„ONS BLAD” ERS 1 NIET-PRUI EITUUk/.VhIJ BureauHOF 6, ALKMAAR,- Telefooh No. 119. FEUILLETON. Gestrafte misdaad. Dinsdag 22 Mei 1928. giro alkmaar 104863 22e Jaargang Verspreide Berichten. BUITENLAND. De Nero van Mexico. Advertentieprijs tegen ongevallen tot een bedrag van f 3000f750.—, f250.—, f 125.—f 50.—f 40.— Aan alle abonné's wordt op aanvrage gratis een polls verstrekt, welke hen verzekeA f GIRO ALKMAAR 104863 t 2.— «t de v fl H k; f 4 De Berlijnsche bladen HOOFDSTUK XVIII. Voqr anker. een te zullen voornaamste mededeelen. van de gemeente Weenen en de locratische consumentenvereeni- op nam stemmen, 2.534,540 eerden, maar NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD Persstemmen. couêtateeren op guez Samperio, Roberto Pesqueira en ande ren een grapt®-peWoleum-maatschappjj. De jaren Van het presidentschap van Obregon liepen ten einde. Niemand anders scheen de heerschende party zoo waardig als opvolger dan de gouverneur van de provin cie Sonora. Hij werd dan ook den 6en Juni 1924 ge kozen. DE MIJNRAMP TE BROWNSVILLE. 46 dooden; weinig hoop vOor de andere 152 slachtoffers. Volgens de laatste berichten bedraagt het aantal slachtoffers, die bij de ontploffing in de Mathes-mijn te Brownsville omgekomen zijn, 46. Er wordt echter aan toegevoegd, dat er weinig hoop bestaat om de andere 152 mijnwerkers, die opgesloten zijn, nog levend terug te vinden. I Vele dooden en honderoen levend verbrand. Uit Bronsville meldt Reuter, dat daar in de Mathermijn een ontploffing heeft plaats gehad. Bij de ontploffing werden, naar men ons nader meldt, 212 arbeiders bedolven. Na de ontploffing ontstond er brand, die de red-, dingsmaatregelen zeer bemoeilijkte. Het aan. tal lijken, dat men heeft kunnen bergen, be draagt reeds 58. Met 15 der arbeiders kon verbinding verkregen worden en deze arbei ders konden het nog verscheidene uren uit houden. Men hoopt nog 130 opgesloten ar. beiders te kunnen redden. ,_r ONTPLOFFING TE HAMBURG. Elf dooden. Gisternacht is te Hamburg, in de chemi sche fabriek Stulzenberg, vermoedeljjk door te hooge spanning, een ketel ontploft, waar door giftige gassen ontsnapten en een aantal arbeiders bewusteloos ineenzakten. Er ont stond een paniek onder de vluchtenden. Vjjf dooden zijn reeds uit de lokalen gehaald. Het aantal getroffenen staat nog niet vast. Naar het ziekenhuis St. Georg waren gisternacht ben medegedeeld, dat hij er niet aan denkt zich met politieke intriges bezig te houden ea geenszins de bedoeling heeft de wetten der gastvrijheid te overtreden. Zijn eenige wensch is, ook door de pers, met rust te worden gelaten. BELA KUN. Scherp bewaakt. De bewaking van Bela Kun, die zich in het Huis van Bewaring bevindt, is in de laat- ste dagen zeer verscherpt, om te verhinderen, dat hy door aanhangers of tegenstanders ontvoerd wordt. Een gewapende gerechts dienaar houdt dag en nacht de wacht voor zyn celdeur. BHa Kun mag slechts een uur per dag op de binnenplaats van de gevan genis wandelen, maar zonder de aanwezig heid van de andere gedetineerden. By deze wandeling wordt hy door acht gerechtsdie naars bewaakt. De sleutel van zijn celdeur bevindt zich steeds in handen van den ge vangenisdirecteur. die welen het nog niet, maar over den smaak van twist men,niet' Ze om van Ie smullen. Het leven vlood kalm voorbij op „Rivier zicht” zonder dat er iets van belang gebeur de, na dat angstwekkende middernachtelyk bezoek van Screwton’s geest, totdat op een mooien zomeravond kapitein Duncombe op getogen thuis kwam in gezelschap van een ouden makker,* over wien inej. Duncombe haar vader dikwyls had hooren spreken, maar dien zij tot nog toe nooit had gezien. Deze vriend was niemand anders dan Ge orge Jerman, kapitein van de „Albatros” en eigenaar van twee andere