J BERN. PELS ZONEN. van het „Noord-Hollandsch Dagblad” J. A. BOTMAN, Fiidsei C109 Te Ir oen Ma. 49, Mlkaaar. Alkmaar. UEBR. SJP AW J A ARD Kerkorgelfabriek. Verdronkenoord 39 NO. 27. Vrijdag 6 Juli 1928. •M KERKLIJSTEN. ALKMAAR. The All Tone Radio-Installaties 4 Langestraat 88 Tel. 533 Alkmaar i Plano- en Orgelhandel, en andere Muziekinstrumenten. JFFICIEEL KERKBERICHT Zo Pastoor half 8 .lansje i Wor.t- d. IL en overledene familie voor congregatie uur Congregatie om 7 uur Zondag 7 Des eere Geertje v. Hetsen en 4 voor de leden van -e I Biechthooren 7 uur gezongen Requiem van do ie met algem. H. Communie der voor de bekeering van ons Vaderland. Zaterdag van 46 en van 7—9 uur ge legenheid om te biechten. 7 uur voor Joannes Spaans, r 7 uur voor Joannes Molenaar daarna bestuursvergadering derbieohthooren voor 3e en 4e klas. Zo. a. s. collecte'voor het land- en.tuin- bouwonderwijs in het bisdom Haarlem. Popj>enBroersen den Heer zijn overleden. Zo. half 8 voor de parochie, 10 uur voor R. v. Henrfeus Zondag. ’t ZAND. Zondag. Vandaag wordt gevierd het Pa troonsfeest der Parochie. Onze Lieve Vrouw Visitatie; de H.H. Missen te 8 uur en te half elf. Vandaag geen Catechismus; .hedenmid dag geen Vespers. Hedenavond te 8 uur Lof met feestpreek. Vandaag na de Hoogmis Lofzang Te Deum bij gelegenheid der benoeming van den nieuwen Bisschop. Zaterdagmiddag van 69 uur gelegenh. om te biechten. De gebeden worden verzocht voor Maria Kuilboer, wed. van Pieter Adams de Wit die met de laatste H.H. Sacramenten der Ster venden is voorzien. ZAANDAM, ’t Kalf. Zondag half 8 Vroegmis; 10 uur Hoogmis. 3 uur I.of met vernieuwing van Doopbeloften en opdracht aan Maria. Feest van Kerk wijding Donderdag 7 uur Lof ter eere Maagd met Rozenhoedje. Zaterdag 38 uur biechthooren voorwaarden. Grootste Selectiviteit. Gratis demonstratie. na de Hoogmis i voor den BURGER BRUG. voor Adrianns Kraakman, d. Broederschap v. h. H. Hart, HEEMSKERK. Zo. de H. H. Missen te 7 uur, half 9 en 10 uur Hoogmis. Collecte voor de kerk, welke zeer dringend blijft aanbevolen. Half 2 cate chismus, half 3 plechtig lof met predicatie en plechtige wqding van het nieuwe St. Li- duinabeeld; half 3 congregatie voor 't pa tronaat, half 7. H. Familie. Ma. half 7 H. Mis bq de. zustere. Di. 8 uur gezongen jaargetijde. Wo. kwart na 6 algemeens H. Communie voor de leden der Maria-congregatie. avonds ten 7 uur Mariacongregatie. Donderdagavond ten 7 uur TóOêr van het Allerheiligst Sacrament. Za. van 4 tot half 9 biechthooren. ten 7 uur lof van O. V Vr. ter Nood met rozen hoedje voor de bekeering der zondaren. Kin- ZWAAG.* half 8 H. Mis, 10 uur Hoogmis. Half 2 catechismus. Kwart over 2 Vespers. Hoofdverf. Grotrisn-Steinweg, Baldur, Feurich e.a. Piano's. Occasion Piano’s tegen zeer billijke prijzen. Gemakkelijke betalings Specialiteit in fijne Vleesch waren. Aeverancier van uitsluitend 1ste Kwaliteit Rund-, Kalis- su Varkensvleesch. ADRE8 VAN VERTROUWEN. TUITJENHORN. Zondag 6e Zondag na Pinksterén. 