WAARSCHUWING. HOORN op- Is U ver- I A Uw recht op ultkeerlng volgens de Ongevallen Ver- I ver- Wanneer U, In het bezit zijnde van een Polls, c“ houdt Abonné van dit blad te zijn, vervalt tegelijk zekering voor Abonné’s, gratis aan het blad bonden. Wanneer U later weer Abonné wordt, plicht een nieuwe Polls aan te vragen. Waarom bedankt U echter tijdelijk als Abonné? U hebt geen tl|d om te lezen? Weet U wel, dat de kans om een ongeval te beko men, Juist In den drukken tijd voor U het grootst Is? DE ADMINISTRATIE. BINNENLAND. Kathollb te'^e Landdag. GEMENGD NIEUWS. BURGERLI 'KE STAND. HIs Marster’s Voice kreeg op alle wereldtentoonstel lingen de eerste prjjzen. Fa. P. Th. YF X, Langestraat 69, Alkmaar. KERK EN SCHOOL. SPORT EN SPEL. RADIO. o neden de f 6 weg. Q o i an* P de historie, wat zwaarder de „De „Weini| schrijft c i den ouden envond, van armoede gebed. Zij hebben nog de liefde van Politieke rede van Baron van Wijnbergen. De Zondag in de „Harmonie” te Leeuwar den gehouden en zeer druk bezochte 42ste Katholieke Friesche Landdag werd ni het zingen van „Aan U, o Koning der Eeuwen” geopend met een rede van den Bondsvoor zitter mr. A. W. Koch. Hierna hield mr. A. baron Van Wijnbergen een rede, welke meermalen luide toegejuicht werd en waaraan wy het volgende ontleenen: Terwijl de wereld nog steeds in gisting en beroering is, terwijl alom onrust heerscht, worden de katholieke kiezers ’t volgend jaar opgeroepen om mede een strijd te strijden, van welks uitslag het kan afhangen of de meerderheid der wetgevende vergadering bestaan zal uit mannen, die verlangen, dat de wetten van God, den oppersten Wetgever zullen geëerbiedigd worden bjj het maken van de wetten, die in ons land zullen gelden, dan wel, of daarbij niet Gods wet en wil niet de minste rekening zal worden gehouden”. Gelijk het nationaal gevoel zoo sterk ont wikkeld is by een volk, dat een verleden, een traditie, een historie bezit, zoo moet het ons zeer gemakkelijk wezen met hart en ziel aan te hangen de Katholieke Staatspartij en voor haar te ijveren, wijl zij een historie, en zulk een schoone historie bezit, een historie echter aan velen der onzen helaas niet bekend Moesten anderen verklaren, dat zij Schaep man zouden blijven volgen; gij behoeft dat niet. Uw daad bewees het nu reeds 25 jaren lang en bewijst het heden nog. Lof aan het Partijbestuur, dat de sympa thieke gedachte had aan de in het leven te roepen stichting den naam van „Schaepman fonds” te geven; hulde zij gebracht aan hen. die er voor bijdroegen en niet krachtig ge noeg kunnen zij, die het tot dusverre nalieten worden aangespoord het alsnog te doen. Wat behoorde op politiek terrein tot het merkwaardigste van Schaeptnan’s levenswerk Op den Frieschen Landdag sprak hij het fiere woord: „Wij willen de leiders en de geleiders zijn”. „Gemakkelijk was zijn taak niet. „Van de Calvinisten, „de vromen”, zooaL men zeide, met hun steile begrippen en hunne voor ons zoo krenkende uitlatingen over veel, wat onzen godsdienst betreft, moest men heek-maal niets hebben. „Velen, ook van de voornaamsten en besten onder ons, waren dan ook aanvanke lijk over de coalitie, of „Monsterverbond”, «russei ueze gepuntieeera in hare jongste maandelijksche uitgave. Een beperkt aantal exemplaren van deze brochure is ter beschikking van belangheb benden. Zoo lang de voorraad strekt kan zU, tegen opzending van frs. 5.