De aanvang der Olympische Spelen. A-J-P’SAMANDELTJES Staten Generaal. SPORT EN SPEL. Uit onze Oost. GEMENGD NIEUWS. Klein Allarlel. -t H.B. it waa meaning, dat aljn homooi in dezen beperkt moet blyven tot het In gelegenheid stellen van het bywonen der Mis op de verplichte R.K. feestdagen. Tn richting is reeds meerdere malen door over even gemakke- Spanje—Estland tegen meerdere behande- zyn ver- 0—0 7—5 worden 6—2 6—3 Voor H.H. Winkelier, by J. F. VAN LIES HOUT en G. KUIPER, Alkmaar. VOETBAL. Nederland 4—2 1—1 CHINEEZEN VERWIJDERD. Zeven Bataviaansche diineezen zuilen uit Indië verwijderd worden. Zy waren allen ge boren te Kanton en leiders van de Kuo Min Tang. Voor het {tortret van dr. Sun hadden zjj den eed van de revolutie algelegd en zy bewezen dieneten aan een conununistischeu leider, die uit Canton hierheen gekomen was, tezamen met vier propagandisten, welke het land werden uitgezet, nadat zy een opruiende redeueering gehouden hadden. ver- wat 2-1 DE VERDUISTERING VAN RUIM f 200.000 UIT 1ND1E. Het verzoek om aanhouding reed, een jaar geleden gedaan. Omtrent de te» Leiden plaats gehad heb bende arrestatie van den heer B., die zich zou hebben schuldig gemaakt aan verduiste ring van ruim 200.000 ten nadeele van een particuliere onderneming in Indië. waarvan hy administrateur was, vernemen wy nader, dat genoemde B. door deze onderneming waa uitgezonden, teneinde daarvan in ons land aan verschillende «ergonen steek(«enningen uit te keeren. De heer B. moet echter het geld ten eigen bate aangewend hebben. Het ligt in de bedoeling van de Justitie te Medan den heer B. reeds deze ol de vol gende week uit het Huis van bewaring te Den Haag naar Medan over te brengen. Merkwaardig is dat het verzoek eeu jaar EEN M E E f9LU K NAGERECHT f>U D DINGDAG PIEK GRON/NCÈN der J. v d. Berg, afstand 730 M tyd 1.06. 2e pry> f 76, Omega, eig. C Verhorst, rij der K Snoek. afstand 730 M. 3e prijs f 50. Lord Aubrey, eig. Mevr. J. M. v. Menrs-Reub, ryder J. Kleinjan, afstand 755 M. 4e prijs f 25. Catrieit R. eig. Mej. E. Hen nink. rijder J. v. Leeuwen, afstand 750 M. Niet geplaatst Manhattan 700 M. en Mag gy Henry 755 M. dat deze sport niet zoo populair is als'bv voetbal. Toch is het wel een mooi spel en het toont vee| overeenkomst met voetbal, betreft opstelling, combinatie, enz. De wedstrijd zelve werd een 50 winning voor het Hollandsche hockey team toor de rust werd driemaal gescoord en na de rust twee maal. De eerste Olympische overwinning is dus binnen!.' De uitslagen der overige wedstrijden zijn: Duit-chland-.Spanje DenemarkenZwitserland Britsch-IndiëOostenrijk Het programma voor heden luidt: Britscn-IndiëBelgië. Denemarken—Oostenryk. 3e serie. Harrold, Manhattan. Mignuu, Er- ster, Wolversomer, tyd 1.09 4/5. 4e serie. Omega, Present H, Nanny B, Prinses Duluth; geplaatst Omega eu Present H. Dead Heat. 5e serie. Oeke S, Nicolai, Maggy Henry, Miss Zelda Peter; geplaatst Maggy Henry nadat Miss Zelda Peter gedisqualificecrd was tyd 1.11. Beslissing tusschen Lord du brey, Ca trien R, Manhattan, Omaga Present H. Maggy Henry. Ie prys f lóB, Present H, eig. Hal C, ry- Na de rondvraag werd de vergadering gesloten. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Vragen aan den Minister. Het Tweede Kamerlid de van Rappard heeft aan den minister van Waterstaat ge vraagd: Is het juist, dat op 3 Mei j.l. een den onbewaakten overweg onder auto^op de ge steente Etten en leur naby bet Liesbosch door leen passeerenden goederentrein ge- grepen en geheel vernield werd? Is het vermoeden juist, dat dit ongeval niet zou jtebben- plaats gehad, indien de overweg bewaakt was geweest? Is de minister bereid omtrent dit vermoe den het oordeel van het Rykstoezicht op de Spoorwegen mede te deelen. mede in verband met het feit, dat een commissie uit don Spoorwegraad onlangs in een rapport er zich op beroepen zou liel«l«cn. dat onbewaak- ovrewegen volstrekt niet meer ongevallen veroorzaken dan de bewaakte? de knechts moesten afstaan, om hen niet óók te verliezen. Wat de hoofdzaken betreft, stemt spr. ten aanzien van de credieten volkomen in met den heer Duymaer van Twist. De credieten worden onder veel te bezwa rende omstandigheden» verleend. Waarom moeten de Zuiderzeevisschers ten achter staan bij de landarbeiders, die op veel ge- makkeljjker voorwaarden credieten kunnen krijgen? De minister betrachte de billijk heid door een wjjziging der Zuiderzeesteun- wet. Daar wordt armoede geleden in menig gezin aan de Zuiderzee. Dat is Nederland on waardig. De heer VAN ZADELHOFF wijst op de ellende en de misère in vele visscheragezin- nen en den precairen toestand, door de uit voering der Zuiderzeewerken ontstaan. Het is de plicht der regeering ten aanzien van de steunregeling, radicaal bet roer om te gooien. De ZuiderzeesteunweL die deze mënschen tot armoede en tot wanhoop dryft, dient zoo spoedig mogelyk te worden herzien. De heer BAKKER constateert dat over de uitvoering der Zuiderzeesteunwet blijkens het voorloopig verslag niemand tevreden is. Een flinke schadeloosstelling moeten wor den gegeven, geen armenzorg, De heer OUD vraagt steun voor den post- schipper van Ewijksluis op Wieringen, wiens bedryf door het toestandkomen van den af sluitdijk onmegelijk is geworden. De heer SNOECK HENKEMANS consta teert. dat thans op deze begrooting voor visschers f 300.000 minder wordt uitgetrok ken dan verleden jaar. Ernstige aandacht dient gewjjd aan de waardevermindering ran hetgeen noodig is voor de uitoefening van het bedrijf; dié waardevermindering, moet worden vergoed. Dit punt dient in de wet opgenomen. De mi nister moet een duidelijk antwoord geven. Laat h|j aan de Generale Commissie de vraag overleggen of het noodig is de vergoeding voor waardevermindering afdoende te rege-' len. Dat zal een paar millioea kosten. Maar dat doet niet ter zake; het gaat om de billijk heid. In' de tweede plaats moet volgens de wet de geldeljjke tegemoetkoming worden toegekend ook zonder dat ze gevraagd wordt. De MINISTER meent, dat er tot op zekere hoogte by de sprekers misverstand bestaat. Inzake de credietverleening was de heer Duymaeë van Twist niet billijk. De wet moet thans de taak overnemen van de cre- dietvereeniging en die taak op dezelfde goe de wijze vervullen. En nu de Zuiderzeesteun wet. Deze is eerst verleden jaar ingevoerd omdat de maatregelen daarvoor niet eerder klaar waren. Daarna is over de uitvoering klacht op. klacht gekomen. In de visschera- bevolking ia geen tevredenheid. De ontevre denheid kwam echter voort uit wat de wet niet inhoudt; de twee punten, door den heer SNOECK HENKEMANS genoemd: de rege ling van