HetWiegdü/tó PU ROL IK ZIT 4 'J I Missiehuis, Hoorn. KERK EN SCHOOL. KUNST EN KENNIS. ■Mten ARRONDISSEMENTSRECHTBANK MEERVOUDIGE STRAFKAMER. LUCHTVAART. SPORT EN SPEL’. MB i, I den architect van het nieuwe Stadion, aan zoo de M. P. B... te Uitgeest; tot kant en klaar aal zijn. aan hart- j langs aan Véen- over- het nog altijd verlegen om een groote som bouw- kapitaal. Wie leent ons? Geen sommen onder de vijfhonderd gulden. Het leenen geschiedt onder goedkeuring ▼an Z. D. H. Mgr. Biermans, Alg. Overste der Congregatie. Moeders nemen voor de roode. gesmette of ontstoken heid van de kleine, uitsluitend het allerbeste, en dat is Doos 30en 60et Tube ÖOct. Bi| Apoth.en Drogisten waarbn poirnefti de uitgezóchte het Icegstroomen van het Stadion 12 minu ten vorderen en de practjjk heeft thans uit- voor niet geheel was gaar gebakken, zal het tot 1 September opnieuw in den oven worden ge zet. MGR. OLAV SMIT. Mgr. Smit werd Zondag door Z. H. den Paus in particuliere audiëntie ontvangen. Daarna verliet Z. D. H. Rome om naar Na pels te vertrekken en vandaar uit een be zoek te brengen aan het H. Land. MGR. SCHIÖPPA NAAR LEIJENBROEK. De pauselijke internuntius Z. D. H. Mgr. Lorenzo Schiopi>a, zal een bezoek brengen aan de eerw. priesters van het H. Hart der Duitsche provincie te Leyenbroek-Sittard, in verband met hun vestiging in ons land vjjftig jaar geleden. Zondag draagt Mgr. Schioppa een pontificale Hoogmis op in de nieuwe kerk „Christus-Koning”, welke on langs door Mgr. Schrijnen wer geconsa creerd. U heeft dus tot nu me dingen beleefd? In de mafkist ben je safe. De huis- en keukensohildersbediende Fred, de V., hevig verongelijkt omdat de politie van Alkmaar hem verdacht mede te hebben gewerkt tot de muzikaal nachteljjke uitspat tingen van zijn vriend Er. K., protesteerde zoo heftig, dat het noodig werd geoordeeld de conversatie op het politiebureau voort te zetten. Hierop volgde een heftig verzet, het ji :orps KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak 15 Juni 1928. W. K., te Eginondbinnen, overtreding leerplichtwet f 4.boete of 4 dagen hech tenis. C. H. K. te Schoort, overtreding trek- Hvodcuwet f 2.boete of 2 dagen; P. B. te Uitgeest, J. H. F. L., te Alkmaar, overtre ding, arbeidswet, de le 2 keer f2.boeten of 2 keer 2 dagen; de 2e f 4.boete of 4 dagen; N. D.; 8. 8. te Alkmaar, P. D. te Medemblik, J. Z. te Broek op Langendijk; R. S. te Capelie; A. v. d. 0 te Rotterdam; F. K., te Enkhvizcu, dronkenschap, de le. 3e, 4e, 5e, 6e en 7e, ieder f 2.boete of 1 dag hechtenis, de 2e f 5.boete of 5 dagen. G. B. te Alkmaar, H.G.R.; B.A.M.. H.J.P., te Amsterdam, loopen over verboden grond, de le Teruggave aan de ouders, de 2e, 3c en 4e ieder f 2.50 boete of 2 dagen hechtenis. D. v. E. te Amsterdam, D. S-, te Alkmaar, overtreding visscherywet, de le f 2.boete of 2 dagen hechtenis, de 2e f 3.boete of 3 dagen hechtenis. E. v. T.; IJ. T., M. P. B.te Uitgeest; J. de B. te Heiloo; K. de B. te Hoorn; J. B. te Zuid-Scharwoude, S. B. te Koedyk, W.G. te St. Pancras, H. G. C.; J. S.; H. J.: J. G.; P. S.; L. P.; T. P.; T. F.; M. D.; C. II. B. te Alkmaar, overtreding Politieverordening, de le, 2e, 3e, 5e, 7e, 10e, 11e, 16e, 17e en 18e, ieder f 4.boete of 4 dagen hechtenis; de 4e f 7.boete of 7 dagen hechtenis; de 6e en 12e ieder f 4.boete of 1 dag hechtenis, de 