„ONS BLAD” r- Bureau HOF 6, ALKMAAR - Telefoon Nu ook daden stellen. Korte Berichten. FEUILLETON. Gestrafte misdaad. BINNENLAND. No. 138. giro alkmaar 104863 Donderdag 14 Juni 1928. giro alkmaar io4863 22e Jaargang Verspreide Berichten. Advertentieprijs BUITENLAND. Abonnementsprijs GIRO ALKMAAR 104863 ■j regel f 0.75 voor de eerste paginavoor de overige pagina's f 0. Rubriek „Vraag en aanbod" bij vooruitbetahag per plaat G. Hoofdstuk XXIII 114. ..IK HEB ER GENOEG VAN.” (Wordt vervolgd^ tullen slagen, Carrington?” DE VROUW BURGEMEESTER. „De anderen dachten het ten minste.” „En gij vondt hem niet?’’ „Neen. Wij verlieten het huis, na kort op- HET PASSAGtERSVERKEER OVEtl DEN atlantischen OCEAAN. ADMINISTRATIE No. 433 REDACTIE No. 633 NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD TERUG NAAR BERLIJN. Hardtmann is met zijn Victoria op den terugweg. De Duitsehe koetsier Gustav Hardtmann heeft met zijn victoria en zijn paard Gras- musch de terugreis naar Berlijn aanvaard. Den löen Augustus hoopt hij daar aan te ko men. Deze „duif van Locarno” heeft te Pa rijs een prettigen tijd gehad. Vooral de stu denten droegen daartoe bij.’ EEN GRENSINCIDENT. Zondagochtend wilden vier arbeiders van het station Brenner-See, dat op Oostenrijkseh gebied ligt, van.de Landshutter huette uit den Kraxenrager beklimmen. Vyf Italiaau- sche kommiezen. met geweren gewapend, hebben hen op Oostenrijkseh gebied aange houden, naar de huette gebracht, ze daar ge fouilleerd en vervolgens weer vrjjgelaten. Dit alles speelde zich af op Oostenrijkseh gebied. De overheid stelt een onderzoek in en zal zich, zoo noodig, tot de Italiaansehe regee- ritig wenden. In een steenbakkerij te Elz bij Limburg a. d. Lahn is gister een tunnel ingestort. Van de drie arbeiders die er werkten zijn twee gedood en een zwaar gewoond. Bij Nancy is een moeder met haar twee kinderen door den sneltrein ParysStraats burg overreden en gedood. Bij een ketelontploffing op een Spaansch kustvaartuig zijn drie matrozen gedood en acht zwaar gewond. DE TOESTAND IN CHINA. De staat van zaken in Tientsin. De troepen uit Sjansi zyu gisteren te Tientsin binnengerukt en hebben de natio nalistische vlag geheachen op de openbare gebouwen. Generaal Toe-Tso-ji heeft hét bevel over do stad overgeuomen en heeft ten proclama tie uitgevaardigd, waarin jiij aankondigt, maatregelen te hebben genomen voor de vreedzame overdracht van de macht door de oude autoriteiten aan de nieuwe overheid. In de havenstad was liet rustig, al was ook door de troepen d«r Noordelijken een beetje gepltmderd,-voor zy wegtrokken. Er is een Britseh oorlogsschip naar Peita- ebo een badplaats gestuurd om daar te waken over do veiligheid van de bezoekers van dat oord, die werd in gevaar gebracht door de ter^gtrekkend^ troojien. De Nederland-che Ver.eeniging van Staats burgeressen heeft aan den minister van bin- nenlandsche zaken en landbouw een uitvoe rig toegelicht adres gericht, waarin zjj o.a. zegt: Nu er kans schijnt te bestaan, dat het wetsontwerp van 1923 tot wijziging der Gemeentewet niet zal worden gehandhaafd cn een nieuw wetsontwerp in voorbereiding is, verzoekt het hoofdbestuur der Neder- landsche Vereeniging van staatsburgeressen Uwe Exc. dringend, niet alleen de benoem baarheid der vrouw tot secretaris en ont vanger der gemeente voor te stellen, doch ook tegelijkertijd dit beletsél tegen de be noeming eener vrouw tot burgemeester en ambtenaar van den burgerlijken stand te willen schrappen, opdat het nieuwe nog te verwachten ontwerp in dezen voor de vrouw geen terugtred zal zijn vergeleken bij het ontwerp 1923 dat gebouwd was op het rap port der Staatscommissie-Öppenheim. III. Het ons zoo sympathieke kamerlid, de heer van der Bilt, de tweede spreker op den Landdag te 't Zand, noemde het eert goede gedachte van het Bestuur, dat het