—, verkregen worden aan het adres der Kamer: 284 Ko- ninklijkestraat, Brussel. MIDDERNACHTELIJK TUMULT IN DEN HAAG. Maandagnacht is de omgeving Veen kade te Den Haag eens het tooneel ge weest van een groot volksrumoer. Een aantal dronken kerels en vrouwen had den heftig ruzie met elkaar gekregen, waarbij mij na lang heen en weer praten In een der slopjes tot handtastelijkheden overging. Beide partijen kregen alras aanhangers, zoodat een tweetal agenten die aankwamen, het beter achtten eerst om assistentie te vragen. Intusschen ver spreidden zich de vechtende groepen over begin Zorgvlietstraat, andere slop jes en Noordwal- Kort daarop kwamen een achttal agenten op de fietsen aange reden, spoedig nog door meerdere ge volgd, op welk gezicht gelukkig juist een dreigende heftige uitbarsting werd voor komen. Dan hier en dan daartfreigde in kleine groepen weer het gevaar, tot jn een der slopies, welke op de veenkade HOORN. Geboren: Johannes Hendricus Gerardus, B. v. B. van Wees en C. A. Schipper, Groote Moord 10». Jan, s. v. N. Blokdijk en M. Tool, Paardesteeg 11. Willem Hendrik Adolf z. v. A. H. D. Erkens en T. Hoff, Merensstraat 46. Theodoras, s. v. K. Hoogland en A. Knjjn, Drieboomlaan 71. Overleden: Pieter Zwagerman, 53 j. ge huwd met Aagje Veld, Groote Oost 27» Wilhelmina Marie Louise Hamann, 84 j„ we duwe van J. Stieltjes, Kerkplein 15. Cor nells Haremaker, 90 jaar, weduwnaar van C. Aranda, eerder van J. C. Pronk, St. Pie tershof. Ondertrouwd: Schelt Scheltus en Trijntje van Riel, J. Pz. Coenstraat 53. Jan W. de Groot m J. M. M. Klein, Nieuwstraat 21. Getrouwd: Jacob Cornells Sluis en Hele na Wonnsbecher, Amsterdam, J. Cookstraat. Hendrik Eindhoven en Guurtje Haster, Ach ter op *t Zand 24. Sir Edward Elgar, de bekende Engelsche componist-Dirigent zegt: „De belangrijkste rinding in de geschiedenis van de Gra mophone”. Platen en Machines verkrijgbaar bjj Tegenover Hotel Proot HET VIERDE EEUWFEEST DER CAPUCIJNER ORDE. Dinsdag den 3en Juli, vierden de Paters Capucijnen het vierhonderd-jarige feest van de goedkeuring hunner Orde. Vier eeuwen was het geleden, dat Paus Clemens VH de bulle Religionis Zelus uit vaardigde. waardoor aan de leiders der nieuwe groep in de Orde van Sint Francie- cus recht van bestaan werd verleend en ver lof gegeven novicen aan te nemen. Door deze daad van het Kerkeijjk Gezag werd dus de hoogste goedkeuring gehecht aan een langdurig streven in de Orde der-- Observanten, n.l.: een nyer stiller, armoedi ger leven te gaan leiden en. zonder de pre diking te verwaarloozen. eerst en vooral het gebedsleven krachtig te bevorderen. De drie takken, waarin zich de boom, door den Serafijnschen Vader geplant, splitste, zijn ook in onzen tijd nog evenzoovele dui delijke teekenen van een meer ernstig stre ven om de idealen van den zoo hoog gepre zen en zoo zorgvuldig ook door Katho lieken gemeden heilige, nabij te komen, dan al de lyrische en gemakkclyke ontboe zemingen, waarmede men tijdschriften en boeken pleegt te vullen. Voor menigeen is dat verschil van Sint Franciscus’ volgelingen wellicht niet duide lijk. Daarom laten we een korte verklaring volgen. Van den eersten tijd der stichting af. ken merkte zich m de orde een dubbel streven: een meer menschel ijk zoo zouden we willen zeggen, en meer ideaal. De regel van den H. Vader door den Paus voorbeschreven werd aldus eenigszins tegen over het Testament, van Sint Franciscus en zijn persoonlijk leven gesteld. Toch behoefden deze