1 0. Laa- pr. C. Klein Allarlel. RECHTSZAKEN. GEMENGD NIEUWS. SPORT EN SPEL. Velllngoverzlcht. BINNENLAND. WARMENHUIZEN. RADIÜ. te Arbeidsconfe- •de groep dit: le pr. W. van Hout, 2e o— dezer, deelen wjj 1 G 5.20—«.20 Orkeet- ü/’.- o 4 i taxn-combinatie. B.F.C. wist met 53 winnen. Rust 1—1. B. F. C.-nieuws. De stand van onze ploeg als kampioenen is als volgt: gesp. 20, gew. 16, gel. 1, verl. 3, punt. 33, voor 112, tegen 30. HEER-HUGOWA ARD Dienstplicht. De dienstplichtige W. Boots uit deze gemeente is tegen 1. Aug. in werkeljjken dienst opgeroepen bjj de Infan terie te Kampen. dagen hechtenis, de 18e en 1! boete of 5 dagen hechtenis, de of 2 dagen hechtenis. Zaterdagmorgen is mej. V. te Uithoorn door een plotselinge ongesteldheid bij het zwemmen in het zwembad verdronken. Aan het stille strand te Scheveningen is de 15-jarige M. Stofer, dienstbode in de Klimopstraat in Den Haag die te ver van de kust was gedreven, door drie personen ge red. In den Amstel is drijvende gevonden het lijkje van een pasgeboren kind, gewik keld, met straatsteenen, in een witte trui en overhemd. Een geheime distilleerderij werd te Zwaag-westeinde ontdekt. Het toestel en een hoeveelheid drank werd in beslag genomen, terwijl twee personen werden gearresteerd. Nabij Urk is een pleziervaartuig in tinkenden toestand aangetroffen. Door een visschers-vaartuig werd het scheepje, waar van W. schipper was, in de Urker haven bin nengebracht. KANTONGERECHT TE ALKMAAR. Mondelinge uitspraak 6 Juli 1928. C. J. A. H. te Bergen, overtreding wet openbare vervoermiddelen, f 7 boete of 7 da gen hechtenia, 8. P. te Sehermerhorn, K. W. te Egmond aan Zee, L. R. te Maassluis, dronkenschap, ieder 2 of 1 dag hechtenis. R. G. te Alkmaar, overtreding Trekhon denwet f 3 boete of 3 dagen hechtenis. E. G., J. V., L B J. de G., D. P. E. W., M. P. K. te Egmond aan Zee, overtreding vogelwct, de le, 2e. 3e, 4e, 5e en 6e ieder f 4 boete of 4 dagen hechtenis; de 7e 2 maal f 8 boete of 2 maal 4 dagen hechtenis. P. D-, J. E. D. te H. H. Waard, overtreding Invaliditeitswet, de le f 3 boete of 3 dagen hechtenis, de 2e f 5 boete of 5 dagen hech tenis. W. K.. D. O. te Uitgeest, A. L, S. G., J. S. te Amsterdam, overtreding visscberjjwet, de le en 5e ieder f 5 boete of 5 dagen hechte nis, de 2e. 3e en 4e ieder f 3 boete of 3 da gen hechtenis C. S. te Uitgeest, P. A., Th. C. B. te Castri cum, M. de W. te Egmond aan Zee, C. P. te Beemster, E. J. N. M. E-, G. A. P.. A. L. te Alkmaar, loopen verboden grond, de le, 2e, 5e, 6e, 7e en 8e ieder f 3 boete of 3 dagen hechtenis; de 3e f 2 boete of 2 dagen hech tenis, de 4e f 7 boete of 7 dagen hechtenis. Th. J. C. Z., A. M. te Bergen, J. K. te Haarlem E. H. te Egmond a. d. Hoef, M. N. de W., R. Z. Kz. te Egmond aan Zee; N. P. te Leiden, A V., L. P., N. R-. Jb. W., H. S- te Alkmaar, overtreding Politieverordening, de le en 9e ieder f 3 boete of 3 dagen hechte nis. de 2e. 12e en 13e ieder f 1.50 boete of 1 dag hechtenis, de 3e, 7e. 8e en 10e ieder f 2 boete of 1 dag hechtenis, de 4e f 10 boete of 10 dagen hechtenis, de 5e en 6e -ieder f 5 boete of 5 dagen hechtenis, de 11e f 0.50 boete of 1 dag hechtenis Ge afd. jongens paard; le prjj» K. Kroon. 2e pr. A. Borst. 3e pr. J. Bouwen». 