van het The Perfect Foto. „Noord-Hollandsch Dagblad” W0® Sterke Kous” Eerste klas Foto's voor ongekend lagen prijs. OOK VERGROOTINGEN JAC. SNOR, Zuidstraat 15, Helder. Kient 2 (hoek Wegplein), ÜLKMRRR. Machinale Brei-Inrichting r Overweldigende Prijsdaling. Kousen met dubbele knieën. Wij breien en repareeren alle voorkomende artikelen, aanbreien van kousen en sokken de allergrofste tot de allerfijnste. aTT.T.TJK-E FBETZHN. Welf- en Archshoe C.R.E.S. schoenen met rubber onderwerk No. 2d I r fi I van WEEKKALENDER. >1 r Vrijdag 18 Mei 1928. A- - i Jonge vette 40 Kaas voor 56 oent. 78 FNiDSEN De Waal’s Kaashandel 332 F voorkomt en geneest V0ET6EBREKEN 7 MISKALENDER. 4 ECONOMIE SCHOENEN. L. T. B O O T S M A, Laat 193. KERKLIJSTEN. ALKMAAR. OKZE FOTO’S VEBKLEUBEB 100IT I 1 i OFFICIEEL KERKEER Ned. Octrooi 1166 wor- uur M a riacongrega tie Vigilie van Pinksteren; 10 •o phus Callier. ’s Middags om 2 uur congre- uur zal .-i DE WEERE d« vaM i A c I 1 De datum van het toelatingsexamen nader worden bekend gemaakt. wonderen, ^ngeveer II Zondr lederdai telen Kerk. lof/Te 6 uur Patronaat. Ma. te half 7 de H. Mis in de Kapel. Te 7 en 8 uur uitreiken H. Communie in de kerk. In de week de H. Mis te 7 uur en te 8 uur uitreiken v. d. H. Communie. Do. te 9 uur gezongen Trouwmis. lederen avond te 7 uur Lof. Vr. bieehthooren in 2 biechtstoelen 5 tot 7 uur. Za. in twee biechtstoelen van 4 tot 8 uufc A. 8. Zondag Hoogfeest van Pinksteren. H. H. WAARD. H. Hart. voor Jaeob Danenberg; om DepotsKoedijkWed. J. J. VAN DER ZEIJDEN. ’t ZandG. ZOMERDIJK. Behagen: C. DE MOEL. Breezand: Mej. BERG. Wieringen: Wed. J. DE BEURS. TexelH. STE1GSTRA te Oost. Texel: Wed. D. SCHUMAKER, Den Burg. Voor Alkmaar zoeken wij een depothouder(ster). Nog OUDE BOEREN COMMISSIE KAAS voorhanden. Voor elke beurs Voor elke smaak. Steeds.Elk wat wils" in onze zaak. jaarlijksche Bedevaart der Alkmaarsche Broederschap van 0. L. Vr. ter Nood'per extra treWSaar Heiloo. 4 v Alle katholieke vereenigingen onzer stad worden weer uitgenoodigd, om evenals de vorige jaren met hunne vaandels aan deze Bedevaart deel te nemen. Het juiste uur van vertrek en andere bijzonderheden den de volgende week meegedeeld. Woensdagavond na de Meimaandoefening vergadering van de zelatricen van de Broe derschap van do HH. Martelaren van Gor- cum aan de pastorie. H. Communie voor de leden dier Congrega tie. Te half 10 gezongep huwelijksmis met Veni Creator, na de Meimaandoefening ver- eering der relikwie van het H. Bloed. Vrijdag nam. te 4 uur komen alle school jongens biechten. Zaterdag Vigilie van Pinksteren, geboden Vasten- en onthoudingsdag. ’s Morgens kwart voor zes wjjding van de Doopvont, ’s morgens tot half 11 en ’s nam. van 46 en van half 7 tot 9 biechtgelegen heid. Zondag Hoogfeest van Pinksteren, d. i. van de Nederdaling van den H. Geest over de Apostelen. Donderdag te half elf vergadering van de, zelaatricen van het Genootschap van het II. Hart aan de pastorie; ’s avonds na de Mei maandoefening vergadering van de zelatri cen van den Levenden Rozenkrans aan de pastorie. ST. JOZEF. Zondag collecte voor de kerk, half 8 en 9 uur stille H.H. Missen, half 11 Hoogmis tot int. der leden van „Voor Eer en Deugd” met preek door den zeereerw. Pater Rosarius van der Linden, half 7 plechtig Lof, preek en Pauseljjke Zegen tot sluiting van het Triduum voor de vereeniging „Voor Eer en Deugd” Maandag 9 uur gez. Uitvaart voor Catha rina Wortel-Bloothoofd. Vrijdag half 8 Jaarstond voor Anna Bakker, 8 uur Maanddienst voor Pieter Riet veld, 9 uur gez. Maanddienst voor Elisabeth Kwant-Boon, 4 tot 5 uur moeten de jongens komen biechten. Zaterdag Vigilie van Pinksteren geboden Vasten- en Onthoudingsdag. In de Meimaand eiken avond in de w;eek te 7 uur Lof, Rozenhoedje en gez. Wjj sporen de geloovigen aan, om trouw de oefeningen van de Meiirihand bjj te wonen en kaarsen te offeren ter eere van Maria. Op den 2den Pinksterdag gaat de 18de WARMEXHUIZEN, Zo. Euch. dag. De H. H. Missen te 7 uur en 10 uur de Hoogmis. Te 2 uur Meimaand- Zondag 20 Mei. Zondag onder het Octaaf van Hemelvaart, Mis, Exaudi; 2de gebed V. d. H. Bernardinus van Siëna; 3de gebed Hemelvaart. Maandag, 21 Mei. Mis van Hemelvaarts dag, 2de gebed Concede; 3de gebed voor de Kerk of voor den Paus. Franciscanen: 42- Theophilus en gez., 2de gebed v. Hemelvaart. Dinsdag, 22 Mei, Mis als gisteren; 2de en 8de gebed evenzoo. Franciscanen: Z.Z. Joannes Forest en gez. 8de gebed v. Hemelvaart, 3de geb.: Concede. Woensdag 23 Mei, Mis als Maandag. Franciscanen; Z.Z. Bartholomeus Pucci en gez. 2de gebed v. Hemelvaart, 3de gebed: Concede. Donderdag, 24 Mei, Octaafdag en Mis van Hemelvaart. Franciscanen: 2de gebed Z. Joannes van Prado. Vrijdag, 25 Mei. H. Gregorius, 2de gebed nit de Mis van Zondag, 3de gebed v. d. H. Urbanus. Franciscanen; Kerkwijding der Baseliek van Assisië. Mis van Kerkwijding: Terribilis (Gemeenschappelijke) 2de gebed v. d. Over brenging v. d. H. Franciscus, 3de gebed H. Gregorius, 4de gebed, (alleen in de stille H.H. Missen), H. Urbanus. Zaterdag, 26 Mei. Vigilie van Pinksteren. Praefatie, Communicantes en‘ Hanc igitur van Pinksteren. n. 1. van inlandsche jongens tot priester in de priesterseminariën van de Missielanden zelf. Deze collecte wordt bijzonder aanbe volen. Tevens a.s. Zondag le dag van ons plech tig veertigurengebed; dan wordt om 7 uur ■>- reeds het H. SacranTeSt ter aanbidding uit gesteld, waarna onmiddellijk volgt de le H. Mis. De Hoogmis bljjft om 10 uur. Zondag 'wordt de H. Communie uitgereikt onder de vroegmis en na de vroegmis van half 9, 9 uur en zoo gewenscht ook nog om half 1U. Wie kaarslicht wil laten britiden bij het H. Sacrament gedurende de drie dagen van het veertigurengebed, gedenke de beide bus- sen aan de zij-uitgangen geplaatst der kerk en gekenmerkt met het opschrift: Voor was licht te branden bij het H. Sacrament. Men denke er om, dat vandaag na het Lof de bussen, die bij de biechtstoel geplaatst zijn, worden weggehaald en geledigd n.l. de bussen voor Warmond en van de Vastenjfc- pensatie. De moeders worden er nu reeds attent op gemaakt, dat ik in het sluitingslof op de 3en Pinksterdag gaarne kleine bruidjes zie bjj de processie. Ieder meisje, eenvoudig en ge heel gekleed in het wit, is van harte wel kom, mits het niet te klein is of te bang om met de processie mede te gaan. Zo. half 8 parochiemis, 10 uur voor Mon seigneur A. J. Callier en wel een plechtige requiem mis. DOMINICAANSCHE KALENDER. Zondag 20 Mei, Zondag onder Octaaf van Hemelvaart, 2de gebed van Hemelvaart en 3de gebed van de Z. Columba, Maagd. Maandag 21 Mei. Mis van Hemelvaart, zonder Credo. Dinsdag 22 Mei, als gisteren. Woensdag 22 Mei, als gisteren. Donderdag 24 Mei. Octaaf v. Hemelvaart, 2de gebed v. d. Overbrenging van den II. Vader Dominicus, (25 Mei). Vrijdag 25 Mei. Mis van den Zondag, zon der Goria en Credo. 