i 1 i HOORN. ZIJPE. - ■f -- n WERVERSBOOF. OUDKARSPEL. WESTWOUD. ENK HUIZEN. ZWAAGDUK. VIERINGEN. ST. PANCRAS. URSEM. komst was ala altyd zeer goed to noemen. 1 1 j toe, ■/a •een bezwaar, door rage toezegden, in van den or/ dicht loopen aan- Da Raad gaat vaor oe Bespreking van dit voorstel «enigen tjjd in comité-vergadering over. Na heropening wordt met algemeene stem men besloten, de gevraagde machtiging te verleenen. Daar de rondvraag niets opleverde volgde sluiting door den voorzitter, nadat deze dankte voor de prettige vergadering en de hoop uitsprak, dat de genomen besluiten mogen it rekken tot het waarachtig belang der gemeente. bouwd, werd de zegen gegeven, waarna in Afwezig. Aan belanghebbenden kunnen wij mededeelen, dat onze burgemeester in de week van 1017 Juni afwezig is. Prijskaatsen. Zondag hield de kaats- club W. T. I. een onderlingen wedstrijd. De uitslag was: le prijs Jn. bosman-, 8e prijs J. Steltenpoel; 3de prijs Q; Bosman. HOOGKARSPEL. Opening veiling. Door het bestuur van de Eendracht is de opening van de markt bepaald op 18 Juni n.m„ 2 uur (Zonnetijd). Het ledenregister. Evenals by onze zus- terveilingeu is ook by de Eendracht een ledenregister aangelegd. Hoewel het Bestuur wel eenigszins huiverig was, betreffende de onderteekening, is dit zeer meegevallen. Op enkele uitzonderingen na, hebben alle leden geteekend. UITGEEST. Goed afgeloopen Toen de heer H. Vrou we en C. N. Schaar, met de auto van den heer Jb. Palmboom alhier, die zelf achter het stuurrad zat, naar IJmuklen gingen, om al daar een en ander te regelen voor ’t a. s. schoolfeest, werd de auto ter hoogte van het viaduct over de pont, bij 't uitwyken voor een groentewagen, van ter zijde door een groote autobus aangereden en grootendeels vernield. De inzittenden, die geen letsel kre gen, kwamen met den schrik vrij. Gas. Naar we vernemen zyn de besprekin gen door ’t college van B. en W. gevoerd met de Directie van 't Hoogovenbedrjjf, in zake dé levering van gas aan deze gemeen te zooverre gevorderd, dat B. en W, in de eerstvolgende raadsvergadering met voor deze gemeente gunstige voorstellen zullen komen, die naar we verder vernamen bij den Raad zeker gunstig zullen ontvangen wor den. GemeenteraadVrijdagmiddag te 2 uur komt de Raad dezer gcmeen*e in openbare vergadering bijeen HOOGKARSPEL. Schaapman. Binnenkort zal alhier de Schaapmandag gehouden worden. Zouden al len overtuigd zyn van het groote belang van een partij-bureau. De sprekers zullen hun dit wei duidelijk maken. Processen verbaal. J. T. te Werversboof en G. O. te Grootebroek, rijden zonder belas- tingmerk. M. v. d. G. overtreding art. 6 der Leerplichtwet. J. M„ Grootebroek.. A. M„ Hoogkarspel en J. B., Werversboof, rjjden zonder licht. W. P. Hoorn en G. K. Hoog karspel, rijden zonder rooden reflector. J. E. te Sijbekarspel, wegens diefstal. P. B. Wer versboof, rjjden zonder nummerbewjjs. J. B. Werversboof, opgeven van een valschen naam. P. N. Hoorn, venten zonder vergun ning. HEILOO. Bedankt. Naar wij vernemen heeft de heer J«h. Vahl, secretaris van de ouder- commiasie der O. L. School, als zoodanig bedankt. Wegverandering. Naar men ons mede deelt is door een 6-tal bewoners van den Nic. Beetsweg een schrijven ontvangen, waarin bun gevraagd is (binnen 30 dagen) een prijs te vragen voor hun perceelen, die volgens bet