ANDIJK. De Koffergramofoon welke gjj meeneemt naar boech en veld, op uwe vacantietoehten en bjj bezoek aan kennissen, moet handig en licht te vervoeren rijn. Hls Masters Voice vereenigt deze eigenschappen in zich en lijke vol zuiver. Fa.P.Th. YPMA, HOOGKA^ SPEL. KERK EN SCHOOL GROOTEBROEK. LANDBOUW Erf VEETEELT UITGEEST. LUCHTVAART. RADIO. BINNENLAND. Wenken voor veiligheid en gezondheid. Velllngoverzlcht OPPERDOES. RECHTSZAKEN. WARMENHUIZEN. ANNA PAULOWNA. Klein Allerlei. GEMENGD NIEUWS. DE MOORD OP DE KLOOSTERZUSTER TE ROERMOND. 9 V wor- o is Inlichtingen 55' 4 0 iet en een worden Indenting Zuiderzeegebied. Ii per bos. Aardappelen zijn momenteel gevraagd; voor goede kwaliteit wordt 15 tot 16 ct. per kg. besteed. der i te gei :kens- hvoer de bil 8.3511-20 van ;els rie- het an- art daaraan een dnide- toonqoaMteit en nummerplaat van een auto yd”-sleuteltie. rekt. Vraagt de bezitters van de Hl» Masters Voice over het onver woestbare in dit merk en vraagt prijs aan bjj Langostraat 69, Alkmaar. Tegenover Hotel Proot op den grond een molton- schoon laken bedekt. GEZONDHEIDSRAAD. ONGELUK OF DIEFSTAL. Men meldt uit Winkel: De monteur van de firma Reetman en Fchoorl, verzocht even een luxe auto te aaogen gebruiken om wat kleeren uit 'Alkmaar te halen. Dit werd toegestaan, doch van auto noch monteur is, ook na ijverige nasporirigen geen spoor meer te vinden. Natuurwonder. Bij den in den Hout is een kuikalf gl 155 pond. Wel een zeldzaamheid weet, dat een normaal kalf 80 a weegt. Iffingsproeven niet nadden. Spr._ge- premiestelsel. veehouder D. Groot iren. wegende als men 100 pond „Waldvöglein”. G. Becker, zang. Dr. ter, declamatie. 10.35 Causerie. Daarn; muziek. Brussel, 509 M- 5.20-6.20 Trioconcert. 6.50 Orkestcon- cerL 8J010.35 Orkestconcert. K„ J. K.. E. v. T., G. W.. M. P.. A. E. V., GEEN AUDIeNTIE. De Hoogeerw. Vicaris-kapitulaar van Bisdom Haarlem zal Dinsdag a. s. geen diëntie verleenen. riesloten wordt met omliggende bannebestu- ren een bespreking te houden. De heer Sjjm merkt op, dat door snel-va rende motorschuiten weer schade aan de wallen wordt tocgebracht. terwijl vele schui ten worden losgeslagen. Voorzitter zegt, dat wel bepalingen kun nen worden gemaakt, doch dat zij slecht uit te voeren zijn. Besloten wordt nog om half Juni schouw te bonden. van. het Muziekcorps te Aartswoud, dat onder zijn leiding vele lauweren behaalde. Aanbesteding. De-’bouw van een kantoor en kassierswoning voor de Boerenleenbank is gegund aan den heer Joh. Deeaunoia, al hier voor f 60870, aanleg van gas- en water leiding f 23-J aan den heer J. Windt en het •childerwerk aan den heer Baars voor f 1290. INVOER VAN VARKENS IN HONGARIJE. Er deden berichten de ronde, aldus schryft de heer ir. Jacq Timmermanse, ryksveeteelt- consulent te Roermond, in De R. K. Boeren stand. dat in de maand Maart belangrijke zendingen fokvarkens van Duitschland naar Hongarije zouden zijn gegaan, speciaal van het Duitsch Edelzwijn (Yorkshires). Omdat Nederland destijds ook Yorkshires naar Hon garije had gezonden, was het van belang te weten of bedoelde berichten juist waren. Langs ambtelijken weg zijn nu de volgende gegevens verkregen. Uit het