1 tt. 5 „ONS BLAD” I f wL 1 J' 11 Bureau HOF 6, ALKMAAR - Telefoon No. 155. FEUILLETON. I Woensdag 4 Juli 1928. giro alkmaar 104M3 97* Jaargang Abonnementsprijs i BUITENLAND. BINNENLAND. Verspreide Berichten. EEN MISDADIGER EN WELDOENER. Ami alle abonné’n wordt op aanvrage gratie een polls verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van f 3000.—, f750.—, f 260.—, f 125. f 50. Geloofsafval. Korte Berichten. Advertentieprijs UIT DE PERS. Het Lager Onderwijs. (Wordt vervolgd)» EEN BUITENKANSJE VOOR DEN STAAT Gestrafte misdaad. I GIRO ALKMAAR 104863 vieren ter I Ji 1 Opper-Etsch, 5 Hoofdstuk XXVI. verschijning zag in den winternacht r^^Te'Vegri^e^^ ,f4O— Groote verwondering kan deze mededee- niet wekken, daar ’t reede genoegzaam end is, dat het aantal leerlingen van het ■r NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD Per kwartaal voor Alkmaar. Voor buiten Alkmaar Met Geïllustreerd Zondagsblad hij in gedachten verzonken was. dat is hij niet,” zeide Harwood. - het doen.” Eu hij balde zijn bruine vuist, alsof hy een betoogingen ten aanzien die tot het hebben. HOFFELIJKHEID EN POLITIEK. Zoodra Hermann Müller het ambt san rijkskanselier in Duitschland aanvaard had, heeft hij Seipel, den Oostenrjjksehen.bonds- kan.seller, geseind, dat de nieuwe Duit*ehe regeering het onderhouden van nauwe be trekkingen met het Oostenryksche broeder, land, een van haar voornaamste plichten acht. Mgr. Seipel antwoordde met een even harteljjk gesteld telegram. De Reichspost, het officieuze christelyk-sociaie blad, traeht hieruit politieke munt te slaan. Dat een so cialistisch rykskanselier zoo iets doet, zegt COMMUNISTISCHE GEWELDDADEN. Uit Weenen wordt gemeld, dat Reichen- berg en omstreken onder communistische terreur staat. In Niederberzdorf voeren de arbeiders een hopelooze staking. Een tim merman, die niet aan de staking meedeed, had het benoodigde bout voor een te bou wen huisje by elkander gebracht. Dit hout werd door de stakers in brand gestoken en de brandweermannen, die tot de communis tische party behooren, weigerden te blus- schen. Do publieke opinie keurt natuurlijk een dergelyke handelwijze niet goed en de politie zoekt de brandstichters. Een andere communistische gewelddaad speelde zich te Ratschendorf af. De jeugd groep der nationaal-socialisten wilde na het Johannesvuur een nieuwe ptaateeiyke groep in Ratschendorf oprichten. De communisten waren echter bijeengeroepen en hadden het lokaal waar de jeugdgroep zou vergaderen bezet. Dezo trok verder, otneen ander lokaal te zoeken, doch de ongeveer 300 communis ten overvielen -de 70 leden van de jeugd groepen, zoodat meerdere hunner verwon dingen bekwamen. Het lang verdedigde ba nier van de plaatsclyke jeugdgroep van Alt- Habendorf werd gedeeltelijk verscheurd en de draagster eveneens verwond. De staats politie heeft reeds meerdere arrestaties ver richt. Op dit gevaar wilde de schrijver vooral wyzen, en de Rotterdammer teekent daarbij aan, dat, zooals prof. Obbink spreekt, 'reeds Groen, Kuyper en Lohman spraken. Een grooter en dreigender vijand zit aan den anderen kant. En wanneer de Protostantsehe groepen voortgaan elkaar op de hatelijkste wyze in het haar te zitten of in negativisme te genover Rome kracht zoeken, dan kon de groote vijand van het barre ongeloof wel eens moderne brandstapels stichten. Dat is geen spook of denkbeeldig ge vaar: het is ontzettende werkelijkheid, waarvoor men de oogen niet mag sluiten. Inderdaad, geloofsafval bij de Katholieken brengt het geioovig protestantisme geen voordeel, evenmin als indertijd Bismarck's Kulturkampf in Duitschland zulks deed. Slechtf liberalisme en socialisme het laatste vooral hadden er belang bij. Maar het antl-papisme sluit hiervoor de oogen. Het is, gewild of aiet gewild, bedoeld of niet bedoeld in werkelijkheid de bondgenoot van liberalen