I HAAKUAN’s Bloemenmagazijn, „ONS BLAD" 1 1 J .-i? I i No. 118. Aan alle -•i -.1 i FEUILLETON. Bestrafte misdaad. Ook voor Bruids-Bouquetten het BESTE ADRES - Tel. 4 R. K. STAATSPARTIJ. Vierde vergadering van den Partijraad. Langestraat 81, hoek Payglop en Boterstraat 5, Alkmaar DE OORLOG IN HET VERRE OOSTEN. Maandsg 21 Mei 1S28a giro alkmaar io4863 22g Jaarflanffi Bureau HOF 6, ALKMAAR - Telefoon ADMINISTRATIE No. 03 BUITENLAND. De verkiezingen voor den Rijksdag. - BIJEENKOMST VAN ZATERDAG. H. Mis. Advertentieprijs re€*ls fl-25; elke regel meer f 0.25. Reclame pes f 0.60 per advertentie van 5 regrirj iedere regel meer f 0.12. een bedrag van f 3000—, f 750f 250.—, f 125.—, f 50.—f 40— Abonnementsprijs abonnee wordt op aanvrage gratis een polls verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot GlRO ALKMAAR 104863 ■le ove o o (Wordt yeryolgd.) "9T Zij schepte veel behagen aangename manieren van icidenten plaats een nie- Dupliek. In tweede instantie wordt hierop het wooru verleend aan dr. Kortenhorst, die verklaart dat men er met exclamaties en het opwek ken van sentiment niet komt. Allen willen den socialen vrede, doch waar hier de ver houdingen moeten bezien worden in verband met de politiek, daar had men een antwoord mogen verwachten op de vraag hoe kunnen wjj de politiek te hulp roepen of len vrede te waarborgen? Een Ii dio vraag heeft spr. niet vernomen. Loerakker, lid van de Tweede Kamer,betoogde, dat de C.A.O. ip het land bouwbedrijf vele arbeiders omvat. Spreker hoopte, dat de conclusies van den Hoogen Raad van Arbeid zullen aanvaard worden. De heer Hendrix,. Amsterdam, zeide, dat de arbeidsverhoudingen niet als regel wor den vastgesteld na arbeidsconflicten. Het stelsel van den Hoogen Raad van Arbeid om de eindbeslissing aan derden over te laten, achtte spr. van Xwyfelachtige waarde voor den bedryfsvrede. De heer Klein sprak namens de Kamer centrale Haarlem den wensch uit, dat de vier en een speler lief te hebben, zonder boven dien eenig recht te hebben op zijn trouw.’’- te stygen en zyn verloren fortuin te herwin nen. Paulina ontving syyjüefdesverklaring met een geveinsde koelheid, maar Reginald Eversleigh bemerkte al spoedig, dat deze koelheid slechts voorgewend was en dat hy werkelijk liefde in het hart van deze verla ten vrouw had opgewekt „Spreek niet tot my over liefde”, zeide zy, „mij kan zulk een woord geen geluk aan brengen. Myn liefde zou alleen schande en ellende brengen over het hoofd van hem, aan wien zy geschonken werd. Laat mij myn treurig levenspad alleen bewandelen, Regi nald, alleen tot het bittere uiteinde.” ,^Nog veel werd er gesproken tusschen Re ginald en de vrouw, die hem liefhad, en die toch te trotsch was om hem hare liefde te bekennen. Pauline Durski wae geen onerva ren meisje, om door romantische praatjes overreed te worden. Zy had kennis opgedaan van de wereld in een harde en bittere leer school. Zy was volkomen in staat om de lage zelfzucht te doorgronden van den man, die beweerde haar lief te hebben, en zij begreep zeer goed waarom hy er voor terugdeinsde baar tot vrouw te nemen. „Ik zal open met je spelen, Paulina,” zei de hy. ,Jk ben te arm, om u te trouwen.” „Ja,” antwoordde zy op bitteren toon, „dat begrijp ik wel. Gy zyt te arm om een vrouw te trouwen die geen cent bezit” KIESREGLEMENT. Definitieve redactie. Door het Partijbestuur werd aangeboden de definitieve redactie van het Kiesregle ment; zooals deze door de Kiesreglement- - Commisere is vastgesteld. Het P. B. beveelt aanneming van het Kies reglement aan. Na eenige bespreking werden enkele klei nere redactiewijzigingen, waarop de verga dering blijkt prijs te stellen, aan de commis sie overgelaten. Mgr. Nolens liet hierna de leiding der ver gadering over aan Jhr. Ruys de Beeren- brouck. 