Drukkerij ONS KLAD - Hof 6 ALKMAAR - Laat Uw drukwerk maken op onze, naar de eischen des tijds ingerichte drukkerij. Kette afwerking. Billijke prijs HOORN OUDORP, OUDKARSPEL. BINNENWIJZEND. WESTWOUD. His Mars ter’s Voice kreeg op alle wereldtentoonstel lingen de eerste prijzen. Fa. P. Th. YPMA, Langestraat 69, Alkmaar. RADIO. ZWAAG. LANGENDIJK. EGMOND AAN ZEE- Uitstel. het o en H was te kort ingek omen, zoo- alle i van een de en Gemeenteraad. De raad oezcr gemeente kwam Dinsdagavond te half acht in openbare vergadering bijeen. Alle leden waren aanwezig. De VOORZITTER, burgemeester W. Bos. 5 eereleden. Een en ander oogstte den dank der ver gadering. Hierna werd een onderlinge ver loting gehouden. Een geanimeerde rondvraag volgde, waar na de vergadering met een woord van dank werd gesloten. BLRG. STAND. Geboren: Laurentins, Nicolaas Maria, zoon van L. de Langen en D. A. M. Baas. Gr. Noord. Jacobus, zoon van J. Jast en D. C. Lichthart, Groote Oost 109. Alidar Aafke, Geslaagd. Onze plaatsgenoot*, mej. T. Bruin Kd., leerlinge van de keekschool voor onderwijzeressen te Moerdijk, slaagde voor het examen Lager Onderwijs: Uitbetaald. Door de directie der Coöp. Zuivelfabriek „Eureka” werd aan de melk- leveranciers over de vorige maand ujtbe- taald f8.71 voor 100 kg. geleverde melk of 8.97 per 100 liter. Harddraverij- vereeniging. Ingevolge besluit van een daartoe gehouden buiten gewone vergadering der harddraverij-ver eeniging Binnenwijzend en omstreken zal bovengenoemde vereeniging op dezelfde wijze doorgaan als in de afgelopen jaren. Het bestuur werd voor de ontstane vacatures aangevuld met de heeren D. Schouten te Blokker en de Vries te Hoorn. Tot voorzitter werd gekozen de heer Jac. Bakker te Hem en de heer de Vries tot secretaris-admini- strateur. opende de vergadering en heette de aanwe zigen welkom. Spr. dankte die ingezetenen en die corporaties, die hun eigendom aan den oi<enharen dienst hebben afgestaan en daarmee de gemeente een grooten dienst be wezen. (Instemming). De notulen van de vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Aan de orde zijn de ingekomen stukken: a. een schrijven van P. Keizer en P. Bal- tus. houdende bericht aanneming benoeming als lid tot wering van Schoolverzuim. Voor kennisgeving aangenomen. b. een schrijven van Hen Directeur van het Gemeente Slachthuis 'te Alkmaar d.d. 12 April 1928 houdende voorstel deze gemeente aan te sluiten bij de N. V. Thermo Chemische fabrieken te Amsterdam betreffende vernie tiging van afgekeurd vee en vleesch. B. en W. stellen voor, de gemeente te doen aansluiten. De kosten zijn nihil Zonder hoofdelijke stemming aldus beslo-' ten. c. een schrijven vair Ged. Staten d. d. 25 April 1928, houdende enkele aanmerkingen op de gemeenterekeaing 1926; Aan de meestal administratieve opmerkin gen zal worden voldaan. d. een schrijven van Ged. Staten d.d. 16 Mei 1928, houdende goedkeuring verbreeding beharding der wegen. Voor kennisgeving aangenomen. e. schrijven van Ged. -Staten d.d. 16 Mei 1928. houdenX goedkeuringen af- en over schrijvingen dienst 1927. Alsvoren. f. een schrijven van Ged. Staten dd. .30 Mei 1928. houdende goedkeuring aangaan geld- leening ad f 5600 ten laste van het G. B. Alsvoren. g. een schrijven van Ged. Staten d.d. 30 - INLIJVING. Op 2 Juli a.s. zal eene inlijving