8, 9e en 13e ieder f3.boete of 3 dagen hechtenis, de 14e en 15e ieder f 10.boete of 10 dagen hechtenis. J. J. G. te Heiloo; J. B.; A. D. te Bergen; J. de B.; D.A te Uitgeest; T. de B.; J. F. te Schoorl; E. P. te Litnmen; C. de W. te Bakkum, W. J. K.; J. A. K. te Alkmaar; D. D. te Hoogeveen; A. D. te Harenkarspel; C. K.; M. H. te Assendelft; A. L. te Koedijk; W. de G. te Akersloot; D. de V.; S. de L. te Beemster; C. P. te Spanbroek; S. J. de V. te de Rijp; A. J. M. de G. te Helder; B. M.; T. J. D.; P. L. te Schermerhorn; N. V. te Graft, overtreding Motor- en Rywielwet, de le, 4e, 6e, 7e, 8e, 9e. 13e, 18e, 19e, 20e, 24e, 25e en 27e, ieder f 4.boete of 4 dagen hechtenis; de 2e, 3e en 22e ieder f 5. boete of 5 dagen hechtenis; de 5e, 16e, 21e en 26e, ieder f 6.boete of 6 dagen hech tenis; de 10e, 14e, 15e en 17e, ieder f3. boete of 3 dagen hechtenis; de 11e f 1.50 boete of 1 dag hechtenis; de 12e f 7.boete of 7 dagen hechtenis, de 23e f 10.boete of 10 dagen hechtenis. HENRI BRONDGEEST. f Bij de familie hier te lande, is bericht ont vangen, dat de bekende tooneelspeler Henri Brondgeest te Weltevreden is overleden Hii was al eenigen tijd ziek. J Aneta seint, dat hij plotseling verlamming is gestorven, t-^wijl hij Noordwyk liep te winkelen toe geen onaangena- Neen, sterker nog, ik heb nog nooit zoo n voldoening van m’n werk gehad. De zaak klopte volkomen met de gemankt» k»_ rekeningen en alles is, zooals ik u zeide nog-beter geloopen dan ik my had voorga steld. 6 Te veel aan Bacchus geofferd. Een Amsterdamsche kleinhandelaar, Si mon S., die het natuurschoonrijke kaasstadje Alkmaar thans tot woonplaats heeft geko zen, had zich op Mei wat al te rykelyk te goed gedaan aan het geestrijke vocht, dat m die ruim gezegende stad verkrijgbaar rend mannetje uit Bergen, ryk en gelukkig willen maken en waren tot loon voor die edele daad met zorg naar het politiebureau overgebracht, waar 'n kanjer van ’n proces verbaal tegen hen was opgemaakt De twee heeren stonden heden terecht, doch zy hadden zoo geweldig veel in bren gen, dat ze hun doel volkomen voorbij streefden en de zaak, tot hun niet geringe ontsteltenis, werd verwezen naar de meer voudige strafkamer. Van je familie moet je het maar hebben. In het frissclie Egmond aan Zee, de laat ste jaren meer bekend om de konijnen dan door de vischvangst, had Dirkie het onge noegen opgewekt van haar broeders edele familie met gevolg, dat zij onlangs door haar Tantezeggers Jaantje, Mientje en Ryer met een zoo uitgelezen collectie scheldwoorden werd bekogeld, dat zelfs een koopvaardig matroos ervan gebloosd zou hebben. Neef Ryer dikte zijn offensief bij die gele genheid nog wat aan, door de ruiten in tan tes woning stuk te beuken. Het beminnelijke familie-trio stond heden terecht wegens beleediging van Tante Dirkje, een welgedane mêtrone, vergezeld van haar 17-jarige dochter als tweede ge tuige. De Politierechter, wiens beschaafde ooren I hier gevoelig moesten worden aangedaan, i probeerde met zachtmoedigheid de kiftende I families weer tot elkander te brengen en legde ieder der verdachten slechts 5 boete boete of 5 dagen op, hopende, dat dit milde I vonnis zal bijdragen tot onderlinge verge vensgezindheid. Een dame, die zich niet liet kisten. I Mevrouw Nelly W., de 26-jarige echtge- I nooto van den heer R. te