en socialisten, en doet het meeste kwaad aan het protestantisme, waar voor het zegt te strijden. GOEDKOOPE TREIN. De Nederlandeche Spoorwegen laten een goedkoope trein loepen, 2e en 3e klasse van Enkhuizen, Bovenkarspel-Grootebr., Hoog- karspel, Westwoud, Blokker, Hoorn, Aven- horn, Oosthuizen, Kwadyk-Edam, Purmer- end, Oostzaan, Zaandam, (Haarlem) en Am sterdam C.S. naar Arnhem, Oosterbeek Laag en Nijmegen en terug, op Zondag 15 Juli 1928. DE OUD-GEPENSIONNEERDEN DER NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Blykens het zoo juist ontvangen verslag over 1927 der 8.S. en H.8. heeft de directie wederom een storting gedaan in het fonds tot het doen van uitkeeringen aan de oud- gepensionneerden waardoor zjj vertrouwt in Een by de politie bekende misdadiger, die in de arme wyken van Brooklyn ais wel doener geliefd was, werd by een pieizier- tochtje in zyn auto door een anderen auto ingehaald. De inzittenden daarvan schoten zoolang op hem, tot hy onherkenbaar ver minkt was. Men kon hem slechts mdentifi- oeeren door een kostbaren ring met diamant, die hy aan een vinger bad. Als bijzonder heid van dezen eigenaardigen man wordt gemeld, dat hy een tuchthuisstraf van 15 f 2.— f 2.85 t t 0.60 hooger jaar nooit heeft uitgezeten. Voor den bouw van een kerk had hy 5000 dollar gegeven. O, TEMPORA, O, MORES. Een dubbele moord voor zeven francs. Te Amiens heeft een 19-jarige jongen, Serge Gambier genaamd, met een bijl en een scheermes twee oude vrouwtjes afge maakt, de gezusters Celine en Maria Villerel, 70 en 64 jaar oud, die een kruidenierswinkel- tje met slytery hielden. Diefstal was de drijf veer van den moordenaar, die zich inderdaad van zeven francs wist meester te maken. De jongen is aangehouden. EEN PHILIPP1JNSCH STADJE DOOR LAVA VERWOEST. Het stadje Libog in de provincie Aibay, een plaats met 7000 inwoners, is vrijwel ge heel vernield door de lava uit den vulkaan Mayon. Ook werden eenige dorpen verwoest. Duizenden inboorlingen en andere ingezete nen zochtefihun heil in de vlucht. De ker ken zijn gevuld met biddende menigten. HET MIJNONGELUK VAN ROCHE-LA MOLIèRE. Verschillende geluiden. Maandag is te Roche-la-Molière een aan grijpende plechtigheid gehouden voor de 48 slachtoffers van de mijnramp, waaraan on geveer 20.000 menschen uit het gehcele Loire-gebied deelnamen. Het eerst werden de 4 Marokkanen volgens Oostersch gebruik ter aarde besteld. Daarop volgden de 44 Fransche en Poolsche slachtoffers. Er heb ben zich by de plechtigheid hartroerend® tooneelen voorgedaan. Perrin-Pelletier, de directeur van de myn, hield voor de begrafenis een toespraak, waarin hij zeide, dat het ongeluk inderdaad een ongeluk was geweest, d. w. z. een ge beurtenis, die niet te voorzien was en waar tegen geen voor' boedi '—middelen getrof fen hadden kun i wor. en. De mijningenieur Matlieron, die aan het reddingswerk had deelgenomen, las daarop de namen der slachtoffers af, waarbij de gouverneur op iederen naam antwoordde met „Gevallen op bet void van eer”. Tot de verdere sprekers behoorden nog twee vertegenwoordigrea van de mijnwer kers, die heftige verwijten tot de directie richtten, omdat het ongeluk wel te voorko men zou zjjn geweest en de brand reeds eenige dagen gewoed zou hebben, zonder dat de directie maatregelen had genomen. Vervolgen^ spraken nog de Poolsche con sul en verschillende Fransche autoriteiten. De anti-rev. „Rotterdammer” citeert met Instemming wat prof. Obbink -- een ortbo- dox-protestantsch hoogleeraar schreef over geloofsafval in de Katholieke Kerk. Er xyn, schreef de professor, die zich daar- overheugen, maar ik doe dat niet. Ik zou dat alléén doen, indien deze roomsche afvalligen werkelijk Protestant werden en niet alle geloof verloren. Maar In de meeste gevallen zyn ze vermoedeliik I evengoed verleen ---. protestantgphe Us vOor de Roomsche