GELDZORGEN aango- DE ADMINISTRATIE ongeluk overkomt en f op aanvraag zeer hooge Lourdes gehuldigd door de vrije gedachte. sulks U niet kwellen als U een geabonneerd rijt op dit blad dat U gratis r; een polis, die U verzekert tegen ongevallen tot bedragen, verstrekt. Uitkeeringen van f 25.- tot f 3000.-. ADonneert U op dit blad en vergeet geen verzekerings polis aan te vragen. Abonné’s, die nog geen verzekeringspolis hebber aange vraagd, wacht er geen minuut mee. Stel het niet langer uit. Als U een ongeluk o verkomt, kunt gij niet in het bezit zijnde van een polis geen aanspraak op uitkeering doen gelden Alida voor d. waarna lied no 37, daarna vergadering ■4 van van 9 uur Gez. het van voor Bartholomaeus I OoraeHs Lil HET KATHOLIEKE LEVEN IN FRANKRIJK. met litanie. Zaterdag van 38 uur biechthooren DEN HELDER. (H. H. Petrus en Paulas). 17 Juni. 3de Zondag na Pinkate- H. Missen te half 8, 9 uur en half OBDAM. Zo. te 8 uur gelezen Mis, te half 11 Hoog mis, half 3 Catechismus, 3 uur Vespers. DL te 8 uur vergadering voor de leden der 3e orde van den H.- Franeiscue. De. gezongen .Mis en te 8 uur Lof voor de broederschap der gedurige aanbidding. Za. van 4half 6 en van half 7—-half 9 bieehthooren. en >r de parochie. jer eere van den H. An- Vr. half 8 voor Martinns Bruin en Maria Arends. Za. half 8 voor J*cob Komen. ANNA PAULOWNA. Zo. 3e Zondag na Pinksteren. De H. Mis sen te 8 en half 11. Collecte voor het R. K. Lyceum te Alkmaar. Na de H. Missen ge legenheid tot betalen der plaatsengelden. 3 uur Lof met Rozenkrans. Litanie v. h. H. Hart en acte van Eerherstel. Di. de kinderen moeten half 8 in de kerk zjjn om gemeenschappelijk te eommnnicee- ren. Za. Bieehthooren van 5 tot 8 uur. HE ERHIGO WAARD. (H. Dyonisius.) Zondag 7 uur voor de Parochie; Om 10 u. by gelegenheid eener intronisatie. Maandag H. Diaken Ephraem. Bel. en kerkl. Ged. H. Marcus en Marcellianus, Mart. 7 uur vo< r Corn. Nieuweboer en Anna Auwens. Dinsdag H. Juliana de Faiconieri. maagd Ged. H.H. Broeders Gervasius en Protaaiua, Martelaren, 7 u. Gez. Requiem voor overt, leden van 8. Liduina. Half 9 Communic-uitreiken. Woensdag H. Silverius Paus en Mart. Kwart over 7 Commieuitreiking. Half 9 Communieuitreiking. Jaargetij voor Corn Komen. Donderdag H. Engeimundus Bel., Apostel v. Kennemertand Ged. H. Aloysms patroon der studeerende jeugd en der zuiverheid. 7 uur gez. H. Mis ter eere van het H. Sa crament, zal* Hedenavond stoot in zijn hartstreek. Een menigte nieuws gierigen was getuiee van dit vreeseiijk schouwspel. HEER-HUGOWAARD. (H. Hart). Zondag om 7 uur voor Jan Oudhuis en Aatje Brouwer; om 10 uur voor dn parochie. Maandag om 7 uur voor Joannes Antonius om 7 u. voor Catharina de Goede, lag om 7 uar voor overL familie zooals de burgemeester van Bordeaux, die een vrij denker is, verklaart, sprekende in naam van de openbare meening. Doctor Arnozan, wiens naam nog voort leeft in de stad, waar hij doceerde, die een naam had in geheel Frankrijk, blijft in eere hooge ZWAAG Zondag H. Missen te half 8 en 10 uu Catechismus te 13.30 uur. Vesper te 14.15. ’T KALF (Zaandam). Zondag half 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis, kwart over 2 catechismus, 