lilt DRUHWfHIIEII NET SPOEDIG BILLIJK S. J. A. KEESOM Drukkeiij „VREO RO” Boeken Controle Net HGGountantskantoor VAN IK ZIT J x,.. LEVERT J SPORT EN SPEL. SCHOORL. WESTWOUD. Missiehuis, Hoorn. LANDBOUW EN VEETEELT DE EERSTE BLOEMBOLLENREIZIGSTER Tel. 152 - Alkmaar. RADIO. KERK EN SCHOOL'. RECHTSZAKEN. LIMDEKLAAH 41 TBLET. 117T ALKMAAR WITTE KRUIS .1 I I van I 1 Midwoud. I .1 - I 1.20— 3.40—4.20 Piano- 4.20—5.05 Motor- 5.10—7.06 Drie verschillende voetbalwedstrijden. 8.38 mer, tenor. Dr. Fortner, spreker. De Wiener - - -- irna tot '12.20 Met de kleinste maat gemeten. Ook de voortgezelte behandeling van het strafproces tegen den bierbottelaarschauf- feur Jan S. uit Alkmaar, die zich na slui tingstijd in het café „De Lustige Jager” te Bergen had bevonden, leverde na het ver hoor van verbalisant Tamminga geen nieuwe gezichtspunten. Doch de kantonrechter hield rekening met het feit, dat de late plakker in het café werkzaam was geweest en zijn tegenwoordigheid dus niet louter luxe was, zoodat hij werd veroordeeld tot de geringste straf op de overtreding gesteld f 0.50 boete of 1 dag. ATHLETIEK. INSCHRIJVINGEN OLYMPISCHE SPELEN. De Technische Commissie van de K. N. A. besloot in hare óf) Dinsdag j.l. gehou den vergadering, in overleg met den coach Kreigsman. de onderstaande athleten voor de Olympische Spelen te doen inschrijven. Hierbij zjj echter thans reeds vermeld, dat het niet zeker is, dat al deze athleten inder daad zullen uitkomen; dit hangt o_a. af van de prestaties van de deelnemers op de oefen wedstrijden op 14 en 15 Juli a.s. en van den vorm van de athleten vóór de Spelen. De Technische Commissie behoudt zich daa ook in overleg met Kreigsman, nadere wijziging voor, terwijl bet ver der ook niet onmogelijk zoude kunnen zijn. Jans van Zwollerkerspel. Anna Maria Neef jes, van Amsterdam. Maria Ugthart. Venhuizen. Auke de Bruin, van Dantuma- deel. Dirk Groen en gezin, van Wijk aan Peperdure cursus in de kennis van de Vleeschkeuringswet. De 64-jarige heer Adr. C. veehouder te Oterleek verscheen ter zitting op vroolijk De verboden digestie-wandeling. In Bergen, waar men een broertje dood heeft aan losloopende honden met meer dan 30 c.m. schofthoogte woont ook de tuinder Adr. M., vroeger tramhuiswachter te Alk maar, die in het bezit is van een flinken New-Foundlander, gebezigd om zijn kippen fokkerij te beveiligen voor indringers en rondzwervende katten. Nu heeft dit goede dier echter last met de stofwisseling en moet zoo ^s avonds ge regeld een digestie-wandeling maken, nood zakelijk voor een geregeld purgatie. Ook in den avond van 24 Juni werd deze heilzame kuur toegepast, doch helaas opgemerkt door den veldwachter, die proces-verbaal op maakte, wegens overtreding van het Berger Code-canus familiarus. De eigenaar van den 30 can. schofthoogte hebbenden New- Foundlander en kippenbewaker stond beden terecht en werd tot de traditioneele daalder, boete of 1 dag veroordeeld. Dat wordt meer bord dan fietspad. De heer Gerrit v. d. B., huis- tuin- en keukenschilder te Castricum, die onlangs Huizen, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. K.R.O.Kerkdienst ook 1870 M. 8.30 NCRV.