GELDZORGEN 7 DE ADMINISTRATIE 2 ft ERK EN SCHOOL. RECHTZAKEN. ONDER DE BRUG VAN LEIDSCHEN- DAM. zullen U niet kwellen als U een ongeluk overkomt eti geabonneerd rijt op dit blad dat U gratis op aanvraag een polis, die U verzekert tegen ongevallen tot zeer hooge bedragen, verstrekt. Uitkeeringen van f 25.» tot f 3000.-. Abonneert U op dit blad en vergeet geen verzekerings polis aan te vragen. Abonné’s, die nog geen verzekeringspolis hebbel, aan ge-, vraagd, wacht er geen minuut mee. Stel het niet langer uit. Als U een ongeluk overkomt, kur^t gij niet in het bezit zijnde van een polis geen aanspraak op uitlevering doen gelden. ALLERLEI. GEMENGD NIEUWS. Ernstig auto-ongeluk. a becritl- van want den Lf 4 een Terüariüben van ver- onge- al «’■-aw*: Ir ■*- en Frankrijk Miguel afstand te doen en het land te verlaten. s Op den troon bleek toch voor hem geen plaats” te zyn! De Twuijverweg. Den chauffeur L- B. te 8t. Pancras In dienst by de firma T. komt de eer toe, zoo nu en dan nog eens den fraaiêu en nog steeds onveranderden toestand met den beruchten of beroemden Twuyverweg aan de vergetel heid te ontrukken. Als het noodzakelyk is, berijdt hy met zijn vrachtauto dezen inderdaad goeden, doch thans door domheidsmacht op zettelijk verwaarloosden ryweg, om een om- rit van 3 kwartier, langs veel slechtere, doch zeker daarom niet verboden wegen te ont- komen. Natuurlijk wordt hij plichtmatig op den bon gezet en de Kantonrechter, ex-offieier, gedoemd ook ’n rol mede te spelen in deze belachelijke Twinjverweg-klucht door den chauffeur, dien hy in zyn hart, bewondert als ’n held, te veroordeelen tot 1.boete of 1 dag. Gecaarlijke plaatsen ilschen groote achtzaamheül. De heer J. M. inwoner van Zaandam, reed op 25 Januari te Alkmaar met al te groote Mielheid oin den gevaarlijken Limmerhoek hij kwam daarbij te veel naar links en zonder voldoende signaal te geven, met gevolg, dat de werkman van het. waterleiding-bcdryf C. de Vet, die vanaf het .Verdronkenoord on zijn rijwiel aan kwam peddelen, met de auto caramboleerde en zijn rijwiel ernstig botscha ROOSTER DER RETRA1TEN IN HET „ST. PETRUS CANISIUS” RETRAITENHUIS TE BERGEN (N.-H.) 1720 April Open voor aan te vragen Re traite. 2225 April Heereu uit den Middenstand f 10.Pater Jezuiet. 20—29 April Meisjes, gewone stand f6.50, Pater Franciscaan. 14 Mei Leden van den Mariabond f 6.50 Pater Capucjjn. 58 Mei Meisjes, gewone stand f 6.50, Pater H.H. Harten. 1013 Mei Maria Congreganistpu f 6.50, Pater van H. Hart. 14-17 Mei Dames uit den Hoogeren Stand f 15.Pater Jezuiet. 1921 Mei Haarlemsche boud van R. K. Jongenspatrouaten, Pater Augustijn. 22—25 Mei Vrouwen, gewone stand 16.50 Pater Montfoitaan. 2629 Mei Zaanlaudsche Retraite f 6.50, Pater Redemptorist 29 Mei1 Juni Vrouwen f 6.50. Pater Franciscaan. 2— 5 Juni Gehuwde en ongehuwde «tan- uen f 6.50, Pater Capncyn. 58 Juni Leden R. K. Vrouwenbond (Loosduinen e.a.) f 6.50. Pater Augustijn. 912 Juni Meisjes Middenstand f 10. Pater Dominicaan. 1316 Juni Dames Middenstand t 10. Pater Montfortaan. 1619 Juni Open voor aan te vragen Re traite. 1922 Juni Vrouwen, gewone stand, f 6.50, Pater H.H. Harten. 2427 Juni Heeren f 10.Pater H. Hart. 2730 Juni Meisjes, gewone stand f 6.50, Pater Redemptorist. 30 Juni— 3 Juli Open voor aan te vragen Retraite. 36 Juli Vrouwelyke leden H. Familie 8t. VOOR DEN KANTONRECHTER. Zitting van Vrijdag 20 April. De juiste justitiecle citroen pers m werking. De rechtzitting van heden, ietwat verlaat door het gehouden concours van Noord-Hol- landsche padstieren in den Bcrgerhout. ken merkte zich door overvloed van diverse zaken. In de eerste plaats werden wij vergast op een belangwekkende procedure tegen den autobus-ondernomcr A. 3. te Bergen, wiens chauffeur Hagen op 4 Maart om 4.20 n.m., met zijn bus van Bergen was vertrokken, terwijl de dienstregeling 4.30 voorschreef. De chauffeur van de concurrecrende fa. van M., had zich gehaast deze onregelmatigheid ter bevoegder plaatse te melden. Besloten werd ernstig tegen deze misbruiken op te treden en derhalve de heer A. S. veroor deeld tot f35.