categorisch antwoord dat op een desbetreffende vraag werd verkregen, blijkt-, dat sedert October 1927 in Hongarije invoer van varkens niet heeft plaats gehad. In genoemde maand daarentegen werd uit Enge land een zending betrokken, bestaande uit 27 beeren van het Groote Witte Yorkshire- ras, voor welke f 20 per stuk werd betaald. De directeur der Hongaarsche vereeniging voor varkensteelt deelt verder mee, dat een poging heeft plaats gehad ter verbetering van het vrouweljjk fokmateriaal, door in Maart 1927 een 200-tal zeugen van het Groot Naar 't concours. De arbeiderszangvereeni- ging Kunst na Arbeid” zal. naar we verne men in September a.s. deelnemen aan 't zangconeours te Rotterdam. Onbestelbare brieven. A- Winkler. Amster dam. 1*. Kales, Texel. llijkspost.'paarbank. Aan ’t Postkantoor alhieren de daaronder ressotecrende hulp kantoren werd in de maand Mei .ingelegd f 14957 99 en tcrugbetaald f 17324.S6. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekjo draagt, het nummer 4319. Kiezerslijst 1928—1929. 't Aantal kiezers in deze gemeente bedraagt voor de Tweede Kamer 1877. Voor de Prov. Staten 1856. Voor den Gemeenteraad 1795. Benoemd. Tot lid van de financieele commissie voor 1929 voor de Onderlinge Brandassurantie.van den L.T.B. te Leiden is benoemd de heer J. C. Merz, alhier. De „bof". Onder de leerlingen der R.K. school komen vele gevallen van „de bof’ voor. Melkprijs. De melkprijs is per liter met 1 cent verlaagd en bedraagt momenteel 13 ct. Luchtreclame. Vrijdagmiddag te kwart na twaalven’ schreef een vliegmachine met witte wolken in de lucht het woord „Persil”, hetwelk zeker met reclamedoeleinden werd gedaan. Hoewel die vliegmachine op verren afstand was, kon men duidelijk de vorming bran het woord zien ontstaan. Lasker’'. Onze plaatselijke schaakclub „Lasker, speelt 5 Juni (Dinsdag) te Alkmaar tegen V.V.V. 2 om den wisselbeker van den N.S.B. DE OPSPORING VAN DE ITALIA. Gelyk reeds vermeld is, heeft Mussolini opdracht gegeven, dat een speciaal water-’ F vliegtuig van het type 8 55 Maandag van het vliegkamp Sesto Calende zal vertrekken om zich in snelle etappe’s naar de Konïng- baai te begeven en daar met de Noorscue en Zweedsche vliegtuigen mee te werken aan het opsporen van het verdwenen luchtschfp. Majoor Maddalena, door zy'n rondvlucht on Europa van den vorigen herfst ook hier te lande wel bekend, zal het vliegtuig besturen. P Zweedsche re peering heeft het aantal vliegtuigen van haar expeditie op 3 gebracht, met een bemanning van in totaal 12 koppen, gekozen uit de beste vliegers van leger en vloot. De expeditie is gereed tot vertrek en wacht het teeken tot gaan af van de Noren, die het voorbereidend werk op zich genomen hebben. die zonder eenige aanleiding door een ver pleegde in den tuin van het Louisahuis werd doodgeschoten. De dader S., is thans ter observatie naar het krankzinnigengesticht te Poortugaal overgebracht. BOSCHBRAND. Vrijdagmiddag woedde te Warken, nabij de Boggelaar onder Vorden een boschbrand, die ongeveer 4 H. A. vijfjarige dennen heeft vernield. De brand is bedwongen door de brandweer uit Zutphen en Warnsveld, welke werd geassisteerd door een ploeg spoorweg- werklieden, arbeiders van het Gesticht „Groot Graffel” en boeren uit de omgeving. Het hout was eigendom van het Burger weeshuis. leenen tot het doen stempelen van Olympi sche postzegels met het speciaal voor het Stadion vervaardigd stempel. Toezending^ en terugzending dient per aangeteekenden brief den. een zwartxnc boekje. X Gevonden: klein ter secretarie verst DINSDAG ^JUNI. Hilversum, 1060 M. 12.302.00 Lunchmuaiek door het Trio Verhey. 