7 uur voor Cath. Gieling-Hoogeboom. half 10 Hoogmis, voor de parochie. Hierna Lof zang „Te Deum" voor onzen nieuwen Bis- schop.. Collecte voor de R. K. Land- en Tuinbouw-onderwqs. daarna vergadering van de zelatricen en van de Derde Orde. Maandag 7 uur voor Joannes Tesselaar en echtgen. Dinsdag 7 Woensdag De gebeden worden verzocht voor Maar- tje Halfweg—Mosch, die met de laatste H.H. Sacramenten zijn voorzien en voor Maria PoppenBroersen en Joannes Piek, die in ASSENDELFT. uur H. Mis met onderr. 10 uur Hoogmis met Preek. Na de Hoogmis „Te DcTim ais dank voor de Bi w hops benoem ing Kwart voor 2 Catechismus, half 3 Vespers. Maandag half 7 H. Mis bij de Eerw. Zusters. 8 uur in de kerk. Dinsdag H. Misoen om 7 en 8 uur. Woensdag 7 uur H. Mis, 9 uur gez. maand stond voor E. Bergfeld-Meire. Donderdag 7 uur H. Mis, 8 uur gezongen H. Mis ter eere van het H. Sacrament. Vrijdag en Zaterdag om 7 en 8 Uur. Maandag om half 8 godsdienstonderr. voor de jontrens in de Kerk. Dinsdag half 8 Congregatie. Woensdag half 8 St. Jozeflof. Zaterdag 7 uur Marialof. 1 van 4 tot S uur. Dagelijks om half 7 en half 8 biechth. Catechismus naar gewoonte. Zondag 7 uur als lid half 10 voor de parochie. als lid v. h. Broederschap van O. L Vr. Lourdes. Donderdag 7 uur voor Petrus Blankendaal en overl. ouders. Vrijdag 7 uur voor Petrus Pronk. Zaterdag 7 uur Nicolaas Jonker en Maartje de Lange. Van 47 gelegenheid om te biechten. Zondag a.s. 7 uur voor Maartje Molenaar- Praat, half 10 Hoogmis voor de parochie. De gebeden worden verzocht voor Maria Pronk-Mul; Petrus Boekel, Geertruida Kok- Winder. Martha Filmer-Faber, die met de laatste H Sacramcptcn der Stervenden zijn voorzien. BERGEN. Feest der Kerkwqding, l_ Te Deum, om God te bedanken nieuw gekozen Bisschop. Half 8 de Vroegmis, 10 uur de Hoogmis. 2 uur H. Familie, afd. mannen, kwart over 3 meisjes-congregatie, half 7 jongens-Congr., half 8 Lof. Maandag feest d. H.H. Martelaren van Gorcum, 7 uur gezongen H. Mie, half 8 Lof met Rozenhoedje, voor de bekeering van ons vaderland. Dinsdag H. Familie Jeden. Donderdag half 8 Lof met Rozenhoedje H. JOZEF. Zo. 2e Zondag der maand, bijzonder toe- gewjjd aan den Zoeten Naam Jezus, col lecte tot schulddelging der kerk; half 8 en 9 uur stille H.H. Missen; half 11 Hoogmis; na de Hoogmis Te Deum om God te danken voor de verkiezing van Mgr. Aengenent tot Bisschop van Haarlem; half 7 Lof met ge beden en gezangen ter eere van den Zoeten Naam Jezus. Ma. feest der H. Martelaren van Gorcum, volle aflaat; 7 uur Lof ter eere van den H. Petrus, Mart., Patroon der zieken. DL plechtige Lustrumviering in jaarver gadering van de leden van den Ned. R. K. Bond van Bouwpatroons; 9 uur H. Mis voor de overleden leden van den Bond; half 10 Veni Creator, gez. H. Mis en vernieuwing der opdracht aan het H. Hart. Do. 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Vr. 4 uur moeten de meisjes komen biech ten. LANGENDIJK. Zondag. Heden 6e Zondag na Pinaste ren en feest van Kerkwijding. 8.30 u. uit reiken der H. Communie. Van 25 uur pa tronaat voor de meisjes, geen patronaat voor de jongens. 