van aienst- nlicbtigen der lichting 1928 plaats hebben voor: de Infanterie, de Wielrijders (Officiers- spleiding), de Onbereden Artillerie, de Be deden Artillerie (Onderofficiers-opleiding). BEVERWIJK. Uitstel Dienstplicht. Bij beschikking van den Minister van Oorlog, is aan den dienstplichtige L. M. Bleeker, uit deze ge meente, uitstel van den dienstplicht verleend. MIDWOUD. A'an den dienstplichtige P. Meurs, uit deze gemeente, is door den Mi nister van Oorlog uitstel yerleend van her halingsoefeningen, tot It Februari 1929. HEER-HUGOWAARD. Uitstel le oefening. Aan den dienst plichtige J. Oojjevaar, uit deje-Gemeente, is uitstel van eerste oefening verleend in lichamelijke oefening. Zij adviseeren zich in verbinding te stel len met den Inspecteur van het L. 0. om maatregelen te beramen tot spoedige invoe- ▼an de aan den Zwaugüyk geplaatste brand spuit gewenscht, waaraan de voorzitter ge hoor zal geven. De heer Pijper vroeg naar den uitslag van het onderhoud van B. en W. met Drechter- land inzake overname van het voetpad langs den Dorpsweg. Voorzitter deelde mede, dat de dijkgraaf er veel voor voelde, dat de geni. het voet pad doet vervallen. Dreehterland is echter niet bereid het over to nemen en te trekken aan den weg, die a. s. herfst waarschijnlijk ter breedte van 3 M. wordt geasfalteerd. Hierdoor zal de toestand nog slechter wor den, meende de Raad, waarom besloten werd het voetpad niet op te breken, doch te laten bestaan, in afwachting van hetgeen Dreehterland doet. Hierna volgt sluiting. Plantenziekten. De gevreesde ziekte in de Kruisbessen, n.l. de meeldauw treedt hier in sommige tuinen in vrij hevige mate op. Jam mer voor de kweekers,’daar dit veel meer werk vraagt en de prijs der kruisbessen reeds niet schitterend is te noemen. Ook in som mige tomatenkassen treedt de meeldauw reeds op. Ook dit. kan, wanneer de ziekte niet tot stilstand gebracht kan worden, ern stige gevolgen met zieh sleepen.'- ZWAAGDIJK. Een danslnstig paard Een bijzonder geval speelde zich hier af in café Loos. Toen de paardendrijver W. zijn paardenstoet weer in beweging wilde brengen maakte een der die ren een charleston met ’t gevolg, dat hij bij ’t hopje neergeraakte en letterlijk met de deuj in huis viel. Met zeer veel moeite wist men’jhet dier uit het café te brengen. Een en ander”is echter een duur grapje voor den caféhouder, want deur, zoowel als eenig in ventaris werden verniel*). Een onderzoek wees uit. dat er weinig (jf geen verhaal is. GROOTEBROEK. Moeders - past op uie kinderen. Het vier jarig zoontje van den heer C. B. geraakte achter het ^woonhuis te water, zonder dat iemand het merkte, totdat de buurman er toe vallig voorbij kwam en het kind er zag lig gen. Direct haalde hij het jongetje uit het water en na veel moeite wist men door toe passing van kunstmatige ademhaling den kleine weer bij te brengen, zoodat’het onge val goed is. afgefoopen. ■Vog freer kinderen te water. Twee kinde ren van den heer D. alhier geraakten in de sloot, doch konden door onmiddellijk toege schoten hulp gered worden, zoodat zij met Mededeeling verbreeding beharding Onder weg tot 3 Meter en vernieuwing straatweg van J. Blom tot N. Bijman. De kosten worden geraamd op f 2030. De werken zijn al uitgevoerd. De heer KUNST verzoekt deze dingen voortaan eerst in den Raad te