BILE DHUKWBHH S. J. A. KEESOM Dnikkirii „VREDRO" IK ZIT Belasting aangiften Net RcGountantskantoor VAN IchtilB LimburgiGhe Bsdmirt naar Lourdes over Parijs en Lisieux. RADIO. LEVERT - I NET SPOEDIG BILLIJK WIERINGEN. Missiehuis, Hoorn. ZIJPE. SPORT EN SPEL. Hofdijks Tegenslagen. (Vervolg). SCHAGEN. BARSINGERHORN. HEILOO. Tel. 152 - Alkmaar. LIMDMI.WI 41 TBLIF. 11TJ AUMAAB. 1 tot worden notarieel •*4 en vil c. 1927 ruim spaar- Bruno tang. e« ea geboorte net Geb. •ganger: Ds. M; V.P.R.O.- ZONDAG 13 MEI. Hilversum, 1060 M. 9.3010.30 V.A.R.A Cursus door S. de Wolff over: Het communistisch Manifest, door Karl Marx en Fr. Engelsl 10.30 V.A.ILA. Concert Klein Gem. Koor „Con Brio”, Dirig. P. Zwager; M. Rogge v. d. Elz- akker, piano; D. Voe, viool. Lezing door Alb. Hahn Jr.: Iets over het werk van Alb. Hahn Sr. ter gel. van zijn 10-jarigen sterf dag. 1.00—2.00 Lunchmuzlck door het trio vleugels door Jan Nieland en Joh. den Her tog. 3.001.00 Concert Harmonie ..Excel sior” nit Wonnerveer o.l.v. B. Jlich Som- broek en een gem. zangver. 4.305.00 Ver tellingen a. d. vleugel door Cath. v. Ren nes. 5.005.30 Do pianosonates van Beet hoven: Analyse van Sonate op 22, door L. Schmidt^ Egb. Veen, piano. 5.30—6.00 Le zing door Dr. M. J. v. d. Flier: Het nut en het genot van het reizen in Binnen- en Bui- Onderwijs. Mej. K. J. Dujjvetter, onder- wijteres aan de school te ffippolytushoef, heeft een mand ziekteverlof gevraagd. In haar plaats is door burgemeester en wethouders aangesteld Mej. Dito te Held er1..- HOOGKARSPEL. Storm. up het erf van den heer Jac. Bakker velde de storm een zwaren boom, die rakelings langs bet dak neerstreek. Gehikkig bevond zich niemand op het erf. Loco-burgemeester. Tijdens het verlof den burgemeester verleend, zal als waarne mend burgemeester fnngeeren de heer P. Stapel Cz. nog altjjd verlegen om een groote som bouw- k a pi taal. Wie leent one? Geen sommen onder de vijfhonderd gulden. Het leenen geschiedt onder goedkeuring van Z. D. H. Mgr. Biermans, Alg. Overste der Congregatie. te worden. H. M. de Koningin schenkt hem 'n prach tige pendule, in dank voor de toezending van bet eerste deel der Balladen. De Haarlentóche Rederijkerskamer „Lou- rens Janszoon Coster” voert het dramatisch gedicht „De laatste dag van Heemskerks Beleg” op, dat Hofdijk op verzoek geschre ven had. Hofdijk en zijn „Engel” met haar familie wonen in een aparte loge de voor stelling by. Het heeft geweldig succes. Meri schreeuwt „Hofdjjk! Hofdijk!” *t Wordt hem bijna angstig te moede, maar hij moet op het tooneel verschijnen. Men juicht uitbundig. Een uit het publiek werpt hem een lauwerkrans toe eindelijk dan toch! Maar nieuwe teleurstellingen wachten hem. Met het „Album” gaat bet niet schitterend. Wat graag had hij de betrekking aan de Staatscourant willen hebben,- waarop ’n oo- genbllk kans leek te zijn. Hij krijgt ze niet Ook de benoeming tot leefaar aan het Ste- deljjk Gymnasium te Leiden, wat hem nog liever was geweest, mislukt Tot eindelijk in Augustus 1851, dank zij weer van Lennep en