PUROL PU ROL KUNST EN KENNIS. De Kofferqramofoon welke gij meeneemt naar boeoh en veld, op uwe vacantietoohten en bij bezoek aan kennissen, moet handig en licht te vervoeren zijn. Hls Masters Volcé vereenigt deze eigenschappen in zich en paart daaraan een duide lijke volle toonqualiteit en zuiver. Fa. P. Th. YPMA, RECHTZAKEN. LANDBOUW EN VEETEELT Klein Allarlel. GEMENGD NIEUWS. MEDEMBUK HEILOO. BINNENLAND. RADIO. LUCHTVAART. ANDIJK. per- 7 L. B., •3' MB 1 had hem verteld, dat was. Verdachte W. verklaart daarop, dat de zoo productief gf haar dan de 1 i t i 5 Een prijs van 100.000 lire voor majoor Maddalena. Een groep onder leiding van senator Mo rello heef# een prijs van 100.000 lire toe gekend aan majoor Maddalena, omdat hij de eerste is geweest, die Nobile gevonden heeft. BOEK EN BLAD. Vraagt de bezitters van de Hls Masters Voice over het onver woestbare in dit merk en vraagt prijs aan bij Langestraat 69, Alkmaar. Tegenover Hotel Proot. v K b v i< g b h ik st ni g< ht 1h is en w< tij he in he bk boi kei bei de an- r geplaatst van werk- ABBEKERK. Distel. Bij beschikking van den Minister van Oorlog, is aan den dienstplichtige Th. Sneek, uit, deze gemeente, uitstel verleend van de verplichte herhalingsoefeningen tot 11 Februari 1929. Urk. Wij ontvingen een toeristengids, met op den kleurigen omslag de naam Urk. Van uitgever, drukker of V. V. V., lezen we er niets in, zelfs de schrijver van het aardige schetsje van de geschiedenis van de bevol king en het eiland Urk, stelt zich tevreden met het initiaal D. De bedoeling van het boekje, dat met vele typische foto’s van het schilderachtige eiland verlucht is, blijkt echter genoeg. Ter gom- pleteering van het geheel bevat het boekje een lijst van de een-dags-tochtjes, die vanuit de verschillende plaatsen naar het eiland Urk gemaakt kunnen worden. DE VEENDAMMER HYPOTHEEKBANK. De zevende dag der strafzaak. De Vierde Kamer der Rechtbank te Am sterdam heeft Zaterdag hare zevende zitting gehouden, gewijd aan de behandeling der Veendammer Strafzaak. Verhoor verdachten. De verdachten worden aan een langdurig verhoor onderworpen. Verdachte J. J. W.. die het eerst wordt gehoord, ontkent het hem ten laste gelegde. Hij verklaart de Veendammer voor ruim 2.6 millioten verkocht te hebben aan de Disconto- bank voor Credietinstellingen. Een ton werd in contanten betaald; de rest zou in onroeren de goederen en hypotheken voldaan worden. Daartegenover stond een borgtocht van Lie bermann en v. dl Toorn. Verdachte vond het niet noodig te informeeren naar de Disconto- bank. want hij was gedekt door den borg tocht. Desgevraagd deelt verdachte vervolgens mede, dat hij van Liebermann een tasch heeft gezien, waarin een half millioen aan effecten waren. R. K. LANDBOUW-BEDRIJFSRAAD. De .Algem. R. K. LandboUw-Bedrjjfsraad houdt op 2 Juli te Utrecht een algemeene vergadering, waarin het lid der Tweede Ka mer mr ,J. R. H. van Schalk een inleiding zal houden over: De prae-adviezen over de verhouding tusschen werkgevers en werkne mers in het bedrijfsleven, uitgebracht aan de R. K. Staatspartij en de beteekenis hiervan voor den land- en tuinbouw. Voorts zal in behandeling worden genomen het punt: be strijding van de werkloosheid in den land bouw, hetwelk ingeleid "zal worden door den heer B. N. Loerakker van Haarlem. Prof. L. van Aken heeft ontslag genomen als voorzitter van den Landbouw-Bedrijfs- raad. Het bestuur heeft, in overleg met de besturen van den R.K. Nederlandschen Boe ren- en Tuindersbcnd en den Nederl. R. K, Landarbeidersbond, prof. J. D. J. Aenge- nent te Warmond aangezocht het voorzitter schap der vereeniging te