aan de orde had gesteld het onderwerp „Katholieke Stands- en Vakorganisatie”. En hij was zeker te bescheiden, toen bij zjjn rede slechts een voorwoord noemde van dio van pater Sluis. Ongetwijfeld had deze echter minder een dankbaar onderwerp te behandelen. Want het wil er bij ons Katholieken in het algemeen nog maar zoo slecht in, dat zonder economische en sociale vereemgingen. op confesstoneelen leest geschoeid, geloof en godsdienst moeilijk staande kunnen blijven in. den hedendaagsehen tijd. Voor het uitdragen van onze beginselen in Het openbare leven, om Christus werke lijk als Koning der Maatschappij te doen erkennen, zjjn in onzen tjjd organisaties uoodig. Niet alleen omdat de enkeling niets vermag, maar vooral als tegenlicht tegen Godsdienst-vijandige. en de van elk positief christelijk beginsel verstoken z.g.n. „Neu trale” organisaties. Wjj willen ook weer niet herhalen, wat de spreker hieromtrent zoo heerljjk ontwikkelde. Alleen willen wij hopen,, dat zijn woord werkelijk is verstaan. Want, al is het waar, dat Nederland zóó de roepstem van Z. H. den Paus heeft verstaan, dat. ons land op gebied der Kath. .Sociale organisatie een eereplaats inneemt, al mogen wjj er trotsch op zijn, dat onze sociale vereenigingen zelfs de revolutie hebben voorkomen, er zjjn er toch nog zoovelen, die op dit gebied hun Roomsche daad nog maar steeds uitstellen. En ‘mj spreken wij niet over onze arbeiders organisatie. Zeker, er zijn onder onze R. K. arbeiders nog een massa ongeorganiseerden, die ongelijk hebben wanneer zij als eenling blijven staan, omdat zij hun belang niet ver staan, en omdat ook hun aantal als zoo danig, het prestige van den Roomschen Bond tegen de roode organisatie zou opvoeren. Maar de niet-katholieke en niet-christelijke arbeidersorganisaties zijn zoo uitgesproken socialistisch en anti-godsdienstig, dat al thans geen groote vrees behoeft te bestaan, dat een Roomsche arbeider, die* nog werke lijk gelooft en niet alle begrip van godsdienst verloren heeft en zich nog eenigermate wil laten leiden door zijn zielzorger, in de strik ken van het socialisme gevangen zal worden. In zeker opzicht mogen wij werkelijk dank baar zijn, dat de algemeene arbeidersorga nisaties, die zich ook nu nog wel als neutraal aandienen, steeds meer hun werkelijken aard: rood en vijandig tegen den godsdienst, demon strepren. Niet zoo is het met de organisaties der andere standen. O zeker, een groot aantal boeren, tuinders, middenstanders en werk gevers, hebben ook gehoor gegeven aan den oproep hunner Geestelijke Overheid. Ook hun Roomsche Bonden mogen met eere genoemd worden en vormen een kracht in het Kath. sociale leger. Maar de leiders en werkers in die organisaties zouden kunnen vertellen, hoe moeizaam en vaak ondank baar dit werk is gemaakt, omdat zoovelen, die een voorbeeld en een steun in den Bond zouden zjjn, op een afstand bleven. Of erger nog, de rijen van de neutralen versterkten of bleven versterken. Om de pietluttigste redenen, om een ge ring financieel offer wat toch in werke lijkheid voor eigen belang zou zyu geofferd werd do gevraagde steun vaak afgeslagen; ja niet zelden tegen de organisatie en haar doel geageerd. En dan, men voelde zich zoo goed thuis in den „neutralen” Bond, ja niet zelden durfde men het aan, om den Room- schen Bond te verwijten, dat hij verwijde ring tusschen Roomschen en niet-Room- schen in het dagelijksch leven zou be vorderen. DE OORLOG IN CHINA. De situatie te Tientsin, Volgens berichten uit Peking zijn de chef van de Britsche China-vloot, vice-admiraal Sir Reuigald Tyrwhitt en de opperbevel hebber van de Britsche landstrijdkrachten in China, generaal-majoor Wardrop, heden te Tientsin aangekomen. Tusschen de noorde lijke en zuidelijke generaals is een over eenkomst tot stand gekomen inzake de hand having van de rust