RADIO. BEEMSTER. LUCHTVAART. SCHOO RL. MEDEMBLIK VIERINGEN. WER VERSHOOF, RECHTZAKEN. Keizer op gewonen af stem- Lont zegt. dat in elk ge- Uit- den strijd tegen onze jongens te 12.50—- 4 1 tl i i 1 I 1 I ■t een gemeentelijke exploitatie. Zolgers ie het in hoofdzaak eens 4 1 i 1 reeds de en wordt Onze kampioenen. Zondag werd door het feestcomité de elubvlag aangeboden ter gedachtenis van het kampioenschap van B. F. C. I in de 4e klas A van den N. H. V. B. Te dier gelegenheid was Edam I ge- noodigd een wedstrijd tegen onze jongens te spelen. De uitslag was 11.' Na afloop van den wedstrijd toe» men naar Het Heerhuis, om daar gezamenlijk een gezelligen avond door te brengen. DE ONDERGANG VAN DE „1TAL1A”. Nieuwe reddingspogingen. Naar uit Spitsbergen geseind wordt, zijn de beide Italiaansche vliegtuigen, het groote Zweedeche watervliegtuig en een klein Finsoh vliegtuig in den afgeloopen nacht opnieuw opgestegen. De weersomstandigheden zijn in zooverre verbeterd, dat volgens berichten van luite nant Lundborg de mogelijkheid beetaat aan den Noordoostkant van het kamp op de ijs schots te landen. Het Finsche vliegtuig, dat met ski’s is uit gerust, zal trachten de Lundborg-groep te redden. Verder wordt gemeld, dat de Russische ijsbreker „Krassin” zich buiten de Hinlopen- straat bevindt en zal trachten naar de lAind- borggroep door te dringen. De Tanja” heeft zich naar de Ad-ventbaai. begeven. Geslaagd. Bij het Donderdag gehouden examen voor de acte L. O. slaagde onze plaatsgenoote Mej. M. Meereboer. Mej. Mee- reboer was een leerling der R. K. Kweek school der Eerw. Zusters van O. L. Vrouw te Amersfoort. Jubileum. Zondag was het 26 jaar ge leden, dat de heer J. H. Kramer werd be noemd als administratief ambtenaar aan het Rijks Krankzinnigengesticht, nu Provinciaal Ziekenhuis alhier. De jubilaris mocht zeer vele blijken van belangstelling ontvangen. Toename bevolking. De bevolking be droeg op 1 Jan. 1921 8229 personen. Nu be draagt het aantal 3883 personen, een groet van ruim 1000 personen of ruim 35 pcL Benoemd. De heer C. A. Schillemans, voorheen onderwijzer alder, is benoemd als 'onderwijzer aan de l£ L. 0. school met 4- jarigen cursus te Zaandam. •pf) te vormen voor de exploi- het gemeentebestuur alle me- verleenen, met inachtneming der m van den directeur-generaal der posterijen. Voor het ingekomen voorstel tot gemeentelijke exploitatie van een radio- centrale voelen B. en W. niets. De heer Viseer opent de rjj der sprekers en verdedf De heer met den heer Visser, doch verkiest particu liere exploitatie boven gemeentelijke. De heer Sluis acht gemeentelijke exploi tatie uit den booze. De heer Roozendaal is voor gemeentelijke exploitatie. Als de particulieren een maat schappij moeten vormen, voorziet spr. een gemeentelijke radioruzie. Gezien de talrijke ~kanvragen van uit de gemeente zoowel als van buiten, moet de exploitatie van een radiocentrale nog wel een goed zaakje zijn. De gemeente zal hiermede geen strop heb ben. De heer S. Stavenuiter heeft niet veel ver stand van radio, doch wil dit ook niet te genwerken, maar zal nooit te vinden zijn voor een gemeentelijke centrale. De heer J. Stavenuiter schrikt reeds, als hij het woon! gemeentelijke distributie hoort. Dit zal altijd veel meer geld moeten kosten. Het voorstel van B. en W. wordt tenslotte in stemming gebracht en aangenomen met 8 tegen 5 stemmen. Het voorstel van de S. D. A. P.