BRILLEN loon - Hollandsch Dagblad. Drogisterij en Optiek JAN DE VRIES u 4 Tel. 324 HLKMHHR Zaadmarkt. Tweede blad ZATERDAG 7 JULI 1928. ALKMAAR. leveren wil met en zonder voorschrift van den Mediene, vanaf f 2. OHOER OHRRHTIL OOK HOM HUIS TE OHTRIIIKI. Tweede lustrum R. K. Bond van Bouwpatroons. NIEUWS I •i DE LANGE DE MORAAZ L. FRANKENBERG. Offlcleele Mededeellnaenv HINDERWET. BURGERLIJKE STAND. Advertentlën. TE KOOP. PROVINCIAAL Wat ons allen samenbindt. ALLE BANKZAKEN. 1 dienstbode, 1 TWBÉ-EN-TWINTIGSTE JAARGANG. \LKMAAR BIJLAGEN TOT DEN RAAD. TE WATER. van K. Antonia en JJ a. b. c. O 4 A AGENDA. BOND VOOR GROOTE GEZINNEN. Donderdagavond te 8 uur vergadering van den Bond voor groote gezinnen in het Sint Martha-gebouw. van A. F. Schouten, Verdron- succes is toegepast en goedkooper is dan een bitumen- of een klinkerweg. De voordeelen van een silicaatweg zijn: gesloten, stofarm wegdek, dat weinig onderhoud vraag).; een lichte kleur, die bij avond, ook bij slechte verlichting, veilig verkeer mo gelijk maakt; een stroef wegdek. De kosten van het voorzien van den noor delijken weg van een silicaatafdekking be- Gistermiddag omstreeks 5 uur is een zoon tje van Mr. Sluis, dat zich met een lorrie op de Oudegracht vermaakte, met wagentje en al te water geraakt. Een knecht van den heer Wiese bracht het ventje weer op het droge. VELDFLESSCHEN, THERMOFLESSCHEN, REIS-SNELKOKERS, KAMPEERBENOODIGDHEDEN. LANG ESTRAAT ALKMAAR. veser en Aartje van Ktjssen. Agie, a. v. Ja- cob Rezee en van Maartje Mooy. Petronel- la d. v. Gerrit Smit en van Geertruida Over, z. v. W. Duinmeier en C. Braak, d. van S. Verduin. en H. Zijp. Comeus, z. Z_ Tromp en J. Wittebrood. Gehuwd: Reinier Goedhart Maria van Tunen. gelegd, zou dit in sterke mate het stadsbeeld ontsieren. Daar de gemeente met den aanleg van het plein juist het stadsbeeld in deze wijk heeft willen verbeteren, meenen B/en W. te moeten adviseeren, afwijzend op het verzoek te beschikken, te meer, omdat het plein zich, zooals dit is aangelegd, thans zeer geschikt voor speelplaats van de jeugd leent en de kinderen door het verhoogde voetpad geen gevaar van het verkeer hebben te duchten. Het tweede adres der Vereeniging houdt verband met den bouw van een clublokaal op de speelplaats aan de LandstraaL Het be staande gebouwtje is volgens adressant te klein geworden, omdat een uit de leden ge vormde mondorgelclub een grooter lokaal noodig heeft voor het houden van oefeningen en het bestuur voor de kinderen in de naaste toekomst verschillende cursussen zal organi- seeren, waarvoor meerdere ruimte gewenscht is. Naar B en W. meenen ligt het niet op den weg der gemeente, in het. aldus gemotiveerde verzoek van het bestuur te treden. De ge meente heeft het terrein uitsluitend als kin derspeelplaats beschikbaar gesteld. Wil men thans een doel bereiken, dat met de eigenlij ke kinderspelen geen verband houdt (en dat het hier juist om lokaalruimte te doen is en niet om speelterrein, wyst daarop) dan komt dit niet overeen met de bedoeling waar mede de Raad destijds zijn medewerking heeft verleend. B. en W. vinden dan ook geen vrijheid, een gunstige beschikking in over weging te gewn. De