Helder, was ten I zeerste verstoord op haar mollige stadge- noote, madame Sophie R., huisvrouw van I R. J., die zich ten hare opzichte eenige uit- I latingen had gepermitteerd, die Nelly niet I langs haar koude kleeren korf laten heen- I glijden. Op 10 Mei kreeg zy’ gelegenheid I haar overkropt gemoed te luchten, toen zij Sophie ontmoette op de afternoontea by een I wederzijdsche kennis. Deze theevisite werd I toen op zeer aangename wyze geforceerd I doordat Nelly mevrouw J. te lijf ging, haar geniepig in de dikke wangen kneep en haar I aan de helaas niet gebobbyde haardosch I trok. Terzake deze mishandeling •stond het zwaarhoorende vrouwtje terecht en werd I veroordeeld na veel kabaal tusschen de twee I part yen, tot 15 boete of 15 dagen. Met gesloten deuren. I De laatste zaak betrof Jan W., ’n 44-jarige I timmerman uit Hoorn, die zich op zulk een I bedenkelijke manier had uitgesloofd, dat de I sleutelbewaarder van de rechtzaal moest I optreden om de deuren te sluiten, aangezien I dit proces buiten tegenwoordigheid van pu- I bliek moest worden behandeld. peei een ambachtsschoolscholier, die terecht moest staan wegens mishandeling van een op de Hoeverkade wonende jonge dame, die haar hond met schoppen afstrafte omdat dit dier een klein hondje had gebeten. Het ze- nuwachtige jongemensch overtuigd dieren vriend, niet wetende dat dp hond straf ver diend had, nam daar aanstoot aan en ging (>ver tot handtastelijkheden, door het meisje eenige gevoelige stompen toe te dienen. Daar natuurlijk dierertFescherming niet, moet ontaarden in vrouwenmishandeling; ♦erd het jongemensch, onder aanneming van verzachtende omstandigheden, opgelegd 5 boete of 5 dagen. De bom sprong verkeerd. Dank zij het vaderlijk oog tan vader £taat, die alytd zorgt voor het zédclyk wel- Nadat nog een kantoorbediende van de Aeendammer als getuige gehoord is, wordt de zitting geschorst tot Donderdag a.s. gevaarlijke bookmakers krijgt men ’t ge- kige resultaat, dat weldra die schande- Mke wedderijen van 25 stuivers inzet om één knaak te pinnen, tot het verleden zul len behooren, evenals de wedrennen zelf. Een tweetal Van die snuiters, de incas seerder Piet E. uit den Haag en de markt- Iplist Joe. M. hadden ter gelegenheid van de Jburses te 'Alkmaar op 17 Mei een bardboo- Graverfhage. Lichtgewicht: 1. sterdam; 2. J. Teesink, Sandow, Zaandam; als derde is in dit gewicht nog aanwezig Kotiwenhovcn uit Rotterdam. Middengewicht A: 1. J. Balkema, Hercu les, Amsterdam; 2. D. Vis, Hercules, Amster dam; als derde komt nog in aanmerking Dommershuizen, D.O.K., Amsterdam. Middengewicht B: 1. J. Mins, D.O.K., Be verwijk; 2. J. Heim, Hercules Amsterdam. Zwaargewicht: 1. J. Simonis; 2. De Kor- ver, Sandow; hier is nog bygevoegd N. Nuis- ker, Hercules, Amsterdam. jgDf'Ste lijj va^ b|t jAlkmaarscb genoegens van zijn ambt kennis te maken. - De schilder was echter op alle manieren de sigaar en werd heden tot 25 boete of 25 dagen veroordeeld ter zake wederspan- nigheid. Lange vingers is een slechte eigen schap bij dienstmeisjes. De groentenhandelaar K. te Alkmaar ver dacht al sinds eenigen tyd zyu dienstbode, Cornelia K., thans wonende te Schagen, en hij besloot zijn gedienstige geest op de proef te stellen. Merkte ’n hoev&lheid klein geld .en smaakte de satisfactie, dat Cor er op 13 Mei leelyk