GELDZORGEN I v< aan ge. DE ADMINISTRATIE I” r BURGERBRUG. xullru U niet kwellen ais U een ongeluk óverkomt es geabonneerd rijt op dit blad dat U gratis op aanvraag een polis, die U verzekert tegen ongevallen tot zeer hooM bedragen, verstrekt. Uitkeeringen van f 25 Abonneert op dit blad polis aan te vragen. Abonné’s, die nog geen verzekeringspolis hebber aange vraagd, wacht er geen minuut mee. Stel het niet langer U>L Als U een ongeluk overkomt, kunt gij niet in het bezit zijnde van een polis geen aanspraak op uitkeering doen gelden. s tot f 3000... cd vergeet geen verickcrings- limmen. o Van fl. H. Fa- uur u 7 Theodoras de de kinderen. Hoogmis, Grietje Zaterdag voor Cornells Zonneveld. 5 tot 6 uur biechthooren der kinderen. Van 6 tot 9 uur biechthooren voor de overigen. uur gez. 56 uur laatste jare» propaganda ir enz. der ONDERDIJK. Zo. Euch. dag van Aanbidding; van 7 uur tot na de Hoogmis Uitstelling; half 2 Cate chismus, 2 uur Uitstelling en gezangen, half 3 Lof met luiden Aanbidding; schaalcollecte voor arme kerken. Lied No. 32. Ma. half 8 Lof ter eere v. cl. H. Gerardus Majella; vereering relikwieën feestdag van Maria Visitatie; Generale Absolutie met vol len aflaat voor de Tertiarissen. Do. 68 uur biechthooren. Vr. Ie Vrijdag der maand, half 7 Com. Uitreiking en voor de Gez. H. Mis van half 8- Half 8 Lof ter eere van bet H. Hart; lied No. 25. Za. half 12 biechten voor 5—8 uur vöor de overigen. Zo. In de H.H. Missen schaaloollecte voor het R. K. Land- en Tuinbouwonderwys in het Bisdom Haarlem. Zo. half 8 voor Cornelia Nieuweboer, half 10 voor de parochie. Ma. half 8 voor een overledene (KI.). DL half 8 voor een overledene (L.). Wo. half 8 voor overl. leden der Derde Orde. Do. half 8 voor een overledene. Vr. half 8 voor overl. fam. Smit en Spruit. Za. half 8 voor de geloovige zielen. Zo. half 8 voor Maria Tinus en Grietje Brandsen; half 10 voor de parochie. Geboren: Divera Kaarsemaker. Getrouwd: Johannes de Boer met Marga- retha Maria Jacqueline. Keizer. Lof met litanie en toewijding H. Hart Zaterdag van 49 uur biechthooren. AKERSLOOT. Zo. half 8 voor August Wils* 10 de parochie. Ma. 8 uur voor Clasina Groen huisrr. van Cornelia Schoon. Wo. 8 uur tot zekere intentie. Do. 8 uur voor Joannes Roskam. Vr. 9 uur voor de leden van het Genoot schap. Za. 8 uur voor Joannes Lange. Heden half 2 katechismus. 2 uur H. Familie voor de mannen, 3 uur Vespers. Ma. feest-van Kerkwijding. Do. biechthooren van 5 tot 7 uur. Vr. Eerste Vrijdag. OBDAM. Zondag aanbidt!ingsdag Bond, tc 8 uur gelezen H. de Hoogmis, -te 3 uur Katechismus. DEN HELDER. (H.H. Petrus en Paulus). Zo. 1 Juli, 5e Zondag na Pin kst eren, feest dag van *t Allerkostbaarst Bloed O. H. J. C. de H. H. Missen te 7.30 en 9 uur, half 11 de Jloogmis 7 uur Lof met Rozenhoedje. Maandag feest van kerkwijding, des avonds 8 uur Congregatie der H.Familie afd. mannen. Dinsdagavond half 8 Congregatie voor de vrouwenafdeeling. Donderdagvond 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament. Van 46 uur biechten voor de kinderen. Van 68 uur voor de volwas senen. Vrijdag 1ste der maand toegewyd aan de vereering van het H. Hart. Kwart voor 7 gezongen H. Mis tot intentie