nieuwe wegenplan van den Rijksweg in den weg staan. Dit nieuwe plan van omlegging van den rijksweg zou dan beginnen bij de waschinrichting ..Holland's Roem achter de huizen om tot en met den Nic. Beetsweg. Nd. SCHARWOUDE. De lichtbedrijven. Blijkens het verslag over 1927 van de licbtbedryveu is bet parti culier gasverbruik dit jaar met 14.U00 M3 afgenomen. Doordat het gebruik van gas kachels nogal toeneemt, is de totaal afname iets grooter geweest dan het vorig jaar. De finaniteele resultaten werden gunstig genoemd. Een aauvang werd gemaakt met het repareeren van gas meters in eigen be heer. 808.000 M3 gas is dit jaar afgeleverd. De calorische waarde van het gas daalde met 130 en was dit jaar 4467. Het aantal gasverbruikers steeg met 169 tot 2410. Het winstsaldo was f 667.79, terwijl f 1804.16 voor uitbreidingen uit de gewone middelen betaald is. Het particulier gebruik van electrischen stroom ging met ruim 18 pCt. voöruit. Het aantal stroomverbruikers steeg met 154 op 1780, waarvan 133 voor kracht. Het batig saldo bedroeg f447.terwijl f6138.47 voor uitbreidingen uit de gewone middelen betaald is. o. Benoemd. Tot bode van de banne Oudkarspel is benoemd de heer W. Boon, gemeente-veldwachter. De benoeming bad plaats wegens vertrek van den heer J Kok. o’. L. Vr. ter Nood. De leden van den R. K. Vrouwenbond dezer parochie worden uitgenoodigd deel te nemen aan de processie naar O. L. Vr. ter Nood te Heiloo. Aangifte kan worden gedaan by de Prefecten, mej. Appelman, alhier. Patronaat. Voor het Patronaat te Hoogkarspel hebben zich wederom een 10-tal jongens als lid laten inschrijven, zoodat het aantal Patronaatsjongens in deze parochie tot bijna 70 is toegenomen. Geslaagd. Meldden we de vorige week dat onze oud-stadgenoot, de heer G. Ram- kema slaagde voor het examen sociaal eco nomie. Zaterdag slaagde dezelfde voor het examen Accountancy A. De heer Th. G. Breebaart slaagde te Am sterdam voor het examen du^bel-bOek- houdeu. vernemen ia het onderhoudswerk der fï meénte-eigeiidominen Voor dit jaar opgedm gen als volgt: het timmerwerk aan P. TWi te 't Zand; bet metaalwerk aan denzelfdaf het verf werk aan toren en raadhuis to Sc.bad gerbrug en het overige verfwerk aan T< Renooy te Burgerbrag. Mond- en klauwzeer. In den loop vM vorige week kwamen 18 nieuwe aangiften' van mond- en klauwzeer in. OUDORP. Gevonden: Een autoband (Ford) bfj 1L Schot, Oudorperdjjkje, Alkmaar-, Een carbkfr lantaarn by A. 8mit, te Oudorp; Een zakjé aardappelen bij A. Smit te Oudorp; Ee< Mnidshamer bij P. Berkhout te Oudorp; Beo rol looden buis bij Jac. Kat te Oudorp. Gedeponeerd: Een dommekracht en ee< ketting; Een lipssleutel en een kettinkje met twee scapuliermedailles; een dop van Col- lingo Patents*. Verloren; Een dekkieêd. OPPERDOES. Aantal kiezers. Het aantal kiezers voor dé Tweede Kamer bedraagt 514; voor de Prov. Staten 510 en voor de Gemeente 50®. Verdwenen zeiltuig. Het verdwenen zeil, mast en spriet is op even geheimzinnige wyze als bet was verdwenen, weder tot plaatse terugbezorgd. Vermoedelyk is het dus ongevraagd geleend, wat een gevaarlek bedrijf genoemd mag worden, want aangifte wegens diefstal was reeds geschied. Onderhandsche verkoop. De heer J. Zwaan beeft zyn nieuwgebouwd woonhuis met naar de eischen des tjjds ingerichte sla gerij onderhands verkocht aan een ingene- tone