intippelde. Het meisje stond heden terecht, doch daar bleek, dat ook dit justitioneele broodje nog wordt gesteld en kwaïn nu in conflict met den agent v. d. Valk, die Simon met zachte hand wilde leiden naar de heerlijke Auping- matras, die de weldadige gemeente beschik baar heeft gesteld voor dranklyders. Do vriendelyke tusschenkomst van den agent DE VEENDAMMER HYPOTHEEKBANK. I Het was gisteren de vijfde dag, die gcwyd I is aan de behandeling van de strafzaak I tegen de oud-directeuren der Veendammer Hypotheekbank, J. J. en J. P. H. Wolfman, I en A. C. Möhring alsmede tegen den oud- I president-commissaifs, Mr. E. M. B. Kortcn- I oever. I Als eerste getuige wordt gehoord de heer I N. M. Meynema, die opgeeft geen beroep te I hebben en thans te Parys te wonen. Hy deelt mede op 10 November 1927 als I mededirecteur van de Veendammer, naast I den heer Möhring benoemd te zyn. Deze be- I noeming is bekrachtigd op 15 Dec. 1927. 1 Op 1 October 1927 was getuige reeds ten I kantore van de Veendammer aanwezig. De I boeken waren niet bijgehouden, althans tot 21 Juni. Er was groote achterstand. De hy- I potheken waren verkocht. Getuige wist niets af van eenig contract lot 14 of 15 October. De heer Kok nam voor 50 pCt. de hypotheken over en daardoor werden de pandbriefhouders ernstig bena- I deeld. Getuige merkte direct, dat de zaak niet in den haak was en verdachte Möhring vond het heel onaangenaam hierop telkens attent gemaakt te worden. Getuige deelt verder mode, dat de heeren van de Veendammer hem liefst zoo gauw mogelyk weer kwyt wilden. Dit bleek wel uit een gesprek, dat hij op 22 October met den heer Liebermann to Brussel had, waarbij laatstgenoemde hem den raad gaf,maar weer naar Parys terug te gaan, zeggende, dat het by de „Veen dammer” een vieze boel was. Bovendien liet de heer Liebermann dóór schemeren „dat er wel een bedrag op een bank voor my stond”, aldus getuige, „las ik my uit de „Veendammer” terugtrok”. Toen kreeg getuige er juist pleizier in, om te blyven. Getuige Meynema verklaart nog, dat de heeren van de Veendammer vaak over sa- neeren gesproken heblien, maar gesaneerd werd er nooit. Saneering ware alleen moge lijk geweest, als de groote bedragen, welke de heeren van den Veendammer eruit ge haald hebben, weer erin gebracht zouden zyn. Dan zou met steun van de sterke hypotheekbanken de zwakke Veendnmmer weer op de been geholpen kunnen zyn. ZITTING VAN DINSDAG 19 JUNI. Uitspraken Dinsdag 5 Juni. J. M. Limmen, hooger beroepzaak, f 100 boete of 5ó dagen. P. J. S. Blokker, als- voren 4X7 dagen hechtenis. A. de M. Ou- dorp, alsvoren 2 X f 60 boete of 2 X 20 da- gen. E. G. H., omzetting voorw. straf van het volk, en dat ook is gevestigd op geen uitspraak Arie v. Z., Sassenheim, schuldmisdryf f 100 boete of 50 dagen. A. H. Z., Wydenes, verduistering, vrijgespro ken. J. D. gedeL te Amsterdam, oplichting. W. E. S., IJmuiden voorheen te Hoorn, be- driegelyke verkorting. 6 maanden gev. voorw. met verplichte schadevergoeding en 3 proefj. W. v. D., Alkmaar (gedetineerd) misdr. art 247bis We tb. v. Strafr. 8 maan den gev. voorw. 3 iaar proeftijd. - Getuige Meynema doet verder een om- I otandig verhaal omtrent door hem gcroerdo I besprekingen met den heer Lieberman te I Antwerpen in November van het vorig jaar. I De verdediger, mr. Mulléf Massis, wijst er op, dat de toegezegde ton niet voor getuige I persoonlijk maar voor de .Veendammer was, die 654 ton noodig had. A Getujge geeft toe, dat l^jj 614 ton Liebermann had gevraagd, >!