Belasting aangiften Het Accountantskantoor S. J. A. KEESOH HLLf DftUHWtMEII Diukkerij „ÏBEDRO I 1 i B s VAN Tel. 152 - Alkmaar. - LEVERT NET SPOEDIG BILLIJK FINANCIEELE RUBRIEK. RECHTZAKEN. BEVERWIJK. SCHOORL. SCHAGEN. RADIO. BEEMSTER. KERK EN SCHOOL, DIRECTEURENDAG BINNENLAND. LINDENL1AN 48 TELEF. 10TT ALKMAAR i A O Geslaagd. de dit vier tl overtreder -der opgeroepen 6 t Leeraar M-O. Boekhouden (Steenenbrag over de Langestraat) Na de H. Mis wordt van -Jan -- OBLIGATIELEENING. De Orde der E. E. Zusters Dominicanes sen, Generaal-Moederhuis te Niederberg bjj Arenberg (rechtspers.: „Krankenpflege und Erziehungsanstalt G.m.b.H. in Niederberg bei Arenberg”), gaat over tot uitgifte eener 7 pCt. Eerste Hypothecaire 10-jarige Obli- gatieleening, groot f 165.000, in stukken van f 1000, f 500 en f 100, Goedgekeurd door den H. Stoel te Rome. De leening dient voor de inrichting van het R. K. Ziekenhuis te Berlijn (Hermsdorf). Behalve de eerste hypothecaire zekerheid op goudbasis op diverse onroerende bezittin gen der Orde te Berlijn, is de leening ge dekt door de onbeperkte aansprakelijkheid der geheele Dominicanessen-Orde in Duitsch- land. Koers van uitgifte 99 pCt. Coupons per 1 Mei en 2 November. Geen aflossing toegestaan vóór 1 Mei 1931. Trustee: N. V. Maatschappij voor trust- en administratiezaken. Amsterdam. De Orde der Eerw. Zusters Dominicanessen in Duitschland is met haar geheele vermogen en al hare inkomsten ten volle aansprakelijk voor de richtige nakoming der verplichtin gen uit deze leening voortvloeiende. Tot meerdere zekerheid voor obligatie- houders is echter bovendien een eerste hy potheek op gondbasis verstrekt op de on roerende onbelaste eigendommen der Orde, ter waarde van plm. f 414.000. De leening is derhalve 2’4 maal door eerste hypotheek op goudbasis gedekt. dert de Lang, van Workum naar H. 13. Frik- ke, Derks Hendrik Kuiper, van Naaldwijk naar Z. p. 28. te zjjn de vischhandelaar P. E. B. uit IJmui- den. die op 9 Mei de atmospheer van krim- kabeljauw en versche poonen was ontloopen om eens ’n frisch luchtje te scheppen in de Schoorlsche duinen. Maar deze visch-impor- teur houdt er natuurlijk ook particuliere lief hebberijen op na en is verzamelaar van vogeleieren. Hij paarde dus dien dag onder het motto „ntile dnlcF’ het aangename met het nuttige en pikte hier en daar wat meeuweneieren op. Het stond echter geschre ven. dat deze eieren zijn verzameling niet zouden aanvullen, aangezien een jachtop ziener hem aanhield, de eiererr op hem be vonden in beslag nam ep nroces-verbaal op maakte. Een en ander met het onaangename gevolgd, dat de verzamelaar heden f 3.kon verzamelen, teneinde de hem opgelegde boete te voldoen. Die goede oude tijd komt filet weerom. De gezellige dagen uit het verleden, toen ieder nog naar hartelust kon rondzwerven door duin, bosch en veld, zjjn voorgoed ver vlogen. Overal grijnzen den wandelaar tegen de borden „verboden toegang”. Boschwach- ters en jachtopzieners zijn er legio en hij behoeft maar een verkeerde stap te doen en bet onheidspellende