The Perfect Foto. wan het „Noord-Hollandsch Dagblad” Eerste klas foto's voor ongekend lagen prils. tlilent 2 (hoek Waegplein), niMMnnn. JAC. SNOR, Zuidstraat 15, Helder. Machinale Brei-Inrichting Sterke Kous” dll Kousen met dubbele knieën. Wij breien en repareeren alle voorkomende artikelen, aanbreien van kousen en sokken de allergrofste tot de allerfijnste. -FtTT -T .T.TTrE FKIJZEK. L. T. BOftTSififi. laat 193. Alkmaar, Tel. 697. Overweldigende Prijsdaling. No. 22 Vrijdag 1 Juni 1928. r 1 I van t OOK VERGROOTINGEN mi foto's vnsuvBsa ioon BURGERBRUG. RUBBER ONDERWERK. L" LINNEN SCHOENEN WEEKKALENDER. KERKLIJSTEN. ALKMAAR. ui bergen. MISKALENDER. Jonge vette 40 Kaas voor 55 oent. 78 FN1D8EN De Waal's Kaashandel TELEP. 332. ïïög OUDE BOEREN COMMISSIE KAAS voorhanden. 1 Vr. do H.H. Missen te Aanbid- van gewezen Zondag feestdag 8 nur de SINT DOMINICUS. A 4 I 2e geb. Credo. Vrijdag 7 uur Lof. Zaterdag van 46 en van 79 uur ge legenheid om te biechten, 7 uur Lof. A.b. Zondag 10 Juni algemeene H. Com munie tot bevordering der veelvuldige H. Communie. Zondag 7 uur voor de levende en overt, leden van de Derde Orde, half 10 voor de Parochie. In de week om 8 uur. Maandag voor overt. Ouders. Dinsdag geen H. Mis. Woensdag voor Theodoras de Lange en Anna Pater. Donderdag voor Alders en Barbara Nan ning». Vrijdag Schrama. Zaterdag Hendriks. Zondag, feest v. d. H. Drievuldigheid, om ZWAAG. Zondag Eucharistische dag v. d. parochie. H.H. Missen te half 8 en 10 uur. 13.30 uur Aanbidding. 14.15 uur Vespers. Donderdag H. Sacramentsdag. H.H. Missen te 7 en 8 uur. 32-34 t 1.65 41-43 t 2.10 CASTRICUM. Zo. 7 uur Vroegmis, half 9 H. Mis, 10 uur Pechtige Hoogmis, ’s avonds 7 uur Plechtig Lof en Te Deum. Ma.. DL, Wo., en 7, 8 en kwart over 8 uur. Wo. van 56 Biechthooren. Do. H. Sacramentsdag, 7 en 8 uur H. Mis, 9 uur Gez. H. Mis, ’s avonds 7 uur Lof ter Eere v. h. H. Sacrament. Za. 6 uur by de Eerw. Zusters, 7 en 8 nur in de kerk. Van 4 8mur Biechthooren, ’s avonds half 7 Lof ter eere van H. Maria. Za. voor Joanna Zentveld-Kleverlaan. Van 5 tot 6 uur biechthooren der kinderen. Van 6 tot 9 uur biechthooren der overigen. De gebeden worden verzocht voor de Wed. Maria Tol-Duin die met de laatste H. H. Sa cramenten der Stervenden is voorzien. 2 uur vergadering v. d._3de Orde, waarna bestuursvergadering. Dinsdag geen H. Mis en geen uitreiking v. d. H. Communie. Donderdag, H Sacramentsdag. Zaterdag gelegenheid om te biechten van 34 uur en van 7 uur tot half FFICIEEL KERKBERICHT NIELiWE-NIEDORP, (Kloosterkerk). Zondag Drievuldigheids-Zondag. Om half acht de Vroegmis, om 10 uur* de Hoogmis voor de weldoeners. Ouder beide H.H. Diensten. Collecte voor de Broederschap van den H. Geest, 's Mid dags om half drie Lof. Dinsdag 8ste Dinsdag der Novene ter eere van den H. Antonius. Van 68 uur de H.H. Missen, ’s Avonds kwart voor zes Lof. Donderdag Sacramentsdag, dag van de votie. Gen. Absolutie voor de 3de Orde. Volle af laat voor alle geloovigen. De H.H. Missen om 6 uur en half 7. Om Hoogmis, ’s Avonds kwart voor zes Lof. Vrijdag kwart voqr zes Lof ter eere van het H. Hart. Depot.: Koedijk: Wed. J. J. VAN DER ZEIJDEN. 