schepen. Te Londen had de kapitein van de „Alba tros” flruk werk gevonden. Hjj was juist van een tocht naar Afrika teruggekeerd en hoe wel hjj de omstandigheden niet had vergeten, die veroorzaakt hadden dat zijn laatste voor genomen bezoek aan Engeland mislukt was, was hjj toch bijzonder opgeruimd. De eerste dagen hadden George Jerman en Joyce Harker, die hem flink behulpzaam een ouden scheepskameraad aantrof drong er op aan, dat George Jerman naar „Rivierzicht” zou gaan om een voudig maal te gebruiken. Dat eenvoudige maal bleek echter uitstekend diner te zijn, want juffrouw Mug- by was er erg trotsch op, om voor een uit stekende huishoudster door te gaan. Suze Duncombe zat naast haar vader aan ta fel, en na het diner, toen de lamp was aan gestoken en de gordijnen gesloten, bereidde de kapitein van de „Vixen” zelf een grooto bowl punch. Dat huiselijk middagmaal en de in prettige conversatie dporgebrachte avond maakte een des te dieperen indruk op George Jer man, daar hj lang een tehuis en de huise lijke genoegens'had ontbeerd. Maar ook Jo seph Duncombe schiep veel vermaak in het gezelschap van zijn ouden vriend. „Je weet niet,” zeide hy, „hoa aangenaam ’t my is, weer eens een zeemair over den vloer te hebben. Suze en ik leven hier wel gezellig, maar zoo altijd onder landrotten te In de Mei-aflevering van „Katholische Missionen”, publiceert P. Hubert Becher S.J., op grond van twee in de Ver. Staten verschenen en in het Spaansch geschreven bro chures uit de jaren 1924 en 1928 een interessante levensbeschrijving van den Nero van Mexico, wiens daden wjj hieronder weest als niet Breitner met de gelden der Weensche belastingbetalers voor het verlies van de onderneming borg had gestaan. Onbekwaamheid en corruptie hebben, even als in aKg dergelyke gevallen, de onderne ming in deze miserabele omstandigheden gebracht. Tot voor korten tijd hadden de Sociaal- Democratische Gemeenteraadsleden Grolich en Lfttsch het heft in handen, die van de za ken nauwelijks verstand hadden. Onder hun leidins hadden de inkoopers natuurlijk een mooi bestaan. Dat de eene naar Sicilië reisde om Zuid vruchten in te koopen en daar wekenlang op kosten van de onderneming leefde, kan even- zoo wonder heeten, als de pech van een an der, die bij gelegenheid van een Appel- inkoop in Polen den opdrachtergever voor ongeveer 50.000 shilling lichter maakte. Daarbij kwam nog het uitstapje van een ma kelaar voor den kleinhandel, dat eveneens een verlies te boeken gaf. Ofschoon men door vakmenschen gewaar schuwd werd, richtte men op verschillende markten stands op, waarvan de handel be stond in den verkoop van rotte appelen. Toen tenslotte een zoogenaamde zaak waarnemer van de roode consumenten ver- eeniging er bij gehaald werd, waren de laat ste geldmiddelen der onderneming spgedlg uitgeput. Op dit critieke moment werd de hoofd secretaris van den Bond van Veehouders, Dr. Krisch, als deskundige aangezocht. De man was stellig overtuigd de zaak weer in het rechte spoor te brengen, doch hij stierf na korten werktyd. .Nu werd Willner, hoofddirecteur van de Land- en Boschbouwmaatechappy, aange zocht. Deze begon met een radicaal ontslag van personeel. Van de 44 beambten werden er 22 ontslagen, waaronder ook een direc teur, die 20.000 shilling schadevergoeding eischte en zoodoende thans een proces voert tegen de onderneming. Breitner beeft eveneens zyn vriéndelijke hulpverleening toegezegd. Behalve de reeds verkregen bevoordeeling, ontving de N. V. een nieuw voorschot uit Centrale Spaarkas, ter grootte van 150.088 shilling, als bedrijfs kapitaal. Ook het verloren gegane sticbtingskapitaal zou noc eenmaal terugbetaald worden. Bo vendien werden de openbare keukens, de stichtingen i Sociaal-Dem< ging verplicht hun benoodigdheden