toewij ding aan het H. Hart, 2 uur Lof ter eere van Maria, Vernieuwing Doopbeloften, Op dracht aan Maria en Te Deum. Maandag kwart over acht gelezen Jaarge tijde voor Jacobus Krom. Woensdag kwart over acht gez: H. Mis, 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef met de l .itanie. VENHUIZEN. Zondag 7 nur tot zekere intentie, half 9 tot Intentie, 10 uur voor de parochie. Maandag 7 uur voor de GeL Zielen, 8 uur voor Cornelia Broers, hsvr van P. Bakker. Dinsdag 7 uur voor overt, ouders Besse- llngde Lange, 8 uur voor overt familie BotLaan. Woensdag 7 uur voor Cornells Schuf en Antje Meilink, 8 uur voor Dirk Schouten en Neeltje Koopman.: Donderdag 7 uur voor .Cornells Wjjnker 9 uur gez. H. Mis met Veni Creator voor bruidegom en bruid. Vrijdag 7 uur voor Petrus Veken en Sjjtje Neefjes, 8 uur voor Marijtje Elders, huisvr. van Dirk de Jong. Zaterdag 7 uur voor Geertje Krijnsen, om 8 uur voor Martha Beerepoot. URSEM. Zateftlag 21 April biecbthooren van 34 uur en van half 7 tot 8 uur. Zondag te 7 uur uitreiking der II. Com munie, ten kwart over 7 Vroegmis voor do parochie, ook kwart over 8 uitreiken dor H. Communie. Te kwart over 9 gezongen Hoog mis voor de eind volharding der kinderen, die vandaag plechtig hun doopbeloften vernieu wen. Tc 9 uur komen de kinderen in pro cessie de kerk binnen. Heden collecte voor de vereeniging tot bescherming van meisjes. Te 2 uur plechtig Lof. Maandag, Dinsdag en Woensdag te kwart over 7 uitreiking H. Communie, te 8 uur de IIMis. Woensdag kwart voor 8 litanie van alle Heiligen. Donderdag te 9 uur gezongen trouwmis voor Cornells Ridder uit Graft en tfohanna Sweep uit deze parochie. Vrijdag te 9 uur gezongen H. Mis dankbaarheid voor Familie Dirk Vlaar. Zaterdag te 9 uur gezongen jaargetijde voor Petrus Blank. De laatste drie dagen te kwart voor 8 uitreiken H. Communie. Bo vendien Vrjjdag ten kwart over 8 uit reiken H. Communie voor de vier hoogste school klassen. Woensdag van 12 tot 1 uur biecbthooren voor de drie hoogste klassen. Donderdag van 12 tot 1 uur 'voor de ove rige kinderen. HELDER. Parochiekerk O. L. Vrouw Onbevl. Ontv. Zondag 22 April. 2e Zondag ifh Paschen. Tc 7.30 de Vroegmis, te 9 uur de militairen. en te half 11 de Hoogmis. Te 1 uur groote leering en te 7 uur installatie van den nieu wen pastoor door den HoogEerw. Heer Guil- lonard, deken va» Schagen. Heden onder de H.H. Missen collecte voor het gesticht „de Goede Herder”. Woensdag wordt, ter gelegenheid van St. Marcus, voor de H. Mis de litanie vano alle Heiligen gebeden, <^m Gods zegen af te since- ken voor de vruchten der aarde. Stedelingen en landbouwers worden verzocht in de kerk te komen medebidden. *s Avonds 7 uur St. Jozcfslof en daarna dc Mariacongregatie. Vrijdag de eerste H. Mis om 0 uur, 7 unr •s avonds Lof ter eere van het H. Hart. Dien dag feestdag van de H. Petrus Canisius. Zaterdag de Broedersehapsmis voor de bekeering der zondaren en van 58.30 gele genheid tot biechten. de gelden voor het Peuuingfonds Iphus in het Patronaa.t. 