van het „Noord-Hollandsch Dagblad” BERN. PELS ZONEN. J. A. BOTMAN, hidctR C109 Ttltim No. 49, lllkomr. :n. Alkmaar. GEBR. SPANJAARD Kerkorgeltabriek. Verdronkenoord BSt KERKLIJSTEN. ALKMAAR. »r, ’45 oon maar. Langestraat 88 Tel. 533 Alkmaar The All Tone Radio Installaties Piano- en Orgelhandel, en andere Muziekinstrumenten. MISKALENDER. WEEKKALENDER. No. 25. s CHT 147. De de gelegen- de voor de voor uur Vespers. A0 A WESTWOUD. 4 Grietje te familie overledene familie I 1 ENKHUiZEN. Zondag- half 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis, 6 uur Lof. In de week de H..Mis om half 8 Dinsdag 7 uur meisjescongregatie Donderdag 7 uur Sacrament» lof. Vrijdag 7 uur Lof van het H. Hart. Zaterdag vanaf 5 uur gelegenheid om t8 biechten. K Lani prijs laag ieuw rois- SER, t>ns >na >ns catechismus öfêr 2. CASTRICUM. Zo. 7 uur vroegmis, 10 uur Hoogmis, 2 uur Lof daarna H. Familie. Ma. H. Mis te 7 en 8 uur DL H. Mis te 7 en 8 uur. Wo. de 'H. Mis te 7 en 9 uur. Gez. huwe lijksmis met Veni Creator. Do. H. Mis te 7 en 8 uur. Vr. H. Mis te 7 en 8 uur. Za. 6 uur bjj de Eerw. Zusters, en te t uui Van 4 tot 8 uur biectithoorea. Half 7 lof ter •ere v. Maria. bouw. f 3.25 f 430 t 030 f 0.60 t. enz. me. ar. »p- xorden verzocht voor Maria tlr Boekel, Joannes Bes, die H.H. Sacramenten der Ster venden zijn voorzien. Do. 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sa crament. ingelie v. d. Zondag. L Mis v. d. Zondag, zon- v. h. Oct. v. d. H. Joan- Vrjjdag trus en Pi gezongen H. Mis en ’s avonds 7 uur Lof ter de lagere school gaan verlaten, hun geza* menlijke plechtige H. Communie doen. Om half 11 de Hoogmis, waaronder zij de ge loofsbelijdenis zullen afleggen en de eed van trouw aan de H. Kerk, Middags om 3 u. heeft de plechtige vernieuwing der Doopbe- lóften plaats en de toewijding aan Maria. Des avonds geen Lof. Zaterdag de Broederschapsmis van 't Onbevl. Hart van Maria. Van 5 tot half 9 gelegcnh. om te biechten. BERGEN. Zo. half 8 vroegmis, 10 uur hoogmis, 2 uur lof, daarna H. Familie afd. mannen, kwart over 3 Meisjes Congregatie, half 7 jongens Congregatie. Ma. 7 uur vergadering Derde Orde. Do. 7 uur oefening v. d. Kruisweg. Vr. Hoogfeest v. d. H. H. Petrus en Pau lus, patroonfeest der parochie. H. Missen te 7 en 9 uur gezongen. 7 uur Lof. Za. van 4 tot 6 en van 7 tot 9 uur gele genheid om te biechten. A. s. Zondag de jriechtige viering, waarna 7 uur lof met feestprrek, door den Weleerw. Heer Ammerlaan. leeraar van Hageveld. H. H. WAARD. H. Hart. Zo. om 7 uur voor Barend Doodeman, om 10 uur voor de parochie. Ma. om 7 uur voor Jansje Morsch, huis vrouw van Nicolaas Dujjn. DL om 7 uur voor Piet van Langen, Cath. Jonker en overledene familie. Wo. om 7 uur voor overledene Pronk en de Nijg Do. om 7 uur voor Derkwitz en Broereen. Vr. om 7 uur voor Cornells Verver. Za. om 7 uur voor Nicolaas Kieft en Neel- tje Wever. van het Allerheiligste, te 7 uur de- H. Mis voor Guurtje Groot als lid v. d. Maria Con gregatie. ’s Avonds 7 uur Lof ter eere van het Allerheiligste Sacrament, na de H. Mis van 9 uur en na het Lof vereering van de Relikwie v. h. H. Bloed. Vr. feestdag v. d. H. H. Apostelen Petrus en Pauhis, dag van devotie, des morgens te 6 uur de eerste H. Mis, te 7 uur de gezongen H. Mis te half 8 en 9 