1025 Ook in andere deelen van de stad Ham burg hadden betoogingen plaats. In Halle hebben eenige «i<J; gehad. In het zuiden der sta’d werd op rooden frontstrijder geschoten. Er werd mand gewond. Te München vond Zaterdagavond een massa-demonstratie der Nationaal-Socialis- ten in het circus Krone plaats. Studenten-woelingen. Een Japanse h vliegveld. By studenten-woelingen zyn te Peking der tien studenten doodgeschoten. De troepen van Tsjangtsolin. De Japansche autoriteiten zyn overtuigd dat de geest onder de troepen van Tsjantso- lin, ondanks het succes, dat de Noordelijken bij Paotingfoe hebben behaald, zóó neerslach tig is, dat zij Peking en Tientsin niet zouden kunnen houden tegen een welberaden aanval der nationalisten. Mochten de noordelijken in de richting van Mandsojoerye terugtrekken, dan, zoo wordt verder uit Sjanghai gemeld, willen de Japanners hen bij Sjanghaikwan ontwape nen. Het Japansche hoofdkwartier is bereid in Noordelijk China ten nauwste met andere buitenlandsche militaire autoriteiten samen te werken, maar ingrijpen in zyn politiek ten opzichte van Mandsjoerye zal het niet dulden. De Noordelijken wijzen het Japan sche voorstel om naar Moekden afwezigheid. Daarom spoorde hij Paulina aan om Parys te verlaten en naar Londen te vertrekken; en hy koos zelf de eenzame villa aan de oevers van de Theems, waarin hy een billardkamer vond met licht van bo ven, die gemakkelyk kon worden ingericht tot geheime speelzaal. Op zijn raad veranderde ook Paulina haar gedragslijn in zooverre, dat zij niet mee» deelnam aan het spel, daar dit in Engeland al te vreemd zou zyn gevonden. Reginald stelde voor, dat hij voor haar zou spelen en zij samen de winst zouden deelen. „Gij hebt er alleen maar voor te zor gen,” zeide hij tot de weduwe,' „dat ge er mooi uitziet, en de schoongevederde vogels in het net tracht te lokken.” Paulina sloeg de oogen neer en een blos kleurde hare wangen, maar zij uitte geen woord van ergenis of afkeer. En toch be greep zij maar al te goed, dat sir Reginald wenschte dat zij hem zou helpen in een over legd systeem van bedrog. Zij wist het en toch zeide zij dien man hare vriendschap niet op. Helaas neen; zij had hem lief. Niet omdat zij zyn laag karakter niet doorzag. Neen in spijt van alles had zij hem lief en gaf zy toe aan een genegenheid, die zij zichzelve niet kon verklaren. „Het is myn noodlot,” zeide zy tot zich zelf. „Het is mijn noodlot om een bedrieger Volgens een telegram uit Peking hebben de Noordelijken na lange conferenties het Japansche voorstel om naar Moekden terug te trekken, afgewezen. Zy achten een over winning nog mogelijk, terwyl een terugtocht op dit. pogenblik groote verliezen zou mee-> brengen. NEDERLAND EN VLAANDEREN. De inbeslaggenomen prentbriefkaarten. Naar men uit Brussel meldt, is, in verband met de uitgifte van een prentbriefkaart, Groot-Nederland voorstellend, niet alleen bij een drukker te DeurneAntwerpss», maar ook bij den oud-eecretaris der plaatselijke af- deeüng van de Vlaamsch-nationale Front party, door het gerecht, een huiszoeking ge daan. De prentbriefkaart, waarvan verscheidene duizenden exemplaren bij den drukker in be slag blijken te zijn genomen, stelt de groen- gekleurde landkaart van het Nederlandsche taalgebied in Europa voor, met, daarnaast, een groen vlagje, waarop de woorden ,Jck dien” en de eerste twee strofen van het Wil helmus. Op de adreszyde is afgedrukt de door dr. Depla, op zyn stefbed te ’s-Graven- hage gedane verklaring, waarin deze uitge weken Vlaming zeide tot de overtuiging te zyn gekomen „dat Vlaandereh slechts te red den is door een federatief verbond met Ne derland” en ook, dat hij van België niet» meer wil weten. DE STAKING BIJ DE RIJNVAART. Het Rijnvaartverkeer neemt toe. Het Rijnvaartverkeer te Mannheim ver