4 PUROL Al. HING pepermunt niet be. stond, moest men het uitvinder* De Olympische Spelen, GEMENGD NIEUWS. Allerlei. Klein R. K. CONGRES OVER HET HÜWELIJK. BINNENLAND. SPORT EN SPEL. de tweede de Mussolini b dee GEEN DANSVERBOD IN HILVERSUM. over ea de Door zitten Stu klootten EEN DROEVIG ONGEVAL. Een kind voor de oogen moeder doodgereden. Op den Haagweg te Loosduinen ie giste- icbap ver- van den geleerd, huwelijkspraktijken Om half 11 vergaderde in het Patronaat der St. Mathias-Paroohie Bogaardenstraat 40 Sectie III over het onderwerp: Het Koningschap van Christus door middel van den Boekhan del. Inleider: Prof. W. Nolet, *Jroot-Seminarie te Warmond. Spr. kwam tot de volgende stellingen: 1. Het voortbrengen van het boek ia de taak van Schrijver on Uitgever. De Boek handelaar heeft tot taak, te zorgen, dat het boek op de goede plaats komt. 2. Voor de Voor H.H. Winkelier» bij J. F. VAN LIES HOUT en G. KUIPER, Alkmaar. 3. De gedachte aan het Koningschap van Christus biedt den uiterlijkeh eerediênst me nige praktische raadgeving is n.l. het doodzwijgen. In het bijzonder heb ben wy, zeide spr., ons te beklagen over de dagbladpers. De „N. R. Ct.”, in dit opzicht de gangmaker van het behoud, weigert alle bij dragen zelfs ingezoften stukken, tenzij zij omgespeld worden in de oude spelling Dat loopt uit op eene vervalsching van de open bare meening: de lezers komen in den waan, dat de nieuwe spelling weinig of geen aan hang vindt. En tdch strjjdt dat liberale or gaan op ander gebied steeds vóór particu lier initiatief. Beschamend voor het Rotte r- damsch blad is, datde principieêl-liberale gedragslijn in dezen wel wordt gevolgd door het socialistische orgaan ..Het volk” en door de katholieke „Maasbode”, die onlangs een reeks hoofdartikelen van Dr. Gerlach Royen en een reeks feuilletons van Prof. Gerard Brom in vereenvoudigde spelling plaatste. Het slechte voorbeeld van de „N. R. Crt.” heeft reeds navolging gevonden o.a. bij de „Telegraaf”, die een verdienstelijk mede werker als Prof. Valkhoff op dien grond buitensloot. De belangrijkste factor by spellingswisse- ling blijft het onderwijs. Welnu, zeide spr., dit is sinds lang in alle geledingen voor onze beweging gewonnen. De taalwetenschap staat niet meer op het standpunt dat het verdwijnen van buigingsvormen een symp toom is van minderwaardigheid, gelijk som mige ontaalkundige juristen en ambtenaren nog meenen. Ook de uitgevers erkennen steeds meer, dat onze spelling zich gezag heeft verworven. Onze universiteiten en wetenschappelijke instellingen namen reeds de houding van welwillende neutraleiteit aan. die wij ook van de Regeering verlangen. Als w|j dus, zeide spr., de balans opmaken, dan is er geen reden voor ontmoediging. Het oude stelsel wordt door niemand meer met overtuiging verdedigd en herbaaldelijk ge maakte midden leidden niet tot een be vredigende uitkomst. ,en krachtige stoot op de jongeren, opdat erkennende de verheien idealen eener waarlijk katholieke staatkunde, zich met een gloeiend enthousiasme mogen inrijen in do scharen der ouderen, die reeds zoovele jaren den heiligen strijd hebben gestreden voor de eere van Koning Christus! Nadat de voorzitter aan de beide sprekers had dank gebracht werd nog het woord ge voerd door Z.D.H. Mgr. H. v. d. Wetering, Aartsbisschop van Utrecht. Toespraak Mgr. v. d. Wetering. Nu ik morgen de algemeene vergadering niet meer kan bijwonen, voel ik mij gedron gen openlijk te verklaren, dat