6 uur Lof, T uur voor Joanna Wolf. 10 uur voor Henricns Mul en overl. fam Heden schaalcollecte voor onze armen. Maandag 7 uur uitreiken der H. Commu nie; 9 uur gezongen maandstond voor Joanna Duyves-Breedveld. Elders voor de geloovige zielen. Dinsdag 7 uur voor Gerbrand Duyves. Elders voor Joannes Biersteker. 7 nur Meis- jes-Congregatie. Woensdag 7 uur voor overleden familie Kardinaal. Elders voor Jan Leek van Kerke- rade. Elders voor Corn. Duys B. M. Donderdag 7 uur voor Cornelia Trompet ter B. M. Elders voor Louise Boelaars-Dek- kers. 7 uur Sacramentslof. Vrijdag 7 uur voor Petronella Trompetter en overl. familie. Elders voor Helena Snijders Goudsblom; Elders voor Joanna Duyves- Breedveld. ■Zaterdag 7 uur voor Maria de Nijs. Elders voor Helena Snqders-Goudsbloem. Van 34 en van 6-8 uur biechthooren. ook bq een Eerw. Pater. 7 uur Maria-lof. Zondag 7 uur voor de Parochie; 10 uur voor over), fam. Grootjes en Heilig. De gebeden worden verzocht voor Anna Goedhart-Zuurbier. Arnoldus Henselman en Joannes Way. die met de laatste H.H. Sacra menten der Stervenden zjjn voorzien en voor Comeli« Keizer die in den Heer ia overleden. DE WEERE. Heden de plechtige herdenking van den gedenkdag der conaecratie onzer kerk. Om 1 uur katechismus. om 2 uur Vespers met Rozenhoedje en de Litanie van Maria voor de vruchten der aarde. Na de Vespers door allen te zingen lied 73. in de week alle dagen katechismus op de school. Verder in de week des morgens biechthooren v. 7 u. tot 10 min. voor 8, ter wijl de H. Communie uitgereikt wordt om kwart voor 7. half 8 en voor zoover ge- wenscht ook nog onder de schoolmis van 8 uur. Ma. de feestdag der 19 martelaren van Gorcuni, dan wordt uw gebed verzocht voor de bekeering der nlet-katbolieken van ons vaderland. A. s. Zondag recollectie-dag, wordt onder beide H. Missen de gewone maandcollecte gehouden met open schaal tot steun van ons sioradenfonds. Zaterdagochtend als naar gewoonte om kwart voor 12 biechthooren alleen voor de schoolkinderen en Zaterdagmiddag voor iedereen van 3 tot 5 en van 6 tot 8 uur. Zo. half 8 parochiemis, 10 uur voor de overleden familie Klaver en van Diepen. Ma. 8 uur voor Cornells de Groot en Eli sabeth Poland. Di. 8 uur voor Cornells Groot en Divera Lichthart. Wo. 8 uur voor Jacob Poland en overle den familie. Do. 8 uur voor Cornelis Koopman, Cath. Neefjes en overleden kinderen Vr. 8 uur voor Oor Vlaar. Za. R uur voor Simon Groen. HEILOO. Zo. half 7 uitreiking der H. Communie; half 8 Vroegmis; 10 uur Hoogmis; half 3 Congregatie H. Familie, afd. mannen; half 7 Maria-Congregatie voor de jongens; half 8 Lof ter eere van den H. WUlibrordus. On der de H. Missen collecte voor het R. K. Land en Tuinbouwonderwijs in het Bisdom Haarlem. Na de Hoogmis Te Deum, bij ge legenheid der Bisschopskeuze van Z. D. H. Mgr. Joannes Dominions Josephus Aenge nent. Deze week de H.H. Missen te 7 uur en kwart over 8. Za. de H. Mis te 7 uur in de kerk en bij de Eerw. Zusters; te kwart ver 8 uitreiking der H. Communie. Heden 