in Tientsin. Generaal Futsoyi heeft aan de regeering van Tientsin de verzekering gegeven, dat alle noodzake- lijke maatregelen •uilen worden genomen om do orde te handhaven en dat tegen rustverstoorders met kracht zal worden op- getredon. Het comité van drie, dat verant woordelijk is voor de openbare veiligheid te Peking is in verband met de ontwapening van een regiment van de 47e brigade, te Moekden afgetreden. Tusschen Tientsin Cn Moekden trekken thnas 80.000 man Mandsjoerysch’e troepen naar het Noorden terug. KANTOORPERSONEEL VAN GEND EN LOOS. Dinsdagavond had een druk bezochte lan delijke personeelvergadering plaats, uitge schreven door den Algemeenen einden R. K. Bond van Handels- en Kantoorbedienden, onder voorzitterschap van den heer Van Hamersveld. Het standpunt der vergadering werd in een tweetal moties met algemeene stemmen neer gelegd, welke moties telegraphisch ter ken nis werden gebracht van de heeren Colignon te Antwerpen cn de Nederl. Spoorwegen. In deze moties werd de bondsbesturen op gedragen te blijven ijveren voor de storting van de zijde der heeren Colignon van een voldoend bedrag als inkoopsom voor de pen-, sioenjaren van het administratief personeel;' Niet te rusten voor een behoorlijke peu- sioenregeling bij de Ned. Spoorwegen, reap, de A. T. C„ of de N. V. van Gend Loos is tot stand gekomen waarbij rekening wordt gehouden met de dienstjaren bij Van Gend Loos. H. Colignon Cie doorgebracht. TI. Coliguon Cie doorgebracht. Van 15 regels fl.25; elke regel meer f 0.25. Reclame per regel f 0.75 voor de eerste paginavoor de overige pagina's f 0.50 Rubriek „Vraag en aanbod" bij vooruitbetahag per plaatsing f0.60 per advertentie van 5 regels; iedere regel meer f0.12. onthoud, om hem te zoeken, en ik ging met de anderen mee. Wy zouden langs verschil lende wegen, rijden en overal informeeren, maar nijjn hoofd was in de war en ik liet mijn paard zijn eigen weg zoeken.” „Gek, lafaard!” schreeuwde Carrington. „Dus heb je je werk in den steek gelaten, je komt hier om je tijd te verbeuzelen, ter- wyl je met ijver aan ’t zoeken moest zijn, vol yver om den vermiste te vinden. Regi nald Evcrsieigh, gij zijt een schurk, maar te vens een huichelaar. Je zoudt wel graag de belooning van de misdaad bezitten maar te vens het masker dor onschuld blijven dragen, zelfs tegenover mij, alsof het mogelijk waro iemand te liedriegen, die u door en door kent. Ik heb genoeg van dat komediespel; en vanavond vraag ik u voor den laatsten keer, om den weg te kiezen, dien je wenscht in te slaan, en als je gekozen hebt, dien weg ook tf- volgen, onverschrokken en zonder om to zien. Op dit oogenblik sommeer ik je om. te beslissen Wil je armoede en de ellendig ste armoede die er bestaat, namelijk do fat soenlijke armoede of wil je eigenaar wor den van het vermogen, dat sir Oswald u heeft ontnomen? Kijk me in ’t gezicht, Regi nald, als je een man bent, en antwoord my. Wat moet het wezen: rijkdom of armoede?” EEN MASSA MOORDENAAR. Men meldt uit Weenen: Te Kreins is een sensationeel proces ge houden tegen den 18-jarigen massa-moor- denaar, Johann Sourada, die in Juli 1927 drie moorden cn een moordaanslag gepleegd heeft, en voorts wegens verkrachting, ver minking en diefstal aangeklaagd was. De jury beantwoordde alle vragen bevestigend en ontkende de mogelijkheid van zinsver bijstering. Sourada werd tot 18 jaar zware kerkerstraf, verscherpt door vastendagen, veroordeeld. De menigte probeerde den jon gen moordenaar bij het verlaten van de gerechtszaal te lynchen; de politie wist dit echter te verhinderen. Alsof nog niet voldoende door onze lei ders. geestelijken zoowel als de meest- eminente leeken, van de daken was ver kondigd en overtuigend was bewezen, dat het neutrale van andere economische ver eenigingen als die van de arbeiders even goed een onding