Noord - Nollandsch Dagblad. r Drogisterij Jan de Vries, ALKMAAR. enz. I Telefoon 324 - - Alkmaar. Tweede blad MAANDAG 18 JUNI 1928. I Droge en bereide Verfwaren, Lakken, Vernissen, Olieën Beitsen, i. DE LANGE DE MORAAZ i ALLE BANKZAKEN. 1 HANDELEN MARKT L. FRANKENBERG. Verkeersregeling Clrcusbezoek. IN EN OM ALKMAAR. Uit den Alkmaarschen Raad. BURGERLIJKE STAND. PROVINCIAAL NIEUWS. A o ALKMAAR. ge; .—■o p. eheim; J primeur .slechts,, niet vóór alles het algemeen belang zelfs niet het belang van hun kiezers op het oog te hebben. in de Regulierslaan voor den der- TWEE-EN-TW1NTIGSTE JAARGANG. REUZEN SUCCES hebben wij met onzen prima Vulpenhouder met 14 karaats gouden pen, onder volle ga rantie slechts f 3.50. LANGESTKAAT - ALKMAAR. dat beginregels zijn van een epos, 't teren Westerhof en Sietsma, diep van generaal Nobile’s •ij aangaan by de i het rjjwiel AMSTERDAM, 16 Juni. Aardappelmarkt. Andgker Muizen 1314 ct.; kleine 11 ct.; kriel 8 ct.; VVestlandsche Muizen 15 ct.; kleine 14 ct.; kriel 7 ct.; Langeudyker Mui zen 1415 ct.; Malta 1819 ct. Aanvoer 5 ladingen, 940 H.L. dat Ged. Staten aan W. Kroezen vergoe- i van school- Lager- het van Op een vraag alweer! van den heer Westerhof (de Raad lijkt tegenwoordig wel een vragen- en antwoorden-spel!) deelde Wethouder Mr. Leesberg mee, dat ten spoe digste de plannen tot den bouw van de aan de Lindenlaan ontworpen nieuwe openbare school bg den Raad zouden worden inge diend. -• Alleen was het de vraag, of er het ge- wenschte gymnastieklokaal bij gebouwd zou worden; het gemeentebestuur heeft er reke ning mee te houden, dat indien dit „open baar” gymnastieklokaal gebouwd wordt ook de Christelijke schoof niet zéker zooveel rechten een gymnastieklokaal eischen zal. Onderzocht zal worden, of het gymnastiek lokaal inderdaad nóódig is. De eenig-juiste taktiek! en W. om het boven den Zuiderweg naar De heer Westerhof is al sinds langen tgd I ongeduldig: hij ziet in zgn verbeelding bin- I nenkort de Wieringermeer drooggelegd, I zonder dat de gemeente Alkmaar zich I dank zij een nieuwe kanalisatie een niet I al te ongunstige ligging in de- nieuwe I situatie zal hebben verzekerd; en met al I de liefde, welke ’s heeren Westerhofs hart I blaken doet voor de welvaart- van onze I stad, viel hy den burgemeester een erkend I voorvechter voor de kanalisatieplannen lastig met verschillende vragen: waarom was er bij den Raad nog geen I voorstel ingediend om de gevraagde jaar- lyksche subsidie van f 22.000.te geven? Wannéér was dit voorstel te verwachten? Het is heel begrijpelijk, dat de burge-’ meester zich door deze vragen eenigszins I geraakt toonde en de vragen op zichzelf ook minder politiek vond. Wat voor nut heeft het nu om een raads voorzitter, dien men als een verwoed mede stander kent, te verwijten, dat hij de zaak nog niet in den Raad bracht! Als de burgemeester dit tot op heden niet deed, dan had hij daartoe zeker zyn goede ledenen.in het belang van zgn ideaal. En de burgemeester heeft nu, op instiga tie van den heer Westerhof, ihoeten beken nen, dat hg de zaak getraineerd heeft om geen échec te lijden- Een verklaring, waarvan wij met heel veel belangstelling kennis genomen hebben, om dat eruit bigkt, welke middelen soms of steeds? worden aangewend om een be paald resultaat te