5e afd. jongens brag: le pr. Jb. Trmnn g- pr. P. Borst. 3e pr. E. Bos. 4e afd. jongens paard: le pr. R. Tauber, 2e pr. T. van Loenen, 3e pr. Jn. Kostelijk. 3e afd. jongens langnek: le pr. Jb vu Hout, 2e pr. G. Oiaüllon, 3e pr. A. Kroon. 2e afd. jongens langrek: le pr. A. Prararar 2e pr. C. Kok, 3e pr. J. van ZH1. le afd. jongens brag: le pr. J. Molenaar 2e pr. C. Jonker, 3e pr. H. Aarts. 6e afd. meisjes brag: le pr. G. Jansen, 2« pr. E. Zeeman, 3e pr. G. Bakker 5e M. meisjes paard: le pr. N. Lange- dyk. 2e pr N. Kroon, Se pr. T. Kuiper 4e afd. meisjes brug: le »r ,L. Oosterbroefc 2e pr. T .Kooy. 3e pr. K. Peys. 3e afd. meisjes ladder: le pr. T. Blom, Be pr. A. van Dam, 3e pr. A. Ludeke. 2e afd. meisjes paard: le pr. E. Boe, 2e pr. H. Bos, 3e pr. G. Balder. le afd. meisjes brug: le pr. G. Dekken 2e pr. G. Borst. 3e pr. Cl Yff. Verspringen Dames. Ie pr. Hygiea te Oudkarspel met 18.87 M.; 2e pr Turnlust te Oude Nledorp met 13.68 M. Hindernishaan Heeren. Ie pr. S.S.S. te St. Maartensbrug 69 sec. 180 M.: 2e pr. Hercules te Oudkarspel 74 9/10 sec. Driekamp Dames le groep. le pr. A. Witlok te St. Maartensbrug, Sa pr. A. van der Sluis St. Maartensbrug, 3e pr. M. Veuger, St. Maartensbrug. Driekamp Dames 2e groep. le pr. M. Vos te Oude Niedorp, 2e pr. G.-, Langedjjk te Noordscharwoude, 3e pr. T. Kos te St. Maartensbrug. 1 ierkamp Heeren le groep. Ie pr. ït Ens van Turnlust te Oude nie dorp. 2e pr. O. I-angedjjk van Turnlust te Oudkarspel, 3e pr. S. Wormsbecher van Turnlust te Oudkarspel. Vierkamp Heeren 2e groep. le pr. W van Hout van Hercules te Oud- kar-pel. 2e pr. P. Kramer van Hercules te Oudkarspel, 3e pr. G. de Geus van Hercules te Oudkarspel. Onderlinge Vereenigingskamp. 2e groep Dames Hygiea: le pr. G. Lange- djjk. 2e pr. J. Mulder. 3e pr. G. Borst le groep Heeren Hercules: le pr. gedjjk. 2e pr. S. Wormsbecher, 3e Met. Tw pr. P. Kramer 3e pr. G. de Geus. VOETBAL TE OUDKARSPEL. Een j.l. Donderdagavond gehouden voet» ba!wedstrijd tusschen D.T.S. I en een Alo- maria-combinatie eindigde met geljjk spel g2 zal moeten beslissen over het al dan niet ongewijzigd voortbestaan der te sluiten over eenkomst, niet zal zijn de voorzitter van den A er^ekeringsraad (zooals in het oorspronke- IjjK concept stond i maar de directeur-gene- raal van de Volksgezondheid, Ook hij ver schil van meening over de keuze van den voorzitter van de Centrale commissie van toezicht op de naleving der contracten zal die voorzitter niet door den voorzitter van den Verzekeringsraad, maar door den direc- teur-generaal van de Volksgezondheid wor den aangewezen. Dit is geheel in overeenstemming met bet feit, dat in tegenstelling tot de verlmudingen onder de Ziekte- en Ziekcnfondswet-Talma onder de latere «ontwerpen Ziekenfonds-wet de bemoeiingen met het ziekenfondswezen van de afdeeling Sociale Verzekering van het departement van arbeid, handel en nijver heid. zijn overgegaan naar de afdeeling Volksgezondheid van dat zelfde departe ment. ERNSTIGE ZIEKTEGEVALLEN A \N BOORD VAN DE „INSULINDE." Acht personen overleden. De directie van den Rotterdamsehen Lloyd deelt „Aneta" mede, dat uit telegrafisch ont vangen berichten van den gezagvoerder van de „Insulinde”, die op 14 Juli te Marseille moest aankomen op thuisreis uit Indie, geble ken is, dat