brengen. De VOOZITTER wijst erop dat de in gezetenen bereidwillig hun grond afstonden. V. V. „HOLLANDIA”. Bovenstaande vereeniging zal op Dins dag 3 Juli a.s. des avonds 8 uur in hét club lokaal Veemarkt de algemeene vergadering houden. Op de agenda komt o.m. voor: Verkiezing bestuur. Voorstel H. v. d. Berg tot wijziging van art. 44 te lezen: Er wordt een commissie bestaande uit v ijf personen door de verga dering gekozen. Voorstel bestuur: dit punt uit te stellen tot een bijzondere vergadering tot wijziging van meerdere punten van het reglement. W. FRr.BOND VAN VRACHTL1EDEN „GEMEENSCHAPPELIJK BELANG”. Deze vereeniging hield in café „de Witte Engel” de algemeene vergadering. Voor een flink aantal belangstellenden opende de voorzitter, de heer Otten de vergadering, en riep een hartelijk woord van welkom toe aan de leden, donateurs en vertegenwoor digers van dé ver. van autobezitters in W.- Friesland. De secretaris, de heer May, leest hierna de notulen voor, welke onveranderd worden vastiresteld. Diverse ingekomen stukken worden behandeld, waaronder een verzoek van den heer^J. Molenaar om bordjes achter de vrachtwagens te doen handen, vaardoor het bezorgen van goederen wordt vergemak kelijkt. Op dit verzoek wordt gunstig be schikt. Het finantieele gedeelte geeft een batig saldo aanr van f 492.Het totaal voordeelig saldo bedraagt momenteel f 873.92. Het ledental bedraagt 72 leden. 119 donateurs en I cöncert. 6.2010.10 Lezingen. 10.5012.50 Dansmuziek. Hamburg. 395 M. 5.20 Orkest concert. 6.20 Populair Concert. 8.20 Vocaal concert. Het zangkoor .Jaeder- freunde” .o.l.v. Max Laudan. Daarna tot 1130 Dansmuziek. Brussel, 509 M. 5.20 Orgelconcert 5.50 Orkest--aucert. 6.50 7.50 Trioconcert' (piano, ‘viool, celk>). 8.85 Gramofoonmuziek. 8.5010.35 Concert i. h- CasóM te Spa. Sir Edward Elgar, de bekende Engeteche eomponist-Dirigent zegt: „De belangrijkste vinding in de geschiedenis van de Gra mophone’'’. Platen en Machines verkrijgbaar bij Tegenover Hotel Propt. DONDERDAG 28 JUNI. Hilversum. 1060 .M. 12.302.00 Lunchmuziek door bet Tri» j Verhey. 3.004.00 Uurtje voor de Ziekea- en Weeshuizen o.l.v. Mevr. SchaakeVer- kozen. 6.007.15 Dinermuziek ‘door het Trio Rentmeester. 7.157.45 Engclscbe Olympiadeles. 8.009.00 Causerie over: Mu zikaal stijlgevoel”, door Casper Höweler. Deze lezing wordt geïllustreerd met gramo- foojMiMwmk. 9.0511.00 gevarieerd concert door het Omroep-orkest o.Lv. Nico Treep; Han Beukerf en Wouter Denys, Syncopa tions en dansfantasieën op 2 vleugels. John Mac Duijcan. Schotsch doedelzakspeler. Huizen. 340,9 M. Na 6 uur 1870 M. (Uit sluitend N.C.R.V.-uitzendingen). 12.301.45 Concert; Mevr. J. v. Heloma- v. Nieuwenhoven, sopraan; W. F. Bremen, piano. 5.307.00 Concert: Mej. A. Stijger, sopraan: Mej. C. Möllenkamp. alt; S. P. Vis ser, orgel. 7.308.00 Causerie door J. Gor ter Kzn.: De finantieele verhouding tnsschen het Rijk en de gemeenten. 8.00 Concert. De Christ. Zangver. „Jehaleel”. dir. W. v. T.aar; Laar, orgel en begel (orgel). Toespraak van J. A. Hoekendijk: Licht en schaduw in den arbeid onder de lijders aan vallende ziekten. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmu- ziek. 12.20 Het A. Brown’s kwintet. 1.20— 2.20 Gr;:niofoonmuziek. (Tusschen^l.205.35 en 7.057.20 uitslagen tenniswedstrijden Wimbledon). 2.50 Lezing. 