by de wankele onderneming te betrekken. Om de boeken een ander financieel beeld te geven, werden de verlieoen in hun geheel naar de balansen van 1926 en 1927 verschoven. Ondanks deze maatregelen verkeert de onderneming in een toestand, dat zij juist nog bestaan kan, als zij geen aflossingen en geen rente voor de waarborgleeningen te be talen heeft. Door deze verhoudingen komt de hulp van de gemeente Weenen overeen met een licht vaardig omspringen met de gelden van de gemeenschap. DE DUITSCHE VERKIEZINGEN. Het altreden der regeering Marx niet onmiddeliijk te wachten. in verscheidene bladen is reeds het ver moeden uitgesproken, dat de regeering waar schijnlijk heden zou aftreden. De regeering zal echter in elk geval den officieelen uit slag der verkiezingen afwachten, en waar- echynlyk ook daarna geen crisis verwekken voor de eerste bijeenkomst van den nieuwen Rijksdag voor de deur staat. Waarschijnlijk komt de Rijksdag tusschen 10 en 14 Juni bij een. Als de regeering reeds nu zou aftreden zou zij nog met de waarneming der regee- ringtaak belast moeten worden, hetgeen ze kere bezwaren medebrengt. Van 1—5 regels f 1.25; elke regel meer f 0.25. Reclame pee regel f 0.75 voor de eerste paginavoor de overige pagina's f 0.50 Rubriek „Vraag en aanbod” bij vooruitbetaling per plaatsing f 0.60 per advertentie van 5 regels iedere regel meer f 0.12. grond van de voorlöopige uitslagen, dat de socialisten groote winst, de Duitsch-nationa- len groote verliezen te boeken hebben. Hier uit volgt, dat de vorming van een meerder heid zonder democraten en socialisten ver moedelijk onmogelyk zal zijn. De D. A. Ztg. erkent dat de socialisten sterk zyn vooruitgegaan, maar zegt dat er een wanklank in hun triomf is. omdat het hun niet is gelukt den communisten een ne derlaag te bezorgen. Het blad wijst verder op het schrikbarende aantal stemmen dat burgerlijke kiezers, on danks alle waarschuwingen, op candidaten van dwergpartijen hebben uitgebracht. Het Berl. TagebL. trekt deze slotsom: Geen rechtsch blok meer in het rijk, steviging van de huidige regeeringscoalitie in Pruisen, zijn de belangrijkste uitkomsten van deze ver kiezing. De Frankf. Ztg. schryft: De grootste party der huidige regeeringecoalitie (de Duitsch- nationale'l heeft van de kiezers den bons ge kregen, zoodat ee.n reactionaire meerderheid in den nieuwen Rijksdag niet te vinden zal zijn. De-nationaal scialfeten /Hitlerianen) heb ben vooral veel succes gehad in het bezette gebied, ’t geen na de teleurstelling der bevol king over het uitblyven der ontruiming, waarop zjj na Locarno had vertrouwd niet te verwonderen is. De einduitslag voor den Pruisischen Landdag. Tegelijk met Vl e verkiezingen voor den Rijksdag werden Zondag de verkiezingen voor den Pruisischen landdag gehouden. De uitslag daarvan luidt als volgt: Sociaal-Democraten, 4.257.198 106 zetels; Duitsch-Nartionalen, stemmen, 63 zetels; Centrum 2.621.938 stem men. 65 zetels; Duitsche Volkspartij 1.388.956 stemmen, 34 zetels; Communisten, 1.544.608 stemmen, 38 zetels. De overige 45 zetels werden verdeeld tus- sebeu de kleinere partijen. DE OORLOG IN CHINA. De beslissende slag. Uit Moekden wordt gemeld, dat vele fami lies van officieren van het leger van Tsjang Tso Lin daar terugkeeren, hetgeen er op wyst, dat de troepen van Tsjaog in den strijd die thans ten Zuiden van Peking en Tientsin wordt gestreden, zullen worden verslagen. Verwacht wordt, dat de beslissende slag aan het einde van deze week zal vallen. De Japansche troepen worden geconcen treerd tusschen Moekden en de haven van Sjanghaikwan op 150 mijl afstand van Tient sin. WEENSCHE STEUNACTIE AAN EEN STEDELIJKE ONDERNEMING. Een N.V. In tinancieele moeilijk heden. Steunactie met belasting gelden. Er gaat bijna geen