'I j i HAAKMAN’s Bloemenmagazijn, I „ONS BLAD” /3 zflr 4 I I w, -7 V v No. 153. Bureau HOF 6, ALKMAAR - Telefoon BUITENLAND. FEUILLETON. - V Verspreide Berichten. I r F Maandag 2 Juli 1928. gwo alkmaar i<mm3 22e Jaargang r ij q van f 3000. f 750. f 250.—, f 125. f 50. f 40. Er moeten enkele dagen komen, drankbestrijding weer alles is voor werkers, dat al het andere voor korten poos paar den achtergrond wjjkt, opdat de vrou wen en mannen van de daad zich kunnen verdiepen in dat ééne voorname vraagstuk; (Wordt vervolgd).^ Een „blauw” Congres. Korte Berichten. Ook voor Bruids-Bouquetten het BESTE ADRES - Tel. 1025 Gestrafte misdaad. „Wat een zottin is die vrouw toch. Daar heb ik my nu alweer door stoutmoedigheid uit den brand gered, en nu meent zij nog wel mü door en door te kennen!” Abonnementsprijs i UIT DE PERS Mgr. J. D. J. Aengenent, Bisschop van Haarlem. AdvertentleprjJ* GIRO ALKMAAR 104863 F C 0 baar teruggetrokken gij geleefd hebt, in den A l- en in elkanders onmfddellyke nabijheid' weer nieuwe bezieling, nieuwe arbeidslost, nieuwe ■trjjdkracbt ojxloen voor de actie, die nog EEN ERNSTIG MIJNONGELUK IN FRANKRIJK. de zoover gassen dat de haar lift- niet be- NOURD-HOLLfiNDSCH DAGBLAD 48 dooden. Naar Belga uit St. Etienne meldt, beeft een brand in een 'mijn te Roche-la- Molière een hevige gasontploffing veroorzaakt. Een deel der mijnwerkers wist zich' te redden. Het ministerie deelt mee, dat er 48 mijn werkers door verstikking om het even zijn gekomen, van wie 29 Fransehen waren, de overigen voor het meerendeel Polen en Ma rokkanen. ten hoogste interessant om het aangegeven on- in ■meen zal dit congr'es hierom van zoo □lang zijn, dat er meer eenheid van en werkwijze komt in de verschil- leelingen van het blauwe leger. ZAL DE JOEGO-SLAVISCHE REGEERING AFTREDEN? De Vrijdagavond j.L gehouden minister raad heeft zich bezig gehouden met den door den aanslag in de Skoepsjtina ontstanen toe stand en met de vraag of de regeering, zoo- als de coalitie van boeren en democraten eisoht, moet aftreden. De premier Woekiteje- witsj achtte geen reden aanwezig voor de regeering om af te treden. Daarbij sloten zich de minister van binnenlandsche zaken dr. Korosetsj en de minister van handel dr. Spaho namens hun partijen aan. Do minister van buitenlandsche zaken dr. Marinkowitsj, die persoonlijk hetzelfde standpunt deelde, verklaarde dat de democratische leden over de vraag van het aftreden der regeering de finitief zouden laten beslissen door de demo cratische Kamerdub, die eerstdaags bijeen komt. --lam» Mf tste paginavoor de overige pagina's f 0 JO aanbod" bij vooruitbetaling per plaatsing f 0.60 per advertentie van 5 regelsiedere regel meer f 0.12? toen de weduwe had plaats genomen en hij tegenover haar gezeten was, „ik kan niet zeggen, welk een genoegen het mij doet u te rug te zien, vooral omdat ik de gedachte heb u van dienst te kunnen zijn. Ik weet, hoe EEN SCHRIJVEN VAN HINDENBURG AAN DR. MARX. Op 28 Juni kwam onder voorzitterschap van rjjkskaneelier dr. Marx het oude kabinet in laatste zitting bijeen. Rjjkskanselier dr. Marx sprak de leden van bet kabinet toe en bracht hun dank voor hun medewerking, in het bijzonder aan den afwezigen minister van buitenlandsche zaken dr. Stresemann. Vrijdagmorgen heeft de rjjkskanselier Her mann Müller de portefeuille van de rykskan- selarjj overgenomen. Hij werd begroet door den staatssecretaris der kanselarij dr. -Puen- der. Na belediging der nieuwe kabinetsleden door den rijkskanselier vond een eerste ge dachtenwisseling plaats over de regerings verklaring. Rjjkspreajdent von Hindenburg heeft den thans afgetreden rjjkskaneeher Marx en den eveneens afgetreden rjjksministers Hergt, Schiele, dr. Braun, dr. Koch, dr. Koehler