briefje „In naam der Koningin" wordt hem in de bevende hand gedrukt. Ook verschillende leden van de illustre familie D. uit IJmuiden verging het niet naar wensch. toen zij op Vrijdag 11 Mei in de zonnige duinen van Schoorl ’n excursie gingen maken. Zjj bevonden zich weldra op het gebied, waar het wandelen' niet is toe gestaan en toen de bewakers van dezen ge- heiligden grond, ontwaarden, dat ook da eieren van de meeuwenkolonies gevaar liepen, werd aan den wandeltocht van de IJmuider familie alras een eind gemaakt. Twee dezer heeren, de gebr. G. en E. D. stonden heden achtereenvolgens terecht ter zake overtreding van artikel 26 Wetboek v. Strafrecht en werden ieder tot f 3.boete of 3 dagen veroordeeld. Niet de rechte man raak geslagen. De uitvoerder Anth. Joh. B. uit Beemster, belast met het toezicht op het bouwwerk ten behoeve van de Noorder-Bank te Alkmaar, stond als laatste verdachte terecht op grond van het feit, dat hij een niet behoorlijk be schermden steiger had doen gebruiken, waar door hij in conflict was gekomen met de arbeidswet. Aangezien echter gedurende de behande ling bleek, dat niet deze verdachte, doch diens vader, de aannemer van het werk de verantwoordelijke persoon is, werd hij vrij gesproken. doch kon meteen de boodschap mee naar huis nemen, dat de Ambtenaar nu voornemens is zjjn vader te vervolgen. Hamburg, 395 M. 6.508.20 Morgenconcert. 9.35 Morgen wijding. 12.00 Orkestconcert. 120 Orkest- concert. 3.20 Orkestconcert. 5.50 Or kestconcert. 8.20 Zomernachtbal. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Cabaret. Brussel, 509 M. 5.206.20 Dansmuziek. 6.50 Trio concert. 8.3510.35 Concert. Orkest, MIK Djanel en M. Perea, zang. VOOR DEN KANTONRECHTER. Zitting van Vrijdag 22 Juni. Om 1500 hongerige monden open te houden. De waarnemend^ Kantonrechter Mr. van Loockeren Campagne debuteerde in zijn eer biedwaardig ambt met de behandeling van een drietal strafzaakjes uit Noord- en Zuid- Schermer, welke overigens bloeiende ge meente nog al dikwerf door rampen op het gebied van den veestapel schjjnt te worden getroffen. Bovengenoemde stfafzaakjes wa ren althans bet gevolg van gepleegde over tredingen der vleeschkeuringswet. In de eerste plaats verscheen de pluim veehouder Simon K., aan wien was ten laste gelegd bet afslacbten van een levend kalf op 1 Mei, zonder daarvoor vergunning te hebben gekregen. Volgens verdaclrte betrof het hier een doodgeboren kalfje. Het levende kalfje was een z.g. slakje een te vroeg ge boren koeien-baby, maar dit stumpertje is in leven gebleven on bevindt zich nog in zijn stal. Het vleesch van het geslachte kalf heeft hij opgevoerd aan de kuikens van zjjn ruim 1500 kippen. Verdachte heeft voor het doode kalf geen cent betaald, doch de Kantonrechter zorgt er voor„ dat het aan den prijs komt, door Simon tot f 15.boete of 15 dagen te ver- oordeelen. Peiling. Ten overstaan van den te Velsen gevestigden notaris W. A. Dolleman werd Donderdag in het café van den heer P. W. v. d. Leur geveild het woon- en winkelhuis met erf alhier, Baanstraat