3.004.00 Knipcursus onder leiding van Mevr, de Leeuw van Rees. 6.007.16 Dinermuziek door het Trio Rentmeester. 7.157.45 3de Duitsche Olympiadelee. 8.00 Lezing door Dr. Wortman: Ethiek en de verpleegster. 8.30 Concert door bet Omroep orkest onder leiding van Nico Treep. Ed. Verkade en Else Mans, voordracht. 10.16 Persberichten. 10.25 „Verzoek”-programma. x Huizen, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. (Uitslui tend KRO-uitzendingen). 12.301.30 Lunchmuziek door het Trio „Winkels”. 6.00—7.00 Dinermuziek. 7.30— 8.00 Cursus Latijn door Leo Speet. 8.00— 10.30 Concert. Gem. Zangkoor „St Caed- lia” te Baarn. onder leiding van Hans Pon ten. Mej. F. Polmann, alt. J. Ponten den vleugel, Mej. L. Wijngaarden, viool. Mej. F. Boomgaard, piano. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst 11 20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert (sopraan, cello, piano). 1.20 2.20 Orkestconcert. 2.50 Muziekles. 3A6 Concert- 3.40 Fransche les. 4.10 Muziek. 4.20 Orkestconcert 5.20 Vacantiepraatje. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Gramofoonmuziek. 6.50 Nieuwsberichten. 7.05 Gramofoon^n- ziek. 7.20 Maand-overzicht 7.35 Brahm'c pianocomposities. 7.45 Lezing. 8.06 Vaude ville. Dans-orkest en varieté-artisten. 9.20 Lezing: Modern transport. 920 Nieuwsber. 9.35 Muziekles. 9.55 Nieuwsberichten. 10.00 Vioolconcert 10.20 Yvette Guilbert-Diseuse,F in haar repertoire. 10.5012.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Parte”, 1750 M. 10.5011.00 Gramofoonmuziek. 12.50 Or kestconcert Werken van Franck en Schu mann. 4.05—5.05 Orkestconcert. 9.05— 11.20 „Le Roi d’Ys”, Lalo. Langenberg, 469 M. 1.252.50 Orkestconcert 6.207.15 Con cert Zither-trio en Schrammel-trio. 8.20 „Die heimliche Ehe”, kamer-opera van Cimarosa. 10.50 Sluiten. Zeesen, 1250 M. 12.20—5.20 Lezingen. 5.20—6.20 Orkest concert. 6.20—8.05 "Lezingen. C.2r. „Ein Sommernachtstraum”, klucht Shakespeare. Hamburg, 385 M. 4.35 Volksliederen. Zang en pianobegek 6.20 Walsmuziek door het Norag-orkest, 8.35 Am Deutechen Rhein. Het „Musikgilde* „Waldvöglein”. G. Becker, zang. Dr. Pünd- tèr declamatie 10 35 frauserie. Daarna dans- HET VOORTWOEKEREND ZEDE-BEDERF. In een vergadering der Vereeniging van Burgemeesters, Wethouders en Secretaris sen van Calvinistische Levens- en Wereld beschouwing „Groen van Pinsterer”, gehou den op Zaterdag 2 Juni 1928, des namid dags ten 2 ure in de Sociëteit Harmonie (Doele) aan den Coolsingel te Rotterdam, hield prof. dr. H. Visscher, lid der Tweede 1 Moeder, laat Uw kleintjes niet over den grond kruwen. Deze is vuil en stoffig en de kans, dat net vallen en zich bezeren zal, is groot. Een looprek, kinderbox, is voor hen een geschikte '•verbljjfplagfs. Zet deze neer