van Andyk. Jubileum. Zaterdag werd het 26-jarig bestaan van de Marktvereeniging „Ons B# lang” feestelijk herdacht. De heer W. Rustenburg, voorzitter, gaf in zijn openingsrede een overzicht van het otrb staan en verloop der veiling, waarna door verschillende sprekers, w.o. ook burgemees ter Brons, het werd gevoerd. Tegenwoordig waren o.a. de heeren Balk, afgevaardigde van de Prov. Commissie, Roosje in Koolhaas, afgev. van den Kring van veilingen in West-Friesland, de afge vaardigden van de zustervereenigingen „de Eendracht” en „St. Joseph”, de heeren de Vries, Schoenmaker en Warnaar; de afgwr vaardigden van de Ver. Handelsbelangen Mcurs en v. d. Lee, de eerste handelaar vanal hot begin; de Opperdoeser handelaars Rus tenburg en Vjjn; de ud-bestuursleden Rus tenburg en Visser; burgemeester Brons en Wethouders de Leeuw; de leden van de Haas monie met den directeur .Masereeuw. Het was een gezelige herdenking, waarbij het niet aan toespraken en wenseben voor de toekomst ontbrak. Vroeg. De aardappelen staan hier niet voorlijk. Toch zullen de heeren A. Schouten en J. Neefje* Maandag hun eerste aardappe len aanvoeren aan de veiling te Grootebroek. Verkoop. Bij onderhandsche verkoop ging het burgerwoonhuis van den heer Ja* Meester in eigendom over aan den heer K. V eek en Ks., alhier. GROOTEBROEK. De Tuinbouw. Na de draarhartigheid te de kool de laatste jaren zoozeer van betea- kenis is geworden, komen er allerlei men schel!die speculeeren op de goedgeioovig- heid der kweekers en trachten hun middelen daartegen te verkoopen, waarvan ze self de bruikbaarheid niets eens kennen, al beweren ze natuurlijk by hoog en laag van wet ’t Is daarom raadzaam alleen die middelen aan te wenden, die door den Plantenziektonkun- digen dienst te Wageningen worden aanbe volen. Het bestuur van de „Tuinbouw” heeft zjjn leden hieromtrent voldoende ingei' en toch blijkt, dat er nog kweekers telo< en zich dure geheime middelen laten pree ken, waarvan een deekundige zonder meer wel kan zeggen, dat ze ondeugdeiQk zyn. Kweekers, houdt uw moeizaam verdien de geld in den zak en laat u niet beetnemen door „liefhebbers” op het gebied der ziekten- bestrijding bij tuinbouwgewassen. Zij zjjn alleen liefhebbers van uw geld. AKERSLOOT. Raadsvergadering. De raad dezer ge meente kwam Vrijdag 8 dezer des nam. 2 u. onder voorzitterschap van burgemeester G. van den Heuvel in openbare zitting bijeen. Aanwezig alle leden. Na de opening volgde voorlezing en vast stelling der notulen van de vorige vergade ring. De voorzitter doet hierna mededeeling o.m. van de volgende ingekomen stukken: Proces-verbaal van kasopname bij den gein, ontvanger Op 14 Mei j.l. waaruit bleek, dat alles in orde was bevonden. Proces-verbaal van kasopname bij den adm. van het G. E. B. op 4 Juli j.L waaruit bleek, dat alles conform was. Van Ged. Staten was goedgekeurd terug ontvangen het besluit van de vorige ver gadering tot aankoop van een strook grond aan den Pontweg, voor wegverbreeding, eigendom van M. Dekker. Al deze stukken worden z. h. st. voor ken nisgeving' aangenomen. Van de Commissie voor cultureele en economische propaganda voor de Olympische spelen was een verzoek ingekomen om toe kenning van een bijdrage van f 10. Bk. en W. stelden, voor dis bedrag toe te kennen. Naar aanleiding hiervan ontspon zich een discussie waaruit