boek Arentsweg 2 ter grootte van 91 c.A. Kooper voor f 4075 de heer W. Vofilc alhier. L. T .B. De levering van 40.000 K. O. Tho- ■tas-Slakkenmeel voor de leden van den L. T. B. alhier, werd opgedragen aan de N. V. Handelsraad L. T. B. te Alkmaar, voor den orjjs van 14 cent per procent, franco huis. Levering November. Cbsemo ScAmAei. Zooate ieder jaar tijdens de kermis trekt de Schinkelbioscoop weer avond aan avond groote menschendromiÉen tot zich. Verwonderen behoeven we ons daarover eigenlijk geenzins, immers het zaal tje biedt den bezoekers een zeer gezellig zitje en het programma munt uit, doordat alleen eerste klas films op het doek ge bracht worden. Heden, Zaterdagavond, wordt weer ver toond de zeer grootsche film, „Do Negerhut van Oom Tom” naar den Roman van Har riet Beecker Stue, in 12 acten. De film speelt uit den tjjd toen Abram Lincoln president der Vereenigde 'Staten was en toont U den slavenhandel in ai zijn onwenscheljjkheid. Ten zeerste kunnen wij groot en klein, die d« film nog niet zagen, aanbevelen, de vertoo- ning nog hedenavond te. gaan bijwonen. Zondagmiddag vanaf vier uur geeft Schic kel weer een geheel nieuw programma, waar bij vermoedelijk a>s hoofdfilm zal draaien: '„De Chineescbe papegaai”, een zeer mooie rolprent, waarin een papagaai een zeer groo- te rol speelt en waarbjj door deze een mis daad tot onthulling wordt gebracht. Dr. Schaepmanfonds. De collecteopbrengst ten behoeve van dit fonds, verkregen door aanbieding van lijsten bij de parochianen, is groot f 275. Overplaatssmg. Tot besteller bij den Post en telegraafdienst wordt naar hier overge- plaatst de heer E. Eeman te Oppenhuizen (Fr.). Vee-uitvoer. De uitvoer van runderen heeft met het nieuwe optreden van het mond en klauwzeer een geduchten tegenslag onder gaan. Dit blijkt uit den uitvoer. In de week van 11 tot 17 Maart bedroeg die uitvoer nog 2103 stuks en in de week van 3 tot 9 Juni 903 stuks. Sedert 16 Maart zijn voor den uit voer uitgevallen: Italië, Brazilië, Tsjecho- Slowakije, Mexico en Zuid Afrika. Opgedragen Voor de doorgebroken Dui- kersluis in den polder Anna Paulowtja zal een nieuwe in de plaats komen. Het werk is opgedragen aan den bouwkundige C. Blaau- boer alhier. Kapelaan H. X J. M. v. Straelen: De een klein koor, o.l.v. Jos. H. Plekkers Daventry. 1600 M. 3.50 Concert „Midsummer Day”. Het Om roeporkest en Elfle Saddaby, sopraan. R. Maitland, bas. 5-35 Qediehte.ivoorlezing JShelley en Keats”. 6.05—6.50 Bach- cantate „My Spirit was in heaviness”. E Suddaby, sopraan. T. Pickering, tenor. R. Maitland, bas. Het Omroep-koor en orkest. 8.20 Studio, kerkdienst. 9.05 Liefdadig- heidsoproep. 9.10 Nieuwsber. 9.25 Concert door de Militaire kapel. E. Coleman alt, E. Barlett en R. Robertson, piano-duet- ten. 10.50 Epiloog. Parijs, „Radio-Paris”, 1750 M. 12.20 Religieuse uitzending. 1.05—2.10 Orkestconcert. 4.50—5.50 Dansmuziek. 8.50 —11.20 Concert. Orkest MAL Boulay en Benoit, alt-viool. Mme. Blac-Audra, zan». Langenberg, 469 M. 9-2010.20 Morgenwijding. 