willen aanvaarden. Een sein van Amundsen? Het Sowjet-gezantschap te Oslo beeft Za terdagmiddag telegrafisch bericht uit Mos kou ontvangen dat aldaar bericht was inge komen van den Russischen ijsbreker Ma-, linguin die heel zwakke draadlooze seinen had opgevangen, die niet te ontcijferen wa ren geweest, behalve de letters Gilen waaruit misschien mag afgeleid worden dat de seinen van den Franschen vlieger Gilbaud afkomstig waren die zich met Amundsen in het verdwenen vliegtuig bevindt. Liebermann bezat een diploma- tieken pas. Bovendien bezat Liebermann een diploma- tieken pas, omdat hij naar hij aan ver dachte had verteld vaak regeeringsop- drachten kreeg. Door deze mededeeling was verdachte ver sterkt in zijn vertrouwen in Liebermann. Ook ,in v. d. Toorn stelde verdachte vertrouwen ’in verband met de informatie, welke hij van mr. Schürmann had verkregen. Deze toch had hem verteld, dat v. d. Toorn zeer rijk De kleine parochie Oostereind (N.Br.) bracht voor het Dr. Schaepmanfonds f 344.80 bijeen. Op de Graatheide in Limburg is door een rjjksveldwachter het in staat van ont binding verkeerende lijkje van een pasge boren kindje gevonden. De politie stelt een onderzoek in. HONDERD-URIGE OVERWERKWEEK. Aan de Coöp. Spiritusfabriek „St. Joseph” te Bergeyk heeft vorige week een arbeider ongetwijfeld een record op zijn naam geves tigd vooreen overwerk van honderd uren in zeven dagen. In totaal heeft deze inderdaad volhardende werkman die week 148 uren arbeid verricht. ZIT- EN LIGVERBOD LANGS DEN WEG. De 5 oerendaalsche Raad nam aan een voorstel van B. en JV., om in de politie verordening een artikel op te nemen, waarin wordt verboden het zitten of liggen van per sonen van verschillende kunne op de bermen langsde wegen. CORRUPTIE TE HAAKSBERGEN? Reeds geruimen tij<l hebben te Haaksber gen geruchten de rorjde gedaan, dat A. J. ten Br., wethouder te Haaksbergen, zich aan corruptie zou hebben schuldig gemaakt. De heer ten Br. zou van twee personen belangrijke geldbedragen hebben gekregen voor het verkrijgen eener drank vergunning, terwijl hij als agent eener brandverzekering do premies sedert oenigen tijd niet zou heb ben afgedragen en verhoogingen der assu rantiën niet aan het hoofdkantoor opgegeven. Het onderzoek, dat door de politie reeds is ingesteld, wordt voortgezet. SCHOONE ONDERKLEEDING. Minder dan duizend bacteriën op 6% vierkante c.M. Dat "onreinheid niet samengaat met hygiëne, behoeft tegenwoordig niet meer te worden verteld, ieder weldenkend mensch is ervan overtuigd. Dat neemt niet weg, dat men op de dagelijksche gewoonten der mees te menschen nog wel aanmerkingen kan maken uit een hygiënisch oogpunt en één ervan betreft de onderkleeding. Amerikaan- sche bacteriologen zoo deelt het „J. of the Am. Med. Ass.” mede hebben nage gaan, hoeveel bacteriën per vierkante inch (bjjna 6% vk. c.M.) er voorkwamen, in pasge- wasschen hemden en in zulke, die één of meer keer waren gedragen. Goed gewasschen hemden bevatten minder dan 1000 bacteriën per vierkante inch; na één keer dragen stijgt dit tot 400.000, na 6 keer dragen tot 10 millioen per vierkante inch. Daarbij werden vele bacteriën gevonden, van de huid af komstig, die niet bepaald onschadeljjk zijn te noemen. Nu zal het in Nebraska, waar deze onder zoekingen werden verricht, gemeenlijk wel warmer zijn dan in onze streken, maar ver moedelijk is de gewoonte van ons volk, om één keer per week schoone onderkleeding aan te trekken verkeerd en zal men ertoe moeten overgaan, hemden en onderbroeken vaker te verwis jeleti. Hoog bezoek. Een 30-tal le kamer leden bracht Zaterdag een bezoek aan Me- demblik om de Zuiderzeewerken te bezich tigen. Baldadigheid. Een 2-tal jongens brach ten Zaterdagmiddag een luze auto van den heer Boon in beweging met gevolg dat deze in botsing kwam met een der autobussen van den heer Boon. De liHte auto bekwam materieele schade. Gemeenteraad. De Raad dezer Ge meente Vergadert op Woensdag 27 Juni *28, avonds half 8 uur. Agenda: 1. Vaststelling notulen. 