commissie van bijstand voor de publie ke werken heeft zich met dit standpunt ver een igd. semppers, 32 sigarenmakers, 2 smeden, 2 stucadoors, 2 straatmakers, 1 suikerwerker, 8 timmerlieden, 33 losse arbeiders. Geplaatst: 1 electricien, 6 grondwerkers, 1 metselaar, 3 timmerlieden, 6 transportar beiders, 11 losse arbeiders. Vrouwen. Aangeboden: dagmeisje. Geplaatst: 2 werksters. Terrein en clublokaaltje kinderspeelplaats. De in de raadsvergadering van 2‘J Maart 1928 in dianden van B. en W. om bericht en raad gestelde adressen d.d. 27 Maart j.l. van het bestuur der'Vereeniging D.E.S., gevormd uit de bewoners van de wouingen der Veree niging voor Volkshuisvesting „Alkmaar”, houden bet verzoek in, de totstandkoming van een kinderspeelplaats ten dienste van de groep woningen gelegen uabjj het Zeglis te willen bevorderen, door het hierna genoemde terrein ter beschikking der Vereeuiging te stellen en een bedrag van f 250toe te staan voor den bouw van een clublokaaltje op de speelplaats aan de Laudstraat of, in dien zulks niet mogelyk is, hetzij de beschik king over een directiekeet te geven, hetzij materiaal te willen verschaffen. Voorzoo ver het eerste verzoek betreft, wenscht de Vereeuiging de beschikking te hebben over het in de verlengde Uitenbosch- straat gelegen pleintje. Om dit pleintje is een verhoogd voetpad gemaakt, waartusschen een vaste grindbeharding is aangebracht, be plant met boomen. Indien hier een gesloten sneelnlaats met speelwerktuigen wordt aan- Burgemeester en Wethouders van Alkmaar brengen ter aigemeene kennis dat zy bjj hun besluit van heden C. J. Bol, alhier, gedeelte lijk ontheffing hebben verleend, van de voor waard d., gesteld in dezerzijdsch besluit hq «jen motor in zijn perceel Omval no. 11, des Zaterdags van iedere,^ week om 4 uur ’s morgens in beweging mag brengen en wel voor den duur van drie maanden, in gaande met den datum van dit besluit. ALKMAAR, 4 Juli 1928. Burgemeester en Wethouders voornoemd, A. F. THOMSEN, lo. Burgemeester. R. VEENDORP, lo. secretaris. OUDORP Geboren: Petrus Gerardus, z. v. Gerardu» Westmeyer en Anna Maria Hoogland. Qetrouwcff Ruurd Potma en Elisabeth van der Veer. Overleden: Jan van Wonderen, oud 85 jaar, weduwnaar van Antje Mooij. Johan na Jansen, oud 44 jaar, gehuwd met Jat Rensen. 'I NOVICIAAT. Door den HoogEerw. Pater Provinciaal der Jezuïeten is tot het Noviciaat der Eerw. Paters Jezuïeten, Huize Marien daal bij Grave (N.-Br.) toegelaten onze oud-stadgenoot A. B. Winkel. Het noviciaat tangt aan begin September. Opslagplaatsen stankvencek- kende stoffen. In de Aigemeene Politieverordening van onze gemeente komt buiten de bepalingen omtrent stallen, mestvaalten en varkens hokken, geen bepaling voor dié voorziet In het geval dat last wordt veroorzaakt door het binnen de gemeente voorhanden hebben van stank verwekkende stoffen. Het is dus onder de tegenwoordige regeling niet moge lijk in een dergelijk geval op V* treden. Toch zou dit in bepaalde gevallen zeer wensche- lyk zijn, zooals is gebleken uit bij B. en W. ingekomen klachten en een dientengevolge ingesteld onderzoek. Bovengenoemde stof fen kunnen namelijk vooral in het warme jaargetijde «en