en dr. von Keudeil in een hartelijk schrijven zijn dank betuigd voor hun diensten. De rijk spreeident spreekt de hoop uit, dat de buitengewone arbeidskracht en de rijke ervaringen van den scheidenden rijkskanse lier ook verder voor het Duitsohe vaderland nuttig zullen zijn. D* fracties zullen eerst de volgende week weer vergaderen. plaats van groot belang Drankbestrijding zelve. De dagen 30 en 31 Juli en 1 Augustus van dit jaar zullen van groote beteekenis zijn voor de Katholieke drankbestrijding in Nederland. Dan wordt te Nijmegen het Congres van Sobriëtas gehouden. Deze samenkomst in den zomer te Nijme gen is op de eerste voor de katholieke ken. theoloog en socioloog, van ons land, en dankt zijn bekendheid niet het minst aan zijn optreden in de R. K. sociale be weging. In de Kath. Sociale Actie heeft prof. Aengenent als geestelijk adviseur zich verdienstelijk gemaakt <n hij is een wetenschappelijk socioloog. Bisschop Aengenent is ook om zijn per soonlijke eigenschappen zeer gezien. Hij is officier in de orde van Oranje Nassau. „De Telegraaf; Niet alleen door geschriften maar ook door het gesproken woord nam prof. Aen genent levendig deel aan de sociale bewe ging, ten eerste als geeetelijk adviseur van de Katholieke Sociale Actie in Nederland en later nadat de dreigende Novemberda gen van 1918 waren verstreken, als lid van den Hoogen Raad van Arbeid. Het was vooral na die Novemberdagen, die aan leiding werden voor de stichting van het bedrjjfsradenstelsel onder de katholieken, dat prof. Aengenent telkens de pen ter hand nam om zyn meening weer te geven over de mate, waarin aan de werknemers medezeggenschap diende te worden grgw ven. Daar waar de theorieën van prof. Ver aart velen some te vooruitstrevend toe schenen, sloeg prof. Aengenent een meer behoudende richting in. Zijn rede, uitge sproken bjj de installatie van den bedrjjfs- 'raad m de metaalindustrie te ’s Hertogen- boseh op 25 Februari 1920, verscheen in- brochurevonn onder den titel: „Wat is het Bedrijfsradenstelsel?” en beleefde verschei dene drukken. Als secretaris van de Nederlandsche Ka tholiekendagen, waarop telkens om de drie jaar actueele vraagstukken in Kerk en Staat behandeld worden, is prof. Aenge nent ook steeds een leidende figuur ge weest. En als lid van het Kathedraal Ka pittel van Haarlem werd zijn naam dan ook reeds dikwijls genoemd als de moge lijke opvolger van mgr. CaHier. Zoo heeft deze geleerde vanuit de afzon dering van 't seminarie-leven zijn gaven gébruikt voor de bestudeering der sociale problemei, ten einde een oplossing in ohris- teljjken sin te helpen zoeken voor de mahtsohappeljjke moeilijkheden er -beroe ringen. Hoe het ontstond. Door het ernstige mijnongeluk bij Saint Etienne is een van de belangrijkste mijnen van het Lmre-bekken getroffen; bedoelde mijn levert jaarlijks 200.000 ton kolen. Het ongeluk heeft zich afgespeeld op een diepte van 220 meter onder den grond. Za terdagmorgen om zeven uur bemerkten be wakers, dat het naar rook en slechte gassen rook; even later volgde een instorting. De instorting had tot gevolg, dat lucht werd samengeperst, welke nu in de richting van bet vuur verwaaide; ook door den brand zelve ontstond een luchtstroom. De redding#, werkzaamheden werden hierdoor zeer be lemmerd; om half negen volgde een tweede instorting. ReeJé liggen 48 dooden opge baard. vernedering die gjj vroeger geleden hebt. Zeg dat ge mijn vrouw wilt worden, Pauli na. Ik ben rijk en heb de macht om elk leed van u verwijderd te houden.’’ Paulina beschouwde haar minnaar eenige oogenblikken met zonderlingen ernst. Zij was diep bewogen door zijn edelaardige toewij ding en zij kon niet nalaten deze zelfopoffe- n-dpe liefde van Dale te vergelijken met het zelfzuchtig gedrag van Reginald Evers- leigh. „Gij vraagt mü niet, of ik uwe genegen heid wel kan bcantwooden,” zeide zij ein delek. „Gij biedt aan mü uit de armoede en de vernedering op te heffen en gjj vraagt niets ter vergoeding.” Het kabinet te Madrid heeft de „nee- plus ultra”-medaille toegekend aan Amund sen en senator Marconi. Zwaar getroffen door het spoorwegon geluk by Darlington is het dorp Hetton-le- Hole, in het graafschap Durham. Elf ge trouwde vrouwen uit dit dorp zijn omgeko men en 46 kinderen zyn daardoor moeder loos geworden. Tegen de communiste Ruth Fischer, wegens royement door haar partij niet als Ryksdaglid herkozen, is een vervolging in gesteld wegens hoogverraad. Een twintigtal woonhuizen en vele boerderijen werden vernield door een torna do, die huishield in het gebied van Alexan dria. Tot nog toe wordt geen melding ge maakt van dooden. De stad Dublin heeft de 3 Occaanvlie- gers Koehl, Fitzmaurice en von Huehnefeld tot eereburgers benoemd. Bij vliegdemonstraties te Vincennes ge raakte een vliegtuig in brand; de twee vleu gels braken van het toestel af, dat op den grond viel. De vlieger werd geheel verkoold. Twee vrouwen werden op slag gedood. De begeleider van den bestuurder werd ernstig gewond. De Berlijnsche brandweer werd Zater dag niet minder dan zestien maal gealar meerd om in de drukke straten bijenzwermen te vangen, die aldaar de voorbygangers las tig vielen. geweest een leven van schynbare wel vaart, maar van armoede in de werkelyk- heid. Voor ik oud genoeg was om de waarde van het geld te kennen, werd ik beroofd van datgene wat het mjjne had moeten worden, en nog. wel beroofd door myn vader, die mij ne belangen had behooren te beschermen. Van dien tijd af heb ik weinig anders be leefd dan ellende. Ik werd uitgehuwelijkt aan een man, dien ik nooit liefhad, uitgehuwe lijkt op bevel van den vader die my had be roofd. Na den dood van myn echtgenoot is myn leven, zooals gy wel weet, zeer ellen dig geweest Ik ben gezellin van spelers ge weest. Ja, eerst sedert ik in Engeland ben gekomen hield ik op zelf mee te doen aan de speeltafel. Kunt gy ondanks dat alles, mijnheer Dale, toch medelijden met my heb ben?” „Ik kan ondanks dat alles je liefhebben, Paulina,” antwoordde Douglas bewogen. „Wij zijn onze aandoeningen niet altyd mees ter. Van het oogenblik dat ik je voor het eerst zag, heb ik je bemind, je liefgehad on danks mijzelf. Ik wil toegeven, dat uw le ven niet zoo is geweest als ik het gaarne ge- wenscht had van de vrouw, die ik liefheb, en dat de herinnering aan uw verleden my pijn doet. Maar ten spijt van dat alles, vraag ik u om myn vrouw te willen worden, en het zal de taak van myn leven voortaan zyn om uit uwe herinnering te bannen elke zorg en elke ADMINISTRATIE No. 433 REDACTIE No. 633 laatsten tyd, en ik geloof dat gy in die leef wijze geen verandering zoudt hebben ge bracht door my te ontvangen, als gij mijne diensten niet noodig hadt.” Deze woorden maakten het Paulina ge- makkelyk met haar verzoek voor den dag te komen. Douglas had dan ook reeds lang het geheim van hare arnwede doorgrond en de reden van haar schrijven meer dan half ver moed. Hy wilde haar gaarne uit den nood helpen en haar het verzoek gemakkelijk ma ken, dat haar zwaar moest vallen, zooals hjj begreep. „Uw hartelijkheid treft mij diep, mijnheer Dale,” zeide mevrouw Durski met een blos van schaamte. „Gy hebt geljjk, ik zou de laatste zijn om een beroep op u te doen als de nood my niet dwong, ik weet dat gij goed en edel van natuur zjjt, en dat doet mijn bezwaren verdwijnen. Ja ik doe een beroep op u als een bedelares.” „Mevrouw Durski, spreek toch zoo niet, in ’s Hemels naam. Al het geld dat ik bezit is tot uw