de schadevergoeding en den steun. Spr. heeft toen gezegd: dan is de generale Commissie geroepen de aandacht van den minister daarop te vestigen. Wat kan spr. op dit oogenblik anders doen dan toe te zeggen dat hij aan de gene rale commissie de door den heer Snoeck Henkemans genoemde punten om advies zal voorleggen, en dat hy dit advies zal af wachten en zoodra hy dat advies zal heb ben ontvangen zal handelen zooals hy in den geest der Kamer meent te moeten han delen, natuurlijk na gepleegd overleg met den minister van financiën? Deze zaak moet niet een bron van ontevredenheid blijven. De quaeste van den postschipper op Wie ringen is in onderzoek. Spr. zal de wet op de helling brengen en zorgen voor een sup pletoir? begrooting als er meer geld noodig is. Artikel 15 en de begrooting worden aan genomen z. h. s. De vergadering wordt te 6 uur verlaagd tot Dinsdagmiddag 1 uur. - N. V. KENNEMER SPORTCLUB. De openingsmeeting in dit seizoen werd gistermiddag op het sportterrein aan de Nieuwpoortslaan gehouden. Het weder in aanmerking nemende, was de belangstelling goed, terwijl do opkomst der paarden schitterend genoemd mag wor den. Op het terrein aan. de Zandersiootzyde waren een 60-tal Hongaren, die bier in ver band met de an. Olympische Spelen hier te lande vertoeven, en dezen middag aan de paardensport wijdden. Aangevangen werd met eeu 4e klasse draverij. Sir. Axworthy K. bleek meer aus dauer te hebben dan zyn zus Queen Ethel St L.. zoodat zy zich met de tweede plaats tevreden moest stellen. Dat de le klas heat het succesvoHe num mer van het programma zou zyn, was te voorzien, daar 10 («aarden hieraan deel na men. Dat echter de i«e«4issing na 4 heats be slecht zou zyu, hadden velen niet verwacht, immers by den aanvang leek het of Traviatta den prys zou behalen, want deze merrie liep schitterend en lag spoedig aan den kop, om «leze plaats niet meer af te slaan. De tweede heat was met slechts sec. verschil voor Norton B. op Traviatta. By den aan vang der 3e heat bleek als spoedig, dat Nobilissi- mus, de 8-jarige stayer, een bod zou doen, om het eerst de finish te passeeren en het succes was mot Tjibbe. Op schitterende Wyze wist hij in het rechte eind Norton te paa- seeren. De beslissing ging nu tusschen deze drie paarden en bet was nu te voorzien, dat Nobilissimus de heat zóu winnen, want ,de trouwe Traviatta en de dappere Norton waren beide af. Witte veen zegevierde met ruim 16 seconden verschil, terwijl Norton met minimum verschil op Traviatta de 2e plaats wist te behalen. De 2e eu 3e klasse heat was iu 2 beats beslecht. Alhoewel Norma B 'n goede course liep, moest zjj het onderspit delven. Quinte II bleek de favoriete te zyn, in deze heat werden 3 paarden gedistanceerd. terwijl Letha wegens onregelmatig draveu gedis kwalificeerd werd. De tweede heat bad ongeveer eeu zelfde verloop. Mochten wy van Otehla nog ver wachtingen koesteren, doordat de strengen los raakten, werd de schimmel ingebonden. Het rijden van do hoeren Kruithof en V. d. Berg was niet geheel fair. Laatstgenoemde dacht by het coupeeren „leer om leer’’. De uitspraak was ten gunste van Quinte II en Jeroen wist nog als 2e de finish te passee- ren. De Kortebaan. Bij de eerste ronde toonde Nelly nu haar oude kunsten, zy wilde, ten spijt van de Vries, niet starten. Van Leeuwen