'tZand: G. ZOMERDIJK. BehagenO. DE MOEL. Breezand: Mej. BERG. WieringenWed. J. DE BEURS. Texel: H. ST EIGHT RA te Oost Texel: Wed. D. SCHUMAKER, Den Burg Voor Alkmaar soeken wij een depothouder(.ter). geheel de parochie tot de H. Tafel. Woensdagmorgen tot 10 uur ’s middags van 4 tot 9 uur gelegenheid om te biechten. Donderdag H. Mis om half zeven en zeven uur. Kwart voor 8 Kindermis met algemeene H. Communie der kinderen en gezangen van het knapenkoor. Daarna H. Mis om kwart over 8 en om 9 uur de plechtige Hoogmis. 12 uur luide Aanbidtfiqg der kinderen. Des avonds om 7 uur pUehtig Lof, feestpredi katie door den Zeeretrw. pater M. Kösters, grobte processie en Te Deum tot sluiting van den Aanbiddingsdag. De versiering met bloemen en waslicht wordt aan de versdhillende wijken der parochie met groot vertrouwen aanbevolen. 5 KLEUREN. 28-311 1.55 32-34 1 1.65 35—37 1 180 38-40 f l.»5 41-43 1 2.10 44-46 f 2.25 SCHOENEN met crêpe robber onderwerk worden bij ons gerepareerd. 1. KLAS SCHOENREPARATIE-1NRICHTING. Jan en Gerrit Stoop. 9H uur comm. uitr. Dinsdag H. Bonifacius Bisschop en Mart, en gezellen. Bijpatronen van ons Bisdom. Mart. 7 uur voor de vruchten der aarde. 8% uur comm. uitr. Woensdag H. Norbertus, Aartsbissch. v. Aardenburg, stichter der orde van Premon- streit. 7 uur voor Maria van Dam. 8M uur comm. uitr. Heden 68 uur biechthooren. Donderdag H. Sacramentsdag. Feest met oct. 7 uur overt, fam. Beers-Bleeker. 10 uur overt, fam. Weel-Groot. Hedenavond 78 pi. Lof ij H. Uur met vollen aflaat. Vrijdag van het octaaf. 7 uur voor Anna Dekker en Maria Wynker, kwart over acht voor P.’Groeneveld en N. Quant. Heden avond 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. Zaterdag van het Octaaf. Ged. H. H. Pri mus en Felicianus gebr. Mart. 7 uur voor Zuster Ma Baviliana (Johanna Konijn), 8 uur Nic. Kieft en overt, moeder. Zondag onder ’t octaaf vaji Sac'rtftnents- dag,7 uur voor de Parochie, om 10 uur voor een overl. fam. HEER HUGOWAARD. (H. Dionysius). Zondag feest Allerh. Drieëenheid. 7 uur voor de parochie, 10 uur voor Fr. Dekkers en overl. familie. Maandag H. Frane. Caraeciolo, Bel. 7 uur RINNEGOM. Zo. Drievuldigbeidszondag, 8 uur voor Joannes Castricum, half 11 voor de paro chie; collecte voor de armen. 2 uur cat., 3 uur Vespers. Ma. voor Cornelia Liefting en Aafje Lief- ting- v. d. Molen. DL voor Joannes de Wit en Geertruida Zuurbier Wo. geen H. Mis om Kwart over 7 wordt de H. Communie uitgereikt. Processie naar Heiloo v. d. 3o Orde. Vertrel* van Rinnegom half 8. H. Mis op Kapel voor Nicolaas Zuur bier en Wilhelmina de Waard. Van 5 tot 9 uur biechten. Do. feest v. h- Allerh. Sacrament des Al taars. 8 uur gez. H. Mis voor Wilh. Swart. Vr. voor Pancratius Groentjes en Joanna Vergouw-G zoentjes. 