bereiken. Intusschen lijkt ons een dergelijke ver klaring in dit geval weinig bevorderlijk voor het welslagen van het plan, dat én de burgemeester én de heer Westerhof zich voor oogen gesteld hebben, en daarom was het zoo dom-demagogiseh van den rooden aan voerder, die blgkbaar de groote man van de .kanalisatie worden w‘il, deze verklaring nit te lokken. Trompstraat 18; belastingmerk 1928 in étui, J. Kes, Middenstraat 10; portem. inh. f 0.08 O. Lodder, woonschip Oudegracht; tasch, J. Volga, Visscherslaan 7; fluweelen muts. K. Velleman, K. van 't Veerstraat 19; tennis schoen B. C. v. d. Brink, Krelagestraat 29; belastingmerk in étui C. Harderwijk, Boven weg 76, Oudorp, hondenpenning le kl. 693 E. Appel, Snaarmanslaan 49; witte zakdoek L. Belenkamp,. Baabsingél 40; sleutelring met sleutels, M. Olie, Kraanbuurt 8. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van politie. GEMEENTELIJKE DIENST DER WERK LOOSHEIDSVERZEKER1NG EN ARBEIDSBEMIDDELING. DISTRICTSARBEIDSBEURS. Kostelooze bemiddeling voor werkgevers en werknemers. Geopend van 91 uur en van 25 uur. Des Zaterdags van 91 uur. Voor werknemers uitsluitend van 912 uur en op Maandag- en Donderdagavond van 78 uur. Mannen. Aangeboden: 1 bakker, 2 bank werkers, 1 banketbakker, 1 boekbinder, 1 chauffeur, 7 grondwerkers, 1 fundeeringwer- ker, 2 kantoorbedienden, 1 kleermaker, 1 klinker, 1 lederwerker, 2 letterzetters, 1 machinezetter, 3 magazjjpbedienden. 4 met selaars, 3 meubelmakers, 12 opperlieden, 7 pakhuisknechts, 2 reizigers, 1 scheepstim merman, 1 schipper, 23 sigarenmakers, 2 sig. kistenplakkers, 2 smeden, 1 stoker, 4 stuca- doors, 2 straatmakers, 1 suikerwerker, 6 timmerlieden, 3 tuinlieden, 1 vuurwerker, 1 zetXer-drukker, 56 losse arbeiders. -—^Geplaatst: 1 bankwerker, 1 monteur, 1 opperman, 4 timmerlieden, 7 transportarbei ders, 4 losse arbeiders. Vrouwen. Aangeboden: 3 werksters. Gevraagd: dienstboden. De Commissaris van politie maakt bekend, dat tgdens het bezoek van het Circus Strass- burger op het gemeentelijk Sportpark aan de Nieuwpoortslaan alhier de volgende po litiemaatregelen zgn getroffen: 1. Het entree tot het--sportpark en den kaartenverkoop zal doör en in den meest zuidelijken, dus,.derden ingang zijn; 2. Gedurenden het aaa- en uitgaan zal het rjjverkeer in één richting worden geleid en wel via Kennemerstraatweg, Nieuwpoorts laan en Regulierslaan; 3. Er zal op het sportpark gelegenheid zgn voor stalling van motorrijtuigen en rijwielen en wel door den eersten ingang; 4. Bestuurders van motorrijtuigen, die op het terrein gestald worden, mogen niet ver der dan tot den eersten ingang oprijden/ van-, waar de inzittenden zich te voet moeten be geven naar den derden ingang; 5. Bestuurders van huurauto’s moeten tot voorbg den derden ingang oprijden, alwaar de passagiers worden uitgelaten en vervol gens afrijdvn via de Regulierslaan; 6. Bij afloop zullen de bestuurders van op het terrein gestalde motorrijtuigen moeten wachten totdat het loopende publiek van het terrein is vertrokken om dan vervolgens door den eersten ingang in de richting van de Regulierslaan af te rgden. 