toont, in weerwil van de solidariteitsbeslui- ten der internationale werknemers, wederom eiken dag eenige toeneming. Te St. Goar ko men dagelijks gemidded zelfs 15 A 20 sleepen door den Rijn. Terwijl in alle Duitsche Rijnhavens wórdt gestaakt, gaat de arbeid te Frankfort zyn ge wonen gang. Op den Rijn varen nog slechts booten van buitenlandsche reederyen en ook enkèle klei ne Duitsche akerf zjju nog in de vaart. NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD 94. Sir Reginald gevoelde voor deze wanho pige verlatene vrouw werkelijk eenig medelijden, niet erg diep echter, daar hy dit gevoel slechts voor zichzelf over had; en hij trachtte haar eenige troostwoorden toe te spreken. Zy zag naar hem op, toen hjj deze woor den tot haar richtte met een' blik waaruit nog een teederder gevoel van dankbaarheid •prak. Toen verklaarde Reginald baar zyn liefde. Hy bekende haar den invloed, dien zy reeds lang op hem uitoefende en de betoovering, waaraan hy tevergeefs had trachten weer stand te bieden. Hy zeide, dat hy een gene genheid voor haar koesterde, die niet kon veranderen, wat 'er ook gebeurde. Maar hij bood haar zyn hand niet aan. Zelfs onder den invloed van de betoove ring, die deze vrouw op hem uitoefende, bleef Reginald Eversleigh koel en bereke nend. Paulina Durski, was arm en stak zon der twyfel diep in de schulden. Zy was een speelster en daardoor geen geschikte vrouw voor een man, die een huwelijk beschouwde een ladder om maatschappelijk hooger ,,’t Is toch niet waarschijnlijk, dat ik een ryke party zal vinden. -Maar geloof me, dat mijn liefde er niet minder oprecht om is, al deins ik er voor terug om u in armoede te brengen.” „Laat het zoo zijn, sir Reginald. Ik ben be reid uwo liefde te nemen zooals ze is een verstandige en voorzichtige liefde. Ge kunt mij komen bezoeken; ik zal u avond aan avond ontvangen te midden van de leeg- loopende spelers, die myn salons bezoeken; ge kunt my complimentjes maken het gehee- le jaar door en mij bonbons brengen op Nieuwjaarsdag, en als ik oud en leelyk ge worden ben, kunt ge in eens onze betrekking vergeten en zal ik u nooit weerzien. Het zij zoo. Het is al aangenaam voor een vrouw te denken dat zij bemind wordt, hoe onge grond die gedachte ook zij. Ik tal mijn oogen sluiten en droomen dat ge my liefhebt, Re ginald.” Dat was alles. Geen woord van liefde werd meer tusschen hen gesproken, maar van dat oogenblik af was Reginald een trouw be zoeker van de salons der weduwe. De tijd kwam, dat zy genoeg kreeg van Parys en dat zij, die geld verloren hadden, de verleidelijke genoegens van hare salons begonnen te schuwen. Reginald Eversleigh bemerkte al spoedig dat de kring der aristo cratische bezoekers begon te dunnen de aanzienljjkste gasten schitterden door hunne i den socia- :nt woord op Door de- heeren Verschure en Loerakker wordt hierna nog even het wóórd gevoerd. Daarna repliceerde prof. Raaynurkgrs ;die zegt dat de vragen die hem worden gesteld ook te stellen zyn aan de voorstanders dsr collectieve arbeidscontracten. De voorzitter Mgr. Nolens kan niet op zyn beurt Je praeadviseuis gaan bespreken. Men heeft tf onderscheid-m beweringen en conclusies. Met vele der beweringen kan spr. het niet eens zyn. Hij gaat er daarom niet op in. Alleen wenc-cht hij een’ge opmerkingen te maken, waartoe hy de arbeidsverhoudingen eertijds en thans nagaat. Op. den huidigen dag ziet men in alle lan den een streven om te komen tot <fen be- dryfsvredo tusschen de beide groepen van werkgevers en werknemers. Nu is het de vraag zegt spr.: Wat moet er thans gebeuren? Er moet een streven be staan naar meer vastheid by de onderneming en het bedrijf; naar meer deelnemers in het bedryf en ten slotte naar meer invloed uitoe fenen op het bedryf. Het wil spr. dan ook voorkomen dat de