beide strevingen niet gescheiden te zijn. Maar altijd was er een zeker verschil, dat nu eens dreigend groot scheen, dan weer geruimen tijd latent bleef en soms zelfs op dwaalwegen voerde. De onderhouding van de armoede een zeer relatief begrip was altijd de inzet van den strijd. Daar kwamen in den loop der tijden wettige Pauselijke dispensaties op enkele punten. Door sommigen werden deze kalm aangenomen als nuttig en noodig. door anderen werden ze evenwel met leede oogen aangezien. Zoo ontstond de groep der Observanten tegenover de groep der Conventueelen. In den boezem der Observanten herhaalde zich op den duur dezelfde geschiedenis. Doch het kwam hier niet tot een scheiding. Wijse lijk gaf men binnen de Orde zooveel moge lijk gelegenheid om de strengere richting recht te laten wedervaren. Even 1500 begon nu Mattheus de Baset, een algemeen geacht kloosterling, om het streven naar strengeren vorm ingang te doen vinden. Zjjn pogen had succes. En ofschoon hij zelf na eenige jaren weer bij dewObser- vanten terugkeerde erf een heiligen dood stierf, bleven zijn volgelingen tóch zijn opzet getrouw. Steeds losser kwamen dezen te staan van de Orde der Observanten, tot ze in 1528 (als Capucijnen) onder de rechts macht der Paters Minderbroeders Conven tueelen werden gesteld. Hun naam van Ca- pucjjn ontleenden zij aan de lange kap, die zjj op den rug dragen. Vooral in dien tijd en ook later nog is er heel wat getwist over de vraag of hun kleeding die van den H. Vader van Assisië was of niet. Dat de jonge orde van pas kwam, en dat ze zeker ook haar ontstaan mee te danken had aan den toestand in de Kerk in dien tijd, blijkt wel uit het succes van haar op treden. In 1585 kwamen de Capucijnen naar Ant werpen onder begunstiging van de Spaan- sche regeerders. Vandaar uit trokken ze na verloop van eenige jaren ook Nederland bin nen. Maastricht, Breda, den Bosch, Nijme gen heeft ze binnen de muren aan het werk gezien. Ook in Amsterdam en Rotterdam en heel wat plaatsen in Noord en Oost arbeid den ze als Missionarissen. Uit al die plaatsen trokken ze eensdeels weg en werden weggejaagd door de Staat solie troepen. Velp bij Grave is echter altijd het vaste punt gebleven van waaruit later ook weer het opleven der provincie kon worden begonnen. Thans hebben de Paters Capucijnen kloos ters en kerken in Velp (N.-B.) Handel, Lan- g-eweg, waar ook het Serafijnsöh Seminarie gevestigd is, Babberich, Tilburg, Breda, Helmond, den Bosch, Sluiskil, Rilland-Bath, IJmuiden-Oost, Amsterdam, Rotterdam-Ka- tendrecht en Rotterdam-Charlois en Uden- hout, In zjjn rondschrijven aan de heele Orde geeft de HoogstEerwaarde Pater Melchior van Benisa de redenen aan, waarom feest vieren zoo passend is. Niet alleen omdat de 3_ _J w»r» TTnrlirin, het vele werk, in deze streken en i en maar ook de rjjen der OLYMPISCHE SPELEN 1928, AMSTERDAM Uvt Comité 1928 heeft thans ook de in schrijvingen voor boksen. Ruitersport, gym nastiek en gymnastiek-demonstratie ont vangen: Voor boksen hebben de volgende land in geschreven: Argentinië, België. Canada, Chili, Dene marken, Duitschland, Engeland, Estland, Egypte, Finland, Frankrijk, Griekenland, Ho>' nd, Hongarije, Ierland, Italië, Japan, Letland, Lianen. Luxemburg, Mexico, Noor wegen, Oostenrijk, Polen, Spanje, Tsjecho- slovakjje, Ver. Staten, Zuid-Afrika, Zweden. Nieuw-Zeeland en Rhodesia. Voor Puitersport hebben de volgende landen ingeschreven: Argentinië, België, Bulgarjje, Denemarken. Duitschland. Finland, Frankrijk, Holland, Hongarjje, Italië. Japan Mexico, Noorwegen, Oostenrijk, Polen, Portugal, Spanje, Tsje- choslovakjjc, Ver. Staten. Zweden, Zwitser land. Voor Gymnastiek hebben de volgende lan den ingeschreven: Engeland, Finland, Fiankrjjk, Holland, Hongarije, Italië, Luxemburg, Polen, Tsje- cboslovakjje, Ver. Staten Yougoslavië en Zwitserland. Voor gymnastiek-demonstratie hebben de volgende landen ingeschreven: Duitschland Holland. Hongarije, Italië, Polen, Tsjecho- slovakjje, Zwitserland. HET BUI'”’"”-- --VAN DE OLYMPISCHE SPELEN. Een Japansch reisgezelschap, bestaande uit dertig personen, dat op het oogenblik een reis door Eurona maakt, zal van deze ge legenheid gebruik maken, om tevens een deel van de Olympische Spelen bij te wonen. GEVONDEN VOORWERPEN. Over de maand Juni 1928: Een hamer; zak ma»; numerplaat van motorrijtuig; acte- tasch met inhoud; portemonaie met inhoud; bidprentjes; rozenkrans; doosje met injioud; wagentje; contactsleutel van motorrjj- k (ompouce, boezelaar; modeboek; matei; huissleutel: armbandje; schaar; portemoaaie saet inhoud; pakje met inhoud; paar gumpriseboenen; ketting; inhoudsmaat; koperen penning; wee Fordsleutels; porte monnaie met inhoud; sleutels; vulpenhouder-, kinderseboentje; stuk touw; hooivork; rjj- f wiel-belaatingmerk 1928; Fordsleuteltje; ko- i peren gewicht; portemonnaie met inhoud; broche; portemonnaie met inhoud; rozen krans; portemonnaie met inhoud; militaire overjas; schroefdop; sierspeld; sehool-etul ■iet Inbond; koperen gewicht; alpino hand schoen; muts; huissleutel; Engelsche sleutel; •11 veren rjjksdaalder; spatlap van een rij wiel; vulpen; rjjwielbelastingmerk 1928; portemonnaie met inhoud; rjjwielbelasting- merk 1988; 'cape en rjjwielbelastingmerk 1928. uitkomt, een heftig tumult losbrak. Op het gegil schoten de agenten toe, die aanstonds met hun gummistokken de menigte wisten te bedwingen, waarop vele vechtersbazen zich in huis terug trokken. Door het cordaat en tactvol op treden der politie Was de rust spoedig hersteld. Orde zich in een grooten bloei mag verbeu- gen, om in de talrijke missielanden ondernomen schitterend tot een einde gebracht, u. om den geest die heerscht in d* feestvierende Orde. Zij zijn nog niet vergeten trouwen geest van en van het volk. En juist dit feest wil Pater Generaal aan vatten als een gelegenheid om juist dien eigen geest meer en meer in zich te verdie pen. „Weinig zou het te beteekenen hebben”, schrijft de HoogstEerwaarde Pater, „het habijt der Capucijnen te dragen tenzij men ook zorg draagt de eigenschappen aan te kweeken, die den echten Capucijn vormen”. Altjjd is het de leer van onze voorgangers ge woest, het liever te zoeken in de kwali teit dan in de kwantiteit Zij beperken zich niet tot één veld van werken. Om maar te zwijgen van hen dia stig, maar op de laatste veilingsdagen werd voor A, 62 cent per K.G. betaald; voor B. bh C. 54 cent, terwijl C.C. 22 5 24 cent no teerde. Boswortelen werden in grootere hoeveelheden aangeboden, alles bjjëen ruim 100.000 bos. Aanvankelijk bleef de prijs op f 8 A f 10 per 100 bos gehandhaafd, maar de laatste dagen was ook dit product minder goed gevraagd. Zaterdag was de hoogste noteering f 6.40 en gingen ook partijen be neden de f 6 weg. Van bet artikel bloemkool, waar van ook nu nog alleen te Noord-Scharwoude nog slechts een gering aantal kleine partij tjes werden