-Morgenwjjding, o.l.v. Joh. de Beer. Samenzang met zijn echtgenoote. Rede: Want een iegenlijk die den naam des Heeren zal aanroepen zal zalig worden. 10.15 KRO. Dienst in de St. Dominicuskerk te Am sterdam. Het koor der kerk o.l.v. G. Kim- mijzer zingt: de Missa Regina Pacis, van W. v. Kalmtbout voor 4 st.-mannenkoor. Pre dikatie door Kapelaan E. Teppema: Gods zorgvolle liefde. Na de H. Mis het „Laudate Dominum”, van Jan Nieland. De organist speelt daarna ’n fant. op de gezongen Missa. 12.301.30 KRO. Lunchmuziek door het Trio Winkels. 1.30—2.00 KRO. Litterair halfuurtje door Herman de Man. Boekbe spreking. 2.004.30 KRO. Uitzending van het Concert te geven door de Amsterdamsche orkestvereeniging o.l.v. Frans van Diepen beek in Artis te Amsterdam. 4.305.00 KRO. Ziekenhalfuurtje door Pastoor Willen- borg te Bloemendaal: Het zieken-apostolaat. 5.50 NCRV. Dienst in de Ned. Herv. Kerk te Broek op Langendijk. 1. Orgel. 2. Zingen: Ps. 118 7 en 8. 3 Votum. 4. Geloofsbelijde nis. 5. Gez. 52:13. 6. Lezing v. d. H. Schrift: Deuteron. 30-8-14 en Rom. 10 8-37. 7. Ge bed. 8 Zingen Ps. 25 2 en 4. Tekst Spreuken 24 11, 8, le ged. preek. 10. Gez. 62 3 en 9. 11. 2de ged. preek. 12. Dankzegging. 18. Slotzang: Ps. 57 5. 14 Zegenbede. 15. Or gelspel. 7.458.15 Spr. KRO.: E. E. Rib- bergh te Houthem: Het Koningschap van NIEUWE NIEDORP. Ontslag. De Arm verzorgers in het Te huis van ouden van dagen, alhier, de heer de Boer en echtgenoote, hebben tegen half Augustus hun ontslag aangevraagd. SCHAGEN., Marktaanvoer. In het 2e kwartaal van 1928 werden op de markt o.m. aangevoerd: 23 stieren, 1046 gelde koeien, 787 melk en kalfkoeien, 1046 vette koeien, 1814 pin ken. 2649 nuchtere kalveren. 850 vette scha pen, 1125 overhouders, 4095 lammeren, 791 vette varkens en 1784 biggen. Benoemd. De heer J. Span, onderwijzer alhier, is benoemd aan de neutrale school voor gewoon en uitgebreid lager onderwijs van de Schoolvereeniging te Nijmegen. Opleiding tot Officier. De adspirant-vaan- drig J. Offers uit deze gemeente wordt op 3 September a.s. geplaatst bij de opleidir-g tot Officier. I WIERINGEN (EW1JCKSLUIS). Met paspoort. De dienstplichtige J. L. de Haan, uit deze gemeente, is met paspoort voorgoed uit den militairen dienst ontslagen. Bevolking. Ingekomen: Pieter Gerrit nog altijd verlegen om een groote som bouw- kapitaal. Wie leent one? Geen sommen onder de vijfhonderd gulden. Het leenen geschiedt onder goedkeuring van Z. D. H. Mgr. Biermans, Alg. Overste der Congregatie. op een fietstocht naar Alsmaar vergeten had om een vergrootglas mee te nemen en daar door het oosteljjk rijwielpad langs den Ken- nemerstraatweg niet kon onderscheiden, be reed alzoo buiten noodzaak het westelijk rij wielpad en stond heden terecht, zich beroe pende op zjjn onbekendheid met de nieuwe situatie. Hem werd nu nog berekend het goedkoope tarief f 1.50 boete of 1 dag, doch weldra zal deze norm wel verhoogd worden, daar het aantal borden, aanduidende, dat zich daar een rijwielpad bevindt, aanzienlijk zal worden uitgebreid. Ieder op zijn eigen terrein. De 18-jarige