3 uur Vespers. Woensdag 10 uur gezongen H. Mis voor bruidegom en bruid. Donderdag 7 uur Lof ter eere Hart, met Rozenhoedje. Vrijdag 7 uur Lof ter eere van bet H. Hart Za. um 8 uur voor Guurtje Groot. Heden collecte voor den Sint Pieterspen ning. Om half- 8 Katechismus, 2 uur H. Fa milie voor de mannen, 3 uur Lof. 21 Juni Feest van den H. Aloyeius, patroon der studeerende jeugd. Om half 9 H. Mis, waarbij alle kinderen der school verwacht worden en zooveel mogelijk ter H. Commu nie gaan. De H. Mis wordt door de kinderen gezon gen. WAARLAND. Zondag half 8. voor Adrianus ^koen. 10 uur Vw^ndag half tonius?*v Dinsdag half 8 voor Willem Dekker en Maria Groothuizen. Wo. 9 uur gezongen Huwelijksmis Groot Kampen. Do. half 8 voor Gerrit Stoop. ZAANDAM. Zondag de H.H. Missen te 6 uur, half 8, 9 uur en ha» 11; 12 uur Catechismus; 4 w Vespers Maandag, Dinsdag, Vryadg Zaterdag de H.H. Missen te ha» 7 7 aar 8 war en uar. Woensdag «a Donderdag ha» 7, 7, 8 aur en 10 uur Maandag kwart over 8 oufening v. d- H. FaraMe. Donderdagavond 7 uur Lof. Zaterdag 4 uur biechthooren; 7 u. Lof, HEER-HUGOW AAR D. (H. Familie). Zondag half 8 over), fam. Weeter-Dam; 10 uur voor de parochie. Maandag 8 uur yoor Pieter Commandeur. Dinsdag 8 u. Catharina Appeiman-Schilder. Woensdag 8 uur voor overleden familie Vlaar-Strengmaw. Donderdag 8 uur voor Maartje Limmen. Vrijdag 8 uur voor lev. en overt, leden Broederschap van O. L. Vr. ter Nood. Zaterdag 8 uur vcor Jacob Buren. ONDERDIJK. Zondag half 8 voor Johannes Grooteman als lid van de St. Jozefsmarkt. Half 2 Ver gadering der jeugdafdeeling der Derde Orde Jongens en Meisjes, half 3 Lof met rozen hoedje, lied no. 17. Ma. half 8 voor Nicoiaas Bakker, half 8 Lof ter eere van den H. Gerardus Majella. Vereering der relikie. Di. half 8 voor Neeltje van ’t HoffGroo- temau. Wo. half 8 voor Antonius Haakman. Do. half 8 voor Johannes Grooteman. Om half 8 Lof ter eere van het Allerh. Sa crament, lied no. 18. Vr. half 8 voor Margaretha Keizer en Ma ria Dudink. Za. half 8 voor Antje Bakker. Half 12 biechten voor de kinderen, van 5 tot 8 voor de overigen. Zo. half 8 voor Jacob Laan en Bot. Half 10 voor de parochie. In de H.H. Missen open schaalcollecte voor de kerk, welke bijzonder wordt aanbevolen. In den ondertrouw zyn opgenomen Johan nes de Boer met Margaretha Maria Jacqueline Keizer. Geboren: Anna Maria Weel Elders voor Maria Christina Spykhoven. Woensdag voor de Wed. Cornelia Over boom geb. Brink, elders voor Willemijntje Leeuw. Donderdag voor Grietje Blauw geb. Com mandeur; elders voor Johanna Maria Kief- tenbunr. T ZAND Zondag de H. Missen te 8 uur en te half 11; na de Hoogmis Catechismus; te 3 uur de Vesper*. Zaterdagtniddag van 6 tot 9 uur biecht hooren Wy lezen in „Le Journal de la grotte de Lourdes’ De socialistische gemeenteraad van Bor deaux heeft pas een schitterende hulde ge bracht aan de nagedachtenis van prof. Ar- nogan, die, gedurende lange jaren, één van de uitstekende hoogleeraren was van de me dische faculteit en tegelijkertijd een groot christen. Een van de hoofdstraten der groote stad zal voortaan den naam dragen van deu be roemden geneesheer, van wien de anti-cleri cale burgemeester, de