op een zonnige plek tegen tocht be schermd en leg deken, met een orkshire-ras in te voeren uit Sleeewjjk-Hol- stein. Deze poging is jammerlik mislukt en zou als een afschrikwekkend voorbeeld per ken en voorkomen, dat dêvarkenshouder^ in Hongarije andermaal tengevolge van der- gclyke proefnemingen benadeeld zou wor den. Het weerstandsvermogen dezer varkens zou ten eenenmale onvoldoende zjjn geweest. De genoemde vereeniging neemt het stand- punt in, dat verbetering van den varkens- stapel ip Hongarije, voor wat den ihvoer N uit het buitenland betreft, uitsluitend be hoort te worden bevorderd door aankoop op zeer beperkte schaal van stamboekbee- ren behoorende tot het Groot-Yorkshire-raa of tot het Veredelde Duitsche Landvarken. Beverwijk. Dat de hooge prijzen van de vorige week MU.de feestdagen geen stand zouden houden, was eenigszins te voorzien. Het was vooral Vrjjdag 25 Mei, dat de handel zich kenmerkte door 'zeer hooge pryzen en willige kooplust. Ondanks prijsdaling van de meeste pro ducten, stemt dit weekoverzicht toch meer optimistisch dan het vorige. Spraken wij toen ue hoop uit op een spoedige gun stige wending van het weer, waarnaar zeer verlangd wordt uitgezieq, gelukkig is die wensch verwezenlijkt gewórden en is dit dan ook zeker een zaak, die tuin- en landbouw zeer ten goede komt en derhalve de tuin ders de hoop geeft, dat deze tijdige omme keer nog een goeden oogst kan doen ver wachten. Het schoone weer der laatste dagen heeft aan tuin en akker een geheel ander aanzien gegeven, en mag dit zoo bestendigd blijven, dan zal de achterstand van sommige producten zeer snel zijn ingehaald. De stand van het aardbeiengewas is over het alge meen zeer goed en waar het gevaar van bevriezen-vermoedelijk nu wel zal geweken zijn en de bloeitijd goed verloopt, tengevolge van het zonnige weer, is de mogelijkheid van een goeden oogst van dit produkt niet uit gesloten. Het is aan de veiling ook duidelijk merk baar, dat de asperges weer op dreef komt, waren de vorige week de aanvoeren nog zeer beperkt, de laatste dagen komen weer flinke voorraden los. De prijs, die echter de vorige week van sommige extra partijen tot zelfs f 1.per bos was, liep de laatste dagen sterk terug. De doorsnee-prijs der laatste veilingen varieert van 58. 65 ct per bos. Bloemkool geniet bij flinke aanvoeren^nog veel belangstelling en hiervan bleef de prijs dan ook het meest op peil. Voor eerste soort kon Woensdag 29 Mei nog van 4048 cent genoteerd worden. Veel peen begint thans los te komen, het blijkt echter, dat er in kwaliteit ofwel in grootte der bos nog al verscheidenheid be staat, daar de prijzen zeer uiteenloopen en de laatste veiling hierin een verschil aan geeft van 17 tot 32 ct. per bos. Spinazie liep de laatste dagen sterk in prijs terug, met warm weer geraakt dit product op den achtergrond. Voor enkele uitgezóchte partijen is nog wel een weinig animo, doch waar momenteel zeer veel afwijkende soort voorkomt, is hierin de meest groote schom meling in prijs, en liep dan ook van 2 tot 8 cent per kg. De aanvoer van postelein is de laatste dagen tamelijk groot, dit produkt ging echter ook in prijs stérk terug en noteerde de