basis voor dat alles moet zyn de onderlinge samenwerking en de neiging om mee te wer ken tot het bereiken der oplossing. Besluitend zegt spr. dat rekening gehou den zal moeten worden met het advies van deu Hoogen Raad van Arbeid, dat wjj in geen geval mogen terugkrabbelen en te overwegen hebben of wijziging van het pro gram 1924 noodig is om de ontwikkeling der beweging te leiden. Met den Christelijken groet sluit, de voor zitter hierop de vergadering. X IE. IN O. Ojj Victor Carrington was een der eerste be zoekers, bie Reginald Eversleigh by me vrouw Durski introduceerde na haar aan komst te Londent in de rustige en* den Franschman, ‘maar zy begreep volstrekt niet sir Reginald’s intiemen omgang met eeu man die arm en totaal onbekend was. Zij deelde dit sir Reginald mede, den eer sten den besten keer, dat zij hem alleen sprak. „Ik wist,’’ zeide zy, „dat in uwe vriend schapsbetrekkingen de zellzucht gewoonfijk een grootere rol speelt dan het gevoel en toch kiest ge dien Carington tot vriend, dien niemand kent, en die nog armer is dan gij zelt. Daar moet toch een geheime drijfveer achter zitten, Reginald?” Een donkere schaduw gleed over het ge laat van den baron. „Ik heb myn eeden daarvoor,” zeide hij. „Victor Carrington heeft my eens een groo- ten dienst bewezen, ten minste hy heeft dat pogen te doen. Ik heb daarom groote ver-, plichting aan hem.” De voorloopige uitslag om half tien. Zondagavond te half tien waren de vol gende uitslagen bekend, wat betreft het aan tal stemmen, uitgebracht op de diverse par tyen: Sociaal-democraten 517.890; Duitsch- Nationale Volkspartij 163.596; Centrum 1155.47; Duitsche Volkspartij 298.329; Com munisten 220.896; Democraten 118.666; Links communisten 4501; Economische Party 71.947; Nationaal socialisten 55.452; Beiersche Volkspartij 27.173; Duitsche boe renpartij (Beiersche Boerenbond) 5275; Völ- kisch Nationaal Blok 4737. Verkiezingsincidenten. In Glauchau heeft Zaterdagavond een botsing plaats gehad tusschen roode front strijders en sociaal-democraten Hierby’ werd een sociaal democratisch gemeenteraadslid gestoken'en zoo ernstig gewond, dat hy aan de gevolgen is overleden. Ook in Düsseldorf heeft een botsing plaats gehad tusschen aanhangers van de Völkische vrijheidspartij en de communisten. De politie moest ingrijpen om de orde te herstellen. Eenige deelnemers aan de mani festaties werden licht gewond. Te Hamburg is een op Zaterdagavond door de communisten georganiseerde manifestatie door de politie verboden. De sociaal-demo craten hielden een herdenkings-manifestatie op de Vogelwiese voor bet gebouw, waar op Hemelvaartsdag een lid der Reichsban- ner neergeschotcli werd. prae-adviseurs overleg zouden plegen om zoo mogelijk te samen tot een conclusie te komen. Hiern» werd gepauzeerd. MIDDAGVERGADERING. Na de heropening der vergadering is het woord aan de preadviseurs. Dr. vap Beurden acht het moeilijk te debatteerert over de appreciatie van do ver houdingen in het bedrijfsleven. Het aantal stakingen en uitsluitingen is beduidend hoog en het zou nog hooger «yn geweest, als er niet by een der partyen onmacht in het spel ware geweest. Spr. handhaaft zyn stelling, dat het bedrjjf een zedelyke eenheid moet worden genoemd. Die eenheid blykt uit do natuur van het be dryf en demonstreert zich ook,heden ten dage in verschijnselen als de C. A. O. en de ver bindendverklaring. De heer Kuiper zegt, dat men dichter bij elkaar staat, dan soms zou worden gemeend. De staat heeft tot taak den vrede in het bedrijfsleven te. bevorderen in het licht van het algemeen wel zyn. We moeten ons afvragen: als de verhou dingen in het bedrijfsleven blijven als ze zijn en zich zelfs toeschepen door wederzydsche machtsvorming, waar gaan we dan naar toe? We hebben by den huldigen machtsstrijd