Hflord-Hollatidsch Dagblad. I 11 I GELDZORGEN Derde Blad. ZATERDAG 5 MEI 1928. Als een dief in den nacht. DE ADMINISTRATIE ■i B8i provinciaal, nieuws. LANGENDIJK. 1 zulk» U niet kwellen als U een ongeluk overkomt en geabonneerd zijt op dit blad dat U gratis op aanvraag een polis, die U verzekert tegen ongevallen tot zeer hooge bedragen, verstrekt. (Jitkeeringen van f 25.- tot ff 3000.-. Abonneert U op dit blad en vergeet geen verzekerings polis aan te vragen. Abonné’s, die nog geen verzekeringspolis hebber aange vraagd, wacht er geen minuut mee. Stel het niet langer uit. Als U een ongeluk overkomt, kunt gij niet in het bezit zijnde van een *olis geen aanspraak op uitkeering doen gelden. hü woonde niet verre van ons en ik mocht wel graag zoo eens ’n buurpraatje met 'm houden, want hy was op cn top ecu zonderling. KF.R& EN SCHOOL. T VELD. SCHERMERHORN. HOOGKARSPEL. ge- TWEE-EN-TWINTIGSTE jaargang. Jh. Tertiarissen gewone sta nd, van onge- f 6.50, V gericht voor 81 Retraitanten. I ■„.-'ju. .fciïSó Rijwielclub „St. Nicolaas”. Ter bespre- «£el au bijeenkomen, waarbij ook commissie tot ondersoek behandeld, zal worden. Burg. Stand. Geboren: Klaos, zoon van K. de Jonge en N. de Vries. Cornelia, dochter van P. de Ridder en A. van der Woerd. Overleden: Petrus Maria, 33 dagen, zoon van L. de Wolf en G. A. Bakker. '3 Voor H.H. Winkeliers bij J. F. VAN LIES HOUT en G. KUIPER, Alkmaar. Retr. f 6.50, Pajer op de Z.Eerw. Heer de Kok, Pastoor te Beemster en Mr. Leesberg te Alkmaar, die beide op duidelijke wjjze uiteenzetten, waar voor dit grootsché plan in den lande is op gezet en tevens het leven en streven Van L>r. Sehaepmaii bespraken. Reeds dadelijk na afloop werd de Scbaepmanmedaille druk ge kocht alsook het boekje „Onder rood schrik bewind", terwjjl bovendien nog inteekenlijs- ten zullen circuleercn. VOLENDAM. Watervliegtuigen. Woensdagmiddag stre ken hier twee watervliegtuigen neer. Nadat de bemanning geluncht had in Hotel Spaan der, stegen ze weer op om naar hun stand plaats te Texel te vliegen Nieuw Hotel. Het Hotel-Restaurant van F. Veldhuizen is in vergevorderden staat van voltooiing. Dit gebouw is teer zeker een mooie prestatie van de Firma Th. Masten broek. Personalia. Sinds een week is de lieer G. A. Bahlmann benoemd aan de R. K. Jongens school alhier. Voetbal. A.s. Zondag krijgen we dan toch eindelijk V.l C. op bezoek. Niemand hoeft te twijfelen: door twee brieven hebben ze be vestigd dat ze komen. Trouwens, ze trekken I zich niet terug uit de afdecling, dus moeten ze komen. Onnoodig te zeggen, dat de wed- strstryd spannend zal zijn als het weer blijft medewerken. Volendam III gaat uit om bij de Meer IV een wedstrijd te spelen. De Neder laag wedstrijden zijn wederom uit- gesclireven; mooie prijzen staan ter beschik king. Ei^renveiling. Aangevoerd werden 600.000 eendeieren voor f 4.80f 4.85 en 3000 witte kipeieren voor f 5.50 en 5500 bruine kip- eieren voor f 5.80. het bezoeken van landdagen, aankoop van een vaandel. Op voorstel van den heer Maas wordt be sloten de gevraagde subsidie toe te staan, doch telkens van jaar tot jaar, niet zooals B. en W. voorstellen, voor onbepaald aantal jaren. Bij de rondvraag varagt de heer Schuur man, of men zich in de tweede helft dezer maand maar niet aan den ouden tijd zal houden, De Voorzitter zegt; dat de nieuwe tijd wettelijk is vastgesteld, doch dat hij in over leg met het onderwijzend personeel wijziging in de schooltijden zal brengen. Wijziging aanbrengen in de uren waarop de Secretarie geopend is, stuit op vele be zwaren. Hierna volgt sluiting. En toch.... ze vieiuén m maar omdat ze zorgeloos bij hem pikten en woonden. Zoo leefde „Ouwe