-leden is hiermede vervallen. Bij een voorstel tot vaststelling eener sup- pletoire begrooting informeert de heer Schild, wat de kosten zijn geweest van de restauratie van de aangekochte woning voor den grafdelver. De Voorzitter merkt op, dat nog niet alle nota’s zijn binnengekomen. De heer Rodenburg zegt, dat deze aan koop een strop zal blijken te zijn; de wo ning was totaal „verrot”. De heer S. Stavenuiter is het hiermede niet eens. Spreker heeft de woning bezocht en deze maakt een goeden indruk. Aan de orde komt een voorstel tot vast stelling van een reglement op den rechtstoe stand van het Gemeentepersoneel. Door B. en W. is een ontwerp-reglement ingediend. Alvorens tot de behandeling wordt overgegaan, vraagt de heer Roosen daal. waarom dit ontwerp niet gezonden is Gemeenteraad. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrijdag 29 Juni 1928, ’s nam. 2 uur. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent de vergadering met een woord van welkom, waarna de Secreta ris de notulen der vorige vergadering voor leest, welke onveranderd worden goedge keurd. Mededeelingen en ingekomen stukken: De Voorzitter deelt mede, dat ingekomen zijn o.m. de volgende stukken: Het proces-verbaal van kasopneming bij den gemeente-ontvange; in kas moest zijn f 2127.97. hetgeen klopte; evenzoo bij den kassier der zeegras-exploitatie, waar het kassaldo bedroeg f 1979.02: de maandstaten derzeegras-exploitatie over de maanden April en Mei; in April zijn verkocht 149 pak ken en in Mei geen. Al deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Het doet B. en \V. genoegen te kunnen mededeelen, dat bet Bestuur der Coöpera tieve Boerenleenbank heeft kunnen goedvin den de rentevoet voor de heide leeningen 1925 en 1926. ingaande 1 Januari 1928. te fixeeren op 4X pet. en?»verwachtende dat daardoor niet tot vervroegde aflossing zat worden overgegaan, hoeft bepaald, dat het over 1927 meer aan rënte betaalde boven 5 pet. aan de gemeente zal worden gerestitu eerd. Wordt voor kennisgeving WOENSDAG 4 JULI. HILVERSUM, 1060 M. 12.302.00 Lunohmuziek door het Trio Groeneveld. 2.30 Aansluiting van het Kur il au s te Scheveningen. Klndermatinee o.l.v. Henri Nolles. De Poppenkast van Henri Noj- les. 4.005.00 Maak bet zelf! door Mevr. C. SchaakeVerkozen. 6.007.45 Vooravond- concert door het Trio Verhey. Natbana van Klnsbergen, viool. 8.15 Aansluiting van het Kuriiaus te Scbeveningen. Solfeten-concert door het Reaidentie-orkeet o.Lv. Prof. Sohneevoigt. 9.06 Populair concert door het Omroep-orkeet o. L Nico Troep. Daarna pereber. HUIZEN 340,9 M. Na 6 uur 1870 M. sluitend N.C-R.V.irftxendtngen. 12.30— 1.45 Concert. Mevr. R. A. d. Horst, piano; H d .Horst, cello; H. Her mann. viool. 5.00—6.00 Kinderuurt] Mej. 8. Groeneweg. Zang door Mej. 1 7.007.30 H. Aarteen Br. declama. 8.00 Gramofoonmuziek 8.00 Concert uit Huizen (N.H.). Sprs. J. W. Egberts, Burge meester: Huiser perspectieven. Db. C. B. Bolland: Het. doei des Levens. Chr. Fanfare corps, Dir. Joh. Karseemeyer. Chr. Gem. Zangvereeniging „De Harpe Davids”. Chr. Zangver. „Wilhelmina”. Chr. Gem. Zangver. „Excelsior’’. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Balladenconoert (sopraan, bariton). 12.50 Dansmuziek. 1.202.20 Orkeetconcert. 4.20 Lezing: De voeding. 4.35 Licht klassiek concert. Strijkkwartet en L. Dudley, so praan. 5.35 Kindenturtje. 6.20 Dansmuziek. 6.40 Tuinpraatje. 6.50 Nieuwsber. 7.06 Dans muziek. 7.20 Gezondheidspraatje. 7.36 Piano muziek van Bach. 7.46 Leaing: Good and obligation. 8.05 Variété. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lering: Now to appreciate pictures. 9.50 Nieuwsber. 9.55 Sympbonieconcert. Myra Meas, piano. Symphonie-orkest. 1120 12.20 Dansmuziek. Parjje, „Radio-Paris”, 1750 M. 10.5011.00 Gramofoonmuziek. 2.10 Klassieke kwartetten. 4.055.06 Or- kestconcert. 8.50—11.20 Concert. Radio tooneel. Daarna orkestconcert. Langenberg, 469 M. 11.3512.15 Orkestconcert. 1.252.50 Orkestconcert. 2JJ0 Gramofoonmuziek. 6.20 7.15 Concert door het omroep-trio. 8.36 Concert. E. Dims, inleiding. M. Cornelius, piano. M. Suden, viool. A. Vosz, viool. M. v. Beokerath, ceHo. Dr. Karthaus, viooL Doe ring en Schwalm, saxophon. 