3.20 Vesper in de Westminster Abbey. 4 05 Lezing Farm Poul try. 4.20 Concertorgel-bespeling. 4.50 Dans muziek. 5.35 Kindernurtje 6.20 laindbouw- ber. 6.40 Het Gershom Parkington Kwintet. 6.50 Nieuwsber. 7.05 Het Gershom Parking ton Kwintet. 7.20 Lezing: New novels. 7.35 Moderne Engelschc liederen van R. Quilter. 7.45 Lezing: Nature’s reaction to man. 8.05 Kamermuziek; Me»ran Forster, sopraan. Het ..English Ensemble” (viool, viola, cello, piano). 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing: The way of the world. 950 Nieu wsber. 9.55 Char iot’s uurtje Vrooljjke muziek en zang. 10.55 12.20 Dansmuziek. Parijs „Radio-Paris”, 1750 .M. 12.502.10 Orkestconcert. Werken van Kreisler en Chabrier. 4.055.05 Orkestcon- 8.5011.20 Orkestconcert: „Jean e Veinard”, dram, scène. Langenberg, 469 M. 1.252.50 Orkestconcert. -^£05.20 Ge- sproken Novellen. 6.207.15 Orkestconcert. ..Van Vrouwenliefde” (alt-piano).- 8.359.10 Het Werag-orkest en Tostini. bariton. 9.20 ..Traumulus”, tragicomedie in 5 aeten van Holz en Jerschke. 11.20—12.20 Dansmuziek Zeesen, 1250 M. 9 12.204.20 Lezingen. 5.20630 Orkest- Vergadering tan den Raad. Na opening en goedkeuring der notulen besloot de Raad niet in te gaan op een verzoek van de Ver. van Ned. Stroomdistributiebedrijven van het G. E. B. om als lid toe te treden. Goedgekeurd was het besluit van den Raad door Ged. Staten om het salaris der wethouders op f 50 te brengen. Naar aanleiding van een missive van de burgemeesters van Wognum en Nibbixwoud, besloot men ten krachtigste mede te werken tot electrische straatverlichting van den Zwaagdijk en de P. E. N. te verzoeken het net door te trekken tot den hoek bü de Vries, waardoor ook dit pand zal kunnen worden aangesloten en op dien gevaarlijken hoek een lantaarn zal kunnen worden geplaatst. Ingekomen een verzoek van W. Kootnen c. s. om een subsidie van f 75 en voorts elk jaar f 50 vt or het overpadsrecht van Zwaag- dijk naai Zwaag. uitkomende bij het pand van S. dc Haan De Raid besluit hiertoe, daar er dringend behoefte is aan een school- en kinderpad. nu het oude pad gesloten is en men genoodzaakt is zie*- een grooten omweg langs den Nieu wen Weg of het Keem te getroosten. De subsidie wordt toegestaan, mits het pad voor alle ingezetenen toegankelijk is. Op een verzoek van de commissie tot voor bereiding van de land- en tuinbouwtentoon stelling te Medemblik, stelt de Raad een be drag van f 40 beschikbaar. Van Ged. Staten is bericht ontvangen, dat r tot 1 Jan. 1929 vrijstelling is verleend van de verplichting tot het geven van onderwijs Sluiting cursus. De tuinbouwcursus voor volwassenen in plantenziekten, uit gaande van den L. T. B. is gesloten. Deze cursus is een succes geweest en werd door de 31 leden-deelnemers zeer trouw gevolgd. De dankbare leerlingen boden den verdien stelijken onderwijzer, den heer Mallekote, een souvenir aan. 1 WIERINGEN. Dienstplicht. De dienstplichtige der lichting 1929 W. J. Kooni alhier, die her keuring voor den dienstplicht had aange vraagd. is door den Herkeuringsraad voor- 1 goed ongeschikt verklaard. Voetbal. Zondag heeft Succes een pro- paganda-wedstrijd gespeeld tegen Knollen dam I. Ie klasse N.H.V.B. Het was een mooie wedstrijd, welke door Knollendam met 32 werd gewonnen, dat hiervoor een zilveren lauwertak ontving. De Succes-jiiniores