zich verscheidene ernstige ziekte gevallen aan booid hebben voorgedaan waar van acht met doodelijken afloop De directie I heeft de familieleden, zoowel in Indie als in Holland ervan in kennis gesteld. Ter gerust stelling van familieleden van passagiers ver zoekt de directie ons mede te deelen. dat de laatste ontvangen berichten veel gunstiger luiden. Er doen zich aan boord geen ernstige ziek tegevallen meer voor. Het schip wordt thans te Suez verwacht. Omtrent de ziektegevallen aan boord van het s. s. Insulinde" van den Rotterdamsehen Lloyd vernemen wjj nog. dat de acht perso nen, die omgekomen zijn, behooren tot de passagiers. ONZE ZWEMMENDE MINISTER. Eigenljjk is het toch voor een Hollander te dwaas, dat het opvalt wanneer een van de „eerste dienaren der Kroon" een trouw be oefenaar der zwemsport bljjkt. Maar het feit is er en we hebben het als zoodanig te aan vaarden, mét den beambte van ’t zwembad der gemeente Groningen, waar zich Vrij dagochtend Z.Exc. Minister Kan vervoegde om een bad te nemen, nadat hij bjj een vorig bezoek aan deze stad van bet Helperzwem- - bad had gebruik gemaakt. De man achter het loket keek een weinig achterdochtig naar dien zwemlustigen me neer met zjjn open-air tiptL enzonder hoed! Deze achterdocht nam nog toe, toen de bezoeker -niet Pens klein gnld bjj zich bleek te hebben en alvorens Z. xc. zich te wa ter mocht begeven moest hfi.een onder pand deponeeren: hjj mocht eens een hand doek verdonkeremanen! Minister Kan klakte daarop een rjjksdaal- der op het plankje. En zwom. De kosten van het bad werden later natuurlijk op de f 2.50 ingehouden. SLEUTEL IN DE MAAG. Te Zaandam slikte de hofmeester van het Duitsche stoomschip ^Heinrich Peters" een sleutel door. Hij moest aanstonds in het ge meentelijk ziekenhuis worden opgenomen, waar men zal trachten bet voorwerp uit zijn ongewone bewaarplaat» te verwijderen. DUINBRAND. Langs het spoor van de electrische tram te Zandvoort is een begin van duinbrand ontstaan, vermoedelijk veroorzaakt door het vuurtje stoken van enkele kinderen. Enkele I voorbijgangers begonnen het vuur te bestrij den en waarschuwden de politie. Met ver eende krachten werd het vuurtje gebluscht DE DUITSCHE OCEAAN VLIEGERS. Koele ontvangst te Keulen. Over het bezoek aan Doorn waren de Keulsche bladen slecht te spreken. Het gevolg is hiervan geweest, dat geen officieele ontvangst der vliegers heeft plaats gehad en ook de bevolking zich bij de aan komst der vliegers opmerkelijk koel en gere serveerd heeft getoond. De vliegers hebben hun besluit te kennen gegeven om ten spoe digste naar Dortmund te vertrekken, waar door het geheele program voor de feestelijk heden te Keulen in de war wordt gestuurd. Hoe de ontvangst te Dortmund zal zjjn. is zeer de vraag, daar ook te -Dortmund in hooge mate ontstemming over het bezoek aan Doorn heerscht. In verband met de plechtigheden ter her denking van den 90sten geboortedag van Zeppelin hebben Koehl en von Huehnefeld 't woord gevoerd, waarbij zij zich hebben ge rechtvaardigd wat betreft hun bezoek aan den ex-keizer. Beide beriepen zich daarbij op hun positie als particulier, waarbij het hun vrijstond te doen wat zjj wilden. GYMNASTIEKWEDSTRIJDEN TE OUDKARSPEL. Zondagmiddag hadden op het D.T.S.