beschikking. Ik zou liever armoe de lijden dan dat ik zou dulden dat gij zor- Beste mevrouw Durski,” zeide Douglas,., gen en verdriet hadt of vernederingen moest ondergaan, die met geld te voorkomen zijn.” „Gy zyt al te edelmoedig,” riep Paulina met gebroken stem. ,J)e eenige manier waarop ik u myn dankbaarheid kan toonen is door volkomen oprecht te zyn tegenover tfTMijn leven, mynheer Dale, is zeer vreemd „Neen, Paulina,” antwoordde Douglas, „ik wil geen handel drijven met de vrouw, die ik liefheb. Ik weet dat gij nog niet geleerd hebt my te beminnen, en toch vrees ik niet voor de toekomst, als gy er in wilt toestem men myn vrouw te worden. Ware liefde, zooals de myne, zal wederliefde wekken, vroeger of later. Ik zal wachten: het zal mij genoeg zijn te weten dat ik u uit een onge> lukkigen en vernederenden toestand heb. mogen redden.” „Gy zyt al te edelmoedig,” zeide Pauli- na zacht. 129. De gevoelens, die Douglas Dale bezielden toen hij zich gereed maakte voor zijn bezoek op Hilton House, op den dag, volgende op men, waarop Carrington het zooeven mede gedeelde gesprek met miss Brewer hield, waren van dien aard, dat iedere vrouw zelfs de edelste er trotach op mocht zijn die in te boezemen. Een gemengd gevoel van liefde, vertrouwen, medelijden en hoop ver vulde hem. Douglas Dale was den dood zijns broeders, die op zoo tragische wijze zyn le ven had verloren, nog niet vergeten, de droefheid daarover pijnigde hem dagelijks, maar deze dröefheid scheen als het ware zijn liefde voor Paulina te vermeerderen, eerder dan ze te verzwakken. Hij reed naar Hilton House en zyn oogen waren vochtig, toen hy in den salon werd gelaten, waar Paulina zat Mevrouw Dureki’s aandoeningen bij deze gelegenheid waren van zeer pijnlijken aard. Miss Brewer had haar rol zoo goed ge speeld, dat zij de overtuiging by Paulina ne zoo doen zwellen, dat het water een brug hadi weggespoeld. Van den trein stortte de voorste locomo tief, de bagagewagen en twee personenwa gens in de woeste bergbeek; de vier andere personenwagens en de achterste locomotief bleven op de rails. Van de passagiers werd een dame uit Lauterbrunnen gedood, een andere dame uit Wengen liep een ernstige schedelbreuk op. Bovendien moesten zeven zwaar-gewonden naar het ziekenhuis te Interlaken worden overgebracht. DE ..LANDRi; VAN MARSEILLE” GEVAT. „Jerome Prat”, van wien dezer dagen uitgekomen is. da-t hij achtereenvolgens een aantal vrouwen van middelbaren leeftijd, die hij in den waan gebracht had dat hij ze zou trouwen, heeft geworgd, na de beschik king over haar geld verkregen te hebben, is te Algiers in hechtenis genomen. In werke- lykheid heet de man Pierre Ney, is uit Al giers afkomstig, en was met een Fransch stoomschip uit Marseille daarheen gevlucht. Het aantal vrouwen, waarmee Prat in be trekking is geweest door huwelyksadverten- ties en wier spoor men kwjjt is, wordt op gegeven als 12 A 15. Drie van deze vrouwen zyn, naar men nu vastgesteld heeft, nog in leven. De politie zoekt nog naar een aantal oudere en alleenstaande vrouwen. Indien men deze echter niet allen weet op te sporen, is de kans groot, dat deze gruwelijke mis dadiger het aantal moorden van den origi- neelen Landru, die er 11 op zyn rekening had, overtreft. GEVECHT TUSSCHEN MIJNWERKERS. 