7. Bestelde auto’s en rijtuigen worden voorbg den derden ingang aan den kant van den weg in de richting nn dn opgesteld en mogen dur niet - „den ingang voori^jriidem 8. Wielrijders moetenUbi. Nieuwpoortslaan afstappen en aan de hand medevoeren tot aan den eer sten ingang, welke toegang geeft tot de rij wielstalling op het terrein. Omgekeerd bij afloop van den eersten ingang tot aan den Kennemerstraatweg. 9. Autobussen met bezoekers van buiten gemeenten kunnen de passagiers uitlaten voorbij den derden ingang aan de Nieuw poortslaan. Daarna moeten die autobussen opryden en kunnen standplaatsen ingenomen worden en file op den Hejlooërdijk, rechter zijde van den weg, volgens politie-aanwij- zing. Na afloop der voorstelling kunnen de passagiers zich via Nieuwpoortsteeg naar de bussen begeven. Er wordt dus geen rijverkeer door de Re gulierslaan naar de Nieuwpoortslaan toege laten. Motorrijtuigen, rijtuigen en rijwielen komende van de richting Heiloo, rijden dus via Kennemerstraatweg en Vierstaten naar de Nieuwpoortslaan. Wat nu het eigenlijke voorstel tot ver- leening van de gevraagde subsidie voor de kanalisatie betreft: wy gelooven, dat de burgemeester zich over het lot van zoon voorstel niet al ie bezorgd behoeft te maken, mits de benoodigde gelden tijdig gevonden zullen kunnen worden. Daarvan hangt alles af. Gaarne zullen wy bij gelegenheid de min of meer prmcipieele bezwaren tegen de subsidieering van den heer Klaver vernemen, doch wij gelooven niet, dat de heer Klaver in dit geval de meerderheid van den Raad aan zijn, zijde zal krijgen. in beginsel is men t er over ’t algemeen wel over ééns, dat de kanalisatie voor Alk maar van groot belang is; 't is maar de vraag, of we de vereischte gelden zullen kunnen en mogen opbrengeu. Laat de finantieele commissie deze zaak nu nog maar eens terdege onderzoeken; men kan in een zóó belangrijke zaak niet ge makkelijk te voorzichtig zijn. orde zal worden gesteld. „De zaak is in orde gekomen”, zêi de burgemeester, en de heer Westerhof ver klaarde zich dankbaar voor deze mede- deeling. Maar Mr. Kusters gaf heel terecht te ken nen, dat er over de zaak zélf nog wel een hartig woordje gesproken zou worden. Lee- ning of schenking? de kwestie is nog allerminst uitgevochten in den Raad. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van politie, Lan- gestraat en aldaar te bevragen op alle werk dagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 12. 13, 14 Juni 1928: portem. inh. 21 ct., sleutel, overschoen. Aanwezig en te bevragen by de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 12, 13, 14 Juni 1928: Witte kindermuts, J. v. d. Heuvel, Het is ons niet recht duidelijk, waarom de meerderheid van den Raad er zoo'u be zwaar tegen gemaakt heeft, het aantal leden der Bioskoop-commissie uit te breiden van vijf tot zeven. O.i. had men in de bestaande commissie gerust nóg een katholiek en nóg een sociaal- demokraat mogen benoemen; inderdaad wa ren deze bevolkingsgroepen dan meer naar getalssterkte vertegenwoordigd geweest en was ook de kans kleiner geworden, dat „het personeel” in sommige gevaHen ontoereikend zou zgn. Daarin had de heer Bonsema „schoon” gelgk. Belangrijk was de kwestie intusschen allerminst. Wél belangrijk was het, dat B. en W. alvorens met een nieuw voorstel in den Raad te komen enkel en alleen advies ge vraagd hadden van de bestaande vgf-mans- bioscoop-commissie, wier meening genoeg zaam bekend was. Dat duidt er al weer op, hoe