speelden des morgens tegen die van K. F. C-, doch verloren beide wedstrijden. Aanbesteding. Dinsdag werd door B. en W. aanbesteed het aanleggen van ge deelten rioleering laags de Belt, den Mek- kensfninweg en den Gasthuisweg. Ingekomen waren 5 biljetten, van J. C. de Vries, A Doves. P. Bakker, Gebr. D. en S. Lont en N. J. Poel. Gegund aan gebr. Lont. dochter van J. van BerkeJ en E. J. Oord, Joh. Messchaertstra 2. Veronica. Cotw nelia, dochter van C- Coossens eh C. M. Ko* n;ng. KI. Oost 2. Wilhelmina, dochter van Q. W. Kleinfugtenbelt en P. Dedert, Lindestraat 1Petroneïla. dochter van P. M. de Groot en C. M. van Dijk. Drieboomlaan 102. Overleden: Geertje Nobel, oud 84 jaren, weduwe r»n P. Kamp, wonende te Berk, hout" Getrouwd: Petrus de Jong en Petroneïla A. Roos. Amsterdam. Haarlemmerweg 335. Sierd Blauw en Sjoukje J. Arema, Ooster« plantsoen 4. De heer KUNST dringt erop aan, dat op’ 2 1 wfirdfh De VOORZITTER zegt, dat een bepaling begrooting dienst 1928. Alsvoren h. een schrijven van 3. Breeuwsma d.d. 5 Juni 1928. verzoekende vergoeding voor zijn kind ingevolge art. 13 der L. O.-wet, hetwelk de Christelijke school te Alkmaar bezoekt. B. en W. deelcn mede, dat verzoeker is aangeslagen naar een inkomen van f 1875. Zij stellen daarom voor. 50 pCt. te vergoe- 'Mcn. De kosten zullen ongeveer f 35 bedra- Goedgevonden. i. een schrijven van de Commissie van be heer der Lichtbedrijven te Noord Scharwoude d.d. 15 Juni 1926, verzoekende toestemming tot het leggen van gasbuizen tot aan de Hal- vemaansbrug. B. en W. stellen voor, aan het verzoek te voldoen en niet de verplichting op te leggen, dat de buizen zoo zwaar zijn, dat Oudorp la ter ook aangesloten kan worden. De Raad keurt de uitgaaf alsnog goed. Mededeeling regeling verzetten hek. nabij pastorie Ned. Herv. gemwnte. De kosten bedragen f 90. waarvan de ge meente en het kerkbestmiur elk de helft be talen. Goedgevonden. Voorstel om de winst van het G.E.B. 1927 te storten in ‘t reservefonds van dat bedrijf. Goedgekeurd. Bespreking maken aanbouw aan het Raad- huisyJ DitJ^Mint zal m comité worden behandeld. By de rondvraag verzoekt de heer BRUIN verbetering van den weg hij Bibo. De heer KUNST meent, dat de toestand avu den weg door de Nollen onhoudbaar wordt, ’s Avonds is het zelfs levensgevaar lijk. Spr. geeft in overweging de kuilen te doen vullen met fijn geklopten steen. De VOORZITTER wil wel eens een proef nepten. De heer KUNST vraagt of de beer van Wonderen er ook misschien iets aan doen wiL De VOORZITTER zal trachten de beste oplossing te vinden. Hierna werd de apenbare vergadering on der dank voor de medewerking gesloten en ging de Raad in comité. R. K. Geitenfok ver eeniging St Tsidorus om gedurende 4 ach ter eenvolgende jaren een subsidie van f 50 te mogen ontvangen, werd tot advies in handen van B en W. gesteld. Daarna bracht oe voorzitter 'verslag uit van den loop der bevolking over 1927. Geboren: 20 m. en 27 vr. Ingekomen 48 in. en 58 vr. Gestorven 9 m. en 7 vr. Vertrokken 48 m. en 58 vr. De bevolking bestond op 31 Dec. 1927 uit 734 m. on 694 vr. tegen 706 m. en 65-1 vr. op 31 Qecember 1926. alzoo een toena me van 89. B. en W. stellen voor het salaris van den ambtenaar van den Burgerlijken stand, den heer J. Faher te verlioogen met f 50, met ingang van 1 Jan. 1928, wegens