„ONS BLAD” t No. 98 /J FEUILLETON. Gestrafte misdaad. - AARDAPPELEN. SCHIPPER, Woensdag 25 April 1928 GIRO alkmaar io4863 22e Jaargang Advertentieprijs Bureau HOF 6, ALKMAAR - Telefoon«SSSSSTSg- Korte Berichten. BUITENLAND. Niet voldoende grondslag. Abonnementspr[j8 Aan alle abonnt’s wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt, w^lke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 3000.—f750.—f 250. f 125. f 50. f 40. Verspreide Berichten. a GIRO ALKMAAR 104863 GIRO ALKMAAR 104863 I r Wordt vervolgd. rechtsche Christelyk- BUITENGEWONE KWALITEIT 12 cent p. Kilo, I 4.00 p. mud. Leeet vooral Annonce binnenzijde Oridegracht 12 Alkmaar. f 2. f 2.85 f 0.60 hooger NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD lichtery. De cheque is natuurlijk geen cent 1. in de herberg brengen’’. „Hoe durf jy een brief van een armen man aan lady Eversleigh brengen, kwajongen? 't Zal wel weer een bedelbrief zyn! Ik begrijp de onbeschoftheid vandaan Van 15 regels f 1.25elke regel meer f 0.25. Reclame per regel f 0.75 voor de eerste paginavoor de overige pagina’s f 0.50i Rubriek „Vraag en aanbod” bij vooruitbetaling per plaatsing f 0.60 per advertentie van 5 regels iedere regel meer f 0.12. Maar dan mogen zij wel bedeni voor een rechtsche samenwi o vorderd wordt dan overeenstemming op kele punten van sociale en l--1 tlek. Wil er weer sprake zijn van samenwerking, dan zullen de Historische» moeten toonen, niet langer het eng-religieus het anti-papistisch partijbelang te stellen boven het 'gemeen- schappelyk-christelyk belang der drie Chris- teljjke partijen. En dan zullen zy een daad hebben te stellen, waaruit blijkt, dat‘zij erkennen,-by de afstemming van het gezantschap bij den H. Stoel niet in dien geest gehandeld te hebben niet gelukkig maken! Mijn levensgeluk is verwoest door een onrecht, dat onherstel- en 73. „Dat is van my,” fluisterde zy, „dat is alles van my de landen, die boeschen, alles wat ik daar xie, behoort my toe. Het is van my, die het als een voorrecht heb beschouwd om in een schuur den nacht door te brengen. En toch kan al die rykdom mij Beslissende slag. Volgens berichten van het hoofdkwartier van het Zuidelijke leger is, 20 K. M. voor Thi nan-foe de beslissende slag begonnen. De Noordelijke troe|>en zouden reeds toebereid selen maken voor verder terugtrekken. Naar verluidt, koestert men het plan de groote brug over de Hoang-Ho, die door Duiteche ingenieurs gebouwd is, in dc lucht te laten vliegen. In Zuid-Chineescho kringen is men zeer optimistisch gezind over het verdere verloop van de gevechten. Deze hief het hoofd niet op, toen Jane binnenkwam. Zij scheen zeer verstrooid en afgetrokken van haar geheele omgeving. „Mevrouw”, sprak de kamenier een wei nig verlegen, „een jongen uit het dorp is my dezen brief komen brengen, die hem door een onbekenden man is gegeven, die kerel echynt zulke vreemde dingen te hebben ge zegd, dat ik my werkelijk verplicht rekende, mylady, het u te zeggen, en Tot de niet geringe verbazing; van het meisje stond lady- Eversleigh eensklaps op, liep op haar toe en rukte haar zenuwachtig het stuk papier uit de hand. „Ge kunt gaan,” zeide zy, „als ik u noo- dig heb, zal ik wel om u bellen.” Jane Payland zou er een groot gedeelte van haar loon voor hebben gegeven om den brief te zien openen; maar zij had niet het minste voorwendsel om langer te blijven. Zij ging dus heen naar de kleedkamer der baro nes, die op de gang uitkwam. Ongeveer een kwartier later werd er ge beld, ‘en de kamenier haastte zich naar Ho-' noria’s kamer. Toen zy weer binnenkwam, zat Honoria aan haar schrijflessenaar, waarop een brief lag, die klaarblijkelijk pas was geschreven, daar de inkt op de enveloppe nog nat, was. De barones verzocht haar dien brief te ge ven aan den jongen, die beneden nog stond te wachten. In vijl graafschappen in het noorden en