8 uur lof. ^3 ?X., heiligste en het bidden van den kruisweg. Te 6 uur Broederschapslof ter eere v. h. H. en Onbevlekt Hart van Maria met predika tie, daarna Maria Congregatie voor de jon gens en patronaat. Na het Lof Generale ab solutie met vollen aflaat voor de leden v. d. 3e Orde v. d. H. Franciscus. Ma. te 7 uur gezongen jaargetijde voor An na de Lange-Kern, te half 9 gezongen jaar getijde voor Geertruida Put Hofman, te half 10, gezongen jaargetijde voor Caspar Wanna, 's Avonds 7 uur Maria Congregatie voor de meisjes. Di. feestdag v. d. H. Bonifacius 2e Patroon van ons bisdom, te half 10 gezongen huwe lijksmis met Veni Creator, ’s Avonds half 8 Maria Congregiuie voor de mannen. Wo. nam. hair 7 tot half 8 gelegenheid om te biechten, te balf 8 Maria Congregatie voor de vrouwen. Do. feestdag v. h. Allerheiligste Sacra ment, de eerste H. Mis te 6 uur, te 7 uur de gezongen H. Mis met uitstelling v. h. Aller heiligste, dat ter aanbidding blijft uitgesteld tot half 10. De geloovigen vooral de leden der Maria Congregatie warden dringend uit- genoooigd een oogenblfi ’bet Allerheiligste té komen aanbidden. Te 8 uur gelezen H. Mis met huwelijkszegen, ’s Avonds te 7 uur Lof ter’ een v. h. Allerheiligste Sacrament met predikatie tot voorbereiding van het Aanbiddingsfeest, dat a. s. Zondag gevierd wordt. Na het "Lof Generale Absolutie met vollen aflaat voor de leden v. d. 3e Orde v. d. H. Franciscus. Gedurende het octaaf van H. Saeramente- Zondag. Allerh. Drieëenheid. Danken we de H. Drieëenheid voor alle weldaden naar ziel en lichaam, vooral dat Ze Zich aan ons heeft willen openbaren in de Schepping, in de Verlossing, in onze Heilig making (nier op aarde door de genade in de eeuwigheid door de glorie). Laat nooit uit de gedachte gaan, dat de Allerh. Drieëenheid van ’t oogenblik van ons Doopsel af in ons binnenste woont, en dat deze inwoning ons te meer genaden aanbrengt, naarmate we meer onze ziel trachten te zuiveren, meer de H. Sacramenten ontvangen en goede werken verrichten. Wjj zeggen gewoonlijk, dat de H. Geest in ons woont, omdat deze genade, geljjk alle andere, aan den H. Geest bijzon der worden toegeschreven. Echter weten we door het geloof, dat geheel de H. Drieéen- heid in ons woont, gelijk ’n allerbeste vriend steeds bij ons is, om ons te helpen, te troosten, te verheugen, te verrijken. Deze allerkostbaarste aanwezigheid wordt alleen door de doodzonde verloren, is allergrootste ramp aldus, daar we zonder God niet ge lukkig kunnen zijn, noch hier, noch in de eeuwigheid. Maandag H. Franciscus Caracciolo. bel. Een zware ziekte in zijn jongelingsjaren, onthechtte hem voor goed aan de wereld. Priester geworden stichtte hij met twee anderen ’n reguliere priesterorde, w’aarvan hij de tweede overste werd. Hjj stierf op 44-jarigen leeftijd in 1608 te Agnona in de Abruzzen. waar hij uit een adellijk geslacht was geboren. Dinsdag H. Bonifacius. Bisschop en Mart, en Gezellen. Bijpatroon van ons bisdom. Apostel van Duitschland, bestuurde