5 zwaar gewonden. Vrijdagmorgen vroeg zijn leden en net leden van de vakorganisatie der mynwerkef* bij een myn in de buurt van Minden slaagt geraakt, waarbij vyf personen door schoten zwaar gewond werden en verscheidene an deren lichte wonden bekwamen. Vakter eenigingsleden verschenen aan de mijn on te protesteeren tegen de tewerkstelling van niet-leden van de vakorganisatie tegen lagere loonen dan de tarieven der vakveg- eeniging. Verdere bijzonderheden. Naar aanleiding van het vreeselyke mijn ongeval in de myn van Roche-la-Molière bij Saint Etienne zijn nog de volgende bijzon derheden bekend geworden: Tengevolge van een brand, waarbij een schacht instortte, werden 53 mijnwerkers w.o. 30 Fransehen door gasverstikking van het leven beroofd. Tot dusver konden 40 lijken en 16 gewonden worden geborgen. Op de plaats des onheils werkten 570 mijnwer kers. De oorzaak van het ongeval is nog niet bekend; men vermoedt evenwel dat het moet worden toegeschreven aan een defect in de luchtververschingsinstallatie. De mijn werkers ylden onmiddellyk naar kooien; velen echter konden meer komen en werden door dwelmd. Onder het voortdurend gelui der alarm klokken liet men de liften telkens weer afda len; in ontzetting snelden familieleden der zich nog 'n de myn bevindende arbeiders naar de directie; ondertusschfen werden reeds de eerste hulpmaatregelen getroffen. Vreeee- lyke tooneélen speelden zich af toen de eerste gewonden aan de oppervlakte werden gebracht en op baren of steunende op hun redders werden weggevoerd. Zoo gróót was het aantal lykbaren, dat het erf van het directiegebouw spoedig vol stond en slechts een nauwe gang overbleef. ERNSTIG LOCOMOTIEFONGEVAL. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is op de metaalslakkenheuvel van de „Con cordia Grube” te Hindenburg een ernstig ongeluk gebeurd doordat een locomotief van de helling van dien heuvel naar beneden stortte. Toen men den machinist terugvond, was hy nog slechts een verminkt lijk. De stoker kreeg ernstige beenbreuken en ver wondingen van anderen aard, zoodat men aan zyn herstel twyfelt. TREINRAMP IN BERNER OBERLAND. Een doode, 9 zwaar gewonden. Op de Berner Oberland-spoorlijn heeft Zaterdagavond een spoorwegongeluk plaats gehad Zware regenbuien hadden de Lütschi- had doen post vatten, dat haar eenige kans om aan de gevangenis te ontkomen was, dienzelfden dag van Douglas Dale geld te leenen. Paulina's trots was daartegen in op stand gekomen; maar de nood drong en de ongelukkige vrouw had toegegeven. Toen zy opstond om haar bezoeker te be groeten en voor hem setond in den kouden glans van de Januari-zon^die in het vertrek scheen, was Douglas Dale een en al bewon dering. Wroeging' en lijden hadden hare, wangen wel doen v«rbleeken, maar zij hadden de schoone lijnen van haar gelaat niet kunnen misvormen. Zij bad zich zoo smaakvol mogelijk ge kleed, daar dy wist welk een invloed dit zou hebben op bet hart van den man, die haar liefhad. Een half uurtje werd doorgebracht met ge sprekken ov«r alledaagsere onderwerpen en daarop w«rd het tweede ontbijt gebruikt Toen Paulina en haar bezoeker daarop naar den salon terugkeerden, waren zü alleen; miss Brewer had zich bescheiden verwijderd. altijd hun volle aandacht eisebt. Voor de katholieke drankbestrijding het algen groot bel bedoeling lende afdi Een congres is noodig om de hier en daar gebleken ontmoediging, en werkschuwheid om te zetten in de*warme, vlotte activiteit, die Sobriëtas aan haar doel doet beantwoor den. Voor de „buitenwereld” is dit nabije con gres van niet minder belang. Er is een ont stellende miskenning van het dnnkgevaar. Men vergeet, dat bet alcoholisme oorzaak en bevorderaar is van velerlei kwaad, velerlei ellende. Men vergeet, dat de strijd daartegen geen eenzijdige beweging is, maar een doel treffende kamp tegen al de voornaamste kwalen van onzen tyd. Het congres van dezen zomer zal een anderen, béteren indruk vestigen, want op de eerste plaats zullen te Nijmegen de vrou wen en mannen samenkomen, die iederen dag opnieuw, door hun arbeid, den omvang en de diepte van het thans nog heerschende alcoholisme aanschouwen en dus de taal der ervaring zullen laten spreken. De