heer .Marquet, ver klaart, dat hij „gedurende zyn mooi leven het voorbeeld heeft gegeven van een tref fend altruïsme beter gezegd: ontroerende liefdé in dienst gesteld van zjjn algemeen erkende wetenschap". De beroemde hoogteeraar immers, katho liek met hart en ziet en voor zijn geloof strijdend, geloofde ook in de wonderen van Lourdes en was één van de meest vastbe sloten. verdedigers daarvan. Persoonlijke vriend van Dr. Boissarie, kwam hy eertyds aan het geneeskundi; deel aan de werken en tigde hij daar de werkelijkheid van zekere bovennatuurlijke genezingen en met een treffende bescheidenheid neeg hij het hoofd voor God’s almacht, „die”, zooals hij beken de „de menschelijke middelen om te genezen voorbijgaat en de wetenschap dwingt de souvereine tusschenkomst te erkennen van den Meester van bet lieven”. Eenige jaren geleden hield Dr. I-e Bec een voordracht te Bordeaux. Dr. Arnozan stond erop, om zelf den spre ker in te leiden. Hij wilde zich echter niet vergenoegen met eenige vage plichtplegingen of zich te vreden stellen met afgezaagde zinnen, van welker onjuistheid men zelf overtuigd is. Zijn toespraak was een welsprekende ge loofbelijdenis. In mooie taal behandelde hy de kwestie van het >x>nder, en dat met eet* warmte van overtuiging, die het applaus deed losbarsten. Meer in het bijzonder de kwestie van dé onbekendheid der oorzaken aanrakend, „een kinderlijk voofwendsel, dat als uitvlucht dienst doet van onwetenden of waarmede degenen die nu eenmaal niet te overtuigen zyn, voortdurend schermen”, verdedigde hij dit punt met een krachtige verontwaardi ging- „Onbekendheid met oorzaken”, zoo sprak hy. „En is dat nu alles wat gij vinden kunt om te verklaren, dat gij niet begrijpt? Het is toch ook niet bij de geneeskunde de ge woonte om in eeuwige onwetendheid te be rusten? Iedere vordering vhn de medische weten schap is het resultaat van ingespannen on derzoekingen, ondernomen om de grenzen van het onbekende terug te dringen. Maar het moet niet gaan om de wonderen van Lourdes, want dan daalt uw vurige ijver, om de waarheid te vinden, tot bene den vriespunt; uw wilskracht is lamgeslagen en uw geest overigens zoo fier, stelt zich tevreden met een vernederende bekentenis, dat onze kennis hier ophoudt en we niet verder kunnen. Een wonde, die tot in het been is doorge vreten en in een minimum van tyd geneest, geeft u hezelfde resultaat te zien als een langzame natuurlijke genezing met de on ontbeerlijke hulp van den tijd en gij zegt schouderophalend: „Het is onverklaarbaar, omdat we hier te doen hebben met een ver schijnsel, waarvan de oorzaak onbekend is!” Maar zoek ze dan toch, deze oorzaak en blyf niet met den mond vol tanden staan voor de hindernis, die u den weg verspert. En na verdienstelijke, maar overigens on- nutta pogingen gedaan te hebben om ze op aarde te vinden, erken dan, omdat zij zich aan u oplegt, de hoogere macht, welke die onbekende oorzaken bestuurt en er de uit werking van bepaalt.” Dat zijn krachtige woorden, die de vurige overtuiging uitdrukken van een man, wiens bekwaamheid openlijk erkend werd door de medische wereld en „algemeen erkend is’’ de Groot. Dinsdag Woensd Dekker en