deze Katho liekendag mij voldaan heeft en dat ik God dankbaar ben dezen dag te hebben mogen bijwonen. Gisteren hebben wij den optocht der katholieke bonden gezien en vandaag de hulde der jcinderen. Monseigneur Schrij nen, gij hebt ons laten zien, dat het geloof nog diep wortelt in de harten der Limbur gers. Moge meer en meer deze Katholiekendag ertoe bijdragen, ons te overtuigen, dat wjj de eenheid moeten bewaren, omdat wjj allen zijn kinderen van Onze Moeder de H. Kerk. Laten we allen een zijn in geloof, hoop en liefde en een in het dienen van Christus, nu en in alle eeuwigheid. Amen. -Des avonds om 10 uur had in de Redoute- zalen een gezellige bijeenkomst plaats. In het Canisius-huis, Lenculenstraat ver gaderde eveneens om half 11 Sectie IV over 'het onderwerp: Het Koningschap van Christus door middel van de Missie- aefie Inleider Rector Tb. Bekkers, te Voorscho ten. Spr. kwam tot de volgende stellingen. 1. Daar Christus zoowel krachtens „ge boorterecht” als krachtens „verworven recht”'Koning is over alle menschen, is de Katholieke Kerk verplicht dit Koningschap door alle menschen te doen erkennen. Tot hare primaire taak behoort dus ook de zorg «voor de uitbreiding des Geloof»de missie arbeid. 'j 2. Daar het Koningschap van Christus een volledig gezag omvat, moet de missiearbeid omvatten de opvoeding van den geheelen mensch en van de geheele maatschappij, zoo- dat deze geheel van Christus worden en Christus geheel van hen. 8. Daar de Kerk aan deze primaire taak al hare krachten moet dienstbaar maken, heeft zij niet alleen het recht en den plicht geloofspredikers uit te zen dep, maar ook om al hare kinderen op te vorderen om ieder op zijne wijze aan dien missiearbeid deel te nemen ,p 4. Om deze deelname algemeen moge lijk te maken en practlsch te benutten vraagt de Kerk: a. Het minimum dat zij van hare kinderen verwacht door middel van de gewone ziel zorg in een drietal Pauselijke Missiegenoot schappen; Daarnaast beveelt zij aan de vindingrijke liefde van hare kinderen gaarne en met aan drang aan de verschillende bijzondere ge nootschappen en werken welke aan de zoo uiteenloopende behoeften van verschillende missiën trachten te gemoet te komen. VIERDE DAG. Om 8 uur werd hedenmorgen in de St. Servaaskerk de Hoogmis opgedagen. Sectievergaderingen. In de St. Servatius-Societelt. Breedestraat, werd om half 9 onder voorzitterschap van den Z. E. Pater H. v. Ruth 8. J. de eerste sectievergadering gehouden, met als onder werp: DE „ECHO DE PARIS” OVER NEDERLAND. Een oordeel over Mgr. Nolens. Christian de Caters wijdt onder den titel: „Het Nederland van heden. De hoofdsad des vredes” in de „Echo de Paris” een arti kel aan ons land en speciaal aan Den Haag als vredesstad. Daarin ItaliëFrankrijk 43. Deze wedstrijd, geleid door don Belgischen scheidsrechter Christophe, bood reeds aan stonds een levendigen strijd. Er werd enthou siast, dikwijls te enthousiast gespeeld. “De Franschen hadden aanvankelijk het ini tiatief en na ongeveer 15 minuten spelens wisten de Franschen te scoren, na een mooien aanval uitstekend door den rechts buiten opgezet. Reeds eenige minuten daarna hadden de Franschen wederom succes en was de lei- In het bisdom ’s-Hertogenbosch. Daar is misschien geen zaak diê^op dit oogenblik meer de aandacht vraagt van ons Katholieken, dan de instandhouding van het christelijk huisgezin en de handhaving van de christelijke huwelijksmoraal. Het moderne heidendom, dat