wist op schitterende wyze zijn serie met Oatrien te winnen. Klomp profiteerde van zyn gunstigen start in de 3e ronde. Omega en Present H. pas seerden gelijktijdig de finish (Dead Heat), terwijl de 5e serie door diskwalificatie van Mis Zelda Peter, ten gunste van Maggy Henry uitviel. De gedetailleerde uitslag is ah volgt: Openin gsprijs. Pryzendravery 4e klasse. Afstand 1700 M. Belasting voor iedere ge wonnen f 250.10 M. Ontheffing: paarden, welke nog geen le prys wonnen 25 M., die niets wonnen 50 Meter. Ingeschreven 11 paarden, waarvan Quail niet is opgekomcu. le Prys f 250.Sir Axworthy K-. eig. J. Kruithof te Voorburg, ryder J. Kruithof Jr. afstand 1650 M. tyd 2.41%. Het van Tuy 11-monument ont huld Het Hockey-tournooi begonnen. gister in Amsterdam wel te zien, TWEEDE KAMER. Woensdag^ 16 Mei. Bij de tweede stemming wordt het voor- stel-van der Waetden tot wederinstelling van het Kort verslag, nadat de stemmen daarover gisteren met 3737 hadden ge staakt. verworpen met 34 tegen 31 stemmen. Aan de orde komt de begrooting van het Zuiderzeefonds. De heer DROP critiseert de gebrekkige loonregeling,- de totaal onvoldoende huisves ting en het ontbreken van een centrale lei ding voor de recreatie der arbeiders bij de Zuiderzeewerken. Spr. wenscht aanstelling en van een ambtenaar voor huisvesting en recreatie. De heer EBELS acht bet mee liet oog op de defensiebelangen gemaakte peil van de afgesloten Zuiderzee te hoog in verband met de landbouwbelangen. De heeren VAN DER BILT en SMEENK sluiten zich aan bij den heer Drop. De heer VAN GIJN vraagt aandacht voor de klachten van de aannemers over rancune- maatregelen van ambtenaren. De heer SMEENK -wil geen socialen ambtenaar, doch steun aan vereenigen voor geestelijke verzorging, -waarbij heer Bak- VOETBAL. Het Olympisch Voetbal-touruooL Nederland Uruguay. In het nieuwe Stadion vond gistermiddag de loting plaats voor het Olympisch voetbal tournooi. Prins Hendrik verrickte de loting. Er was spanning toen de naam NederlaM werd afgeroepen, spanning wie de tegen partij zou zijn. Toen kwam het: Uruguay. Dat was in zekeren zin niet gelukkig, want de Zuid-Amerikanen, de kampioenen van 1924, zijn met de Argentijnen een van do zwaarste tegenstanders. Het totaal resultaat der loting was Eerste ronde: Chili—Portugal (27 Mei). SpanjeEstland (27 Met). Tweede ronde. Winnaar van Mexico (30 Mei). België—Luxemburg (28 Mei). Zwitserland—Duitschland (28 Mei). Winnaar van ChiliPortugal tegen Joe goslavië (29 Mei) NederlandVniguav (30 Mei' Italië Frankrijk (29 Mei). EgvpteTiirkjje (28 Mei). ArgentiniëVer. Staten (29 Mei). ker zich aansluit. De heer LEENSTRA wil vaststelling van de bijdragen der provincies in verband met de afwatering eerst vaststellen, als de re sultaten van het werk bekend zijn. Minister VAN DER VEGTE acht de an tiek van den heer Drop op de huisvesting in haar algemeenheid overdreven, daar de woongelegenheid voor ongehuwden. waar voor alleen voorwaarden zijn gesteld, vol doende is. De klacht over den arbeidstijd zal worden onderzocht. De heer DROP repliceert en dient de vol gende motie in: De Kamer, van oordeel dat aan de belan gen van huisvesting en recreatie voqr de arbeiders bjj de Zuiderzeewerken bijzondere *ong dient te worden gewijd, verzoekt de re- geering do daartoe noodige maatregelen