12.361.20 „Zur Sonnenwende”, cantate voor 3 stem men. 1.202.50 Orkestconcert. 8.85 4.20 Pianoconcert van Bach. 4.506.20 Concert Dubbelkwartet „Liederperle” en de mandolineclub van Keulen. 8.20 „Die Jahreszeiten,” oratorium voor koor, soli en orkest van Haydn. Daarna tot 12.20 Dans muziek. Zeesen, 1250 M. 6.50 Morgenconcert. 9.20 .Morgenwijding. 5.20—6.50 Orkestconcert. 8.3510.50 „Dis Jahreszeiten,” oratorium voor koor soli en orkest van Haydn. Het Stedeltfk orkest Duisburg, Koorvereeniging en solisten. Daar na tot 12.50 Dansmuziek. HEILOO. Geslaagd. Onze plaatsgenoot, de heer T. Hoekstra, is bij het te Delft gehouden Propaedeutisch examen voor Scheikunde le deel geslaagd. NIEUWE NIEDORP. Benoemd. De heer W. Wit vroeger alhier, thans te Den Haag is vanaf 1 Juli benoemd tot opzichter bij den Provincialen Waterstaat van Zuid Holland. ENK HUIZEN. Uitstel herhalingsoefeningen. Aan den dienstplichtige D- de Vries, uit deze gemeen te. is bij Ministerieele beschikking uitstel verleend van de verplichte herhalingsoefe ningen tot 11 Februari 1929. WERVERSHOOF. In werkelijken dienst. De dienstplichtige J. N. van der Geest, uit deze gemeente, is tegen 2 Juli a. s. in werkelijken Kienst ge roepen bij het 21o Regimen* Infanterie te Amersfoort. Nog meer kippenvieesch. De N.- en Z.-Schermer veehouder Jb. K. betrad daarop de plaats der zondaren, op grond van het feit, dat hij op 1 Mei onge keurd vleesch had vervoerd. Hij had n.l. op dien datum een doodgeboren lammetje bezorgd bjj bovengemelden Simon K., die het gebruikte als kippenvoer. Verdachte be schouwde dit lammetje als geheel waarde loos, maar de Kantonrechter taxeerde het nog op f 10.— boete of 10 dagen. De zaak breidde zich uit. Als derde verdachte en vleesch keuringswet werd opgeroepen de landbouwer Willem S. uit N. en Z.-Schermer naar aanleiding van het feit, dat hij ook al weer op i Mei, den noodlottigen dag voor Schermer’s veestapel, een gestorven schaap, overleden aan wind koliek en dus voor con sumptie ongeschikt, had vervoerd naar den pluim veefokker Simon K. Vergunning voor het vervoer van cadaver was gevraagd, nóch verkregen. Waar het hier een volwassen schaap gold, werd het feit als meer ernstig beschouwd en de verdachte, die niet was verschenen, ver oordeeld tot f 30.boete subs. 30 dagen. Waar clandestiene slachtingen in deze ge meente veelvuldig schijnen voor te komen, kunnen deze zaken dienen als zoovele waar schuwingen tegen futuristische eigenaars van doodgeboren of Ontijdig gestorven vee. Het zorgelijk leven van amuse- ments-geiegenheidsondernemers. Vervolgens stond 3 maal achteenvolgens terecht de heer Theo v. G., uit het „Wapen van Heemskerk,” te Alkmaar, die op 8 April j. 1. in zjjn dansgelegenheid had toegelaten een knaap en 2 jonge dochters, die den leef tijd van 18 jaar nog niet hadden bereikt. De heer v. G. kon deze feiten, steunende op het ingestelde onderzoek naar den leef tijd, niet tegenspreken, maar hjj wees op het moeiljjke van de controle. Men heeft dikwerf te doen mef jongelieden, wier leeftijd moei lijk is te schatten en als zij er