B. en W. handelen, als ze hun zin willen hebben, als ze gelijk willen krijgen. In antwoordt op een vraag van den heer Westerhof heeft de burgemeester verklaard, dat de kwestie van de aanvaarding der f 150.000.giften voor het Centrale Zie kenhuis in de .volgende vergadering aan de ALKMAAR, 16 Juni. Eierveiling. Aangevoerd 140.000 kipeieren. Prijzen: 56—58 K.G. f 5—5.30; 58—60 K.G. f 5.20— f 5.50; 60—62 K.G. f 5.30—5.80; 62—64 K.G. f 5.70—6.00; 60—66 K.G. f 5.80—6.70 per 100 stuks. Aanvoer 45000 cendeieren. Prijzen: f 4.804.90 per 100. Nog hield het schrik’lijk pleit van dwang en vrijheid aan, Nog droeg der vaad'ren grond des Elftals legervaan. ALKMAAR. Geboren: Cornelia Eva, dochter van Vol kert Petrus Keijsper en Cornelia Eva Kal- denbach. Ondertrouwd: Pieter Lodder en Agatha Maria van Vegten. .Het komt nog al eens voor, dat de bur gemeester zijn woorden, zooals de pers die genoteerd heeft, verloochent. Ook thans weer. Vólgens de verslagen in de beide bladen, zou de burgemeester bij de receptie der on langs jubileerende Kamer van Koophandel gezegd hebben, dat hij er niet aan twijfelde, of B. en W. zouden den Raad voorstellen,- de gevraagde subsidie voor de kanalisatie te geven. De’burgemeester ontkende jiertinent, zoo positief gesproken te hebben; hg had alleen de hoop uitgesproken, enzen hg wist zgn meening, dat by zóó en niet anders gesproken móest hebben, op meerdere gron den zeer goed te motiveeren. Maar daartegenover staat, dat de betrok ken verslaggevers er evenzeer van overtuigd zgn de gewraakte positieve bewoordingen wel degelijk gehoord te hebben; ook meer dere andere provinciale bladen publiceerden trouwens een ongeveer gelijken tekst en meerdere betrouwbare oorgetuigen niet- journalisteu verklaren in denzelfden zin. Ons dunkt, dat hier alleen déze oplossing gegeven kan worden, dat de burgemeester zich ietwat anders uitgedrukt heeft, dan hy het zelf bedoelde. En ’t is eigenlgk jammer, dat de burge meester dit dilemma gesteld heeft: ófwel de verslagen zijn onjuist, ófwel ik spreek onwaarheid. Zoo staat de zaak toch inderdaad niet: xhet is heel goed moge lijk, dat de burge meester er eerlijk van overtuigd is, slechts „de hoop uitgesproken te hebben”, terwijl hij toch in werkelijkheid veel positiever sprak. Men is toch niet steeds meester over zgn woordenkeus, en het lijkt ons allerminst een schande, dit als het pas geeft te erkennen. BEEMSTER. Raadsvergadering. Donderdag kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergade ring bijeen. Afwezig met kennisgeving de heeren Woelders en Wagemaker. De notulen der vorige vergadering werden goedgekeurd. Ingekomen stukken: Sschrjjven van H. Rijswijk, houdende me dedeeling, dat de verbouwing van zijne slachtplaats is tot stand gekomen, met uit- noodiging tot bezichtiging. Voor kennisgeving aangenomen. Mededeelingen: dat bij K. B. van 2 April 1.1., nr. 15 de hef fing eener plaatselijke inkomstenbelasting is goedgekeurd, zooals deze is vastgcsteld bij raadsbesluit van 10 Februari 1928; Voor kennisgeving aangenomen Mededeeling dat de gemeentebegrooting voor 1928 de vereischte goedkeuring heeft verkregen; dat door Ged. Staten goedkeuring is ge hecht aan de aanvulling van het reglement van het Burgerlijk Armbestuur dd. 25 April 1.1. en aan het besluit* tot