'beden worden verzocht voor Jae. M. Barnhoom en Nic. A. Jz., die met de laatste H. Sacramenten der Stervenden zijn voor Cornells Krakman. Oir - Elders vooi Joanna Mooy-Gieling. Schaalcollecte voor ,.de Goede Herder’-stichting. De gebeden worden verzocht voor Anna Goedhart-Zuurbier, die met de H.H. Sacra- inenten der Stervenden is voorzien en vooi Engelina Prins-Berkhout, en Joannes Koop man en Cornells Duys, die in den Heer zijn overleden. In drti ondertrouw znjj opgenomen: Cornelia Beers en Wilhelmina Vrooling.3. Adrianus Bakker en Jacoba Commandeur 2. Simon .Smid en Joanna Es. 1. Woensdag voor Joannes ursem, elders voof Jacgb Stroomer en Reinouwtje Blauw. Donderdag tot intentie van Bruid en Brui degom, elders tier eere van het H. Hart voor voor Jan Appelman en Joanna Kuip., elders voor Jan Selm en ONDERDIJK. Zondag 1.30 u. Catechismus. 2.30 uur Lof met Rozenhoedje en lied no. 3. In de H.H. Missen schaalcollecte voor het Gesticht „De Goede Herder” en de ver eeniging tot bescherming van meisjes. Maandag 7.30 uur Lof ter eere van den H. Gerardus Majella. Vereering der relikwie. Woensdag 7.30 uur vergadering der 3de Orde, afdeeling vrouwen en meisjes. Donderdag 7.10 uur Lof ter eere van het H. Sacrament, lied no. 4. Vrjjdag om half twaalf komen de kinde ren in de kerk voor de voorbereidingen voor de 1ste H. Communie op 6 Mei. Zaterdag van 11.10 uur biechten voor de kinderen, van 58 uur voor de overigen. Zondag. In de H.H. Missen open schaa1- collecte voor de kerk, welke bijzonder blijft aanbevolen. Zondag half 8 voor Bartliolemeus Smit; half 10 voor de parochie. Maandag half 8 voor Jan Bijvoet. Dinsdag half 8 voor Martha Beemster. Woensdag voor Antje Keizer-Mol. Donderdag half 8 voor Cornells Zwart en overl. kinderen. Vrjjdag half 8 voor Grietje Grent. Zaterdag half 8 voor Doortje eh Pieter Schoenmaker. Zondag half 8 voor Jan Tense en overl. familie; half 10 voor de parochie. De gebeden worden verzocht voor Jan Peerdeman, die met de laatste H.H. Sacra menten der stervenden is voorzien. In den ondertrouw zjjn opgenomen: Simon Koopman en Johanna Grooteman. CASTRICUM. Zondag 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoogmis, 2 uur oefening van de Derde Orde H. Fami lie en Lof. Maandag 7 uur gez. <1. Mis voor de Gel. 4e Ijjst ter eere van de kleine H. Theresia. Vorig bedrag f 2630.6L 2.50 10.50 nieuwing der Doopbeloften Maria.. Maandag de le H. Mis te kwart over 1, Communiebrengen op Oosthuizerweg en Tuiuhoek. Biechten voor de jongens, die Dinsdag vóór de 2e' H. Mis zullen commit ni- ceeren. Dinsdag eerste H. Mis om kwart over 7, Communiebrengen in den Tuinhoek. Woensdag eerste H. Mis te kwart over 7, te half 10 gezongen H. Mis voor Bruidegom en Bruid, en sluiting van een huweljjk. Des avonds 7 uur vergadering H. Familie, afd. mannen. Donderdag de eerste H. Mis te 7 uur en 8 upr de plechtige gezongen H. Mis, wegens- een 40-jarig huwelijk. Vrjjdag eerste H. MIs te half 8, de 2e kw. over 8. Zaterdag biecbthooren van 34 uur en van 6—8 uur. Te 7 uur Lof ter eere van O. L. Vrouw van Lourdes. Dinsdag, Woensdag, Donderdag, Vrjjdag te kwart over 10 oefening voor de kinderen Di., Wo., Do. en Vrjj. de H. Mis om 7 en 8 uur. Zaterdag 6 uur bij de Eerw. Zusters, 7 Qn 8 uur H. Mis in de Kerk. Van 48 uur biechthooren, half 7 Lof ter eere t an Maria. HT KALF (ZAANDAM). Zondag half 8 Vroegmis, waaronder le