hij na St. Willibrord's dood de kerk van Utrecht en werd met zijne medegezellen in 755 te Dokkum op ’n vormingsreis gedood. Zijn lichaam werd in de abdij van Fulda in Duitschland begraven. Woensdag H. Norbertus. stichter van de Orde van Premonstreit onder den regel van den H. Augustinus. Hjj stierf als aartsbiss. van Maagdenburg. Donderdag H. Sacramentsdag. Feest met Octaaf. Zooveel mogeljjk als Zondag te vieren. Vrndag van het Octaaf. 'ST. LAURENTIUS. Zo. feestdag v. d. Allerheiligste Drieeen- heid, dan herdenkt de kerk het gróótste ge heim van om H. Geloof, dat drie onderschei dene persoden, Vader, Zoon en H. Geest, een en hetzelfde Goddelijk wezen of natuur heb ben en dus één God zijn. De H. H. Missen te 6, half 8, 9 en te half 11 de Hoogmis. 'Eerste Zondag der maand. Onder de H. H. Missen collecte voor de Piussticbtiag. Voor de Hoogmis Veni Creator bij gelegenheid van een veertig jarig huwelijk. Van 2—5 ia kerk geopend voor een bedoek a. h. ABel lieden Drievuldigheids-Zondag. De H.H. Missen om 6 uur, half 8, 9 uur en om half elf de Hoogmis. Onder alle H. H. Missen schaal-coilecte voor de R. K. Reclas- seeringsvereeniging. De predikatie onder de H.H. Missen van 9 uur en half elf zal ge houden worden door den Zeereerw. Heer Th. J. v. Noort. pastoor te Langendijk. Om zes uur Congregatie voor de jongens. Om 7 uur Lof en processie ter eere van Maria, de Koningfri van den Allerh. Rozenkrans. Maandagavond om 7 uur vergadering van de Derde Orde van den H Vader Dominicus.. Om 8 uur congregatie voor de mannen. Dinsdag om 7 uur uist^ying van het Allerheiligste, om 9 uur ge^Igen H. Mis en 's avonds om 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius van Padua. Woensdagmorgen tot 10‘u. en des avonds van 49 uur gelegenheid om te biechten, s avonds om 7 uur congregatie voor de vrouwen. Donderdag H. Sacramentsdag, plechtige Aanbiddingsdag der parochie. De H. H. Mis sen om half zeven, zeven uur, kwart voor 8, kwart over 8 en om 9 uur de plechtige Hoogmis, ’s (Avonds om 7 uur plechtig Lof, feestpredikatie en processie. Geen congr. Vrijdagavond om 7 uur Lof ter eere van het Allerheiligst Hart van Jezus. Zaterdagavond om 7 uur Lof ter eere van de Allerh. Maagd en Moeder Gods Maria. A.s. Zondag 10 Juni Eucharistische dag. Algemeen Aanbiddingsfeest der parochie. Het algemeen Aanbiddiogsfeest der pa rochie wordt gevierd op Donderdag, Sacra mentsdag 7 Juni a.s^Op zulk een dag nadert Zondag feest Allerh. Drievuldigheid. Half 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis, 2 uur Lof, daarna H. Familie afd. vrouwen, half 7 Jongenscongj-egatie. 