2. Inge komen stukken. 3. Verzoek van de Schoorl- sche Rjjwielpadvereeniging om subsidie. 4. Voorstel tot het vaststellen van rooilijnen langs een gedeelte van de Kerkelaan en een gedeelte van den Raadhuisweg. 5. Voorstel tot vaststelling van een instructie en van de jaarwedde van de concierge van het Raad huis. 6. Verkoop van het complex Oude Raadhuis. concert. 11.251250 DansmwHek. Parijs, „Radio-Paris”, 1750 M. 10.50—11.00 Concert. 12.50—2.10 Klas sieke kwartetten. 4.055.05 Orkest. 8.50— 11.20 Concert, .,La Vrille Bretnno”, dram, scène. Daarna orkestconcert. Langen berg, 469 M. 1552.50 Orkestconcert. 6507.15 Het Göhre-Wasowicz Trio. 8.35 Symphoniecon- cert. Het Werag-orkest en Hr. Grote, ceUo. Werken van Spiesz, Bettingen en Unger. Daarna tot 12.20 Orkestconcert. Dansmu ziek. Zeesen, 1250 M. 12.20—550 Lezingen. 550—650 Orkest concert. 6.208.05 Lezingen. 8.50 Marki- scho avond. M. Kasack, inleiding. L. Müthel, declamatie. Orkest. 10.5011.50 Concert „Iin Garten”. A. Flessburg, tenor. Becce’s Gloriepalast Symphon. Hamburg, 395 M. 4.35 Liederen door Roland Mell. 550 Ga lante dansen. 650 Orkestconcert. 8.20 ..Montmartre”. Inleiding door M. Collin, Pa rijs Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 550 Dansmuziek. 6.50 Kamermuziek doof het omroep-trio, 8.3510.35 Fragmenten uit „Les Pêcheura de Perlee”, Bizet. In de pauze een causerie. NIEUWE POOLEXPEDITIES MET HET DUITSCHE LUOHTSCHIP L. Z. 127. In de tweede zakeljke slechte voor leden toegankelijke vergadering van Aero Arctie te St. Petersburg heeft prof. Wegener mede gedeeld, dat de Duitsche regeering met dr Eckener een regeling heeft getroffen voor twee Pool-expeditieskmet de L. Z. 127 naar de Poolstreken onder voorbehoud, dat overige kosten van de expedities door dere landen worden gedragen- A. B. te Egmond aan Zee. B. D. te Bloemen- daal, P. E. B. te IJmuiden, overtreding Vo- gelwet; de le en 8e ieder 5 boete dagen hechtenis; de 2e, 3e. 4e, 5e. 6e de dagen, hechtenis; de 3e 36 den en naar rechts. Hij bevond dat: 189 personen naar links blikten, 411 sonen naar het midden blikten. 177 personen naar rechts blikten. Reclames die zich in het midden der eta lages bevonden, werden dus ongeveer twee maal zoo vaak bezichtigd als andere, die zij waarts waren opgesteld. Combineeren we nu de beide staatjes en zetten we de beste plaats in de etalage voor op, dan is de volgorde voor de diverse etala ge vakken aldus: 1. Midden benedenvak. 2. Rechter en linker benedenvak. 3. Middenvak op oogshoogte. 4. Rechter en linker zijvak op oogshoogte. 5. Midden bo^envak. 6. Rechter en linkerbovenvak. Zeer zeker zijn de experimenten van dr. Blumenfeld leerzaam, maar ze mogen onze etaleurs niet verblinden op hopeloos maken. De bekwame etaleurs beschikken over mid- delx genoeg om de blikken van kijklustige voorbijgangers in de gewenschte richting te. leiden. EEN PANIEK AAN HET KALFJE Een kind gedood. Door het zomersche weer was het gister middag ongeveer half zes nog vol "aan <fe bekende uitspanning „Het Kalfje” op den hoek van den Kalfjeslaan. De tafeltjes van het terras voor het huis waren alle bezet. Men genoot van het uitzicht op den Amstel. Plot seling stoof een auto temidden van deze rus tende menschen. 