H. Communie der Kinderen, 10 uur Hoogmis, 3 uur Lof met opdracht aan de H. Maagd. Donderdag 7 uur Lof met rozenhoedje v. d. geloovige zielen. Zaterdag van 38 uur biecbthooren waarna gezongen Bruidsmis bjj gelegenheid van een huwelijksinzegening. Woensdag wordt bij gelegenheid van den feestdag van den H. Marcus de litanie van alle Heiligen gebeden vóór de II. Mis. Donderuag te 9 uur Veni Creator, waarna gezongen Bruidsmis bjj gelegenheid van eea huwelijksinzegening. Vrjjdag ’s avonds te 7 uur Lof, waarna lied no. 37. Zaterdag biechthooren van van half 6 tot 7 uur. - HEEMSKERK. Zondag. De 11. H. Missen te 7 uur. half 9 en 10 uur de Hoogmis. Cole Iele voor d>' stichting De Goede Herder” en de Be scherming van meisjes. Na de Hoogmis in het gebouw gelegenheid voor ouders om hun jongens op te geven voor t Patronaat. Half 2 Catechismus. Half 3 plechtige sluiting van het triduüm der 3de Orde, mei professie der postulant» en iukleeding der nieuwe leden. Half 5 Congregatie voor Patronaat. Haif 7 II. Familie' Na het Lof vergadering der Zelatricen van het Allerh. Hart van Jezus. Maandag half 7 H. Mis bij de Zusters, in de kerk te 7 cu 8 uur. Woensdag feestdag van den H. Marcus. Om kwart na 6 wordt de H. Communie uit gereikt en onmiddelljjk daarna processie door den tuin, waaronder de Litanie van alle heiligen wordt- gezongen, daarna de gez. H. Mis, voor de vruchten der aarde. Laten we gezamenlijk dien dag God’s on- misbaren zegen komen afstneeken voor ons en onze gezinnen. Des middags om 6 uur Maria-Congregatie. r Donderdag half 7 Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Zaterdag van 4 tot half 9 biechthooren. half 7 Maria-Lof. Kinderhiechthooren voor 5e en 6e klas. Catechismus naar gewoonte. A.s. Zondag de jaarlijksche collecte voor het groot, seminarie te Warmond! OBDAM. Zondag half 8 gelezen H. Mis: half 10 de Hoogmis; 2 uur Catechismus; half 3 de Vespers. Maandag kwart over 9 gezongen II. Mis, uit dankbaarheid voor zilveren Huwelijks feest. Donderdag gezongen H. Mis voor Broederschap der gedurige aanbidding. Vrjjdag te 7 uur Kruisweg. Zaterdag 34.30 en van 5.30 7.30 uur biechthooren. DE PAUS EN DE H. KINDSHEID. De directeur-generaal van'de H. Kinds heid, mgr. Merlo, heeft in de particuliere audiëntie, welke de Paus hem heeft verleend den H. Vader een zeer belangwekkenden staat van ontvangst van dit werk sedert 1914 aangeboden. Beliepen in 1914 de in komsten 1.694.686 francs, d.i. ongeveer 8.000.000 papieren francs van thans, in 192T werd 23.800.000 francs opgebracht, d.i. het diredubbele van 1914. De H. Vader drukte zjju voldoening uit over den rcgelmatigen voortgang van het werk en gaf uiting aan zjjn bewondering 1 voor de zoo talrjjke, door de leden uit de ge- heele wereld gebrachte offers, welke de cij fers lieten zien. „De Voorzenigheid”, merkte de Paus op, „zegent het werk van den directeur-gene raal zichtbaar. Die zegen heeft zich over het werk uitgestrekt, zooals de ontvangen aal moezen, welke de .vruchten der liefdadigheid zjjn, getuigen. Daaraan hebben de directeu ren door hun toewijding, hun ijver en hun apostolisehen geest beantwoord. De H. Vader verheugde zich over de mede- werking. welke de nationale en