der Vrouwen- congrgatie. Onder de H. Mis van kwart voor 7 gen. H. Comm. der kinderen. Des avonds 7 uur SCHOORL. Zo. 7 uur vroegmis voor Joannes Koor- tens en Anna Schagen, half 10 voor de Pa rochie. Ma. voor Wilhelmina Louwe-Polle als lid van de begrafenisvereeniging. DL voor Willem Polle en Agatha Admi- H. H. WAARD. H. Hart. Zo. om 7 uur voor den ZeerEerw. Pastoor Carolus Hels ig; om 10 uur voor de parochie. Ma. om 7 uur voor Joannes Ursem en Ma ria Schouten. Di. om 9 uur voor Margaretha Maria Borst, huisvrouw van Gerardus Veldman. Wo. om 7 uur voor Anna Beers, huisvrouw van Wilhelmus Groot. Do. om 7 uur voor overleden familie Ta nigs en Koomen. Vr. om 7 uur voor Piet van Langen, Ca tharina Jonker en overledene familie. Za. om 7 uur voor Wilhelmus Hoogeboom. Zondag collecte voor de schulddelging der kerk en Eucharistische dag. Aanbidding van 6 tot 3 uur n.m.; om 2 uur E bhvaclr.. Geen catechismus. Wo. voor Cornells Leyen Winder. J)o. voer Gerardus Polle. 's Namiddags van 3 tot 5 uur biechtuGOren. Vr. half 8 gezongen H- Mis voor Antonlus Kooyman, 's avonds 7 uur Lof ter eere v. h. H. Hart. Za. voor Hubertus Balvers en Margaretha Polle. *8 Namiddags van 37 uur bieehthoo- ren. TUIT JENHOR N. 5« Zondag n£ Pinksteren, feest van het H. Bloed O. H J. C. Ie Zondag van de maand, volle aflaat, collecte voor de sie raden der kerk. 7 uur voor M. v. d. Drift, half 10 Hoogmis voor de parochie, 2 uur de Vespers. Maandag 7 uuf voor overleden moeder en overleden familie. Dinsdag 7 uur Jan en Dirk van Duin. Woensdag 7 uur voor Ida Strooper. Donderdag 7 uur voor Daatje Rijk es, om derde ruïne geworden. De drie maakte de bolsjewistische p:„K school, boek, krant, conferentie vreemdeling tot mikpunt ZAANDAM. Zo. de H. H. Missen te 6, half 8, 9 en half 11. 12 uur catechismus. 4e oefening v. d. Derde Orde. 7 uur Lof met preek. In de week de H. H. Missen te half 7, 7, 8 en 9 uur. Ma. kwart over 8 oefening milie. .Do. van 6 tot 8 uur biechthooren, 7 lof. Vr. 8 uur gezongen H. Mis. ’s Avonds uur k>f met preek. Za. 4 uur biechthOoreo, 7 uur lof. T-ZAND. Zo. de H. H. Missen te 8 uur en te half 11; na de Hoogmis Catechismus; te 3 uur de Ver pers; daarna oefening voor de kinderen der Edelwacht Do. s bmjddags van 5 tot 6 uur biecht- booreri. Vr. Ie Vrydag; de 2e H. Mis zal gezongen worden; *s avonds te 8 uur Lof ter eere van het H. Hart. v Za. om wille van het Patroonfeest der Pa rochie dat Zondag gevierd wordt, zal Zater dagmiddag gelegenheid zyn om te biechten des middags van 2 uur tot half 4 en van 6 uur af. WOGNUM. Zo. 7 uur de H. Mis voor Cornelia Komen geb. Loos, te 9 uur voor' de Parochie. Ma. te half 8 voor Hendrik Ridder en Afra Byl. Di. te 7 uur voor Catharina en Wilhelmina BoL Wo. te half 8 voor Maartje Blauw geb. van Diepen. Do. te half 8 voor Joannes Koning. Vr. te half 8 voor Simon en Aafje Buis en overl. Ouders. Za. in het St Agnesgest. te 7 uur voor Trijntje van Berk el. Zo. te 7 uur voor Jan Ligthart. Te 9 uur voor de parochie. Heden Euch. dag. Onder de H. H. Missen schaalcollecte voor de sieraden der kerk. Van half 2 tot 2 uur aanbidding. Te 2 uur de ENKHLTZEN. Zondag half 8 Vroegmis, 10 uur Hooguns, 6 uur Lof. In de