10.15—11.05 Wiener liedjes en vrooljjk orkestconcert. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. Zeesen, 1250 M. 12.505.20 Lezingen. 5.20—6.20 Orkest concert. 6.209.20 Lezingen. 9.20 Liederea van Schubert, Mahler en Brahms, voor alt en viola. 9.50 ,Jn ’t Woud, Op ’t veld, In ’t Dorp”, Orkest en A. Ehlers, cmebalo. 10.50 11.50 De Ufa-Symphoniker en M. Roll, sopraan. Hamburg, 395 M. 4.35 Vrooljjk concert. 5.20 Serenaden en barcarole’s. Orkest. 6.20 Orkestconcert. 8.20 Wenken van Presber. Daarna tot 11.20 Ca baret. Brussel, 509 M. 5.20—6.20 Dansmuziek. 6.50 Kamermu- ziek. 8.85 Gramofoonmuziek. 8.5010.35 tje door J. L. Steen, declamaties. 7.80 Raadsvergadering. Vergadering van den Raad dezer gemeente op Vrijdag 29 Jftni, n. m. 7 uur. Afwzezig de heer ”D. Steltenpool. De voorzitter hoopt, dat de besprekingen wederom in den goeden toon worden gehou den „hetwelk voor den goeden gang van za ken voor de gemeente bevorderlijk is. Het officieel verslag wordt hierna goed gekeurd. Ingekomen stukken: Proces verbaal van kasopname bij Gemeenteontvanger. De kas werd bevonden in overeenstem ming met de boeken. Het saldo bedroeg f 3273.01 S. Schrijven van het comité voor de te Me- demblik te houden Landbouwtentoonstelling in September a.s. om een subsidie te verlee nen of deel te nemen in het waarborgfonds. B. en W. stellen voor om hiervoor een gouden medaille beschikbaar te stellen, met de opdracht, dat deze medaille zal worden beschikbaar gesteld voor de mooiste druiven ingezonden door kweekers wonende binnen de waterschappen: de Vier Noorder Kog gen en Drechterland. Met algemeene stemmen wordt besloten voor dit doel een crediet te verleenen tot ten hoogste f 50. Voorstel van B. en W. om voor rekening van de gemeente de hekken voor de erven, toebehoorende aan de St. Vincentius Ver- eeniging, P. Vis, G. Botman, P. Hauwert en Jb. Neefjes Cz. iets terug te zetten. Van voomoemde eigenaars is noodige toestemming bekomen gratis de noodige grond afgestaan. Van Drechterland is een schrijven Inge komen. dat zij bereid zijn voor hun rekening het vrijkomend gedeelte te beharden en te onderhouden. Zonder stemming wordt hiertoe besloten. Verzoek van de N. V. Overhaal „De Ark” om aangezien het tot heden geplaatste ka pitaal niet toereikend is om aart "alle ver plichtingen te voldoen, het reeds genomen aandelenkapitaal ad f 1500 met 1/8 te ver- hoogen De meerderheid van B. en W. stelt voor, op het verzoek afwijzend te beschikken. Een voorstel tot deelname tot een bedrag van f 100 in hm garantiefonds ten behoeve der in 1928 te Medemblik te houden land en tuinbouwtentoonstelling vindt een' goed onthaal. De heer Volgers stelt zelfs voor, nog een medaille beschikbaar te stellen en spreekt tevens den wensch uit, dat de gelden van het waarborgfonds niet zullen worden g*- brnikt voor festiviteiten. Aan de orde komt een voorstel van B. en W. tot het doen aanleggen van een brand- alarminrichting door middel van gasdruk- apparaten en tot aanvulling van den inven taris der brandweer. De kosten van een en apder worden begroot op f 2143. donder discussie wordt dit voorstel aan genomen. Bij het volgen punt, n.l. voorstel Inzake de oprichting eener radiocentrale komen de tongen meer los. Aan de hand van een rapport van de vereeniging van Nederlandsche gemeenten was doof B. en W. een uitvoerig rapport samengesteld, dat tenslotte hierop neerkomt, dat de plaatselijke aanvragers te kennen zal worden gegeven, dat bet raadzaam zal zijn een maatschappij te vormen voor de exploi tatie. Dan zal dewerking i ▼oorschrtftei Voor stemmen de heeren: Weth. Koopman, Kraakman en Dekker. Tegen: Wethouder Schoenmaker, en Koomen. Het voorstel wordt dus aangehouden tot een volgende