week voorbjj, waarin geen schandaal in het Weensche Gemeente bestuur bekend wordt. Thans- betreft het de N.V. van Groenten en Fruithandelaren. Deze onderneming, waarin de gemeente Weenen voor 90 p€t. aandeelen heeft, is in groote moeilijkheden. Het aandeelenkapitaal, ter grootte van honderdduizend shilling is opgeteerd. Ook het uit de Centrale Spaarkas genomen crediet van 250.000 shilling, waar voor de gemeente Weenen borg stond, is ver dwenen. De onderneming komt thans eigenlijk slechts voor in het handelsregister, want zij heeft nauwelijks een noemenswaardig kapi taal tot dekking der schulden. Een bankroet zou onvermjjdelyk zyn ge- schrijving te geven van al de vreemde too- neelen en romantische avonturen, die hjj ge zien en beleefd had. Het duurde dan ook wel drie maanden eer de „Albatros” zeeklaar was en de kapi tein van het schip scheen niet bijzonder ge haast' om de teis te aanvaarden. Toen de „Albatros” eindelijk afvoer, was het voor een kruistocht die minder dan zes maanden duurde, en toen George Jerman opnieuw den Engelschen grond drukte, was het om met mej. Suze Duncombe bruiloft tb houden. Toen de „Albatros” de rivier opkwam zag mej. Duncombe een witte vlag aan den groe ten mast wapperen, waarop in roode letters de naam „Suze” prijkte. Zjj wist dus reeds, vóór haar minnaar aan land stapte, dat hij het was. De bruiloft had plaats een maand na Ge orge’s terugkeer en nadat deze beloofd had met zyn vrouw op „Rivierzicht” te eelïen blijven wonen. De kapitein van de „Albatros” nam zijn jonge vrouw op een kort huwelijksreisje mee naar Devonshire, alwaar Suze kennis maakte met de tante van haar man. Deze was zeer ingenomen met het lieve jonge vrouwtje en in de weinige dagen dat zij te zamen waren, kreeg de oude tante haar als een dochter lief. Toen George en zijn vrouw terugkei ontving Juncombe hen teer hartslijk. Abonnementsprijs Per kwartaal voor Alkmaar. Voor buiten Alkmaar 2.85 Met Geïllustreerd Zondagsblad f 0.60 hooger Op zijn knieën bad hy om zyn leven. Hij beloofde zich aan te sluiten bij de rebellen. De voorspraak van Dr. Manuel Huerta be werkte zyn vrijlating. De gevechten brachten den gewetenlooze steeds hooger. Onder Carranza werd Obregon generaal van het Noor-oosteljjk deel van de republiek Mexico en hij benoemde zyn vriend Calles tot gouverneur van de provincie Sonora. Een verschrikkelijke tijd brak aan voor het land. De goederen der partjj-tegenstan- ders werden afgenomen,bijna dag na dag doodvonnissen voltrokken. Zelfs over de grens breidde hij zyn roof- en moordzucht uit. Den 14den December 1918 drongen zyn zendelingen door in Douglas, de Amerikaan- sche buurtschap van Agua Prieta, namen een aantal Mexicanen, die daarheen gevlucht varen en tegen Catranza werkten, en den zieken Manuel Huerta gevangen en sleepten hen naar Agua Prieta. Den volgenden nacht werden zjj op bevel van den gouverneur opgehangen en de moordenaar bemerkte met genoegdoening onder de slachtoffers van zyn haat, zijn levensredder Jluerta, die hem in een zwak uur gezien had. In het geheugen der bewoners van de plaats leeft nog de kermisviering aan een drinkgelas, dat zes uur duurde en dat de moordenaars vereenigde, om de overw inning te vieren. r Honderden uit de Ver. Staten ontsnapte misdadigers vonden bij Calles bescherming en gelegenheid, om hun vechtlust bezigheid te geven. Daar in de provincie Yucatan de reovlutie geen voortgang meer maakte, wekte hij den 12en Maart 1920 schriftelijk den vriend van Obregon, Felipe Carillo Puerto, later gouverneur van deze streek, tot den strijd op Spoedig daarop brak in Yucatan de op stand uit onder den roep: Leve de Sovjet republiek! In vjjf dagen werden honderden burgers gedood, 400 huizen verbrand en ook de bezittingen van buitenlandsche kooplie