uar de gelezen H. H. Missen, ’s Avonds 7 uur Lof ter eere der H. H. Apostelen, na het Lof de Generale Abso lutie voor de leden van de 3e Orde van den H. Franciscns. Vrijdagmiddag om voor de meisjes. Za. te 9 uur Broederschapsmis ter eere van het H. en Onbevlekt Hart van Maria tot be- keering der Zondaren, ’s Nam. van 4 tot 6 en van half 7 tot 9 uur gelegenheid om te biech ten, te 7 uur Marialof met Rozenhoedje. Woensdag 7 uur gelezen maandstond voor Joanna Melker-Sneekes. Donderdag te half 8 stille jaargetijde voor Theodorus Vogelpoel. Za. 7 uur H. Mis voor Theodora Jonker y; d. Bosch als lid van voor Eer en Deugd. Donderdagochtend te half 11 vergadering voor de zelatricen van het Genootschap v. h. H. Hart a. d. pastorie. 30 Juni. Gedachtenis van den H. -Je gebed v. d. H. Petrus; 3de v. h. van St. Jan; Credo en Praefatie van de Apostelen. ’s Middags van 6 tot half acht gelegen- heid om te biechten. Om 7 uur Congregatie voor de meisjes. Vrijdag feestdag der H.H. Apostelen Petrus en Paulus. Volle aflaat. Om 9 uur gezongen H. Mis. Des avonds om 7 uur Lof ter eere van het allerheiligst-Hart van Jezus. Liedje blz. 66: O Jezus vreugd der zielen. Zaterdagmorgen kwart over 12 Catechis mus voor de groote leering. Des avonds om 9 uur Lof ter eere van de Allerheiligste Maagd en Moeder Gods Maria. Mart., Patroon der zieken. Di. 9 uur gez. Jaarstond Roskam— Spaan sen. Hoofdverf. Grotrian-Steinweg, Baldur, Feurich e.a. Piano’s. Occasion Piano’s tegen zeer billijke prjjien. Gemakkelijke betaling» voorwaarden. 6 Grootste Selectiviteit Gratis demonstratie. ADRES VAN VERTROUWEN. IRKBER’ TUIT JENHOR N. Zondag 4e na Pinksteren, feest vad St. Joannesgeboorte, 7 uur voor Joannes Fil mer, half 10 Hoogmis voor de parochie, 2 uur Vespers. Maandag 7 uur voor Joannes Tcsselaar en ANNA-PAULOWNA. Zondag 4de Zondag na Pinksteren. De H.H. Missen te 8 uur en half 11. Collecte voor de restauratie der kerk. Na de H.H. Missen gelegenheid tot betalen der plaatsengelden. Na de Hoogmis de na-lee- ring. 7 uur Lof met rozenhoedje en litanie van het H. Hart. Woensdag na schooltijd komen de kinde ren biechten. Donderdag. De kinderen moeten half 8 in de kerk zijn. Vr. feestdag der H. H. Apostelen Petrus en Paulus. Zaterdag Biechthooren van 5 tot 8 uur. EGMOND AAN DEN HOEF. Zondag feestdag van de geboorte van den H. Joannse den Dooper, om half 8 de Vroegmis voor Joës en Adrianus Belleman, om 10 uur de Hoogmis, ’s middags om 2 uur Vespers, daarna worden de zelatricen v. d. Godspenniug aan de pastorie verwacht. Maandag feestdag van de II. Adalbcrtus, om half 8 voor Petrus de Waard', Eduardus Noort en overl. kinderen, ’s avonds om 7 uur gelegenheid om te sparen ten huize van het hoofd der school. Dinsdag om half 8 voor Petrus de Waard, Eduarda Noort en overl. kinderen. Woensdag om half 8 voor den Edelachtb. Heer Gerardus Bos, om 12 uur Catechismus in de kerk, ’s avonds om 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph, daarna betaling der plaatsengelden. Donderdag om half 8 voor de overleden Ouders Straathof en Valkering, ’s avonde om 7 uur de oefening van het H. Uur. Vrijdag feestdag van de H.H. Apostelen Petrus en Paulus, dag van devotie, om 7 u. de gezongen H. Mis voor den Z.Eerw. Pa ter Norbertus Groot. Zaterdag om half 8 voor de intentie van den gever, 's middags van 48 uur gelegen heid om te biechten. Zondag feestdag van het H. 