2de gebed v. d. n. Ur banus. Zaterdag 26 Mei eigen Mis. EGM0ND AAX ZEE. Za. 9 uur Plechtige Uitvaart voor Anna Droog, echte, van Hermanns Josephus Hel leman. Zo. onder het octaaf van Christus’ Hemel vaart. Te half 7 en kwart na 8 uitreiking van de H. Communie; 7 uur de vroegmis, 10 uur de Hoogmis; half 3 Meimaand oefening en lof. Hedenavond te 7 lecte ten gunste van gatie voor de mannen. Om 7 uur en verder alle avonden dezer week om 7 uur Maria- lof. Ma. om half 8 voor de geloovige zielen tot zekere intentie, half 9 voor de levende en overleden weldoeners van dit heiligdom van Eerherstel, 's Avonds na ’t lof gelegen heid tot sparen ten huize van 't Hoofd der school. Di. omh alf 8 voor Anna de Waard, huis- vrouw van Joann. Zonneveld, half 9 voor Cornells Kaptein en overleden familie. Wo. om half 8 voor Petrus de Waard, Eduarda Xoort en overleden kinderen. Hall 9 voor Wouter Roskam en Cornells Ruiter. Om 12 uur katechismus. Do. half 8 voor Petrus Pepping en Cor nelia Moojj. Om half 9 voor Hendrikus Ranzjjn. Vr. half 8 voor 'n overledene, half 9 voor overledene ouders Straathof en Valkering. Za. half 8 voor de geloovige zielen tot ze kere intentie. Half 9 voor "n overledene, ’s Middags van 3 tot 5 en van 6 tot 8 uur gelegenheid om te biechten. Zo. a.s. Hoogfeest van Pinksteren, om half 8 voor de parochie, om 10 uur voor de I overledene armen dezer parochie. Zondag. Onder ’t Octaaf van ’s Heeren Hemelvaart. Ged. H. Bernardinus v. Siëna, Bel. uit ’n adellijk geslacht gesproten, trad in de orde van den H. Franciscus. Predikte in Italië overal de godsvrucht tot den Zoeten Naam, om vrede en verzoening te stichten in de rijden van strijd en verdeeldheid onge veer 1444. Maandag v. h. Octaaf v. Hemelvaart. Dinsdag idem; Woensdag idem. Donderdag Octaaf Heeren. Vrijde g H. Gregorius VH ,Paus en Bel. Was eerst monnik te Cluny, later abt van het H. Paulusklooster te Rome (Benedictij nen), vervolgens kardinaal (Hildebrand). Onder de regcering van vjjf Pausen werd hij met de gewichtigste zendingen belast en oefende ’n grooten invloed uit. Hij volgde Alexander II op als Paus. Streed voor het celibaat der geestelijken en voor de vrijheid der Kerk bjj het benoemen der kerkelijke hoogwaardigheids-bekleeders. Keizdr Hen drik IV van Duitschland deed een tegenpaus verkiezen en trok met deze aan het hoofd van ’n leger tegen Rome op. Greg. vluchtte naar Salerno, waar hij stierf in 1085. Ged. H. Urbanus I Paus en Mart. Bekeerde o.a. den veroofde v. d. H. Caecilia, Valeria- nus en diens broeder Tibartius, die allen den marteldood stierven. Urbanus stierf in het jaar 230. Zaterdag Vigilie van Pinksteren. Geboden Vasten- en Onthoudingsdag. Plechtige wijding van het water en de doopropt. Ged. H. Philppus Neri, Bel. Stichter van de Orde der Oratorianen, onvermoeid in het bieehthooren, prediken, verzorgen van ar men, zieken en opvoeden der jeugd. God .verheerlijkte hem tijdens zijn leven en na rijn dood door buitengewone gunsten en V 1 595. lag Hoogfeest van Pinksteren of de sling van den H. Geest over de Apos- en voltooing van de stichting der Zo. om 7 uur voor Jaeob Danenberg; om 10 uur oor de parochie. Ma. om 7 uur voor Adrianus Overtoom en Elis. Bes en overl. familie. Di. om 