-ien de dammer direct noodig had. om aan haar verplichtingen te kunnen voldoen en dat de aangeboden ton bestemd was voor getuige in zyn hoedanigheid van directeur ‘van de Bank. De Officier van Justitie, mr. Reilingh tot getuige: „Hebt u nog iets gemerkt van hoo- ge salarissen, die aan advocaten zijn uitbe taald?” Getuige antwoordt te weten, dat mrs. Schürmann en Van Gigh elk een ton salaris hebben gekregen. Bovendien is er aan mr. Spaargaren f 150.ÖÖ0 betaald. v De verdediger mr. Kokosky: „Was dit be drag niet geleend-?” •v Getuige: ,,’t Is ook wel mogelyk, dat aan mr. Spaargaren een leening van 154 ton is verstrekt.” Op verzoek van den Officier van Justitie, mr. Reilingh, wordt daarop door den griffier voorgelezen een acte, blykens welke door Liebermann een bedrag van 154 ton aan mr. Spaargaren is geleend, waarvan f 50.000 in contanten en f 100.000 in aandeelen van de N.V. „Bank voor Onroerende Goederen” te gen een rente van 5 pCt. ’s jaars. De Officier van Justitie, mr. Reilingh, merkt op, dat deze effecten, die aan de Veendammer toebehoorden, door den heer Liebermann zijn overgegeveri aan mr. Spaar garen. Dit acht hij een markant feit. Op verschillende vragen, hem door den verdediger, mr. Muller Massis gesteld, laat getuige, nu en dan op schertsende wyze, uitkomen, dat de heeren‘W. met het groot ste gemak een borgtocht van één millioen voor den dag hebben gehaald en bereid waren, toen hét met de Veendammer mis liep, een bedrag van tewe millioen naar- de Incasso Bank te brengen. Toen was het cehter te laat. Na voorlezing van de verschillende stuk ken wordt nogmaals gehoord de getuige J. Spanjersberg, die had vernomen, dat de overdracht aan de Discontobank slechts van tijdelijken aard zou zyn. Verdachte Mr. Kortenoever verklaar! dat inderdaad in de commissaris-vergadering van 25 Juni medegedeeld is, dat de over dracht aan de Discontobank van tydelijken aard is. Verdachte Woltman Sr. verklaart daar tegenover, dat hem daarvan niets bekend is. De volgende getuige is L. Th. H. Baron. Boecop, die verklaart kort na den oorlog kennis te hebben gemaakt met den Lieber mann, die hem in 1927 heeft^evraagd com missaris van de Veendammer te willen wor den. Getuige heeft zich een benoeming tot commissaris laten welgevallen. Op een desbetreffende vraag van mr. Mul ler Masss verklaart geuige van Boecop, dat hjj sinds 1915 de „vertrouweling” van Lie bermann is geweest. Nimmer heeft hy iets 1 meegemaakt wat in Liebermann’s nadeeldag, dat ook het Olympisch cwemstadion was. kant en klaar zal zjjn. VOOR DEN POLITIERECHTER. Zitting van Maandag 18 Juni. Een Koedijker vendetta. Geld maakt niet altijd onverdeeld geluk kig en is soms oorzaak van een hoogst on christelijk en onverdraagzaam -optreden tus- seben bloedverwanten, die, zooals Vondel zingt als broeders van hetzelfde huis, eerc drachteljjk moesten tezamen leven. Zoo hebben we de heeren Gebroeders v. d. W. te Koedyk, die elkander al sinds vele jaren in ’t haar zitten en die antipathie ook hebben overgebracht op hun respectieve stamhouders. De heer Jan v. d. W. stond althans heden terecht wegens het onhartelyke feit, dat hy 10 Mei