-ter- rein, daartoe wederom welwillend afgestaan, de Jaarljjksche gymnastiekwedstrnden plaats uitgeschreven door Hercules en Hygiea. Dank zjj het uitstekende weer zijn de wed strijden prachtig geslaagd en was bet voor de sportliefhebbers een meoie middag. De uitslagen zijn als volgt: 11.35—12.15 Orkestconcert. 1.252.50 Orkestconcert. 6.20—7.15 Kinderliedjes; Strenkorkest en M. Pott, sopraan; 8.35 Con cert: Orkest en J. Roos, piano. 9.20 „Toten- tanz", spel van L.'Lippl. 10.10 Vervolg Or kestconcert. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. ZEESEN, 12.50 M. 12.50— 5.20 Lezingen. - concert. 6.20—8.50 Lezingen. 8.50 Een tocht door de Mark (Rheinsberg). 10.50—12.50 Concert door de Steinerkapel; Elise v. Ca- topol, sopraan. HAMBURG, 395 M. 4.35 Wiener liedjes. 5.20 Tooneelmuziek. 6.20 Orkestconcert. 8.20 Vroolijke avond; Jazzband en solisten. Daarna tot 11.20 Dans muziek. BRUSSEL, 509 M. 2.20 Concert i. d. Dierentuin Antwerpen. Orkest, en solisten. 5.20—6.20 Dansmuziek. 6.50 - 7.20 Kamermuziek. 8.3510.35 „LucU fer", oratorium van Benoit. De Dames M Moorlag en Suze Luger. AardappeUa Amsterdam. Mark (overzicht der vorige week ingezon- den door Jac. Knoop. Makelaar in aardappe len, groenten en fruit, Nassaukade 158. telef. 28622, Amsterdam. Het einde der vorige week was flauw, niet lederen morgen werden de aangevoerde aardappelen verkocht, totdat Dinsdag alles opgeruimd werd tegen bestaande prijzen; Woensdag was er zeer weinig aanvoer, waar door hooger prijzen van f 2.tot f 3.per 100 K.G. Hillegominer-zandaardappelen kon den f 2.hooger verkocht worden dan Dins dag. Ook Katwjjksche mooie goudgele aard- appMen brachten f 2.a f 3.hooger op evenals drielingen Kat ijker zandaardappe- len. gevraagd om mooie sorteering. Andjjker en Laiifedijker Muizen brachten f 1.A f 2.— hooger op; I^tngedijker drielingen vallen kleiner dan die van Bovenkarspel en Westland en hebben de koopers niet graag. Nieuwe Malta, verkoop vlug, nog geen hooger prijs, doch verwacht bij opruiming volgende week hooger prijs. Oude aardappe len worden verkocht als varkensvoer A 60 tot 70 cent per H.L. Extra mooi grove drie? lingen zijn gevraagd, ook voor kriel komt eenig>?ins vraag, daar de andere soorten hooger in prijs zijn. Donderdag was het weer iets flauwer, lee- Hjke grove muiten uit Alkmaar werden, door de hooge prijzen, verkocht voor f 5.A f5.50. Nu muizen hooger in prijs zijn, zullen Zeeuw'che Eigenheimers in kisten wel te verkoopen zijn, maar de verwachting i<’ nog geen hooge prijs, daar dit goed eerst in de mand gebracht moet worden. Einde tier week was de markt weder iets flauwer en werden de aangevoerde aardap pelen niet verkocht. Heden 9 Juli werden de volgende prijzen gemaakt: Andjjker Muizen f 6.00f 7.00; Andijker Drielingen f 5.00f 5.50; ÏJinge- dijker Muizen f 6.00f 8/00: I^angedjjker Drielingen f 4.00- f 5.00: Westlandsche Muizen f 7.00f 8.00: Westlandsche Drie lingen f 5.00f 6.00: Katwijker zandaardap- pelen f9.00f 10.00: Katwijker Drielingen. f 7.00; Nieuwe A^lta aardappelen f 13.00 f7.00; Niuewe .Malta aardappelen f 13.00— f 15.00 per 100 K.G. Gistermorgen 9 Juli Zeeuwsche blauwe en mers aan de markt en kocht. Blauwen Eigenheimers f 4.50 70 K.G.; Blanke zakken f 4.50 70 K.G.: in kisten f 7-50 f8.00 