hardnekkig ’n paar jaartjes opleggen en bijliegen, is zonder nader gegeven den juisten leeftijd niet vast te stellen. Verdachte beweert voorts, dat hjj zelf tamelijk geroutineerd is efi zjjn klantjes wel uit elkaar kan houden, maar door een twee maanden-lange ziekte van zjjn echtgenoote, als gevolg van een ongeval, was zijn tegen woordigheid iif bet café vereischt en moest hjj de controle aan de deur van het dana- lokaal overlaten aan een bediende. De Kantonrechter hield wol eenige reke ning met de moeilijkheden en legde 3 keer f 2.boete subs. 3 keer 3 dagen op. Tegenspoed van een verzamelaar. t Een keurig gecostumeerd meneertje, niet minder gesoigneerd dan onze griffier, bleek ZONDAG 24 JUNI. Hilversum, 1060 M. 10.30 VARA.--concert. Hugo de Groot, viool, Joh. Jong, orgel. Rede door den heer E. van Hinte: Het ioonvraagstuk> 1.00 2.30 Lunchmuziek door het Trio Rentmees ter. 3.00 Aansluiting van het Kurhaus te Scheveningen. Het Residentie orkest o.l.v. Ignaz Neumark. Lilli Herz, piano. 4.45 5.30 Lezing door D. J. v. d. Ven: Midzomer, St. Jan en Schutterfaerten. 5.306.45 Concert door het Omroep-orkest. Rich, van Helvoirt-Pel, bariton. 7.00 VPRO.-uit- zending: De mensch als profeet, door Ds. W. Mackenzie (2). 8.00 Persber. en sport uitslagen. 8.15 Aansluiting van het Kur- haus te Scheveningen. Solistenconcert. Het Residentie-orkest, onder leiding van Prof. Schneeyoigt en Georg Vollerthun. Meta Gfas- Villaret, zang. Orkestbegel. onder leiding van Georg Vollerthun, die tevens- zjjn eigen werk dirigeert. Huizen, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. (KRO. kerkdienst om 10.30, 1870 M.) 8.30 NRCV. Morgenwijding onder leiding van T)s. J. J. L. Duyvendak. Het Lutherseh kerkkoor, dir. J. H. Smit Duyzentkunst. 10.30 KRO. Kerkdienst in de St. Annakerk te Amsterdam. Gezongen wordt de „Missa Solemnis” in honorem St. Francisci Canta- toris Seraphici”, van Ph. Loots voor mannenst., door 't Parochiale zangkoor der kerk o.l.v. Joh. Kroese. H. Tolhuis, orgel. Predikatie door P. Berlage: Johannes de Dooper en onze tjjd. gezongen: „Laudate Dominum”. Nieland. Als naspel „Benedictus”, van Reger 12.301.30 KRO. Lunchmuziek door het Trio .Winkels. 1.30—2.00 KRO. Litterair halfuurtje door B. J. Koldewey, architect te Voorburg. Boekbespreking ,.2.301.30 KRO. Concert in „Artis” door de Stafmuziek van het 5de Regiment Infanterie. J .R. v. d. Glas kapelmeester. 4.305.00 Ziekenuurtje door A. Scheermakers, leeraar aan het semi narie „IJpelaar” to Ginniken. 5.50 NCRV. Dienst in de Ned. Herv. Kerk te Graven- hage. Voorganger: Ds. G. Elzenga. 1. Orgel, 2. Zingen, Pa. 118 7. 3. Votum en zegen bede. 4. Lezen d. H. Schrift: Ps. 46. 5. Gebed, 6. InL preek. 7 Zingen Ps. 42 3 en 4. 8. le ged. preek. 9 Zingen Gez. 58 6 en 7 10. 2de ged. preek. 11 Dankzegging. 12. Zingen Ps. 145 6. 18 Zegenbede. 14 Orgel. 7JJ08.00 KRO. Causerie door Mr. E. Deur- vorst: Het ontstaan van de Nederlandsche Ijzer-industrie. 