kerk. En ‘t kan voor ’n Protestant nooit ’n oorzaak van verheuging zyn als een steeds grooter deel van ons volk vermaterialiseert Er zijn wei overgangen naar het Pro testantisme, er zijn er zelfs vrjj veel, maar hun getal zinkt in het niet, bij het getal dergenen die elke kerk en alle geloof den rug toekeeren. Of die (en daar‘moeten we ook niet gering over denken) het Evan gelie van Krishnamurti c.s. aanvaarden als redmiddel in hun geestelijken nood. „hy is een gewiekste klant, zooals er geen tweede is.” b En toen, ziende dat de kastelein hem geen borrel meer aanbood, stond bij op en ging heen. Het was volle maan, dien nacht, en toen Milsom, nadat zijne gasten vertrokken wa ren, omstreeks middernacht de luiken geslo ten bad en de lichten had uitgedaan, sloop hij stil uit zijn huis, liep de uitgestorven straat iu on richtte zijne schreden naar den top vap den heuvel, waarop het kasteel stond, dat hoog uitstak boven de omringen de kleine woningen. Toen hy aan den ringmuur kwam, die het geheele kasteel met tuinen en al omgaf, klom hy dien over op een plaats waar hij dicht met klimop begroeid was en sprong geruisehloos aan de andere zijde in de hooge sneeuw neder. „Het zal vannacht sneeuwen,” zeide hij by zichzelf, „en morgen zal er geen spoor meer over zyn van myne voetstappen.” Hy sloop tusschen de dichte boschjes door van altyd groene struiken, die hem volko men verborgen, en bereikte eindelijk den' zuidelijken vleugel van het uitgebreide ge bouw. Er waren zeven vensters in dezen vleugel „Ik zal jaren wachten als ’t moet,” ging hy voort, „maar al moet ik er oud en grijs by worden, myn wraak wil ik hebben, lij heeft mij een paar honderd pond geweigerd, niet waar? Zy zal nog eens kruipen voor myn voeten als een geranselde hond en mij alles aanbieden wat zjj bezit, al haar gold, ja zelfs haar leven. Ik zal haar trotschen geest buigen. Ik zal haar vernederen. Zy wil my niet als haar vader erkennen? Wel, als ik wil dan bewerk ik, dat zij barrevoets door het slijk achter my aan loopt, liedjes zingend in de straten en met een ouden hoed in de hand, bedelende om een stuiver. Ja, ik zal haar vernederen, ik wil my wreken!” En tandenknarsende verwijderde hy zich Het eiland Jamaica wordt door pen vreesdyke droogte geteisterd. De stad Man deville is al een week tang zonder water. Te Aubervllliers zyn vier loodsen van eeu taxi-onderneming afgebrand. Een 200- tal taxi’s ging mee in vlammen op. Men schat de schade op ongeveer twee miljoea francs. gename van Raynham werden bewoond. De lichten brandden slechte flauw, als nacht lichtjes. Milsom had trouwens van Harwood gehoord, dat men op Raynham Castle ge woon was reeds voor 11 uur des avonds zich ter ruste te begeven. De kamers van het kleine meisje waren op de eerste verdieping. De dikke muren wa ren daar kaal; geen klimop of decoratieve uitsteeksels maakten de beklimming gemak - k el ijk. Steil verrees de muur voor Thomas Milsom's onderzoekende blikken. „Neen,” mompelde hij ten laatste, nu alles zorgvuldig te hebben onderzocht, „dat is on- mogalijk, daar kan zelfs geen kat of geen aap bij opklimmen. We zullen dus onzen weg moeten nemen door de kamer van dien dapperen kapitein. Want wraak moet ik ne men op die ellendige feeks.” Hy wachtte eenige «ogenblikken, dicht te gen den muur gedrukt, en keek over het ruime veld rondom hem. „En dit alles behoort nu aan onze lady? Landen en huizen, paarden en rijtuigen, la keien en bedienden, juweelen, goud en zil ver en wat al niet meer. Alles van haar! En dan weigert ze my een paar honderd pond en beleedigt my; wel, we zullen eens zien. Ik heb gezworen my te zullen wieken en ik zal verlicht waaruit Milsom opmaakte, dat hier j de drie kamers gelegen waren, die volgens I Harwood’s uitlatingen, door de ieugdige erf- Van 15 regels fl.25; elke regel meer f 9J5. Rectame regel f 0.75 