100 K..G Er was flinke vraag voor. waren de eerste blanke Eigenhei- werden vhig ver in zakken Eigenheimers in DE 2OSTE BESTUURSVERGADERING VAN HET INTERNATIONAAL CHRISTE LIJK VAKVERBOND. Het bestuur van hst Internationaal Christelijk Vakverbond vergaderde op 3 on 4 Juli 1928 te Utrecht. Het bestuur steMe ’n nieuw ontwerp statuten vast, dat aan het congres verschillende organisatorische wijzi gingen voorstelt. Het bestuur besprak vefder enkele rap porten over den 1<>es4and der vakbeweging en de ontwikkelingsmogelijkheden in ver schillende landen. De jongste Internationale rent ie en de verkiezingen voor den Raad van Beheer van het Internationaal Arbeids bureau maakfen eveneens 'een onderwerp van bespreking uit. Tusschen de Amsterdam- sche Internationale en het I.C.V. was voor de Conferentie een accoord getroffen, vol gens hetwelk aan de Christelijke Internatio nale een plaats van toegevoegd bestuurslid van den Raad van Beheer van het Internatio. naai Arbeidsbureau zou worden ingeruimd. Bjj gelegenheid van de bestuursvergade ring van het I.C.V. hebben het R. K. Werk liedenverbond en het Christelijk Nationaal Vakverbond een internationalen vakbewe ging.—radio-avond georganiseerd, waarop o. m. de heer Serrarens (Utrecht) een korte toe spraak over de internationale solidariteit hield. Op 4 Juli werd het bestuur in het Raad huis der Gemeente Utrecht door Burgemees ter en Gemeenteraad begroet, ’s Avonds had voor het Internationale Secretariaat een be- tooging plaats, waarbij de plaatselijké orga nisaties der katholieke en christelijke vakbe weging van Utrecht het internationaal be stuur met muziek en vaandels begroetten. Op uitnoodiging der Nederlandsche Chris telijke vakverbonden brachten de bestuurs leden een bezoek aan de Indische tentoon stelling te Arnhem, het Sanatorium der Katholieke arbeidersbeweging in Apeldoorn en het Vacantie-oord der christelijke vakbe weging te Putten, en bezochten zij den Wro- ningttouw en de Havens te Amsterdam. MGR. J. D. J. AENGENENT, BISSCHOP VAN HAARLEM Foto’s van Mgr. Aengenent, in Bisschoppelijk ornaat. Spoedig zullen bij het Centraal Bureau der K.S.A. te Leiden foto’s veerschjjnen van onzen nieuwbenoemden bisschep in Bis schoppelijk Ornaat. Deze foto’s, voorzien van het wapen van Menseigneur, zullen in den handel worden gebracht in twee soorten nJ. de eerste ge drukt op Japansch jtapier, de andere op oud- Hollandsch papier; ze zullen een formaat hebben van 75 X 60 c.M.. De uitvoering van de foto’s geschiedt bjj „Ars Catholica” te Leiden. GESPANNEN VERHOUDING BIJ DE ZUIDERZEEWERKEN. Een schrijven van de M. U. Z. Door de Maatschappij tot uitvoering van de Zuiderzeewerken is thans weer een schrij ven gezonden van den volgenden inhoud aan de besturen van den R V. Bütrtt ffcuibfidcrc bond en den Alg. Ned. Bouw vakbond: „Ten vervolge op ons schrijven d.d. 15 dezer, deelen wij u mede, dat uw schrijven van 11 dezer in onze vergadering is be sproken. „Wij zullen u natuurlijk geen onderhoud weigeren, indien u dit uitdrukkelijk wenscht, doch wjj moeten u nu reeds mededeelen, dat wjj over het resultaat sceptisch gestemd zijn. „Teneinde de bespreking zooveel moge lijk te beperken, stellen wjj u voor uw pro gramma nauwkeurig omlijnd, vooraf senrif- tel(jk