Hujjbers. Donderdag om 7 uur Vrijdag om 7 uur vóór Adrmnus Stoop. Zaterdag om 7 u. voor Adrianus Stoop. Zondag collecte voor het sieradenfonds; om ha» 3 Edelwacht en gezamenlijke aan bidding; om 7 uur Lof met processie. PARIJS (Kipa). Gedurende de Pinksterdagen vonden in al le deelen van Frankrijk belangrijke uitingen van katholieke gezindheid plaate, waaronder het negende congres der christelijke vakver- eeni*'ingen een vooraanstaande plaats inna men0 Op dit congres werd de volgende reeo- lutie aangenomen: Het congres constateert niet voldoening, dat de actie welke de laat ste maanden door de vakvereenigingen ont plooid werd, met de christelijke gedachte en methode volkomen overeenstemt. Het brengt in herinnering, dat deze grondbeginselen op een constante traditi-e gegrondvest zyn, oie. in dc 19de eeuw door mannen als Ozanam, Lacordaire, Montalembt rt, en De Mun ver dedigd werden en die in de Encyclica van Leo XIII over het arbeiders vraagstuk hare schitterendste uitdrukking gevonden hebben. Tevens hernieuwt het congres zijn volle ver trouwen in deze leer. Te Rouen werden groote feestelijkheden gehouden ter eere van e.Ianne d’ Are, waar aan vele civiele eu militaire autoriteiten deelnamen. Het volgend jaar gedenkt Rouen het vijfde eeuwfeest der Heilige met grooten luister te vieren. Om dén eeeeeeee mfwy mfw infw mfw m Om den slechten invloed van onzedelyke kino’s tegen te gaan en tevens een belang rijk katholiek propagandamiddel in de haaa te hebben, werd het werk der parochiekmos in het leven geroepen, dat alle parochies «- nemaapparaten en filmen ter beschikking zat stellen. Een desbetreffende geldinzameling heeft in weinige maanden de lom van 482.585 Fr. opgebracht. bureau en nam hy arvan. Met het .hooge beslissende gezag van zyn kennis beves- TUITJENHORN. Zo. 3e Zondag na Pinksteren; 7 uur voor de parochie; half 10 Hoogmis voor J. de Graaf: 2 uur Derde Orde, ook toegankelijk voor niet-leden. Ma. 7 uur weekdienst voor Joannes Tes- selaar en echtgen. Di. 7 uur voor Petrus Pronk en Veronica Tak. Wo. 7 uur voor Petrus Zomerdijk. Do, 7 uur uitreiken van de H. Communie; 9 uur gezongen Jaargetijde voor Jacobus Burger. Vr. 7 uur voor Joannes Molenaar cn echt- genoote. 7 uur H. Hart-Lof. Za. 7 uur voor Nicoiaas Jonker en Maar tje de Lange. Zo. a.s. 7 uur voor Joannes Filmer; half 10 Hoogmis voor de parochie. De gebeden worden verzocht voor Maria PronkMul, Pieter Boekei en Joannes Bes. die met de laatste H.H. Sacramenten zijn voorzien. EEN LASTERPLAAT OP HET -• KATHOLIEKE MISSIEWERK. Zekere heer Nagel, korten tyd verantwoor delijk redacteur van de „Pfaffenspiegel”, een onwelvoegelijk weekblad, heeft, aldus schrijft de „Gennania" terechtgestaan voor de schepenen rechtbank van Midden-Berlün. Het blaadje had op 25 September eel plaat gepubliceerd, waarop op den achtergrond negerhutten brandden en op den voorgrond koloniale soldaten inlanders met de geweer kolven neersloegen. Daarnaast stond een Katholiek priester afgebeehf, die zelfgenoeg zaam de handen vouwt. En opdat nog meer elke lezer de plaat zou kunnen begrijpen, was deze omgeven door arükelkoppen als: „Heiden-bekeering”. „Het corruptiefonds van het Vatiöaan”, „de