Thijm en dank zij ook nog ’n beetje z’n oude derde-rangs-onderwjj- zersaete, gelukt bet Hofdijk behoemd te wor- In Juni 1848 moet beslist worden of Hof djjk al of niet zal terngkeeren op z’n kantoor, kruk. Gelukkig voer hem, weten Van Lennep en Thijm, met behuln van enkele Alkmaar- POLDER VALKOOG. Secretaris en P^oningm^ster van den bolder Valkoog hebben bei len bun 25 jarig Jubileum als zoodanig gevierd. In.een feeste lijke vergadering van het polderbestuur wcr- den de Secr., de heer F. Smit van der Velde, .Valkoog en de heer A. Klerk, St. Maarten, gehuldigd. Raadsvergadering. Tegen a,s. Dinsdag des voormiddags 10 uur, is een Raadsverga, dering belegd. sche en Amsterdamsche kunstvrienden, bet zoo te regelen dat Hofdijk definitief ontslag kon nemen Hofdijk zelf zit ondertusschen vol van allerlei plannen, die hem wat geld in- z’n portemonnaie zullen brengen. Maar in stoffe- lijke aangelegenheden toont hjj zich zoo'n groote on practicus, dat Thijm, die immers ook koopman was, er wel vaak meewarig om moet hebben geglimlacht. Al meer en meer laat Hofdijk het schil- dersgereedschap rusten, om zich weer voller te kunnen geven aan z’n dichterlijken a-- beid. Z"n „Kunstenaarsidylle” verschijnt iu *49 en met nog meer ijver en gloed werkt hjj aan z’n Balladen. Z’n artistiek kunnen bereikt in deze jareu van vrjj en ongedwongen leven het hoogte? punt. Hij beleeft oogenbükken van heerlijke scheppingsvreugde. Doch steeds weer, mid den in de geestdrift, die hem bij 't werk be zielde, komt de kwellende gedachte terug aan de toekomst, vooral om z'n Helene: „Arm kind!” dat ik buiten mijne harteljjke en eeuwige liefde, niet kan aanbieden dau wat denkbeeldige laurieren niet eens goed genoeg om haring in ’t zuur van te maken. Weer komt er wat licht, waaneer de uit gever Brederode, Hofdjjk redacteur maakt den aan het Stedelijk Gymnasium te Amster dam. Wel is z’n weerzin voor die stad groot, (ze is „dompig” en de straten zijn „onuit staanbaar”) maar, zoo had hij al geschreven in z’n laatsten brief aan Thijm (21 Aug. 1851) een betrekking die mjj (menschelijk ge sproken) ’t bezit van eene zielsgeliefde en gel, de nabijheid van een diergeschatten vriend verzekert, zou mjj gloeiend welkom zijn." 6 Febr. 1852 trouwt Hofdijk te Alkmaar met zqn Helena Ukema. Hun geluk duurde slechts kort. Na de geboorte van een zoontje dat slechts 12 weken leefde, overleed dn zwakke moeder 80 Mei 1853. Zjj had nog vóór Hofdjjks benoeming aan Thjjrn geschre ven: de mensrhen zeggen wel eens, een mensch moet niet zoo overgelukkig op de wereld zijn, want dan, verandert het spoe dig of, wij sterven. Gelooft gij dat ook, goe de vriend?” Hofdjjk’s leven was ontwricht. „De grens van krankzinnigheid was hij genaderd. On der de schaduw van deze smart heeft hij ge leefd tot zijn dood.” TH. WORTEL. DE OLYMPISCHE SPELEN. Het afleggen van den eed. Harryt>Denls de uitverkorene. Naar de „Tel." verneemt zal de Olympi sche eed bü de officieele opening van de Spelen, op Zaterdag 28 Juli, worden afgelegd door Ir. Harry Denis, den