smid H. J. N. uit Schermer horn heeft op 21 Juni met zjjn motor een rijwielpad bereden, wat ook alweer niet is toegestaan. Hij had ook niet gedacht zooveel kwaad te doen, doch een boete van f 3. of 3 dagen heeft hem dienaangaande betere denkbeeldeö bijgebracht. De afdeelingen'Oudè en Nieuwe Niedorp van het Witte Kruis, hebben een flink be sluit genomen. Voor het bedrag van f 5462.50 hebben zjj aanbesteed een wijkgo- bouw, waarin een magazijn zal zijn en oen Zusterhuis. Zooiet* verdient navolging.- MELKPRIJS. De Melkfabriek „Hollandia” te Purmercnd betaalde voor de melk in Juni aan het filiaal te *t Zand, Zijpe. ontvangen, f 8.60 per 100 K.G. De eerste vrouw, die in bloembollen reis de, mej. O. B. te Hillegom, is direct na Nieuwjaar vertrokken en reisde tot half Ju ni in Oostenrijk, Hongarije, Tsjeoho-Slowa- kjje en Joego-Slavié. Zij bereikte een flin ken omzet, zelfs meer dan men van een eer ste reis redelijkerwijze kon verwachten. Mej. B. is geboren Hongaarsche, doch woont reeds 6 jaren in Nederland. Zjj is zelf op het idee gekomen in bloembollen te gaan reizen en heeft zich zonder tussohenkomst van derden, persoonlijk tot een firn/i in de r streek gewend. De in de eerste proefmaand bereikte re sultaten waren van dien aard, dat de betrok ken firma hair voor het geheele seizoen heeft geëngageerd. Mej. B. kende het artikel bloembollen niet, doch blijkt thans goed op de hoogte te zijn met de beste broei- on bui tensoorten, de kleuren en de prijzen der bloembollen. Zij zal zich nog verder in het vak bekwamen en hoopt ook volgend jaar weer op reis te gaan. Wel verklaarde zij het werk bijzonder moeilijk te vinden, zoo, dat het de geheele persoon en veel energie vor dert. Doch zij heeft ervaren, dat meerdere buitenlandsche bloemisten het bleken te ap- precieeren, dat een vrouw het artikel bloem bollen kwam verkoopen; de vrouw toch, zoo meenden oeze bloemisten, weet welke vor men, kleuren en soorten gangbaar zfln en bij het publiek vooral het vrouwelijk -publiek, in den smaak vallen. aan zoo aan den oproep, en zoo vol van enthousiasme de oefeningen volgden, waardoor zij gesterkt en gestaald zjjn, om haren heiligen regel met nog meer stiptheid en trouw te beleven. Maar is het wonder, dat wjj, getroffen door dit onverhoopt succes, andermaal een retraite aanvragen, wederom voor vrouweljj- ke Tertiarissen, en wel van 2427 Juli? Een waagstuk? Welneen! We h,ebben goed ge- zien, dat er in-onze N.-Hollandsche vrouwen en meisjes echte Roomsciie levenskracht zit! Na het pittig woord van pater Augustus de Hart is er geestdrift onder haar gekomen, om op hare zielen de schoonmaak-rige toe te passen. En juist omdat Bergen in de Pink- sterweek als bestormd werd (er hadden zich meen ik 95 aangemeld!), meenden wij te mogen besluiten, dat er nog veel meer Tertiarissen zjjn, die naar eene retraite ver langen, terwjjl ongetwijfeld vele andere, die tot heden niet durfden besluiten, door de enthousiaste retraitanten zullen worden aan gevuurd. Daarom staat het bjj ons als een paal boven water ook vast, dat ook de retrai te in de laatste Juliweek op een druk be zoek mag