missies als voorhoede van koloniale veroye- ringspolitiek", „En wil je niet mjjn broe der zjjn De rechtbank stelde vast, dat door de be- leediging van het missiewerk der Katholieke Kerk men ongetwijfeld getracht had de Kerk zelf verachtelijk te maken en haar inderdaad bêleedigd had. Want de missiën zyn een in stelling van de kerk. Het leed geen twjjfel of de Kerk werd met de op de plaaf gotee- kende gruweldaden op inlanders in verband gebracht, waardoor plaat en artikel tot uiting brachten als zou de Katholieke Kerk bewust zulke gewelddaden steunen. Het openbaar ministerie vroeg een gevan genisstraf van een maand. De rechtbank hield eenerzyds rekening met den ernst van de beleediging, doch geloofde anderzijds in aanmerking te moeten nemen, dat de beklaag de redacteur nog niet eerder gestraft is, dat hy zyn positie als verantwoordelijk redacteur slechts zeer korten tyd heeft bekleed en dat hy voor zijn taak niet opgewassen was. Daarom eischte de rechter een boete ml 75 mark voor ditmaal voldoende. Vrijdag voor Trijntje en Dievertje Mulder, elders voor Laurentius van Dam. Zaterdag in het St. Agnesgesticht Trijntje van Berkel. elders voor Marütje Broers. Zondag te 7 uur voor Antonius Ootes en Maartje Wennips, 9 uur voor de parochie, elders voor Jacob Groot Cornz. Heden na don middag te 2 uur de .Vespers waarna lied no 37, daarna vergadering van de leden der Derde Orde. Zaterdag biechthooren van 4 tot half 6 en van 6 uur tot ha» 8. ASSENDELFT. Zo. plechtige viering van het Palroons- feost'; 7 uur H. Mis met onderr.; 10 uur Hoogmis; half 3 plechtige Vespers met feest predikatie door den Weleerw. Heer Roel- vink. Kapelaan te Heemskerk. Ma. half 8 H. Mis by de Eerw. Zusters; 8 uur in de kerk; half 8 Godsd. onderr. in de kerk voor de jongens. Di. H.H. Missen te 7 en 8 uur; half 8 Con gregatie voor de meisjes. Wo. de H.H. Missen om 7 en 8 uur; 8 uur gez. Requiem Eeuwige Memorie; ha» 8 Ixrf ter eere van St. Jozrf. Do. de H.H. Missen om 7 en 8 uur; 8 uur gez. H. Mis ter eere van het H. Sacrament. Vr. H.H. Missen om 7 en 8 uur. Za, de H.H. Missen om 7 en 8 uur; half 8 Lof ter eere van Maria. Biechthooren: Zaterdag van 48 uur; da gelijks van half 7 tot half 8. Vrydag 22 en Zaterdag 23 Juni inzame ling der bijdragen van het I’enningfonds St. Odulphus en Zondag 24 Juni afdragen der gelden na de Hoogmis in het Vereenigings- gebouw. A WARMENHUIZEN. Zo. Euoh. dag. Vroegmis te 7 uur. Hoog mis 10 uur. Te 2 uur Lof ter eere van het H. Hart. Te 6 uur Patronaat. Ma. te 7 uur de H. Mis in de kerk. Vr. te 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. Za. te 7 uur Lof ter eeye van den H. Maagd. Van 5 tot 8 uur biechthooren. Gerrit Ros en Anna Bibo. 1 uur H Uur en V. A Vrjjdag H. Pautimus Biss. en Bek 7 uur overt, fam. Tromp Bakker; half 9 comm, uitr. t uur Lof ter eere van het H. Hart. Zaterdag Vigilie voor ’t feest van 9t Jan J uur voor André Busscher. Kwart over 8 Communie uitr. Zondag 4e na Pinksteren Geboortefeest van St Jan don Dooper. 