gewestelijke directeuren en leden aan den centralen raad en den algemeenen directeur verleenen en bj| droeg mgr. Merlo op, allen leden van den centrale» raad, die tot alle volken belmoren op 30 Mei zjjn levendige gelukwenschen en zjjn zegen voor hen en hun landen over te brengen. De H. Vader drong opnieuw aan op de vermeerdering der feestep van de H. Kinds heid in cje parochies en in de scholen, ten- einde op die wfjze den kinderen den geest van opoffering en apostolaat in te prenten. Zaterdag de li. Missen om 7 en 8 uur. Om 7 uur Marialof. Biechthooren Zaterdag van 4 tot 8 uur. Dagelijks om half 7 en lialf 8. Catechis mus naar gewoonte. Zondag na de H. Mis vau 10 uur afdragen van de gelden voor St. Oduli De gel Donderdag feestdag van den H. Apostel Marcus. Kwart voor 8 H. Mis voor Theodora de Vries, wed. van Mnrtinus Stevens. 7 uur Lof ter eere van het allerh. Sacra ment met rozenhoedje en gebed voor do veelvuldige H. Communie. Vrijdag feestdag van den Holl. Heilige Petrus Canisius. Kwart voor-8 gezongen jaarget. voor Joannes Pannekeet. Zaterdag kwart voor 8 H. Mis voor Pe trus Kunst. 48 uur biechthooren. Zondag van 7 uur tot 10 min. over 7 u. biechthooren. kwart over 7 uitreiking der H. Communie. half 8 Vroegmis voor de parochie. 9 uur Communie-uitreiking. 10 uur Ve inCreator en H. Mis- tot zekere intentie. 3 uur Vespers. H. Hart. Zondag 7 uur voor Adrianus Overtoom en Elisabeth Bes, 10 uur voor de parochie. Maandag om 7 uur voor overt familie Groen en Koopman. Dinsdag om 7 uur voor overl. familie van Schagen en Snelten. Woensdag om 9 uur voor Cornelis Verver. Donderdag om 7 uur voor Aaltje Appel man, hsvr. van Nico laas de Wit. Vrjjdag om 7 uur voor Jansje van Zelm, hsvr. van Andries Veldman. Zaterdag om 7 uur tot zekere intentie. ASSENDELFT. Zondag 7 uur Hoogmis met plechtige geloofsbelijdenis en Opdracht aan het H. Hart. 10 uur gelezen H. Mis. Half 8 Lof met vernieuwing Doopbeloften en opdracht aan Maria. T~2 tére, 8 uur in de kerk Dinsdag H. Missen om 7 en avonds half 8 Congregatie voor Woei avonds half 8 Ix>f ter eere 8 uur gezongen H. Mis ter eere van het H Sacrament. ’s Avonds half 8 Dr. Schaepman-bijeenkomst in de kerk. Spre kers: De Zeereerw. Heer Micklinghoff van Alkmaar en ,Mr. H. A. J. M. Kuatere van Alkmaar. Tot opluistering eenige «angnum- roesr door het Zangkoor. BEEMSTER. Zondag plechtige H. Communie, ten 6 uur Vroegmis, half 9 de Hoogmis, waaronder de geloofsbelijdenis en de eed, en de H. Com munie. Te 8.15 uur moeten de kinderen aan de school zjjn, en des middags te 2.15 uur. De plechtigheden te half 3, waaronder ver- i en opdracht aan een zieke. Vrijdag Elisabeth Elisabeth Sljjkennan. Zaterdag in het St. Agm-sgesticht voor Trijntje van Berkci, eldrs voor Ijuirens Sljj- kerman, Cecilia Borst en overl. kinderen. Zondag te half 8 voor een zekere intentie. Te half 9 voor de |>arochie, elders voor Ma ria Christina Spjjkhoven. Heden onder de H.H. Missen schaalcollec te voor „Dc Goede Herder en de vereeni ging tot bescherming van meisjes. Na den middag te 2 uur de Vespers, waarna lied no. 36. Maandag te 9 uui Veni Creator en gezon gen H. Mis uit dankbaarheid bij gelegenheid van een 25-jarig huwelijk. Dinsdag te half 8 Veni Creator, AKERSLOOT. Zondag half 8 tot zekere intentie. Om 10 uur voor de parochie. Maandag 8 uur tot zekere intentie. Dinsdag half 10 voor Bruidegom Bruid. Woensdag half 10 voor Bruidegom en Bruid. Donderdag 8 uur tot zekere intentie. Vrijdag 8 udr tot vekere intentie. Zaterdag 9 uur bij gelegenheid van een zilveren IhiwelijlwfeejL Heden collecte voor de Bescherming van Meisjes en den Goed«nt Herder. Geen Catechismus. 