7 uur voor Cornelia Verver. Wo. om 7 uur voor Jau Ursem en Maria Schouten. Do. om 7 uur voor Adrianus Stoop. Vr. om 7 uur voor, overl. fam. Ursem en Groot. Za. om 7 uur voor Jacob van Schagen. Zo. n.m. om 2 uur de Derde Orde; om half 3 Vespers met Rozenhoedje voor vruchten der aarde. SINT DOMINICUS. Heden Zondag onder het octaaf van des Heeren Hemelvaart. De H. H. Missen om uur, half 8, 9 uur en om half 11 do Hoogmis. Onder de H. H. Missen collecte voor de Re- traite-penning en het Retraitehuis te Bergen. Tevens Eucharistische dag. Om half zes Congregatie voor de jongens. Om 7 uur Mei- maandlof. Maandagavond om 7 uur en verder iede- ren avond om 7 uur Meimaandlof. 8 uur Con gregatie voor de mannen. Dinsdagmorgen om 7 uur uitstelling van het Allerheiligste, 9 uur H. Mis ter eere van den H. Antonius van Padua. Woensdagavodn om half 7 Congregatie voor de vrouwen. Donderdagavond om half 7 Congregatie voor de meisjes. Donderdagmorgen om kwart over 8 H. Mis voor Casper Smoorenberg als lid van de Derde Orde, van den H. Dominicus. Vrijdagmiddag om 4 uur bieehthooren voor de kinderen. Zaterdagmorgen kwart over 12 katechis mus voor de groote leering. Zaterdag Vigilie van Pinksteren, gebo den vasten- en onthoudingsdag. Des mor gens tot 11 uur en ’s middags van 4 tot 9 uur gelegenheid om te biechten. A. s. Zondag Hoogfeest van Pinksteren. Trfcftlum Jongens-Congregatie. Vrijdagavond om r put tweede avond- de Meimaandoefening Mariacongregatie voor de mannen. Woensdagavond na de Meimaandoefening Mariacongregatie voor de vrouwen. Maandag te half 8 de H. Mis voor Petrus Keesom, van de medeleerlingen, van den Katechismus, daaronder algemeene H. Com munie van de leerlingen van dien katechis mus. Donderdag 7 uur gezongen H. Mis met uitstelling van het Alleriïeiligste Sacrament, voor Wed. Elis. Ducroq-Hazes, als lid van de Mariacongregatie, waaronder algemeene X jaar garantie. EERSTE KLAS SCHOENMAKERIJ. CENTRALE REPARATIE WERKPLAATS Eenigst adres zoor ALKMAAR en OMGEVING. Ma. 8 uur voor Cornelia Groot en Divera Lichthart. Di. 8 uur voor Jacob Poland en overleden familie. Woensdagochtend wordt -de H. Commu nie uitgereikt om half 8,-8 uur en onder de gezongen requiemmis van 9 uur, die aan God wordt opgedragen als gezongen jaarge tijde voor Grietje Langedijk. Woensdag dus geen scboolmis om 8 uur en worden de oefeningen v. d. Meimaand ge>- daan na het gezongen jaargetijde. Do. 8 uur voor Marjjtje Bakker. Vr. 8 uur voor Cor Vlaar. Za. half 7 voor de overleden familie Knij pers, 8 uur voor Dirk Kouing. Zo. 7 uur de parochie-mis, 10 uur voor Herman Aardman, Maartje Wjjnker en over leden kinderen. :cht Eucharistische dag. Zondag 20 Mei a.s. Eucharistische dag. Het Allerheiligste zal ter aanbidding zijn uitgesteld voor de Hoogmis of tot ’s mid dags half 6. Óm half een luide aanbidding voor de kin deren. De geloovigen en vooral de leden van den Eucharistischen Bond worden dringend verzocht een kort bezoek te bren gen aan het H. Sacrament. Vooral in de mid- dag-uren. H. LAURENTIUS. Zondag onder het Octaaf van Christus’ Hemelvaart (20 Mei 1928). De stille H.H. Mis sen te 6 uur, half 8 en 9 uur, de Hoogmis te half 11. Onder de H.H. Missen maande- lijksche collecte voor de noodzakelijke repa raties der kerk, welke.Collecte wjj beleefd in de milddadigheid der geloovigen aanbeve len. Van 25 uur is de kérk geopend voor een bezoek aan het Allerheiligste en het bidden van den Kruisweg, te 6 uur Broeder- schapslbf ter eere van het H.