4 Het balschewlsme In de Mlssle-ldnden. KERK EN SCHOOL. Dinsdag 8e Dinsdag ter eere van den H. van het 7 te nur breed opgezette lit- P. ▼an de 0 Si-. f »V Zondag, half 8 Lof en predikatie, lag en Zaterdag de H.H. Miesen om 7 Do. kwart voor 9 gezongen H. Mis, te uur Lot. Vr. te 8 uur Lof. Za. te 8 uur Lof. 6—9 Ai dam, ASSENDELFT. idag 7 uur H. Mis met onderrichting, ir Hoogmis met preek, kwart voor 2 g na Pinksteren, 7 uur oogmis, h*lf 2 Schaep- man-bijeenkomst, 5 uur Lof jn de Kapel het Patronaatsgebouw te HoogcarapeL landag 11 uur Mariacongregatie voor anderen der St. Jozefscholen. T ZAND. Zo. Vandaag de feestdag van de Allerh. Drievuldigheid; de H.H. Missen te 8vuur en te half 11; na de Hoogmis catechismus; te 8 uur Maandvergadering voor de leden van LIMMEN. Zo. half 8 stille H. Mis, 10 uur Hoogmis, kwart over -1 ca th.. 2 uur vesp. met ros., daarna H. Fam., afd. vrouwen. Wo. half 8 lof tor eere v. h. H. Hart met litanie. Do. 9 uur Veni Creator en gez. R. Mis met trouwplechtigheid. Zonf 10 uur Catechismus, half 3 Vespers. Maandag, Dinsdag en Woensdag de H.H. Missen om 7 en 8 uur. Donderdag H. Sacramentsdag. HU. Missen als op 7 - Vrijdag en 8 uur. Zaterdagmorgen tot 10 uur en ’s middags van 48 uur biechthooren, geen Lof. Zondag groote aanbiddingsdag, ’s avonds 7 uur Lof met processie, bij goed weer in den tuin. Van Sacramentsdag tot het Feest van het H. Hart de Eucharistische week. Predikaties zullen worden gehouden door een Z.Eerw. Pater van het H. Sacramentsklooster te Brakkenhefcn. Gedurende de Juni-maand, behalve op dc Lofdagen, na de H. Mis van 7 uur Uitstel ling met Litanie v. h. H. Hart, lied en Tan- OBDAM. Zo. te 8 uur gelezen H. Mis, te half 11 Hoogmis, half 8 katechismus, 3 uur Vespers. Do. kwart voor 9 gezongen H. Mis, te 8 Allerh. Sacrament met rozenhoedje. Vr. 8 uur de H. Mis voor Theodorus Ge rardus Boersen, overl. ouders en fam., des avonds te 8 uur Lof ter eere van het H. Hart met rozenhoedje en litanie van het H. Hart. Za. 8 uur de H. Mis voor overleden moe der, des avonds van 6 tot 8 uur gel. om te biechten. Zo. a.s. plechtige viering van het H. ïSa- cramentsfeest. Het is het uitdrukkelijk ver langen van Z. H. den Paus dat dien dag al len, groot en klein, communiceeren. Deze week catech. volgens gewoonte en hier en aan den „Oever.” De gebeden worden verzocht voor Maar- tjo Halfweg-Mosch, die met de laatste H. H. Sacramenten der Stervenden is voorzien. WESTWOUD. Hedenavond 7 uur Lof ter eere van het H. Hart van Jezus. Morgen (Zaterdag) 8 uur gezamenlijke H. Communie van de kinderen der St Jozef scholen. Zondag le Zont Vroegmis, half 10 WIERINGEN. Zo. le Zondag na Pinksteren. le Zondag van de maand, te verdienen volle aflaat voor verschillende broederschappen, tevens le H. Communie der kinderen, om half acht de H. Mis voor het geestel. en tydel. welzijn van de parochie, om half 10 voor geloovige zielen, geen catech-, om half 3 lof met toe spraak. Na het Lof de prófundis. Ma. 8 uur de H. Mis voor overl. fam. T»e- leman. Di. 8 uur de H. Mis voor den Zeer Eerw. Heer Joannes Gejardus van Kelckhoven. Des avonds 8 uur St Antoninslof met rozen hoedje. Wo. 8 uur de. H. Mis voor overl. weldoe ners. Des avonds .van half 8 tot 8 uur get om te biechten. Do. feestdag van het Allerh. Sacrament, dag van devotie, om half 8 wordt de H. Com munie uitgereikt, om 8 uur gezongen H. Mis voor Maria Theodora van Kelckhoven. Dee avonds 8 uur plechtig Lof ter eere van het ONDERDIJK. Zondag H Drievuldigheid»-Zondag. Hoog feest van Aanbidding. 