2 uur H. Familie voor de jongelingen. 3 uur Vespers, waarna Lied No. 28. Dinsdag 2e der 9 Dipsdagen, die het feest van den H. Antonins voorafgaan. Donderdag feest van den H. Marcus, den Evangelist. Vrijdag feest van den H. Petrus Canisius, onzen vaderiandschen Heilige. A.s. Zondag wordt hier het Bescherm feest van den H. Joseph gevierd en tevens algemeene H. Communie voor de leden der Heilige Familie. EDAM. Zondag Imogfeest van manie der Kinderen. Collecte voor het gesticht „de Goede Herder” en de vereeniging van bescherming van meisjes. Half 8 Vroegmis voor de kinderen, die hun le H. Communie doen. 10 uur de Hoogmis voor het geesteljjk en tjjdeljjk heil der parochie. 3 uur Vespers met opdracht der kinderen aan het allerh. Hart v. Maria. Maandag kwart voor 8 H. Mis voor Pas toor van Kelckhove. Dinsdag kwart voor 8 H. Mis voer Esther Kuyper-Rijkcnburg. Woensdag beschermfeest van den H. Jozef. Voor de H. Mis wordt de litanie van alle Heiligen gebeden voor de vruchten der aarde. Kwart voor 8 H. Mis voor Joan nes van Beus. WONINGTOESTANDEN RUSLAND. Het onmenschelijke nabty. De Prawda brengt een beschrjjviug van de vreeseljjke toestanden der fabriekswonihgeii in Jwano-Wonessensk, een centrum der tex tielindustrie. De woningen, of „kazernes', zooals ze in het Russisch heeten, dateereu nog van voor de revolutie, maar zjjn thans veel meer overbevolkt, nu op de meeste fa brieken in twee en op sommige plaatsen h* drie ploegen gewerkt wordt. De stank bjj bet binnenkomen werkt op den reuk, aldus de schrjjver, als het gillen van een locomotief vlakbjj op het gehooi. Maar aan locomotiefgefluit komt een cinu, niet aan dien vreeseljjken stank van rotteu. de kool cn vuil wateremmers. Het vuilo wa ter wordt door den beheerder der huizen op gespaard en eenmaal per maand verkocht als veevoeder. De zalen voor ongebuwden zjjn thans zoo met bedden bezaaid (houten kribben), dat het ónmogelijk is zelfs een houten krukje te plaatsen. Als de arbeiders hun „woning” opzoeken, moeten ze met opgetrokken knieën op hun bed zitten of gaan liggen. Uk» kleeden is een onmogelijkheid, beddegoeo bestaat niet. De stank der menschen wordt nog vermeerderd door de viltschóenen, die bij de kachel te drogen worden gezet Dooi het werken in dag- en nachtploegen moeten de menschen dadelijk gaan slapen na thuis komst van bun werk, omdat na eenige ureu een nieuwe ploeg weggaat en thuiskomt, zoodat men dan door het leven wordt wak ker gemaakt.. Het hoogste blijk vau cultu reel leven waren spuwbakjeslu de zaal vooi de jongeren, teneinde vervuiling van den vloer door het onophoudelijk spuwen tegen te gaan. Erger nog is het, zoo raogelyk, in de af deeling voor gehuwden, waar ieder geili. een klein hokje beeft van eenige vierkants meters, dat