zoo spoedig mogelijk te nemen. Deze motie komt dadelijk in Hng. De MINISTER dupliceert. Tegen de motie heeft spr. geen bezwaar, doch men mag de regeering geen organisatie opleggen. Wordt die motie aangenomen dan zal spr. zijn plicht tegenover de Zuiderzeewerken, ook met het oog op de motie, trachten te vullen. De heer NOLENS vreest dat uit de aan neming van deze motie meer beteekenis zal worden toegekend dan de regeering daar aan kan geven. De heer SMEENK zal tegen0 do motie stemmen. De heer BAKKER acht na de toezeggin gen van den minister de motie totaal over bodig en zal er daarom tegen stemmen. De heer ALBARDA geeft den heer Drop in overweging in zyu motie in plaats van „maatregelen te treffen"’ te lezen: maatrege len te treffen of te bevorderen. De heer DROP voegt alsnog aan zyn mo tie toe de woorden „of te bevorderen" na de woorden „te treffen" en aan het sk>t de woorden: „en gaat over tot de orde van den dag." De motie wordt verworpen met 36 tegen 17 stemmen. Voor: de sociaal-democraten en de vryzinnig-deniocraten. De algemeene beraadslagingen gesloten. Bij artikel 18 maakt de beer DUYMAER VAN TWIST een opmerking over de voor ziening in de credietbehoefte der Zuiderzee- visschers. Dc economische toestand dezer visschers is zorgelijk. Worden niet spoedig maatrege len getroffen dan gaan zy hun ondergang tegemoet. Welke overgangsmaatregelen zui len worden getroffen om in den nood dezer visschers op af doende wyze te voorzien? Het bedrag van f 200.006 dat op de begroo ting voorkomt voor de uitvoering der Zui derzeesteunwet is teu eenenmale onvoldoen de. Wil de minister spiekers stern voor de begrooting krijgen, dan zal hij drie dingen moeten doen: le. een wijziging der Zuiderzeesteunwet ia overweging nemen. 2e. de visscherscredie- ten weer bmten de Zuiderzeesteunwet plaat sen, 3e het bedrag van 2 ton op dit artikel belangrijk verhoogen. De heer VAN DE BILT* constateert dat men thans inoelke Zuiderzeeplaats de klach ten verneemt die by de totstandkoming der Zuiderzeesteunwet voorspeld zyn. Er wordt schade geleden door de visschers ook doordat een deel der knechts ander werk zyn gaan vitQtaft Wn de schippers- een deel van de besomming yan de overblijven- 2e Prijs f 50.Queen Ethel St. L., eig. Stal Birkhoven. rijder G. Ensing, astand 1720 M. tyd 2.44 K. Niet geplaatst: Queen Anthonia, afstand 1700 M. tijd 2.52M, Manhattan. 1700 M.. tijd 2JJ2K. Romonce 1650 M.. tijd 3.00K. Mignon 1730 M tiid 3.01 Oakland Baron B 1700 M„ tijd 3.02H, Petite Amie C, 1700 M„ tijd 3.29X; terwijl Prinses Duluth werd inge houden en Old Gin teruggehouden werd. SneÜjeidsprijs. Heat-prjjzendravery le klasse. Afstand 1600 M., Paarden, welke f 400.of nfinder hebben gewonnen gaan *van start. Belasting: voor iedere gewonnen f 900.|0 Meter. Ingeschreven 11 paarden, waarvan Argen tina 1630 M. eu Quimperlé 1650 M. niet aau den start verschenen. Aankomst le Heat: Traviratta 2.26%, Trek- chen 2.27%, Norton B 2.29% Nobilissimus 2.30%, Odell Axworthy B 2.32%, Lady G 2.32%, Lodr Aubrey 2.35%, Mallingcrot. 2.34%, Postduifje G 2.43%, laatstgenoemde werd gediskw.ceerd. 2e Heat. Aankomst Norton B 2.27%, Tra viatta 2.27%, Nobilissimus 2.27% Odell Ax worthy B 2.30%, Lady G 2.33%, Frettcheu 2.33%, Mallingcrot 2.35%, te wijl Lord Au brey werd ingehouden. 