heeft afgere kend met elke goddelijke wet. de autonomie predikt van den menschelijken geest en het oog uitsluiend houd gericht op de stoffelijke levensgenietjpgen, heeft het christelijke, kin derrijke gezin gemaakt tot een voorwerp van spot en de zedenwet tot een aanfluiting Op quasi-wetenschappelijkc gronden worden heden ten dage de meest immoreele, tegen natuurlijke en, zooals de droeve ervaring in meerdere landen heeft geleerd, volkeren- moordende huwelijkspraktijken gepropa geerd. Ook in ons land is deze propaganda niet zonder resultaat gebleven, getuige de steeds toenemende in zekere kringen met gejuich begroete daling van het geboortecijfer. Ook hier eischt de moloch vna het Neo-Malthu- nianisme zijn kinderoffers en worden de hei ligheid van het huwelyk, de zedelijke groot heid van het gezin, ’t godsdienstig leven en de volkskracht aan de hand over hand toe nemende genotzucht, kenmerk eener ont kerstende Maatschappij en decadente be schaving. ten offer gebracht. Wjj zouden niet durven beweren dat dit verderfelijke kwaad het katholieke volks deel geheel onberoerd heeft gelaten, al kan gelukkig worden betuigd, dat het in zijn overgroote meerderheid tot nog toe van die besmetting vrjj gebleven is. Wel durven wjj zeggen, dat het oogenblik is aangebroken, waarop wjj katholieken ons ernstig hebben te beraden over hetgeen ons te doen staat, om den gruwel der huwelijk sontheiliging buiten onze rangen te bannen en te houden. Het is daarom dat door samenwerking van alle R. K. Diocesane Bonden in het Bossche bisdom op 4 en 5 September a.s. e ’s-Herto genbosch een Congres zal worden gehouden dat ten doel heeft de middeleu te bestudee- ren, welke kunnen en moeten worden aan gewend om de Christelijke huweljjkszeden onder ons volk te handhaven. Door een ze vental sprekers zal dit belangrijke vraag stuk alzijdig worden belicht en door onder linge gedachtenwisseling zal worded gezocht naar de wijze waarop de bederfwerende kracht der Katholieke beginselen kan wor den in het werk gesteld ter bereiking van dit groote en verheven doek DE VASTE COMMISSIE VOOR UITBREI DINGSPLANNEN IN NOORD-HOLLAND. Op vragen van het Eerste Kamerlid den heer Reymer luidende: L Heeft de minister kennis genomen van de volgende mededeeling van den hoofd inspecteur voor de volksgezondheid in het jaarverslag over 1927 (blz. 115): „Het valt moeilijk aan den indruk te ont komen, dat deze commisie (n.L de vaste com missie voor uitbreidingsplannen in de pro vincie Noord-Holland) ten „nzichte van uitbreidingsplannen zeer autoritair optreedt. Meermalen staan de inzichten der vaste commissie en die van de gemeentebesturen en van de ontwerpers der plannen diametraal tegenover elkaar.” II. Is de minister bereid, aan den hoofd inspecteur voor de volksgezonheid de feiten te vragen, waarop vorenstaande mededeeling berust en deze feiten ter kennis van de Kamer te brengen? III. Is de minister bovendien bereid, aan de vaste commissie voor uitbreidingsplannen in Noord-Holland eveneens te vragen, welke haar ervaringen zijn inzake de bevordering der samenwerking van gemeenten om te komen tot aaneensluitende uitbreidings plannen en of ook in deze commissie vertegenwoordigde gemeenten den fndruk hebben, dat van autoritair optreden mag worden gesproken, en voorts aan de Kamer mededeeling te doen van het bevin. den der bedoelde commissie? heeft de minister van arbeid, handel en nijverheid geantwoord: De drie vragen worden