7 uur gez. H. Mis ter eero van O. L V. ter Nood; van 4 uur tot half 9 biechthooren en half 8 Maria-Lof. ONDERDIJK. Zo. geen Catechismus; half 3 Propaganda- vergadering van het Dr. Schaepmanfonds. In de H.H. Missen schaalcollecte voor het R. K. Land- en Tuinbouwonderwys in het Bisdom Haarlem. Ma. half 8 Lof ter eere v. d. H. Gerardus Majella. Vereering der relikwie. Wo. half 8 vergadering der Derde Orde, afd. mannen en jongens. Do. half 8 Lof ter eere van het Allerh. Sacrament, lied no. 3. Za. half 12 biechten voor de kinderen; van 58 uur voor de overigen. Zo. half 8 voor Marie, Tinus en Grietje Braudsen; half 10 voor de Parochie. Ma. half 8 voor een overledene. Di. half 8 voor Nicolaas Bakker. Wo. half 8 voor Petrus Brandseu. Do. half 8 uit dankbaarheid. Vr. half 8 voor Nicolaas en Velsen en Maartje Spruit; elders voor Pieter en Doortje Schoenmaker. Za. half 8 voor overl. fam. Commandeur. Zo. half 8 voor Jacob Laan, Antje Bakker en overl. fam.; half 10 voor de Parochie; 9CHOORL. Zondag 7 nur Vroegmis voor de parochie, half 10 de Hoogmis voor overledene fam. Kampen en Kager. 's Namiddags 2 uur Ves- per< met rozenhoedje voor Henricus Zomer dijk. Maandag voor Joannes de Nqs. Dinsdag voor Adriana Bruins. Woensdag voor Geertje Spaansen. Donderdag voor Petrus Orie Vrijdag voor Cornelis Roosendaal. Zaterdag voor Nicolaas Dekker. De gebeden worden verzocht voor Hcnri- CU' Zomerdijk, die in den Heer is overleden. ZAANDAM. Zo. de H. H. Missen te 6, half 8. 9 uur en half 11. 12 uur catechismus. 4 uur Vespers. In dc week de H. H. Missen te half 7, 7, 8 en 9 uur. Donderdagavond 7 uur lof. Zaterdag 4 uur biechthooren, te 7 uur lof. H. H. WAARD. H. Hart. Zo. om 7 upr voor Catharina de Goede; om 10 uur voor de parochie. Ma. om 7 qur tot zekere intentie voor een zieke moeder. Di. om 9 uur voor Pieter Danenberg. Wo. om 7 uur voor overledene familie Overtoom en Koopman. Do. om 7 uur voor Petrus Punt en overle dene familie. Vr. om 7 uur voor Oudeman en Bekker. Za. om 7 uur voor Mej. Egberta Graaf. AKERSLOOT. Zondag half 8 Cornelis Meyne, nuisvrouw 'valT'J. Kaptcin, 10 uur voor de parochie. Maandag om 8 uur tot zekere intentie. Dinsdag 8 uur voor Joannes Balvers. Woensdag 8 uur voor Clasina Groen, huisvrouw van Cor Schoen. Donderdag 8 uur tot zekere intentie. Vrijdag 8 uur voor I^urens Groot. Zaterdag 8 uur tot zekere intentie. Heden maandelqksche de collecte voor de kerk. Na de Hoogmis „Te Deum”; half 2 Cat. 2 uur H. Fam. voor de Jongelingen, 3 uur Vespers. Maandag feest der H.H. Martelaren van Gorcum. WOGNL’.M. Zondag te 7 uur de H. Mis voor Jan Ligt- bari, te 9 uur de H. Mis voor de parochie. Maanda? voor de fam. Peereboom-Appel. Dinsdag voor Gerrit Ettes en Reinauwtje Beefepoot. Woensdag voor Cornells Dudink. Donderdag voor Maartje Blauw, geb. van Diepen. Vrqdag gez. maandstond voor Anna Ur- sem-Koppes. Zaterdag in het St. Agnesgesticht Trnntje van Berkel. Zondag te 7 uur voor Cornelia Komen- Loos, te 9 uur voor de parochie. Heden feest van Kerkwijding. Onder de H. Missen