Jan” dag in, dag uit. Ik geloof, dat ik nooit gelukkiger mensch op de wereld heb ontmoet. De reine natuur, de vogelzangen, het zon, licht, de frissche lucht des hemels erv goed hartige brave menschen, want boozen zocht dien eenvoudige niet, ziedaar het zelschap waarin Jan zijn dagct>/sleet. Ik herinner me zoo vaak, dat we hem vroegen: Jan, ben je niet bang, hier zoo alleen, voor dieven of voor slechte tuenscheu, die rusteloos rondzwerven over de wereld? Maar Jan lachte dan zoo goedig en "in die plooi om z’n tandelooze mond speelde zoo veel vast vertrouwen, als hij ons hoofd- sehuddetid antwoordde: Och kom, wie zou mij kwaad willen doen? Nog nooit heb ik een aleeht menseb ontmoet in mijn leven. En de eenige dief dien ik hier in mijn nederig jiutje verwach ten kan, is de groote-dief. die alle menschen ’■Steelt, als hun tijd is gekomen, den oenen jong, den ander oud, den rijke zoowel als den arme, en zie, op ’t bezoek van dien dief moeten we bereid zijn, want hij komt vaak in den nacht, als we er ’t minst aan denken* Maar ook hij is niet kwaad, want ’t is de gezant van den goeien God en Godsboden brengen toch alleen goede tijding aan de menschen nietwaar? Ziedaar, de levensbeschouwing van den eenvoudige, ’t Is de hoogste wijsheid, die op de wereld is te vinden doch helaas, niet allen kunnen wij ons verheugen in haar be- i de weinigen en arm vau ILPENDAM. Schaepmandag. Zondag werd in deze paro chie de Schaepmandag gehouden. Dc Z.E. Pastoor had gemeend, dat dit het best plaats kon hebben in de kerk, waarvoordan ook in den namiddag zoo ongeveer het geheele kerkgebouw gevuld was. Als sprekers traden Zeventig jaren waren al over z’n hoofd gevaren, maar ’z’n verstand was nog helder en z’n hart nog jong. „Ouwe Jan”, npemden we 'm altjjd, want zoolang we ’m gekend hadden, van kinds been. af rbeds, was Jan geen baartje ver anderd, maar altjjd precies, precies dezelfde gebleven. We konden ons dan ook moeilijk voorstellen, dat hjj ooit kind geweest was, en klein, zooals wy waren. We dachten altijd, dat Jan al oud was, toen hij op de wereld kwam. Want toen wij kinderen waren, was Jan al juist zoo, als toen we grooter werden. Jan was nooit getrouwd geweest, want van vrouwen had hij een vromen afkeer. Hij had altijd het woord van Paulus in praktijk gebracht: „wie trouwt doet goed, wie niet trouwt doet beter”. Klv. d. want bat Jan niet. Maar ’t was de „fijnheid” cn de groote liefde om zich niet aan één enkel wezen, maar aan allen, welke hij ontmoette ter liefde Gods te wijden, die dezen zonderling Niet, dat Jan de vrouwen haatte, o neen, !en was zonde en zonden kende IN HET „ST. PETRUS CAN1S1US” RETRA1TENHUIS TE BERGEN (N.-H.) 1013 Mei Maria Congregamsten f 6.50, Pater van H. Hart 1417 Mei Dames uit den Hoogeren Stand f 15.Pater Jezuïet. 1021 Mei Haarlemsche bond van R. K. Jongenspatrouaten, Pater Augustijn. 2225 Mei Vrouwen, gewone stand f C.50 Pater Montfottaan. 2629 Mei Zaanlandsche Retraite f 6.50, Pater Redemptorist. 29 Mei1 Juni Vrouwen f 6.50, Pater Franciscaan. 25 Juni Gehuwde en ongehuwde man nen f 6.50, Pater Capucyn. 58 Juni Leden R. K. Vrouwenliond (Loosduiuen e.a.) f 6.50, Pater Augustijn. 912 Juni Meisjes Middenstand f 10. Pater Dominicaan. 1316 Juni Dames Middenstand t 10. Pater Montfortaan. 16— 19 Juni Upen voor aan te vragen Re traite. 1922 Juni Vrouwen, f 6.50, Pater H.H. Harten. 24—27 Juni Heeren f 10.Pater H. Hart. 2730 Juni Meisjes, gewone stand f 6.50, Pater Redemptorist. 30 Juni— 3 Juli Open voor aan te vragen Retraite. 36 Juli Vrouwelijke leden H. Familie St. Maria Magdalena Amsterdam, f 6.50, Pater Capucijn. 69 Juli Open voor aan te vragen Re traite. 