vergadering. Voorstel van B. en W. om de politiever ordening aan te vullen met een verbod tot kam poeren. Overtredingen kunnen worden gestraft met een hechtenis van ten hoogste zes da gen of een geldboete van f 25. Zonder hoofdelijke stemming wordt aldus besloten. Het kohier hondenbelasting wordt vastge steld op f 303. Van het Informatie-Bureau voor Landver huizingen, waarbij reeds 41 gemeenten zijn aangesloten, een verzoek om als lid toe te treden, of om subsidie. Besloten wordt het verzoek aan te houden tot een volgende vergadering. Terug ontvangen van Ged. Staten de re kening van 1926 met eenige aanmerkingen. Na de wijzigingen op verzoek van Ged. Staten aangebracht wordt ze wederom vast gesteld. De ontvangsten bedroegen f 68.363.76, de uitgaven f 57.972.24ba tig saldo dus f 10.391.51 Ook de Kapitaaldienst ondergaat eenige wijzigingen, in verband met een 4-tal pos ten, welke de Raad als buitengewoon had aangemerkt, doch Ged. Staten iets heel ge woons noemen, en dus in den dienst moet worden opgenomen. Aldus gewijzigd zal de rekening wederom worden ingediend. Van notaris G. W. Koerman is ontvangen een nota voor transportkosten van den Nieuwe Weg en Neuvel groot f 334.34. Bij de rondvraag wijst de heer Kraakman op den slechten toestand van den Nieuwe weg. voornamelijk een gevolg van het leg gen der waterleidingsbuizen. De voorzitter zegt toe, de kuilen te zullen ophalen. Daar niets meer aan de orde is, volgt slui ting door den«voorzitter. onder dankzegging voor de prettige afwikkeling der agenda. ENK HUIZEN. Uit den Raad. De Raad dezer gemeente kwam Donderdagavond bijeen in openbare vergadering ten gemeentehuize, onder voor zitterschap van Wethouder de Vos. De ver gadering, welke was uitgeschreven tegen half acht, nam eerst om half negen een aan vang, aangezien de Raad eerst in comité enkele zaken afhandelde. Aan de orde ko men enkele ingekomen stukken en mededee lingen, welke voqt kennisgeving worden aangenomen. Hofstraat te Den Oever en wel vanaf-den be strate inrit bij het perceel van den heer M. Tijsèn Mz., tot de Oostzijde van het perceel van den heer A. M. Heegeman, van een klin- kerbestrat-in^ wordt voorzien. De gemeente-opzichter raamt de kosten daarvan op ongeveer f 100, vermeerderd met de uitgaven voor aankoop van 12.000 straatklinkers, die met inbegrip van los- en rijloon op f 31 por 1000 stuks, totaal op f 372 kon.cn te staan. In het geheel zal dit werk dus f 472 vorderen. Nu ook de bestrating in de Havenstraat te Den Oever in samenwerking met den dienst der Zuiderzeewerken is vernieuwd, verdient het aanbeveling de keien in den berm van die straat te verwijderen en te vervangen door klinkers. Deze uitgaaf wordt geraamd op f 106, ver meerderd met den aankoop van 13000 klin kers a f 29.50 per 1000 stuks (los- en rijloon inbegrepen). derhalve f 3R3.50, In totaal f 488.50. B. en W. geven in overweging, ter luit- vocring dezer werken credieten tot bovenge- I noemde bedragen te verleenen. Voorts stellen zij voor machtiging te ver leenen tot het aankoopen van straatgedeet- ten, die daaraan dringende behoefte hebben en wel van 50.000 stuks tegen f 28 per 1000 stuks. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. B. en W. bieden ter vaststelling aan ont werpen: a. van een besluit tot het doen van eenige en overschrijvingen op posten van uit gaaf der gemeente-begrooting 1927; b. éan een 2e suppletoir? begrooting voor dens.elfden dienst. yHiertoe wordt ponder hoofdelijke ming besloten. Rondvraag. De heer Jb. F hnchtje borden staan met de woorden „ma ximum snelheid 15 K.M.” Hjj weet niet voor welke voertuigen deze zijn bedoeld, doch vermoedelijk voor motorrijtuigen. En deze rijden soms wel 60 K.M. Spr. vraagt of hier aan geen paal en perk kan worden gesteld. De Voorzitter