7 uur wordt het Allerheiligste uitgesteld. Plechitge Hoogmis. Geen Catech. 2.30 uur Gezamenlijke aanbidding en Gen. Absolutie voor de. Tertiarissen. Half 7 Plechtig Slui- tings-Lof met processie, by gunstig weer buiten. In het Lof sehaalcollecte voor ver siering en onkosten. Maandag 7.30 Lof ter eere van den H. Gerardus Majella. Vereering der relikwie. Donderdag H. Sacramentsdag, half 7 Com- inunie-uitreiken en voor en onder de gez. H. Mis yan half 8. Half 8 Lof met predikatie ter eere van het Allerh. Sacrament, lied'ho. 3. Zaterdag half 12 biechten voor de kinde ren, van 58 uur voor de overigen. Zondag half 8 voor Nicolaas Bakker van wege de St. Jozefmarkt. 9.30 u. voor de parochie. Maandag 7 uur voor Grietje Grent, 7.30 u. voor overl fam. Dinsdag half 8 voor Jan Mol en Aafje Ettes. Woensdag tot zekere intentie uit dank baarheid. 'Donderdag half 8 voor Jacob Neefjes. Vrjjdag half 8 voor Divera Schouten-Sym. Zaterdag half 8 voor-Petrus Bakker en Elisabeth Koedooder. Zondag half 8 voor Anna Manshanden. Half 10 voor de parochie. Het schuldige tekort in het ver vullen van den Missieplicht wreekt zich. Terwyl het bolschewisme in een van zijn uitingen in de zoogenaamde beschaafde we reld alle pogingen in het werk stelt om het geloof uit het hart der massa weg te rukken, zoo poogt het anderzijds in do koloniale ge bieden en de Aziatisch-Afrikaansche rjjken den bodem voor de ontvangst van het zaad van het Christendom te vergiftigen. Het jongste nummer van „Het Missie werk”, brengt een overzicht vandit vergiftt- gingsproces, hetwelk echter tevens een waar schuwing is en opnieuw den nadruk legt op den missieplicht. Geloofsverbreiding is even hard noodig als geloofsbehoud. We ontleenen aan genoemd artikel het volgende: De mislukking der botechewistische actie in de Europeeeete landen, is geen geheim meer. Ondanks de ruime geldmiddelen heeft haar breed-opgezette propaganda niet het gewenschte resultaat bereikt. Nu trachten de bolschewisten door verplaatsing van hun propaganda- en agitatie-gebied,- en door bet concentreeren hunner krachten in Ooet-Azië, lang» dezen weg binnen te dringen in' Euro* pa. Lenin was het, die het eerst de noodzake lijkheid en de beteekenis van een front- WOGNUM. Zo. te 7 uur de H. Mis voor de lev. en overl. leden der christelijke Naastenliefde. Tc 9 uur voor de Parochie. Ma. te half 8 voor Petrus Urscnj. Elders voor Joannes Ursem, als lid der pree. Zwaag-Kevelaer. Di. te half 8 voor Jan Appelman en Jo hanna Elis. Kuip. Elders voor Maria Christi na Spijk hoven. Wo. te half 8 voor Weled. Heer Nicolaas Adrianus Commandeur. Elders voor Naadje Blauw-van Diepen als lid der proc. Zwaag- Kevelaer. Do. te 7 uur voor Petrus Schouten. Te 9 uur voor Dirk Broers en Grietje van der I^ee. Elders voor Willem Op den Kelder en Catharina Wagenaax. Vr half 8 voor Wed. Joanna Tool geb. Bos, Elders voor Jacob Stroomer en Relnau- tje Blauw. Za. 7 uur in het St Agnesgesticht voor Trijntje van Berkel. Elders voor Nicolaas Groot en overl. Ouders. Zo. te 7 uur voor Maarten Keuning. Te 9 uur voor de Parochie. Elders voor Cornelis Mathias Bos. Geertje van Ammers en overl. kinderen. Heden onder de H. Missen collecte voor de Kerksieraden. Euchar. dag, van half 2 tot 2 uur aanbidding. Té 2 nur de Vesper», waarna lied no. 36. vervolgens catechismus. Woensdag biechthooren van 6 tot half 8. Donderdhg H. Sacramentsdag, dag van de votie. De H. Missen als op Zondag te 7 en 9 uur. 