11— 14 Juli Dames Middenstand f 10. Pater Franciscaan 1417 Juli Mannen, gehuwde en huwde f 6.50, Pater Redemptorist. 1720 Juli Patronaatsmeisjes, Haarlem, f 6.50, Pater Montfortaan. 21—24 Juli Mannelijke leden H. Familie St. Willibrordns buiten de Veste, Amster dam f 6.50, Pater 11.H Harten. 2427 Juli Open voor aan te vragen Re traite. 2831 Juli Gehuwde SU Josephgezellen, Amsterdam, f 6.50, Pater Jezuiet. 14 Augustus Onderwijzeressen Pater Jezuiet. 47 Augustus Bond van R. K. Patrona ten. Amsterdam f 6.50, Pater Capucijn. 7 10 Augustus Heeren f 10.Pater Dominicaan. 11 14 Aug. Retraitenelub St. Maria Mag dalena, Amsterdam f 6.50, Pater Francis caan. 1417 Aug. Open voor aan te vragen Re traite. 18— 21 Aug. Sl Ignatiusclub, Amsterdam, f 6.50. Pater Redemptorist. 2124 Aug. Dames Congreganisten (Bloe- mendaal e.a.), f 6.50, Pater Augustijn. 2427 Aug. Mannen f 6.50, Pater van EL Hart. 2831 Aug. Vrouwen, gewone stand, f 6.50, Pater Carmeliet. 14 Sept. St Ignatiusclub, Amsterdam, f 6.50, Pater Franciscaan. - 58 Sept. Meisjes Patronaten (Loosdui-, nen e.a.) f 6.50, Pater Montfortaan. 8—H Sept. Bonj van K. K. Patronaten, Amsterdam f 6.50. Pater Capucijn. 1114 Sept. Vrouwen gewone stand f 6-50 Pater Redemptorist. 1417 Sept. Heeren Koorzangers Bond, afd Bisdom Haarlem Carmeliet. 20— 23 Sept. Meisjes Middenstand, I 10.— Pater Dominicaan. 2427 Sept. Dames Middenstand f 10. Pater Jezuïet. 29 Sept.2 Oct. Meisjes, gewone stand, f 6.50, Pater H.H. Harten. 25 October Meisjes Congreganisten, f 6.50, Pater Franciscaan. 69 October Gezellen en andere jong* mannen f 6.50, Pater van H. Hast. „St. Petrus Canisius” Retraitenhuis is in gericht voor 81 Retraitanten. vergaderde deze club. Besloten werd voor den tocht naar Alkmaar des nachts te kwart - voor twee bijeen te komen bij de fabriek van Kramer en van daar ten 2 ure af te rijden. Nog werd besloten om bij het a.s. koperen jubileum der club een H. Mis te laten lezen. Ammoniak. Een partij zw. ammoniak door de vereeniging Tuinbouwbelang ge kocht van den heer D. kansen, vertegen woordiger van het Landbouw-kantoor „Noord Holland”, bleek na onderzoek te be vatten 20.97 pCt. stikstof; gegarandeerd was 20.50 pCt. Zwarteweg. De bovengenoemde weg, in eigendom en onderhoud toebeboorende aan het R. K. Jongens Weeshuis te A’dam, biedt volgens eene acte van vestiging slechts recht van weg voor sommige perceelen, aan andere eigenaren toebeboorende. terwijl zgit, wijl ze de rijke gave is van die eenvoudig zijn van harte i geest. Op een Zondagmorgen gingen we tegen een uur of twaalf „Ouwen Jan” weer eens opzoeken. We klopten tegen ’t kleine raampie, maar kregen geen antwoord. Hij scheen niet thuis te zyn. Wij. toen nog kinderen, stelden veel be langstelling in den zonderling. Hoe vreemd....? Later op den dag kwamen we nog eens terug, maar nog was alles stil. Dat was ongewoon, want ’t Zondags ais de oogmis ten einde was, was ook voor Jan de groote taak van den dag achter leu rug. We toefden er een oogenblik nog, toen een zijner kennissen kwam, die hem gemist had op z’n gewone houten bankje in Gods tempel. Er werd opnieuw geklopt en geklopt en.... toen er geen antwoord volgde, werd besloten zjjn huisje open te breken. Want de man was oud cn alleen! Wie weet? Het was een werk van een oogenblik. Nieuwsgierig traden we binnen. Eerst het schamele sombere voorkamertje door, toen het slaapvertrekje.maar niets niets te zien van Ouwen Jan. Doch kijk daar.... daar glom een flauw lichtje, van tusschen de half geopende deur van het kleine sombere kolenhok. We stieten de deur open.... Een walmend olielampje stond op een blok steenkool, in ’t akelig hokje en ver lichtte met fantastischen, weifelenden