ondragelijken stank versprei den, die zelfs doordringt by gesloten blijven van deuren en vensters. Dit is voor de bewo ners van in de nabijheid van opslagplaatsen van dergelijke stoffen gelegen perceelen zeer hinderlijk, daar zy-hierdoor niet alleen in meer of mindere mate schade kunnen lij den in hun zaken, maar ook benpdeeling van hun gezondheid geen denkbeeldig gevaar is. Derhalve zouden B. en W. willen voorstel len, gezien het advies van de Gezondscom- missie een verordening tot wijziging der Ai gemeene Politieverordening, (Gemeenteblad nr. 381), gelijk deze sedert is gewijzigd, waaraan het volgende is ontleend, vast te stellen* „Behoudens het bepaalde-in de Wet van 2 Juni 1875. S. 95 is het verboden verzamelin gen van stank verwekkende stoffen, van wel ken ontvang ook, te houden of aan te leggen zonder schrifteljjke vergunning van Burge meester en Wethouders. Burgemeester en Wethouders kunnen aan het verleenen deser vergunning voorwaardeu verbinden.” Overplaatsing onderwater. Het Hoofd der Gemeenteschool nr. 3 stelt voor, ter vervulling der vacature van onder wijzer aan de onder zijn beheer staande school, ontstaan door het aan den heer J. van der Pol als zoodanig verleend eervol ontslag, van Gemeenteschool nr. 5 naar Ge. meenteschool nr. 3 over te plaatsen den on derwijzer J. A. van Middendorp, die aan Ge meenteschool nr. 5 tengevolge van de ophef» fing der 4e klasse van die school met in gang van 1 Augustus a.s. overcompleet wordt. B. er W. stellen voor, daartoe gaan. Verbetering Stationsweg. Bij de vaststelling der gemeentebegrooting voor 1928 is op volgnr. 558 een bedrag van 6500 uitgetrokken voor het stofarm ma ken door het inwalsen van basaltslag en het daarna teren eu later aanbrengen van spra- mex van de beide rijwegen van den Stations weg en het Stationsplein tot den Helder- schen weg. Het toegestane crediet is voldoende om den noordelijken en zuidelijken weg van dit gedeelte van den Stationsweg te herstellen en stofarm te maken, doch daarmede zal geen duurzame verbetering worden verkre gen. De noordelijke weg heeft zoo veel van het zware autoverkeer te lijden, dat de gemeente na een tweetal jaren were voor dezelfde uit gave zou staan, althans voor dit stuk. B. en W. zijn daarom'terade gegaan, of er niet een meer afdoende oplossing zou kunnen worden verkregen, zonder overschrijding van de bjj de begroeting toegestane credie- ten. De noordelijke weg zou kunnen worden voorzien van een gesloten wegdok, n.l. een silicaatafdekking, welke elders mot zooveel Trap Waagtoren. trap van de tweede verdieping van den Waagtoren, welke «eer steil is cu moei lijk te bestijgen, behoeft herstelling. Nu in de laatste jaren het vreemdelingenbezoek aan de Kaasmarkt sterk is toegenomen en velen den Waagtoren beklimmen, is het ge wenscht de bestaande trap door een andere voor het bestijgen minder gevaarlijke, te ver vangen. De aan de vernieuwing van bovenbedoelde trap verbonden kosten zijn op f 400.ge raamd. waaronder begrepen zijn de kosten voor de uitvoering van bijkomende werken. De meerderheid der Commissie van bij stand voor Publieke Werken acht eveneens het aanbrengen van bovenbedoelde verbete ring noodzakelijk