'Bloed, le Zondag, Eucharistische dag, om half 8 de Vroegmis voor Joanna C echtgenoote. Dinsdag 7 uur voor overl. familie Tesse- laar-Kok. Woensdag 7 uur voor Cornelia Blanken- daal, als lid van de Derde Orde. Donderdag 7 uur voor Catharina La ten et einTol. Vrijdag feestdag van de H.H. Apostelen Petrus en Paulus, dag van devotie, 7 uur gezongen voor een overleden vader en moe der., 7 uur lof en litanie van het H. Hart. Zaterdag 7 uur voor Joannes Tesselaar en echtgenoote. Zondag a.s. de le van de maand, feest van het H. Bloedt des Heeren, 7 uur voor M. Th. v. d. Drift, half 10 Hoogmis voor de parochie. De gebeden r Pronk-Mul, Piet met de laatste DEN HELDER. Parochie O. L. Vr. Onbevl. Ontv. Zondag 24 Juni 4e Zondag na Pinksteren. Heden feestdag van de Geboorte van den H. Joannes den Dooper. De Vroegmis om half 8; de Militairenmis om 9 uur, de Hoog mis om half 11. Om 1 **r de groote leering en om 7 uur Broederschapslof, ter eere van het Onbevl. Hart van Maria tot bekeering der Zondaren. Onder de H.H. Missen schaal- collecte voor de schulddelging en noodzake- lijk onderhoud van onze kerk. Maandag, Dinsdag, Woensdag en Don derdag om 12 uur gezamenlijke oefening voor de kinderen, die a.s. Vrijdag hunne pl. geloofsbelijdenis zullen doen. Woensdag 7 uur Lof ter eere van Sint Joseph, waarna de Maria-Congr. donderdag half 9 Vergadering van het Leekenapostolaat. Vrijdag de feestdag der H.H. Petrus en i Catharina Beliën^ Paulus, geen verplichting van, Mishooren. echtgenoote van Sebastianus Warmerdam. Om half 8 zullen de kinderen, die dit jaar ZWAAG. Zo. Eerste H. Mis om half 8, uitreiken der H. Communie om 9 uur. Hoogmis te 10 uur, om half 2, Vesper om kwart EGMOND AAN ZEE. Zondag 4e Zondag na Pinksteren. Feest van den H. Johannes Den Dooper. Te half 7 en kwart na acht, uitreiking van de H. Communie; 7 uur de Vroegmis; 10 uur de Hoogmis, half 2 Catechismus; Heden geen H. Familie; en geen Lof. De geloovigen worden verzocht de plech tigheid ter eere va» den H. Adelbertus op den Adelbertus-akker bij te wonen. In de week te 6 uur, half 7, en 7 uur uit reiking van de H. Communie; te 8 uur (uit gezonderd Vrijdag) de H. Mis. Woensdagavond 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Donderdagavond van half 7 tot half 8 Oefening van het H. Uur. feest van de H.H. Apostelen Pe- ‘aulus, dag van devotie. Te half 8 eere van de H.H. Apostelen. Zaterdagnamiddag van 38 uur gelegen heid om te biechten; 7 uur Lof ter eere van de Allerh. Maagd. Zondag a.s. Eucharistische dag. ter eere --wSJS Vr. feestdag der H. Apostelen Petrus en Paulus, collecte voor den St. Pieterspenning, 9 uur gez. H. Mi»; 4 uur biechten voor de meisjes; 7 uur Lof ter eere van het Godde lijk Hart van Jezus. A.s. Zondag le Zondag der maand, dë Euch. dag in onze kerk, den geheelen dag uitstelling van het Allerheiligste; half 7 Lof en Processie ter eere van de Koningin van den Allerh. Aozenkrans. Hedenavond 7 uur Lof ter eere van hel H. Hart van Jezus. Morgen (Zaterdag) 8 uur gezamenlijke H. Communie van de kinderen der St. Josef- scholen. Zaterdag 23 Juni le dag der no veen van Maria Bezoeking. Zondag, 4e Zondag na Pinksteren, 7 uur