3e Heat. Aankomst Nobilissimus 2.34% Norton B 2.35%. Lady G 2.35%. Traviatta 2.37%. Ingebuuden Grettchen en Malingcrot. 4e Heat tevens beslissende welke tusschen de 3 Heatwinners ging. le prys f «00.— Nobilissimus, eig. C. Pe- reboom te Hilversum, rijder Tj., Wittevren, afstand 1620 M. tijd 2.32%. 2e f50.Norton B. Eig. Stal Bes. ryder G. Ensing afstand 1650 M. tijd 2.48% niet geplaatst, Traviata 1610 M. tijd, 2.48%. Pinksterprijs. Heat-Pryzendraverij 2e eu 3e klasse. Afstand 1600 M. Belasting voor ie dere gewonnen f 700.15 M- Ontheffing paarden die nog geen le prys wonnen 50 M. Van de V ingeschreven paarden ontbreekt alleen Present H. le Haet: Aankomst: Quinte II 2.36%, No ma B 2.36%, Lutha 2.38%, Otehla 2.38%, Ooeke S 2.43%, Quicksilver H. N. 2.45%, Our Uhlan B 2.46%, Maggy Henry 2.47%. Letha wordt gedisquwalificeerd wegens on regelmatig draven, ttrwyl Quicksilver H. N. Our Uhlan B en Maggy Henry gedistan- ceerd worden. 2e Heat tevens beslissende: le Prys 500 Quinte II eig.^tal C. rijder J. v. d. Berg, afstand 1625 M. tyd 2.38 1/5. f 50 Oek S. eig. Jb. Koinig, ryder J. V) itteveen. afstand 1646 M. tyd 2.40% Niet geplaatst Noma B afstand 1655 M. tijd 2.44% terwyl Otehla werd ingehoudet». Alkrnaarprijs. Koriebaandraverij-handii ap open voor alle iu Nederland geregistreerde paarden. Aangespanuen. maximum afstand 800 M-, te loopen in series. Van de 26 paarden ontbreken slechts Nel ly Schoon 710 M., Quinte II 720 M„ Palexan- der 700 M. en Mono Carlo 730 M. le serie Letha, Nelly Ru, Lord du brey, Meteor, Pylsnel: Geplaatst Lord du brey, tyd 1.10 4/5. 2e serie. Malliugcoot, Catxjen R, Ook laud, Baron B, Petste Amie C, Roiuence; Ge plaatst Catrieu R, tyd 1.25 2/5. Voor het kampioenschap van werd gespeeld: VelocitasAjax. De Amsterdammers wormen met 14 waardoor zy de tweede paats bezetten. H.U.V.S. werd door haar overwinning op De Spartaan, eerste klasser eu De Spartaan tweede k lasser. Doordat T.O.G. van Watergraafsmeer won heeft Helder nog een kans het tweede klasse schap te behouden. De uitslagen luiden: Kampioenschap van Nederland. Groningen: VelocitasAjax 14 Promotie en degradatie. Afdeeling I. Amsterdam: T.O.G. Watergraafsmeer 41 Afdeeling 11 Amsterdam: De SpartaanH.D.) .8. Afdeeling IV. Beslissingswedstrijd. Eindhoven: B.V.V.-Helmond Competitie. Afdeeling 11. Utrecht: HerculesA.S.C. Om den N. V. B.-Beker (Vjjfde ronde). Amsterdam: D.E.C.Alem. Victr. DordrechtD.F.C.Fyenoord Haarlem: H.F.C.R.C.H. Hilversum :-Hilv<r.4*miHeracles Deventer: Go AheadU.V.V. Enschede: Eti'oh. BoysEindhoven Zwolle: P.E.C.—Be Quick (Gr.) Buiten de Competitie. Rotterdam- R’damsch Xl-talTotten ham Hotspur. D. E. G-ALQ V1CTR1X 2-4. Alctnaria beeft in Amsterdam kranig werk verricht en een 42 overwinning op D.E.C. is een mooie prestatie. Door deze overwinningAlcmaria tiuuis in de kwart-finale gekomen eu speelt thans thuis tegen R. C. H Het was een spannende wedstryd iu Am sterdam Voor de rust nam D.E.C. de leiding, inaar nog voor de pauze maakte Alcmaria gelijk. Na de rust nam D.E.C. weer de leiding, maar weer maakte Alcmaria gelijk. Toen een der D.E.C.-spelers daarna den bal in eigen doel werkte, was ’t pleit beslech» VOETBAL TE BEEMSTER. Gister speelde B. F. C. tegen een W'. F. C.