collecte voor het R. K. I-and- en Tuinbouw-onderwqs in het Bisdom Haarlem. Na de Hoogmis <ïe lofzang ..Te Deum” bij gelegenheid van de Bisschopskeuze van Z.D.H. Mgr. J. D. J. Aengenent. Na den middag te 2 uur de Vespers, waarna lied no. 47. Vervolgens vergadering van de Igden der Derde Orde. Vrijdagmorgen te 9 uur gezongen Requiem als maandstond voor Anna Ursem, geb. Koppes. Zaterdag biechthooren van 45.30 uur en van 6 tot 7.30 uur. HELDER. O. L. Vr. Onbevl. Ontv. Zo. 6e Zondag na Pinksteren; half 8. de Vroegmis; 9 uur de Militairen- en half 11 de Hoogmis, gevolgd door een plechtig Te Deum om God dank te zeggen voor de ver kiezing van den Hoogeerwaarden Hoogge leerden Heer Joannes Dominicus Josephus Aengenent, Theologaal van het Haarlem’s Kapittel en professor van ’t Groot-Seminarie Warmond, tot Bisschop van Haarlem; 7 uur Broedersehape-Lof ter eere van ’t OnbevL Hart van Maria tot bekeering der zondaren. Ma. feestdag van de H.H. Martelaren van Gorcum, tot wie door de geloovigen bijzon der dien dag wordt gebeden voor de bekee ring van ons vaderland. Di. half 8 gezongen Jaargetijde. Wo. 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph, waarna de Maria-Con Do. 8 uur vergadei de Derde Orde. Vr. 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. Za. Broederschaps-Mis voor de bekeering der zondaren; van 5half 9 gelegenheid on te biechten. ST. DOM1NICUSKERK. Heden zesde Zondag na Pinkstercn. De H. H. Missen om 6 uur, half acht, 9 uur en half elf. Onder alle IL H. Missen collecte voor het jeugdwerk der parochie, 's Avonds om 6 uur Congregatie voor de jongeqs. om 7 uur Lof ter eere van de H. H. Martelaren van Gor cum. Ma. feestdag van den H. Joannes en Ge zellen, Martelaren van Gorcuin, om 9 uur plechtige H. Mis, s avonds om 8 uur Con gregatie voor de mannen. Di. om 7 uur uitstelling voor het Aller heiligste. ’s Morgens om 9 uur gezongen H. Mis en 's avonds om 7 uur lof ter eere van den H. Antonius van Padua. Woensdagavond om 7 voor de vrouwen. Donderdagavond voor de meisjes. Vrijdagmiddag 4 uur biechthooren voor de kinderen om 7 uur Lof ter eere van het Al lerh. Hart van Jesus. Zaterdagmorgen kwart over 12 catechis mus voor de groote leering, om 7 uur Lof ter eere van de Allerh Maagd en Moeder Gods Maria. Feest tan de U. H. Martelaren van Gorcum. Maandag 9 Juli feestdag van den H. Jo annes en Gezell-n Martelaren van Gorcum. Dezeji dag wordthethoefdfecstgevierrt^van de Broederschap der H. H. Martelaren van Gorcum voor Alkmaar en omstreken, waar van de zetel in deze kerk is gevestigd. Om 9 uur plechtige H. Mis. Na de H. Mis vergadering van bestuur, zelateurs en zela tricen in de pastorie. ST. LAURENT1US. Zesde Zondag na Pinksteren, 8 Juli 1928. De stille H.H. Missen te 6, half 8 en 9 uur, te half 11 de Hoogmis. Voor de Hoogmis Veni Creator. Na de Hoogmis de Lofzang Te Denm. om God te danken, dat Hij ons in den persoon van Mgr. Aengenent een bisschop geschonken beeft. Onder de H.H. Missen collecte voor het noodzakelqk onderhoud der kerk, met heel bijzondere