'n Paniek ontstond. Gillen de vloog men naar alle kanten. Tusschen de ravage van gebroken stoelen en tafeltjes la gen menschen. De meeste van hen konden dadeljjk opstaan al hadden sommige pijnlijke ledematen. Een kind van negen jaar bleef liggen. Men zag dadeljjk dat het zeer ernstig was gekneusd. Het werd op een bank gelegd en geneeskundige hulp werd ingeroepen. Op weg naar het binnengasthuis bezweek het UIT DE METAALINDUSTRIE. Inzake het conflict bjj de firma P. M. Dny- vis, N. V. Machinefabriek te Koog aan de Zaan, hebbén, naar de „Volkskrant” meldt, besprekingen plaats gehad tusschen den rijksbemiddelaar en de hoofdbestuurders der drie betrokken Metaalbewerkersbonden. Hierna onderhield de rijksbemiddelaar zich met de firma. Een en ander had tot gevolg, dat morgen eert gemeenschappelijke bespreking tusschen partijen zal plaats vinden onder leiding van den rijksbemiddelaar, waarbjj ook een ver tegenwoordiger van den Metaalbond zal aan- ■wezig zijn. SANATORIUM DEKKERSWALD. Naar wij vernemen, zal het bekende sana torium „Dekkerswald” te Groesbeek bij Nij megen weer worden uitgebreid. Met name zal de klasse-afdeeling belangrijk worden vergroot. Het uitwerken der plannen, ont worpen door het architecten-bureau Eduard Cuypers, is in vergevorderd stadium, zoodat binnenkort de aanbesteding zal plaats heb ben. DE STAKING AAN DE SCHELDE. De ijzergieterij der firma Boddaert Co. te Middelburg verricht geregeld werk voor de maatschappij De Schelde te Vlissingen. In een onderhoud, dat de leiders.‘van de staking toet de directie van deze ijzergieterij hebben gehad, is overeengekomen, dat alleen het werk, dat vóór de staking was gecon tracteerd, zal worden afgemaakt. MÏSSIE-TENTOONSTELLING TE BREDA. Te Breda is gisteren geopend de Breda’sche Algemeene Tentoonstellling op Missiegebied, die aldaar van 23 dezer tot 1 Juli gehouden zal worden. Uit de grootsch opgezette ten toonstelling blijkt hare groote beteekenis. Dit blijkt trouwens ook uit de missie-congre- gaties die eraan deelnemen o.a. de Witte paters van Kardinaal I-avigerie, de Minder broeders, de paters der Heilige Harten, de orde van het Heilige Kruis, de kruisheeren der Karmelieten, de Lazaristen, de Domini canen, de Capueijnen. de paters van den Hei ligen Geest, de Assumptionisten, de congre gaties van het Goddelijk Woord, de Redemp toristen. de Maristen, Passionisten en de congregatie van het Onbevlekte Hart van Maria. Gisteren werden de paters-missionarissen aan het station ontvangen en trok het ge zelschap naar hét tentoonstellingsgebouw, waar de bisschop van Breda, mgr. P. Hop mans, de tentoonstelling geopend heeft. Voor het gebouw is. een artistieke eerepoort aan gebracht, met een groot wit kruis in top, ge flankeerd door de nationale driekleur en de pauselijke en andere kerkelijke vlaggen. Morgen zullen de missionarissen officieel ten stadhuize worden ontvangen. Zondag 1 Juli zal een groote allegorische optocht, op de missie betrekking hebbend, door de stad trekken. of 5 -en 9e ieder 3 boete of 3 dagen hechtenis; de 7e 2 maal 3 boete of 2 maal 3 dagen hech tenis. A. S., J. Z. Ez., B. Z. Kz. te Egmond aan Zee, C. P. R. te Velsen. A. B. te Bergen, P. D., E. D., G. D. te IJmuiden, P. K. te Alkmaar, A. J. K. te Doesburg, loopen over verboden graad, de le, 2e, 3e, 7e en 8e, leder f 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 4o 5e, 9e en 10e, ieder f 2 boete of 2 dagen hechtenis, de 6e f 5 boete of 5 dagen hech tenis. W. P. te Haarlem, M. N. te Limmen, J. H. v. S., J. B., E. D„ H. W., W. E., T. van G.t e Alkmaar, E. S. te Oudorp. W. B., J. B., A. G. J. B, A G., J. B., te Broek op Langen- djjk; C. B. te Schermorhorn, overtreding Politieverordening de le en 6e ieder f 3. boete of 3 dagen hechtenis; de 2e en 3e ieder f 4.boete of 4 dagen hechtenis; de 4e f 2.boete of 2 dagen hechtenis; de 8« 3 maal f 2.boeten of 3 maal 2 dagen hechtenis; de 5e geen straf toegepast; de 7e f L— boete of 1 week tuchtschool; de 9e f 8 boete of 8 dagen hechtenis; de 10e. 11e, 12e en 13e ieder f 5.boete of 5 dagen hechtenis: de 14e 2 maal f 3 boeten of 2 maal 3 dagen hechtenis. WOENSDAG 27 JUNI. Hilversum, 1060 M. 12.302.00 Lunchmuziek door het Trio Verhey. 