— hoete of 30 dagen conform eiseh. x ’n Moderne winkelier kan wat beleven. De duistere tijden dat een boekhandelaar zijn 11- of 12-jarige loopjongen kon uitbuiten door hem voor een hougerloontje van 75 harde centen per week, van morgens 8 uur tot ’s avonds 10 uur te laten tippelen, be- hooren gelukkig tot het verleden. Maar de sentimentaliteit die wij echter voor die harde tijden in de plaats hebben gekregen, kan ook wel een beetje bespottelyk genoemd worden. Zoo stond hedep als „ver dachte”, met welke onhebbelijke qualificatie tegenwoordig ook de geringste overtreder wordt aangeduid, terecht de heer A. v. d. M., als gevolg van het feit, dat hij een loop- knechtje in dienst had. dat later bleek den 14-jarigen leeftijd nog niet te hebben bereikt. Aan den leerplicht was door het ventje vol daan, maar omdat deze niet aansluit bij de arbeidswet, was de knaap ge<Jpemd om ’n jaar lang werkeloos rond te klungelen, in plaats van zyn vader en moeder, die 10 kin deren ten hunnen laste hebben, de zorgen wat te helpen verlichten. De heer v. d. M. was persoonlyk uit zjjn drukken winkel losgebroken om zyn belan gen voor te dragen en hij deed zulks dan ook met zulk uitbundig succes, dat hij slechts tot 1.boete of 1 dag werd veroordeeld. Maar zyn flinke loopjongen, dien hy zoo broodnoodig heeft, mag nog een jaar lang lui wammesen en stekeltjes visschen. Slachtoffer van weer ’n andere wet. De 50-jarige melkventer G. K. te Alkmaar stond voor den grooten Kalif. op grond van het feit dat hij als gebruiker van een trek hond desgevraagd geen nummerbewys had kunnen tonnen, wat zooveel beteekende als dat zon trekhond niet was goedgekeurd. Deze 1 een trein gelukkig by- onmiddelljjk remmen een misschien vreeselijk orfgeiuk te voorkomen. De stond echter heden terecht dement behandeld, eischtc f 20.boete. De tweede hond nog altijd niet present. Al weer stond de voddencommis- sionair Gerrit B. te Alkmaar, die waar lijk wel een abonnement mag aanvragen terecht ter zake het ongepermiteerd plaats nemen op zijn hondenkar. Dit maal was zr.lks weer geconstateerd te Schermerhorn. Het blijft nu natuurlijk het bekend vraagstuk: Het gemis van den tweeden waardig bevonden trek hond, die jiem de gunst van een rijver gunning kan deelachtig doen worden. Tot zoolang is het misere en luidt het consigne: loopten of boete betalen, zoo- als nu ook weer, toen Gerrit tot f 1.50 boete of 1 dag werd veroordeeld. Een motorrijder wordt geacht een rijwielpad te kennen. De heer D. J- K., handelsretziger te Alkmaar, maakte zijn opwachting als verdachte, omdat hij 23 Maaét te Lini- men met zijn benzine ros zonder nood zaak het rijwielpad had bereden. Zijn verweer, dat dit rijwielpad niet voldoende werd aangeduid verwierp den kantonrechter als zijnde van nul en gc~- ner waarde en veroordeelde hem tot f 6 boete of 6 dagen. Capucjjn. 69 Juli Open voor aan te vragen Re traite. 1114 Juli Dames Middenstand f 10. Pater Franciscaan. 1417 Juli Mannen, gehuwde en huwde f 6.50. Pater Redemptorist. 1720 Juli Patronaatsmeisjcs, Haarlem, f 6.50, Pater Montfortaan. 21—24 Juli Mannelijke leden H. Familie SL Willibrordus buiten de Veste, Amster dam f 6.50, Pater H.H. Harten. 2427 Juli Open voor aan te vragen Re traite. 