's Avonds te 7 uur lof ter eere van het H. Sacrament, waarna Hed no. 68. Zaterdag biechthooren van 4 tot half 6 en van 6 tot half 8. dag is het plechtig aannemen. Vrjjdag le dag d van Altijddnrenden Zaterdag half 12 gelegenheid om te biech ten voor de kinderen. Zaterdagmiddag van 35 uur en van half 6 tot half 8 voor de andere parochianen. Zondagmorgen bij hooge uitzondering, zoomede voor diegenen, die verafgelegen hunne woonplaats heht»en, biechthooren, Catechismus voor de meisjes in de Zus terschool bij den Pastoor, Catechismus voor de jongens in de jongensschool bij den Ka pelaan. De gebpden worden verzocht voor Cath. van Kleef en Joannes Out, dié met de laat ste H.H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien. der noveen van O. L. Vr .1 Bijstand. SCHOORL. Zo. 7 uur vroegmis voor een overledene, half 10 Hoogmis voor de parochie. De» na middag» 2 uur Maandelykseh aanbiddiugs- ■ur. Ma. 9 uur gezongen maandstond voor Ca tharina Dekker-Upelaan. DL tot zekere intentie. Wo. voor Adrianus Louwe en Joanna Te- kelenburg. Do. tot zekere intentie. *s Avonds 7 uur Lof ter eere v. h. H. Hart. Vr. voor Adrianus en Lauroètius Dapper »n overledene -familie. Za. voor Hubertus Rolver» en Margaretha Polio. In de week de H. H. Missen te halt 8 en 8 uur Kindermis. Voor en onder de H. Mis bestaat gelegen heid om te biechten. Voor en onder de H.H. Missen uitreiking van de H. Communie. Antonius. Woensdag le dag der noveen H. Hart. Donderdag H. Sacramentsdag, op dezen ENKHUIZEN. Zo. half 8 vroegmis, 10 uur hoogmis, 6 uur lof. In de week de H. Mis om hak 8. DL 7 uur meisjescongregatie. Do. 7 uur Sacramentslof. Vr. 7 nur Lof ter eere van het H. Hart Za. vanaf 5 uur gelegenheid om te bieoii- gen een probleem, waarmede het belang cf» mensohheid als zoodanig gemoeid is. Indien dc Westersche cultuurvolken niet in staat zjju ecu rasscu-euiaiicipatie, sooali zy in het Oosten door de bolschewisten wordt nagestreefd, te stuiten het inschik kelijker inandaats-syateem van dsa volken bond toont zich in dit licht een gevaarlijk wapen in de h»nd dezer volken en indien de Europcescbe grootmachten in gelijk tem po zich bljjven terugtrekken uit Indie, China en Afrika als in de laatste Jaren, dan staat eerstdaagr een milliard mensehen op tegen het Westen en bewerkt een catastrofe, waar van de gevolgen niet te overzien zijn. Over heel de bewoonde wereld zien we het bolsUiewisme met angstwekkende doelbe wustheid aan het werk. De inwendige crisis sen in Rusland, waarvan de bladen in den laatsten tijd meerdere malen melding maken, mogen ons niet de overtuiging opdringen, alsof de communistische beginselen nist wer kelijk voor de breede afhankelijke volksmas sa's iets fascineerends hebben, dat vele tot slaaf geworden arbeiders, vooral in de lan den der kleurlingen onweerstaanbaar aan trekt. Het preekt immers ook een Evangelie van ongebreideld aardsch genieten, spece- leerend op de lagere en laagste instincten van den mensch. De koloniale machten sul len niet langer in staat zijn de verdere ont wikkeling tegen te gaan, daar de millioenen van het Ooqten als eén man zich verzetten tegen hun onderdrukkers. Hun koloniaal ult- buitingssysteem is de wegbereider geworden voor het bolschewisme. Dat is dc wraak der wereld-geschiedenia. Het eeuig wapen tegen dit brute egoisms is een sterk, gezond altruïsme zooals dit door liet Christelijk gebod der naastenliefde aan de menschheid tot plicht is opgelegd. Alle staatkundige, politieke en economische maat regelen moeten mislukken wanneer ze ge dragen worden door de beginselen van