3.004.00 Maak het zelf! Door Mevr. SchaakeVerkozen. 5.807.15 Con cert door het Omroep-orkest. N. Prukema- ker, piano. 7.157.45 Lezing door S. 8. B. Goudeket: Ancient order of foresters. 8.15 Aansluiting van het Kurhaus te Bchevenin- gen. .golistenconcert. Het Residentie-orkest o. 1. van Prof. G. Schneevoigt. Nathan Mil- stein, viool. 10.30 Peraber. Daarna dansmn ziek door het dans-orkest Rentmeester. Huizen, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. (Uit sluitend N.C.R.V.-uitzendingen). 12.301.45 Concert. Mej. L. Lauenroth, piano. Mej. M. Scager, viool. Mevr. J. Hehl, cello en fluit. 5.00—6.00 Kinderuurtje o. L van Mej. S. Groeneweg. Mej. C. v. d. Voor de, zang. 7508.00 Gramofoonmuziek. 8.0C Propaganda-avond. D. Lüsschen, fluit. M Bouwmeester, orgel. Spr.: Mr. A. v. d Deure: De beteekenis der Christelijke Radio. C. A. Keunings: Bezinning. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 1150 Gramofoonmuziek 12.20 Ballade-concert (sopraan, bariton). 12.50 Dansmuziek. 1.20—2.20 Orkestcon cert. (Tusschen 3.504.05, 4.205.35, 6.20—6.40, 7.05—7.20 uitslagen tenniswed strijden Wimbledon). 2.50 Causerie. 3.10 Muziek. 3.20 Causerie. 3.50 Muziek. 4.06 Lezing: Fuel foods. 4.20 Licht klassiek con cert. Omroep-symphonie-orkest. L. Tombo, piano. 5.35 Kinderuurtje. 650 Dansmuziek. 6.40 Tuinpraatje. 6.50 Nieuwsber. 7.05 Dans muziek. 750 Lezing: The work of a British Trade Commissioner. 7.35 Moderne Engri- sehe liederen van John Ireland. 7.45 Lezing: The meaning of good. 8.05 Vocaal concert. F. Baumann, tenor, 8.20 „Widow Enga ging”, comedie in 1 acte van ForbesRo bertson. 8.50 Vocaal concert. Werrenrath, bariton. 9.20 Nieuwsber. 9.36 Lezing: The ancient city of Petra. 9.50 Nieuwsber. 9.55 Tom Jones en het Grand Hotel-orkest. 11.05 Fragment nit „Macbeth”. 11.15 Piano- etaleeren artikelen en dus ook voor de daar- tusschen aan te brengen reclame-objecten. Het is vooral dr. Blumenfeld geweest, die aan de hand van een heele reeks van experimen ten op dit verschijnsel heeft gewezen. Op wandelingen door drukke winkelstra ten noteerde hij, hoe de blikrichting van honderden voor etalages staande personen was op het moment, dat hij ze voor een of* andere etalage aantrof. Hjj maakte twee staatjes. Voor het eerste onderscheidde hij drie blikrichtingen, naar boven, rechtuit en naar beneden. De uitkomst was als volgt: 67 personen blikten naar boven, 219 personen blikten rechtuit, 646 personen blikten naar beneden. Artikelen en reclame-objecten die zooda- nig in een etalage waren opgesteld dat ze in benedenwaartschc richting waren op te nemen, hadden dus veruit de beste plaats volgens dr. Blumenfeld, want ze werden 3 maal zoo vaak bezichtigd als voorwerpen, die ongeveer op oogshoogte waren geëtaleerd en zelfs 10 maal zpo dikwijls als artikelen, die een opwaartschen blik vereischten. Voor de samenstelling van het tweede staatje onderscheide dr. Blumenfeld weer drie blikrichtingen naar links, naar het mid- DE HULPVERLEENING AAN NOBILE. ■v Tot op 5 M. gedaald. Bevestigd wordt dat majoor Maddalena en Penzo over Nobile's kamp vlogen, levens