2831 Juli Gehuwde St Josephgezellen, Amsterdam, f 6J5O. Pater Jezuïet 14 Augustus Onderwijzeressen I 6.50. Pxter Jezuiet. WITTEBROODSWEKEN. Over de herkomst van dit woord schrijft dr. F. A. Stoeit in ziin _^,Nederlaadsche 'spreekwoorden en gezegden”: „De witte broodsweken, dat is de tijd dien de Friezen noemen wiggejviken. de Engetechen de ho neymoon, de Franocheu la lune de miel, de Duitschers de Flitterwochen, Houigmonat, Stutenwoche, Kkswoche, (dial), Butterwoche, KUszmonat Zkrtelwocben. de Zwitsers de Trütlerwochen, (troetelweken) en de Zuid- Nederlanders dial. Zoetemelksweken. Met deze benamingen wordt aangeduid de tijd, waarin alles nog een feestelijk aanzien heeft en alleen wittebrood opgedischt wordt. Wit tebrood wil hier Jan zeggen iets lekkers, iets heerlijks, dat vroeger, vooral door het volk, alleen op kermissen en groote feestdagen gegeten werd.” UIT PORTUGAL'S GESCHIEDENIS. Een typisch beeld van den verwarden po- litieken toestand, welke een eeuw geleden in Portugal heerschte geeft een dagblad-bericht dat van Maart 1828 dateert: „Bijzondere 'orieven uit Lissabon, van den len Maart, schilderen den staat van zaken in Portuga.l niet zeer gunstig af. Een van de zelve geeft eene breedvoerige beschrijving van de plegtige belediging van Dom Mi guel, en berigt, dat de infant, gedurende da geheele plegtigheid met zyne houding min of meer verlegen geweest was, waartoe eeni- ge omstandigheden, veel mogen bijgedragen hebben; als onder anderen, dat men vergeten scheen te hebben, eenen zetel voor den infant gereed te maken, die derhalve bleef staan, toen de Regentes zich naar den troon be gaf. Deze, dit bespeurende, wilde dat haar broeder zich bij haar zoudp nederzetten, waaraan de infant gehoor gaf, doch daar de leuningstoel der Regentes slechte -voor één persoon geschikt was, zaten de beid, vorste lijke personen aeer bekrompen, hetgeen zegt de echrjjver, veel van het plegtige weg nam.” Tot beter begrip» van dit curieuse bericht diene, dat de hier bedoelde dom Miguel door zyn ouderen broeder, den kroonprins, die als Pedro I in Brazilië als keizer regeerde, was aangewezen, om de regeering waar te nemen voor zijn (Pedro’s) nog minderjarige dochter Maria da Gloria, die met Miguel was ver loofd. In hetzelfde jaar (30 Juni) liet de nieuwbenoemde regent zich echter tot koning uitroepen en schafte hfl de grondwet af, wel-* ke zyn vader had ingevoerd. Pedro I keerde daarop, na de kroon in Brazilië te hebben neergelegd, in 1831 naar Portugal terug en dwong met de huls van Engeland Snanie Vrijdagavond ontheffing-van het verhel te comparant was tiltcraanJF geen bewonderaar »>wimb van nieuwe Trekhondjeswet en hecritl- seerde ook de al te scrupuleuze keuringsme- U Van f 1400 beroofd. Een vroo- lijke autotocht, welke met bad in een vaart eindigde. De 20-jarige v. K. uit Leidschendam 'maakt er zijn werk van, op de markt dagen naar de veemarkt te Rotterdam te gdan, daar koeten te melken en de melk te slijten. Dinsdag heeft hij dit weer gedaan en nadien is hij naar de paardenmarkt geloopen, waar hij al spoedig kennis maakte met een paar lieden, die hem uitnoodigden, ergens in een café wat te gaan gebruiken. Wat er verder is gebeurd, weet v. 1G zich niet precies meer te herinneren, maar vats staat, dat het gezelschap Dinsdagnacht laat terecht gekomen is in een calg aan de Van Speykstraat, dat allen zeer on der den invloed van sterke drank keerden, en dat v. K. tegen sluitingstijd een auto heeft besteld, om zich naar huis I Maria Magdalena Amsterdam, f 6.50, Pater 'n Mensch z'n zin, *n Mensch z'n leven. Mr. Eecen van Oudkarspel, 'n jong en veelbelovend lid der Alkmaarsche balie, schijnt er bijzonder op gecharmeerd te zijn, als verdachte van verkeersovertre dingen voor den Kantonrechter te ver schijnen. Zoo heeft ieder mensch zijn stokpaardje en wij misgunnen den sport- lievenden jurist waarlijk dit onschuldig, genoegen absoluut niet. Zoo stond hij dan heden weer terecht terzake overtreding der maximum snel heid 20 K.M-, toen hij met zijn prachti- gen Chrysler six super de luxe op 8 