laatste veiling al naar kwaliteit van 5080 cent per kist. Sla kwam de laatste week in groote par tijen aan de veiling, nog steeds kunnen wij spreken van groote afwijkingen der aanvoeren. Ook sla gaf een daling in prijs te zien en schommelde naar soort van 27 1 cent per krop. De aanvoer van rabarber was de afge- loopen week zeer groot: ofschoon de prijs iets naar beneden liep Toch was ondanks deze aanvoeren zeer veel kooplust. De prijs der laatste veiling noteerde van 614 ct. zeer van wegen heeft evenwel verklaard, dat de nieu we N. V. dienstjaren van het personeel, bij de oude Firma doorgebracht, niet in aan merking zal nemen, allen aldus zal beschou wen als te zijn in dienst getreden op 1 Juli 1928. Naar aanleiding van deze orttstellende mededeeling hebben de samenwerkende bonden zich thans gewend tot de directie der Nederlandsche Spoorwegen met het drin gende verzoek om een onderhoud, en tot den Minister van Waterstaat met het ver zoek om een spoedige bespreking te bevor deren. STEMPELEN VAN OLYMPISCHE POSTZEGELS. De directeur vari het postkantoor te Am sterdam brengt ter algemeene kennis, zulks in verband met bij hem ingekomen verzoe ken, dat hij, voor buiten Amsterdam wonen den, gaarne bereid is, medewerking te ver- Bedankt. De heer Masereeuw bedankte door drukke bezigheden als directeur BEEMSTER. Overgegaan. Het burgerwoonhuis met erf en tuin, eigendom van mejuffrouw wed. H. Oudejans is in publieke veiling overgegaan aan den heer J. v. d. Nes voor de som van ruim f 1700. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak van 1 Juni '1928. J. B. te Oudorp. overtreding Trekhonden wet, 4 en 6 boete of 4 en 6 dagen hech tenis. C. R. te Bergen, G. M. v. d. H„ J. V. te Alkmaar, overtreding Spoorwegwet, ieder f 3 boete of 3 dagen heentenis. P. H. E. te Haarlem, J. K., P. de W. te Alkmaar, dronkenschap; de le en 3e, ieder 2 boete of 1 dag hechtenis; de 2e 5 boete of 3dagen hechtenis. P. Z. te Castricum, loopen verboden grond, 6 boete of 6 dagen heci^nis. A. H. te Alkmaar, overtreding Arbeids wet. 5 boete of 3 dagen hechtenis. E. 8., C. D„ J. P. te Egmond aan Zee, P. B., A. A. v. D. te\Alkmaar, overtreding Vo- gelwct, ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis J. I). te Egmondbinnen, A. W. te Egmond aan Zee. W. B. te Velsen, M. Z. te Limmen. G. V. te Caetricum. C. A. v. Z., C. J. te Heemskerk, D. B„ C. N.. M. S. te Heiloo, A. T. te Uitgeest, G. J. P.. G. J. H., L. v. d. B. te Bergen. M. de L., C- A. v. d. V., C. K„ A. Z.. M. V. te Alkmaar, J. D. te Nord-Scbar- woude, J. B„ A. G. te St. Pancras, D. G. te Grootebroek, A. J. B. te Berkhout, J. K. te Oterleek, P. B. te Medemblik. P. S„' P. Z. te Zaandyk, H. G. te Zaandam, W. S. te Nieuwe Niedorp, C. K. te Burgerbrug. P. V., C. 8„ te Heerhugowaard. P. K., C. M. te Oudkar- spel, D. v. L. te Beemster, A. S. te Broek op Langendjjk, overtreding Motor- en Rijwiel- wet; de le en 10e ieder 1.50 boete of 1 dag hechtenis; de 2e en 25e ieder teruggave aan de ouders; de 3e en 26e ieder 10 boerte of 10 dagen hechtenis; de 4e en 7e ieder f 8 boete of 8 dagen hechtenis; de 5e, 8e, 9e, 11e, 13e, 18e, 19e, 21e, 22e, 23e, 24e, 2»e. 30e, 31c, 33e, 34e, 3fte, 