bevestigend be antwoord. Zoodra het in de derde vraag bedoelde overleg is afgeloopen, zal een nader antwoord aan den voorzitter van de Eerste Kamer worden gezonden. VEREENVOUDIGDE SPELLING. Een rede van prof. dr. Salverda de Grave. De „Vereeniging tot Vereenvoudiging van onze Spelling” kwam te Utrecht bijeen onder leiding van prof. dr. J. J. Salverda de Grave. Het jaarverslag toonde aan, dat 1 Mei j.L het ledental bedroeg 4362. Het aantal aange sloten vereenigingen op onderwijsgebied be draagt 18. De periodiek aftredende be stuursleden, de herren D. Vredeveld, pen- II. J. Emons, werden her- Het Koningschap van Christus door middel van het Leeken- Apostolaat. Inleider: P. Kasteel, Redacteur van „De Maasbode”, te R’dam. Spr. kwam tot de volgende stellingen: 1. Leekenapostolaat is: het koningsr* van Christus in de zielen bevestii nieuwen of gronden. 2. De eerste vereischte voor leekenaposto laat is niet een volmaakte organisatie maar het bezit waarachtig apostolischen geest hij de werkers. 3. De echte apostolische geest is daar, waar de leeken zoo innig mogeljjk samen werken met Paus, Bisschoppen en Priesters. 4. Het leekenapostolaat, dringend aanbe volen door Paus en Bisschapen, is noodig om te verzekeren de Christelijke toekomst van ons volk. 5. Voor ontaarding van leekenapostolaat in lalcisme (wat men daaronder ook versta) is in Nederland geen gevaar; wel dreigen enorme gevaren van anti-Christeljjke krach- v ten, indien de leeken van onzen tijd. in overeenstemming met de beste voorbeelden der vaderen, niet snel, beslissend, op elk terrein en in zoo groot mogeljjk getal, werk dadig deelnemen aan de verbreiding en verdediging der Katholieke leer en levens beschouwing. 6. Naast stille apostolische actie, die een goed Katholiek natuurlijk voert, is publiek apostolaat met woord en pen, in vereeni gingen en voor zoekende buitenstaanders in besloten ruimten en, waar mogeljjk, in open tucht noodig. Te St. Oedenrode viel de boomsuoeie» R. tjjdens zijn werkzaamheden zoodanig van een ladder, dat hjj zwaar gewond werd. Twee ribben waren den man gebroken. Voor de betrekking van onderwijzer aan de christelijke school te Garrelsweer ding vergroot tot 20. Dit was de Italianen blijkbaar te erg en aangevoerd door nun supporters kwamen zjj geweldig opzetten. En werkelijk enkele minuten na het tweede doelpunt der Fran schen kwam de belooning voor hun werken en werd een mooi tegen punt gemaakt. Na 35 minuten spelens kréég de rechtsbui ten der Italianen een mooie kans, maar hjj strandde op ’t laatste moment vlak voor het doel. Toch gelukte het den Italianen spoedig hierop den gelijkmaker in bet net te deponee- ren, als de rechtsbuiten uit een hoekschop den bal goed voor doel plaatste en deze mooi ingezet werd. Geweldig was het enthousiasme der Italia nen en de maker werd van alle kanten door zjjn medespelers omhelsd. Van den aftrap waren de Franschen voor het Italiaansche doel, dat een benauwd oogenblik doorstond, waarbij de Italiaansche doelverdedigér geblesseerd raakte, maar Ijjken voet bracht. De rust ging in met dezen stand 1—L Na de rust werden door beide elftallen hardnek kige pogingen aangewend om te doelpunten, maar het bleef bjj pogingen. Even voor het einde evenwel wist Portu gal de leiding te nemen. In de laatste minuut onderging de stand geen wijziging meer en de Portugeezen wonnen met 2—1. Jammer dat twee spelers uit ’t veld gezonden moes ten worden. Dat was een weinig uit de toon. Argentinië—Ver. Staten. 