voor de eerste paginavoor de overige nafina’» f C Rubriek „Vraag en aanbod” bij vooruitbetaling per plaat ITALld EN OOSTENRIJK. Zooals wy dezer dagen gemeld hebben, keert Auritti, de Italiaansche gezant, die na Seipels Zuid-Tirolrede Weenen verlaten had, aldaar terug. Thans bevestigt Rome zulks met de mededeeling, dat Mussolini en Seipel in nartelyken geest nota’s gewisseld hebben ter verbetering van de betrekkingen tusschi n beide landen ten aanzien van de van Opper-Etsch, bovengenoemde besluit geleid Achteruitgang van de Openbare School. Het laatst verschenen Onderwijsverslag (1924’25) is voor de voorstanders van de openbare school niet bemoedigend, zegt ,.Het Ooderwye orgaan van de Vereeniging van Hoofden van Scholen in Nederland. Het blad ontleent aan het Verslag de vol gende gegevens: Het aantal openbare scholen liep van 3806 tot 3751 terug en verminderde dus met 57. Het aantal bijzondere steeg van 3428 tot 3601 en vermeerderde derhalve met 173. De toeneming van het aantal bijzondere scholen sedert 1924 bedroeg voor de Protes- tantache scholen 56, voor de Roomsch-Katho- lieke scholen 107 en voor de niet aan be paalde beginselen gebonden scholen 10. De openbare scholen telden 31 Dec. 1924. 600768 leerlingen, d.i. 26.817 minder dan een jaar daarvoor. De bijzondere scholen hadden 80 Dec. 1924, 577.184 leerlingen of 15.566 meer dan in 't vorige jaar! Het aantal Gemeenten, waarvoor in 1924 (art. 19 2e lid L. O.-wet) ontheffing van het in standhouden eener openbare school werd toegepast bedroeg 81 tegenover 66 in 't ver slagjaar 1923. Over de provinciee verdeeld: Noord-Brabant 18, Gelderland 4, Zuid-Hol- tand 15, Noord Holland 1, Zeeland 13, Urecht 23, Overysel 1, Limburg 6. Ook het aantal gemeenten zonjler openba re school neemt dus geregeld toe. En byna alle verslagen der Hoofdinspec teurs wyzen op „de geljjdelyke vermindering van ’t openbaar onderwijs”; opgeheven wer den wegens vermindering van ’t aantal leer lingen”; enz. De inspecteurs der Derde Inspecie schrij ven o.a.: openbaar onderwijs relatief ten aanzieff van dat van het bijzonder onderwijs, daalt. Het verhes by de bijzondere scholen door teruggang van de geboortecijfers wordt ge deeltelijk gecompenseerd door het overgaan van een zeker aantal kinderen van het open baar naar hel bijzonder onderwijs”. In een volgend nummer zal „Het Onder wijs”, naar df redactie mededeelt, „de ver- ichillenda. aflaltelingsfactoren op zich zelf etaand en in onderling verband beschouwen”. Dat belooft een interessant nummer te worden. Het verschynt Zaterdag over een week. Met belangstelling zien wij er naar uit, schrijft .,De Tijd” het blad, Is een gezonde leg voor de austro- marxisten. - DE NIEUWE REGEERING IN DUITSCHLAND. De regeeringsverklaring. Het gedeelte der regeeringsvcrklaring be treffende de buitenlamische politiek is ter goedkeuring onderworpen aan rijksminister dr. Stresemann, die er zich geheel mede ver- eenigd. Het zal voonainelyk gewyd zyn aan de ontruiming va»-het bezette gebied, de schadevergoeding en aan het voorstel van Kellog. HET BANDIETISME IN CHINA. Afscbuwelijke wreedheden. De Times heeft een telegram uit Sjanghai, waarin de mededeelingen worden weergege ven van den Nederlandscheu predikant H. Costerus. Hij deed een schokkend relaas over de plundering en vernieling in de stad lioeantsjou, provincie An-wei, welke op 9 Juni heeft plaats gevonden en werd bedre ven dooi muitende Troepen van het twaalf de nationalistische legerkorps. Costerus ont snapte net een uur voor de aankomst van de plunderaars; hij zelf was de laatste bui tenlander, die de stad verliet. Op 17 Juni in Lioenantsjou terugkeerende, bevond hij dat groote gedeelten van de stad nog slechts geblakerde piiinhoopen waren. Honderden ingezetenen waren gevankelijk weggevoerd “om losgeld voor hen te bedingen. Vele an deren waren wreed