niet alleen te doen met een Katholieken geest by de betrokkenen maar met ‘n over- heerschenden liberalen geest bij de werkge vers en een dito socialistischen geest bij de arbeiders. Spr. beveelt nogmaals het advies van den Hoogen Raad van Arbeid aan. Prof. Dr. Ch. Raaymakers S.J., de derde preadviseur, heeft niet gehoord een ingaan op de groote beginselen, die hij in zyn prae- advies naar voren heeft gebracht (zeer juist). Wel een enkelen keer spreekt inleider met arbeidersleiders en dan ervaart hij dat er nog veel onrust, hwrscht Omtrent de collectieve arbeidsovereenkom sten zegt spr., dat deze geen oplossing bren gen, omdat daarvoor nog steeds de gedachte aan machtsontwikkeling door het vormen van strydkassen blijft voortleven. Spr. is zich niet bewust een gewaagde stelling te hebben verkondigd te meer niet waar hfl daarbij de beste Katholieke socio logen op zyn zijde heeft. De critiek van dr. Kortenhorst kan spr. daarom langs zich heen laten gaan en eveneens de verbazing van mr. Van Spaendonk, die wederkeerig is. Ter adstrueering van zyn praeadvfes be roept spr. zich tenslotte op een autoriteit aan wiens oordeel hij groote waarde hecht en die niemand minder blykt te zijn dan dr. .Kor tenhorst in het tijdschrift „Sociale voorzorg”. De vierde praeadviseur Mr. van Steen- berghe, zal enkele voorname punten in de, critiek behandelen. Spr. kan verklaren, dat ook door de werk gevers ieder middel zal worden aangegrepen om den socialen vrede te verzekeren. Wat de opmerkingen van den heer v. d. Meys aan gaat merkt spr. op, dat hij nergens de wen- schelijkheid ontkent van medezeggenschap der arbeiders inzake arbeidsvoorwaarden, doch alleen in de leiding van het bedryf. Verder heeft het spr. getroffen, dat men het doet voorkomen alsof hij alles wil ophan gen Üin de collectieve arbeidscontracten. Spr. verwyst hiervoor naar zijn derde stel ling, waarin veel wordt overgelaten aan de belanghebbenden zelf. Ten slotte maakt spr, nog duidelijk, dat de bezwaren, die hij' tegen bedrijfsorganisatie heeft, niet gelden voor do bindend verklaring der Collectieve Arbeids Overeenkomsten, die toch ook een soort publiekrechte!jjke rege ling zijn. Politiek advies. Inzake bet plaatsen op het stembiljet van een z.g. stemhokje „Politiek Advies”, gaf het PartijbeMuur het volgende prae-advies: De Kiesreglement-Commissie heeft over wogen, dat er twee stroomingen zijn. De eene acht dit stemhokje een te sterke be- voordeeling van het uitgebraehte advies. De andere meent dat dit stemhokje noodzakelijk is bij de goede uitvoering door een grpote categorie eenvoudige kiezers te verkrijgen en vreest, by gemis' daarvan, een groote massa ongeldige stemmen. Het zijn deze practische motieven, die in deze laatste strooming tot uiting komen. Het Advies der Kieereglements-Commissie luidt dus als volgt: bij handhaving van het ééne stembiljet géén hokje in te voeren om op het advies te kunnen stemmen; by aanvaarding van de meervoudige stem biljetten wél dit hokje in te voeren, doch daarachter niet te planteen ..Politiek Ad- vies”, dat aan het oude centrale landelijke P. A. herinnert, doch de woorden „Advies Kringvergadering’. Het P< B. heeft zich met dit advies de» Kiesreglements-Commissie vereenigd. Na een geanimeerde bespreking werd met 40 tegen 15 stemmen besloten het hokje op de stembiljetten niet te handhaven. Daarop werd bij zitten en opstaan beslo ten de geadviseerde candidaten op het stem biljet te onderstreepen. Rondvraag. De Êeer Brinkman uit Haarlem vroeg of het niet op den weg van het Partijbestuur ligt op te treden tegen een perscampagne, als die tegen het Kamerlid Bomans is ge voerd. De voorzitter meende op deze vraag na mens het P. B. niet te kunnen antwoorden, omdat zy niet van tevoren was kenbaar ge maakt. ’t Ligt echter