11—2 De Argentijnen hebben de voetballers uit de*-Vcr. Staten een lesje gegeven. Met niet minder dan 11—2 gingen zjj onder. Nu moge het waar zijn, dat de Amerikanen niet zulke sterke tegenstanders waren, toch heb ben zij aardig partij gegeven en hun doel- verdediger heeft heel wat ballen uit zjjn doel gehouden, al hield hjj daarbij wel wat eigen aardige stjjl op na. De Argentijnen hebben wel laten zien wat zij kunnen, alles was goed bij hen verzorgd. Men had het koppen en plaatsen dezer voetballers moeten zien. Op vallend was hun snelle start en snel en han dig afgeven. Daarbij beschikten de voor- waartsen over een flink schot Het duurde een poosje voor dat zjj de leiding namen, maar toen ging het goed ook. Voor de rust werdener nog drie mooie doelpunten aan toegevoegd. Rust 40. Direct na de hervatting was het reeds 50 en spoedig daarna 60. Toen maakte de Amerikaansche rechtsbinnen een mooi te- genpunt. De Argentjjnsche middenvoor drib belde daarop door alles heen en passeerde doelverdediger incluis. Met tusschen poozen werd de stand daarna opgevoerd tot 101, waarna het de Amerikanen gelukte ander maal een tegenpunt te maken. Nog voor ’t einde maakte de Argentijnen er 112 van. waarmede het einde kwam. Een gedeelte na de rust speelde de Argen tijnen met 10 man, omdat de spil geblesseerd raakte en tan het veld verdween. De Amerikanen hielden tot het einde kra» nig vol, ondanks den grooten achterstand. Tntusschen hebben wjj wel bemerkt, dat de Argentijnen een 'uitstekende ploeg hebben, die ook in de volgende ronde nog wel een woordje zullen ^toespreken. De lotjpg voor ronde. De loting voor de tweede ronde had tot resultaat: Duitschland tegen den winnaar van Hol landUruguay. Belirië tegen Argentinië. Italië tegen den winnaar van Mexico— Spanje. De winnaar van den wedstrijd van heden avond HollandUruguay krijgt voor de kwart-finale reeds dadelijk weer een zware partij en wel Duitschland. Ook de belgenh ebben ’tn iet getroffen, zij mogen .de sterke Argentijnen bekampen. De kwart finales worden gespeeld resp. op 1, 2, 3 en 4 Juni, eiken dag één wed strijd, terwjjl de demi-finales zjjn bepaald op Woensdag 6 en Donderdag 7 Juni Eventu- eele gelijke en dus over te spélen wed strijden voorbehouden, wordt de strijd on» de 3e plaats gespeeld op Zaterdag 9 Juni, gevolgd door de finale op Zondag 10 Juni. Het programma voor hedenavond luidt: 2 uur n.m., Oude Stadion: SpanjeMexico (scheidsrechter Malcher, Italië). 7 uur n.m., Nieuwe Stadion: Nederland Uruguay (scheidsrechter Langenus, België). HOLLAND-URUGUAY. Oppassen I Naar het Comité 1923 bij geruchte ver neemt zouden vervalschte biljetten in om- loop zijn gebracht, ^eer in het bijzonder zou de 1, die aanduidde, dat het biljet geldig was voor den eersten voetbalwedstrijd ver- anderd zijn in een 7, het séance-nummer van den wedstrijd Holland-Uruguay. Men zjj der halve gewaarschuwd, daar de controle zéér zal worden verscherpt. Mgr. Nolens, de leider de Katholieke par tij. is ongtewyfeld één der meest interessante politieke persoonlijkheden van het tegen woordige Nederland: groot, krachtig, ge drongen hals, eerlijken blik, schouders van een strijder, streng, vief van woord, over vloeiend van activiteit, een strijdbaar man, die voor geen inspanning terugdeinst en die door geen hinderpaal wordt tegengehouden. Achter hem scharen zich een dertigtal af gevaardigden, die bijna 900.000 stemmen vertegenwoordigen, bijna een derde der Ne- derlandsche kiezers en vooral de provincies van het Zuiden.” In een neven vergadering van de Federatie van Liturgische Vereenigingen in Nederland werd behandeld: Het Feest van Christus’ Koning. Spreker: Zeereerwaarde Pater L. Ver- wilst O. P. Spr. kwam tot de volgende stellingen: 1. Het Feest van Ohristus-Koning neemt weer een aloude liturgische traditie op. a. Als ideeënfeest. b. Als koningsfeest. 