zuiden van Arkansas staan verscheidene acres land onder water tengevolge van de jongste zware régens, waardoor de White River buiten haar oevers trad. Gisternacht is in het Beiersche berg land meer sneeuw gevallen, dan in den afge- loopen winter nog het geval is geweest. Op den Hirschbefg ligt 15 c.M. sneeuw. Te Rome is bericht binnengekomen, dat een vrachtboot van een Antwerpsche reedqry. de „Comte de Flandre” (2543 br. ton} is gezonken. De bemanning telde 25 koppen; twee hunner verdronken. De Landdag van Brunswyk heeft den Isten Mei tot wettelijken feestdag verklaard. Te Latry aan het meer van Genève zijn 7 menschen ziek geworden onder vergifti gingsverschijnselen na,het eten van een roomtaart. Drie hunner zijn reeds overleden, de anderen zijn ernstig ziek. De koekebak- ker had arsenicum inplaats van suiker op de taart gespoten. Aan den ingang van de bocht van Riga zijn geweldige hoeveelheden drijfys opge stuwd, vaak tot een dikte van 6 M. onder en meer dan 3 M. boven den waterspiegel. Men kan zich niet herinneren ooit nog zoo laat in het voorjaar dergelijke massa’s drijfys in de bocht gezien te hebben. Lukaszewicz, de hoofdcommissaris van de Poolsche staatspolitie is wegens een reeks van knoeierijen uit zijn ambt ontzet en in hechtenis genomen. De vroegere commercieele directeur van een der petroleumondernemingen te Warschau, is onder beschuldiging L42.000 dollar verduisterd te hebben, gearresteerd. Het Canadeesche Hooggerechtshof heeft met eenparige stemmen beslist, dat vrouwen Bovendien moeten meer dan 2500 gebou wen noodza,kelijk onmiddelliik worden ge repareerd, teneinde ze weer bruikbaar ‘e maken. DE AARDBEVING IN CORINTHE. Een der bladen verneemt met betrekking tot de catostrophe in Corinthe nog de vol gende bijzonderheden: De stad heeft het aanzien van een nieuw Pompei. In de stad Corinthe zelf en in de dorpen Lutrakion, Kalamaki en andere is ongeveer tachtig procent van de huizen in gestort met het gevolg, dat meer dan tien duizend menschen dakloos zijn geworden. Door de aardbeving werden te Corinthe alle bakkerijen verwoest, zoodat op het oogenblik hongersnood dreigende is. In ver band hiermede zyn uit Athene twintigdui zend kilogram brood ter voorziening in de eerste behoeften derwaarts gezonden. De regeering heeft onverwijld hulptreinen en troepencontingenten naar Corinthe gediri geerd. Voorts zyn uit Athene twee stoom- booten naar Corinthe vertrokken om de noodlijdende bevolking naar de Grieksche hoofdstad te brengen. De uitwerking van de aardbeving op het Kanaal van Corinthe is vvan dien aard geweest, dat de schepen het kanaal niet meer konden verlaten. Maandag middag zyn de ministers van binnenlandsche zaken en justitie naar de plaats van de ramp vertrokken. De president der republiek die een oproep heeft gedaan, begeeft zich eveneens naar het geteisterde gebied. DE ONBEWAAKTE OVERWEG. In de Ver. Staten. Het aantal ongevallen op de Amerikaan- sche overwegen vertoonde in het jaar 1927 een vermindering, vergeleken met een jaar te voren. In 1927 werden door ongevallen op de overwegen gedood .2371 personen, of 129 minder dan in 192G en werden 6613 personen gewónd of 378 minder dan in 1926. Deze vermindering is des te merkwaardi ger, daar het aantal auto’s met 5 pCt. toe nam; het bedraagt thans 23 millioen. Binnenkort zullen de Amerikaansche spoorwegen een nieuwe campagne beginnen, om het publiek tot meer voorzichtigheid bij het passeeren van overwegen aan te manen. Men is van oordeel, dat het aantal onge vallen op den duur door deze campagnes aanzienlijk zal verminderen. EEN NIEUWE OPLICHTERIJ. De allernieuwste oplichterij is te Montreal geschied. Zij is zoo voorzichtig en geniaal- eenvoudig, dat er vanwege de politie of jus titie van te voren vrijwel niets tegen te doen is en dat de oplichters per se vrij uit gaan. De oplichterij bestaat daarin, dat