aanvoerder van de Nederlandsche voetbalploeg. De Hollandsche tekst van dezen eed luidt: „Wjj zweren, dat wjj naar de O. S. geko men zijn als loyale mededingers, in acht zul len nemen de reglementen, waaronder zjj worden gehouden, en verlangend zijn er aan deel te nemen in een ridderlijken geest voor de eer van onze landen en de glorie van de sport”. De heer v. d. Peet stelt na de voorlezing de vraag waar de leden nu echter voor zijn. De heer Loux licht daarop het voorstel nog nader toe en zegt, dat de kassier toch de bank niet is en dat de kassier eigenlijk ambtenaar is, die de zaken regelt. De heer v. d. Peet verklaart zich hier mede tevreden. Meerdere vragen werden nog gesteld welke door den Inspecteur werden beant» woord. Zonder hoofdeljjke stemming werd ver volgens de statuten-wjjziging en daarna het huishoudelijk reglement met algemeens stemmen aangenomen en het bestuur te machtigen 'de wijzigingen notarieel te doen vaststellen. Hierna komt de rondvraag, welke niets bijzonders opleverde. Hierna sloot de voorzitter de vergadering na dankzegging aan den heer Le Lonx voor zijn uiteenzetting. Aanwezig waren 84 léden. Vennewaterspolder. Woensdagmiddag 12 uur werd in het lokaal van den heer J. Horseh een vergadering gehouden van de stemgerechtigde ingelanden van den Venne waterspolder. Voor deze vergadering werd een stemming gehouden voor een bestuurslid, wegens periodieke aftreding van den heer Jac. Zoon die bij de stemming met algemeeue stemmen herkozen werd. Deze heer nam de benoeming onder dankzegging weer aan. Intusschen scheen men in z’n geboortestad minder met hem ingenomen, uitgezonderd het kleine groepje vrinden van vroeger, dat hem blind vergoodde. schudden de brave burgers hevig het hoofd over den artist, waarvan Hofdjjk het air had aangenomen. De burgervader had hem bij z’n vertrek van de Secretarie, via den heer Spanjaardt, deze hoopvolle boodschap meegegeven: „Nu, Hofdjjk, ik voorspel je, dat je spoedig Op een schoen en een slof terugkomt" .En zelfs Truitje Toussaint, waarmee hjj sindsdien den vriendschappeljjken omgang gestaakt heeft toont zich verontwaardigd, wannee ze later aan Thjjrn, die haar ge vraagd had hoe ze over haar stadgenoot dacht, o.a. schrjjft: „De toon en houding, die zjj sinds hjj schilder is(?) hier in Alkmaar aanneemt, is heusch dwaas en vooral on staatkundig in een kleine stad waar men zoo allee van elkander weet en nagaat” van ’t nieuw-uit-te-geven „Album der Schoo- ne Kunsten,” waaraan hjj bij 1000 inteeke- naars, f 6000 zou kunnen verdienen. Er rukte een heele schare van medewerkers aan, zelfs juffr. Toussaint („onze brueke is gehaeld, zoo ik hoop voor goed”) doet er aan mee. Eje eenige die zich afzijdig houdt is. Potgieter. Nu raakt Hofdjjk volop in het werk. Z’n redacteurschap brengt hem in contact met allerlei grootere en kleinere beroemdheden. Ongetwijfeld heeft dit alles verrijkend op z’n geest gewerkt en zjjn zelfbewustzijn is er weer in gegroeid. Hjj verhuist naar Beverwijk en neemt zjjn intrek op het buitenverblijf „Holland