8.00 KRO. Concert. Het Patronaats-orkeet „St Caecilia” te Amers foort. Muzik. leiders. Kapelaan H. X J. M. van Straelen en L. Wielaert. Mej. Marcelli Nencki, mezzo-sopraan. Bevolking. Ingekdjtten: Gerardus Schil der van Spanbroek,'naar M. 3. Theodorus Hubert us Kessels, van Hejjtfiuijsen, naar J. 24. Huibert Marinus Leconte, van Hilver sum, naar V. 13. Gerrit de Zoeten, van Voorst naar 0. d. 30. Cornelia Adriana Vlaar, van Ilpendam naar Z. 182. Joris Ott, van Oosthuizen naar P. 135. Aaltje Ptas van Edam, naar H. 28. Hendrik Adolph Emmelot, van Purmerend naar Z. 205. Sjjbreg OU van Kwijdflk, naar P. 135. Johannes Petrus Kors, van Voorburg naar H. 34. Maarten van den Burg, vim de Rnp Cl..<- Antoon Quint, van Averreest naar Aantje Lakeman, van de Rijp W- d. z- DER DERDE ORDE. Den 21en Juni IJ. werd te N. Nie- dorp in het klooster der P P. Minder broeders een congres gehouden *£pn Di recteuren der Derde Orde van St. Fran- ciscus. Nagenoeg alle betrokkenl*T)irec- teuren waren opgékomen, wat de voor zitter, Pater Petrus Nielen O.F.M., in zijn welkomstwoord met voldoening con stateerde. Van den Hooeerw. beer Mgr. H- J. M. Taskin, Vicaris Kapitulaar, was een aan moedigend schrijven binnengekomen. Nadat deze brief, met applaus begroet, was beantwoord door een telegram van dank en huldiging, gaf de voorzitter het woord aan Pater Methodius Mulder O.F.M., visitator der Derde Otde, die verslag uitbracht over het betrpkken district. Als bewijs van inwendigen bloei memoreerde hij vooral de zeer groote deelname aan de speciale Derde Orde- retraites in het retraitenhuis te Bergen. Dan hield Pater Dr- Fidentius v. d. Bome O.F.M. een inleiding over: „Der de Orde en H, Eucharistie^” Do Z. Eerw. hyer J. O. Vijverberg, Past, te Onderdijk, gaf een causerie over de' „Derde Orde en Huisverzorging." De Voorz. memoreerde in zijn dank woord, dat Onderdijk een Derde Orde- parochie mag genoemd worden daar niet alleen de volwassenen tot de Derde Orde toetreden, maar ook de jeugdactie det Derde Orde wellicht nergens tot zulk een blo'-ï is gebracht- hier. Van deze jeugdbeweging in 't alge meen gaf Pater Cunibertus Sloots O.F.M vervolgens een zeer interessant beeld. Hij noemde de Derde 'Orde een aller heilzaamst middel om de jeugd tegen de huidige gevaren te beschermen, daar de geest van St. Franciscus hiertegen recht ingaat. Het voorstel van het Centraal Bureau der Derde Orde om een gewes*-lijk Congres van Tertiarissen te organisee- ren in dit district werd aangenomen. Na een geanimeerde rondvraag sloot de voorzitter met een dankwoord de vergadering. De Z.Eerw. Pater Gardiaan bood de congressisten een maaltijd aan in den kloosterrefter. JAARVERGADERING DR. ARIENSVEREENIGING. De achtste jaarvergadering van Dr. Ariënsvereeniging, de organisatie van het Reddingswerk van Katholieke alcoholisten in Nederland, had te Venlo plaats in „Huize Sint Jan." Na een kort openingswoord gaf de Voorz., de heer P. Voestermans, een uit eenzetting van de wijze waarop het nieu we Venlosche Alcoholvrije Reclassee- ringsgebouw „Sint Jan" tot stand kwam. Het jaarverslag van den Secretaris, den Z Eerw. Pater Ildefonsus, wees op een