wn.... doet alsof men een oplichter is. De quasi op gelichte winkeliers of zakenlieden komen dan in actie, nemen scherpe maatregelen. Plotse ling, blijkt, dat de betrokkene geen oplichter is doch een onschuldig slachtoffer die dan de booze winkeliers en zakenlieden met enorme schadevergoedingen.... oplicht.” Ziehier, hoe dat nu in werkelijkheid gaat: Een meneer, uiterlijk zoo ecjit moge- lyk, komt in het groote Mount Royal Hotel te Montreal. Hij betaalt per cheque. Men vraagt referenties aan de bank. Alles is in orde. De man betaalt prompt, gedraagt zich keurig. Drie weken verloopen. Zaterdagmiddag slentert de man door Mon treal, loopt bij Birks, de groote juwelier bin nen en heeft wel zin in een kostbaren ring van 4000. Hij wil hem koopen en wel per cheque betalen. De winkelier vraagt referen ties. De bank is dicht Zaterdagmiddag. Doch jn het McTunt Royal Hotel kan hij ze krygen. Ze zyn uitstekend. De man krijgt dus den ring, de winkelier de cheque. Met den ring steekt de man de straat over en gaat binnen bij Mappin en Wabb, een der grootste Engelsche juweliersfirma’s. Hij ver telt precies naar waarheid: Zoo even heb ik bij Birks een ring voor een cheque van DE WERKMAN IN HET ROODE SOVJET- PARADIJS. i Van tyd tot tijd zenden de uiterst-Iinksche arbeidersgroepen een soort gezantschap naar het zoogenaamde Arbeidsparadijs, met order om alles daar te bewonderen en na den terugkeer mee te zingen in het koor van bewonderaars en lofzangers. Doch niet allen laten zich omköopen. Het gebeurde dezer dagen in Frankrijk: alle leden der afvaardiging waren enthou siast. behalve één, den heer Brunelle. Deze deed in het blaadje van zyn vak- vereeniging een heel ander geluid hooren en verdedigde zich aliTïIs tegenover dc an dere leden der afvaardiging: „Ik heb geen orders te ontvangen, zoo schrijft hij. van hen, dio zelf Russisch goud aannamen om te liegen. Canome weet zeer goed dat ik, evenals de anderen, mij had kunnen laten rondlel den. van stad tot stad, ruimschoots - toe gedokt. door de communistische party, opdat ik ook mijne stem zou mengen in het koor van loftuigingen ten gunste v’an Sovjet- Rusland, en dat, voor het grootst-mog^-lijke profijt van degenen, die graag door de com munistische partij een zetel in de Kamer willen verwerven. Ik ben maar een arme werkman, maar mijn geweten heeft me niet veroorloofd om leugens rond te bazuinen voor welken prys ANTI-OORLOGSVERDRAG. De diplomatieke medewerker van de „Dai ly Telegraph” verklaart, dat in toonaange vende Britsche kringen een toenemend ver zet tegen de Fransehe anti-oorlogevoorstellen begint te ryzen. De Britsche diplomatie is nog steeds bezig te trachten een geschikte middenweg te vinden tusschen de Ameri- kaaneche en Fnfnscho standpunten inzake dc uitbanning v^n den oorlog, doch thans schijnt deze taak nog moeilijker to zyn dan enkele weken geleden. Do leden vap ka binet in het algemeen en te minister presi dent in het bijzonder zyn ”a«tbesloten geen poging onbenut t^ laten Oin tot overeenste.ti ming te komen DE CHAOS IN CHINA. Een Amerikaansch oorlogsschip naar China. De Amerikaansche consul te Tsjifou Web ben, heeft aan zyn regeering verzocht, on middellijk een oorlogsschip naar Tsjifou tc willen zenden aangezien de Zuidelijke troe pen in snelle marschen door Zuidelijk Sjan- toeng oprukken en dc hoofdstad Tsinanfoe al byna bereikt h 1.1-en. grens de belangen van haar meesteres ook als dc hare beschouwde, en dat zy aan dezer onschuld wel wilde geloovcn, al kwam haar de geechicdenis van den nacht op den boyw- valligen toren ook wel wat onwaarschynlyk voor. Jane Payland was een meisje van onge veer 25-jarigen leeftyd, flink, by de hand en ijverig. Ze was in ’t geheel niet mooi, en dat veronderstelde ze zichzelf ook niet maar ze liad tech iets beslist „ladylike's” over zich, eh dat was zè zich heel sterk bewust Zij begaf