mede te dee lew. „Tevens verzoeken wjj u ons te willen in lichten. of het artikel „Aktie bij de Zuider zeewerken”, voorkomende in „Het Volk’’ van 13 Juni 1928, uw meening juist weer geeft.” In overleg met de besturen heeft de secre taris van den Alg. Ned. Bouwvakbondfchierop het volgende geantwoord: „De wensch, om door een conferentie met u tot overeenstemming te geraken, is reeds zeer nadrukkelijk geuit in ons schrijven van 11 Mei en 11 Juni. In ons schrijven van 11 Mei is duidelijk omschreven, op welken grondslag wjj de besprekingen wenschen te voeren. Zoowel de vorm als de inj^ud van dit schrijven getuigden van soepelheid en tegemoetkoming. „De wijze, waarop u deze zaak behandelt, staat ons niet aan; het is de tactiek van af matting, tijd winnen en afknagen, met inacht neming der absoluut onvermijdelijke beleefd heid. „Wij gaan daarop niet in. U kunt ons uit- noodigen voor een bespreking op den grond slag van ons schrijven, geheel onbevangen, loyaal bereid tot tegemoetkomingen, of u kunt ons de moeite besparen en alles op zijn beloop laten. „Daartusschen heeft u te kiezen, onder de verantwoordelijkheid, welke op u rust, zooals ook wij als bestuurders onze verantwoorde lijkheid bewust zijn,” OVEREENKOMST MAATSCHAPPIJ VOOR GENEESKUNST EN R. K. WERKLIEDEN VERBOND. De voorzitter van het scheids gerecht en van de commissie van toezicht. Men verzoekt er de aandacht op te willen vestigen, dat het de bedoeling is, dat de on partijdige voorzitter van het scheidsgerecht, die bjj verschil van meening tusschen de beide contracteerende partijen de Neder- laadsche Maatschappij tot bevordering der Geneeskunst en het R.K. Werkliedenverbond Dansmtfziek. 1.202.20 Orkestconcert. 4.20 lezing: Food theorists. 4.35 Licht klassiek concert: Bronkhurst trio; D. Robson, so praan. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek. 6.40 Tuinpraatje. 6.50 Nieuwsber. 7.05 Dans muziek. 7.20 Lezing: Miorities. 7.35 Piano muziek van Debussy. 1.45 I>ezng: Sons- cience. 8.05 G. Gwyteher, balladen. 8.20 „De Regmentsdochtèr", opera-comique van Donizetti. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing: How to appreciate pictures. 9.50 Nieuwsber. 9.55 (Vervolg) „De Regimentsdoohter”. 10.35 Ro- setti-programma. 11.20—12.20 Dansmuziek. PARIJS, „RADIO-PARÏS”, 1750 M. 10 50—11.00 Gramofoonmuziek. 12.50 2.10 Klassieke kwartetten. 4.05 —0.05 Or kestconcert. 8.50 Fragmenten uit „Cavalleria Rustic-ana". Mascagni. LANGENBERG, 469 M. Orkestconcert. 6.20—7.15 SCHAGEN. Benoemd. Mej. A. König t« benoemd tot onderwijzeres aan de parochiale school, alhier. EGMOND AAN DEN HOEF NIEUWE BURGEMEESTER. Zaterdagavond (7 Juli) werd alhier be kend, dat de W’eled. heer G. C. Bos door H. M. de Koningin is benoemd tot Burge meester der. gemeente Egmondbinnen. Hier mede is de wensch in vervulling gegaan der gemeentenaren, welke zoo duidelijk is tot uiting gck< .uen, toon cenige weken geleden lijsten ter teekening werden aange boden om de candidatuur van den heer Bos te steunen, welke lijsten door bijna alle ge zinshoofden uit dc gemeente waren getee- kend. De nieuwe Burgemeester is dan ook geen onbekende meer voor de gemeente, want reeds ongeveer zeven jaren vervulde hij hier het ambt van gemecnte-secretaris, is lid van het R