2. De gedachte aan het Koningschap Christus oriënteert hjt zieleleven van liturgisch denkenden mensch, 3. De gedachte aan het Koningschap ningmeester en kozen. Bjj de besprekingen werd besloten de woordenlijst te herzien en daarna goedkoop uit te geven Vervolgens hield prof. dr. G. O. N. de Vooys uit Utrecht een inleiding over „Tegenstanders en voorstanders van de ver eenvoudigde spelling”. Het vooruitzicht, zeide spr., dat de tegen woordige Minister van Onderwijs het spel- ling-vraagstuk zou oplossen, heeft sommige tegenstanders in het strijdperk gebracht. In de „Telegraaf” waren Corn. Veth, en dr. Zimmerman de aanvallers. De laatste bewees door zyn artikel niet bevoegd te zjjn over taal en spelling mee te spreken, daar hy ver zuimd heeft zich van het vraagstuk, waar over hij schrijft, on de hoogte te stellen. En als de heer Veth het voorstelt alsof er ten opzichte vanhet spellingsvraagstuk een antithese bestaat tusschen taal- en letter kunde. dan maakt hij zich schuldig aan eene onjuistheid. Dr. Zimmerman/zegt het Dr. Kuyper na: het motief van spellingsvereen voudiging is gemakzucht. Maar, vraagt spr., als een koopman zyn boekhouding eenvoudi ger en practischer maakt, als een ambtenaar door vereenvoudiging van zijn administratie tijd en geld spaart, is daarvoor dan niet *n juistere term te bedenken dan „gemak zucht”? Terwyl de actieve tegenstand door inner- I lüke xwakte geen gevaar oplevert, bestaat In de Stichting de Stuers, Kruisheeren- gang. werd een nevenvergadering gehouden met al» onderwerp: Het Koningschap van Christus door middel van het Ontspan- ningswezen. Inleider: A. A. van Nijnatten, Majoor der Infanterie te Maas tricht. Spr. kwam tot de volgende stellingen: 1. Ontspannende lichaamsoefeningen (sport en spel, gymnastiek), mits goed geleid en matig toegepast, zjjn in zich een lichamelijk goed. 2. Maar schenken ook geestelijk voedsel, zoowel indirect als direct. 3. Daarom is een zeer voornaam middel mede in verband met de hedendaagsche groote belangstelling voor sport, enz., om het Koningschap van Christus op aarde uit te breiden: de lichamelijke ontspanning in dienst te stellen van den Koning-Christus. 4. Daarvoor is noodig: organisatie op R.K. grondslag; wijziging wedstrjjdsysteem; R. K. nationale organen voor eiken tak van lichamelijke ontspanning afzonderlijk; samen werking tusschen de R. K. Sport- en Turn- organisatiea. 5. Conclusie: De R. K. Jeugd en Jonge lingschap moet de garde worden van den Ohristus-Koning. bestaan.!»', voor zoover dit levensvatbaar heid bezit. Een groot aantal zelfstandige za ken verdienen de voorkeur boven een cen trale organisatie, die het heele land bestrijkt. 