7 uur voor de parochie en 10 uur voor ’n overt, tam. De gebeden worden verzocht voor Aagje Blom, huisvr. van Arte Smit, die met de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden is voorzien en voor Geertje Blom, die in den Heer is overleden. In den ondertrouw zyn opgenomen: Jo annes Antonius Feldberg van Alkmaar en Joanna Volkers. WOGNUM. (Par. H. Hieronymus.) Zondag te 7 uur de EL Mis voor Hilde- garda Schipper. 9 uur voor de Parochie. Elders voor Marjjtje Broers. Maandag voor Hubertus Blank Elders voor Guurtje Metselaar. Dinsdatr voor Anna Ursem, geb. Koppes; ■URGERBRUG Zondag 7 uur voor overt, ouders Koortens en de Groen. Half 10 voor de Parochie. In de week de H. Mis te 8 uur. Maandag voor Tjerk Arie Schouten en overt fam. Dinsdag voor Cornells Bruin -en Adriana Blaauw. Woensdag tot herstel van eene zieke. Donderdag voor Alders en Barbara Nan- »ings. Vrijdag voor overt familie de Haan en Fchouten. Zaterdag voor Gerarda BloothooM, huisvr. van Alders Kruyer. Zondag onder de H. Missen collecte voor de R. K. Militaire en Marine-Vereenigingen Om 2 uur Lof met Rozenhoedje. Zaterdag gulegenh. om te biechten vaa 3-4 oa van 7 tot 7-30 uur. De gebeden worden verzocht voor Bregitta Breed, geh. Boenen, die met de laatste H.H. Saeramenteu der Stervenden is voorzien. toen kraakte het doodelyk salvo. Toen du kruitdamp opgetrokken was, stonden du pastoor en Juan Grimaldo nog rechtop. Twee anderen wentelden zich in doodstryd over den grond. Men hoorde Juan Grimaklo roe pen: „Vergeef hun Heer!” En pastoor Mende* zeide: „Moge mijn bloed hut laatste zijn, dat in Mexico vergoten wordt!.” Een tweede salvo volgde. Toen leefde er nog een Samarron; iiy draaide zich om en riep eemme bien!” (doodt mij beelemaal). gaf men hem met een bajonet den genade- Zondag ren. De H. elf de Hoogmis. Ten 1 ure Catechismus. 7 u. Lof ter eere van het Hart met litanie en toewijding. Maandagavond 8 uur Congregatie H. Familie tmanneu-afd.) met litanie en toe wijding aan het H. Hart. Dinsdagavond half 8 Congregatie H. Fa milie (vrouwen-afd.) met litanie en toewij ding aan het H. Hart. V oen.-daga.vond ,7 uur Lof tér eere het H. Hart met litanie en tot-wjjding. Don lerdagavond 7 uur Lof, ter eere van het H. Hart mte litanie en toewijding. Vrijdagavond 7 uur Lof met litanie en toe wijding. Zaterdag van 4—9 uur biechthooren. DE KERKVERVOLGING IN MEXICO. EEN „PRIESTER-OPSTANDELING”. Zesvoudige moord. In de mededeelingen der Mexicaansche re- gcering kan men telkens weer opnieuw lezen, dat in Mexico de priesters aan het hoofd van de opstandelingen staan. Zoo wend eenige weken geleden in Amerikaansche bladen het bericht verspreid, dat de priester Antonio Mendez met vijf andere Mexicanen wegens verzot tegen de wetten der republiek ter dood veroordeeld en doodgeschoten werden. Nu heeft het New-Yorker blad „America” van een redacteur uit Mexico vernomen, hoe de zaak zich in werkelijkheid heeft toege dragen. Tot in Februari van dit jaar woonde pastoor Antonio rustig in een dorpje aau de Sierra Alvarez. Toen de anti-clericale wetten echter m werking werden gesteld, legde hij dienovereenkomstig zyn geestelyk gewaad af en hield geen openbare godsdienstoefeningen meer; doch hij beijverde zich om zooveel mogelijk zorg te blijven dragen voor het geestelijk welzijn zijner kleine kudde. Hy was een rustige, bedaarde man, een voorbeeldig priester. In