op zjjn smalst”. De groote afkeer van het stadsleven die hem altjjd zou bjjbljjven, dééd hem hier toe besluiten. En toch juist in Beverwijk, dichter bij zjjn geliefde „natuur”, in het hartje van Kenne- merland, verliezen zjjn gedichten de friasche kracht en de klare eenvoud, die hjj in zjjn beste balladen wist te geven. Duidelijk laat Dr. Hendriks ons zien hoe dit noodlottig proces zich beeft voltrokken. Hofdjjk komt hier onder verkeerde „BOder- djjkiaanscho” invloeden. Maar erger is: hjj merkt dat hjj een beetje beroemd begint Prospectussen verkrijgbaar bij: het Secretariaat pi Kap. DRIESSEN, Groneveld (L Huizen, 340.9 M. (Na 6 uur 1870 M.) NCRV.-uitzendingen uitsluitend. 12.30 I. 45 Orgelconcert door W. Weyland Jr. 4.00 5.00 Ziekenuurtje door Ds. H. L. Boerljjst. 6.157.00 Cursus fotografie voor den ama teur door A. Boer. 7.00—7.80 Engelscbe les. 7 308.00 Zangcursus door Jac. Caro. 8.00 Concert Spr. Jac. Petri. Herv. Predikant te Dordrecht: Literatuur en Levensverdieping. Kon. Chr. Zangvereeniging „Excelsior”, Dlr, Th. van Zutphen. Mej. H. Cals, sopraan Mej. J. Immink, alt. V. v. Ben, tenor. H» Muyer, bas. Mej. B. v. d. Boogaard, piano. Da ven try, 1600 M. 9.85 Kerkdienst. 10.20 Gramofoonmuziete II. 20 Balladenconcert (tenor, sopraan). 11.50 Dansmuziek. 12.201.20 Orgelconcert 1.50 Causerie 2.20 Muziek. 2.25 Historische causerie. 2.40 Muziek. 2.50 Concert voor ba riton en sopraan). 3.20 Orkestconcert. 4.20 Huisboudpraatje. 4.35 Kinderuurtje. 5.20 Concertorgelbespeling. 6.35 Brahms vlooi en pianosonaten. 6.45 Fransche les. 7.06 Vaudeville. Dans-orkeet en variëtd-artisten, 8.20 Nieuwsberichten. 8.35 Concert door de militaire ka] ton, tenor. voorschotten. Deze werden bepaald als vorig jaar n.l. voor leden f 10.000.voor corpo raties f18.000. De rentevoet en provi-ie werden evensU het vorig jaar op hetzelfde bedrag vastge steld. Tot lid van het bestuur werd herkozen het. aftredende lid de heer Jsc. Molenaar. Tot lid van den Rand van toezicht werd herkozen de heer P. L. Vermeulen, aftre dend lid. Aan de orde komt nu pnnt 9: Verkiezing kassier, aftr. de heer P. Stoop. De hoer Le Lonx licht dit punt nader toe cn zegt, dat dit in verbnnd staat met punt 12, statuten wjjziging. Wanneer de wijziging wordt aan genomen. dan kan punt 9 van de agenda afgevoerd worden. Tot lid voor het nazien der rekening wordt benoemd door den voorzitter de heer Kort- houwcr. Hierna kwam aan de orde de mededeelhi- gcn. Daar deze er niet zjjn. wordt overge gaan tot punt 12: Statuten wijziging. Dit punt wordt toegelicht door don heer Le Lonx, die zegt dat de statuten van do Coöperatieve vereenigiagen moeten in ver band gebracht worden met de Coöpcratiewet 1925. Reeds eerder had dit moeten geschie den, doch doordat verschillende andere wijzigingen waren voorgesteld werden deze wijzigingen even uitgesteld. De statuten moeten vastgesteld’ Iloofdzakeljjk loopen deze wijzigingen over de benoeming de herbenoeming schorsing en salaris van den kassier. Het voorgestelde plan was deze herbe noemingen enz. aan