aanbeveling. ’s Namiddags van 2—5 uur is de kerk geopend voor een be zoek aan het Allerheiligste en het bidden van den Kruisweg. Des avonds te 6 uur Broederschapslof ter eere van het Heilig en Onbevl. Hart van Maria voor de bekeering der zondaren met predikatie. Na ’t Lof Maria-Congregatie voor de jongens on patro naat. Maandag feestdag van de H.H. Martelaren v. Gorcum, op dien dag vraagt de Broeder schap ’n bijzodnergebed v. d. bekeering der niet-katholieken van ons vaderland. Des avonds 7 uhr Maria-Congrcgatie voor de meisjes. Dinsdag en Woensdag des Maria-Congregatie. Donderdag 7 uur gezongen H. Mis met uit stelling van het Allerheiligst Sacrament, ’s Avonds 7 uur Lof ter eere van het Heilig Sacrament. Na de H. Mis van 9 uur en na het r.of vêreering van de Relikwie van 't H. Bloed. Vrqdag 4 uur biechthooren voor de meisjes en te 7 uur Lof en Litanie ter eere van het H. Hart. Zaterdag 9 uur Broederschapsmis ter eere van het H. en Onbevl. Hart van Maria tot bekeering der zondaren, 's Nam. van 4li*n van half 7 tot 9 uur biechtgelegenheid en te 7 uur Maria-Lof met Rozenhoedje. W1ERINGEN. Zo. 6e Zondag na Pinksteren; half 8 de H. Mis voor overleden Ouders; half 10 voor het geestelijk en tijdelijk welzijn der Parochie; onder de H.H. Missen schaalcollecte voor het R. K. Land, en Tuinbouwonderwjjs in ons Bisdom; 12 uur Catechismus; half 3 de Ves pers, waarna „de Profundis”. Ma. feestdag van de H.H. Martelaren van Gorcum; 7 uur de H. Mis voot overl. fam. Tieleman. Di. 7 uur de H. Mis voor overl. fam. v. d. Klei;. Wo. 7 uur de H. Mis voor Maria Poppen Boenen. Do. 7 uur de H. Mis voor Petrus Keqzer en Maria Catharina Boersen. Vr. 7 uur de H. Mis voor den ZeerEerw. Heer Joannes Gerardus van Kelckhoven. Za. 8 uur H. Mis voor Theodoras Gerardus Boersen, overt ouders en fam.; des avonds van 68 uur gelegenheid om te biechten. Zo. a.s. Eucharistische dag voor de paro chie. Het Allerheiligste wordt alsdan tot na de Hoogmis uitgesteld. Deze week wordt de kerk schoongemaakt. Daarom is de H. Mis van Maandag tot en met Vrqdag om 7 uur. Deze week geen Lof. Deze week Woensdag Catechismus aan Den Oever. In de week om 8 uur H. Mis. Maandag geen H. Mis. Dinsdag voor den Zeer Eerw. Zondag. Woensdag voor hen. die op ons kerkhof zijn begraven. Donderdag voor Jacobus Kruyer. Vrijdag voor Arie Louwe en Tekclenburg. Zaterdag voor den Z. Eerw. Patoor Lazaar. Zondag vóór en na de Hoogmis gelegen heid om plaatsengelden te betalen. Om 2 u. Lof met Rozenhoedje. Maandag geen H. Mis en geen uitreiking v. d. H. Communie. Zaterdag gelegenheid om te biechten van 34 en van 77.30. CA8TRICUM. Zo. 7 uur vroegmis, 10 uur Hoogmis, 2 uur lof daarna H Familie. Ma. de H. H. Missen te 7, 8 en kwart over 8. Di. de H. H. Missen te 7 en 8 uur. Wo. de H. H. Missen te 7 en 8 uur.. Do. de H. H. Missen te 7 en 8 uur. Vr. de H. H. Missen te 7 en 8 uur. Za. 6 uur bq de Eerw. Zust^g. 7 uur* H. Mis. Van 4 tot R nur biechthooren. Half 7 lof ter eere van Maria.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 9