aangevoerd, wordt hier natuur lek de prfjs niet gezet. Het verloop elders was aan de snel zakkende prijzen hier ech ter duidelijk te bemerken. In het begin der week nog f 15 A f 18 oprbengende, noteerde de lataste dagen de beste kwaliteit slechts f 6 A f 7 per 100 stuks; lichtere kool nog lager. Er is natuurlijk geen denken aan. dat bij zulke prijzen ook deze teelt maar eeniger- mate loonend is. Vermelden wij tenslotte nog, dat voor kleine partijtjes boonen fancy-prjjzen werden gemaakt, voor g 1 a b o o n e n 55 en voor snfybo-onen 70 cent per K.G. spreken. Men vreesde, dat het eind zou zijn, dat de Katholieke partij de dupe zou worden en hare geheel zelfstandigheid zou inboeten. Schaepman liet zich echter niet afschrikken en ging rusteloos voort. Waar hij kwam, of waar hij sprak, daar werd de coalitie ge- teeke.id als het eenig middel om ons katho lieken onzen rechtmatigen invloed op het Staatsbestuur tj verzekeren en om in dat Bestuur het Christelijk element te doen doordringen. Ook Lier toont weer de historie, dat Schaepman voor heel wat zwaarder taak heeft gestaan dan wij, en die glansrijk heeft volbracht. Maar dan toch zal door ons het als zware plicht moeten gelden alle krachten in te spannen, om ons katholieken, onzen rechtmatigen invloed op ’t StaaiSoesiuur te verzekeren, en in dat Be. tuur te doen door dringen het Christelijk element. Daarop zjj ons streven gericht. Of het ""schieden zal? .»og pas kort ge- I leden zeide mi’ een onzer in den dienst ver- I grijsde politici: „het begrip Christelijk Po litiek is me t en i-ecr uitgesleten”. Vvelnu, zaak is het dan, dat begrip Chris- te». «.e Politiek by allen levendig te doen worden. ’t Gevaar dreigt and r dat in ’t jaar de- -chaepman herdenking een der kostbaarste schatten, dv„r Schaepman ons nagelaten, verloren gaat, verloren wellicht vjur oed. Of meent mén nu werkelijk, dat in ons Nederland dan deze, dan gene groepen zullen meewerken om zaken tot stand te brengen, die. wij katholieken begeeren, en denkt men er in ’t geheel niet aan, dat evengoed telkens allerlei groepeeringen kunnen tot stand ko men teneinde op politiek terrein resultaten te bereiken, beslist in strijd met hetgeen door onze beginselen wordt gevraagd? Ik zeg alweer tot de zoodanigen: Ziet toch naar de historie, wat de laatste 40 jaren is tot stand gekomen, en zegt mij dan, of gij, lettend op *t belang van het Vaderland, let tend op ’t belang der Katholieke Kerk, en de voor haar onmisbare vrijheid, durft af wijken van de lijn tot dusverre gevolgd? En vooral bevreemdend is het, dat op dit oogenblik ten onzent pogingen in die richting worden aangewend, nu by onze oosteljjke naburen zich de laatste jaren tafereelen heb ben afgespeeld, die naar het mjj wil voor komen. ons tot ernstige leering en waar schuwing kunnen en moeten strekken. Mocht men dit hier te lande wel bedenken. Mogen het bedenken allen, die steeds hier hebben voorgestaan de Christelijke politiek. De laatste paar jaren kennmerken zich door dalende belangstelling in de politiek, hetgeen waarlijk te begrijpen is nu men wat leven en bezieling geeft uit de politiek weg genomen heeft. Heeft men echter ik stel de vraag maar heeft men genoeg gedaan buiten het Parlement in vergadering en in de Pers om ons volk bij te brengen kennis van en liefde voor de Christelijke politiek? Wat er van zjj, voor mij was, is, en zal bljj- ven eerste taak op politiek terrein te bevor deren, dat