de algemeene vergade ringen te onttrekken en alleen aan het be stuur te laten. Dit voorgestelde plan vond nogal bestrijding, een commissie werd be noemd om deze zaak te onderzoeken en deze, commissie adviseerde de benoeming enz. aan het bestuur tc geven en aan de alge meene vergadering te onttrekken. ^De ver schillende redenen werden door spr. mede gedeeld en toegelicht. Spr. zegt, dat de leden van het bestuur en van den Raad van Toe zicht do vertrouwensmannen zjjn van He leden. Deze benoemen, herbenoemen, schor sen en bepalen het salaris van den kassier, onder nadere goedkeuring van het hoofd bestuur van de Centrale Bank te Einhoven. Deze wijziging is 't vorig jaar op de alge meene vergadering in Mei van alle afge vaardigden met algemeene stemmen aange-, nomen. Spr. leest vervolgens de te wjjzigen arti kelen voor, eerst het oude artikel, daarna het nieuwe artikel. Bij de behandeling dezer artikelen zegt ‘spr., dat deze bank schitterend gewerkt heeft ,zoodat na een tweetal jaren het ver lies in Alkmaar geheel zal zjjn weggewerkt, waardoor aan de vorming van een reserve kan worden begonnen en de rente kan wor den verlaagd. militaire kapel en C. Stewart, alt. F. Titter ton, tenor. 8.50 Caueerie over: De theater- kleedkamer. 9.05 Nieuwsber. 9.10 De mili taire kapel (vervolg). 10.2011.20 Dansmix, ziek. Parijs „Radio-Paris”, 1750 M. 9.5010.00 GramofoonmuziekA 11.50— 1.10 Orkestconcert 8.054.06 Liter, muzik. matinée. 8.0510.20 „Samson Dalila”, 8t. Saëns Koor en soli. Langenberg, 469 M. 12.251.50 Orkestconcert. 5.206.15 Or kestconcert. 7.358.30 Oud-Engebche lief desliederen en Bchotsche balladen. L Karma- Baldezun, zangeres. K Graber, declamatrioe. F. Ludwig, piano. 8.35 „Van Zigeuners”. Concert voor orkest, koor en soli. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Zeesen, 1250 M. 11.204.20 Lezingen. 4.20—5-20 Concert. 5.20—7.05 Lezingen, 7.50 Causerie. 8.20 Vo caal Concert. Ursula v. Diemen, sopraan. B. Seidler-Winkler, pianobegelieding. 8.50 9.50 Oude en nieuwe dansen, op 2 vleugels. Hamburg, 395 M. 3.15 Vrooljjk Orksetconcert. 6.20 Orkest- concert. 7.20 Concert. Werken van Grldo- ner. Orkest en Eva Schlee, zangeres. Dr. Günther en B. Jakschtat, zang. 9.50 Sluiten. Brussel, 509 M. 4.205.20 Trioconcert 7.359.35 Con cert Orkest en Mme. Billiet, zang. Marktfonds. Het marktfonds ter verze kering van afgekeurd slachtvee, verzekerde in het eerste kwartaal 1ft?8: 812 runderen, waarvan 3 geheel cn 324 gedeeltelijk wer den,’ afgekeurd. De ontvangsten bedroegen 3674.38; de uitgaven 2946.62. Gemeenlescretaris. De heer P. Brander, secretaris dezer ggtneente, heeft na een ruim 36-jarige dienstvervulling, pensioen’ aange- vraagd. Vóór die vacature is door B. en W. het'volgeude tweetal opgemaakt: 1. H. H. Dubbelman, Barsingerhorn. 