week de H. Mis om half 8. V rijdag gezongen H. Mis Dinsdag 7 uur meisjescongregatie. Donderdag van 57 uur biechtgelegen heid, om 7 uur Lof. Vrydag 7 uur Lof van het H. Hart. Zaterdag vanaf 5 uur biechtgelegenheid. WESTWOUD. Hedenavond 7 uur Lof ter eere van het H. Hart van Jezus. Morgen (Zaterdag) 8 NADEREND EINDE DER KERKVERVOUHNO IN MEXICO? Een AVnerikaansch bericht maakt thani bekend, dat tengevolge van de tusschen- komst van den AmOr'.kaanscben gezant in Mexico tusschen de regeering van Calles en de Mexicaansche bisschoppen vrede gesloten is. Of deze vrede werkelijk in het .verschiet is, zal men moeten afwachten. Het is echte» zeker, dat er over vredelievende, godsdien stige en politieke verhoudingen meer dan ooit gesproken wordt Zoo verklaarde aarts bisschop Zuiz y Florez van Morelia in Was hington aangaande Calles: Ik geloof, dat h(J den stryd moede is. Het is met alles vrede In het ïiDd. hU de wereld wil voorspie gelen. Ook andere teekeuen dulden er oo, dat de godsdienstige vrede meer en meet in het middelpunt d?r belangstelling staat. Op de eerste plaats moeten de oorzaken van Calles’ bereidheid vrede te sluiten ge- zlbht worden in de hopeloosheid van zijn strevingen. Men kan overal waarnemen, dat de oneenigheid, die Calles gesticht heeft, He ruïne van Mexico beteekent. Daarom hebben de Mexicaansche. groot-industrieelen zich reeds geruimen tyd tot Calles gewend met de bede vrede'te sluiten. En verder is de op positie zou groot geworden, dat Calles het onmogelyk kan klaar spelen baar te stuften, zelfs met alle regeeringsmiddelen, die hem ten dienste staan. De groote staat Jalisco, de eerste nabuursstaat heeft de anti-kerkelijke wetten van Calles gewoonweg genegeerd en wanneer er troepen in Ilasko verschijnen, worden hen belet de bevelen van Calles ten uitvoer te brengen. De Spoorwegen bescher men, dat is ongeveer alles wat men hen toe staat. In andere staten daarentegen wil er aan de opstanden maar geen einde komen. Wanneer deze ook maar op kleine schaal plaas vinden, zoo brengen zij he regiem van Calles toch overal in discrediet, of versprei den haat en afschuw tegen deze onmensche- lijke tvrannie. Kort en goed, de tegenwoordige toestan den in Mexico zijn onhoudbaar en op den duur zullen zy den ondergang van dit «choone land ten gevolge hebben. Daarom gaat er een algemeene zucht op naar vrede. (KIPAk ZAANDAM, t Kalf. Zo. half 8 vroegmis, 10 uur kwart over 2 caL 3 uur Vespers. Do. van 6 tot'8 uur biechthooren. 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament met Ro zenhoedje. Vr. Ie Vrijdag v. d. maand, 8 uur gez. H. Mis, 7 uur lof ter eere van het H. Har(, daarna verg. v. d. 3e Orde. Za. van 3 tot 8 uur biechthooren. Zo. 7 uur voor de parochie, half 10 ter eere van de H. Theresia tot herstel van Aenen zieke. In de week om 8 uur. Ma. voor Tjerk Arie Schouten en overl. fam. Di. voor Machias Blaauw. Wo. voor Adrianus Kraakman als lid v. d. Broed, v. h. H. Hart. Do. vóór Aldert en Barbara Mannings. Vr. voor de lev. leden v. d. Broed, v. h. H. Hart en Apostolaat des Gebeds. Za. voor overl. Ouders. Zo. voor en na de Hoogmis gelegenh. om plaatsengelden te betalen. Om 2 uur vergade ring v. d. 8e