zich dan naar het portaal, waar in de knaap stond te wachten, met gewich tige verontwaardiging over diens onbe schaamdheid, dat hjj haar op zulk een on gelegen uur kwam hinderen. „Wel, wie ben je, ventje?” vroeg zij uit do hoogte, „en wat wou je hebben?” „Ik ben een zoontje van juffrouw Becket, mevrouw,” antwoordde de eenvoudige jon gen, die niet weinig in de war werd ge bracht door Jane’s voornaam-doen en haar ruischend-zwart-zyden kleed. Ik moest u dezen brief afgpven, asjeblieft” Het jongetje overhandigde haar een vuilen brief, met een vaste hand geadresseerd aan lady Eversleigh. „Wie heeft je dien brief gegeven?” vroeg de kamenier, terwijl zy den beduimelden brief met een vies gezicht tusschen duim In de afgelooften 24 w pel en elders weer waargenomen. Heviger wkren de schokken te Stara Zhgora en vooral 'te Haskovo, waar in gestort. baar is, door een verdriet dat rykdom weelde waardeloos maakt voor my.” HOOFDSTUK XHI. STERKTE EN GEDULD. Vroeg in den 'morgen na de begrafenis stond voor de poort van het kasteel een kleine boerenjongen uit het dorp en vroeg, toen hem was opengedaan, de kamenier van lady Eversleigh te spreken. De jonge vrouw, die de barones als zoo danig diende, werd geroepen, en kwam na eenigen tyd om te vragen, wat de knaap had te zeggen. Haar naam was Jane Payland. Zy was een Londensche van geboorte en had zeer grootsteedsche manieren. Voordat zy in dienst van lady Eversleigh was getreden, had zy geen aangenaam leven vol voorspoed gekend. Zoo kwam het, dat zy tot zekere Naar aanleiding van het politiek debat in de Eerste Kamer, heeft de „Nederlander” het voornaamste orgaan der Christelyk- Hist. Unie een poging ondernomen om de grondslagen aan te geven voor een ge meenschappelijk program voor een rechtsch kabinet. Aan de redevoeringen der drie rechtsche voormannen kan de redactie slechts een vjjftal programpunten ontleenen; bezuini ging, vereenvoudiging van den pubiieken dienst, belastingverlaging, retorsie-maat- regelen, differentieele rechten. In deze dingen echter, zegt het blad, ligt geen ideaal voor de toekomst van een volk. Een ideaal is voorziening in de behoeften de verzorging,’ de ontwikkeling. Daarvoor bieden de sociale en de koloniale politiek „heerlijke gelegenheid”: „Ieder, die onbevangen opmerkt en eerlijk oordeelt, moet erkennen, dat in Nederland het sociale leven, in zyn groei, de ontwikkeling der sociale verzekering verre achter zich liet. Nu is het zeker plicht de sociaal-derao- craten te bestrijden in hun streven naar schier onbeperkte voorziening in de*per- soonlyke behoeften, door bijdragen uit de openbare kas. Maar dan moet er ook in eigen kring blijken van een onweerstaan- baren drang door goede sociale verzeke ring in de rechtmatige behoeften van ouden, zieken, invaliden en werkloozen te voorzien, en moet blijken van den moed, alle openbare en geheime tegenwerkers, met hunne opgeblazen bezwaren van denkbeeldige hooge kosten-bed ragen, te weerstaan. De sociale verzekering met haar verzet «enerzijds tegen maatschap- pelijke onbewogenheid, anderzyds tegen Staats voorziening, moet, gelijk in 1909 en in 1923, een levend programpunt blij ken, telkens als wij doel en verwachting van de komende Kamerverkiezing over zien.” En wat het koloniale probleem aangaat: „Feiteljjk is het geen nieuw probleem, waarvoor wij ten opzichte van Indió staan, 't Is een nieuwe schakel in de oudo historie: het bereiken van de grens, op welke een overbeer.