antwoordt, dat met het in werking treden van de nieuwe Motor- en Rijwielwet de borden met een aanduiding van snelheden beneden de 20 K.M. verval len. Deze zullen dus veranderd moeten worden. Te groote snelheid is te controlee- ren, al wil hij hieraan toevoegen, dat het moeilijkheden met zich brengt. De heer M. Kooij wijst op het gevaar bij de school te Westerland. Onlangs heeft daar bijna een ongeluk plaats gehad. Als door een wonder bleef het kind toen ongedeerd. Spr. zou door middel van borden daar op hot ge vaar willen wijzen. Het voorstel-Koofl zal in overweging wor den genomén. De heer Jn. Lont vindt, dat de straatlan taarns nogal vroeg branden. Met een zoo uitgebrekie straatverlichting kost bet de ge meente nogal wat. De Voorzitter antwoordt, dat de verlich ting nog niet was geregeld. Binnenkort zal de vertegenwoordiger van het P. E. N. een regeling ontvangen, zopals die ook in an dere gemeenten gebruikelijk is. De heer Oden wil voor de herfst intreedt, de bermen in De‘Belt laten afsteken. Het water kan niet wegloopen en als er auto’s doorrijden, spat het tot de huizen toe. Wethouder Boeker antwoordt, dat dit bin nenkort zal gebeuren, bij den aanleg van de rioleering, waarvoor de grond kan worden gebruikt. De heer Kaan heeft met genoegen kennis genomen van de herbenoeming van den Bur gemeester en biedt hem hiermede zijn geluk- wenschen aan. De Voorzitter dankt den heer Kaan en sluit hierna de vergadering. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Buitengewone strafzitting van Maan41ag 2 Juli 1928. Hjj kin zjjn handen niet thuis bonden. H. J. M. is ’n jongmensch uit Den Helder, dat een bijzonder knap en gunstig uiterlijk heeft, dpch helaas Is hier ’t spreekwoord toe passelijk, dat het beste brood voor het venster ligt. Bedoelde jongeling toch maakt rieh reeds op jeugdigen leegtijd aan oneer lijkheden schuldig en met den strafrechter kennis en verscheen ook later weer nu en dan op de beklaagdenbank, als verdacht van gepleegde vermogens delicten. Thans had hiL zich wederom aan een dergelijk strafbaa* langevingersfeit schuldig gemaakt. Hij be vond zich deswege in voorarrest en stond heden terecht ter zake diefstal van eenige bankbiljetten. Gevorderd werd 4 maanden gev., terwijl Mr. Belonje in een keurig plei dooi concludeerde tot een voorw. straf met strenge bijz. voorwaarden, z.i. in deze om standigheden een straf, die met meeste effect zou sorteeren. Uitspraak 11 Juli. De verlei41ing was te groot. De knecht van den meelhandelaar, de heer Gerard B. te Alkmaar. Frans Jos. K„ kreeg op 4 Juni de opdracht van de Noorderbank een bedrag van f 150.te ontvangen, welke lastgeving wel met voorbeeldige stiptheid ten uitvoer werd gebracht, doch waarbij de on vanger de vrijheid nam onverwijld met het plukje, zonder moeite verkregen, naar Am sterdam te elcipeeeren. In de verleiding van Neerland's hoofdstad laat IfjO piek zich niet lang lagen. Na overvloedig alcoholistisch en erotisch genot bleef er van de 150 pop geen cent meer over en bleef den ontrouwen dienstknecht niets anders over dan zich be rooid en beneveld bij de politie aan te melden. Na een hechtenis van eenige weken om op zijn gemak over zijn afdwalingen te kun nen nadenken, stond de avonturier heden terecht en tegen hem werd gevorderd 4 maanden gevangenisstraf. Zijn verdedigd Mr. de Groot kon zich met dezen eisch niet vereenigen en verzocht een nader reclassee- rings- of rechterlek onderzoek, ten einde zoo mogelijk te komen tot ben voorw. straf. En wjj voegen er bjj: een voorw. straf, waarhü aan den reclassant als bijzondere voorwaarde wordt opgelegd, zijn voor- maligen patroon, wien het geld niet op den rug zal groeien, schadeloos te stellen; vol doet hij daaraan dan niet, dan is er altijd nog gel 'genheid hem achter