Orde, waarna bestuursvergade ring. Na de vergadering der 3e Orde verkie zing van een nieuw bestuur. Hoewel de leden vry tÜn> om hiezen, wien IÜ willen, meent het bestuur te mogen aanraden, de keuze te laten vallen op «te heeren C. Kraakman, C. Klaver, C. Bepteman en Mej. A. Hoedjes-de Wlldt Donderdag gelegenh. om te biechten, ook na de H. Mis van 8 uur. De kinderen kunnen biechten tusschen en na de schooltijden. Vr. Ie Vrydqg van den maand, de H. Com munie wordt uitgereikt om 7 uur, half 8 en 8 uur. Om 8 uur gez. H. Mis met uitstelling. Om half 8 s avonds Lof met Litanie. De gebeden worden verzocht voor Brigit te Breed geb. Boersen en Oornelis Ooyevaar die met de taatste H. H. Sacramenten der Stervenden ziin voorzien. Zaterdag gelegenheid om te bteqhten van 34 en van 7 tot half 8. Maandagavond vergadering v. d. Ouders der schoolgaande kinderen en van belang stellenden, om half 8 precies, in het Kerke- huis. Dinsdag visitatie v. d. Z. Eerw. Deken. voor den Euch. Mis te 10.30 uur de Vespers, daarna Vrijdag gezongen Mis en te 8 u. 's avonds Lof met eereboete aan het Allerh. Hart van Jezns. Zaterdag van 4—5.30 uur en van 6.30 tot 8.30 uur biechthooren. ZWAAG. Zo. Eucharistische dag voor de parochie. De H. H. Missen te half 8 en 10 aur de Hoog mis. Half 2 oefening van aanbidding. Kwart over 2 de Vespers. Daarna Mariacongregatie. uur voor CASTRICUM. Zondag 7 uur Vroegmis. 10 uur de Hoog mis.' 2 uur Lof, daarna Maria-Congregatic. Maandag en Dinsdag de H. H. Missen te 7 en 8 uur. Woensdag te 7, 8 en 8.15 uur H. Missen. Donderdag 7 en 8 uur H. Mis. 9 Huwelijksmis met Veni Creator, biechthooren. Vrijdag 6 uur bij de Eerw. Zusters, 7 uur Gez. H. Mis voor de leden van het genoot schap van het H. Hart. 8 uur H. Mis. Des avonds 7 uur Lof met eerherstel. Zaterdag 6 uur by de Eerw. Zusters 7 en 8 uur in de kerk. Van 4—8 uur biechthooren. half 7 Lof ter eere van Maria. Donderdag 7 uur voor Daatje Rykes, om half 4 biechthooren voor de kinderen en half 5 tot 8 uur voor de grooten. Vrijdag le Vrydag v. d. maand, toegewijd aan de vereering van het H. Hart; vanaf 4 uur wordt elk half uur de H. Communie uitgereikt; om 5 uur uitstelling van het Al lerheiligste en aanbidding tot 8 uur. 5 uur H. Mis voor Jan Jonkers, om 7 uur gezongen H. Mis voor de leden vafi het ge nootschap van het H. Hart. Om 7 uur Lof en Litanie van het H. Hart. Zaterdag om 7 uur voor Joannes Tesselaar en echtgen., om half 8 vpor Cornells Groot en Antje Slykerman; 47 uur biechthooren. Zondag a.s.' 7 uur voor de parochie, half tien de Hoogmis voor Catharina Gieling- Hoogeboom. De gebeden worden verzocht voor Maria Pronk-Mol, Pieter Biekel en Joannes Bes, die met de laatste H. H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien. ANNA PAULOW\A. Zo. 5e Zondag na Pinksteren. Feestdag ▼an het H. Bloed. De H. Missen te 8 uur en half 11. Collecte voor de schulddelging der kerk. Na de Hoogmis de naleering. 