- en Onbevl. Hart van Maria tot bekeering der zondaars met predikatie en rozenhoedje, daarna Con gregatie voor de jongens en patronaat. lederen avond in de Meimaand te 7 Meimaandoefening. Maandagavond geen voor de meisjes. Dinsdagavond na Heden Recollectie-dag. Om 1 uur kate- chismus voor de jongens en meisjes, die wel van do school, maar nog niet van de kate chismus zijn ontslagen. Óm 2 uur M^ria-lof met de oefeningen van den Meimaand, waar- 1 na lied 59. In de weck de oefeningen van de Mei maand onder de schoolmis van 8 hur. Deze week wordt biecht gehoord als naar gewoonte eiken ochtend van 7 uur tot 10 minuten voor 8. Daarenboven Vrjjdagmid- j dag vanaf 3 tot 8 ujir geregeld door, dan moeten ook komen biechten al de schoolkin- deren, zoodra hun school uit is. Zaterdagochtend begint het bieehthooren i reeds van tt tot half 7 en na de H. Mis van half 7 tot twaalf uur. en dan wederom van af 3 tot 8 uur en na 8 uur wordt Vrijdag avond en Zaterdagavond alleen biecht ge- I hoord zoolang zich achtereenvolgens biech telingen aanmelden. Zaterdag vigilie voor Pinksteren, dus ge boden vasten- en onthoudingsdag. A. s. Zondag het Hoogfeest van Pinkste ren, dan wordt er onder beide H. Missen een bijzondere schaalcollecte gehouden voor het Pauselqk liefdewerk fit. Petrus ter opleiding ■- v. d. Hemelvaart des I i oefening. Zaterdag moeten de leden komen biechten. Zondag na de H. Mis van half 8 korte voorbereiding voor de Algemeene H. Com munie, daarna zegen met het Allerheiligste. Des avonds om half 6 plechtig Lof, feest predikatie. Opdracht der nieuwe leden en pauselijke zegen tot sluiting van het Tri duüm. De ouders der jongens worden be leefd uitgenoodigd bjj de oefeningen tegen woordig te zijn. De oefeningen worden ge leid door den ZeerEerw. pater M. Kösters. Meimaand. Wjj sporen de parochianen dringend aan iederen avond de oefeningen van de Mei maand bij te wonen, ’s Avonds om 7 uur Lof, waarbij de geloovigen verzocht worden de gezangen, ook de Latjjnsche, mee te zingen. Sint Catharina-vcreenujing. Vrijdagmorgen pm half elf algemeene ver gadering der Danfesleden aan de Pastorie. H. K. Lyceum. Het Curatorium van het R. K. Lyceum onder bescherming van den H. Petrus Ca- nisius te Alkmaar maakt bekend, dat de aangifte van leerlingen voor den nieuwen cursus moet plaats hebben vóór 8 Juni a.s. bjj den Rector, den heer M. van der Weijst, aan de school Nieuwlandersingel te Alk maar. of te zjjnen huize Costerstraat 8. Bij afwezigheid van den Rector kan aangifte ge schieden bjj den Secretaris van het Cura torium, Mr. H. A. J. M- Kusters, Kennemer- straatweg 17, Alkmaar. uur vergadering en col- - B_... .-ƒ•■< het Dr. Schaepman- fonds. Spr. de Z. E. heer Micklinghoff, Pas toor der St. Dominicus te Alkmaar. Deze week iederen avond te 7 uur Mei na aand-oefening. Za. Vigilie van Pinksteren, geboden Vas ten- on onthoudingsdag. Om 7 uur Wijding vzan de Doopvont; daarna gez. H. Mis. Van 3 tot 8 uur gelegenheid om te biechten. De gebedenw orden verzocht voor Anna Droog, echte, van Hermanns Joscnhus Bel- leman, die in den Heer is overleden EGMOXD A. D. HOEF. Zo. om half 8 voor de parochie, om uur voor Z. D. H. Mgr. Augustinus Jose-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 12