2. A. Vader Sóhagen. Seriewedstrjjden. Zondag 18 Mei a.». zullen de Seriewedstrjjden, uitgeschreven door de Voetbalvereeniging Heiloo, aanvan gen. Alsdan zullen de volgende clubs elkaar bekampen. Voor afd. B II Alcmaria Victrix IIIVole- wjjekers II (Amsterdam). Voor afd. C IV: Swastika I (Amsterdam) Hoorn I (Hoorn). Voor afd. A: O. V. V. O. I (Amsterdam)— Volewjjckers I (Amsterdam). Voor afd. C H: Swastika II (A’dam)0. V. V. O. IU (A dam). Tongblaar. Onder het vee van de Wed. d. S. is de zoo gevreesde ziekte, tongblaar, ■itgeb roken. Coöperatieve Boerenleenbank. Woens dagavond had in het Bnmo-gebouw de alg. vergadering plaats van de Coöperatieve Boerenleenbank. De voorzitter de heer Jan Sengers opende de vergadering eu heette de aanwezigen welkom, in ’t ojjzgnder den heer Le Lonx, inspecteur. Spr. gaat terug over het afgeloopen jaar «ui zegt daarbij o-*-, dat het ledenhl met M-. leden is vooruitgegaan, terwijl spr. me moreerde het overlijden van een medelid. Verder deelde spr. mede, dat de winst 11792.27 bedroeg, terwijl het bedrag van de schuld is terug gegaan tot f 10.023.57. Tot leden van het stembureau benoemt de voorzitter vervolgens de heeren A. Dek ker tot voorzitter, P. Stoop tot secretaris eg tot lid de heer J. Schuyt. De notulen werden vervolgens door den secretaris den heer P. 8toop, voorgelezen, welke onveranderd werden goedgekeurd.- Hierna had de rekening en verantwoor ding plaats van den kassier. De totale omzet bedroeg in f 400.000.De ontvangsten aan spaar gelden bedroegen f 114.125.64, terugbetaald werd f 101.349.68. Saldo op 31 December aan spaargelden f 129.321.16. Terugbetaalde voorschotten f36 1B9.88. Gegeven nieuwe voorschotten f 41.395.Saldo op 31 Dec. uitstaande ▼oorschotten f 118.613.62. Het tekort -vorig jaar bedroeg f4815.78, af winst 1927 f 1742.27, saldo tekort op 31 Dec. f3023.51. Hierna had de bepaling plaats van de Tngelcvcrd waren 36 stembriefjes. De voorzitter, de heer Jac Zoon opent vervolgens de vergadering, waarna «te secre taris, de heer Appeldoorn de notulen leest, welke onveranderd worden goedgekeurd. Hierna deelt de voorzitter mede, dat de kwestie inzake de dammen weder ter tafel moest komen. Dit heeft plaats naar aanlei ding van een schrijven van Ged. Staten, die willen, dat deze kwestie weder op de agenda geplaatst werd. Zqoals onze lezers weten, was het plan tot het maken van dammen, dat eerst was aan genomen. doch wegens meerder werk van f900.op f1200.kosten werd gebracht, afeestemd. De voorzitter zegt, dat het nu gaat om het crediet van f 1200.en niet om de dam men. daar het meerder van het bedrag van f 300.de reden van het afstemmen is ge weest, De heer W. Swart vraagt hoe het regle ment hier in elkaar zit daar er nu door elk over gestemd moet worden. De voorzitter zegt, dat dit niet gaat. Do voorzitter zegt het wel te zullen betreuren, wanneer het niet zou gebeuren, want spr. ziet er veel goeds in. zoowel voor de hoogere als de lagere landen. De heer Apeldoorn, Egmond, vragt wie de sinizen in de dammen moet bedienen. De voorzitter zegt, dat dit voorloopig wel aan het bestuur zal zijn. De heer Apeldoorn zegt, dat er een groote -twistappel het gevolg van zal zijn. Spr.'stelt voor het te laten zooals het altijd geweest is. De voorzitter bestrijdt dit De heer Swart