en adviseert hiertoe over te gaan. De minderheid derzer commissie en die van B. cm W. achten vernieuwing van de trap niet noodzakelijk. De meerderheid van B. en W. geeft den Raad in overweging: le hen te machtigen tot het verbeteren van de trap der tweede verdieping van den W’aagtoren overeenkomstig het slot van het rapport van den directeur der gemeente werken d.d. 11 Mei 1928, nr. 173 en daar voor en crediet van f 400 toe te staan; 2e de onder le bedoelde uitgave nader bij suppietoire begrooting te regelen. Aanvrage Schoorlsche Rjjwiel- padvereeniging om subsidie voor een rijwielpad. In de raadsvergadering van 14 Juni j.l., werd om bericht en raad in banden van' B. en W. gesteld het verzoekschrift d.d. 9 Juni j.l., van de Schoorlsche Rijwielpadvereeni- ging, waarby zy ♦snoekt, haar een subsidie toe te keunen ten behoeve van een in de gemeente Schoor! aan te leggen rijwielpad. Uit de by het verzoekschrift overlegde teekening blykt, dat het de bedoeling der vereeuiging is, het rijwielpad aan te leggen van de grens der gemeenten Bergen en Schoorl langs den voet der duinen tot Cam perduin. B. en W. hebben zich afgevraagd, of de gemeente Alkmaar bjj dezen aanleg eenig belang heeft en of dat belang van zoodanige beteekenis is, dat het de toekenning van een subsidie zou wettigen. Zy achten goede rijwielpaden in onze on middellijke omgeving, die zoo ryk is aan natuurschoon, in het bijzonder in de duin streek van Egmond tot Schoorl, van groot belang ook voor de ingezetenen onzer ge meente. Het is bekend, dat de gemeente dan ook reeds sedert 1921 jaarlijks een bedrag van f250.beschikbaar stelt voor de Rij- wielpad-vereeniging Noord - Kennemerland, welke erin geslaagd is een rijwielpad naar Bergen aan Zee aan te leggen, dat aan hooge eischen voldoet en een groote aanwinst is voor het rijwielverkeer. Het ontwerp van de adresseerende ver- eeniging sluit echter op geen enkele wijze aan bij hetgeen reeds ten behoeve van het rijwielverkeer in de duinstreek met steun van Alkmaar is totstandgebracht. D.lhrdoor kan het voor Alkmaar niet de beteekenis hebben, die het voor de gemeente Schoorl misschien wel heeft. Zouden er in de tegen woordige omstandigheden al zeer bijzondere motievep moeten worden aangevoerd om een nieuwe subsidie voor eenig doel te verleenen, voor dit ontwerp zou het zelfs bij een gun stiger toestand der gemeente-finantiPn om de bovenaangegeven reden niet gerecht vaardigd zijn, uit de middelen dezer gemeen te een bedrag beschikbaar te stellen. B. en W. vinden dan ook geen vryheid een gunstige beschikking op het verzoek in over weging te geven. UITGEEST. Geboren: Johanna, d. v. Simon van dei Steen en Anna Twisk. Gerrit Dirk, z. v. Ja- cob Roet en Grietje de Groot. Nicolaas Pe trus. z. v. Adrianus Moei en Catharina Ma ria St roet. Albertus, z. v. Albertus de Beau- en Aartje van Rijssen. Agie, d. v. Ja- 1 Heeren Rijwiel voor f 10.