voortdurenden groei van het werk, dat echter ook nog in vele kringen to taal onbekend is. De vereeniging telt thans 21 afdeelingen en 31 correspon dentschappen. Door de afdeelingen wer den vele drankzuchtigen behandeld. In het Rustoord der Dr. Ariënsvereeniging maakten bovendien nog, behalve enkele lichte zenuwpatiënten, 21 alcoholisten een kuur, met zeer bevredigende resul taten. Ook voor de verpleging van vrou welijke alcoholisten bestaat gelegenheid, waarvan echter nog weinig gebruik wordt gemaakt. Na de pauze hield Dr. J. M- Kok, Ge neesheer aan de R. K. Psychiatrisch- Neurologische Kliniek te Wassenaar een inleiding over „Het karakter van den Drankzuchtige.” Spr. wees er op, dat over dit onderwerp nog zeer veel in studie is. Dat onder de drankzuchti gen een zeer groot percentage psychisch minderwaardigen „voorkomt, volgens sommige onderzoekers 5070 pet., be wijst niet, dat dit alles een gevolg is van den drank- In menig geval is ook het drinken een gevolg der psychische min derwaardigheid. Men dient in de beoor- deeling van den drinker en diens karak ter dan ook zeer voorzichtig te zijn en elk geval afzonderlijk te bestudeeren en vast te stellen. Met gevallen uit de prak tijk verduidelijkt spr. dit. Het karakter van dipsomanen (kwartaaldrinkers) geeft al zeer vele moeilijkheden. Met verschillende voorbeelden toont spr. aan, dat sommige temperamenten als het ware leiden tot drankzucht. Dit geeft bij de behandeling groote moeilijk heden, maar moet ook leiden tot veel voorzichtigheid en heel veel geduld. Spr. meent, dat bij den drinker steeds de hoo- gere geestelijke functies lijden, de ener gie vermindert, rflen neemt een toene mende zedelijke verruwing waar; zijn stemmingsleven verandert, er is een to taal van geestelijke afstomping, een te loorgaan van geestelijke functies. Na een vlotte rondvraag sprak de Voorzitter een kort slotwoord, opwek kend tot onvermoeid voortwerken aan de redding der drankslachtoffers en tot steeds meer bekendmaken van dit nog bij velen onbekende liefdewerk, waarna de vergadering met déh Christelijken groet gesloten werd. ANDIJK- JuHleum. Onze oud-plaatsgenoot de MMeerw. Heer J. Bakker, Kapelaan aan dö Apgustjjnerkerk te Utrecht, herdacht zün 86-jarig Priesterfeest. OUDENDIJK. Benoemd. De heer C. Cupido. 2e kaas maker aan de zuivelfabriek „Concordia", alhier, is benoemd tot eerste kaasmaker aan de nieuw te bouwen zuivelfabriek te Ruinen. Nieuwe brug. De brug van den heer C. Willig, die jaren lang door te geringe wjjdte een belemmering voor het verkeer is ge weest. zal door een nieuwe worden vervan gen. Door geldeljjke bijdragen van polder, belanghebbenden en eigenaar is het hiervoor benoodigde geld zoogoed als bij elkaar. Inmiddels is men al met het graafwerk begonnen. De brug wordt 40 c.M. wijder ge maakt, dan de polderverordening aangeeft. Door deze verbetering wordt Klein Beschort uit haar isolement verlost. WIERINGEN. Woningbouw. Door .de Maatschappij tot Uitvoering van Zuiderzeewerken zullen te Oosterland nog drie dubbele personeelswo- ningen worden gebouwd. - EGMOND AAN DEN HOEF. Geslaagd. De gezusters M. Schuit en E, Schuit beiden van hier, slaagden op 19 de ser aan de R. K. Kweekschool te Schin op Geulle (L.) voor het examen van onderwij zeres. MAANDAG 25 JUNL Hilversum, 1060 M. 12.302.00 Lunchmuziek door het Trio Verhey. 