gloed een naar ijzig tooneel. Daar lag Jan half ontkleed uitgestrekt en levenloos op den grond; met ’t hoofd achter over op een blok steenkool, de oogen strak starend in de eindelooze verten der eeuwig heid, den tandeloozen mond wagenwijd ge opend en de dorre naakte armen als in smeekende houding op de borst. Het was akelig, en ook.... heb ik nooit zoo ii onstuimige en ijzingwekkende uit drukking gezien op ’t blet-kblauwig gelaat van een doode. Niemand onzer sprak cn we verwijderden ons stil en verslagen, want we mochten hem wel, den „ouwe”, die zoo'n zonderling leven cn zoo'n zonderling sterven had. Brave man! Hjj bad wel de waarheid sproken toen hy ons zei, dat de groote (Sief kon komen in den nacht. Maar tot Jau was died ief gekomen, als een bode van den goeden Goed. Altijd had hij zich gegeven, zich zelf, heel zi.-n bestaan, voor allen om zich heen, maar te dood kwam, was er niemand om hem te helpen, niemand die zich zijner aan trok. En denzelfden dag en later zong de naqji- tegaal nog even vroolyk haar liedje en hup ten en sprongen de vogeltjes nog even rus tig om z n hutje. Niemand ging meer naar hem kijken, en maar een enkel man "eleidde hem ter laatste nie*nla:>*«. En wy kinderen, hertelden elkaar slechts terloopsdat „Óu.ve Jan” dood was en dat hij resto-von was alleenheel alleen in z’n kolenhok. anaere aan dien weg grenzende perceclem i daarover geen rechten kunnen doen gelde J l Tengevolge van verschillende bedrijfs- wjjzigingen sedert de vestiging van dezen weg. door eigendoms overgang en het stich ten van gebouwen ontstaan, heeft de weg een’ geheel andere bestemming gekregen. Aanvankelijk werd niet zoo streng toege zien. doch nu tengevolge van hel drukke verkeer langs dien weg. ook de onderhouds kosten gaandeweg wat zwaarder worden, wcnscht de eigenaar zich stipt aan de con tractueel» bepalingen te houden, wat tenge volge heeft, dat verschillende bedrijven daardoor belemmeringen ondervinden. Waar het zich in <id naaste toekomst laat aanzien, dat juist laags dezen weg ^ont wikkeling van liet bedrijfsleren is te ver wachten, wordt een actie ondernomen ter bevordering dat deze weg aan de gemeen schap in onderhoud zal komen, wat gezien de omstandigheden zeer gewenscht is. Huldeblijk. Het Comité voor het hulde blijk aan II .M. de Konigin-Moedér is alhier samengesteld uit .de dames Mevr. Meinders- ma-W oostenburg, Los-Kerkhof en Groot-van Eederen. Overgegaan. Met ingang van 1 Mei zijn verschillende leerlingen der O. L. School overgegaan naar de school met den Bybel. Bibliotheek. De R. K. Leesbibliotheek is thans gesloten en worden daarom de lezers verzocht hunne boeken zoo spoedig mogelijk in te leveren. Vergadering van den Raad deftr Gem., op 2 Mei 1.1. Na opening door den Voorzitter en goedkeuring van de notulen der vorige ver gadering, kwamen een reeks van ingekomen stukken aan de orde, waarvan de voor- voornaamste waren: Verslag van den toestand van het L. O. in deze gemeente van de Commissie van Toe zicht. waaraan ontleend is, dat de schoolbe volking op 1 Jan. 1928 bedroeg 88 leerlin gen tegen 91 op 1 Jan. 1927. Slechts één leerling maakte zich aan ongeoorloofd schoolverzuim schuldig. Aan het Vervolg onderwijs namen 12 leerlingen deel. Bericht, dat tot brandmeester in den Hout is benoemd de heer C. Stapel. Dat den heer Schepel te Hoorn, -vergun- ning verleend is tot radio-distributie, mits hy binnen een jaar daarmede begonnen is. Mededeeling, dat de winst van het G. E. B. over 1927 1123.67 bedraagt. Deze reke ning zal gelijk met die van de Gem. worden nagezien en vastgesteld. Daarna werd de rekening aangeboden der Commissie tot Werkverschaffing