April door Zuidscharwoude. Mr. E. in persoon verschenen, oefen de al direct een zoo geduchte critiek uit op de wijze van snelheidsopname, dat de Kantonrechter al dadeliik begreep, dat hij het zonder de verbalisanten als ge tuige a charge niet zou halen, zoodat der halve deze zaak tot a.s. week werd aan gehouden. te laten brengen. Zijn nieuwe vrienden en de kastelein van het café aan de Van Speykstraat zouden het tochtje mee maken. Toen de chaffeur bij de Heul- brug was gekomen, vond hij zijn passa giers zoo bijzonder vroolijk en luid- ruchtig, dat hii stopte en eerst om beta ling vroeg, v. K- had daar geen bezwaar tegen, haalde zijn portefeuille uit zijn zak en betaalde. Bij die gelegenheid heeft de chauffeur, die te goeder naam en faam bekend staat, gezien, dat er veel geld in de portefeulie zat. De reis werd voortgezet en tenslotte arriveerde men bij Leidschendam. Toen de chauffeur vroeg, waar v. K. moest ziin. antwoordde deze: ..Dat éaat j* DE ANECDOTE DER HANDIGHEID. Hoeveel anecdotes van generaals met-las- tig-vragen en handige soldaten, die op allo vragen een antwoord weten en dan eito cito bevorderd worden, zouden er wel in omloop zijn? Zeer veel. En worden er nieuwe be kend. o.a. de volerende, welke werkelyk his torisch moeten zijn. De Russische veldmaarschalk Suwaroff dan. hield er van om zyn ondergeschikten door de zonderlingste vlagen in het nauw te dryven. Op die manier wilde hij ontdekken of zijn manschappen zich uit een moeilijkheid wisten te redden. Op een dag bracht een sergeant hem een bericht over. Toen de man het papier over reikte. vroeg Suwaroff plotseling: -Hoeveel visschen zwemmen er in de zee?. De sergeant antwoordde prompt: Zooveel als er nog niet gevangen zijn. Hoe groot is de afstand van hier naar de maan? zette de hooggeplaatste zijn onder soek voort. Twee van uw beroemde lange alstand- marschen, klonk het zonder aarzelen. Suwaroff begon pleizier te krygen in de onverwachte antwoorden en vroeg hem: Wat voor verschil is er tusschen my en je paard? Myu paard kan mij geen luitenant ma ken, maar u wel. luidde het antwoord. Prachtig, lachte de maarschalk, officie ren' zooals jy kunnen we gebruiken. Een week later werd de handige sergeant bevorderd. Een doode en twee ernstig gewonden. Te Bovenkerk naderde Donderdag middag uit de richting Aalsmeer een bloemenauto. Ter hoogte van de z.g.rL Luwte gekomen, wer dde auto achterop gereden door een particuliere auto, wel ke eerstgenoemden wagen trachtte te i passeeren. De bloemenauto werd ge- raakt, waardoor deze recht op een hek aanreed, waarvoor vier kinderen ston den, welke juist de R. K. school aan den Noordam hadden verlaten. De wagen reed recht op de kinderen in, drie meis jes en een jongetje, van ongeveer tien jaar- Het jongetje werd weggeslingerd en kwam er nog goed af. De meisjes echter geraakten tusschen den auto en het hek bekneld. Zij werden zeer ernstig gewond Van twee kinderen wordende beentjes verbrijzeld. De drie kleinen werden on- - middellijk naar een der gasthuizen te Amsterdam overgebracht. Een der kin deren is helaas overleden. De particu liere auto was snel doorgereden, doch werd achtervolgd door een andere auto, waarvan de inzittenden het ongeval had den gezien. Dezen slaagden er in het nummer te noteeren. De politie stelt een onderzoek in. EEN REIS OM DE WERELD. De volgende week vertrekken in op dracht van de „Haagsche Post" mr. C- P. van Rossum en mr. D. C. M. Boduin om in den kortst mogelijken tijd met gewo ne openbare vervoermiddelen, behalve vliegtuigen, een wereldreis te onder nemen, in navolging van Ph. Pileas Fogè uit Jules Verne's Reis om de we reld in 80 dagen. Zij zullen- dezelfde route volgen. De een via New-TCork, de ander via Suez- niets aan". De chauffeur is toen een eindje doorgereden, tot bij de