den geplunderd. Calles had er de wapens voor geleverd. De vriend van de onterfde klassen be kwam als president van Sonora de volgende bezittingen: een leerlooertj ter waarde van een half millioen dollar, hjj werd hoofd-aan- deelhouder van de hypotheekbank van So nora. eigenaar van groote landgoederen in Agua Prieta en in de provincie Nuevo Leon, bezittingen van de ryke bergwerken in Pi- lares de Nacozari e.a. en stichtte tezamen was in het herstellen van zijn vaartuig, el kaar veel te vertellen. George was ongeveer een week te Londen geweest voor hij Joe Duncombe ontmoette. Deze beide mannen waren dikke maatjes sedert George op de „Vixen” had gediend. Zjj ontmoetten elkaar toevallig op straat, Joseph Duncombe was in de wolken dat hij en mee een- De houding der Japanners. Volgene een mededeeling van het Japan sche ministerie van buitenlandsche zaken betreffende de politiek van Japan in China, zullen Japansche troepen de beveiliging van het district Tientsin op zich nemen ter ver zekering van de verbinding tusschen Peking en Tientsin. De troepen van Tsjan^tsolin zul len slechts naar Moekden worden doorgela ten, wanneer zij in volkomen ordelijken toe stand verkeeren. Andere zullen zij ontwa pend worden. De Japansche militaire attache te Peking, beeft, volgens een telegram van daar, van dit besluit van de Japansche regeering kennis gegeven in het hoofdkwartier van Tsjangtso- lin. - PRINS KAREL VAN ROEMENIë IN BELGIë. Geen politieke bedoelingen. Naar men uit Brussel meldt, heeft prins Karei van Roemenië, die thans in het Cha teau d’Ardenue verblijft, aan sommige Bel gische bladen laten weten, dat hij zeer ge troffen ie door de harteljjke gastvrijheid, welke hem in België te beurt mocht vallen. De prins bljjkt ook aan de regeering te heb- Men heeft, wel met overdrijving, getwij feld aan de Mexicaansche afkomst van den „Zwarten Tsaar van Mexico” en gesproken van zyn Turksche of Arabische afkomst. Zeker is slechts, dat zyn verkiezing tot Staatspresident door geen oorkonde bew ezen kon worden, dat hij afstamt van tot in den tweeden graad zuivere Mexicanen, zooals do grondwet eischt. Calles duikt in de geschie denis op als onderwijzer aan een wereldlijke volksschool in Guyamas, in de provincie lonora. De stad ligt aan den golf van Cali- fornië en telt ongeveer 30.000 inwoners., Zyn schooldienst leer zeer onder zijn drankzucht. Het was in de stad bekend, hoezeer hij, als hij in een halve roes verkeerde, zjjn leer lingen pijnigde. Een tyd lang beheerde hy ook de kas van de onderwyzers-vereeniging. Hy misbruikte de gelden voor zijn buiten sporigheden, en de klachten de,r ouders en de openbare ergernis leidden tot zijn ontslag. Calles gaf zich nu volkomen over aan teugeloosheid, tot zyn oom Alexander, klaar blijkelijk een gegoed en invloedrijk burger voor hem een plaats als, stedelyk belasting ambtenaar wist te verwerven. Het waren de tyden der dictatuur van Porfirio Diaz. De nieuwe ambtenaar ondernam ijverig politieke propagandareizen in het heele bed- dingsgebied van de Yaqui, by welke reizen steeds eenige vaten vuurwater voor do noodige politieke stemming zorgden. By het volgende onderzoek van de stede- lyke schatkist door den provincialen amb tenaar voor de finantiën, Francisco Rodri quez, ontbraken er eenige duizend mark. Reeds moest de dief in de gevangenis. Daar echter de oom de ontbrekende som aan vulde, liet men het by zjjn afzetting; zyn broer, later Mexicaansch consul te New- York, nam hem als vennoot in zijn hotel „Mexico” en liet weldra bet geheele beheer aan hem over. Het wilde leven bnBcht met Generaal Caldéron, ingennieur Rodri- Calles ook hier spoedig in geldeljjke moeilijkheden. Een gelukkige brand echter bevrijdde hem hiervan. Met 24.000 mark (uitkeering van