1 Maandag 9 uur gezongen H. Mis met Veni Creator. Woensdag 9 uur gez. Requiem. Van 68 uur gelegenheid om te biechten. Donderdag H.' Sacramentsdag, dag vah devotie. H.H. Missen 7 uur ,en 9 uur gez, 7 uur Lof. EGMOND AAN DEN HOEF. Zo. feest-der Allerh. Drieéenheid; om half 8 tér eere van Maria tot zekere intentie. Om 10 uur vooi de paroenie. Tevens le Zondag der maand te verdienen een vollen aflaat voor de verschillende broederschappen. Eu charistische dag: den geheelen dag staat t II. Sacrament ter aanbidding uitgesteld. Des middags om 2 uur Vespers waaronder Akte van Toewijding, 's Avonds om 7 uur lof met rozenhoedje. Ma. om half 8 ioor Maria Bruin. Maandag avond gelegenheid tot sparen ten huize van 't Hoofd Ier scImcI Di. om half S tot zekere intentie. Wo. om half 10 gezongen H. Mis met Veni Creator voor Bruidegom en Bruid. Des avonds om 7 uur Lof ter eere van St. Jo seph. Do. om half 8 voor Anna de Waard huis- vr. van Joës Zonneveld, ’s Avonds om 7 uur Heilig Uur. Vr. om nalf 8 tot zekere intentie. Za. om half 8 tot zekere intentie, ’s Mid dags om 3 uur komen de kinderen biechten der 4e en 5e klas. Van 35 en van 68 uur gelegenheid om te biechten. _Zo. a.s. om half 8 voor Joës overl. ouders. N. B. Elders dagelijks voor ’n overledene. De besturen der R. K. organisaties worden verzocht met hun vaandel aan de processie deel te nemen. Zij, die aan deze uitnoodiging gevolg geven, begeven zich na bet Rozen hoedje naar de plaats, waar de processie wordt opgesteld, d.i. bij de doopvont. Biduren voor de leden der Vrouwen-Congr. op H. Sacramentsdag, 7 Juni. Van 1 uur tot half 2 le en 2e afd. Van half 2 tot 2 uur, 3e en 4e afd. Van 2 uur tot half 3, 5e en 6e afd. Van half 3 tot 3 uur, 7e en 8e afd. Van 3 uur tot half 4 9e en 10e afd. Van half 4 tot 4 uur, He en 12 afd. Van 4 nur tot half 5, 13e en 14e afd. Van half 5 tot 5 uur, 15e en 16e afd. Van 5 uur tot half 6, 17e afdeeling. Van half 6 tot 6 uur, 18e afdeeling. ST. JOSEF. Zondag feestdag van de allerh. Drievuldig heid. eerste Z. der maand, volle aflaat, de Euch. dag in onze kerk, den geheelen dag uitstelling vau het Allerheiligste, collecte voor het Piusgesticht, half 8 en 9 uur stille H. Missen, half 11 Hoogmis tot int. der leden van den Euch, Bond., na de Hoogmis het Euch. Bondslied door allen mee te zingifh, half 1 gezamenlijke aanbidding en gez. der kinderen, half 7 Lof en processie ter eere der Koningin van den allerh. Rozenkrans. Maandag 7 uur Maanddienst voor Wed. Elisabeth °du Crocq— Hazes, half 8 maand dienst voor Geertruida Maria Dekker, 7 uur Lof ter eere van den H. Petrus Mart Patroon der zieken. Dinsdag le D. der maand, bijzonder toe- gewjjd aan den H. Vader Dominicus, volle aflaat. 7 uur Lof ter eere van den H. Vader Dominicus. Woensdag 5—7 gelegenheid om te bieth- tCD. Donderdag feestdag vait het allerh. Sacra ment, volle aflaat, 9 uur gez. H. Mis, 7 uui Lof tor eere van het Allerh. Sacrament. Vrijdag 4 uur moeten de jongens komen biechten. 