- couibinatie, op eigen terrein een vriend-, scbappclyken wedstrijd. B. F. C. verloor met 52 noodig gehad heeft, om uit Indië ons land te bereiken. Het werd op 1 Mei 1927 te Medan gedaan en het bereikte de Nederland- sche autoriteiten op 1 Mei 1928. DERTIENJARIG MEISJE DOODGEREDEN. Gistermiddag heeft op den Admiraak\4p Ruyterweg naby Sloterdyk een ernstig on geval plaats gehad. Twee jonge meisjes, die uit de richting van de stad kwamen, staken naast elkaar rijdende den weg over naar het rijwielpad. Juist toen zij daar zonden op gaan. reden zij tegen elkaar aan. Een hun ner kwam te vallen. Op hetzelfde oogenblik kwam uit de tegenovergestelde richting een auto en reed het meisje over het hoofd. Zij werd per auto ran den Geneeskundigen Dients naar het Wilhelmina Gasthuis ver voerd. doch bleek inmiddeles overleden te zyn. Het slachtoffer is 13 jaar oud. DOODELIJK MOTORONGEVAL. Twee slachtoffers. Gisteravond werd de burgemeester van Borkel en Schaft gewaarschuwd, dat er twee dooden lagen aan den Draai bij Heier- eind. Onmiddellyk begaf hy zich daarheen en vond daar een zekeren J. L. van der Tanden, uit Eindhoven en een zekeren L. H. Peeters eveneens uit EiiylKoven. Beiden waren met een motorrijwiel tegen een boom gereden, waardoor Peeters op slag werd gedood en Van der Linden ernstig gewond werd. T-aatstgenocmde is nog gis teravond aan de gevolgen overleden. De knecht van den landbouwer Gr. te Geldermalsen is in het weiland door een stier aangevallen. Het dier bracht hem ver wondingen in den rug en in dc heup aan. In vry ernstigen toestand ia hij naar de ouderlijke woning vervoerd. Ondanks de pogingen tot behoud van den ruim twee eeuwen ouden korenmolen van Oud-Ix»osdrecht. is de aftakeling door gegaan. Het was u dat er iets bijzonders te doen was. Immers alle trams waren van vlaggetjes voorzien, terwyl van vele gebouwen en woningen het dundoek wapperde. Een en ander - gaf de stad een. feestelyk aanzien. Ongetwijfeld waren reeds vele vreemde lingen en ook vele landgenooten naar Am sterdam gekomen om by de opening zij ’t dan niet de officieele tegenwoordig te zijn. Tegen twee uur toén het van Tuijll- monument onthuld zou worden was een groote menigte belangstellenden aanwezig in de buurt van het Stadion. Een groot aantal vlaggen was op het groote plein opgesteld, terwyl rondom het nieuwe en oude Stadion de vlaggen van verschillenden ationaliteiten wapperden. De regeling was uitstekend in orde, zoo-% wel om als in het stadion zelve. Vóór het Stadion is een zeer groote ruimte, waar de verschillende auto's gemakkelyk geplaatst kunnen worden en lyk weer kunnen wegrijden. Een drietal tramlijnen loopt tot vlak bij het nieuwe Stadion. Om twee uur vond de onthulling plaats van het van Tuyll-monument, ter nage dachtenis van wylen baron van Tuijll van Serooskerken, den eersten voorzitter van het Ned.'Olymp. Comité. Dit monument is voor het nieuwe Stadion npgericht. Vele autoriteiten, o.w. de Prins der Neder landen. die het monumen onthulde, waren aanwezig. Vooraf wjidde de voorzitter van het Olympisch Comité eenige woorden ^in do nagedachtenis van den eersten voorzitter van het Olympisch Comité. Hierna werd het Stadion betreden om den eersten Hockey wedstrijd Nederland-Frankryk bij te wonen. Er was vrij veel belangstelling voor dezen wedstrijd, in aanmerking genomen liet feit. - - - W M

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 2