rekenen. Maar nu niet talmen, want anders komt ge te laat! Heel spoedig nu uw naam aan uwen Directeur opgeven, er: aan Z. E. het bedrag van f 6.5u ter hand stellen: dan hebt ge Over een paar dagen uw kaart, en zijt ver zekerd van e«-n goede plaats. Toont nu eens weer, dat wjj niet tever geefs uwen Jjv« r hebben getóemd! Levert an dermaal het bewijs, dat het U heilige ernst is met uw lidmaatschap der Derde Orde, en dat deze schoone gelegenheid niet onbenut I wilt laten om dieper door te dringen in den waren geest der Derde Orde. Het krachtig woord van. pater Deodatus Vergeer, die de retraite komt leiden, zal zijn uitwerking niet missen! Dus, vrouwelijke Tertiarissen, wjj rekenen op U! Pater MELHODIUS MULDER O.F.M. Visitator. 5 Morgen- - - .50 Open- lucht-orkestconcert. 12.00 Orkestconcert 1.20 Oorkestconcert. 4.20 Athletiek-wed- strijden. 6.20 Zwitsersche liederen. 8.20 ,.Die Fledermaus”, operette in 8 acten van Strauss. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. Brussel, 509 M. J 5.206.20 Dansmuziek. 6.50-7.60 Orkestconcert 9.2010.85 Concert in de Kurzaal, Ostende. Leeraar M O. Boekhouden (Steenenbrug over de Langestraat) 4 X 400 Meter Estafette: Paulen, v. d. Berghe. Broos, Hoogewerf. Reserves: Prins en v. Raad. 110 Meter Hordenloop: A. Kaan, L. Spel, A. van Leeuwen en J. G. Britstra. Marathonloop: T. Sprong, C. Groeneweg, P. van Leeuwen, Landheer, v. d. Steen en Vermeulen. Speerwerpen: J. Knol, J. H. v. d. Ley. Discuswerpen: J. Postma. G. Eysker en A. Nollen. Kogelslingeren-: H. Kamerbeen en W. de Heus. Hoogspringen met aanloop: J. H. Kam- stra. F. C. Buhrman, Thesing en W. F. Scheffer. Polstokhoogspringen: A. v. d. Zee en TJ. Pasma. Vèrspringen met aanloop: H. de Boer. AV. Peters en A. Welsenes en G. Lamore. Hink-Stap-Sprong: W. Peters. J. Blanker?, A. v. Musscher eta G. Lamore. De bloi Bergen a Heer v. Iwmien had gepacht, werd ’s nachts ten 2 ure aTïTaar aangetroffen in het bezit van ’n electrische zaklantaarn, waarmede hij den omtrek afzocht, benevens een aantal meeuweneieren. Thans terecht staande, trachtte de bloemist het gebeurde onschuldig voor te stellen en beweerde, dat hij daar toevallig op een nachtelijke wandeling was aangeland, doch de Kantonrechter dacht er het zijne van en veroordeelde den nachte- Ijjken ontdekkingsreiziger tot 2 geldboeten een van f 15.of 15 dagen en 1 van f 10. of 10 dagen, een en ander met verbeurdver klaring van de electr. zaklantaarn. Vliegende IJsco-mannetjes. De 26-jarige IJsco-venter Hendr. S. te Alkmaar, behoort niet tot de gelukkigen, die een vergunning voor een standplaats hebben. Hij mag dus wel venten met zjjn koude negotie, doch niet stilstaan en is dus ver plicht als een perpetuum mobile,c steeds in beweging te blijven met zijn ijscokar. Toen hij dan ook x>p 24 Juni zjjn wagentje neer zette om ’n paar verhitte klanten te bedienen was hij direct de sigaar, en werd voor den kantonrechter gecommandeerd, alwaar hij heden tot f 1.50 boete of 1 dag werd ver oordeeld. ZONDAG 8 JULI. Hilversum, 1060 M. 10.30 V.A.R.A.