lf^7/28, waarna de heer Maas verslag uitbracht van haar werkzaamheden. De rekening sloot met een bedrag van 591 ten koste van de ge meente. Het aantal werkloozen wisselde van 14, het maximum, tot 5, het minimum. In totaal werd gedurende 397 werkdagen ar beid yerricht. Beschikking van den Minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, waarbij bet bedrag van het voorschot volgens art. 56 der L. O. wet voor 1928 bepaald werd op 5160. Medcdeeling, dat over 1928 een bedrag van 348.36 ten laste van de Gem. komt voor den Keuringsdienst van Waren. Ingekomen een verzoek van het bestuur der Zangvereeniging „Thalia” om in verbana met haar verhoogde uitgaven, een subsidie van 100 te mogen ontvangen. Met alge- meene stemmen werd een subsidie van f 50 verleend voor 1928. Volgend jaar moet een rekening worden toegezonden. Alsmede een verzoek van de Cultureele en economische propaganda ter gelegenheia van de Olympische Spelen, om subsidie van 10 te mogen. B. en W. stellen voor, dit verzoek in te willigen, waartoe du Raad be sloot. Daarna kwam aan de orde wyziging der Verordening tot aanwijzing der tijdvakken, waarbinnen de landbouwverlovcn kunnen worden verleend. De Raad bepaalde ze thans voor de helft in Juni en voor de andere helft iu Juli, in plaats van zooals thans op 14 dagen vóór en 14 dagen na de groote vacantie, welke op den laatsten Zaterdag in Juli aan vangt. Ingekomen is een voorstel van de R. K. Raadsfractie, tot wyziging van den kinder aftrek voor de plaatselyke inkomstenbelas ting. Voorzitter zegt, dat hy een sympathiek staat tegenover het principe, waarvan de voorstellers uitgingen. Ook de beide wet houders.. Janmier vond hy 't, dat in het voorstel verlangd werd de kinderaftrek voor gezinnen met 1 kind. Na langdurige besprekingen werd het voor stel met algemeene stemmen aangenomen en de aftrek als volgt bepaald: voor 1 kind 50; voor het 2e kind 75; voor het derde kind 100; voor het 4e 125 en voor het 5e en volgende 150. Voor kinderen bene den 15 jaar. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van het vermenigvuldigingscyfer voor 1928/29 op 0.85, dus evenals vorig jaar, waarmede de Raad accoord ging. De Raad besluit niet in te gaan op het voorstel vau de Gezondheidscommissie tot onbewoonbaarverklaring van perc. A 320, in eigendom bij L. Silver en bewoond door C. Abbekerk, maar eerst een onderzoek in te stellen en een besluit te nemen in een volgende vergadering. Ingekomen een schrijven van J. Rens, C. Rens en N. Schoenmaker, omtrent verbree- ding en beharding van den berm van den Streekweg, voor hun perceelen, waartoe de Raad onder zekere voorwaartjen besluit. De Raad besloot het pas aangelegde voet pad langs den Nieuwen Weg voor berijders van motoren en fietsen ontoegankelijk te verklaren. Nog is ingekomen een verzoek om subsi die van de PI. Landstormcommissie te Hoog- karspel, om voor 1928 en volgende jaren een bedrage van 50, ter bestryding der uitga ven van de afd. Hoogkarspel van den Byz. Vryw. Landstorm. Als kosten worden ge noemd aanschaffing van prijzen voor de schietoefeningen, van munitie en benoodigd- heden. vergaderkosten, reiskosten wegens MONNIKENDAM. Openbare verkooping. Woensdag is door Notaris de Koe in café „Bellevue” publiek verkocht de melkfabriek, zonder inventaris, „Hoop doet leven”. Hoogste bieder was de heer Groot van Buiksloot met f 6000. Koo- per de heer D. Zonneveld melkhandelaar te Broek in Waterland voor f 6350. Onderlinge Brandwaarborg Mij. Van de- vergadering van de Onderlinge Brandwaarb. My. kunnen we nog melden, dat alle aftre denden commissarissen werden herkozen en dat in plaats vau den beer H. Visser Hz., welke wegens vertrek