bet egoisme. Slechts het Christendom zal ia staat zijn iret succes het bolschewisme te bestrijden. Maar ook dit is daartoe niet ten volle in staat zonder materieele hulpmidde len. Thans wreekt zich bitter het schuldige te kort in hét vervullen van den missieplicht in breede Katholieke kringen. Indien het Ka tholieke volk, gedragen door 'n wereld-om- spannende apoetolaataliefde de miaaies, vooral in Oost-Azië, steeds zijn liefde en be langstelling geschonken had, dan zou het missiewerk een geestelijke macht hebben ge schapen, die sterk genoeg zou zijn geweest, om de invloeden van het verscheurend bol schewisme te neutraliseeren. Gebrek echter aan midelen heeft de handen der missiona rissen gebonden gehouden en bindt ze nog, Menschdijkerwjjze gesproken is het mis schien reeds te laat. Heel zeker staan wjj in het elfde uur. Met verdubbelde kracht het Christendom overplanten in de harten der millioenen Oosterlingen, is daarom ’n drin gende noodzakelijkheid en een grootsche taak der Christelijkheid In dit licht bezien wordt dus de missie-arbeid der Katholieks Kerk een der meest urgente vraagstukken onzer dagen. ROOSTER DER RBTRA1TBN 1925. Bisschoppelijk Retraitenhuis „De Thabor”, Eendrachtsstraat 93, Rotterdam. 36 Juni: Gehuwde dames gegoeden stand 15.P. Jeauiet. 1114 Juni: Gehuwden, 6.50; P. Fran ciscaan. 20—23 Juni: Monge dames, 10. Capucijn. 2528 Juni: Gehuwde dames, f 10. P. Francisc. 25 Juli: Geh. Leden, H. Familie Den Haag, 6.50. 9— 12 Juli: Ongeh. Leden Kath. Garde Den Haag, 6.50; P. Capucijn. 1619 Jutt: Leden Se Orde St. Dominions, 10.— P. Dominic. 2225 Juli: Ongeh. Leden, H. Familie, Leiden, 6.50. P. Redempt. 29 Ju'i1 Aug.: Meisje» Oongr. Amster dam e. a. d., 6.50; P. Augustijn. 14 Aug.: Dames Onderw. e. a. d-, Euch. retr., 10.P. Capuc. Aug.: Meisjes Congregatie Aroster- 6.50; P. H. Harten. 1619 Aug.: Patronaat® meisjes, Den Haag, 6.50; P. Jezuïet. 20—24 Aug.: Gereserveerd. 26— 2& Aug.: Meisjes Congr., Den Haag, 6.50; P. Carmeüet. 29 April—1 Sept.: Jonge dame», 10.—; P. Redempt. 3— 6 Sept.: Meisje®, 6.50. 10— 13 Sept.: Geh. L. Kath. Garde, Den H*ae, Euch. retr., 10.—; P. Capucijn. 17— 20 Sept.: Jonge dames, 10.P. Jezuïet. 24—27 Sopt.: Geh. L. St. Rite Club, Am sterdam, f 10.P. Augustijn. 30 Sept.—3 Oct: Meisjes Euch. retraite, 6.50; P. Capucijn. 3—6 Oct.: Meisjes, 6.50; P. Francisc. 8—11 Oct.: Geh. Leden Kath. Garde, Den Haag, 6.50. 2225 Oct.: Meisjes vanaf 15 jaar, 6.50; P 28—^Sct.: Meisjes, 6.50; P. Carmeliet. 58 Nov.: Gehuwde dames Euch. retraite, 10.—. 1114 Nov.: Jonge dames, 10.P- JeJÏ!ït17 Nov.: Meisjes, f «JJO; P. Carmeliet. 1922 Nov.: Gehuwden, 6.50; P. Fran- ciscaan. 2629 Nov.: Meisjes Euch. Ketr„ 6.50; P. Augustijn. 25 Dec.: Open. 10—13 Dec.: Meisjes Congr., vanaf 18 jaar, 6.50; P. Jezuïet. 16—19 Dec.: Jonge dames deftigen stand, 'f 15--—. 26—29 Dec.: Jonge dames, 10- Francisc. 2-öJan.: Meisjea, f «M HEEMSKERK. Zo. de H.H. Miesen te 7 uur, half 9 en 10 uur Hoogmis; Eucharistische dag; uitstelling van het Allerh. tot na het Lof; collecte voor de Broederschap van den H. Geest; half 2 Ca techismus; half 3 Lof met luide aanbidding; half 5 Congregatie voor Patronaat; hatf 7 H. Familie; na het Lof vergadering voor de Zelatricen v. d. H. Geeet. Ma. half 7 H. Mis bij de Zusters. Wbt 7 uur algem. H. Communie voor de Mariacongregatie; de eerste H. Mie ten 7 nor; 9 nur gez. H. Mi» met Veni Creator bjj een 40-jarig huwelijk; 10 uur gez. H. Mis met Veni Creator en HnweWjks voltrek king. Do. H. Sacramentsdag: 8 uur algem. H. Communie der schoolkinderen en Msaeio- Hsderen; 9 en 10 uur gez. Huwelijksmis met Veni Creator; ’e namiddag» Missie-mrtocht, waarna kort Lof met kinderzegen; avonds 7 nur Lof ter eere van het Allerh. Sacra ment. Vr. 