K. Parochiaal Armbestuur te Egmond a.d. Hoef en van het Burgerlijk Armbestuur en is door zijn innemend karakter een zeer geziene persoonlijkheid. Zoon van wijlen den Edelachtbaren Heer Burgemeester G. Bos te Oudorp en broer van den tegenwoordigen Burgemeester aldaar zit hem. om zoo te zeg gen. het burgemeestersbloed in de aderen. Zijne benoeming, sedert weken met spanning tegemoet gezien, is door de heele gemeente met vreugde ontvangen. Den nieuwen Burgemeester, die bijna den leeftijd van 35 jaren heeft bereikt, wenschen wij een zegenrijk en gelukkig bestuur in lengte van jaren. Geslaagd. De heer H. P. Franse, uit deze gemeente, student rtan de Bisschoppe lijke Kweekschool te Beverwijk, slaagde al daar Zaterdag voor de onderwijzersakte. CASTRICUM. Onderhandsche verkoop. Naar we ver nemen. is het perceel nabij de R.K. Kerk, eigendom van den heer Heideman. onder hands verkocht aan den heer P. Liefting alhier, die het perceel zal betrekken. Veiling van aardbeien. De verwachting dat de aanvoer Zaterdag zeer groot zou zjjn is wel uitgekomen, want niet minder dan 10.000 manden aardbeien werden thans ter yeiling van ..Ons Belang" aangeboden. Ook de prijzen waren beter dan Vrijdag en bedroegen van 36 tot 40cent per kg. Ook thans werd een zeer groot kwantum gekocht door de firma Docter te Beverwijk, doch in tegenstelling met de veilingen, die tot heden werden gehouden werd thans ook gekocht door de Maatschappij de Betuwe, die steeds wel aan de veiling vertegenwoor digd was, doch niets kocht. Door drie firma’s werd veel voor Duitsche rekening gekocht. Muziekconcoursplannen. Naar we ver nemen. bestaan er bij de fanfare D.I.U. alhier gezien het succes van de muziekwedstrijden gehouden door het patronaatsfanfare alhier, plannen om het volgend jaar van hunnent- - wege een muziekconcours te doen houden. Voetbalwedstrijd V.1.0.9. Voorwaarts II. Begunstigd door mooi zomerweer, werd hier een móóie match gespeeld. Nadat ons ihnfareoorpe een korte Optocht door het dorp had gehouden, nam het spel een aanvang. Afgewlsséld door enkele keurige nummers muziek, verstreek de eerste helft met den stand 11. Na de rust kwam er meer gang In onze jongens, zoodat het einde kwam met 31 voor de onzen. De talrijke aanwezigen kunnen getuigen van een feangenamen mid dag en hiertoe heeft „Soli Deo" niet het minst toe meegewerkt, dank zjj den kranigen di recteur, die ons muziekkorps in zoo’n kor ten tqd tot deze prestaties heeft gebracht. Moge hjj beide jonge vereenigingen tot m.eer- deren bloei brengen. Geslaagd. Onzé plaatsgenoot de heer A. Dekker, slaagde de vorige week te Den Haag voor het le gedeelte voor het examen Landmachine. MEDEMBLIK Brand. Zondagmiddag ging alhier het Alarm: brand. Er bleek brand te zijn op het 'nieuw gemaakte eiland „de Oude Zeug” midden in de Zuiderzee. Geweldige Rook- wolken waren vanaf Medemblik zichtbaar, zoodat het vermoeden was dat aldaar koeten in brand stonden. Een talrjjk publiek was dan ook op de dijken aanwezig. Spoedig ver- trokken van hier booten met Ingenieurs en belanghebbenden. Eerst laat in den avond keerden de booten terug. Het bleek, dat een Tgroote partij pelen, stroo, planken enz. In opslagplaats verzameld in brand was ge raakt. De oorzaak is tot heden