7 uur Lof met Rozenkransgebed. Ma. Feestdag van Maria's Bezoek aan Elisabeth. Do. na schooltijd komen de kinderen biech ten. ’s Avonds biechthooren van 78 uur. Vr. le Vrydag van de maand, toegewjjd aan het Allerheiligst Hart van Jeeus. De kin deren moeten half 8 in de kerk zjjn. Za. biechthooren van 58 uur. De gebeden worden verzocht voor Hele na Conyn Kruisheer die met de laatste H. H. Sacramenten der Stervenden is voorzien en ▼oor Petrus Slijkerman oud 93 jaren, die in den Heer is overleden. Morgen (Zaterdag) 8 uur gezamenlijke H. Communie voor de kinderen der St. Joseph- scholen. Zondag feest van Jezus’ Kostbaar Bloed, 1ste Zondag vad de maand. Collecte voor de armen. Storting van den St. Pieterspen ning, 7 uur Vroegmis, half 10 de Hoogmis, 2 uur Vespers, 5 uur Lof in de kapel van het Patronaatsgebouw te Hoogkafspel. Maandag 11 uur Maria-C’ongregatie voor de kinderen der St. Joseph-scholen. In de week de H. H. Missen te half 8 en 8 uur Kindermis. Voor en onder de H.H. Missen uitreiking van de H. Communie. Vrydag eerste Vrijdag van de maand, de H.H. Missen te 7 uur, 8 uur gezongen H. Mis en des avonds 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. Zaterdag half 12 gelegenheid om te biech ten voor de kinderen. Zaterdagmiddag van 35 uur en van half 6 tot half 8 voor de andere parochianen. Zondagmorgen by hooge uitzondering, zoomede voor diegenen, die verafgelegen hunne woonplaats hebben, biechthooren. Catechismus voor de meisjes in de Zuster school by den Pastoor. Catechismus voor de jongens in de jongensschool by den Kap. De gebeden worden verzocht voor Catha rina van Kleef en Maria Zwart, die met 4e laatste H. H. Sacramenten der Stervenden zijn voorzien en voor Anna Bot-Ettes, die in den Heer is overleden. HEEMSKERK. Heden de H. H. Missen ten 7 uur, half 9 en 10 uur Hoogmis. Eucharistische dag, het Allerheiligste blyft uitgesteld tot na het lof .van half 3. Collecte voor den SL Pieterspen ning. Half 2 catechismus, half 3 lof met luide aanbidding, balf 7 H. Familie. Ma. half 7 H. Mis bij de zusters. Wo. 's avonds ten 7 uur Mariacongrega tie. Do. 8 uur gezongen maandstond, ’s avonds 7 uur lof ter eere >an het Allerh. Sacrament Van 6 tot 7 uur biechthooren. Vr. eerste Vrydag der maand, 7 uur gez. H. Mis. 's avonds ten 7 uur lof ter eere van het Goddelijk Hart met acte van toewijding. Za. van 4 tot half 9 biechthooren, ten 7 uur lof van de Broederschap van O. L. Vr. ter Nood, met rozenhoedje voor de belangen der leden. Kinderbiechthooren voor le en 2e klas. Zo. collecte voor de kerk; vol vertrouwen blyven we op aller medewerking rekenen. I WIERINGEN. Zo. le Zondag van de maand, te verdienen volle aflaat voor de verschillende broeder schappen: half 8 de H. Mis ter eere van de H. Theresia; half 10 de Hoogmis voor liet geestelijk en tijdel. welzyn van de par.; 12 uur catech., half 3 Vespers, waarna „de Pro- dundis’’. Ma. feestdag van het bezoek van Maria by hare nicht Elisabeth. 8 uur de H. Mis voor overl. fftn. Tieleman. Di. 8 uur de H. Mis voor den ZeerEerw. Heer Joannes Gerardus van Keickhoven. Des avonds 8 uur» SL Antonius-lof met rozen hoedje. - Wo. 8 uur de H. Mis voor Maria Poppen- Boersen. Do. 8 uur de H. Mis voor Tbeodorus Ge rardus Boersen, overl. ouders en fam. Des ayonds van half 88 uur gel. om te biech ten. Vr. le Vrydag van de maand, half 8 wordt de H. Communie uitgereikt, 8 uur gez. H. Mis voor Albertine Veeger. Des avonds 8 trtir Lof ter eere van het