-Concert. Zondagochtend- programma. Hugo de Groot, viool. Joh. Jong orgel. Spr. E. Kupers, secretaris van het Ned. Verbond van Vakver.: De 11de Internationale Arbeids-conferentie te Genève. 1.002.30 Lunchmuziek door het Trio Ver- hey. 3.00 Aansluiting van het Kurbaus te Scheveningen. Het Residentie orkest, o.l.v. Ignaz Neumark. Mara Dyxhoorn, zang. Adolphe Poth, obligaat, viool. In de pauze een pianoconcert door F. Pfeiffer. 5.006.45 Concert door het Omroep-orkest, o.l.v. Nico Treep. Annie Lieman, sopraan. E. Veen a.d. vleugel. L. Klein, fluit. 7.00 Drie gods dienstige studio-uitzendingen. Spr. Ds. W. Mackenzie: De mensch al arbeider. 8.00 Pers- en sportber. 8.15 Aansluiting van het Kurhaus te Scheveningen. Solistencon cert. Het Residentie-orkest o.l.v. Prof. G. Schneevoigt. Renée Cehraet viool. In de pauze pianoconcert door F. Pfeiffer. 10.15 Causerie door W. Vogt over Nederlandsche Sagen. 11.15 Sluiten. RETRAITE DERDE ORDE 24—27 JULI. Wat een schitterend succes in de Pink- •terweek! Dat was nu boven alle verwach ting? Verbeeld je; terwjjl er in Bergen vopr 81 retraitanten plaats is, namen er 88 (zegge acht en tachtig!) deel aan de retraite voor ▼rouweljjke Tertiarissen! Een eeresaluut die ijverige Derde-Ordelingen, die met vurigen ijver gehoor hebben gegeven VOOR DEN KANTONRECHTER, Strafzitting op Vrjjdag 6 July De onfeilbare stopwatch van v. d. Sanden. m de openbare zitting werd om te begin nen de behandeling voortgezet van het zaak je contra den chauffeur K-, die op 17 Mei volgens opname van den gem. veldwachter te Limmen 45 K. M. op zjjn motor had gere den, terwjjl hij zelf beweerde beslist niet meer dan 25 i 30 te hebben gereden. Het schjjnt dat de stopwatch van den veldwach ter en de snelheidsmeter van verdachte niet harmonieeren, maar v. d. Sanden was in de oogen des Kantonrechters de meest geloof waardige en volgde veroordeeling van den maximumsnelheidBOvertreder tot f 7 boete of 7 dagen. Zee- en Duin. Vertrokken: Ebbel Lenstra en gezin, naar Kwadjjk. Jacob Vjjzelaar, naar Aleida Geertsma, naar Alkmaar. T ZAND. Geslaagd. Onze plaatsgenoot, de heer Jn. v. d. Berg, student aan de St, Joseph Kweekschool té Utrecht, slaagde dezer da gen by het examen acte Lager Onderwijs. Hjj vertrekt thans naar Arnhem voor het Noviciaat bjj de Eerw. Broeders van O. L. Vrouw van het H. Hart. geschilderde klompjes, die, toen het uur der vergelding sloeg, in de corridor behoorlijk werden nitgetrokken. Deze nog goed gecon serveerde oude agrariër had verzuimd ter gemeentesecretarie bij den burg, stand voor het vee, tjjdig aan te geven dat een hem toe- beboerende koe was overleden, terwjjl hjj het stoffelijk ©verschot had doen vervoeren naar den kou<P of noodslachter A. de Lange te Schermerhorn. De verdachte speelde zjjn onwetendheid met de wet uit als troefboer, doch dit verweer was geen beletsel voor den ambtenaar Mr. Brues Tack om f 25 boete, subs. 25 dagen te vorderen. De heer kan tonrechter wees den verdachte op den plicht van den staatsburger om de wet te kennen en zal over 14 dagen uitspraak doen. Carambole met een onverlicht rijwiel. De 21-jarige loodgieter J. H. B. uit Vel- zen, zic-h in den avond van 17 Mei per motor naar