bleek, dat sommige leden niet direct het nut daarvan inzagen. De voorzitter verdedigde het voorstel van B. en W. en toonde aan, dat in bet steunen van het streven van het comité wel degelijk een zeer groot algemeen belang belang was, waarna met algemeene stemmen tot het toe kennen van de genoemde bydrage besloten werd. Van Rieeebos was een verzoek ingekomen om hem op grond van artikel 13 der L. O-- Wet een vergoeding toe te kennen in het vervoer, van zjjne kinderen voor het bezoe ken doör zyn kinderen van de Chr. School to Alkmaar. De voorzitter deelde naar aanleiding hier van mede, dat adressant reeds vergoeding genoot toen zjjne kinderen nog de Chr. school to Schermerhorn bezochten, waarom B. en W. meenden te moeten voorstellen aan adressant eenzelfde vergoeding te blijven uitkeeren als hij daarvoor genoot. Dit voor stel werd zonder hoofdelijke stemming goed gekeurd. o Van de Ver. tot bevordering van een hygiënische melkwinning te Amsterdam, het zg. M.E.C.A. was een verzoek ingekomen om toekenning van een geldelijke bydrage, ter beoordeeling van het gemeentebestuur, daar haar inziens onze gemeente indirect belang had bij het werk dezer vereeniging. B. en W. echter waren van me ning, dat deze gemeente niet in die mate bij de melk- levering van Amsterdam was betrokken, dat eene uitgave voor dit doel gerechtvaardigd was, waarom zy voorstekten het verzoek van de band te wjjzen. Het voorstel wordt z.hst. aangenomen. De voorz. brengt hierna in behandeling een voorstel van B. en IV. om te besluiten tot den aankoop van een strook grond en water aan den Pontweg, eigendom van F. Groot Gz.n ten behoeve van wegverbreeding. De koopprys werd gesteld op f 1.onder voorwaarde, dat de gemeente voor riolee- ring ter plaatse zorgt. Algemeen juicht men dit voorstel waarna het z.h.st. werd aangenomen. De rekening 1927 en de begrooting 1929. van de Gezondheidscommissie gezeteld te Beverwijk worden na ampele discussie goed gekeurd. Nu komt in behandeling bet voorstel van B. en W. om den Directeur van den Vleesch- keuringsdienst te Alkmaar, waaronder deze gemeente ressorteert, te machtigen met de Thermo-Chemische Fabrieken te Amsterdam namens deze gemeente eene overeenkomst aan te gaan als hem het meest in bet belang van een goede vleeschkeuring e.a. van deze gemeente zal voorkomen. Na eenige discussies werd met algemeene stemmen het voorstel van B. en IV. aan vaard. Hierna komt ter tafel een voorste) van B. en W. om hen te machtigen met het P.E.N, te onderhandelen over een eventueelen ver koop van het G.E.B. aan genoemd P.E.N. en bije een eventueel gunstig aanbod, ter be oordeling van B. en W. namens de gemeente tot dezen verkoop te besluiten. waak aan raanbuis au onderw^zerswoning toet inbegrip van het sillieaten der muren, doqr B. en W. is opgedragen aan den heer A F. Blok, volgens gemaakte begrooting, hetgeen met algemeene stemmen wordt goed gekeurd. Hierna gaat de Raat! in eomité ter bespre king van werkzaamheden, aangeboden door den heer Jb. Dz. Klooteerboer, uit te voeren door de werkloozen, n.l. zandvervoer voor het dempen van een sloot. Na heropening brengt de Voorzitter in stemming een voorstel van den hoer Mnur- ting, gestetmd door de heeren Sinter en Snel: het stempelen aus. Maandag stop te zetten en de werkloozen te verwijzen naar dit werk. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen, uit overweging, dat het daarvoor aangewezen bedrag een vol doend daggeld zal opleveren. Een verzoek der heeren advokaten, Mr. Sluis en Schenkeveld te Alkmaar, om den aanslag in de inkomstenbelasting van den heer A. Oudes over 1927 -"28 tot ongeveer 40 pet. te verminderen, overeenkomstig de vermoedelyke uitkeering aan diens debiteu ren, wordt na uitvoerige bespreking met al gemeene stemmen verworpen. Nadat de Voorzitter nog had medegedeeld, dat bet bericht, deze week in de Alkm. Cou rant uit Bergen gelanceerd, als zouden een Wethouder en een raadslid dezer gemeente, te Bergen aan de stakende werklieden aldaar hebben verklaard, dat de gemeente den toe slag aan onze werkloozen ging verhoogen, teneinde de arbeiders uit d«e gemeente uit Bergen te weren, gefteel uit de lucht gegre pen was, volgt sluiting. WAARLAND. Herbenoemd. By de gehouden bestuurs verkiezing is als lid van het bestuur van polder Waarland herbenoemd de beer J. Zutt Sr. HOORN. H. P. C. „AM1C1TIA.” Uitslag concours Orleans. Afstand 573 K. M. In concours 33 duiven. Duiven los 6 uur. Eerstaankomeude die van Gebrs. Zwaren- kant om 4 uur, 37 minuten, 5 seconden, waarmede zij in het bezit kwamen van het uitgeloofde kunstvoorwerp. BEKRONINGEN. Kennel „Duinlust”, eigendom van den heer Clarion, heeft weer groote successen behaald op de internationale hondententoon stelling te s Hertogenbosch. Diverse kam pioenschappen werden behaald, welke te meer waarde hebben als men bedenkt dat er concurrentie was van bonden, welke den ti tel Sieger voerden. P. V. „HOORNSCHE LUCHTBODE.” Prysvlucht van Orleans. Afstand 5<2K. M. In concours 46 duiven. Duiven los 6 uur. Eerstaankomeude die van P. Swinkels om 4 uur, 42 minuten, 13 seconden. BURGERLIJKE STAND. Geboren; Jeanette Wilhelmina, Maria, 'Die resia, dochter van E. A. J. A. Randshuizen en E. M. Lieshout, Veenenlaan 89. Wilhel mus Andreas, zoon van J. W. J. t Hek en C. M. Winnubst, Nieuwendam 14. Cornelia, dochter van N. Ruiter en A. M. de Jong, wo nende te Medemblik. Overleden: Maria, Wilhelmina Tros, ge huwd met G. J. Duinmayer, Peperstraat 3. Maartje de Boer, 80 jaar weduwe van P. Slagter, Berkhouterweg 2a. Jansje Kort 74 jaar. weduwe van Pb. Ewoud, wonende te Berkhout. Ondertrouwd: Petrus de Jong, Amsterdam en Petronella E. Roos, Veenenlaan 127. Sierd Blaauw, Gr. Oost 89 en Sjoukje J. Aretna, Veenenlaan 74. Jan Streekstra, MereusaUaa* 47 en Rebecca H. Sissing, Franekez optoeht wederom naar de kerk werd getrek- Vete geioovigen waren epgekomen en volgden ingetogen dezen rraunegang. Vergunningen. Door B. ea W. zyn de volgende vergunningen verleend: Ingevolge de Woningwet: Aan E. Bakker Dz. tot het opriefaten van een pakhuis; aan P. Kreyger Jr. tot het yergroóten en ver bouwen van het gebouwtje achter zijn woon huis in de Beitst raat. Ingevolge het Ketenbeslutt: aan W. Woort- man en aan M. van Hoeeel tot bet oprichten van eén woonkeet, resp. aan den Oeverdyk en den Noordstroeërweg. Ingevolge de Hinderwet: aan D. Bakker Dz. tot het oprichten van een timmermsme werkplaats, waarin gebezigd zal woeden een rirkelzaagmaehine, gedreven door een elec tromotor van 4 P.K. in een perceel aan de Havenstraat Door den Hoofdinspecteur van den Arbeid is overwerkvergunning verleend aan de N.V. Amsterdamsche Ballastmaatschappy en Aan- nesnmgstnaatschappq