Februari trok een bende „Libertadores” over de spoorlijn uit den staat Guanajuato naar den staat Louis Potosi. Op zekeren avond hielden de troepen balt by het dorp waar pastoor Antonio Mendez woonde. Toen de priester dit zag, begreep hij dadelijk in welk gevaar hy verkeerde (nl. beschuldigd te worden van-iu betrekking te staan met de re bellen) en oordeelde dus beter, een tijdlang naar de stad Louis Potosi te gaau waar hy veiliger zou zyn. Maar ’t is voor een priester zeer moeilijk zyy stand te verbergen, voor al wanneer hij reeds meer dan 20 jaar dit ambt bekleed heeft. Zoo werd Mendez reeds in den trein herkend en gevangen genomen. Onmiddellyk na zyn vertrek had er een samentreffen plaats van een afdeeling regec- ringstroepen en de Libertadores: de Callisten verloren eenige mannen in deu strjjd. Daarop werden vijf boeren uit het dorp die niet aau den striyl hadden deelgenomen, gearresteerd en tegelijk met hun pastoor in de gevange nis geworpen. Ze bleven daar tot 14 Maart 1928. Op den vooravond van dezen dag kwam er een be vel, van het ministerie van oorlog uit Mexico- stad, dat de gevangenen wegens hoogver raad voor den krijgsraad moesten verschij nen. Dit bevel kon slechts ééne beteekenis hebben: gefusilleerd worden. De gevangenen werden dus voor de rechtbank gebracht. Er waren gedn bewijzen en de aangeklaagden ontkenden iedere beschuldiging.. Men telegra feerde dit naar Mexico-, doeh vandaar kwam het antwoord ongetwijfeld vergezeld van een vloek over hun domheid dat die zes toch moesten terechtgesteld worden. De ge vangenen verklaarden daarop, dat ze allen voor hun geloof wilden sterven. Twee uur later bjj zonsondergang had de moord plaats. Alk zes werden op een rij ge plaatst tegenover een afdeeling, soldaten en AKERSLOOT. Zo. half 8 voor zekere intentie, 10 uur' voor de Parochie. Ma. 8 uur voor zekere intentie. Di. om 8 uur voor Arie Schoort en Ca tharina Hoogewerf. Wo. om 8 nur ter eere van 8t. Antonius. Do. tun 8 öttr voor overledene familie Theod. Kraakman. als ’t volmaakte voorbeeld van de wetenschappelijke rechtschapenheid. Als professor heef hy geslachten van dok toren gevormd, die het zich een eer rekenen dc leerlingen van zulk een meester genoemd te worden. Angstvallig als by wag van ge weten, kon hy zijn bevestigingen alleen doen steunen op de onbetwistbare beginselen van de wetenschappelijke waarheid. Wanneer hij het werkelijk bestaan Van het wonder verkondigt, heeft hij dat gedaan uit naam zoowel van de wetenschap als van den godsdienst/ De geloofs^acte van dezen beroemden meester maakt dan ook deel uit van het on aantastbaar erfdeel, dat hy nagelaten heeft aan de uitverkorenen, die hy onderwezen heeft m de groote geneeskunst. En zoudt u niet denken dat de hulde, door den socialistischen gemeenteraad van Bor deaux aan de aandacht van den geleerde ontsnapt, om op te stijgen tot God, Die de bewerker is van het wonder, en voor wien hy nu met oneindigen eerbied neergebogen ligt, hy, die zo0 gaarne ieder jaar opnieuw kwam neerknielen aan de voeten van de Maagd van Lourdes en met nieuwe edelsteenen sierde haar anreooi van Wondenloenster?

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 9