huis begevend, kwam ter hoogte van Castricum in botsing met een damesrijwiel, waaraan zijn plaatsgenoot v. d. Bosch bezig was de defecte lantaarn te repareeren, v. d. B. stond met zijn meisje en haar rijwiel ter zijde van het rijwielpad en was door den mo torrijder niet opgemerkt. De fiets was da nig beschadigd, terwjjl de motorrijder kwam te vallen en schade bekwam aan eigen lijf en zijn motorrijwiel. Hij stond nu ook nog terecht wegens onvoorzichtigheid en roeke loos rijden en werd veroordeeld tot f 15 boe te of 8 dagen hechtenis, benevens vergoe ding der toegebrachte schade tot een bedrag van f 12.50. In Alkmaar worden geen on beheerde en onafgesloten rij wielen geduld. Wie in Alkmaar zijn rjjwiel onbeheerd ach terlaat zorge voor een behoorlijk veiligheids slot daar anders een procesverbaal en straf vervolging dreigt. Zooals ook heden de ver strooide dienstmaagd Anna W. tot schade van haar portemonnaie moest ondervinden, aangezien zij tot f 1.50 boete of 1 dag hech tenis werd veroordeeld. Tuinbouw en Leerplichtwet. De 37-jarige zwaarhoorende tuinbouwer Johannes A. te Limmen stond terecht op grond dat zijn in 1916 geboren stamhouder Adriaan, die nog het 7e leerjaar had te vol gen, op verschillende dagen in Mei de school niet had bezocht. Nadat verdachte een en andhr in het oor was getrompetterd, deelde deze mede van ineening te zijn, dat zijn zoon tje reeds voldoende den tol aan de weten schap had betaald. De juridische heeren dachten er echter anders over en dus werd verdachte schuldig verklaard en veroordeeld tot f 4 boete of 4 dagen. Maar vader Kees zei ras, Dat er was geen 7e klas. Daarop stond terecht de rjjzige tuinier Corn. K. te Limmen, die terecht stond wegens het niet naar school zenden in Mei van zijn 12-jarig dochtertje Catharina, maar beter dan zjjn voorganger van den toren wist te blazen. Er was in April geen 7e klas, wegens gebrek aan leerkrachten bjj de R. K. School, hoe ter wereld kon hjj dan zijn dochter schoolwaarts zenden, betoogde deze goed van den tongriem gesneden kropslaplanter. Zjjn verweer had dan ook zooveel succes, dat de kantonrechter de reeds uitgesproken veroordeeling tegen Joh. A. annuleerde en aanhouding van beide zaken gelastte tot a.s. week, teneinde den inspecteur van het lager onderwijs als getuige te hooren. De zorgelooze rentetrekker in spé. De 18-jarige timmermansleerling Piet D., werkzaam in het houtbewerkersbedrjjf te ’t Zand, had ook al weer uitgeblonken in non chalance en verzuimd zjjn rentezegelskaart ter bijplakking aan den patroon ter hand te stellen, voor welk verzuim hem heden f 3.boete of 3 dagen werd opgelegd. Dat was wel wat verdacht, pist M. P. K. uit Egmond, die in n Zee een stjikje grond van den iguen t Krachtiger1 optreden gewenscht. De derde zaak was eveneens ’n aangele genheid reeds de vorige week ter zitting gebracht en betrof den verlofhouder Th. Z. uit de „Lustige Jager” te Bergen, aan wien was ten laste gelegd, dat op 23 Juni na elf uur ’s avonds nog bezoekers in zjjn café wa ren aangetroffen. De kantonrechter advi seerde verdachte meer beslist op te treden tegen bezoekers die