beslapen wordt door vier, yijf oi meer personen. Iedere vloek van den man, aldus de schrij ver, en elke gil van do vrouw als antwoord daarop is hoorbaar door het heele huis, watu de dunne muurtjes houden geen ge luid tegen. De rechtelijke ambtenaren be weren, dat het ranselen van de vrouwen in die menschenpakhuizen thans tot een epidemie geworden is. Maar niet alleen dat. Het aantal moorden en zelfmoorden ten ge volgc van zulke woningtoestanden neemt toe, en eveneens huiselijke drama’s, die niet naar buiten bekend worden. HEER-HUGOWAARD. (H. Diouysiue.) Zondag Ged. H. Soter, Paus, half 7 voor Anna Dekker hvr. Antou Cornelissen, 9 uur voor de parochie. Maandag H. Georgius, Martelaar. 7 voor lua van Gils, 8 uur gezongen tot kere intentie. Dinsdag H. Fidelis van Sigmaringen, Mart. 9 7.uur voor Zuster M. Basiliaua (Johanna Ko- ïiljri). kwart over 8 ter eere van de H. The resia va» I^isieux ter bekeering der zonda ren^.. Woensdag feestdag van St Joseph, brui degom der .Aljsrh. Maagd Maria en Patroon der geheele kêfk, dag van devotie, feest m. octaaf. 7 uur gezongen met bidprocessie voor Adr. Swiiikels, kwart over 8 voor overl. familie Borst-Peereboom. Donderdag H. Evangelist Marcus, ged. H.H. Cletus eu Marcelliuus. Pausen en Mart., 7 uur voor Klaas en Albert Komen, 8 uur gezongen ter eere van het H. Sacrament tot zekere intentie. Hedenavond 78 H. Uur en V. A. Vrjjdag H. Petrus Canisius, Bei., Kerk]., 7 uur voor Tjerk Schouten, kwart over 8 voor overt fam. JimkerJong. Zaterdag. H. Paulus van ’t Kruis, Bet, ged. H. Vitalis, M., 7 uur voor Jaeob Wester, 8 uur voor Appelman-Ruiter. Zondag plechtige viering van bet St Jo- sephfeest, ged. H. Petrus, Mart. 7 uur voor de parochie, 10 uur voor de lev. en overt eden van het Patronaat St. Joseph. LANGENDIJK. Zondag 2e Zondag na Paschen. 7 uur de Vroegmis voor de parochie. 8.30 Couiinunieceereu. 10 uur de Hoogmis, uit dankbaarheid. ■*- Schaalcolecte voor het H. Land. 5 uur Conferentie. Onderwerp; „Het Burgelijk leven in Christus’ tjjd”. 6 uur Lof met preek van pastoor v. Noord over: „Het kerk-oegrip. Patronaat van 25 uur voor de meisjes; 2 uur cn 2.45 voor de jongens. Maandag 7 uur voor overl. ouders. 9' uur Gezongen H .Mis bjj een zilveren Huwe lijksfeest. 7 uur Maria-Congregatie. 8 u. Vergadering Dr. Sch’acpman-comité in den Burg.' Dinsdag 7 uur voor Anna Kraakman.-Hes. 1 7.30 overl. fam. Dekker en Groot. Elders voor Wilelmus en Theodoras Kos. 7.30 Schaepman-herdenking in de kerk. Sprekers Mr. Kusters van Alkmaar en pas toor v. d. Loos van Uitgeest. Orde: Orgelspel, Lied 106. Opening door den heer Andriesma. Koorzang. Rede van Mr. Rustere; Koorzang; Rede pastoor v. d. Loos; Lied 144. Dankwoord van Pastoor van. Noord. Orgelspel. Het H. Sacrament is niet in de kerk. Woensdag 7 uur voor overleden moeder en zuster. 9 uur Gezongen H. Mis voor Bruid en Bruidegom. Donderdag 7 uur voor Anna Bet B. M. 7.80 voor Gerbrand Duyves. Geen Lof. Vrijdag 7 uur tot zekere intentie.Half 8 tpt zekere intentie. Elders uit dankbaar heid. Zaterdag 7 qur voor Engelina Prins Brekhout, ah lid van de Sittardsche Broe derschap. 7.80 uur voor overl. ouders-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 18