7 uur Lof ter eere van bet Godde lijk Hart. dag iederen avond 7 uur Lof ter eere v. h. H. Sacrament Vr. nam. 4 uur, moeten alle jongens komen biechten. Za. 9 uur Broederschapsmis ter eere v. h. H. eu Onbevlekt Hart van Maria tot bekee- ring der zondaren. Zaterdagmorgen tot half 11 en 's nam. van 46 en van half 7 tot 9 uur biechtgelegen heid. Zondag 10 Juni Hoogfeest ding voor deze parochie. De geloovigen worden er op toch geen aalmoezen te geven aan vreemde lingen, die zonder verlof van den Bisschop van Haarlem voor godvruchtige doeleinden inzamelingen houden langs de huizen. Zulk verlof wordt nooit mondeling, alleen schrif telijk gegeven en moet dus zulk een bewijs getoond woiden. voor Lambefta Frijhoff, geb. Zaterdag van bet Octaaf Ged. H. H. Pri mus en Felicianus Mart, broeders te Rome onthoofd in 286. Zondag van het Octaaf van Sacraments dag. Ged. H. Margarita, Koningin v. Schot land, gestorven 1097. Zondag 3 Juni. H. Drievuldigheid; 2e ge bed en laatste evang. van den laten Zondag aa Pinksteren. Praef. v. d. H. Drievuldig heid. Maandag 4 Juni. H. Franciscus Caraciolo. Dinsdag 5 Juni. H. Bonifatius. Woensdag 6_Juni. H. Norbertus. Donderdag 7 Juni. H. Sacramentsdag. Credo Prefatie v. Kerstmis, ook onder het Octaaf. Vrjjdag, 8 Juni. Mis als gister. Concede; 3e voor Kerk of Paus. Praef. als gister. Zaterdag, 9 Juni. Mis als gister. 2e geb. d. H. H. Primus en gez. 3e Concede; Cre do; Praef. als gister. DOMINICAANSOHE KALENDER. Zondag, 3 Juni. H. Drievuldigheid. Maandag, 4 Juni. H. Franciscus, 2e geb. en Driev. Dinsdag 15 Juni. Z. Jacobus, 31 Mei, 2e geb. v. Driev. Woensdag, 6 JunL H. Norbertus, 2e geb. Driev. Donderdag, 7 Juni. H. Sacramentsdag. Vrijdag, 8 JunL Van ’t octaaf; 2e geb. v. Driev. Zaterdag, 9 Juni. Van ’t Octaaf; 2e geb. d. Zal. Diana en gez.; 3e v. Driev. Voor elke beurs Voor elke smaak. Steeds„Elk wat wit»” in onze zaak. Glorie en BEEMSTER. Zondag feest der Allerheiligste Drievuldig heid en eerste Zondag der maand. Schaal- collecte voro kerk en pastorie. 7 uur Vioegmis, 9.30 uur Hoogmis, 2 uur H. Familie, afd. vrouwen, 7 uur Patronaat. Maandag. Biechten voor de jongens, die Dinsdag vóór de 2de Mis zullen Cominuni- ceeren. Communiebrengen op Oosthuizen en Middenweg. Dinsdag feest van St. Bonifatius en gez. Woensdag Communiebrengen in den Tuin hoek. Biechthooren van 6.308.30 uur. ^Donderdag H. Sacramentsdag, dag van. devotie, half 7 Vroegmis, 9 uur Hoogmis en Huwelijksvoltrekking. Zaterdag biechthooren van 3.304.30 uur en van 6.308.03 uur. Te 730 uur Maria-Lof. De gebeden worden verzocht voor Wjj- nanda Dekker, Cornelia Bijvoet en Louis Woerden, student te Hageveld, die met de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien. In den ondertrouw zijn opgenomen: Nico laas Stam en Agatha de Lan?e. Bernar dus. Bleeker en Wilhelmina Brandjes. n voor overl. fam. Kramer en T. HEER-HUGOWAARD. (H. Familie). Zondag half 8 voor Jansje de Groot-Schil- der, om 10 uur voor de parochie. Maandag 8 uur voor Jacob Buren. Dinsdag 8 uur voor Catharina Appelman- Schilder. Woensdag 8 uur voor Petrus Bruyns. Donderdag 7 uur voor Neeltje Bommer en overl ouders, om 9 uur tot zekere intentie. Vrijdag 8 uur voor de meest verlaten zielen. Zaterdag 8 uur voor overl. familie Berk hout-Wokke.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 9