vroegmis, half 10 hoogmis, 2 uur Vesper», des naiflMdags Schaepmanbijeenkomst met sprekers in het Patronaatsgebouw te Hoog- karspel. Maandag 11 uur Maria Congregatie voor de kinderen der St. Joseph-scholen. In de week de H.H. Missen te half 8 en 8 uur. Voor en onder de H.H. Missen bestaat ge legenheid om te biechten. Voor en onder de H.H. Missen uitreiking van de H. Com munie. Zaterdag half 12 gelegenheid om te biech ten voor de kinderen. Zaterdagmiddag van 35 uur en van half 6 tot half 8 voor de andere parochianen. Zondagmorgen bij hooge uitzondering zoo mede voor diegenen, die verafgelegen hun woonplaats hebben, biechthooren. Cathechismus voor de meisjes in de zus terschool bij den pastoor; voor de jongens in de jongensschool bij den kapelaan. ■De gebeden worden verzocht voor Catha rina van Kleef, Anna BotEttes en Maria Zwart, die met de laatste H.H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien. OFFICIEEL K Zondag 24 Juni. Geboorte H. Joannes den Dooper, feest-eigen 24 Juni; St. Jan met Octaaf; Mis: De ventre; 2de gebed en laatste Evangelie van den 4den Zondag na Pinkste ren; Praefatie van de H. Drievuldigheid. Maandag 25 Juni. H. Adelbertus, „De Ge bed” v. d. H. Wilhelmus, 3de gebed van het Octaaf van St. Jan. Dinsdag 26 Juni. H.H. Jojnnes en Paulus; 2e gebed v. h. Oetaaf v. St. Jan. Woensdag 27 Juni. Mis van den 4den Zon dag na Pinksteren; zonder gloria; 2de gebed v. h. Octaaf v. St. Jan; 3de gebed Concede. Francisca n’e n Zal. Benvenutus; 2de gebed v. h. Octaaf v. St. Jan; 3de gebed Concede. Donderdag 28 Juni. H. Irenaeus; 2de ge bed v. h. Octaaf v. St. Jan; 3de gebed en laatste Evangelie v. d. Vigilie van de H.H. Petrus en Paulus. Vrijdag 29 Juni. H.H. Petrus en Paulus met Octaaf; Credo en Praefatie van de Apos telen. Zaterdag Paulus; 2de Octaaf SCHOORL. Zo. 7 uur vroegmis voor Maria Koning- Dekker, half 10 Hoogmis voor de Parochie, 's namiddags 2 uur Lx>f ter eere van het H. Har t. Ma. voor Henricus Groot. ’s Avonds 7 uur vergadering van de Derde Orde. Di. voor overledene familie Rietveld- Kooijman. Wo. voor Catharina IJpelaan als lid van de begrafenisvereeniging. Do. half 8 gezongen maandstond voor Cor rie Dru’.’ven. ’s Avonds 7 uur Lof ter eere v. h. H. Hart. Vr. feestdag van de H. H. Petrus en Pau lus, dag van devotie, half 8 gezoneen H. Mis vQQf Petrus eri Geertje Bijl. Za. voor Hubertus Balvers en Margaretha Polle. *s Namidags van 3 tot 7 uur biecht hooren Zond. 4e na Pinkster. Geboorte H. Joan, den Dooper. Met octaaf. De allerh. Maagd en .fit. Jan zijn de eenigste heilige van wie de (geboortedag als ’n kerkelijk feest wordt ge- Jvierd, omdat de geboortedag in zoover 'n /droeve dag is, omdat de mensch in zonde wordt ontvangen en geboren.Maria nu Is •onder zonde ontvangen. St. 'Jan is na zijn ontvangenis maar vóór zqn geboorte van de erfzonde gereinigd bjj het bezoek dat Maria, Uezus dragende in haar schoot, bracht aan Elisabeth de moeder van Joannes, bij welke gelegenheid deze van vreugde opsprong in den schoot zijner moeder. Joannes werd van 'de oudste tijden af na de H. Maagd 't meeste 'vereerd. Ma. H. Adelbertus, Bel. Kwam met St. Willibrord naar on«e landen; werd Aarts diaken van Utrecht en Apostel van. Kenne- meriand. De Regale abdij van Egmond stond onder zijn bescherming vandaar St. Ael- brechtsabdjj genoemd. Graaf Dirk I bouwde naast de kleine kapel, welke de geloovige na den dood van St. 