H. Hart met rozenhoedje en litanie van Jezus’ H. Hart. Za. 8 uur de H. Mi» voor een overl. moe der. Des avonds van 6 tot 8 uur gel. om te biechten. Zo. a. s. schaalcollecte voor het R. K. Land- en Tuinbouwonderwys in ons Bisdom. Deze week catechismus volgens gewoonte. De gebeden orden verzocht voor Marytje Halfweg-Mosk die met de laatste H. H. Sa cramenten der Stervenden is voorzien en voor Maria Poppen-Boersen, die in den Heer is overleden. litanie en aan bet PROTESTBETOOG1NG TEGEN DE KERKVERVOLGING IN MEXICO De 200ste in Belg» Te Mechelen werd Dinsdagavond in „Het j olksbelang" een uitstekend gestaagde pro- I testmeeting gehouden tegen de rechtsver krachtingen en de gruweldaden door de re- geering van president Calles van Mexico begaan. Het was de tweehonderdste protestbetoo- ging in België en wel een heel bizondere luis ter omgaf haar, doordat ze werd voorgezeten door den primaat van België, Zyne Eminen tie Kardinaal van Roey. De groote zaal van „Het Volksbelang” was angstwekkend vol, honderden vergenoegden zich met een staanplaats. Op het podium, waar temidden van een keurige versiering een H. Hartbeeld prykte de vergadering ging uit van de Bonden van bet H. Hart en voorts van alle katholiek- sociale vereenigingen van Mechelen had- den onder meer ook plaats genomen Mgr. Legraive, wybisschop, en de boer Dessain, burgemeester van Mechelen. Als sprekers traden op de Zeereerw. pater Rutten, die in den senaat zulk een moedig en indrukwekkend woord van protest tegen de schande van de twintigste eeuw liet hee ren en tnr. Alfons Verbist, enthousiast volks redenaar, leeraar te Mechelen. Was het *betoog van pater Rutten een scherp gedocumenteerde polemiek tegen een tweetal socialistische senatoren, die uit de Mexicaansche geschiedenis „verzachtende omstandigheden” voor hun Mexicaansche vrienden hadden durven bepleiten, mr. Ver- bist legde de afschuwelyke wreedheid der vervolging bloot en hekelde tegelyk de re geerders die niet beseffen dat een land zon der godsdienst ook een land is zonder «mo raal. De bijeenkomst welke een geestdriftig ver loop had, werd door het knapenkoor van hei klem-seminarie opgeluisterd en na de aan vaarding van een protest-motie besloten met den door kardinaal van Roey aan de aanwe zigen gegeven zegen. DE R.K. MISSIE IN CHINA. Iets over den toestand in 1927. Het tydschrift „De R.K. Missiën” deelt omtrent den toestand dier R.K. Missie in China over 1927 oun. bet volgende mede: Over China wordt het volgende gemeld: Zeven van de achttien Chineesche provin cies doorstonden in 1927 den last der bezet ting en plundering en confiscatie van kerke- iyke goederen. Slechts Mandejoerye, Cbansi en Tcheli genoten een betrekkelyke rust. Toch viel in de apostolische prefectuur Chan- si in November j.L een Duitsche Franciscaan ah slachtoffer. In de overige provincies zijn de politieke toestanden gepaald treurig. Een verderfelijk communisme is binnengedron gen. Overal wordt gepropageerd, vaak onder leiding van bekwame, intelligente mannen. Weinigen aanvaarden heel de leer, niettemin zyn de grondslagen er door aan het wanke len gebracht. Vreemdelingenhaat, minach ting voor eiken godsdienst, en een volkomen