onbekend. WINKEL. Opgedragen. De verbouwing van de Coop. „De Tijdgeest" alhier is aan den laagsten in schrijver opgedragen, den heer T. Heetsma te N. Scharwoude. DIRKSHORN. Te water. Het zoontje van den Leer van der Sluis alhier geraakte spelender wjjze in de diepe Ringsloot. De heer D. Bruin, die daar nabjj was, sprong direct te water en redde den jongen van een wissen dood. ENKHUIZEN. De droogmaking der Zeesluizen. Zater dagavond zijn de vier pompen aan de sluis- werken alhier met het oog op den invallen den Zondag stopgezet! Als een bewijs hoe groote hoeveelheden water de sluiskolk binnen dringen, diene, dat Zondagmorgen het peil in de sluiskolk weder gelijk was, met het peil buiten den kolk. DE RIJP. Het Bestuur van ^,Floralia heeft plannen, óm naast de bloemen-tentoonstelling in Sep tember a.s. een tentoonstelling in groenten •n fruit te organiseeren. Bij voldoende deel name zullen een aantal eere-prjjzen worden beschikbaar gesteld. BEEMSTER. Ongeval. Bij de Zondag gehouden rsce-wed strijden geraakte een tweetal der 'der deelnemers in elkanders wielen, zoodat bolden kwamen te vallen. Een der Amster dammers had zjjn voet gebroken. Voetballen. -Zondag speelde B. F. C. een vriendschappelüken wedstrijd tegen West- WOENSDAG 11 JULI. HILVERSUM 1060 M. 12.302.00 Lunch muziek door bet Trie Groeneveld. 2.30 Aansluiting van het Kur- h&us te Scheveningen. Kindermatiaoe. 4.00 5.00 Maak het zelf! o.l.v. Mevr. Schaake- Verkozen. 6.007.45 Concert door het Trio Verhey; Henk van Wezel, cello. 8.44 Cause rie door W. Vogt. 8.15 Aansluiting van bet Kurhaus te Scheveningen; Solistenconcert. Het Residentie-orkeet o.l.v. Prof. G.xSchnee- volgt; Elena Gerhard, zang. In de pauze pianoconcert door F. Pfeiffer. 10.10 Periber. Daarna tot 11.15 gramofoonmuziek. HUIZEN, 340.9 M. Na 6 uur 1870 M. Uit sluitend N.C.R.V.-uitzendingen. 12.30— 1.45 Concert; Mej. L. Lauenroth.) piano. Mej. M. Scager, viool. Mevr. Jo Heh'. cello. 5.00—6.00 Kinderuurtje o.l.v. Mej. S. Groeneweg. Mej. C. J. Verkuil, zang, A. de Boer, piano. 7.30—8.00 Causerie door W. J. Pieper: Cactussen. 8.00 Concert vanuit do Nieuwe Kerk op den Dam te A’dam; Spr.: Dr. W. G. Harrenstein; de Christel. Orato rium ver. Amsterdam o.l.v. Hubert Cuypers; Ant. VV. Rvp. organist. DA VENTRY, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek 12.20 Balladeconcert (tenor-sopraan). 12.50 C. J. K. te Beverwjjk, J. H. B. te Velsen, v. d. B. te Castricum. J. de J., G. J. K. te Sohoorl, J. H. O., B. K., B. M. te Bergen, B. K., E. v. d. E. te Uitgeest. J. S. te Oter- leek. P S. te H. H. Waard, K. F. te War menhuizen. M. H. V-, M. A. v. D. te Amster- dam.W. W., H. J. N. te Schermerhorn, C. E-, M. H., S. B., P. H.. H. L, G. K-, E. B.. C. M. v. L. P. K.. W. J. B-, L. K. H. te Alkmaar, overtreding Motor- en Rijwielwet, de f 7 boete of 7 dagen hechtenis, de 2e f 15 boete of 8 dagen hechtenis, de 3e. 16e en 22e ieder f 1.50 of 1 dag hechtenis, de 4e, 6e, 7e. Me, 14e, 17e. 24e en 25e ieder f 3 boete of 3 da gen hechtenis, de 5e. 9e. 11e, 12e. 13e. 20e, 23e en 28 ieder f boete of 4 dagen hech tenis, de 8e f 8 Foete of 8 dagen hechtenis, de 15e en 21e en 27e ieder f 6 boete of 6 9e ieder f 5 ‘26e f 2 boete

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1928 | | pagina 8