zyn eerwaarden oom Jacob met een wieder een zoo gevoeligen tik op zyn hand had toegebracht, dat oom Jaap zich onder behandeling had moeten stellen van een ge neesheer en heden wel 74.90 schadever goeding reclameerde wegens dokterskosten, arbeidsverzuim en materieele zaakbeschadt- ging. Dit conflict was natuurlijk weer een gevolg van de veeljarige harrewarderjj over allerlei futiliteiten, die er tusschen de respec tieve ouders heerscht en misschien met wat goeden wil en toepassing der christelijke naastenliefde, in één oogenfalik uit den weg konden geruimd worden. Onze Politierechter heeft nu getracht iets in dien geest te bereiken, door de krakeelen- de familieleden tot vrede aan te sporen en de verdere behandeling der zaak uit te stel len tot October, in de verwachting, dat de eendracht blijvend zal zijn hersteld. Laat het zijn: ééns maar nooit weer! De jeugdige bakkersknecht Jac. E. te Hoogkarspel, heeft zijn tocnmaligen patroon A. Smit meermalen leelyk betoeterd door ontvangen gelden van de klanten achterover te drukken. Zoolang tot hij eindelijk in de gaten liep en gesnapt werd. Overwogen wordt blijkbaar om Jaapje voorwaardelijk te veroordeelen en is alsnu de zaak uitgesteld tot 10 Sept. De bena deelde bakker is inmiddels uit de in beslag genomen gelden by zyn langvingerig knechtje schadeloos gesteld. Ontoelaatbare qualrfi;aties. Word gram, maar zondig niet, staat er geschreven en het ware den zakkenkoop- man Karel van T. nuttig en voordeelig ge weest, indien hy deze wijsheid ter harte had genomen. Thans echter stond Iffj terecht ter zake eenvoudige beleediging van een collega uit Hoorn, dien hij in zyn verontwaardiging over een ondervonden onrecht, in het open baar een afzetter en een ladelichter had ge noemd, voor welke onvoorzichtige uitlatin gen hem heden 15 boete of 15 dagen werd opgelegd. DE HULPVERLEENING AAN NOBILE. Op 2 K.M. afstand. Volgens een officieele mededeeling meldt de „Citta di Milano”, dat de Noorsche vlie gers ook een vlucht om naar Nobile te zoe ken hebben ondernomen, zonder dat zij hem evenwel gezien hebben. Generaal Nobile beeft evenwel later gete legrafeerd, dat hy het vliegtuig tot op 2 K.M. afstand heeft zien naderen. Bevestiging van het bericht, dat Nobile zich inderdaad in gevaar bevindt, werd nog niet verkregen. Wel werd mededeeling ont vangen, dat zich nu ook een tweede groep Alpenjagers gereed maakt om Nobile met hondensleden te bereiken. In een half-officieel bericht uit Rome, wordt de juistheid ontkent van het bericht, als zou de „Hobby” drie deelnemers aan <te expeditie van Nobile hebben opgenomen. Volgens mededeelingen van de vliegers zyn de ijstoestanden op het oogenblik gunstig, zoodat men zich niet bezorgd behoeft te maken over het lot van Nome. DE ARCHITECT JAN WILS OVER HET NIEUWE STADION. De „Tel.” heeft een onderhoud gehad met don heer Jan Wils en hem de vraag gesteld, hoe het nieuwe Stadion den eersten Olympischen stoot geïncasseerd heeft Het kon niet beter, was het prompte antwoord van onzen bouwmeester, en alles is nog beter afgeloopen, dan ik het my had vóorgestcld, vervolgde hy. Wat bedoelt u daarmede? Wel, volgens m’n berekeningen zou bijv. yi-’-l niet in goede aarde, wederapannigheid was het gevolg en oorzaak heden van een Veroordeeling tot 25 boete of 25 dagen hechteni.