in het staatskundig leven Christus zij en blijve geplaatst in het centrum, èn uit liefde tot den Christus èn in het belang der gemeenschap. «u- Laten wij niet alleen protesteeren tegen de Kerkvervolging in Mexico, maar laten wij met hart en ziel medewerker^ opdat, voor zoover dan van ons afhangt, straks na de verkiezingen hier in Nederland Christus als Zoon Gods, als opperste Wetgever op staat kundig terrein openlijk in woord en daad worde erkend, gelijk dat de laatste 40 jaren heeft plaats gehad. En dan, maar ook dan alleen ’t moge sommigen kinderlijk-naïef klinken, ik schaam mij niet bet uit te spreken mogen wc rekenen op den Zegen van Boven. Of is er in het openbare leven geen plaats meer voor kinderlijk vertrouwen in onze hoogmoedige rftreld? Ik hoop van wel, gelet op den toestand hier te lande, gelijk die was nog kort geleden. Hoog boven die der andere landen van Evropa stak uit onze Nederlandsche Chris telijke Politiek. Moge dat in het vervolg zoo blijven, en zij het ons Katholieken een eere- plifht vóór alles daartoe mee te werken. Maar is het niet bedroevend, dat ook onder de onzen er nog gevonden worden, die niet schijnen te weten, dat op onderwijsgebied nog een en ander verkregen worden moet, en dat het eenmaal verkregene moet be houden, niet in de waagschaal mag worden gesteld. Och mocht men dit toch eens ont houden en daarin krachtige aansporing vin den om aan te sturen op een Christelijke Re giering. Is het voorts niet ontstellend te vernemen, welke geest wordt aangekweekt onder onze jeugd. Veertig jaren lang beeft men in Nederland het gekend, dat het openlijk werd uitgespro ken, dat men wilde Christelijke Politiek, dat het openlijk werd uitgesproken, dat met Koning Christus, met zijn Wil en Wet, vóór alles op staatkundig terrein rekening gehou den worden moest. Het volgende jaar zal het Nederlandsche volk voor de beslissende vraag worden ge steld: Wat nu? Laat ons bidden en werken, opdat die vraag in een voor ons land en volk gunstigen zin worde beantwoord. Een ieder gevoelt, dat het huidige tijdvak van politieke onverschilligheid moet worden afgesloten. De vraag dringt zich dus op: Wat dan? Onder welke leuze wilt gij voortaan arbeiden op politiek terrein? De beste hulde, die wjj Schaepman zullen kunnen brengen zal wezen, als wij bevorde ren, dat het volgend jaar weer een politiek "aat gevoerd worden, die door de daad zal bewijzen, dat haar richtsnoer is Schaepman’s devies: Credo Pugno. Vervolgens gaf pater Borromaeus Greeve e enrede te beluisteren over: Roomsche strijder in de politiek”. NEDERLANDSCHE KAMER VAN KOOPHANDEL IN BELGIë Met de tot standkoming van het I’ransch- Belgische handelsaccoord hebben verschil lende invoerrechten in België belangrijke wijzigingen ondergaan. Voor zoover deze veranderingen betrekking hebben op den Nederlandschen invoer in België, heeft de Nederlandsche Kamer van Koophandel te DONDERDAG 5 'JULI. HILVERSUM, 1060 M. 12.302.00 Lunchmuziek door het Trio Groeneveld. 6.007.15 Dinermuziek door het Trio Verhey. 7.157.45 Lezing over de A.V.R.O.-reizen door L. M. Zwj^idrecht. 8.00 Operette-avond. „De Graaf v. Luxemburg”, operette In 8 bedreven van Franz Kéhar. Renée, Graaf Luxemburg, Jules Moes. Borst Basil Basilowitsch, Jan Grootveld. An- gèle Didier, zangeres v. d. Armand Brissard, kunstschilder, Harre de Voe. Gravin Stass Kokosow, Parolowitech, Russ, Gezant, schapsraad, Jan Jansen. Pelogrin, Hoofd ambtenaar v. d. Burig. Stand, Iw. Monaach. Mantschikoff, Notaris, J. Sfroomenbergb. Muzik. leiding J. J. v. Ameroi\, Algeh. voor- ber. Chris de Vos. 10.15 Persbet. HUIZEN, 340,9 M. Na 6 uur 1870 M. Uit fluitend N.C.R.V.