36e en 37e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis; de 6e en 12e ieder 6 boete of 6 dagen hechtenis; de 14e 2 boete of 2 dagen hechtenis; de 15 en 17e ieder f 3 boete of 3 dagen hechtenis; de 16e, 20e en 27e ieder 0.50 boete of 1 dag hech tenis; de 28e 25 boete of 12 d;lgen hech tenis met 4 maanden ontzegging; de 82e 20 boete of 20 dagen hechtenis, met 6 maanden ontzegging. D. S. te Heiloo, G. H. T. te Haarlem. W. S„ J. K. te Limmen, T. B. te Schoorl, J. Z. te Egmond aan Zee. H. A. S. te Uitgeest, F. J. V., J. R._ M. C. de M. M. E.. L. S. S„ A. K„ H. P. de V., J. T-, K. <v. W„ H. P. L. v. L.. F. G. A., A. G„ A. J. M. L. te Alk maar. H. Th. J. te Purmerend, A. K. te Hoorn, D. de K. te den Haag. 8. G„- S. S„ T. W. te Heerhugowaard, H. H. te Znid- Scharwoude, A. P„ P. B. te St. Pancras, P. J. Y. te Oud karspel, G. H., H. G. S. te Amsterdam, overtreding Politieverordening; de le 5 boete of 5 dagen hechtenis; de 2e, 5e; 22e en 23e ieder 2 boete of 2 dagen hechtenis; de 3e, 4e, 13e, 14e, 15e en 32e ieder teruggave aan de ouders; de 6e, 7e, 16e, 17e, 21e, 25e. 27e, 33e, 35e en 36e ieder 4 boete of 4 dagen hechtenis; de 8e, 9e, 26e en 34e ieder 1 boete of 6 dagen bech- 'tenis: de 20e 0.50 boete of 1 dag hechtenis; de 28e 7 boete of 7 dagen hechtenis; de 30e vrijspraak. ZIJPE. Huldeblijk Koningin-Moeder. Op initia tief van Mevr, de Moor te Sehagerbrug, heeft zich in onz<y gemeente een» comité ge vormd. hetwelk gelden zal verzamelen voor het aanbieden van een ^uldeljjk aan H. M. de Koningin-Moeder. I, In het comité hebben drfnjgs uit alle dor pen der gemeente zitting, zoowel van Roomsch-Katholieke als van Protestantsche richting. Subsidie. De afd. Zype van dft Holl. mi. van Landbouw heeft een subsidie van 200 toegekend aan de tuberculose-commis- sie van het Witte Kruis, alhier. Benoemd. Naar men ons mededeelt, is de heer J. Groot, kweekeling (met akte), werkzaam aan de R- K. school alhier, met ingang van 1 Juni j.l. benoemd aan de R. K. Jongensschool te Helder. Bouwvergunningen. Gedurende de maand Mei zijn de volgende bouwvergunnin gen verleend: aan S. Esseveld te Sassen- neim. tot het bouwen van een woonhuis; aan A. Komen, tot het bouwen van een boerderij en aan Jb. Borst tot het bouwen vna een café met woning. Mond- en klauwzeer. Onder het vee van dbp veehouder G. Smit, Middenweg, alhier, (ond- en klauwzeer geconstateerd. »Mtie. Verloren: een belastingplaatje, een goeden armband, een fietslantaarn, een zwart lederen portemonnaie met inhoud en itieboekje waarin een kleiner Fen tweetal fietsers, komende uit rMiting Hlekoven, wilden den tramweg Róosteren oversteken. De eene. zekere Ja gers,, 36 jaar oud uit Leynbroek, werd on der de tram uitgehaald. Donderdag is op de Zuiderzee over boord geslagen én verdronken C. Schilder, ongehuwd, 30 jaar, van de V D 143, Alle pogingen om hem te redden mislukten. Naar het lijk wordt gezocht. Opnieuw is te Scherpenisse een ge heime distilleerderij ontdekt, thans bij den landbouwer M. B. Het toestel werd door de Rijkspolitie in beslag genomen. Een groote boschbrand woedde onder de gemeente Leende, 29 hectaren bosch werden in a-sch gelegd. —o— 4 DE DERDE