4. Voorwaarden, om te slagen in de ver heffing van den Katholieken Boekhandel, rijn: a. Vakmenschen. b. Kapitaal. c. Medewerking van het publiel d. Samenwerking tusschen de belangheb benden. V oor de eerste rondy werden gister drie wedstrijden gespeeld. De wedstrijden Italië- Frankrijk en Portugal-Jougo-slaviën hadden een spannend Verloop, hetgeen wel uit de cjjfers blijkt. De Italianen wonnen met 4—3 en de Portugeezen met 21. De wedstrijd Argentinië—Ver. Staten werd een eclatante overwinning voor de Ar gentijnen. Deze Zuid-Amerikanen sloegen hun Noordelijke broeders met dubbele cij fers. renochtend tegen 11 uur een droevig onge luk gebeurd. v Op dien tijd wandelde daar een vrouw met haar 4-jarig dochtertje A. S. geheeten. Bij de Evertsenstraat gekomen, liep het kind van haar moeder weg en stak de straat over. Juist op dat oogenblik naderde de stoomtram. De machinist kon een ongeluk onmogelijk voorkomen en het kind werd, voor de oogen der verschrikte moeder door de machine overreden. Deerlijk verminkt werd de kleine onder de stoomtram uitgehaald. Het bleek, dat de dood terstond ingetreden wps. Een tragische bijzonderheid is nog, dat het kind juist gisteren jarig was. doelverdedigér geblesseerd geen doelpunt ontstond. Nog veor de rust nam Italië de leiding, maar dit doelpunt werd in duidelijke buiten- spel-positie gemaakt. Dit was een gelukje voor de Italianen en een tegenslag voor de Franschen. Met stand 32 voor Italië ging de rust in. Na de rust weer een spannende partij, zonder dat een der partijen wist te doelpun ten. Tot inéehs twee doelpunten achtereen gemaakt wérden. Eerst maakten de Italianen een mooi doel punt, maar zoo van den aftrap namen de Franschen den bal mede en ook zij hadden succes. Gedoelpunt werd er nadien niet meer al deden zich daartoe nog le eenige kansen voor. Het Fransche doel ontsnapte eenmaal op wonderbaarjijke wijze aan een doorbo ring. Het einde kwam met een 43 overwin ning voor Italië. De supporters uit ’t land van waren uitbundig van vreugde. Wij moeten eerlijk erkennen, dat ’t Fran sche elftal ons bijzonder is meegevallen. Het Italiaansche elftal, waarvan een goe den roep uitging, viel ons niet mee. Wellicht dat ’t aan ons ligt en wij de kracht van het Italiaansche elftal te hoog geschat hadden. PortugalJougoslavië 21. In het oude Stadion werd bovengenoemde wedstrijd gespeeld. Het was een spannende kamp, welke eerst in de laatste minuten be slist werd. Voor de rust met den wind mee waren de Portugeezen sterker en leek het, dat zij ge makkelijk zouden winnen, temeer waar zij reeds spoedig de leiding namen. Allengs echter herstelden de Jougoslaven zich en ondernamen eenige goede aanval len, waarbij de rechtsbinnen met een pracht- De raad van Hilversum verwierp gister avond na zeer uitvoerige debatten met 16 tegen 8 stemmen het voorstel—Bootsen tot het invoeren van een absoluut dansverbod op Zondag, nadat de burgemeester ten aan zien van de leeftijdsgrens (18 jaar) en de sluiting om 12 uur 's avonds bindende toe zeggingen had gedaan. o.a. het ■iterlüke verspreiding van de Katholieke cultuur is een bloeiende Katholieke Boek handel noodzakelyk. 3. Bjj de krachtige opleving van het in- tellectueele leven onder de Katholieken van Nederland, bij de toenemende vraag naar boeken kan da mogelijkheid van het bestaan van Katholieke boekenwinkels in de voor namere plaatsen niet betwijfeld worden. Bij de vrj werkeijjking van die mogelijk- M.l. eendracht en vrede tusschen de volken onderling. De erkenning van Christus’ Koningschap brengt in het nationale leven van een volk een rechtmatige vrjjheid, en tevens orde en rust. Moge van dezen Katholiekendag, die zich ten doel $telt de idee van Christus’ Koning schap niet alleen in het private, maar ook in

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 2