buitenwe reld heeft bet noodig, dat haar oogen op- aieuw geopend worden voor het kwaad, dat haar vanaf het alcoholisme bedreigt Daaribast is het congres voor ieder be langstellende in de blauwe beweging L V’ derwerp: De beteekenis der offergedachte m de Katholieke drankbestrijding. Het schynen geen populaire gedachten te zijn, die de strekking van dit congres be- beerschen. Maar het wordt ingeleid door sprekers, die niet alleen gezag kunnen doen gelden, maar ook den toon weten te treffen, die door allen verstaan wordt Moge de belangstelling voor deze uiting van leven in het Roomsche blauwe kamp gevolgd worden door het ernstige voorne men van velen om deze congresdagen ge heel of gedeeltelijk mee te maken! Wy ver wachten, dat er op dit congres van Sobrië tas iets te leeren zal zyn, al was 't alleen maar *n beetje liefde, Christelijke liefde voor den naaste, waarop geheel het werk der katholieke Drankbestrijding steunt. H. B. VAN DER SANDE. Per kwartaal voor Alkmaar Voor buiten Alkmaar. f 2.85 Met Geïllustreerd Zondagsblad 0.60 hooger alle abonn*l> wordt op aanvrage gratis een polis verstrekt, welke hen verrekert tegen ongevallen tot een bedrag EEN COMMUNISTISCHE SAMEN ZWERING IN HONGARIJE ONTDEKT. Volgens mededeelingen van het blad A Mai Nap is de politie van Boedapest een grootseh aangelegd commïiuU«i®efe complot op het spoor gekomen. Een groot aantal lie den men noemt het cijfer 30 is reeds gearresteerd. De politie weigeft nog inlich tingen te geven over de herkomst van de gearresteerden. Talrijke huiszoekingen had den plaats, waarbij vele brieven en docu menten in de Russische taal in beslag" wer den genomen. Naar verluidt, zou het de politie van Boedapest gelukt zijn de draden te ontdekken, die Bela Kun van Weenén uit naar Hongarije gesponnen heeft. De gear resteerden zijn voór.het grootste deel jonge inteHectueelen. EEN GEHEIME ORGANISATIE ONTDËKT. Te Lucenec in Slowakije werd 28 Juni In verband met de ontdekking van een geheime organisatie het centraal secretariaat van de Hongaarsche nationale party onderzocht en werd de eere-presideirt, .Elexander Chris tot gearresteerd. In Slowakije heeft deze ar restatie groot opzien gewekt, daar de Hoti- gaarsche nationale partij tot voor kort nog regeeringspartjj was. DE MOTIE VAN VERTROUWEN VAN POINCARé. De meerderheid, waaamede <Ie motie van vertrouwen Zaterdag door de Fransche Ka mer is aangenomen, is, naar Havas ons meldt, grooter dan ooit verkregen bij een politieke stemming, uitgelokt door een ml- nisterieele verklaring. De minderheid be stond uit 13 '■communisten, 100 socialisten, eenige socialistische republikeinen en radi calen. Er waren 25 of 30 onthoudingen in de twee laatstgenoemde groepen; tusschen de 100 en 125 radicalen hebben voor de mo tie gestemd. SENATOR ROBINSON CAND1DAAT VICE PRESIDENTSCHAP. Senator Robinson vr Arkansas is doox de nationale democrat ;cbe conventie offi cieel candidaaz voor het vice-presi dentschap. Robinson is een warm voorstander van het drankverbod benevens een beslist aanhanger der boeren en de democraten verwachten dat deze beide factoren een grooten invloed te hunnen gunste zullen hebben in Novem ber a-s. De conventie is voor unbepaalden tyd uit eengegaan. Behalve do katholieke bladen uit het dio cees Haarlem laat zich ook de niet-katholie- ke pers met opmerkelijke waardeering uit over de in bot openbare leven van ons land aoo bekende figuur van den nieuwen Bis- Mbop. Zoo schrijft het Amsterdamsche „Alg. Hbl.”: Prof. Joannes Dominicas Joseph Aenge nent ia een der bekendste R. K. geestely- Van 13 regels f 1-25 J elks regel meer f 0.25. Reclame regel f 0.75 voor de eerste Rubriek „Vraag en i

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 1