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Za. van 4half 9 biechthooren: 7 uur Lof: Mnderbiechthooren voor 5e en 6e klas. A.s. Zondag bijzondere vierdag van het Allerheiligste Sacrament, zooveel mogelijk algemeene H. Communie v. d. geheele pa rochie. Dien dag collecte voor den St. Pieterspen ning. WARMENHUIZEN. Zo. De H.H. Missen te 7 en 1G uur (Hoog mis). Onder de H.H. Missen predikatie, door Z.E. Heer Pastoor Röber uit Rotterdam voor te stichten nieuwe kerk. Te 2 uur Lof ter Eere van het H. Hart, te 3 uur Derde Orde, te 6 uur Patronaat. Ma. de H.H. Missen te 6 nur in de kapel en in de kerk, te 7 uur uitreiken der H Communie en te 8 uur. Di. en Vr. Lof ter eere van het H. Hart. Wo. te 7 uur Gez. Jaargetij voor Joanna Pronk. Za. van 48 biechthooren, Marialof. Do. H. Sacramentsdag, dag van devotie, de H.H. Missen te half 6 en 7 uur get. H Mis; ’s avonds 7 uur Lof. wisseling heeft ingezien. „Laten we ons tot Azië wenden, en we zullen in het Westen ons doel bereiken doo{ het Oosten”. Om de bolschewistisehe plannen in de mis- sielanden uit te voeren, werd een eigen pro- paganda-organisatie in het leven geroepen. Het Moskousebe commissariaat voor buiten- landsehe aangelegenheden telt daarvoor drie secties: namelijk: een voor het nabije Oosten, die tevens de Afrikaansohe vraagstukken behandelt; één voor Midden-Azi6, en éen voor het verre Oosten. De leiding van het secretariaat der executieve van de Commin- tern (Communistische Internationale) voor Oostersehe aangelegenheden was in Decem- l>er 1926 in lianden van een Japanees, een Hindoe en een Chineek Hoevei in de laatste jaren de bolschewis- tische propaganda reeds gevorderd was en den vooruitgang van het Missiewerk we zenlijk bgjemmerd heeft mogen eenige voorbeelden uit dc missie-gebieden duidelijk maken. In Indië bereiden de bolschewisten oen breedopgezette propaganda-actie voor, die voorloopig zich beperkt tot een fel aanwak keren van den haat tegen Engeland onder de Hindoes; nngstig-snel groeit door ccllen- vorining hun organisatie. Het proppganda- middelpunl is Madras; generale staven be vinden zich in Kandahar en in Birma. Het maandblad „De Massa's van Indië” met een geweldige oplage wordt gratis onder het volk verspreid. In Nederlandsch-Indië werden meerdere revolutionaire stekingen georganiseerd, die in innigen samenhang staan met de besluiten van bet eerste internationale congres vau transportarbeider» in Kanton in 1924. Com munistische woelingen in Sumatra en Java en vooral te Batavia op het einde van 1926 en begin 1927 ndshikten tengevolge van het energiek ingrijpen der Regeering. Er wordt echter koortsig verder gew erkt. Vooral in de intcllectueele kringen vindt de bolsehewis- tische propaganda sterken aanhang, meer dan in de lagen van het gewone volk. Zeer frequent zjjn de woelingen onder officieren en soldaten. In Perzië en Afghanistan wordt de aanval voorloopig beperkt tot teraire propaganda. De eigenlijke ojieratie-basis der bolsche wisten voor Oost-Azië is China. De actie zoekt vooral steun bij den vreemdelingen haat, die in de onzalige eeuwenoude politiek der Europeesche grootmachten voldoende voedsel vindt, daar deze „in naaiu der Euro- peesebe caltuur” aan het arme Chineesche volk het eene stuk land na bet ander ontiiaiu. Dese haat buiten