uitbreiding zijner werkzaamheden, mede door de Inspec tie der belastingen. Thans is het bevolkings register geheel vernieuwd en door het kaart systeem vervangen. De Raad kon zich met dit voorstel ver een igen. Naar aanleiding, van de bjj het 25-jarig Jubileum van den Gemeente ontvanger ge maakte opmerking, dat B. en W. zich met zulke schamele zetels moeten vergenoegen, vragen B. en W. den raad een crediet tot het aanschaffen voor de raadszaal wan nieu we stoelen en tevens tot het vervangen der jalouzieén door tolgordjjnen, welk crediet wordt toegestaan. Bjj de rondvraag wees de heer C. van Die pen op het gevaar van doorbranden der ze keringen bjj regen daar langs den straatweg de takken der boomen op het net liggen. [Voorzitter zal daaraan zijn aandacht wijden. De heer P. van Diepen acht beproeving het onderhoud zal j_ De VOORZITTER zegt, is opgenomen. Het verzoek wordt toeffestaan. j. een schrijven van den Polder de Scher- meer dd. 16'Juni 1928. houdende de voor waarden, waaronder eiectrisch kan worden betrokken van het te stichten transformator- huisje bij een der molens in dien polder. Zal in comité w orden behandeld. k. Diverse reclames hondenbelasting 1928. Puttenaar wordt van de belasting ont slagen. omdat bij in Alkmaar al betaald beeft. Bobeldijk komt er tegen op, dat zpn hond in de le klas wordt aangeslagen. Aangezicu de hond losloopt, wordt de aanslag gehand haafd. Eveneens wordt afgewezen een ver zoek van een bewoner van *t Ooievaarsnest om ontheffing. Hetzelfde geschiedt met een verzoek van W Dudink. l. Proces-.verbaal kasverificatie gemeente ontvanger d.d. 19 Juni 1928. In kas was en moest zijn f 3066.46. m. Procesverbaal kas-verificatie G. E. B., dd. 19 Juni 1928. In kas was en moest zijn f 2742.19. Aanbieding rekening G. E. B. over 1927. De winst bedraagt f 1274.45. Den admini strateur wordt dank gebracht voor zijn be,_ heer. Voorstel benoeming commissie tot het na zien der rekeningen 1927. In de commissie, worden benoemd .raadsleden, behalve de wethouders. den sehrik vrij kwamen. Tennisbaan. Zaterdag werd alhier de nieuwe tennisbaan van de .,Maatscha’"»ij Zeebad Egmond” met eenig ceremonieel officieel geopend door den heer J. W. Kockx, directeur van bovengenoemde maatschappij. Zeker voldoet deze baan aan een reeds lang bevoelde behoefte. In verband hiermede is een tennisclub ge vormd met aanvankelijk 23 leden, waarvan het bestuur bestaat uit mejuffrouw A. Hap- pés en de heeren Schotsman, Meier Schipper-. Het ligt in de bedoeling ook voor vreemdelingen de baan open te stellen vreemde vereenigingen uit te noodigen met de nieuwe tennisbaan te Egmond aan Zee kennis te komen maken. Zeker een aanwinst, die bad-Egmond ten goede zal komen. Voetbal. Zondagmiddag speelde ..Zee vogels tegen Assendelft, waarbij de ..Zee- vo-t-Is met 42 de overwinning behaalden. Arbeidswet Tegen K. is proces-verbaal opgemaakt terzake overtreding <’er arbeids- ENKHUIZEN. Excursie. De Bond van vereenigingen van zaadhandelaren en zaadtelershandelaren houdt op 25 en 26 Juli een excursie naar Enkhuizen. Op het programma staat o.a. een tocht met vaartuigen door den polder. Het Grootslag naar Andjjk. waar onder meer de proefpolder zal worden bezichtigd. Minister Kan en de directeur van proefstation te Wageningen zullen vermoe delijk den tocht .meemaken. ANNA