-uitzendingen. 12.30— 1.45 Concert. Mevr. I MulderBel eer, alt mezzo. De heer F. Uyttenboogaard, orgel en piana. 5.307.00 Vooravondcon- cert. P. v. d. Hurk, fluit. J. Monissen .piano. 7.007.30 Spr.: J. Gorter Kzn.: De finantl- eele verhouding tusschen het Rijk en de ge meenten. 7.30 Concert in de groote Kerk te Alkmaar; Orgelconcert door Jan Zwart» 8.309.00 Spr. Dr. P. Jasperse: Onze hou ding ten opzichte van de vivisectie. 9.00 Concert. Mej. Jo Immink, alt; Mej. B. Igez, pianobegel., J. Jansen, pianosolo en begri. Dameskoor „Pro Arte”, Dirigent Jac. Jan sen. Spr. Dr. P. Jasperse: Onze houding ten opzichte van de vivisectie. DAVENTRY, 1600 M. 1035 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert (alt, tenor, pianoduo). 130 2.20 Gramofoonmuziek. 3.20 Vesper in de Westminster Abbey. 4.05 Vogelcauserle. 4.20 Concertorgei-bespeling, 4A0 Dansmuziek. 535 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.35 Landbouwber. 6.40 Muziek. 6.50 Nieuwsber. 7.05 Lezing: Voor padvinders. 720 Muziek- causerie. 735 Pianomuziek van Baoh. 7.45 Lezing: Animals and disease. 8.05 L. Manue el, viool. 830 Carlot’s uurtje. Vroolyke mu ziek en zang. 930 Nieuwsber.. 935 Lezing: The way of the world. 930 Nieuweber. 9.55 „Turandot”, 2de acte van de opera. 10.40 12.20 Dansmuziek. PARIJS, „RADIO-PARIS”, 1750 M. 1030—11.00 Gramofoonmuziek. 12.50— 2.10 Orkestconcert. 4.05—5.05 Orkestcon- eert, en ra/lio-tooneel. Dansmuziek daarna. LANGENBERG, 469 M. 1.25—230 Orkestconcert. 6307.15 Or- kestooncert. 8.30 Rococo-concert door bet Werag-orkest. 9.20 Ninon von Lenclos drama in 1 acte van Mardt. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. ZEESEN, 1250 M. 3305.20 Lezingen. 5.20630 Orkestr concert. 630—803 Lezingen. 8.30 „Da» süsse MAdel”, operette in 3 acten van Rein hardt. 10.50—12.50 Dansmuziek. HAMBURG. 395 M. 4.35 Liederen en aria’s, zang met piano begel. 520 Orkestconcert. 8.35 DriePj*t' Duitsche 1-acters. Vervolgens tot 11.20 Ka- diocabaret. BRUSSEL, 509 M. 5.20—620 Trio-ooncert (piano, viooi, cello). 6.55 Orkestconcert. 8.35 muziek. 8.50—10.35 Concert m het Casino te Spa. tckl.-ed wercien met de gewichtigste ambten in de kerk of aan het hof of in de legers tegen de vijanden van het geloof. Overal waar een geestelijke of lichamelijke vr»» zich voordeed, stonden de onzen tot werken gereed, al ging het ten koste van het efeen leven”. Ook onze orde, graag of niet, moet zich aanpassen aan de toestanden van het heden- daagsche sociale leren, moet zich werpen in •nieuwen arbeid, waar de kerk het vraagt, moet zich aanpassen aan de bestaande ker kelijke voorschriften ^e weten dat zooiets moeilijkheden mee brengt. Dat het ooit wel eens een tasten en zoeken kan wezen naar het juiste midden. Maar het verleden van vierhonderd jaren staat er borg voor, dat de onde, beproefde geest in de orde zal blijven leven. En dat kan niet anders zyn dan tot heil der orde maar ook der Kerk en zelfs der maat schappij. Deen andere wensch en geen betere kan ons bezielen ten opzichte der feestvierende orde der Capucijnen. die zoo innig meeleeft met het katholieke leven hier in Nederland. Zij groeie en bloeieü P. QUIRINUS O.M.Cap.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 8