IJMUIDENSCHE SLUISDEUR. Naar we vernemen, zal de derde, bjj Bur-' gerho® s Machinefabriek en Scheepswerf te Rotterdam, gebouwde deur voor de in aan bouw zjjnde sluis te IJmuiden in de eerste helft van Juni naar de bestemmingsplaats worden overgebraoht. MOEDIGE REDDER. Te Groningen viel de 3-jarige F. v. d. L. Donderdtignamiddag in het Boterdiep. Het ongeval werd opgemerkt door den 33-jarigen A. St, die ©ogenblikkelijk gekleed te water sprong. De moedige redder kon slechts met groote moeite den drenkeling grijpen en liep daarbij zelf levensgevaar, zoodat aanstonds medische hulp voor hem moest worden inge roepen, toen hij eindelijk den wal kon berei ken. R. K. ZIEKENHUIS TE ZAANDAM. In de Vrijdagavond gehouden vergadering van den gemeenteraad is met algemeene stemmen gunstig beschikt op het verzoek van de St Janstichting om aankoop van een terrein aan de Bloemgracht voor den bouw van een R. K. ziekenhuis en tehuis voor R. K. Ouden van Dagen. Het terrein is 6522 M2, groot en^voor het doel heel gunstig gelegen. De koopebm be draagt f 26.088. DE BRAND TE ENSCHEDE. Vrijdagavond ongeveer half elf werd we derom brand gealarmeerd in de afgebrande fabriek der firma Van Dam aan den Erom- hoffsbleekweg te Enschede. Het bleek dat de nog smeulende katoenafval in de fabriek weer had vlam geVat en door een gat in den muur naar buiten uitbrandde, zoodat ook ’n tusschen gelegen schutting had vlam gevat en gevaar bestond voor de nabijgelegen per- ceelen. Daar het ook in de fabriek op jpeer- dere plaatsen nog brandde, heeft de brand weer met eenige spuiten weder den geheelen nacht toezicht gehouden. EEN WORSTELING ONDER WATER. Woensdag had in het zwembad „Den Hel der” te Winterswijk een ongeval plaats, dat groote consternatie verwekte. Het meisje M., dat de twemkunst nog niet goed machtig is, waagde zich in de diepe „kolk.” Zij voelde zich plotseling naar bene den zinken en greep in haar angst het meis je D. bjj de keel vast Ofschoon deze een goed zwemster Is, kon zij, daar haar de adem werd benomen, niets beginnen. Een andere zwemster mej. v. Z. trachtte de beide meisjes van elkander te halen en hen naar ’t droge te brengen, doch ook zij werd door het meisje M. vastgegrepen. Een hevige worsteling onder water ontstond en het scheen, dat alle drie in de diepte zouden wegzinken. De heeren Streek en Te Selie, die het on geval zagen sprongen ijlings gekleed te wa ter en het gelukte hun na veel moeite, de drie drenkelingen naar den oever te bren gen. Men herinnert zich de geruchtmakende moord op Zuster Ferdinandus te Roermond, [ngediend is ■wetsontwerp tot gemeentelijke indeeling van het Zuiderzeegebied bij Andijk, hetwelk is Ingedijkt en wordt droog gemaakt, ten einde aldaar in verband met de toekomstige indij king en droogmaking van de Wieringermeer proeven te nemen met het ontzilten en in cultuur brengen van den droog gevallen grond. Voorgesteld wordt dit gebied in zijn geheel in te deelen bjj de gemeente Andjjk, aan welke het grenst. Vergadering Banne. Besloten wordt ten behoeve van de N.V. overhaal de „Ark” nog een onderaandeel van f 100 te nemen ed den rijks- en gemeenteveldwachter voor het hou den van politietoezicht in