zegt, dat het een groot voordeel is wanneer het water voor de hooge landen kan vastgehouden worden, indien dit noodig is. De voorzitter merkt op, dat er verbetering moet komen, we moeten niet stilstaan om het precies op de maat af te krijgen, dat redt men niet. De heer Apeldoorn zou willen als er zoo veel belang bij is, dat ieder het voor zich zelf deed. Opgemerk(. wordt, dat dit in banden van het bestuur behoort te zijn en niet aan ieder belanghebbende kan worden vrijgelaten. Een zeer drukke discussie wordt over dit onderwerp gevoerd, tusschcn vóór- en tegenstanders. Hierna wordt over het crediet van f 1200 gestemd. Vóór het crediet stemden 15 inge landen en tegen 9 ingelanden. De voorzitter zegt, dat onder toezicht van den opzichter het werk in het openbaar zal worden aanbesteed. De heer Horst betoogt het wenschelijke van schuiven voor de waterdoorgangen onder de spoordam. Tot leden voor het nazien van de reke ning worden door bet bestuur benoemd de heeren P. Bommer, Jac. Molenaar en W. Zwart. Door den voorzitter wordt voorgesteld den zoon van don molenaar te benoemen tot molenaar in loondienst, dan kan de mole naar ontslag nemen als molenaar en van zjjn pensioen gaan leveu. Hier is niemand tegen. Door den heer Apeldoorn wordt aan het bestuur in overweging gegeven de betonnen achoeiing naast de HelTooërpaal, die begint over te hellen, hierin bijtijds te voorzien en opnieuw te veranderen. Het bestuur zegt in deze actief te zullen zijn. Hierna sluiting. Laaraar M O. Boakhoudan (Steenenbrug over de Langeatraat) vereeniging „Lyra", Essen. 4.20—5.20 Or. kcstconcert. 5.206.20 Synagogale muziek'. 7.20 „De Dollarprinsee’, Fall. Daarna 11 -20 Dansmuziek. Zeesea, 1250 M. 8.20 Morgenwijding. 10.51 Concert Het Potsdammer Toonkunstenaars-orkest. 4.20— 5.20 Orkestocncert. 7.50 Concert. Omroep orkest onder leiding van Bruno Seidler Winkler en Johanna Hofer, «ang. 9.50— 11.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. v 8.35 Morgenwijding. 12.20 Orkestconcert. 2.35 Orkestconcert. 3.20 Vrooltfk concert. 4.50 Zang met pianobegeleiding. 7.20 „Mut. tor”.- Der Kreis der Zwölf”, zum Muttertag. Orkest en tang. Daarna tot 11.20 Cabaret Dansmuziek. Braaeei, 509 M. 4 20—5.20 Dansmuziek. 7.35—9.35 Orkest. Werken van Massenet MAANDAG 14 MEI. Hilversum, 1060 M. 12.00 Politieberichten. 12.30—2.00 Lunch- muziek door het Trio Rentmeester. 7.15— 7.45 Fransche Olympiadelee. 8.05—-8^0 Ee* praatje over de beteekenls van den Volken bond. 8.209.30 Solistenconcert. Lotti Mus- kens-Sleurs. sopraan. Mevr. V. Grondijs der Gontcharenko, piano. F. Heimann, viool. 9.309.45 Causerie door M. S. Vat Diasi De Kootwijk sche zender in dienst van eea nationaal belang. 9.4511.00 Populair con cert onder leiding van Nico Treep (10.1B Persberichten). tenland. 6.006.15, Martien Beversluis spreekt over den dichter Frans Bastiaanse, naar aanleiding van diens 60sten dag. 6.30 V.P.R.O.-uitzending in v. d. N.P.B. te Hilversum; Voorgai E. J. v. d. Brugh, F. Kloek, orgel; koor onder leiding van F. Kloek. 8.00 Pers en sportber. 