brug van den electriscjien trein. Daar is v. K. uitgestapt. Hij wilde toen beslist niet verder gqan en moest en zou gaan zit ten. Omdat het hevig sneeuwde, hebben de vrienden en chaufeur hem bewogen, altthans onder de brug te gaan zitten. Daarna zijn zij weggereden. Hoe lang v. K. onder de brug heeft gezeten, is niet bekend, maar in ieder geval is hij weer bij zijn volle bewustzijn gekomen, doordat hij plotseling doornat en koud werd. Het bleek hem toen, dat hij ongeveer midden in de vaart stond, welke dwars onder de brug doorloopt. Hij is haastig uit het water geklommen en naar huis gegaan- Daar heeft hij zijn kleeren nagezien en toen is hij tot de ontdekking gekomen, dat hij nog slechts f 100 in zijn portefeuille had. Als hij een ruime begroeting maakte van wat hij al zoo uitgegeven kon hebben, had er ten minste toch nog f 1400 in de portefeuille moeten zitten, v. K. is niet naar bed ge gaan, maar met de eerste gelegenheid naar Rotterdam vertrokken, om aangifte bij de politie te doen. Deze onderzoekt nu, of de vrienden mogelijk hun gastheer f 1400 lichter hebben gemaakt, of dat misschien een late wandelaar den sla penden v. K. onder de brug van Leid schendam hpeft beroofd thode der Alkmaarsche politic. De heer Wijnberg, die den dienst van het openhaar verkeer verzorgt, deelde mede, dab de agtnten, met de trekhondenkeuring be last, stipt opvolgen de aanwijzingen, ben door den beer Voorthnijzen. directeur het Slachthuis dTenaangaande verstrekt. Het slot van dc ge.-wiimeerde discussie ovez dit actueele onderwerp was echter per saldo toepassing van het motto: Sijmen betaal on veroordeeling van den verbluften melkslijter tot 4 boete of 4 dagen. De schrik bracht hem op dwaalwegen. De 26-jarige rijzige reiziger B. A. uit Alk maar, had volgens oproeping links van den Kennemerstraatweg gereden. De goede jon gen gaf deze aantyging volkomen toe, maar hij was zóó ontdaan van de doodstijding eens vsiends, (Jat hy, in gepeins verdiept over h» t broze leven, dat valt als gras onder de zeis (les maaiers, niet meer op de regels van den weg had gelet. De Kantonrechter hield rekening met al deze verzachtingen en legde 1.50 boete of 1 dag op. Geen klaploopers op den zak van de gemeente. Gedurende de jongste motorraces werd Alkmaar Iwzoeht door een reusachtig aantal motorrijders, die inplaats van hun machines te stallen op de geannonceerde plaatsen, er de voorkeur aan gaven deze achter te laten op het terrein vóór den ingang van het Sport park, vermoedelijk om aldus het bewaarloon te ontduiken. Maar de politie waakte tegen deze klaploopery en gaf elk tjer overtreders een ..prentje”, zoodat heden een half dozyn motorsportslieden elk tot 3 boete of 3 da gen veroordeeld werden. Bedenkelijke veehouderij. De veehouder J. M. te Lünmen, welke on langs tot f 80 boete of 40 dagen werd ver oordeeld op grond dat xie door hem afgele verde melk was verontreinigd, door afschei- dingen van de ontstoken organen zyner melkgevende koeien, verscheen heden we derom als verdachte voor den Kantonrech ter. omdat hy op 18. 19 en 25 Februari als volle melk bad afgeleverd een substantie, die door watertoevoeging in bruikbaarheid was verminderd. De verdachte beweerde niets van die toe voeging te weten. Dat wordt dure melk, man. Het wordt tijd dat jy ie koetjes op het droge brengt, merk te de Kantonrechter op. De Heer ambtenaar vorderde niet minder dan f 100 boete voor elke overtreding, subsidiair 100 dagen voor elke boete. Verdachte riep de clementie in. met het oog op zijn groot, uit ionge kinderen be staand gezin, waarop hij werd veroordeeld tot 3 maal f 50 boete of 3 maal 30 dagen. Overdreven werkijver. De 26-jarige bakker B. J. A. te Koedijk moest terechtstaan wegens overtreding van de bakkers-arbeidswet. Zyn knecht, dio pas om 4 uur des