den polder ieder een gratificatie van f25 te geven. De reke ning der Banne wórdt goedgekeurd op f 3^76.15 aan ontvangsten en f 29850.03 aan uitgaven, alzoo een batig saldo van f 4026.12. Bij de behandeling van de begrooting voor 1928 besloot men den aanslag per H.A. op f 20.te stellen, evenals vorig jaar. Nog werd besloten tot het aangaan van een kasgeldleening, groot f7000 in contan ten, maximum 5 pet., aflosbaar uiterlijk 31 December 1928. Ingekomen een verzoek van enkele inge zetenen om een brug over het Klein Gouw te mogen hebben. Voorzitter zegt, dat hij van meening is, dat op dit verzoek nog niet moet worden ingegaan, daar het aantal verzoeken te klein is. v yDe beer Sjjm acht de bruggen hoofdzake lijk een gemak voor de betrokken personen. De heer Brouwer is niet vo»r het ver- zoek en wenscht dc vrije vaart' te houden. Voorzitter wij rekening houden met de bedrijfsontwikkeling, welke niet mag wor den tegengehouden door enkelen. Hij ge looft,' dat er op den duur bruggen zullen ko men. I De heer Brouwer meent, dat de bruggen weinig voordeel zullen opleveren, aangezien deze wel niet zoo zwaar gemaakt zullen wor den, dat zij bestand zijn togen auto-verkeer. Hij wil het verzoek zonder meer afwijzen. Yoori’*ter W*1 °P het oogenblik het ver zoek afwijzen en by het besluit vermelden, dat een adres van belangrijk meer aanvra gers in nadere overweging zal worden geno men. De heer Nierop wil het verzoek zonder meer afwjjzen. Hij wil het Klein Gouw ruim houden. Met algemeene stemmen wordt op het verzoek afwijzend beschikt. De heer Groot wjjst op de groote schade welke de ratten veroorzaken, vooral aan de tulpen. De heer Nierop merkt op, dat de door hem met serum genomen verdei] het gewenschte resultaat voelt niet veel voor het premiestelsel. Dan betaalt men wel eens premie voor elders ge vangen ratten. Voorzitter acht het nemen van maatrege len gewensebt, doch dan moeten omliggende bannen ook aan de verdelging deelnemen. Kamer, een voordracht houden over: ..De roeping der Christelijke Overheid tegenover het voortwoekerend zede-bederf in het maatschappelijk leven, met aanduiding Ain practisch maatregelen tot stuiting en we ring van dat bederf”. l HET VAN GEND EN LOOS-t’ERSONEEli ERNSTIG GEDUPEERD. De Centrale Bond van Transportarbeiders en de Ned. R. K. Bond van Transportarbei ders hebben op 13 Mei j.l. een gecombineer de vergadering gehouden te Utrecht tan af gevaardigden van het Van Gend en Loos- personeei. De vergadering drong in een motie aan op nadere opheldering betreffende de loon- kwesties van het personeel bij de reorgani satie, vooral ook omdat er geen zekerheid bestond voor hen, die thans wegens ouder dom of invaliditeit, oen ondersteuning (pre- mievrjj pensioen) genieten, terwijl evenmin vaststond of de toekomstige Directie de tot dusver gevolgde methode zou voortzetten. Donderdag 31 Mei heeft een bespreking plaatsgevonden met de Hoofd-Inspect ie van Van Gend en Loos. De heer -Jansen vt-r-_\ klaarde, dat' de oude Firma te Schagen, die thans aan ouden van dagen wórden uit gekeerd. zal blijven betale.n. De Directie van de Nederlandsche Spoor-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 6