-^ een Gramofoon met 88 nieuw» nummers voor f 17. Adres: VERLENGDE LANUj STRAAT 22, Alkmaar., BERGEN. Arbeidswet. Door den Hoofdinspcc- teur van den Arbeid is met machtiging van den Directeur-Generaal van den Ar beid aan de slagers A. Maassen, Th. Ruyter, J. F. van der Oord, J. P. Grootman, D. Koning, P. de Waard Jr., eu firma Gebr. Hoogvorst, onder bepaalde voorwaardeu vergunning verleend om in hunne slagerij door mannen van 18 jaar of ouder, arbeid te doen verrichten tot 1 September a.s. ge durende 11 uur per dag en 61J4 uur per week. Zondag 22 Juli trekt de Bedevaart der R. K. Mannen van Alkmaar naar Heiloo! Werd deze pelgrimstocht in het verleden door den R. K. Volksbond) voor zyu leden georganiseerd, sinds de K.S.A. in onderling overleg deze organisatie heeft overgenomen, wordt de uitnoodiging tot deelname gericht tot alle katholieke mannen hier ter stede. Men is daarby uitgegaan van de gedach te, dat de onmiddellyke nabijheid van een Genadeoord bijzondere verplichtingen op- legt aan de omwonende katholieken, dat dezen niet kunnen volstaan met ieder voor zich de heilige plaats te bezoeken, die se dert eeuwen bet Jjraudpunt geweest is van een innige Mariavereering. Wij zouden de nagedachtenis van ons katholiek voorge slacht niet eereu, wanneer wy een traditie verbraken, die bet ten koste van groote of fers heeft in stand gehouden. Die traditie is: het gezamenlijk optrekken naar „Capel”. Het past overigens geheel in het kader van ëen volledige geloofsovertuiging, dat wy openlijk naar buiten uitdragen, wat leeft in het hart van iederen praktizeerenden ka tholiek: een kinderlijke en innige godsvrucht tot Haar, Die wy in blijde en bange oogeu- blikken onze Moeder noemen. Zal die deeluame algemeen zyn, dan moet dat niet alleen blijken uit het groote getal maar zal zich ook uiten in de verschillende sebakeeringen van ons katholiek leven; hier vallen alle scheidingslijnen weg, hier vinden wy elkander in datgene, wat ons allen sa menbindt: het geloof aan de gemeenschap der heiligen, dat ons leert, hoe wy alle gees telijke goederen gemeen hebben, waaronder wy ons aller Moeder als een kostbaar bezit rekenen. Zondag 22 Juli trekt de Bedevaart der R. K. Mannen van Alkmaar naar Heiioo! Namens bet Bedevaartcomité der K.S.A. E. J. HELMER, Kap., Algem. Adviseur. WIJDE WORKER. Geboren: Franciscus Adrianus Maria, zoon van G. A. M. van Goethen en A. G. Comman» deur. Jan, zoon van J. Beunder en S. Dob» ber. Grietje, dochter van 8. Mejjn on A Buurs. Ondertrouwd en getrouwd: Cornells Tufa oud 27 jaar en Maria Geertruida Konijn, oud 21 jaar, beiden van Wtjdewormer. EGMONDBINNEN. Geboren: Wilhelmina Maria, dochter van Nieolaas Adrianus Zuurbier en Catharina Maria Apeldoorn. Catharina Margaretha, dochter van Jan Albo en Cornelia Meijer. Theodoras, zoon van Engelbertus Hopman en Petronella Johanna Bakkum. Margaretha Catharina dochter van Johannes Antonius Ruiter en Elisabeth de Waard; te Alkmaar: Petrus Wilhelmus, zoon van Petrus Swart en Elisabeth Nyman; te Alkmaar: Maria Wil helmina, dochter van Johannes Petrus van Dam en Maria Houtenl*». Ondertrouwd: te (astricum: Nicolaas Tromp alhier en Aafje Stet van Castricum. Getrouwd: Petrus Heijne en Catharina Berkhout. Ilieodorus Butter en Maria Ama lia Brauzek. Alexander Skotarczak en Elisa beth Catharina Bakker. Leonard^ Christia- nus Josephus Wolff en Margaretha Wilhel mina Gaartbuis. Overleden; Maartje Duyn, 76 jaar, wedu we van Jan