de talies van de rijks-kanariekooi een deuntje te laten fluiten. gevraagd naar dit reglement en dan ant woorden B. en W., dat het ontwerp nog was by de hoofden van dienst en nn blijkt, dat dezen het regelement zelfs niet hebben ge kregen. B. en W. gaan in deze niet rechtuit. De heer Visser is het eens met den heer Roosendaal. Reeds zoo lang is gewacht en dan bljjkt het dat men zich achter de hoofden der bedrijven heeft verscholen. De heer Roosendaal stelt voor de behande ling aan te houden en het ontwerp te zenden aan do hoofden van dienst om advies. Wethouder Stapel zegt, dat hjj voor zich er niets tegen heeft om het ontwerp aan de hoofden der bedrijven te zenden. Met 10 tegen 3 stemmen wordt tenslotte besloten de behandeling aan te houden, tot advies is ingewonnen bij bij de hoofden van dienst. De heer Rodenburg hoopt, dat de zaak hierdoor niet op de lange baan zal worden geschoven. De voorzitter zegt, dat het nu geen acht jaren zal duren. De rondvraag levert aan tal van leden stof tot opmerkingen. De heer van Dok zag gaarne de boomen aan de Noorderboerevaart van onderen wat uiteredund. Spr. vestigt ook de aandacht op de schoeiing van het Rietbosch, daar wordt zooveel vuil neergeworpen, dat de wal ge heel wegzakt. .Ook informeerde dezelfde spreker hoe het' komt, dat B. en W. nog altjjd niet komen met een berekening van kosten voor het verplaatsen van de ge meente -reiniging. Wethouder Stapel merkt op. dat dit nu eenmaal niet noodig is, de kosten zijn zoo hoog, dat daaraan niet valt te denken. Wij zouden een geheel nieuwen weg moeten aan- le^en enz. De heer Roozendaal wil de geheele reiniging opheffen en het vuil laten werpen in de z.g. kleiput en geen mesthereiding meer. Op een vraag van den heer Van Dok hoever B. en W. zijn gevorderd inzake het onderzoek naar eventueele corruptie in de gemeente, deelt de voorzitter mede, dat dit onderzoek nog niet is beëindigd. De heer Kofman heeft als eens meer ge vraagd naar verbetering van het Kwaker- pad. Spr. had eerst gedacht, dat dit gevolg zou hebben. Er is tenminste zand vervoerd naar Duinweg, doch verder is het niet ge komen. De kinderen hebben het zand ver werkt en de weg ligt nog zoo. De voorzitter wil dit wel eens onderzoeken. De heer Roosendaal wijst op dpn toestand aan den Noorderweg en de heer Sluis op den, Oprit bij de Koepoort. Wat betreft den Noor-’ derweg. stelt de heer Roosendaal voor hier radicaal in te grünen. Laat men de boomen daar weg balen en een flinken rijweg maken met aan beide zijden een trottoir, dit is noodig by den ingang der '-.■meente. Verschillende heeren willen traan discussi- eeren over de reiniging, doch de voorzitter wjjst op het reglement van orde. De heer J. Stavenuiter vraagt hoe het toch sit met de werkzaamheden van den onder directeur aan de gasfabriek, den heer Jeur- sen. Deze schijnt nu te zijn geplaatst als opzichter bij de sluizen. Spreker acht dit niet goed voor het prestige x an dezen ambtenaar. De heer Slui.-) licht als lid der gas-com- missie deze kwestie toe. De heer Roosendaal wil dit geval nog eens bespreken in ceheime zitting.. Hiertoe wordt besloten. wordt voor kennisgeving ..ingenomen. Bij de rondvraag in de laatste zitting werd door den hier Oden ter sprake gebracht de afwijzing door B. en W. van een verzoek om tegemoetkoming in de reiskosten naar Helder van een leerling, die aldaar les in het boekhouden ging nemen. De Voorzitter wees er toen reeds op, dat deze beslissing in over eenstemming was niet het desbetreffende raadsbesluit, dat alleen tegemoetkoming» kent voor het bezoeken van scholen. B. en W. hebben de zaak nog eens onder de oogen gezien, doch zjjn niet tot een an dere conclusie gekomen. De heer Lub meent, dat de algemeene strekking van liet Raadsbesluit was een te