gemarteld om hun geld af te persen. Rijk noch arm was gespaard. Velen waren aan hun duimen opgehangen. Anderen waren boven vuren geplaatst. Overal lagen Ijjken, waaronder vele op schandelijke wyze waren verminkt. Het schijnt dat dé bandieten, de provincie An- wei afstroopend, overal op hun spoor ge plunderde en platgebrande steden achter laten. De staat van beleg afgekondigd. Reuter meldt, dat Tsjang Kai-sjek Han- kon bezocht heeft. Met het oog op de moge lijkheid van nieuwe onlusten is de staat van beleg in de Britsche concessie aldaar afge kondigd. Generaal Pao, dia na.den terugtocht der Noordelijke troepen ui(t<Pekyig aldaar ge bleven was, is gisteren mi ook naar Tient sin vertrokken om zieh vandaar naar Mand- sjoerije te begeven. DE UNIVERSITEITSBIBLIOTHEEK TE LEUVEN. De openingsplechtigheid. De Amerikaansche architect Warren, die ^-en groote schuld draagt in de incidenten rond het Furore opschrift op de ipeuwe universiteitsbibliotheek te Leuven, zal ver moedelijk a.s. Woensdag de inhuldigings plechtigheid van het nieuwe gebouw niet bywonen. Hij verblijft momentele te Parys, met het doel, vandaar een reis te onderne men in Italië. Hij heeft zich thans te Parijs weer eens doen interviewen, natuurlyk om andermaal te verklaren, dat hij zich niet bij de beslis sing van nigr. Ladeuze wil neerleggen. Intusschen hebben wy er ons zoo juist ter plaatse van kunnen overtuigen, dat de fïontongalcrjj zonder opschrift geheel is af gewerkt en dat mgr. I>adeuze de massa der Belgen achter zich heeft, die zyn standpunt inzake dit onverkwikkelijke incident volle- drrj-. Vernomen wordt, dat. minister-president Jaspar de plechtigheden van a.s. Woensdag vermoedelijk niet zal kunnen bijwonen, om dat zijn tegenwoordigheid in het parlement noodig is. DE H EMMERICH ALS NATIONALE HELD IN HONGARIJE. Internationaal Euch. Congres tei gelegenheid van zijn negenhonderd- jarig geboortejubilé. Zyne Eminentie de Kardinaal Prinsbis- schop Serédy deelt in een brief aan de Hon- gaarsche Katholieken mede, dat Z. H. de Paus toegestaan heeft om in 1930 een natio- waakhonJ. Miss Geertrui en haar gouver nante wonen in drie kamers van den zuide lijken vleugel van het kasteel, mylady’s eigen kamers vroeger toen zy nog hier was. De weg naar die kamers loopt door een wyde gang. En wat heeft nu kapitein Cop- plestone gedaan, toen mylady weg ging? Hy heeft een groote yzeren deur uit Londen la ten komen, die de geheele gang afsluit en met bouten en grendels ia voorzien, zoodat geen mensch die kan open krijgen, als ze ge sloten is.” „Maar hoe komen de bediende® dan in de kamera?”* vroeg Thomas Milsom. 1 „Wel, door een klein slaapkamertje? dat vroeger voor de kamenier van lady Evers- leigh bestemd was, en een klein kleedka mertje dat de arme sir Oswald gebruikte voor zyn laarzen en hoeden enzoovoorte. Deze kamers komen op de trap uit en nu heeft de kapitein die beide kamertjes laten in orde brengen voor zichzelf en zyn bedien de, Salomon Grundy, met een dun houten beschot met klein kykglaasjes er in en er tusschen, zoodat hy nacht en dag iedere voetstap kan hooien, die naar de kamers van miss Geertrui gaat Wat denkt ge nu van dien toestand?” „Ik deuk, dat de kapitein stapelgek is,” zeide Milsom; maar hy zeide dat op een ma nier, alsof I „0 neen, OP WAOHT. Hoewel Victor Carrington vol verwachting was, over de betoovering, die Paulina Durs ki op Douglas Dale uitoefende, had hy niet durven hopen het nieuws, vervat in het brief je, dat miss Brewer hem volgens belofte zond, zoo spoedig te zullen ontvangen. Het briefje deelde in korte woorden mede, dat Paulina de verloofde van Dale was gewor den. Verbazing was op het gelaat van Car rington te zen; «oo vlug had hy niet ge dacht, dkt alles in zijn werk zou gaan. nakl jubeljaar in Hongarye te eere van den H. Emmerich. Te dezer gelegenheid zal eea internatio naal Eucharistische Congres gehouden wor den en bovendien 14 andere katholieke Con gressen over de verschillende belangrijke vraagstukken van het Katholieke leven. EEN WET TER BESTRIJDING VAN DE ZELFMOORD EPIDEMIE. De correspondent van „De Tyd” schrijft aan zyn blad: Een van de droevigste ver«thyn.