tekort aan moraal zyn de meest naar voren tredende gevolgen.... -- Ondanks deze droevige toestanden waren - er in den loop van het jaar 15.844 bekeerin- gen in Peking; 3214 in Tientsin en 4977 in Shanghai; J6 andere vicariaten tellen er elk voor zich een duizend. In de provincie by het Yang-tse-Kiaug-dal, Centraal-China, hadden de missies het meest te verduren. De nationalisten drongen daar het eerst vooraiL In Hankow, het centrum der extremisten (drie dagen van Shanghai), was de situatie verschrikkelijk. Totaal was de verwoesting in bepaalde streken van Hou- pe en Honan. Het meest geplunderd is bët vicariaat van mgr. Tcheng O.F.M., den nieu- I wen Chineeschen bisschop: zyn gering bezit en het persoonlijk eigendom van den clerus zyn vernietigd. Heimelijk zet deze echter zyn apostolaat voort. De apostolische vicaris vereenigde zyn seminaristen in Hankow. In Kiangsi, waar vier bisschoppen zyn en pl.tn. 150 priesters (Lazaristen), werd op 20 April 1927- de Chineesche priester Hou ge dood. Een der bisschoppen moest verschillen de keeren vluchten. In een dezer vicariaten werden 14 missiestaties verwoest, in een an der iTfeer dan een derde van de 36.000 ge- loovigen beroofd van de godsdienstoefenin gen. In het Zuiden van Ngan-Hoei, waar de Je- zuieten werkzaam zyn, werden ongeveer alle tot de Kerk behoorende gebouwen door troe pen in beslag genomen. De rijke provincie Kiangsu, waarin Shang hai ligt, had veel te doorstaan. Twee Jezuiten van den missiepost werden by de plundering i van Nanking gedood in Maart 1927, een I Franschman, pater Dugout, en pater Vanara, een Italiaan. De provincie Foukiën had van de Canton- neezen te lyden. Een groep studenten uit Kwantoeng joeg te Foochow in Januari 1927 de Spaansche Dominicanen buiten het land. In de parochie Honan, waar twee Italiaan- sche genootschappen zich aan bet aposto laat wyden bet Pauselyk Instituut van Milaan en dc Sociëteit van Parma waren roovers en soldaten oorzaak van ernstige troebelen. Zes jaar geleden was de verwoes ting er juist als nu. Van dc 113 steden een I Vespers, lied uo. 46. Dinsdagmorgen is de H. Mis te 7 uur. Donderdag biechthooren van 6 uur tot half 8. Vrydag eerste Vrijdag van de maand. De» morgens te half 8 gezongen H..Mis en de» avonds te 7 uur lof ter cere van het H. Hart van Jesus. Na bet lof lied no. 75. Zaterdag biechthooren van 4 tot half 6 en van 6 tot half 8- en Catharina RINNEGOM. Zondag Patroonsfeest. 8 uur voor Jacoba ▼an Weenen-Brakenhof; half 11 voor de parochie, 2 uur Catechismus. 3 uur Vespers, half 8 Lof en preek van den Weeleerw. Pafer Pepels. Maandag feest van O. L. Vrouw Visitatie 8 uur voor Jansje v. d. Meij. Dinsdag voor Wed. Tol-Duin. Woensdag voor Joannes de Wit en Geer- truida Zuurbier. Donderdag voor Maria LieftingNuyens. 68 uur biechthooren. Vrydag le Vrijdag v. d. maand 8 uur gez. H. Mis voor ev. en overl.» leden van het ge nootschap van het H Hart, 8 uur Lof en preek. Zo. Half 8 stille ri Mis, 10 uur Hoogmis, kwart over 1 caL 2 uur Ve»p. met rozen hoedje, daarna H. Fam. afd. vrouwen met op dracht van nieuwe leden. Vr. half 8 oef. eerherstel en gez. H. Mis. ■f

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 10