aankoop van in schrijving in het grootboek der Nederland- sche schuld; ding hebben toegekend van de kosten vervoer van zijn te Schermerhorn gaand- kind krachtens art. 13 der onderwijswet 1920. aanvangende met bereiken van den leerplichtigen leeftijd het kind. Voor kennisgeving aangenomen. Mededeeling dat naar aanleiding van een opmerking van Ged. Staten dezer provincie de gemeenterekening van 1926 opnieuw voorloopig vastgesteld dient te worden met wijziging van hoofdstuk XII, met behoud evenwel van de eindcijfers der rekening. Wordt aldus besloten. Adres- van J. Haller, om financieelen steun voor het bezoeken der ambachtsschool te Hoorn door zijn zoon. B. en W. advisee ren om niet op het ver zoek in te gaan. Volgens advies van B. en W. besloten. Verzoek om financieelen steun voor de groote land- en tuinbouwtentoonstelling 1928 te Medemblik. Voorgesteld wordt om niet in te gaan op het op ongezegeld papier gesteld verzoek. Wordt aldus besloten. Adres van de N.V. tot exploitatie van de Purmerender Bad- en Zweminrichting om evenals het vorig jaar een subsidie toe te kennen. Er wordt aan herinnerd, dat voor het jaar 1926 een gemeentelijk subsidie is toe gekend van f 25. Waar de omstandigheden die tot het toekennen van het subsidie heb ben geleid, geen wijziging hebben onder gaan. wordt voorgesteld voor 1927 hetzelfde bedrag toe te kennen. Goedgekeurd. Voordracht van B. en W. betreffende de met de Ncd. Thermo-Chemische fabrieken te sluiten overeenkomst, inzake het onschade- lyk maken van afgekeurd- vee en vleesch. Besluit wordt volgens advies van B. en W. gewijzigd, de aanvankelijke datum was 25 April 1929. De heer Poel meent, dat by sommige sla gers den toestand onhoudbaar wordt met het bewaren van kadavers. Hij dringt op een spoedige totstandkoming van de fabriek aan. Voordracht van B. en W. betreffende het verbod voor de gemeente-ambtenaren, om z.g.n. steekpenningen aan te nemen en om te bepalen, dat opdracht tot levering aan de gemeente en hare bedrijven moet plaats hebben onder de „Steekpenningbepalingen” der Vereeniging van ^'ederland-sche Ge meenten. De heer Groot vraagt of B. en W. onder steekpenningen ook verstaan, wat b.v. de geiueente-opzichter doet, dat hij werkzaam heden verricht voor particulieren, hetgeen hem niet verboden is, en waarvoor hij ook eenige vergoeding ontvangt. De Voorzitter zegt, dat B. en W. absoluut niet komen met deze bepalingen, omdat hier in de gemeente iets hapert. Wat overigens de gemeenteopzichter wel doet is beslist ge oorloofd. Hierna goedgevonden. Voordracht tot wijziging van de gemeen telijke bouw- en woning verordening. Zonder eenige nadere bespreking goed gekeurd. Voordracht van B. en W. tot het opzeg- gen der gemeenschappelijke regeling inzake den keuringsdienst van vee en vleesch voor De Ryp, Graft, Schermerhorn en Beemster. Goedgekeurd. Voordracht van B. en W. om ten laste van het G. E. B. tot wederopzegging een bgdrage van 5 cents per aansluiting te ver- leenen aan de vereeniging van stroomdistri- butiebedrijven in Nederland. Goedgekeurd. V rzoek van H. Hoogeuhoud en 3 ande re bewoners van den Volgerweg, om hunne woningen Volgerweg nrs. 17, 18. 