de agitatoren behendig uit en zij recruteeren uit nationalistische krin gen, vooral uit de studenten, steeds nieuwe strijdgenooten. Sinds het eüidé van het voor bije jaar concentreert zich op China 'vooral Iteel het geweld vau deu Russischen aauvaL Een geraffineerde politiek tracht door perio dieke agitatie de opmerkzaamheid der tegen standers vau zich al te leiden. Alle bewegin gen staan, zooals duidelijk bleek uit de De- cember-relletjes in Shanghai en Kanton, in innigste verbinding met Moskou. De partij van dr. Sun-Yat-Sen, de Koeo-ming-tang (Volkspartij van den Staat) werd medZ door den communistischen gezant Borodin geor ganiseerd. De bolschewistisehe bladen heb ben den grootsten invloed. Vooral de .studen ten steunen de boyeot-actie tegen missiona rissen en Christenen. Het Christendom wordt voorgesteld als de agent van het kapitalisme. Het Russisch tijdschrift „Besbosnik” (de God- delooze) zorgt met kracht voor de algemee- ne verspreiding van dezen laster. In de mili taire academie te Whan-poa (Opleidings school voor de officieren der Zuidelijke troe pen in Kanton) z(jn op ergerlijke wijze de volgende ophitsende platen tentoongesteld: Een missionaris helpt de buitenlanders en militairisten de Chineezen onderdrukken; een missionaris reikt aan een Chinees den Bijbel als verdoovingsmiddel, terwjjl een militairist en een kapitalist den armen Chinees met messen doorkerven; een missionaris met kruis en bjjbel wordt gevolgd door buiten- landsche imperialisten met kanonneerbooten en kanonnen, die heftig vuren op weerlooze Chineezen; een missionaris met den bijbel in de hand staat voor een wreed-geboeiden Chinees, die zich tracht los te rukken uit dé knellende ketenen van drukkende verdragen de missionaris tracht hem tot berusten te dwingen met een „God zal u troosten'* intusschen vullen buitenlandsohe kapita listen den geldbuidel van den zalvenden mis sionaris, en dan: een forsche Chifiees houdt een boek omhoog: De drie proletarische grondbeginselen van Dr. Sun-Yat-Sen! Kruis pn Bijbel liggen hulpeloos verslagen aan de voeten van den Chinees. De bevolking wordt methodisch door bot- zedelooze plakkaten en dergelijke vergiftigd en gedemoraliseerd. Om eenr goeden bodem te scheppen voor de communistische ideeën en de bevolking te pressen tot de verjaging der missionaris sen is geen middel hun te laag. Vooral de vrouwelijke bevolking wordt toet het lokaas der „vrije liefde” met kracht gedreven tot alfeeheele zedeloosheid. De missionarissen worden zooveel mogelijk t belasterd en bestookt, kerkelijke en gods dienstige instellingen gesloten en ontwijd, overal waar hetzij gematigde, hetzij radicale communistische troepen zegevieren. Ook in Japan „werken” de bolschewisten Draconische maatregelen der regeering ech ter dwingen de agitatoren tot groote voor zichtigheid. Onder neutrale motto’s: „De op heffing der arbeidersklasse”; „De ophef fing van den boerenstand”, worden bolsche- wistische congressen en vergaderingen ge- houden. Deze enkele voorbeelden mogen voldoen de zijn om de getaeele Christen-wereld op merkzaam te maken op bet Moloch-gevaar van het bolscnewisme in het Oosten. Dtt gevaar immers bedreigt allereerst het Chris tendom, dat zich in zijn opofferend streven naar de christianiseering der heiden volken door deze lugubere wereldorganisatie sa tanisch ziet tegengewerkt. Tenslotte echter is deze geestelijke besmetting der kkurlin- URSEM. Za. 2 Juni. Heden Quatertemperdag. Biechthooren van 3 tot 4 en van 7 tot 8 uur. Zo. heden