PAULOWNA- Herijk. Naar wy vernemen zal dit jaar in deze gemeente wederom de herjjk van maten en gewichten in het lokaal van Gebr. van der Goes plaats vinden en wel op 2 en 3 Juli a.s. Vrijstelling. Aan A. ,G. van Eek. dienst- plichtige der lichting 1924. is door den Mi- Mei 1928, houdende goedkeuring gemeente-nister van Oorlog voorsoed vrijstelling van den dienstplicht verleend wegens kostwin nerschap. Politie. Verloren: een nummerplaat van een motorfiets, een bruin lederen porte- monnaie, inboudende eenig geld.-’ Gevonden: een rijwielplaatje, een bouten balk met ijzeren haak, een sleutel met hou- ten blokje en bruin lederen portemonnaie, inhoudende eenig geld. Inlichtingen worden ter secretarie Verstrekt. UITGEEST. R. K. Schoolfeestcommissie.1' De com missie vergadert a.s. Vrijdag 29 Juni des avonds 8 uur in het Gezellengebouw om plannen te bespreken voor ’t houden van een schoolfeest voor de kleinere leerlingen. Overgeplaatst. De heer J. C. Lipjes, klerk aan ’t ontvangkantoor alhier is bevor derd en overgeplaatst als rijksklerk naar Nieuwe Niedorp. Onderh. verkoop. De R. K. CoOp. ver eeniging „Ons Belang” heeft onderhands aangekocht het pand aan de Langebuurt. waarin vroeger „Werkmanskraebt” was ge vestigd. Zweminrichting. De heer S. Rogalski, gedipL zwemmeester, zal in de inrichting al hier het zwemonderricht geven. Uitstel. Aan den dienstplichtige’J. Bus is uitstel van herhalingsoefeningen verleend tot een nader vast te stellen datum in 1929. WARMENHUIZEN. Bedevaart. Zondag a.s. zal de R. K. Rij- wielclub St Jozef van hier in aansluiting met andere vereenigingen van den verschil lende plaatsen, tezamen van Alkmaar naar Heiloo ter bedevaart trekken. Vertrek van i Warmenhuizen 7.30 (Z.t), van Alkmaar 9 uur iZ.t. ring van dit onderwijs. Voorzitter zegt, dat het mogelijk zal zijn met de R. K. sehool een gezamenlijk terrein aan te koopen. Voor de O. L. school met haar 89.leerlingen zal bezwaarlijk zijn. B. en W. zullen eea onderhoud met den laapeeteur nuivr^vd. Aan de afd. Hoorn van het Centraal Ge nootschap van Kinderherstellings- en vacan- tiekolonies wordt een subsidie van f 10 ver leend. Een verzoek van den Min. van Waterstaat Handel en Nijverheid om toe te treden tot het Werkloozenbesluit 1927 zal in een vol gend, vergadering behandeld worden, daar men niet op de hoogte is van de geldelijke - gevolgen van deze toetreding. Gewoonlijk zjjn er hier slechts 1 i 2 werkloozen. Door de raadsleden J. v. Diepen, P. Diepen, J. van Kampen en Jong was voorstel ingekomen tot verhooging van den kinderaftrek voor de Inkomsten belasting, de 20-opcenten op de ongebouwde eigen dommen te schrappen en den aftrek voor ongehuwden van f 500 op f 900 te bren gen. Dit voQrstJl was te kort ingekomen. zoo dat B. en W het niet hadden kunnen be handelen. Het kan dus in deze vergadering niet behandeld worden, er ontbreekt elke A toelichting, 't Is een zeer ingrijpend voorstel. Voorzitter acht den kinderaftrek zeer bil lijk geregeld. De voorgestelde wijziging zou plm. f 2000 minder in de gemeentekas doen vloeien. waardoor het vermenigvuldigings- cijfer tot 2 zou moeten worden verhoogd. De behandeling werd uitgesteld tot een volgende vergadering, waarin B. en W. van advies zullen dienen. Een verzoek van de

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 7