19 en 21 aan het electrisch net aan te sluiten. B. en W. zijn van oordeel, dat de ge vraagde aansluiting zonder groot financieel bezwaar kan worden toegestaan. Goedgekeurd. Voordracht van B. grondsch net vanaf fort Spijkerboor af te breken. Goedgekeurd. Voordracht van B. en W. om eervol ont slag te verleenen als hooisteker aan P. Oudejans, J. Koopman en Th. N. de Koning, de eerste op “daartoe gedaan verzoek en de beide laatsten wegens vertrek uit de ge meente. -> Aldus besloten. Hierna gaat de Raad over tot geheime zitting. Na heropening wordt overgegaan tot punt 14 der agenda. Benoeming van drie hoois*ckers. Voorge dragen worden: afd. A. vac. J. Koopman: A. Nootne en C. Berkhuizen. Afd. B. vac. J. P. Oudejans: J. Commandeur en C. Jon gens Cz. Afd. C. vac. Th. N. de Koning: Joh. P. Boots en K. Schagen. Vac. Koopman benoemd A. Noorse. Vac. P. Oudejans benoemd J. Comman deur. Vac. Th. N. de Koning benoemd Joh. Boots. Voordracht van B. en W. om het verme- nigvuldigingscyfcr van de gemeentelijke in komstenbelasting voor het belastingjaar 19281929 te bepalen op 1.55. Nadat op een vraag van den heer Poel, of dit cijfer alleen voor dit jaar is, bevesti gend is geantwoord, wordt de voordracht met algemeene stemmen goedgekeurd. Een voordracht van B. en W. tot aanvul ling en wijziging der gemeentebegrooting voor 1927. wordt goedgevonden zooals voorgesteld. In de rondvraag informeert de heer Köhne over de rioleering in den Z. O. hftek der gemeente, waarop de voorzitter antwoordt, dat, na onderzoek, deze zal worden gemaakt zooals aanvankelijk het plan was. De heer de Haan wgst op de bepaling in de Motor- en Rgwielwet n.l. dat het vee langs den openbaren weg aan den linker- kant gedreven moet worden. Spr. meent dat dit voor onze landelijke gemeente zeer las tig is. De Voorzitter zegt, dat hieraan weinig to doen is. Ook meent spr. dat de tgd van vee- drijven wel spoedig uit de wereld zal zyn, daar het meeste vee per voertuig vervoerd zal worden. Hierna sluiting. s- We verklappen misschien een gel maar uit vrees, dat ’n ander met de gaat strijken, zetten wjj ons met een zeker journalistiek gemak over alle gewetens bezwaren heen en doen we bg deze de ver rassende mededeeling, dat bovenstaande verzen de beginregels zijn van een epos, 't welk de heeren Westerhof en Sietsma, diep onder den indruk van hun ingetoomde positie in; de vaderstad en van generaal Nobile’s koud avontuur aan den Noordpool, bezig zgn (e schrijven. De heeren voelen zieh sinds Beptember van het vorig jaar nog steeds zeer onbe- aagelgk, en 't is om hun overvoi gemoed te luchten, dat zij binnenkort onze burgerjj verrassen zullen met een gemoderniseerde „Overwintering op Nova-Zembla”, waarin zijzelf (zij voelen zieh verwant aan de een-, zame overwinteraars van het beroemde heldendioht) de hoofdrollen zullen vervullen. Sinds er in den Alkmaarschen Raad een hecht Elftal tot stand kwam, beschouwen de sociaal- en de vrijzinnig' demokraten zich in érge verdrukking, ofschoon zij geen oogen- blik geaarzelu zouden hebben om zekere tegenstanders in den Raad in eenzelfde ver drukking te brengen, als zg daartoe maar ’n betere kans gehad hadden. Toch zijn de heeren in hun „verdrukking” tainelgk mak; van de met veel fanfare aan- gekondigde oppositie is praktisch niet veel terecht gekomen, en de toestand is inomen- 'I teel zóó, dat ze alleen nog maar 'n beetje blijven né-pru^len en weigeren