middelen, wapens, accu’s voor het radio-toe- stcl, enz. uitwierpen. Zij overtuigden zich, dat alles goed neerkwam. Penzo daalde bjjna tot op 5'M. boven No- bile’s kamp, doch een landing bleek nog on mogelijk. De groep Mariano niet gevonden. De patrouille van de Braganza, welke uittrok om de groep Mariarfo op te sporen, is teruggekeerd zonder de 3 mannen te ont dekken. eerste omterhandelingen over de overname van dc Veendammer begonnen zijn door een brief van 8., d.d. 26 November 1926. waarin om een onderhoud gevraagd werd. Daarop hebben besprekingen plaats gehad, waarop een concept-contract werd ontworpen. Blijkens, het verdere verhoor is het con tract niet doorgegaan met Sedyn. die voor zijn bemoeiingen ten behoeve -van Lieber mann een provisie, van 75.000 van dezen vorderde en genoemden Liebermann daa,r- -voör een proces aandeed. Den brief van Sedyn. waarin mcegedeeld wordt, dat de onderhairdelingen zijn afge broken. zegt verd. nooit gelezen te hebben. Verd. verklaart verder, dat op verzoek van mr. Schürmann de onderhandelingen her vat zijn o.m. met Liebermann, die toen mee deelde dat hij verschillende Hypotheekban ken bij ëlkaar wilde voegen. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak van 22 Juni 1928. A. II. K. te Venlo, overtreding Art. 426 W- v. 8. 5 boete of 5 dagen hechtenis. P. II. te Alkmaar: N. B._ zwervende, dron kenschap, ieder 3 boete of 3 dagen hech tenis. S. K.. W. S. te Zuid- en Noord-Schermer, o-ertreding Vleeschkeuringswet. de le 15 boete of 15 dagen hechtenis; de 2e 10 Lpete of 10 dagen, hechtenis; de 3e 30 boete of 20 dagen hechtenis. A. de V.. A. B., J. de V., P. V. te Alk maar, J. V. te Hoorn, M. E. H. te Zuid- Scharwoude. overtreding Motor- en Rijwiel- wet; de le, 3e, 4e en 5e ieder 4 boete ot 4 dagen hechtenis; de 2e 2 boete of 2 da gen hechtenis; de 6e 1 boete of 1 week tuchtschool. W. V.. H. V., J. G„ H. V.. J. P. Concert. Het schoone weder had menig een naar buiten gelokt om de schreden te ■richten naar den tuin van den heer J. Groot, waar de geïmproviseerde rustbanken onder Oet hooge geboomte waren neergezet. Afwisselende composities werden uitge- voerd. Vroolijke marschcn schalden hoog uit boven de windstille hoornen. Moderne ouver tures wier melodieën elkander bijna verjagen of meer romantisch met medcslcepende solo’s werden uitgevoerd. Waarlijk er viel van te genieten: En het is van harte als we hopen Jat „Sursum Corda”.ons, dezen zomer nog lens op zoo iets verrast. Toch willen wjj even critiseeren. Neen niet op het corps of muziek, thans 'chter op het publiek en wel op de jeugd. ’t Is jammer, neen, 't is schande, dat zij zich met een dergeljjken avond niet fatsoen lijk weten te gedragen. Terwijl de muzikan ten hun best deden te geven wat zij konden, deden anderen juist hun best om de afleiding zoo gropt mogelijk te maken. Is dat nu het doel vaneen concert? Al meermalen werd bij een concert zooiets opgemetkt en het is be treurenswaard ig. *t Is te hopen, dat een vol gende maal streng~zal toegezien worden, dat de wanklanken de zuivere klanken niet over treffen. Goede oogst. Evenals het vorig jaar gaat ook thans het. tulpengewas weer langzaam heen. Overal is men bezig de eerste te rooien. Gelukkig is de grond niet zoo doorweekt als vorig jaar, toen -de nattigheid gedurende enkele weken groote moeilijkheden oplever de. In deze streek is de oogst over het alge meen heel goed te noemen, hoewel die van het vorig jaar het volgens onze meening won. Vooral sommige voor vuur vatbare partjjen Darwins stegen den laatsten tijd snel op. De tulpencampagne zal ook thans weer tal van handen vragen. Zij worden