vfb Rillen Roosen en Betonbouw „Trio”, ten behoeve van den sluis- en bruggenbouw aan Den Oever alhier. Militie. De dienstplichtigg H. Feiken is opgeroepen om op 9 Augustus a_s. voor herhalingsoefeningen op te komen te Assen; J. Schandelaar op 13 Augustus te Amers foort en K. Schouwer op 10 September ajS. te Utrecht Van de lichting 1929 is door een dienst- plicbtice dezer gemeente herkeuring aange- vraagd. Ziekteverlof. Door B. en W. ia aan den onderwijzer J. Kuiper te Oosterland ziekte verlof verleend van 30 Mei tot 9 Juni en aan Mej. K. J. Duüvptter te Hïppolytusboef ver lenging van ziekteverlof tot en met 6 Au gustus a.s. Waterleidingen. Het aantal aansluitin gen aan de waterleiding neemt den laatsten tyd steeds toe. In Mei zijn 18 perceelen aan gesloten. Bevolking. Gevestigd: K. W. Dekker, van Hillegersberg. W. Suikers en gezin, van Hoogs en Lage Zwaluwe. Wed. E. J. Glad- pootjesBurkunk, van Helder. M. Oly, van Amsterdam. H. J. Berghorst. van Oldebroek. Y. J. Roode. van Alkmaar. N. Wiegel, .van Helder. M. Balvers, van Schagen. A. Klare en gezin, van Zijpe. H. Hulsman, van Olde broek. J. van Dommelen en gezin, van Hoogwxrad. D. Kop en gezin, van SUedredit P. J. Griep en gezin, van Kruiningen. C. D. Godefry en gezin, van Baarn. N. Amee. van Alkmaar. P. van Beteren en gezin, van Slie- drecht. J. Dignum, van Maasbracht H. Feiken, van Borger. H. Greven, van Borger. G. van Asperen en gezin, van Shed recht. A. van Ooeterhoot en gezin, van Veleerx. W. A. A. Hupkens van der Eist, van Anna Paa- lowua. H. van der Paard en gezin, van Vel- aen. H. Moiema, van Veendam. A. M. de Vries, van Amsterdam. W. van Vondel, van Emmen. A. Taai, van Muntendam. L. Koele- wyn, van Baarn. J. Bakker, van Broek in Waterland. J. W. OMemans en gezin, van 's Gravenhage. F. Leemberg, van Amster dam. A. van Kalsbeek. van Eakhuizen. K. Léeuwenstein en gezin, van Sliedreeht. J. M. E. de Ronde Bresser, van 'a Gravenhage. M. Geel, van Zype. J. Breed, van Zijpe en R, Schendeiaar, van Borger. Vertrokken: J. Kieft, naar Alkmaar. Wed. L. SieslingKoppers, naar Helder. P. Ste vens en gezin, naar Wonseradeel. J. Holtjee en gezin, naar Alkmaar. 8. Bakker, naar Baraingerhom. W. H. Klos en gezin, naar Wonseradeel. P. Ottens, naar Medemblik. Arbeidsbemiddeling. By het correspon dentschap der Arbeidsbemiddeling zyn in Mei ingekomen 37 aanvragen van werk gevers en 4 aanvragen van werknemers. Geplaatst zyn 33 personen en wel: 2 grond werkers, 2 electriciens, 8 bakschippers, 16 stokers-dekkneebts, 1 smid en 4 timmerlie den. Op 31 Mei j-L waren ingeschreven 365 belanghebbenden ingevolge de Zuiderzee- steunwet afkomstig uit 24 gemeenten. Raadsvergadermg. (Spoed vergidrriag). De Raad dezer gemeente kwam op Zaterdag 9 Juni in spoedvergadering bijeen. Als eenig Mint op de agenda stond vermeld: Bespre king werkloosheid. Voorzitter, burgemeester KJROONEN- BURG, deelde in zyn openingswoord mede, dat ha* werk aaa den Huigetidijk bet steken van rietsebokken, waarbjj verscheidene werkloozen koude* worden te wérk gemeld, ia afgeloopen. Ruim 701 M3, ia afgestoken en vervoerd voor den prys van 80 cent per mJ., zoodat door deze werkverschaffing een flink bedrag ia verdiend, hetgeen én de werkloozen èn de gemeente ten goede komt. Vanwege Geestmer Ambacht was tegen deze regeling eveneens dat B. en W. een by, verband met