-. Sitno". zal betalen, zij het ook met een bloedend hart Wat doet een vader niet voor zijn kind. De gryze heer J. B. J., eervol gepensio- >rd portier N. S. te Alkmaar, verscheen i als gevolmachtigde voor zyn zoon, ambachtsschoolscholier. VLIEGTUIGRAMPEN. Er worden den laatsten tijd weer heel wat vliegtuigrampen gemeld uit de Ver. Staten. Enkele dagen geleden maakten wij gewag van een vliegtuig, dat in brand vloog en viel. De twee passagiers waren levend ver suren. Thans komt uit New York het bericht, dat op het Roosevelt-vliegveld by die stad een Fokker-vliegtuig, dat aan Levine toebe hoorde, is gevallen. Bestuurder was Bert Acoste; hij werd gewond onder den wrak- hoop vandaangeliaald en moest naar bet Ziekenhuis Worden gebracht. De drie passa giers kwamen er zonder letsel af; maar het vliegtuig zelf is nog maar een wrakhoop. DE TOCHT VAN DE FRIENDSHIP. Berekend is dat de Friendship 21 uur in de lucht is geweest en daarin 21Ó0 mijl heeft afgelegd. Het snelheidsrecord van den Oceaan-tocht van Alcock en Brown is nog niet overtrof fen. Zy deden in 1919 den overtocht met ’n gemiddelde snelheid van 118 myl in het uur. Het Amerikaansche vliegtuig „Friendship” met de vliegers Miss Earhart en Wilmcr Stultz, dat Maandag te Llanelly in Wales daalde wegeq# gebrek aan benzine, is gister- midag te Southampton aangekomen. MISS MABEL BOLL CAPITULEERT. Miss Mabel Boll heeft in verband met de slechte weersomstandigheden haar pogingen opgegeven, den Oceaan van West naar Oost over te steken. -- Zy zal de „Columbia” naaisParys brengen, om daarna te trachten van Oosten naar het Westen te vliegen! PLEIZIERVLUCHTEN KX.M. De Koninklijke Luchtvaart Maatschappij zal, aaugemoedigd door het succes behaald in April j.l., gedurende de kermisweek te Helder en wel van Woensdag 4 tot en met Zondag 8 Juli a.s. wederom Passagiersrond- vlhchten organiseeren, vanaf het vliegveld „DeKooy”. Op bovengenoemde dagen, telkens van n tot 7 uur zullen de inwoners van Helder en Omstreken weder in de gelegenheid zijn om, gezeten in een gemakkelyke fauteuil in de hixucus ingerichte cabine van een der be roemde K.L.M. verkeersvliegtuigen, die da gelijks op de groote internationale routes dienst doen, de interessante omgeving van Helder of de Zuiderzeewerken vauit d® lucht te bekijken. Ongetwijfeld zullen velen zich gedurende de kermisweek naar De Kooy be geven om van deze gelegenheid te profiteo- ren, temeer daar de prjjs der vluchten uiten* laag gesteld is. WORSTELEN. DE OLYMPISCHE WORSTELPLOEG. Na de selectiewedstrijden te Amsterdam gehouden, is de Nederlandsche worstelploeg voor de Olympische Spelen als volgt samen gesteld: Bantamgewicht: 1. D. Vrielink, K.D.0„ Deventer; 2. Bedorf, Hercules, Amsterdamj als derde is hieraan nog toegevoegd de oud- kampioen van Nederland H. van Maarten, indien deze althans in dit gewicht zal kun nen uitkomen. Vedergewicht: J. van Nolten, K.D.O., ’s- gemaakt, dat daar slechts 7 minuten noodig zyn. Heeft wild gediang ook schade gebouwen of plantsoenen veroorzaakt? In het geheel niet. Het is juist merkwaardig, dat de toeschouwers omnid- dellyk door de groote ruimte om het Stadion geimponeerd worden en als het ware een groote rust op hen neerdaalt, zoodat van eenig gedrang by het binnenkomen geen sprake is geweest. Ook het uitgaan geschied de steeds rustig en ordelijk. De