'Adelbert op zijn graf hadden gebouwd 'n klooster voor Benedictijner nonnen. De graaf liet zijn gebeente dat diep in de aarde rustte op aanwijzing van een der nonnen, die daarover ’n openbaring had gehad, op graven en onder de sarcophaag (steenen kist) ontdekte men ’n bijzonder heldere bron, de tegenwoordig nog bestaande St. Aalberts- put De zoon van Dirk I, graaf Dirk 11 bouwde ’n steenen basiliek en gelastte dat Benedictijnen het graf zouden bewaken. Dit was het begin der later zoo beroemde abdij v. Egmond. In dien tijd werden er velen door het water der bron wonderbaar genezen, o.a. Dirks zoon, Eybert toen subdiaken, later Aartbisschop van Trier en diens zuster Ertinde. Ook Volmarus. ’n Engelsch priester Adalbertus, stierf in 740. Ged. H. Gulielmus, abt. Boetvaardig le vende van jongsaf, stierf hij in 1142. Di. H.H. Joannes en Paulus, gebroeders Mart., hovelingen van Keizer Constantijn den Gr. Zij weigerden eene plaats aan het bof van Keizer Juliaan den Afvallige en werden in diens eigen huis onthoofd in 362. Een der oudste kerken van Rome is hun toe gewijd. W«. Vierde dag Oct. St. Jan. Do. Vigilie St. Petrus en Paulus. Feest H. Irenaeus, bissëhop van Lyon en leerling van den H. Polytarpus, biss. v. Smyrna, die weer leerling was van den H. Apostel Joannes. Hjj werd gemarteld in 202. Vr. feest der H.H. Apostelen Petrus en Panlus, met oetaaf: dag van devotie. De voornaamste verbreiders des geloofs. Petrus, werd op den berg Janiculus bi.i het Vaticaan met het hoofd naar omlaag gekruisigd. Pau lus werd buiten de muren van Rome ont hoofd. Za. Gedachtenis v. d. H. Paulus afzonder lijk, wijl de dag van gisteren hoofdzakelijk St. Petrus herdenkt. Daarom heden ook ge dachtenis van den H. Petrus en van het oc taaf van St. Jan. Zo. Feept van het Allerkostbaarst bloed 0. H. DOMINICAANSCHE KALENDER. Zondag 24 Juni. 2de Zondag N.O.D. H. Jo annes do Dooper; met octaaf (blz. 501); 2de geb. en laatste Evai Maandag 25 Juni. der Credo; 2de geb. aee. Dinsdag 26 Juni. H.H. Joannes en Paulus; 2de geb. h. Oct. v. d. H. Joannes. Woensdag 27 Juni, Octaaf van Joannes; 2de en 3de geb. (blz. 392). Donderdag 28 Juni. H. Irenaeus, 2de geb. als gisteren. Vrfldag 29 Juni. H.H. Petrus en Paulus. Zaterdag 30 Junk H. Paulus, 2de geb. v. <1. B. Petrus, en h. Octaaf v. Joannes. SINT DÖMINICUS. Heden vierde Zondae Pjnkgteren. Dê H.H. om 6 uur, half 9 uur en om half elf dc Hoogmis. Onder de H.H. Missen collecte tot bestrij ding van de groote onkosten, die het Kerk bestuur heeft, 's Avonds om 6 uur Congre gatie voor de jongens, om 7 uur Lof, daarna aflezen van hen, die op het zieleboek zijn ingeschreven voor wie het Rozenhoedje zal gebeden worden. Maandag feestdag van den H. Adelbertus. De H. Mis var. kwart voor 8 zal worden op gedragen voor het personeel en de leerlin gen der St. Adelbertus-school. Onder de Kindermis algemeene H. Communie, Des avonds om 8 uur Congregatie vcor de mannen. Dinsdag om 7 uur 's morgens uitstelling van het Allerheiligste. Volle aflaat voor allen, die naderen tot de H. Tafel en eenigen tyd bidden bij het H. Sacrament. Om half 10 Veni Creator en gezongen H. Mis voor bruid