een begrooting zichter, en wel ten hoogste 20 pet. De Voorzitter meende thans deze aange legenheid nader met den voltalligen raad in eomité te besprelfen. Na vastelling van de notulen wordt mede gedeeld, dat is ingekomen van de gemeente Koedijk de goedgekeurde rekening der veen derij 1927; van Ged. Staten de goedgekeurde wyziging der begrooting en bericht, dat bet besluit inzake de geldleening t. b. van het gasbedrijf ‘s verdaagd tot natter onderzoek. Van den Min. van Waterstaat een schrij ven, waarin Zijne Exc. mededeelt, in ant woord op het door den Burgemeester ver zonden telegram, voornemens te zyn, zelve den toestand van den Twuyverweg in oogen- schouw te komen nemen heden (12 Juni) tus- schen 15—16 uur. vergezeld van Hoofdin genieur Gelinck, Directeur van Rijkswater staat in de directie Noord-Holland en Mr. J. F. Schönfeld, Administrateur aan het Dep. terwyl de Burgemeesters der betrokken ge meenten worden uitgenoodigd alsdan ten raadhuize té Broek op Langendyk aanwezig te zijn ter bespreking dezer aangelegenheid; het verslag over den toestand der provincie Noord-Holland over 1927. Al deze mededelingen worden voor kennis- De Voorzitter deeit mede, dat irct schilder. BeaMtod. Tot voorzitter vaa de com missie tot Weaiog vaa &hoolverzuim is be noemd de heer J. de Boer te Noordwyk en tot aoorotarie de hoer P. de. Ruyter hoofd der a- -k- -1 OpflDvftTC SCDOOL Cottecte. De eoBecte voor het Dr. a«hoepmeof<rads beeft alhier tot op heden opgebracht f >00.65. CASTR1CUM. Vergaderiag Beerentecnbaak. Vrijdag avond hield de afdeeling van de Boerenleen bank alhier haar jaarvergadering. De op- De voorzitter, de heer Poel, opende op de gebruikelijke wijze de vergadering. Hy bracht dank aan de bestuursleden en den kassier voor de medewerking gedurende het jaar ondervonden ea hoopte, dat dit bet komende jaar wederom het geval zal zyn. Voorts herdacht ny met enkele gevoel voile woorden de overleden leden de heeren G. Bos P. Groentjes en L. Breetveld. Spr. wees er nog op, dat op 4 November de bank 25 jaar zal bestaan en hoopte, dat ieder zal medewerken om dit zilveren feest zoo goed en aangenaam mogelyk te doen slagen. Uit bet jaarverslag, dat door den kassier werd uitgebracht, noemen we het volgende: Aantal leden 1 Januari 1928 288. Het to taal aantal leden bedraagt thans 28ö zijnde 10 meer dan het vorige jaar. In den loop van dit jaar ia het getal leden reeds toegenomen tot 300. In omloop zyn 421 spaarboekjes hetgeen een vermeerdering van 87. Uitgegeven wer den 61 boekjes en ingetrokken om diverse redenen 24. Het totaal bedrag van de spaargelden be droeg. f 313.491.75 of f 60.086.66 meer dan in1926. Ingelegd werd f 871.981.28 of f 70913.77 meer dan het vorige verslagjaar. Terugbetaald werd f205.960.62 of f2ö.271.66 meer dan in 1926. Dit is een gevolg van het groote ingeiegde bedrag, waardoor ook meer is teruggehaald geworden. Aan uitetaaude voorschotten is geboekt f 194.798.70 ofwel f 17.664.96 minder dan bet vorige jaar. Aan voorschotten ia verstrekt f 16&220.00 of f12.591 minder dan in 1926. Terugbetaald werd f 119.890.66 tegen f83.175914 in 1926. Uit bovenstaande cijfers volgt dat 1927 een gunstig jaar is geweest, waaruit men kan afleiden, dat de bedrijven ie» gunstiger hebben gewerkt dan in het daaraanvooraf- gaande jaar. Uit de balans blykt, dat de zuivere be