feest der H. Drievuldigheid, na de H. Missen gener. absolutie. Tevens le Zondag der maand, collecte voor kerk- en altaar sieraden. In plaats van heden a. s. Zondag Euch. dag. Heden geen catechismus. Ten half 3 Yespers met Litanie v. h. H. Hart. Deze week kwart over 7 uitr. H. Commu nie, ten 8 uur de H Mis, behalve Donderdag, H. Sacramentsdag. Alsdan teu 7 uur gele zen H. Mis en ten 9 uur gezongen Hoogmis, na de H. Missen gener. absolutie. Voor de vroegmis geen biechthooren, inaar Woens dag ten 4 uur en van half 7 tot half 8. Don derdag uiti eiken H. Communie voor en na de vroegmis en voor de gezongen Hoogmis, 's Avonds ten 7 uur lof met processie. Vrijdag gezamenl. Comm. voor de school kinderen onder de H. Mis van 10 minuten voor 8. De gebeden worden verzocht voor Corne lia Druyver Gz. die in den Heer is overle den. LANGENDIJK. Zo. le Zondag na Pinksteren. Drievuldig heidsdag, eerste der Junimaand, toegewyd aaftshet Allerheiligst Hart. Half zeven voor de parochie, 8 uur voor overl. fam. Kramer, Bruin en Bekker. 10 uur uit dankbaarheid by een gouden bruiloft en twee zilveren bruiloften. Sehaalcollecte voor de sieraden. Geen patronaat. Na de Hoogmis contributie in den Burg. 6 uur Lof met preek door past, van Noord. Onderwerp: de kenteekenen van .Christus’ keik. Ma. 7 uui gezongen Requiem voor onzen overleden Bisschop. 8 uur voor Afra Snij ders-Dekker. Elders voor Klaas Bos en Neel- tje Briefjes, 7 uur Missie-vergadering en inlevering der busjes. Dl. 7 uur voor Anton van Kleef en overl. fam. Half 8 voor Dirk Prins en Eerw. fr. Pe tra» Prins, 7 uur Mariacongregatie. Wo. 7 uur voor Cornells Trompetter. El ders voor Helena Snyders Goudsbloem. El ders Z.E. Heer Franciscus Willenborg. 9 uur gezongen voor Bruid en Bruidegom. 7 uur Derde Orde. Do. Sacramentsdag, 7 uur communiceeren, half 9 gezongen voor Bruid en Bruidegom, half 10 gezongen voor Bruid en Bruidegom, 7 uur Lof met Juni-oefening. Elders voor Henricus Mul en overL familie. Elders voor de lev. en overl. leden van Sint Barbara. Vr. 7 uur voor Oornelis Trompetter, half 8 voor Cornelis Duyves. Elders voor de ge loovige zielen. Za. 7 uur voor Cornelis Duyves, half 8 voor Nicolaaa Bruin. Van 3—4 en 68 biechthooren. 7 uur Lof met Juni-oefening. Zo. 7 uur voor Tryntje Kink Comman deur. 10 uur voor de parochie. Annencol- lecte. De gebeden worden vorzocht voor Anna Goedfaart-Zuurbier en Brigitte Duyves Breed veld, die met de H. H. Sacramenten der Stervenden zyn voorzien en voor Cor nelis Trompetter, kerkmeester, die in den Heer is overleden. In den ondertrouw zijn opgenomen: Joan nes Antonius Tamis en Joanna Corn. Komen. Paulus Westenbrink en Cornelia Eliz. Le,»* ring. Henricus Joan. Mosch en Eliz. Groen. de 3e Orde. Do. ril. Sacramentsdag, welk feest a.s. Zondag zal gevierd worden. Za. ’s middags van 6 tot 9 uur biecEl- hooren. HEILOO Zo. half 7 uitreiking H. Communie, half 8 vroegmis, 10 uur Hoogmis, half 3 congr. H. Fam. afd. vrouwen. Half 8 Lof ter eere v. h. H. Hart. In deze week Maandag H. H. Missen te 7 uur in de kerk en by de Zusters, kwart over 8 uitreiking H. Communie. Op de overige dagen te 7 en kwart over 8, maar Zaterdag te half 9 gez. Maandstond roor Hen/icu» Melders. T *7 Wo. van half 78 uur biechthooren. Do. H- Sacramentsdag, de» avonds te half 8 lof ter eere v. h. H. Sacr. Vr. a vends half 8 Lof ter eere v. h. H. Hart van Jeeus met Litanie en Akte van Toewyding. Za. van 4 tot half 9 biechthooren, Half 8 Marialof.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 10