de verzekering) trok hij naar Fronteras in het binnenland van de provincie Sonora. Zijn familieleden schonken hem een landgoed, dat hy echter dadeljjk verpachtte, om zich geheel vrjj aan zyn zwelgerleven over te geven. Dau was hy een tyd lang be heerder van een molen „Excelsior” welke toebehoorde aau een Amerikaanscbe firma, (Smithers and Norderhols, New-York). Het bloeiende bedryf, de eenige nïolen van de streek, was in korten tijd, naar dpn kelder geholpen en de eigenaars joegen den on trouwen pachter weg. Toen in het jaar 1911 Francisco Madero in de revolutie-gevechten om het president schap Porfirio Diaz overwon, werd Calles commissaris in het gebied van Sonora aan de grens der Vereenigde Staten. Hier deed hy zich spoedig als zakenman kennen, stichtte een bazar met het recht van alleen verkoop, een café en een door de wet ver boden speelhol. Met een bende-leidor, Thomas Rosas, be dreef hij in groote stilte veediefstal op het gebied der Vereenigde Staten. Later ont deed hij zich van zjjn makker en beheerde het winstgevende zaakje verder alleen. In de nog steeds voordurende gevechten om de heerschappij werd Calles begin April 1912 door Francisco Escandon gevangen geno men en zou meteen doodgeschoten worden. deelde een paar dagen later Jerman mede, dat hjj het plan had opgevat weer naar zet> te gaan. „Zoon laudrotteuleven bevalt my niet op den duur. Ik dacht dat ik genoeg had aan het gezicht op de rivier en de schepen, maar, het gaat niet. Zoolang Suze niemand in de wereld had om voor haar te zorgen, kon het niet anders dan dat ik hier bleef. Maar nu, zjj een echtgenoot heeft, is er geen reden voor my om langer hier te bljjven kniezen. „Zjjt ge werkeljjk van plan om ons te ver laten,” riep George Jerman. ,Jk ben bang dat uw vertrek Suze’s hart zal breken.” „Neen, dat heeft geen nood, George”, ant woordde kapitein Duncombe. „Suze zal wel wat verdriet hebben als haar vader weggaat, maar haar man zal har wel troosten. Boven dien ga ik niet voor goed weg, ik wil alleen maar een reisje n.aken naar Indië, wat geld verdienen voor mjjn eventuëele kleinkin deren en dan terugkomen au uit te rusten.” Het was duideljjk dat de oude zeeman meende wat hy zeide en George Jerman deed dan ook geen poging om hem van zjjn besluit terug t® brengen. Suze verzette zich’ wel tegen haar vaders vertrek maar zj| verzette zich tevergeefs. In het begin van Juni verliet kapitein Duncombe Engelan^ aan boord van een net scheepje, dat hij „<fii Jonge Vrouw” gedoopt had, ter eere v^j| zjjn dochter. zitten, is toch wel wat vervelend voor eeu oud-zeemau. Suze, pas op dat je niet met een landrot gaal trouwen!” riep hij, zich tot zijn dochter wendend. Natuurlijk dat Suze Duncombe een kleur kreeg, toen zij zoo aangesproken werd. Geor ge Jerman zag dien blos en dacht dat mej. Duncombo het mooiste meisje was, dat hij ooit gezien had. George bleef tot laat in den avond „Rivierzicht”, en toen hij afscheid vroeg Duncombe; „Hoe lang blijf je te Londen, George?” „Minstens een maand misschien wel twee.” „Dan moet je maar dikwyls hier komen. Je kunt iederen Zondag hier komen eten, en je kunt Harker wel eens meebrengen. We zullen een glas punch drinken en Suze zal onderwjjl een liedje zingen.” Het spreekt van zelf, dat George dit vrién delijk aanbod niet afsloeg. Hjj kwam her- baaldelyk een paar uurtjes op „Rivierzicht doorbrengen, waar hjj steeds harteiqk ver welkomd werd. Harker vergezelde hem nu en dan, en bjj die gelegenheid scheen Suze bijzonder blijde: Harker sloeg niet veel acht op haar en hield zich meer met Joe Duncombe bezig. Dan wandelden George Jerman en Suze Dun combe tezamen in den tuin en onderhield de zeeman zjjne schoone gezellin door een be- 95.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 1