na sluitingstijd nog geen aanstalten maakten tot vertrek, aange zien anders zijn verlof wel eens gevaar kon loopen en veroordeelde voorts den overtre der tot f 3 boete of 3 dagen. Een ondankbare gunsteling. De 59-jarige tuindersknecht Corn. E. te Alkmaar is in gebreke gebleven aan den Raad van Arbeid te toonen een rentekaart, ’n delict dat, niet zoo als voorheen, on ver volgd zal blijven. Indien de arbeider niet wil medewerken tot den in zjjn belang genomen socialen maatregel, zal hij in ’t vervolg, met even weinig consideratie behandeld wórden als zijn werkgever die nalatig is in het plak ken van rentezegels. De heer Comelis E. voornoemd, die niet scheen te begrijpen dat hetgeen van hem werd gevorderd tot zijneigen voordeel is, pruttelde heel wat te gen en werd daarop tot f 5 boete of 5 dagen veroordeeld. Nog een die niet verlangt naar ouderdomsrente. Johanna Cornelia D. te H. H. Waard en dienstbode bij den landbouwer J. T. aldaar is vermoedelijk nog jong en gezond en denkt niet aan haar ouden dag met deszelfs ongemakken, zoodat ook zjj in gebreke bleef, haar rentekaart in te leveren, met het on- voordeelige resultaat, dat ook zjj tot f 5 boete of 5 dagen werd veroordeeld. Ook niet happig op pensioen. De bediende van de Alkmaarsche groen tenveiling ^arinus H. heeft zich aan dezelf de overtreding schuldig gemaakt als de twee voorgaande verdachten en geen rentekaart getoond, toen hjj deswege door den Raad van Arbeid schrifteljjk werd aangemaand. Ook deze werknemer kreeg *n kleine ader lating in den vorm vhn f 5 boete of 5 da gen. uai rm van w mans opgegeven athleten, niet zal mogen uitkomen, met het oog op een blessure of een minder goede conditie. 100 meter hanlloopen: M. v. d. Berge, J. Boot Jr., W. M. Hennings en A. F. M. Benz. 400 Meter hardloopen: H. A. Broos, A. Paulen, ,W. A. Hoogerwerf en J. Prins. 800 Meter hardloopen: A. Paulen, A. Hoo gerwerf en A. Zeegers. 1500 Meter hardloopen: J. Zeegers Jr., W. F. Effern, A. Zeegers en F. C. du Hen”. 5000 Meter hardloopen: P. Gerbrands, A. Klaasse, A. A. W. Wolf en F. C. du Hen. 4 X 100 Meter Estafette: v. d. Berghe, Boot, Hennings. Broos. Reserves: Benz. v. Wolscnes. de Boer en J. C. de Vries. 4 X 400 Meter Estafette: Paulen, MAANDAG 9 JULI. Hilversum, 1060 M. 12.302.00 Lunchmuziek door het Trio Groeneveld. 6.007.45 Concert door het Omroeporkest. Emma Pjjnappel-Opetz, viool. Egb. Veen aan den vleugel. 8.00 Causerie door Louis Schmidt over het Kurhaus-pro- gramma. 8.15 Concert. Aansluiting van het Kurhaus te Scheveningen. Volksconcert door het Residentie-orkest o.l.v. Ignaz Neu mark. Charles v. Isterdael, cello. In de pauze optreden van het Quintet Classique des Cosaques du Terek, o.l.v. P. Soetlanoff. 10.30 Persberichten. Daarna weder optreden van de Terek-kozakken. Huizen, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. Uitsluitend NCRV.-uitzendingen. 12.001.00 Carillonbespeling van het Kon. Paleis op den Dam te A’dam, door J. Vin cent. 4.00— 5.00 Ziekenuurtje o.l.v. J. Valk. 6.157.00 Fotografieles. 