was. Dat dit „neutrale” toch in byua alle gevallen synoniem is met „liberaal” of erger. Eu zelfs, al zou in'de „neutrale” vereeni ging nooit tegen het beginsel worden ge werkt (waar is in zoo’n Bond de Geest. Ad viseur, die in dezen de richting kan bepa len?) dan moest men toch begrijpen, dat van zoon vereeniging toch nooit een posi tieve beginscLactie kaai uitgaan. En die moet ér tbcli zjjn! De stryd vóór het beginsel, vóór de door voering hiervan, zal apeen onze Maat schappij vóór Christus.' kunnen behouden. Een middenweg is er in dezen niet. Ook hier geldt hel: die niet voor Mij is, is tegen Mij. Ja, wel degelijk past ook dit onderwerp van den N.-IL landdag in het kader van de vele, die in Maastricht waren 'gewijd aan Christus’ Koningschap. Wy voor ons zijn er van overtuigd, -dat naast een godsdienstig leven, vooral een opbloeiend Kath. sociaal iVven, geleid door en geleefd in de Roomsche Stands- eh Vakorganisatie de Maatschappij tot Christus zal brengen. Wy hebben gepoogd een parallel'te trek ken tusschen de Kath. betoogingen en be sprekingen eenerzyds voor Kath. Nederland in het algemeen gehouden en anderzijds voor Kath. West-Friesland en Holl. Noor derkwartier in het bijzonder. En inderdaad gelooven wjj, dat deze te trekken is. Uitein- deljjk is immers ons aller einddoel hetzelfde: Christus onze Koning. Het komt er maar op aan of wjj de middelen tot dit doel aange geven, widen gebruiken. Welnu, die zijn ons duidelijk getoond. Moge deze beschouwing er daarom eenigermate too bydragen, dat Christus’ leger in het openbare leven moge worden versterkt en daardoor de overwin- ning des te zekerder zjj. „Ja, dat kan ik,” antwoordde de Fransch- man. „Nu, dan zal ik voortgaan. Ja, ik wil uw slaaf zjjn. uw werktuig, uw helper in mis daad en bedrog, ten einde althans iets terug te krjjgen van de erfenis die mij ontgaan is.” „Genoeg,” zeide Victor, „gij hebt beslist. Voortaan geen huichelarij meer en geen zoo genaamd berouw, j^n nu, laat uw paard voor komen, galoppeer terug-zoo snel als ge kunt naar Hailgrove en betoon u een der ijverig- steu onder hen, die naar Lionel Dale zoe ken.” .„Goed, goed, ja, ik zal je gehooftamen ik zal die ellendige besluiteloosheid afschud den, ik zal mijn wil sterken, zooals gij 't den uwen hebt gedaan.” Sir Reginald schelde en beval zijn paard voor te brengen. „Waar en wanneer zal ik je terugzien?” vroeg hij Victor, terwijl hij zijn jas aantrok, die bij het vuur had hangen te drogen. „In Londen, als ge daar terugkeert.” „Ga je hier spoedig vandaan?” „Ja, morgenochtend al. Schrjjf my met de post v«p morgenavond, wat hier is voorge vallen in dien tijd.” „Ik zal het doen,” antwoordde Reginald. „Goed zoo, en nu vooruit; je hebt al te veel tijd zoek gebracht met je neef te zoeken. Pas op dat men op de pastorie goed over* DE ZAAK BELA KUN. Hongarije staat nog steeds op uitlevering. Peethy, de Hongaarsche minister van justi tie, heeft aan een specialen correspondent van het Neues Wiener Journal verklaard, dat Hongarije nog steeds wacht op het antwoord van Oostenrijk, op’ zyn verzoek tot uitleve ring van Bela Kuu. Hongarye kan zich niet indenken, welke internationale overeenkom sten Oostenrijk zou willen aanhalen, om een mogelijke uitlevering af te wijzen. Zoo’n af wijzing moet tot politieke en juridische ge volgen leiden. Een krachtige afweer van het communisme in Hongarye is ónmogelijk, als de communistische propaganda te Weenen onder socialistische bescherming een wijk plaats geniet. Alleen een algemeen optreden van alle landen kan een bescherming tegen hét bolsjewisme bieden. DE REGEERINGSVORMNG. Tot dusver een vlot beloop. Tot dusver zijn de officieele ouderhande- lingen over de regeeringsvormiug door den kabinetsformateur Hermann Muller gevoerd, vlot van stapel geloopen. Het centrum, de volkspartij, de Beiersche