en bruidegom. Om 7*uur Lof ter eere van den H. Antonius van Padna. Woensdagavond om 7 uur Congregatie voor da vrouwen. Donderdag kwart voor 8 H. Mis tot in tentie van het personeel en de leerlingen der R. K. Jongensscholen. uur biechthooren ST. JOZEF. Zo. 4e Zondag na Pinksteren, feest van den H. Joannes den Dooper. collecte voor de kerk; half 8 en 9 uur stille H. Missen; half 11 Hoogmis; half 7 Lof voor de geloovige zie len. Ma. 9 uur gez. Jaarstond voor Johannes Njjsing: 7 uur ter eere van den H. Petrus, voor Gerrudis II. H. WAARD. H. Familie. Zo. half 8 voor Corn, de Reus en'Nic. Oud. 10 uur voor de parochie. Ma. 8 uur voor Willem Limmen. Di. 8 uur voor Elisabeth Poland en Marga retha Bot. Wo. 8 uur voor overl. fam. de Vries. Do. 8 uur voor Piet Appelman. Vr. 8 uur ter eere van het H. Hart uit dankbaarheid. Za. 8 uur voor Piet Koppee en Borst DEN HELDER. H- H. Petrus en Paulus Zo. 4e Zondag na Pinksteren. de H. H. Missen te half 8, 9 uur en half 11 de Hoog mis. Om 1 uur cat. 7 uur lof met litanie en toewijding aan het H. Hart. Maandagavond 8 uur congregatie der H. Familie, afd. mannen. Maandag, Dinsdag en Donderdag ten kwart over 4 oefening voor de kinderen van de Zondagscbe leering. Dinsdagavond half 8 congregatie H. Fami lie. afd. vrouwen. Donderdagavond 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. Van 6 tot 8 uur biecht hooren. Vr. feestdag v. d. H. H. Petrus en Pauhu, Patroonfeest onzer parochie, geen verplichte Zondagviering. De H. H. Missen te 6 en 8 uur waaronder plechtige H. Communie der kinderen van de Zondagsehe catechismus, 10 uur Hoogmis waaronder plechtige ver nieuwing der doopbelofte, ’s Avonds 7 uur plechtig lof met feestpredikatie door den Weleerw. Heer J. A. v. Kleef. Za. van 4 tot 9 uur biechthooren. M HEILOO. Zö. half 7 uitr. H. Com. Half 8 vroegmis. 10 uur Hoogmis. Half 3 Congr. H. Fam. afd. mannen. 6 uur Mariacongr. voor de jongens, waaronder plechtige opdracht. Half 8 I^of ter eere v. d. H. Willrbrordus. In deze week iederen dag de H. H. Missen te 7 uur en kwart over 8, en Zaterdag te 7 uur in de kerk en bij de Zusters, en kwart over 8 uitr. 1L Oom Do. van 7 tot 8 uur biechthooren. Vr. feest v. d. H. H. apostelen Petrus en Paulus, te 7 uur gez. H. Mis. ’s avonds te half 8 I»f. Za. van 4 tot half 9 biechthooren. Half 8 Marialof BT. LAURENTIUS. Vierde Zondag na Pinksteren. Heden de feestdag van St. Joannes-Geboorte. De Stille H. H. Missen te 6, half 8 en 9 uur, ten half 11 de Hoogmis. De H. Mis van half 8 is v3or het geestelijk en tijdeljjk welzjjn der paro chie. Onder alle H. H. Missen Liefdadigheids- predikatie en collecte voor het St Fidelis Patronaat Van 25 uur is de kerk geopend voor een bezoek aan hetAllerheiligste en het bidden van den Kruisweg. Te 6 uur Broe derschapslof ter eere van het H. en Onbe vlekt Hart van Maria tot bekeering der zon daren met predikatie, daarna Maria Congre gatie voor de jongens van het patronaat Ma. 7 uur Maria Congregatie voor meisjes. Di. half 8 Maria Congregatie mannen. Wo. half 8 Maria Congregatie vrouwen. Do. 7 uur gezongen H. Mis met uitstelling Spécialité.t in fijne Worst- en Vleesfhwaren. Leverancier van Uitsluitend 1ste Kwaliteit Rund-, Kalf»- en Varkensvleeach.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 9