«elen der oinwentelingsperiode in Hongarye is de tra gische statistiek der zelfmoorden, die wel In hoofdzaak te wyten is aan de algemeene so ciale en moreele wantoestanden tydens de revolutie. Men spreekt zelfs van een zelt- moord-epklemie. Alleen m Boedapest con stateerde men dagelijks twee of meer zelf moorden. Daarbij kwam nog, dat de sensa- tieberichten in de pers de zelfmoordidee bij sommige zwakkelingen aanwikkéfdén. Daarentegen nu heeft de minister van Binnenlandsche Zaken een wet uitgevaar digd, die degenen, welke getracht hebben zelfmoord te plegen, onder bescherming plaatst van den Staat. En tevens treft deze wet maatregelen tegen al datgene, dat zwak kelingen aanleiding kan zyn tot zelfmoord. Daaronder vallen o.a. de sensatieberichten in de pers. Verder zyn er instellingen in het leven geroepen om dergelyke ongelukkigen van hun zelfmoordidee af te brengen. In de radicale pers is echter een storm van verontwaardiging opgegaan tegen deze, wat zy noemde „belemmering van de vrijheid van drukpers”. In de Christelijke pers daarentegen vond de wet algeheele instemming evenals het wetsverbod tegen de intieme publicaties over echtscheiding. Het is de vraag, in hoeverre die maatregel practisch nut zal afwerpen, omdat zelf moord meest in 't geheim wordt voorbereid. Een practische maatregel zal het echter zijn om een politie-reddiagsboot bij de Donau- bruggeu te stationeeren. Tenslotte is natuurlijk hét afdoende mM del: neem de oorzaak weg, n.l. tracht de ongunstige maatschappelijke en eoicale too stenden te verbeteren, maar bevenai serge men voor een verlevendiging van echten christelijken godsdienstzin. Ongeacht het nuttig effect is deze wet der Hongaarsche regeering in elk opzicht too te juichen. DE CHINEESCHE WARWINKEL. Naar uit Honkong gemeld wordt verwacht men in de omgeving van Tsjoeng-King een nieuw treffen tusschen de Zuidchineesche en Oostchineesche troepen. De Noordelijken hebben reeds een versterking verkregen doordat 5000 tot de Zuidelijken overgeloo- pen soldaten weer tot hun oorspronkelijke troepeneenheid teruggekeerd zijn. De kanselier van de Engelsche schatkist deelde in de zitting van het Parlement mede, dat de erfgenamen van Miss Elsie Mackay, die is omgekomen by een poging om van Oost naar West over den Oceaan to vliegen het totaal van de erfenis tot een bedrag van 500.000.aan den staat hebben afgestaan U? tviw^iiring van tie N*d0Mlé Tlchuld. 131. „J*, en dat nog wel een kind waar zy zoo vreeselyk moe op had,” zeide Harwood. „Ik bon er zeker van dat als gij moeder en kind indertijd gezien hadt, ge zweren zoudt dat niets ter wereld die twee had kunnnen schei den, en toch, in eens gaat mylady er van door en laat de kleine Geertrui achter. Maar al was die kleine een prinsesje, dan kon zij niet beter bewaakt en beschermd worden. Mevrouw Morden de gouvernante en kapitein Oopplestone bewaken ze alsof zij de kroon- juweelen van Engeland onder hunne hoede ttadden." Zwarte Milsom lachte even, toen Harwood dat zeide, maar tonder dat deze het bemerk te, daar hy juist in zyn glaasje keek en er over dacht of Milsom hem ook nog een bor rel zou aanbieden. „En zeg me eens,” vroeg Milsom, „wat is dat voor iemand, die kapitein Copplestone?” „Een ruwe knaap,” zeide Harwood, ,,en •en rare als hy begint Hy staat een man of drie, als hy ten minste geen last van rheu- matiek heeft, waaraan hy nogal eens lijdt.” „En wie past nu dan op de kleine meid?” Vroeg Milsom. de kapitein. Hy heeft iets van een

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 1