gemoetkoming in de reiskosten te verstrek ken aan de ouders, die financieel niet in staat zjjn deze kosten zelf te Betalen. Wordt de vergoeding alleen verleend voor kinderen die scholen bezoeken, dan worden achter gesteld zij. die geen gebruik van scholen kt.men maken en aangewezen zjjn op cur sussen. Spr. wil daarom de verordening ver anderen. Het voorstel van den heer Lub wordt hierna met 8 tegen 3 stómmen verworpen. Verder zijn nog ingekomen het verslag der Zeegras-exploitatie, dienst 1927-1928: het verslag van de commissie van toezicht op het correspondentschap der arbeidsbemidde ling enz. over 1927 en de rede van den Voorzitter der Vereeniging van Zuiderzee- gemeenten. Al deze verslagen liggen ter in lage. Van het Bestuur van den Polder Waard- Nieuwjand is bericht ingekomen, dat de pachtprijs der loskade voor de Zeegras- exploitatie is verminderd tot f 50 per jaar en van het Bestuur van het Heemraadschap Wieringen, dat deze prijs is teruggebracht tot f 500 per jaar. Deze stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Het verslag van de Vereen, voor Vreem delingenverkeer ligt evenals de andere ver slagen ter insage. Nieuwe stemming over het verzoek van de Vereeniging „Het Visscherijfonds" inzake uitkeering der rente van de Zeegras- exploitatie. Het voorstel van B. en W. om de vereenf- gin^ te berichten, dat het verzoek niet voor Inwilliging vatbaar is, wordt thans aange nomen met 65 stemmen. In verhand met een mondeling verzoek van enkele bewoners, stellen B. en W. voor, de Spuitsteeg te Den Oever te voorzien van een rioleering, waarvan de koeten worden begroet op f 190. Het voorstel wordt aangenomen. B. en W. stellen voor te Den Oever aan den Noorderweg een urinoir te plaatsen. De kosten van 'een dergeljjk urinoir, in hout uitgevoerd, worden geraamd op f 90. De heer Kaan stelt voor, B. en W. te machtigen tot het doen plaatsen van een be tonnen urinoir aldaar. Het voorstel van B. en W. en dat van den heer Kaan worden zonder hoofdelijke stem ming aangenomena B. en W. stellen voor? in de Nieuwst raat een gedeelte rioleering te doen aanzeggen, lang ongeveer 50 M., waarvan de kosten worden geraamd op pl.m. f 230. Hiertoe wordt zonder hoofdeljjke stem ming besloten. Aankoop grond tot straatverbreeding. B. en W. deelen den Raad mede, dat is ingekomen een schrijven van den heer P. Kaan, houdende aanbieding van een stukje grond tot overdracht aan de gemeente ten behoeve eener verruiming en afronding van den hoek Nieuwstraat-Kerkplein te Hippo- lytushoef, waarvan door hen met waardee- riiig is kennis genomen. Het aanbo/ heeft betrekking op een ge deelte, groot ongeveer 4J4 M2., van het ka dastrale perceel Sectie C. No. 2943. welk perceel in zjjn geheel groot is 0.01U5 H.A. Daar deze verruiming het verkeer zeer ten goede zal komen, stellen B. en W. voor, ge noemd perceelsgedeelte aan te koopen voor de totale som van f 1, vermeerderd met de kosten van overdracht, onder voorwaarde, dat het hek achterwaarts wordt geplaatst en zoo noodig vernieuwd en de aanwezige boo men worden gerooid voor rekening der ge meente. De aldus beschikbare grond is dan te bestenunen tot openbare straat. B. en W. stellen voor hen te machtigen ten behoeve van den dienst 1928, naar ge. lang van behoefte, kasgeld op te nemen bo- ,ven het reeds verleende crediet in rekening- oourant bij de Bank van Nederlandsche ge meenten tot een maximum van f 10.000, te gen een rente van ten hoogste 5 pet. en ge heel af te lossen vóór of op 31 Dec. 1928. Het voorstel wordt zonder hoofdelijke •temming aangenomen. Wegens het toenemende drukke verkeer het doode nunt te moeten blijven staan. gedeelte van den Zuidelijken berm van de naar de hoofden van dienst. Reeds jaren is

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 6