grasvelden en het plantsoen hebben tijdens den laatsten Olympischen stryd tusschen Argentinië en Uruguay wel wat geleden, omdat het publiek er de voorkeur aan gaf buiten te blyven zit ten. Maar met een paar honderd gulden is deze schade al heel hoog getaxeerd. En wat waren de indrukken van spelers over de kfeedgelegenheid? Daar was maar één woord voor: „prach tig”. Niet alleen wat de accomodatie be treft, maar vooral wat de groote rust aan gaat, die zy daar ondervonden. In verband met die kleedkamers kan ik u nog een klei ne anecdote vertellen. Zooals u weet bevin den zich daar borden met de opschriften der verschillende landen, boven welke borden de respectieve vlaggen zyn aangebacht. Tij dens het hockey-tournooi bleek plotseling de Britsch-Indische vlag verdwenen en bij na vraag kwam het uit, dat één der Britseh-In- dische spelers, deze ais souvenir in zyn kof fertje had gestopt. De Britsch-Indisdiê lei ders verzochten echter dringend het kleinood te mogen behouden, omdat zij zeer veel prijs op deze trophee stelden, dat meer voor hen beteeken-le dan een herinnering aan de Spe len te Amsterdam Van welk tournooi heeft het terrein het meest te lijden gehad? De hockeyspelers hebben het meer met hun stokken gehavend, dan de voetballers met hun schoenen. Ook de regen was in den aanvang een nadcelige factor. Maar nu is het alweer ingezaaid en over een week is het weer even fraai als bij den aanvang. Neen, er was iets anders waar ik meer bezorgd over was. Do eenige vrees, die ik koesterde was bet verzakken van het veld, d. w. z. tic moge lijkheid bestond, dat het terrein wAs gaan „werken,” waardoor golvingen zouden kun nen ontstaan. Na nauwkeurig waterpassen is mij echter gebleken, dat het grootste verschil enkele c.M. bedraagt, zoodat ook deze vrees ongegrond is geweest en er op dit punt in de toekomst ook geen gevaar meer dreigt. Zyn u ook klachten bekend over den aanleg der wielerbaan? Ik heb er wel iets over in uw blad ge lezen, maar gehoord heb ik er geen. En toch zyn hier diverse experts geweest, die allo zeer tevreden waren met het zoogenaamd „scherpe” oppervlak. Zoowel Moeskops als Herkuleins en een zeer bekend Engelsch ex pert waren eahsluidend in hun oordeel: een goede baan. Juist het scherpe oppervlak geeft de baan groote snelheid, gladheid is ook na jaren gebruik uitgesloten en de ban den zullen goed blyven „pakken.” En de athletiekhaan? In verband met het feit, dat de deelne mers van hockey- en voetbaltoernooi telkens over de baan liepen, heb ik tot het einde ge waakt, om de baan te maken, zooals zij zijn moet Tegelijkertijd wordt op het Olympia- plein de oude sintelbaan veranderd, want het systeem volgens hetwelk deze baan was op gebouwd deugde mijns inziens in het geheel niet. De bovenlaag bestond n. 1. uit een mengsel van klei en turf, wat in het Hol- landsche klimaat onmiddellyk gras- en mos vorming in de hand werkt. Gaat men nu schoffelen om het groen er uit te halen, dan moet men noodgedwongen het geheele op pervlak beschadigen. Het wordt thans heel anders en een volkomen copie van de baan in het Stadion, zoodat een Uitstekende trai- ningsbaan,d ie iets harder wordt, 1 Juli ge reed te zijn, dat is ongeveer op denzelfden 1. Massop, Hercules, Am- als derde is in dit gewicht

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 8