voiksparty en de democraten hebben hunne deelneming toege zegd. In déze volgorde onderhandelt Her mann MüHer met de partyen en hun verlan gens ten opzichte van de' regeeringsverkla- ring en het regeeringsprogram. De bespre king met het centrum is gisteren reeds tot een voorloópig einde gebracht; een groote opluchting was het dat het centrum geen schriftelijke formuleering van richtsnoeren Het s. s. Majestic, het grootste schip ter wereld, hetwélk den 2den Juni van New York via Cherbourg naar Southampton ver trok, had 1917 passagiers aan boord. Dit is een record aantal passagiers voor een stoom schip, dit jaar naar New York of naar Eu ropa vertrokken. Het s. s. Celtic, dat 2 Juni van Liverpool naar Boston en New York vertrok met 1200 passagiers aan boord, vervoerde meer pas sagiers dan welk ander stoomschip ook dat dit jaar van Liverpool vertrokken was. Reginald steeg te paard, ondervroeg de® stalknecht over de richting, die hij moest nemen naar de aaugeduide plaats aan den oever der rivier en reed weg. Hij had niet veel moeite de plaats te vinden. Het licht van toortsen, in de hand der zoekenden, leidde hem. Hier vond hij een geheele verzameling hee ren en kneuhten, jagers en boeren, allen te paard, den oever der rivier op en neer rij dend; sommigen droegen fakkels, welker rood schijnsel grillig tegen de duisternis van den nacht uitkwam; allen waren bezig, allen waren opgewonden. De baron kwam weldra Douglas Dale te gen. „Niets gehoord of gezien, Reginald?’* vroeg Dale met een stem, die heesch was vani vermoeienis en angst. „Niets.” antwoordde de baron, „ik heb verscheidene mijlen gereden en overal gein* formeerd, maar niets ontdekt. Weet gij niets naders van de zaak?” Per kwartaal voor Alkmaar. 2. Voor buiten Alkmaar. f 2.85 Met Geïllustreerd Zondagsblad f 0.60 hooger Aan alle abonné’s wordt op aanvrage gratie een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 3000.f 750.f 250.f 125.—, f50.f 40.— meebracht. Vandaag spreekt de kabinetefor- i mateur met de volkspartij. Nadat hij de door I de verschillende partijen verlangde program punten zal hebben leêren kennen, zullen de nieuwe onderhandelingen daartoe dienen, ze tot een geheel te vereenigen. Omtrent de personenkwesties zullen in het geheel geen moeilijk heil en ryzen, vooral daar Brauns zich toch nog bereid heeft verklaard de portefeuille van arbeid te behouden. Met het niet meedoen van de oeconomisehe partij, wier overleg met Müller volgens de Voss. Ztg. vruchteloos Ss gebleven, was bij voorbaat rekening gehoudsn. Het moet reeds vast staan sinds dr. Brauns zijn toestemming gaf om quk in het nieSwc kabinet sitting te zullen bemen dat het nieuwe kabinet er ongeveer als volgt uit zal zien: rijkskanselier Hermann Muller, vice-kanseliet. tekens minister van herbezet te gebied vou Guérard (Centrum Binnen- landschc Zaken Severing (Sociaal-Democraat) Buitenlandsche Zaken Stn »emann (Duitsehe Voks Party), Defensie Gröner. Arbeid Brauns (Centrum). Voor Posteryen zal Sehktzle wel aanblij ven. Alleen over Financiën. Justitie en Voed selvoorziening wordt nog onderhandeld. „Het is te iaat om te antwoorden: armoe de,” hernam de baron op doffen toon. „Gij kunt mijn oom niet weer in het leven terug roepen, ge kunt uw werk niet ongedaan ma ken.' „Ik beweer niet, dat ik dooden weer le vend kan maken. Ik spreek niet van het ver leden, ik spreek over de toekomst.” „Veronderstel eens, dat ik zeg, dat ik lie ver armoede verduur dan nog dieper in den put gestooten te worden, dien gij gegraven hebt, wat dan?” „In dat geval zal ik je groeten en je aan je armoede overlaten en aan.... een zui ver gewéten,” antwoordde Victor koel. Ik ben zelf een arm man, maar ik heb graag dat my’n vrienden rijk zijn. Als gij er u niet om bekommert om het fortuin te grijpen, dat het uwe zou kunnen zijn, dan geef ik er niet