4-40—5.55 Kinderuur^je onder leiding van Mevr. Ant van Dijk. 6.00 7.15 Concert door het Omroeporkest.1M 7.45 Fransche Olympiadeles. 8.15 Aan sluiting van het Kurhaus te Scheveningen. Volksconcert. Het Residentie-orkest, onder leiding van Ignaz Neumark Willem Hereken-„ rath, bariton. Voor de pauze fragmenten uit de „Meistersftnger", „Parsifal” en „Walkure” daarna symphonic „Aus der nieuwen Welt”, Dvorak. 10.00 Persber. Huizen, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. Uitsluitend NRCV.-uitzendingen. 12.301.45 NCRV.. Orgelconcert door M. Postma. 4.00—5.00 NCRV. Ziekenuurtje onder leiding van De. D. G. W. L Roder. 6.157.00 Cursus Fotografie door A. Boer. 7.308.00 Zangcursus door Jac. Ph. Cara. 8.00 Concert. Mevr. H. Helderman-Smit, piano. Dirk Vos, viool. H. Deelstra, orgel. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmu- ziek. 12.20 Ballade-concert, sopraan en bariton. 12.50 Dansmuziek. 1.202.20 Orgelconcert. 2.50 Causerie. 8.20 Muziek. 3.25 Hister causerie. (Tnsschen 3.50 en 5.20 en van 6.206.40 tevens van 7.06 7.20 verslag van de wedstrijden (tennis) in Wimbledon). 3.40 Muziek. 3.50 Met Marguer. Margon Trio. 4.20 Dansmuziek. 5.20 Hnishoudpraatje. 5.35 KinderuUrtje. 6.20 Het,. Marguer. Morgan trio 6.40 voor padvinders. 6.50 Nieuwsber. 7.05 Het Marguer. Morgan Trio. 7.20 Dram, critiek. 7.35 Moderne Engelsche liedreen. J. Thorne, bartiton. V. Williams’ werken. 7.45 Fran-** sche causerie. 8.05 G. Gerrad, komiek. 8.20 Het „British Women’s Symphony Or chestra” (Dames symphonie-orkest). 9.20 Nieuwsber.. 9.35 Lezing: I remember. 9.50 Nieuwsber. 9.55 Vaudeville. 10.15 „Aïda”, 3e acte. 10.45 Vaudeville. Dans- orkest en variété-artisten. 11.2012.20 Dansmuziek. Parijs, „Radio-Paris”, 1750 M. 10.50—11.00 Gramofoonmuziek. 12.50 2.10 Orkestconcert. 4.055.05 Trio- concert. 9.0511.20 „Rip”. operette van Planquette. Orkest, koor en solisten. Langenberg, 469 M. 1.252.50 Orkestconcert. 6.207.15 Or kestconcert. 8.30 „Aus fremden GS.rt.en”. Oostersche gedichten. Rudolf Aieth, spreker. Werag-orkest. Daarna tot 12.20 dansmuziek. Zeesen, 1250 M. 12.20—5.20 Lezingen. 5.20—6.20 Or kestconcert. 6.20^—8.05 Lezingen. 8.50 Prorgamma uit Warstfiau. Orkest onder lei ding van G. Fitelberg. De Warschauer Phil harmonic. 10.50 Sluiten. Hamburg, 395 M. 6.15 Orkestconcert. 7.20 Populair con cert. 8.20 Vocaal concert. 9.20ll.M) Vocaal concert. Liederen en aria’s doos Alfr. Strauss. Brussel, 509 M. 5.20 Gramofoonmuziek. 5.50 Orkestconcert 6.50 Trioconcert, piano, viool an cello. 8-35 Gramofoonmuziek. 8.5010.35 Con cert in het Casino te Spa. Kwjjdflk, naar P. 135. Voorburg wr> naar W.d. 29. Trijatje van Sluis, vna de Rjjp naar W. d. 29. - - P. 38. !4. Mein-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 6