-ichte natie ontwaakt en ruimer rekeninghouden vraagt met zijne eigene volkswenschen van de daar mee gepaard gaande begeerte naar mede zeggenschap in de regelen, die hare eigene ontwikkelingskansen zullen beheerschen. Artikel 21 van ons Program van be ginselen bepaalt: „dat in dc koloniën eene onbaatzuchtige staatkunde behoort te worden gevolgd, met nauwgezette inachtneming van het zedelijk cn stoffe lijk belang van de inlandsche bevolking”. Deze regel houdt ook in, dat het ver- leenen van meer invloed op den gang van zaken in het eigen Indische volksleven, niet langer zal worden uitgesteld dan strikt noodzakelijk is, en dat gezocht zal worden naar nauwe vertrouwelyke aan raking met de loyale elemeiften onder de inheemsche bevolking”. Dat lijkt en is misschien allemaal héél mooi; maar hét kan o.i. niet void «cr.de grondslag vormen voor een nieu e coalitie. Voor al dit mooi's hebben wy geen coali tie noodig. Dit alles kunnen wij zonder de coalitie en zeker zonder de Christelijk- HLstorischen evengoed bereiken. Het is verklaarbaar, dat de Ohristelyk- Historischen zich in de huidige regeer-positie heel behagelyk gevoelen en’ dat zy thans een .poging willen wagen om met eenige zoetsappigheid hun invloed ook na de ver kiezingen min of meer te behouden. B.v. door middel van een rechtsch kabinet. •n,dat erking méér ge- --p en- koloniale poli- Per kwartaal voor Alkmaar Voor buiten Alkmaar Met Geïllustreerd Zondagsblad 4000 gekocht, ik heb er echter geen zin in en wil hem u nu wel voor 1500 verkoopen. Het verhaal klinkt wonderlijk. Het wordt nog wonderljjker, als men telefonisch informeert by Birks, die erkent en cheque van 4000 ie hebben. Beide juweliers gelooven aan op- ik myn bestaan en dat der mijnen voor goed had kunnen verzekeren. Sterk door myn geweten van vrij man, zal ik voortgaan de waarheid te vertellen, al moet ik daardoor het ongenoegen op mijn hals halen van eenige kwakzalvers, die liever leven van de opbrengst van hunne leugens dan van de opbrengst van een taaien arbeid.” Wgrd de heer Brunelle weerlegd door de andere leden der afvaardiging, welke Rus land' had bezocht? Volstrekt niet lezer. Eene hopelooze zaak wordt vaak met scheld woorden verdedigd: zoo ook hier. De heer Brunelle werd uitgemaakt voor „verrotte visch”, „beleediger der Russische revolutie”, enz. enz. EEN AUBITRAGEVERDRAG TUSSCHEN DUITSCHLAND EN DE VER. STATEN. Naar van bevoegde zyde wordt medege deeld zyn tusschen den Amerikaanschen staatssecretaris Kellogg en den Duitschen ambassadeur te Washington, v. Prittwitz onderhandelingen gaande over de sluiting van een arbitrage-verd'rag tusschen de Ver- eenigdo Staten en Duitschland. Wellicht zal reeds volgende week de onderteekening van het verdrag plaats hebben. Dit verdrag mag niet met het anti-oorlogsver<|rag verwisseld worden, doch moet worden gerangschikt onder de reeks van arbitrage-verdragen, die door de Vereenigde Staten met verscheide ne mogendheden zijn gesioteii. Het arbitrage-verdrag wordt voor 5 jaar aangegaan, het verzoeningsverdrag is op langoren duur berekend. OjrrcTM r’'”’"ME DOCUMENTEN In opdracht eener vreemde mogendheid. Een hooge beambte van de Weensche te legraaf- en telefoondirectie, die streng ge heime pbumén en voorschriften over den telegraaf- en telefoondienst in geval van mobilisatie of neutraliteitaverklaring in be waring heeft, heeft aan een officier, die zich legitimeerde, in goed vertrouwen de betref fen ie stukken in handen gegeven. Spoedig bleek, dat een bedrieger hier de hand in ’t spel had. Bijna tegelijkertijd werd er een inbraak gepleegd in het bureau der legerafdeeling, waarby belangrijke militaire documenten werden ontvreemd. De daders, die door een vreemde mogend heid betaald werden, zijn gearresteerd. Een officieele mededeeling over het geval moet nog verschijnen. DE RAMP IN BULGARIJE. Het aantal dooden reeeds 500. De zaakgelastigde der V. S. te Sofia heeft bij het Amerikaansche ministerie van Bui- tenlandsche Zaken telegrafisch om steun voor Bulgarije verzocht. Hij deelde mede, dat volgens de jongste officieele rapporten door de aardbevingen in Bulgarije 500 per sonen zijn gedood. Achtduizend personen zyn dakloos, terwijl 10.000 huizen bescha digd of verwoest zijn. waard en nu kry’gt de man 'er toch 