naar zijn persoonlijke mee- ning niet op den weg van het bestuur cen suur uit te oefenen op de pers. Ieder drage zijn eigen verantwoordelijkheid, ook de per sonen en er zal veel moeten gebeuren alvo rens van spr. als voorzitter een uitspraak is te verwachten. De beer Heemskerk uit Leiden vroeg of de Katholieke Staatsparty niet moet bevor deren dat een protest uitgaat van den Vol kenbond tegen de onderdrukking van de Katholieken in Mexico De Voorzitter geeft Leiden in overweging langs regelmatigen weg dit voorstel ter be handeling voor te dragen. Op Zaterdagmorgen om kwart over acht is in de kathedrale kerk te Utrecht een H- Mis opgedragen voor de R. K. Staatspartij. Behalve het Partijbestuur waren verschei dene leden in de kerk aanwezig. Heropening. D® drukbezochte vergadering werd te 10 Per kwartaal voor Alkmaar 2. Voor buiten Alkmaar. 4 f 2.85 Met Geïllustreerd Zondagsblad f 0.60 hooger uur stipt door Mgr. Nolens heropend. Tal van leden van Eerste en Tweede Kamer woonden de vergadering bij. Wetgever en bedrijfsleider. Hierna is aan de orde de behandeling der prae-adviezen omtrent de taak van den wet gever in de tegenwoordigen tyd ten aanzien van de verhouding tusschen werkgever en werknemer in het bedrijfsleven. Prae-adviezen zijn uitgebracht door dr J. van Beurden, hot Tweede Kamerlid C. J. Kuiper, prof. Ch. Raaymakers SJ. en m». Steenberghe. De heer Andriessen spreekt namens het R. K. Werkliedenverbond. De eerete drie preadviseurs hebben in het bedrijfsleven de doorwerking van onchristelijke beginselen gecontroleerd; de laatste liet dit na. Mr. Steenberghe verwacht alles van vrijwillige samenwerking geregeld in de collectieve ar beidsovereenkomsten, de (C.A.O.), zonder puWiekrechterlyke bedrijfsorganisatie te aan- .vaarden. Spr. is voorstander van deze orga nisatie en sluit zich aan by het geen hierover door prof. Raaymakers is geschreven, Tusschen verbindendverklaring der C.A.O. eenerzyds en publiekrechterlyke bedrysor- ganisatie met verordenende bevoegdheid an derzijds ziet spr. slechts een graduetl ver schil, geen principieele tegenstelling. De heer P. J. M. Verschure, uit Amster dam, spreekt als Lulviseerend lid namens de Alg. R. K. Werkgeversvereeniging. De verhouding^ tusschen werkgevers en werknemers heeft sedert 1923 een evolutie ten goede doorgemaakt en hij maakt die nog door, zoodat de uiting in een der prae- adviezen, als zouden devakvereoniguigen van werkgevers en arbeiders als vijandige machten tegenover elkaar staan, op dit oogenblik niet juist is. Tusschen werkgevers en arbeiders'in alle takken van bedrijven zyn onderlinge bespre kingen met succes bekroond. Hieruit concludeerde spr. dat het overleg tusschen'werkgevers en werknemers over de arbeidsvoorwaarden én de loonen regelmatig plaats vindt. De ondervinding leert, dat men zonder dwang, met vryen wil verder is geko men. Laat men zich, aldus besluit spr., twee maal bedenken, alvorens te trachten vast te stellen dat de verwachting om op korten ter mijn te kunnen ingrijpen in de tegenwoor dige methode van verstandhouding tusschen werkgevers en arbeiders vruchtbaar zal zijn. De R. K. Staatsparty kan rustig doorgaan met haar program, dat voldoening geeft voor dezen tijd. De verhouding tusschen werkge vers en werknemers, zooals die thans over het algemeen is, eischt niet verandering daar van. Mr. Kortenhorst bestrijdt eveneens de feitelijke gegevens, in het advies van prof. Raaymakers. De rust in het bedrijfsleven Is belangrijk, maar het bedrijf moet economisch kunnen werken en dat acht spr. niet moge lijk, wanneer de loonen door de overheid worden vastgesteld. Het aantal in de C.A.O. opgenomen arbei ders is steeds stijgende, voornamelijk in de industrie. De hjxr Kamer, be

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 1