morgens mag aanvangeu met zijn arbeid, was op 3 Maart reeds ten 3 ure in de bakkery, bezig met deegberei- ding. De bakker verklaarde dezen onge looflijken werklust door de omstandigheid dat zijn assistent middags vacantie kreeg en z’n ouders wilde bezoeken, reden waarom hij extra vroeg gereed wilde zyn. De patfoon kreeg natuurlijk de klappen en werd tot f 8 boete of 4 dagen veroordeeld. Nog eens overtreding arbeidswet. De slager W. H. te Alkmaar, terecht staande wegens overtreding der arbeidswet, het doen arbeiden van twee kneehts op uren, dat zulks niet is toegestaan, heeft het in dit opzicht zoover gebracht dat hij feite- Wk alleen tot principale hechtenisstraf kan worden veroordeeld. Verdachte trachtte evenwel den Kanton rechter te overtuigen, dat 't niet doenbaar is. •Vrijdagsavonds als alles gereed moet ziin voor 4* drukken verkoop op Zaterdag, dezen arbeid achterwege te laten. Op andere dagen is dit overwerK-averbodig. Doch het t> hem nu gehikt om speciaal voor den digd werd. De heer M. was onverstandig genoeg zich verder onbetuigd te laten, dat proces-verbaal werd opgemaakt en hij heden tot f20.— boete of 20 dagen werd veroordeeld. Zich van de wal in de sloot gewerkt. Heden werd voortgezet de behandeling van een verkcers-overtreding tegen den •groendenventer Gerrit T. te Alkmaar. Deze voortzetting had voor den delinquent geen gunstig verloop, aangezien hij tot "f 4. boete sdbs. 4 dagen werd veroordeeld. Bo vendien zal hq nog voor den Politierechter moeten verschynen wegens beleediging van den verbalisant, dien hy in zijn ontevreden heid over de bekeuring |erzal?e het links be rijden van den Westerweg een „landopvre- tvr” had genoemd. Je geld of je kaartje! De 18-jarige J. M. te Alkmaar trachtte al daar op 4 Februari door de controle van de Ned. ^Spoorwegmaatschappij te dringen, zon der dat hij een plaatsbewijs kon afgeven. De controleur Heymans hield dezen onvoldoend voorzienen reiziger aan en vorderde van hem, die opgaf van Anna Paulowna te ko men, het bedrag van deze reis en bovendien de op de overtreding gestelde boete f 1.50. Hieraan werd niet voldaan, waarop proces verbaal werd opgemaakt. Het jongmensch stond heden terecht. Hij beweerde in Anna Paulowna het plaatsbewijs verforen te heb ben en toen van den stationschef aldaar toe stemming ontvangen te hebben, zonder plaatsbewijs verder te gaan. De stationschef, daarover opgebeld, had evenwel ten stellig ste ontkend. Het verweer van den verdachte sloeg due absoluut niet in en met een veroor deeling tot f 3 boete of 3 dagen werd deze zaak ten zijnen nadeele besloten. Altijd en eeuwig maar plakken. De werkgever Tijmen S. te Uitgeest, ’n jongeman, die geen onverdeeld wel varenden indruk maakt, moest zich verantwoorden ter zake het feit, dat hij in geen 20 weken voor zijn toenmaligen knecht P. Smit rentezegels had geplakt. De overtreder erkqpde zulks doch beriep zich op zyn ziekte tengevolge vna een motorongeval en den daardoor ont- stanen maatsebapelyken achteruitgang. Do kantonrechter hield rekening met deze on gunstige omstandigheden en veroordeelde den verdachte tot 20 maal 50ct. boete of 20 dagen. verkrijgen. De Kantonrechter maakte gebruik van zyn bevoegdheid, om in dcrgelyke gevallen geldboete toe te passen en veroordeelde den ..gelukkig” lachenden slager tot 2 maal f 25 boete of 2 maal 8 dagen. Dat windje waaide uit een verkeerden hoek. De 22-jarige melkrijder A, getooid met den eenigszins zonderlingen voornaam „Windje” reed met zijn aangespannen melk bussenwagen den onbewaakten overweg bij Waarddyk gem. H. II. Waard op. zonder te bemerken, dat op korten Mstand naderde. De machinist merkte i. tijds het gevaar en wist door onmiddellijk roekelooze melkrijder en werd zeer de ambtenaar

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 6