bedankt had; gekozen is de beer Gerbr. Karmelk. Vergadering Gemeenteraad. Naar we ver nemen zal a.s. Donderdag, 's middags half 3 de Gemeenteraad in een openbare zitting het rapport van de van het gasbedrijf celibatair deed blyvern Z’n woning was in alle opzichten origi neel, echt armoedig en eenvoudig, zoo een voudig. ’t Leek zoo’n schamele hut vau eeuwen tefug. Ze lag heel alleen tusschen wild kreupel hout, dat nooit werd gekapt of gesnoeid, bijna onvindbaar, hoewel niet ver van den weg. Z’n potje kookte hij zelf, niet omdat hij te gierig was om er een huishoudster op na ’te houden want gierigheid was een der hoofdzonden van den mensch maar juist zijn fynheid en z’n zorgvuldig ontwijken van allen omgang met één wezen, was ook hier weer oorzaak van. Ik geloof waarlijk, dat den man geen en kele ongerechtigheid, geen enkele fout aan kleefde. Zóó droomde ik me de heilige eremieten in de woestijnen, waarvan de vrome legen den verhalen. Er lag over heel z’n bestaan iets eigen aardigs, iets dat hem in alles onderscheid de van een gewoon meiréch, Als je zoo tusscHK die struiken door ging naar z’n verblijf, waarheen bijna geen weg of pad leidde want om het te ge naken moest je bijna steeds door dichte heesters dringen, langs een heel, heel smal voetpaadje, dat zich alleen toonde wijl 't gras was weggesleten op den grond maar waar over heen de dichte twygen wild en ongeordend door elkaar groeiden. Zyn huis was laag, het dak van stroo met mos begroeid, de muren uit Jj‘ein en wishout opgebouwd en blauwig gekalkt. Ook de deur was met blauwsel, maar veel donkerder besmeerd en midden er op, stond met een ruwen verfkwast een kruis van kalk geschilderd. Dat was zijn kracht tegen kwaad gespuis cn booze geesten Wat was hy eenig,~die „Ouwe Jan”. Me dunkt, ik zie ’m daar nog zitten op z’n houten blok naast de deur, want als je in den zomer, by mooi weer z’n huis naderde, was hij gewoonlyk buiten z’n woninkje iets aan 't knutselen. Een veet met grijswitten rug, een fluwee- ]en broek en een blauwen schort ziedaar z’n uitmonstering. t Was er zoo eigenaardig, zoo vreedzaam gezellig, juist omdat je zoo heel van do wereld was afgezonderd. Je voelde je zoo met de lieve natuur en met den zonderling alleen, wars van alle menschen intrigeeren van alle afgunst en nyd en jalouzié. Vogeltjes zongen vlak voor je neus op een wiegend takje, want de vogels waren z’n vriendjes, wy’l hy ze steeds voederde uit een grijzen aarden schotel, die altijd voor de gevleugelde maatjes gevuld stond, heur nestje op geen zes pas afstands van zyn hut en ze kwamen telkens weer terug, omdat ze er zoo vredig woonde. Lief beestje7ja zong en orgeldc ’s avonds en ’s nachts, als verstond Jan alles wat ze dichtte, als vertelde ze’m altyd king*van den Stillen Omgang op a.s. Zondag door hoeveel ze van 'm hield en hoe dank- -1•- J-i-». baar ze’m was. Wan Jan zorgde goed voor haar. Hij vlocht zelfs gaas om den stam van 't boompje waarin ze baar nestje bouwde, opdat geen kat heur kleintjes zou genaken. Daarom zong ze zoo voor 'm. Arme sukkelaar! Ze zong voor heel iets „anders haar min neliedjes dan voor jou! En z’n gezicht tot een goedigen glimlach plooiend beschouwde hij 't beestje zóó wel gevallig en luisterde met schuingebogen hoofd, vlak, vlak bij het nekje van den kleinen schalk, zóó innig naar heur zang, alsof ze elkaar werkelijk begrepen. En had ze uitgezongen, dan praatte hy met haar en met de andere gevleugelde diertjes en dan hupten en wipten en spron gen ze om hem heen, zóó genoeglijk zóó vriendschappelijk en familiair, alsof Jan de ziel was. de vader van heel hun gild.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 10