drijfswinst waa f 1389.44, waarbij komt f500 van de liquidatie van de centrale bank te Alkmaar, zoodat de heeie winst bedraagt f1889.44. De reserve kan daardoor opge voerd worden tot f 7.725.56. Het tegoed op de centrale bank te Utrecht bedraagt f 107.241.70 of f 88 961-33 over het jaar 1926. In 1926 is door de centrale bank door een tweetal inspecteurs de pl. bank nagezien, waarby de heeren Poel, Schut en Twisk aan wezig waren. Uit de rapporten welke dien aangaande binnenkwamen, ia gebleken, dat de administratie volkomen in orde was en dat het beheer tot volkomen tevredenheid was gevoerd. Hierna had de bestuursverkiezing plaats en werden herkozen de beeren P. Dekker en P Twisk. Tot afgevaardigde naar de alge meene vergadering werd aangewezen de heer G. Louter en plaatsvervanger de heer D. C. Twisk. Voor de viering van het 2ó-jarig bestaan werd het bestuur volmacht verleend, daar toe de noodige maatregelen te nemen. Met een woord van dank voor de aange name discussie werd de vergadering door den voorzitter gesloten. - Dorpsontsiarimg. Eeigen tijd geleden maak ten wjj gewag van het mooie gezicht dat de veels ding alhier nabjj bet station biedt, we gens het steeda daarop stapel houden van een grooft party telegraafpalen. Wy drukten toen de hoop uit, dat deze dorpsontsiering voor het komende seiaoen zou zijn opge ruimd. In onzen eenvoud dachten wij, dat de Nederlandscbe Spoorwegen, die zoo’n groot financieel belang heeft b| het bezoek vaa •omergasten, wel zou voorkomen dat op haar terrein het dorpeaanzicht zou worden ontsierd. Van kwaad ie het echter erger geworden, want de laatste weken doet men niets an ders dan naast die partij palen een groot kwantum ijzeren buizen op te stapelen, wel ke gediend hebben voor het maken van diep- boringen op het station-emplacement. Zou deze klacht de directie nu aanleiding kunnen geven maatregelen te treffen om de ontsiering te doen opruimen? Armenhuis. Zyn wjj wel ingelieht, dan zal den raad dezer gemeente eerlang het voor stel bereiken om den naam Armenhuis, het geen beheerd wordt door het Burgerlijk Arm bestuur, te veranderen in Tehuia voor Ouden van Dagen. Bedryrea. Na de uitspraak, van de recht bank van Zutphen inzake de procedure van den heer van Hoeve, directeur der bedrijven alhier tegen van der Stel had Donderdag middag de eerste vergadering plaats van de commissie voor de bedrijven. Door den voor zitter werd met eenige hartelijke woorden de directeur gefeliciteerd met den uitslag van dat proces, terwjjl eenige oogenblikken later een fraaie bloemenmand werd aangebo den door de leden en den secretaris van de commissie. Men kan begrijpen, dat de heer van Hoeve voor zoo veel blijken van belang stelling ontroerd dankte. SacroMentsprocessie. Donderdagavond te half 8 werd alhier een H. Lof opgedragen ter wijl nadien vanuit de kerk een processie werd gehouden door den tuin van de pas torie. Een kleurige stoet van bruidjes opende den stoet terwijl hier en daar nog groepen bruidjes in den stoet werden gevoegd. De fanfare van het R- K. Patronaat, alsmede het kerkkoor luisterden met muziek en gezangen de processie op. Vlak achter het Allerheilig ste schreed de burgemeester, de Edelachtb. heer Lommen in ambtsgewaad. In de grot van Lourdes, in den tuin go- geving aangenomen.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 7