1500 voor. Weet je wat wy laten hem inreke nen. En dit geschiedt. Ondanks zyn protes ten zit de man Zaterdagavond in het ca chot.... tot Maandagochtend. Want zoodra dè;\bank open is, tijgt Birks met zyn cheque naar de bank en die wordt zonder eenig bezwaar gehonoreerd. Politie, Birks en Mappin and Webb paf! Onmiddelliik gaat het naar het gevang en de goede klant wordt met veel stykages los gelaten. Doch deze wil van die complimen tjes niets weten en ijlt naar een advocaat en stelt een eisch tot schadevergoeding in van 40.000 wegens beleediging en ongemoti veerde inhechtenisneming. De rechter wyst de vordering loe. En de meneer en z’n advo caat zijn 40.000 ryker, zonder dat zy één daad gedaan hebben, die ook maar de min te houvast geeft voor een vervolgens wegens oplichterij. En de eenige „handigheid” van den oplichter was, dat hij den ring Zaterdag middag na sluiting der banken heeft gekocht. Dat kan men toch moeilyk als een delict construeeren. Terwijl het meisje door de gang liep, had zij ruimschoots gelegenheid om den brief,’ welken de barones haar ter bezorging had gegeven, eens te onderzoeken. Het adres was: ..Mr. Brown, in de „Hen en Kuikens”. En de envelloppe was zorgvuldig verzegeld. Jane Payland kende het schrifj barer meesteres zeer goed, e» bemerkte onmiddel- lyk, dat het adres niet met haar gewone hand was geschreven. Het schrift was ver draaid; het was dus duidelyk, dat lady Eversleigh dezen^ brief niet als een van haar wilde erkennen. Elk oogenblik werd de zaak voor het meisje geheimzinniger. Jane Payland was verknochVaan hare meesteres, doch er wa ren twee dingen, die haar oneindig veel meer waard waren dan deze. Dat was macht en rykdom. In de bekendheid met.de gehei men harer meesteres meende zy den eenig aangewezen weg te zien om daartoe te ge raken. Aan dat alles dacht zy, toen zij met den brief in de band door de lange gangen kwam, en zoo kwam het, dat zij, toen zij da vestibule waar de jongen stond te wachten, bijna had bereikt, zich bedacht, en wedsg omkeerdst niks aan doen, mevrouw,” jongen byna huilend. „Die heeft gezien, zal zij den brief wel eu vinger vasthield. „Een arme man, die in het dorp liep. Ik moet op antwoord wachten, en hem dat dan herberg brengen”. lady Evertleigh brengen, kwajongen? niet, waar je haalt.” „Ik kan er verdedigde de man zei, als mylady de hand van het adres heeft gezien, zal zy den brief wel aannemen en lezen ook, en ze zal ook wel antwoorden, ’t Was een zaak van leven en dood, dus pas op, zei hij.* Als ik het niet goed deed, zou hy me vermoorden!” Die woorden: „’t Is een zaak van leven en dood” maakten haar belangstelling gaan de en verschrikten haar ook een weinig. Wat moest zij doen? Eigenlijk meende zy dat het niets was dan de poging van een of ande bedelaat, die tot de hooge vrouwe van het kasteel wenechte door te dringen. Maar als de brief eens werkelyk van belang ■was? Als er eens eenige bedoeling lag in de woorden van den knaap? Was zij niet verplicht, den brief aan lady Eversleigh over 'te geven? De kamenier beval den jongen in de vestibule te wachten en begaf zich onmid- dellyk naar het vertrek van haar meesteres. Dro-»i; lijden der bevolking Vrees voor epidemie. uit zyn te Philippo- lilhte aardschokken war tin. eenige muren zijn gescheurd en In het geheele geteisterde gebied strijdt de bevolking wanhopig tegen de gevolgen van het verbliif slecht weer in de open lucht, daar de tenten en de barakken geen vol doende bescherming bieden. In verband met "den voortdurende» regen cn de hevige kou de. die de ellende der bevolking m der*- dagen nog verergeren, vreest men zeer ern stig voor k uitbreken van een epidemie. Volgens een voorloopige statistiek be draagt het aantal verwoeste huizen te Phi- lippopel meer dan 3.000, terw;:l ér 6100 on bewoonbaar zijn.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 1