om, onze betrekking langer te doen voortduren. Dan hebben wjj elkaar slechts goeden avond te wenschen en te scheiden.” Er was een pauze. Reginald Eversleigh zat met gevouwen handen, terw’yl zijn oogen in het vuur staarden. Victor beschouwde hem met een verachtcljjken glimlach op de lip pen. „En als ik kies om verder te gaan,” zeide Reginald ten laatste, „als ik kies om voort te gaan op dien duisteren weg, wat dan? Kunt gy my de verzekering geven dat wy „Weet gjj de reden niet, Carrington?” ▼roeg de baron, zyn metgezel strak aan- tiende. „Hoe zou ik daar iets van weten?” „Omdat, wat er vandaag gebeurd is, uw werk is,” antwoordde Reginald op harts- tochtelijken toon: „omdat gif gemengd zjjt in dat duistere werk; evenals gij deel badt in die nog duisterder misdaad op Raynham. Ik weet nu, waarom je er zoo op aandrong dat ik het paard „Nyagara” voor mijn neef Lio nel zou kiezen; nu weet ik, waarom gjj zulk een belang steldet in dat andere paard, dat reeds den dood van wie weet hoeveel men- ichen veroorzaakt heeft; nu weet ik ook waarom gij hier zyt, en waarom Lionel Dale in den loop van den dag verdwenen is.” „Is hy verdwenen,” riep Victor uit. „Is dan niet dood?” „Ik weet niets, dan dat hij weg is. Wy zijn hem kwijtgeraakt tijdens de jacht, ’s Avonds keerden wjj naar de pastorie terug in de ver krachting hem daar te vinden.” „Was dat uw verwachting ook, Evers- .leigh?” K.R.O.—CONGRES 1928. Op 15 Juli a.s. zal door den Bond vHH Katholieke Radio-Vereenigingen in Neder land een congres gehouden worden te 's Hertogenbosch na afloop van den Plechti- gen Omgang, welke aldaar op dien dag ge houden wordt. Het vorige jaar kwamen ruim 2300 katho lieke luisteraars naar den Bosch, om er het congres mee te maken, na den pleehtigen stoot, die jaarlijks Maria ter eere door de straten van den' Bosch trekt, gezien te heb ben. Van vele zijden uit geheel het land werd reeds de wensch uitgesproken, ook dit jaar weer naar den Bosch op te gaan. De Bossche Katholieke Radiovereeniging is door den Bond belast met de voorberei ding. Teneinde allen die belang stellen in dit gebeuren op 15 Juli a.s. op de hoogte te brengen, zal de Voorzitter van de Bossche Katholieke Radio-Vereeniging op Zondag 17 Juni in de pauze van het program, dat om 8 uur door Huizen wordt uitgezonden, dós ongeveer om 9 uur een toespraak hou den over het K.R.O.-Congres bij den plech- tigen Omgang te den Bosch. DE SAMENVOEGING VAN DE DEPARTEMENTEN VAN OORLOG EK MARINE. Naar de „N. R. Crt.” verneemt kan thans binnen enkele dagen verwacht worden een Koninklijk besluit, waarbij, met ingang van 1 September 1928 de departementen van oorlog en van marine tot een departement van defensie worden vereenigd. HET ROODE KRUIS. De Jaarvergadering- Heden werd te Hilversum de Jaarverga dering van het Roode Kruis gehouden. Gisterenavond ontving het bestuur van de afd. Hilversum de afgevaardigden in het Hof van Holland. Jhr Engelen, de voorzitter van de afdee- ling, heette ben welkom. De waarnemende onder-voorzitter van het Roode Kruis dankte het afdelingsbestuur voor de voorbereiden de werkzaamheden. Het Congres ving hedenmorgen om 9 uur aan. Z.K.H. de Prins, die de vergadering leidde, werd om half A) aan den grens van de gemeente opgewanit door den heer Kanter, voorzitter van het Roode Kruis, vergezeld doro de heeren Jhr. Efigelen, W. C. Emous, secr. van de ontvangende afdeeling. Het Politiemuziekgezelschap gaf gister avond een eere-concert op de Kerkbrink. Jaarverslag. Aan het jaarverslag van den secretaris generaal van het Nederlandsche Roode Kruis over 192? is het volgende ontleend: Er hebben zes tarnsporten van Neder landsche kinderen uit Duitschland naar Kat- tuigd raakt van je onbaatzuchtige genegen heid jegens je neef,” voegde hij er ironisch by.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 1