echter reeds in overvloed aangeboden. Vele bewoners der oostelijke provincies bieden hun werkkracht aan. zoo velen zelfs, dat we dezer dagen bjj iemand, die blijkbaar nog al cens aanbod kreeg een bordje zagen, waarop stond: Voorzien volk. De matige prijzen der aardappelen makén, dat ook daar weinig extra arbeidskrachten voor worden aangesteld. Oogst en prjjs van dit artikel zijn bij lange na niet evenredig Met de boonën is over het algemeen, ten gevolge van het vele water omstreeks half Mei nog al gesukkeld. De stand der andere gewassen semjnt óver net algemeen bcxreOl- gend, vergeleken bij andere jaren. DE BESTE PLAATS VOOR EEN iteCIAME. Wil uw Uturne mogelgk zijnet beste plaats. O Een van de eerste eisëhen, waaraan een\e- clame moet beantwoorden, om flink de aan dacht te trekken, is een sterk in het oog vallende plaats. Wat in den mensch, die zich op den voorgrond dringt, mishaagt, is voor de reclame een deugd. Die moet gezien wor den, anders is ze waardeloos. De stimulans tot koopen waait den verbruiker niet aan, maar moet worden gewekt en aangewak- kerd door dë reclame, die niet in een hoekje staat. Daarom is het nt>odzakel|jk, voor iedere reclame wel degelijk na te gaan, hoe ze het best gezien zal worden. Het voor deel dat de op de juiste plaats aangebrachte reclame afwerpt, beloont de moeite van het wikken en wegen ruimschoots. De neringdoende midden-stander, die in onze grooetre dagbladen adverteert, zal on dervonden hebben, dat sommige plaatsen in die couranten voor beter gehouden worden dan andere en daarom ook duurder zijn. Het is echter voor hem volstrekt niet noodig te weten, welk plaatsje voor een advertentie langs psycho technischen weg wordt aange wezen als het juweeltje voor den adverteer der. Een futlooze annonce op het allerbeste plekje zal altijd minder productief zjjn dan een sterk sprekende en krachtig suggeree- rende advertentie die elders staat. Lichtreclame en groote reclameborden, die vanuit de verte gezien moeten worden, mogen gerust hoog geplaatst worden, omdat de mensch die in de verte kijkt, de neiging vertoont den blik naar boven te richten. De nok van een dak, juist in het verlengde van een rechte straat met druk verkeer, is voor een dergelijken vorm van publiciteit uitste- kent geschikt. De duurste lichtreclames wor den dan ook gevonden in onze groote ste den boven de eindpunten van do hartaders van het verkeer. Voor geschilderde reclames bieden muur- vlakten, die een rechte straat met veel pas sage afsluiten, dezelfde voordeelen. Ze wor den door velen gezien en blijven in ’t ge zichtsveld zoolang de wandeling door de straat in de richting van de reclame duurt. Hoog aangebrachte muurreclames in nauwe straten hebben weinig zin, als er niet een straat op uitloopt. Toch zijn er nog wel, die inderdaad ontdekt moeten worden. Reclanï?' in openbare middelen van ver voer en wachtkamers dienen op oogshoogte te worden aangebracht en niet tegen de zol dering. Hetzelfde geldt voor reclamebiljet- ten op aanplakborden en reclamezuilen, voor al bij meer uitvoeriger tekst in kleiner druk- Groote biljetten met flinke letters mogen natuurlijk hooger worden geplakt- Uithangborden worden'vrij algemeen recht hoekig op den gevel aangebracht. Bjj het bepalen van de hoogte is het raadzaam re kening te houden met naburige borden, die anders misschien de goed bedoelde reclame onderscheppen. Dezelfde wenk moet ook in acht genomen worden voor lichtreclames. De etalage, het voorwerp van aanhouden de zorg voor den winkelier, kent goede, min der goede en slechte plaatsen voor de te

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 6