Tol. ZONDAGSSLUITING APOTHEKEN. Op a.s. Zondag 8 Juli zal de apotheek Mevr, de Wed. P. A. F. Schouten, Verd kenoord 121, geopend zijn; de andere apothe ken zyn gesloten van Zaterdagavond 9 uur tot Maandagmorgen 8 uur. De apotheek, die den Zondagsdienst heeft, Is gedurende de geheele daarop volgende week ’s nachts geopend. De andere apothe ken zyn behalve ’s Zondags en op feestdagen ook gesloten op werkdagen van des avonds 8 uur (’s Zaterdags 9 uur) tot den volgenden morgen 8 uur. GEMEENTELIJKE DIENST DER WERK LOOSHEIDSVERZEKERING EN ARBEIDS BEMIDDELING. Kostelooze bemiddeling voor werkgevers en werknemers. Geopend van 912 en van 25 uur. Voor werknemers uitsluitend van 912 en Maandag- en Donderdagavond van .78 uur. Mannen. Aangeboden: 1 banketbakker, 3 chauffeurs, 1 drukke r-zetter, 3 grondwer- kers, 2 kantoorbedienden, 2 kellners, 1 kleer maker, 1 lederbewerker, 2 letterzetters, 2 loodgieters, 1 mach, houtbewerker, 3 maga zijnbedienden, 5 metselaars, 4 meubelmakers, opperlieden, 5 pakhuisknechts, 1 plaatwer- Cftcr, 4 reizigers, 1 scheepstimmerman. 2 ANNA PAULOWNA. Geboren: Trijntje Maria Geertruida, d. v. W. Breider en T. Visser. Maria Sophia Geertruida, d.' v. T. de Vries en E. A. Zwirs. Getrouwd: Jan Kasten en Stientje Hooi- vekL Overleden: Trijntje Kooy, oud 81 jaar, wpduwe van Cornells Keyzer. Pieter Sljj- kêrman, oud 93 jaar, wed. van Trijntje Tes- selaar. Helena Kruisheer, oud 59 jaar, echt- genoote van G. Th. Conija Zooals wy reeds eerder gemeld hebben, zal het tweede lustrum van den Ned. R. K. Bond van Bouwpatroons gevierd worden hier ter stede, en wel op 9, 10 en 11 Juli a,s. Uit den zoo juist verschenen keurig- verzorgden gids blykt ons, dat deze viering zeer grootsch belooft te worden. Pastoor G. J. v. d. Hout opent den gids met een artikeltje over het Koningschap van Christus in het zakenleven. De bondsvoorzitter, de heer W. Fransen Jzn., te Leeuwarden, komt, na een korte beschouwing, tot de conclusie, d*t men met voldoening op den 10-jarigen arbeid mag terugzien en wekt op, niet te rusten vóór alle Katholieke Bouwvakpatroons lid van den Bond zyn. Hartelyk is het woord van gelukwensch van den bondsad viseur, kapelaan Th. L. de Vries, die de vereeniging complimenteert met haar principieel georganiseerd zyn, dat voor den bond geen zinlooze leus blijkt te zyn. De secretaris, de heer J. C. Berger, be toogt in een krachtig artikel, getiteld „Do Middenweg”, dat de bond zichzelf zal zijn en blyven, dit is de veilige middenweg. De geestelijk adviseur der afdeeling Alk maar en Omstreken, Pater A. J. Leijgraaft O.P., besluit zijn inleidend,woord als volgt: „Met hart en ziel geestelijke en tydelyke belangen dezer vereeniging voorstaande, uiten we dan ook den oprechten wensch, dat onze bond, die z<Jo luistervol het tweede lustrum vieren gaat, steeds rijker bloeien moge, en de uitwisseling der gedachten en meeningen op dit congres rykelyk vrachten moge afwerpen in de toekomst. Do Voorzitter der ontvangende afdeeling, de heer Joh. Apeldoorn, schrijft in zyn ar tikel over het lidmaatschap en wekt de leden op, mede te leven met de vereeniging en te „trachten de niet-leden-patroons te overtuigen, dat ook zij bij ons behooren te zijn, dit zou een zegen voor onzen bond zyn.’’ De dagverdeeling luidt ais volgt: 9 Juli: Ontvangst van bondsbestuur en zyn dames door het afdelingsbestuur en de commissies. 4 uur officieele ontvangst op het Stadhuis door het Gemeentebestuur, Daarna rondrit voor het bondsbestuur, afdeelingsbestuur en commissies, vervolgens diner ,in de „Harmonie”. 10 juli: 9 uur H. Mis voor de overleden leden. 9.30 üur gezongen H. Mis in de St. Joseph- kerk, met vernieuwing van de opdracht aan het 11. Hart. 10.30 uur opening der jaarvergadering. 12.30 uur lunch in ,,’t Gulden Vlies”. 1.30 uur: rede, uit te spreken door Dr. Kortenhorst over de Ziektewet. 3.15 uur autotocht door de omgeving, aan geboden door de afdeeling. Thé te Bergen. 6 uur terugkomst in de „Harmonie”, ge zellig samenzijn, waarna feestmaaltijd en vervolgens cabaretavond. 11 Jolfe 10 uur voortzetting der vergadering. 12.30 uur gemeenschappelijke lunch. 1.30 uur >slotzitting. De gids bevat voorts den uitgebreiden be schrijvingsbrief voor de aigemeene vergade ring, een korte geïllustreerde beschrijving van de Alkmaarsche kaasmarkt en, tot slot, den tekst van het bondslied. De afdeeling Alkmaar heeft verschillende commissies in het leven geroepen, die elk een eigen taak hebben, zoodat verwacht mag worden, dat de regeling niets te wenschen zal overlaten. Mogen de jaarvergadering en de waardige viering van het tweede lustrum ertoe bijdra gen, dat de Bond een tijdperk van grooten bloei tegemoet gaat. MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL TE HAARLEM. Gisteren hadden de bevorderingen plaats aan bovengenoemde school. Hiervan vermel den we die der navolgende heeren: Voor Waterbouwkunde van le naar 2e Studiejaar: R. v. d. Pol, S. Siegers, B. Daal der, F. H. Preyer; van 2e naar Practisch leerjaar de heer A.. Elzas. Voor Werktuigbouwkunde van le naar 2e studiejaar de heer G. Koopman, van 2e studiejaar naar practisch leerjaar de heer J. Th. F. Zwakt, naar het 4e studiejaar de heer H. A. B. F. Pels. Voor electrotechniek van le naar 2e stu diejaar de heeren M. Sipman en H. Bakker (Stompetoren). Uitgezonderd laatstgenoem de, zyn allen woonachtig te Alkmaar. HANDELSSCHOOL. Voor het eindexamen Hoogere Handêls- •chool zyn geslaagd: Bep Preyer, C. Si. Ooms, P. Purmer en Jikke Schermerhorn, to Alkmaar; P. G. Met ep D. Scheringa te Beemster; J. van Riel, te Hoorn; en R. tVisser, te Oudendijk. Voor het eindexamen Handelsschool met 8-jarigen cursus zijn geslaagd: G. J. J. Geertsema, te Anna Paulowna; A. Groot, te Spanbroek en P. van der Molen, te Alkmaar. LICHTEN OP. Hedenavond voor alle ?i|- en voertuigen Mchten op om 9.49. dragen 6500, waarmede het op volgnr. 558 der begrooting toegestane crediet is uitge put. De zuidelijke weg, welke in vry wat gunstiger omstandigheden verkeert, zou dan kunnen worden bjjgewerkt en stofarm ge maakt, waarmede betrekkelyk weinig kos ten zijn gemoeid, welke uit den gewonen dienst zouden kunnen worden betaald. Met de Commissie van bystand voor de “Publieke Werken zijn B. en W. van meening, dat de -voorgwtekle oplossing dient to wor den aanvaard. over tf DJfcwT

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 5