de commissie- I vergaderingen te bezoeken, waarin zij ge kozen zijn. Natuurlijk allerminst in het belang van dat deel der burgerij, 't welk zg vertegen woordigen. Thans werd hun een prachtige gelegen heid geboden om terug te 'keerea van de dwalingen huns weegs: Er moest een nieuwe commissie van bij stand voor het onderwijs gekozen worden en in heel hoffelijke termen verzocht Mr. Kusters als woordvoerder van het Elf tal de mokkende niet-Elftallers hun eigen candidaten te willen noemen, die zouden er dan komen met' vlag en wimpeL De heer Sietsma verklaarde echter kort en bondig, dat zijn fractie nog steeds stond op hetzelfde standpunt en de commissie vergaderingen dus ook in het vervolg niet zou bijwonen. De heer Westerhof had aan zoo’n korte en bondige verklaring niet genoeg; hij stond natuurlijk ook nog op hetzelfde standpunt, maar hij ging in zgn verklaring iets verder: hy zou het overleg over het bezetten van I commissie’s wel weer willen aanvaarden, in dien dit overleg werd uitgebreid over alle commissie’s en ook over.het college van I B. en W., en de heer Westerhof gaf te ver- I staan, dat hij het indertijd naar voren gescho- I ▼en program dan wel zou willen loslaten; even later (hg vond zeker, dat hg hierbg wat te véél gezegd had!) rectificeerde hg die laat ste uitlating in zóóverre, dat er over het pro gram dan „te praten” zou zgn. Wij constateeren hier opnieuwrdat het so cialistisch program der SeptemLjr-dageu niet seer ernstig bedoeld geweest ia: ’t bigkt een jasje, dat men 8An- en uittrekken kan, al naar gelang het wéér is. Maar intusschen begrgjien wij heel goed, I dat de heer Westerhof up de door hem ge- I noemde voorwaarden •wei weer zoo goed zou willen zg.., ook daadwerkelgk zitting te ne- I men in de onderwijscommissie; ’t komt I hierop neer, dat het Elftal den heer Wester- I bof als wethouder zou tjrugroepen, terwiji 1 het. bezuinigingsbloc zich juist gegroepeerd I heeft rondom n’.uwe college van B. en I W. zónder den sociaal-demokraat Wes terhof. Mr. Kusters was nog zoo hoffelijk te ver klaren, dat hij de voorw aarden van den heer Westerhof in het Elftal wilde bespreken; al had hg omtrent een en ander een eigen (niet moeilijk te raden) opinie, hg was tei?- i slotte toch maar een elfde deel van de Elf (Bescheidenheid ist eine Zier!) maar Mr. Sluis vond zooveel pour-parlers niet noodig het antwoord lag voor de hand: „Onaanne melijk”! Uit het feit, dat de heer Westerhof met 'eliike voorwaarden voor den dag kwam, maakte hij meer ad rem dan teerhartig op, dat deze voorzeker wel graag weer wet houder zou worden. Met verontwaardiging wees de heer Wes terhof deze veronderstelling van de hand; toen Mr. Sluis hieruit echter openlgk wilde concludeeren, dat de heer Westerhof dus geen wethouder meer wilde zyn, kwam er Van die zijde weer tegenspraak. Wat begrijpelijk is. Het dilemma van Mr. Sluis leek ons ook niet geheel juist gesteld. Intusschen blijft alles, zooals het was. En tot op heden was dit, naar onze meening, nog zoo kwaad niet. Alkmaar blijkt heel goed te regeeren te zijn zonder •en sociaal-demokratischen wethouder; willen de sociaal- en de vrijzinnig demo kraten nu uit wraak geen commissie-vergade- ringen bijwonen, dan toonen zy daardoor

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 5