7.308.00 Zang- cursus door Jac. Ph. Caro. 8.00 Concert. Spr. Mej. W. Klinkert: Een nieuwe richting in de meisjes opvoeding. P. C. Tolk: Het Blauwe Busje. Mej. N. Vertregt, alt. J. Schaaf, piano. Daventry, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek 12.20 Ballade-concert (piano-sopraan).- 12.50 Dansmuziek. 1.202.20 Orgelcon cert 4.20 Orkestconcert. 5.20 Huis- houdpraatje. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Trio-concert, piano ,viool en cello. 6.40 Voor padvinders(sters). 6.50 Nieuwsber. 7.05 Trioconcert. 7.20 Dram.-critiek. 7.35 Pianomuziek van Debussy. 7.45 Fransche causerie. 8.05 Helen Gilliland, sopraan. 8.20 Variété. 9.20 Nieuwber. 9.35 Ijzing: The new health insurance. 9.40 Speech van Lord Birkenhead. 10.00 Nieuwsber. 10.05 Muziek van Elizabeth Poston. E. Suddaby, sopraan. 3. Robertson, bas, A. Brosa, viool. V. Hely, Hutchinson, piano. 10.35 Het Slydel Octet. 11.20— 12.20 Dansmuziek. Parijs, Radio-Paris, 1750 M. 10.5011.00 Gramofoonmuziek. 12.56 2.10 Orkestconcert. 4.055.05 Orkest concert 9.0511.20 Concert. Orkest G. Collin, zang. R. Sbetens, viooL Langenberg, 469 M. 1.25—2.50 Orkestconcert. 6.207.14 Kamermuziek. Het Kunkel-kwartet. 7.50 „Die Fledermaus”, operette in 3 acten van Joh. Strauss. Daarna tot 12.20 dansmuziek. Zeesen, 1250 M. 12.205.20 Lezingen. 5.206.20 Or- kestconcert 6.20—8.05 Lezingen. 8.50 Concert door Arthur Guttmann’s Ufa-Sym- phonie- en -jazzorkest. Daarna tot 12.50 Dansmuziek uit München. Hamburg, 395 M. 6.15 Orkestconcert. 8.20 Vocaal concert. Norag Kamer orkest, R. Krug, piano. H. Wendt en W. Marx, zang. 11.20 Sluiten. Bruaeel, 509 M. 5.20— 6.20 Trioconcert 6.50—7.50 Or kestconcert. 8.35 Gramofoonmuzielu 8.50—40.35 Concert in het Casino te Spa. In’de pauze voorlezing. Christus in de Katholieke litteratuur. 8.15 KRO. Fransche concert avond. KRO.-orkest onder leiding van Martin v. d. Ende. Greta Santhagens- sopraan. 10.45 Epiloog o.l.v, Jos. H. Pickkers. Daventry, 1600 M. 3.50 Concert door de militaire kapel. H. Blake, sopraan. S. Logan, bariton. '5.45 Gedichtenvoorlezing. 6.05—6A0 Bach- cantate no 93. E. Suddaby, sopraan. H. Nes bit alt L. Gowings, tenor. R. Brechin,->ba«. Het omroep orkest en -koor van Glasgow. 8.15 Dienst in de St Martin in the Fields- T 9’05 Liefdadigheidsoproep. 9.10 leuwsber. 9.25 Het London kamer-orkest on 3. Fischer, sopraan. 10.50 Epiloog Parijs, Radio-Paris, 1750 M. I?-20 Religieuse causerie en concert. I— O Orkestconcert. 4.50 Dansmuziek' 8.05 Kinder-halfuurtje. 8.50—11.20 Concert. Orkest en Mme. Faber, Mil. Mancy, zange ressen. Tot slot dansmuziek. Langenberg, 469 M. 9.2010.20 Kath. Morgenwijding. 2.50 Orkestconcert analyse en -concert. wedrennen Nürburgring. 5.107.06 Wiener-avond. I. Schloss, sopraan. J. Schöm- mer, tenor. Dr. Fortner, sprek Schwalben-Schrammeln. Daa: Dansmuziek. Zeesen, 1250 M. 6.50 Morgenconcert. 9.20 Morgenwij ding. 1.50— Orkestconcert. 2.20 Kin derzang. 5.20—6.50 Concert in het Oost- zeebad Swinemünde. 8.50 Cabaret Resi Tan- ger. Alfr. Strauss, Ed. Karin, Max Ehrlich. Daarna tot 12.50 Dansmuziek. Hamburg, 395 M. 6-508.50 Morgenconcert. 9.35 wjjding. 11.15 Kerkdienst 11.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 10