8.10 „De Klokken van Corne- ville”, opera-comique in 3 bedr. en 4 tafr. van Rob. Planquette; Germaine, nicht van Gaspar-Helene Cals; Serpoltete, dienst maagd van Gaspar, B. v. d. Bosch-Schmidt; Gaspar, rijke pachter, Jan Grootveld; Hen- ri, markies van Corneville, E. v. d. Ploeg; Grenicheux, jonge visscher,- Jules Moes; De Baljuw, M. v. Reen; Stadsschrijver, J. Jan sen; Bruinviscb, bootsman in dienst v. d. Markies, K. Hendriks. Versterkt Omroep orkest o.l.v. J. J. v. Amerom; Chris de Vos alg. voorber. Huizen, 1870 M. (Tusschen 4.00 en 6.00 uur 340,9 M.). 8.30 N.C.R.V. Morgenwijding o.l.v. Ds. D. W. Veldkamp; Het Chr. em. Koor „Im manuel” te Hilversum der Vrjje Ev. Gem., Dir. J. v. d. Bjjl te A’dam. 10.30 K.R.O. Kerkdienst i. d. SL Jozefkerk to Haarlem; Koor o.l.v. Jos. de Klerk; H. Andriessen, organist; Do Mis „Benedicamus Domino” v. Dom. Lor. Perosi (voor sopraan, alt, tenor, bas en orgel). VOOr de H. Mis: Vidi Aquam van F. Nekes (voor sopraan, alt, tenor, bas a capella). Onder bet Offertorium: Jesu nos tra redcmpjio, van H. Andriessen (voor so praan, tenor en orgel en bas a capella). Predikatie door Pastoor H. C. J. Sondaal: Het Gebed. 12.301.30 Lunchmuziek door het Trio „Winkels” K.R.O. 1.30—1.45 K. R.O. Mr. Paul Reymer: Het Partijbureau der R. K. Staatspartij als toekomstige centrale ▼oor R. K. Overheidspersonen en R. K. le den in onze vertegenwoordigende lichamen. I. 452.15 KRO. Verteluurtje voor kinderen door eerr catechiste van Huize Bethanië te Bloemendaal. 2.304.00 Gramofoonmuziek. KRO. 9o Symphonic Beethoven. 4.005.00 KRO. Ziekenuurtje, met medewerking van Mevr. M. W van 't Klooster, sopraan en P. Esselman, piano. Mej. v. Dam uit Breda: Spreekster. 5.00 NCRV. Dienst in de Geref. Kerk te Leiden. Voorganger Ds. W. Bouw man. 7.308.00 KRO. Causerie namens de Nederlandsche Roomsche Retsvereeniging: A. Scheermaksss, ieeraar aan het Seminarie Ypelaar te Ginnekën. 8.00 Concert -Mej. J. Bacilek. coloratuurzangeres, F. Boshart, piano. KRO.-orkest onder leiding van M. d. Ende. Spr. F. C. v. Beukering, Pastoor te Rotterdam: Liturgische Maria vereering. 10.30 KRO. Epiloog onder leiding van Jos. M. Pickers. Daventry, 1600 M. 2.50 Vocaal Concert. Frida Leider, opera zangeres (sopraan). 3.20 Stravinskyconcert. Het omroep-symphonie-orkes onder leiding van I. Stravinsky. 4.10 „Oedipus Rex” (2e deel). 5.105.30 Gedichten van Dryden, Pope e.a. door Miss Evans. 7.15 De klokken van St. Martin-in-the-Helds. Kerkdienst. 8.25 Liefdadigheidsoproep. 8.10 Nieuwsber. 8.25 Het Casano’s Octet. M. Foster, sopraan. J. Thorne, bariton. 9.50 Epiloog. 10.00 10.20 „The Silent Fellowship”. Parijs „Radio-Paris”, 1750 M. 11.20 Katb. Morgenwijding. Muziek, zang en preek. 12.05 „Bilboquet in de métro’. 3^0-5.05 Dansmuziek. 7.5010.20 Dans muziek. Jazzband Cazes. /Langenberg, 469 M. 8.209.20 Morgenwijding. 11.4012.20 „Moederdag”, declamatie en zang. 12.25 1.50 Concert door de voorin, militaire ka pel. 2.503.50 Vocaal concert. Mannenzang-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 6